[nhuren personeel nader bekeken PZC PZC Aangrijpend verhaal in 'Niets bij geval' Briljanten echtpaar geniet nog volop van het leven Provincie ziet nut bedrijfsverplaatsing Boogert nog niet in Drankrijder uit Zierikzee voor de rechter na feestje 5 «13 ^houder raadt volledige vacaturestop gemeente af agenda Politie bekeurt hardrijders Auto met afbijtmiddel overgoten Motorrijder vliegt uit de bocht Aanrijding op rondweg Biggekerke Parkeerverwijssyteem te duur Tv-toren moet monument worden lezen we zeeuws T)7r woensdag 24 augustus 2005 [•/Marcel Modde ;EE - Het plan van een uitzendpool' bij de ge- Schouwen-Duiveland niet door. Onderzoek heeft ..,ezen dat het werk op de Erse afdelingen te gespeciali- u js om onderling personeel muien uitlenen. idee te gaan schuiven met tenaren naar plekken waar ip dat moment het hardst no- 2ijn, was ontstaan uit het iunt van doelmatigheid. De itie was onnodige inhuur externe krachten te voorko- De gemeentelijk concern- deur vindt een intern uit bureau echter onverstan- Voor te veel zaken is gespe urde kennis van zaken en jing vereist, luidt de conclu- ranzijn onderzoek. Het colle- •eelt dat standpunt volmon- aldus wethouder personeels ka G. Houtekamer, aentegen wordt er uit eigen sieren mogelijk wel een spe- groep projectleiders inge- die op 'zware projecten' •worden gezet. Voor eind dit a-moet duidelijk zijn of dat atieel binnen het huidig Ètelijk apparaat aanwezig is. stekamer: „Ze moeten in i! zijn over grenzen van af de al heen te kijken. De schot- "iussen de afzonderlijke afde den moeten weg, wil je als ge- site samen met het bedrijfsle- itot meer en sneller resultaat komen." rotocol laat verder een pro- si opstellen dat inzicht moet ien in nut, noodzaak en kos- van het al dan niet inhuren extra personeel of het uitbe lden van taken. Tot dusver ireekt zo'n visie. Dat geldt voor het aanbestedingsbe- i vertelt Houtekamer. „Dat sekent niet alleen meerdere of- ies aanvragen, maar als het i ook een aantal opdrachten sdelen, zodat er een interes- te prijs uit kan rollen. Ten- ste,dat hopen wij dan." :het onderzoek komt naar vo- SIREEKACTIVITEITEN ISGH-HAAMSTEDE - Manege Lisi- b. 19.00 uur: Circus Renz Berlin; - Verpleeghuis Cornelia, 00-20.00 uur: Zomermarkt; (Advertentie) 15 jaar hét jazzfestival met uitzicht op zee ings de Walcherse kust 13t/m 18 september www.jazzbythesea.nl Bezorgklachten: •0231231 opmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; fflerdags tot 12.00 uur bedactie bchouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 B zierikzee Tel: 0111 -454647 foc 0111 -454657 imail: redzzee@pzc.nl Varcel Modde (chef) *=t Kleemans ÏPankow ®ne Soesman Velita Lanting ■^dy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 AA goes fa'10113)315500 hx: (0113)315669 Hnail: redactie@pzc.nl 'Vernet ^•pzc.nl xfflail: web@pzc.nl ren dat de afdelingen Openbare Werken en Ruimte Milieu er uitspringen voor wat betreft het inhuren van extern personeel. Bij laatstgenoemde afdeling is de situatie inmiddels genormali seerd, aldus Houtekamer, om dat een aantal moeilijk invulba re vacatures alsnog snel kon worden vervuld. Het inhuren door Openbare Werken gebeurt heel bewust in het licht van de komende kemtakendiscussie, al dus de wethouder. Voor zes men sen die zijn vertrokken, worden geen vaste vervangers gezocht, totdat duidelijk is of de gemeen te deze taken zelf wil blijven doen of gaat uitbesteden. Dat deel van het werk (groenonder houd) wordt zolang uitgevoerd door het werkvoorzieningschap De Zuidhoek en is op die manier voor de gemeente ook goedko per. Afslanking Houtekamer liet gisteren een brief uitgaan naar de raad, waarin hij nog eens uitlegt hoe het zit met de afslanking van de ambtelijke organisatie. Eerder constateerde oppositiepartij Alert! dat de formatie sinds 2002 met vijftien arbeidsplaat sen is toegenomen tot 353 ba nen. Volgens de wethouder wordt een vacature waar moge lijk niet ingevuld, in afwachting van de takendiscussie. De banen waarvoor wel nieuwe mensen worden aangenomen, kunnen 'écht niet worden gemist'. „Als een beleidsmedewerker weg gaat, komen we gelijk in de pro blemen. Dat werk kun je niet la ten liggen of even aan een ander overdragen. Vandaar dat be wust niet is gekozen voor een volledige vacaturestop." door Ali Pankow ZIEIRKZEE - De strijd om ver huizing van bouwbedrijf Boo gert uit Oosterland naar een lo catie direct buiten het dorp is nog steeds niet gestreden. Het gemeentebestuur van Schou- wen-Duiveland staat inmiddels wel positief tegenover de be drijfsverplaatsing, maar met de provincie zal daar nog intensief overleg over gevoerd moeten worden. De gemeente zal dan vooral het belang van vrijkomen de ruimte voor woningbouw be pleiten. Volgens wethouder R. van dei- Wekken van Ruimtelijke Orde ning houdt de provincie voorlo pig vast aan het beleid dat dit soort bedrijven zich op de daar voor bestemde terreinen bij Zie- rikzee dient te vestigen. Tot voor kort huldigde het ge meentebestuur ook dat princi pe. Bouwbedrijf Boogert stuitte dan ook op grote weerstand met zijn plannen de onderneming naar de rand van Oosterland te verplaatsen. Het bedrijf pro beert al jaren te verhuizen naar een ruimere locatie omdat het volledig uit zijn jasje is ge groeid. De onderneming is nu midden in het dorp gevestigd. Directeur J. Boogert heeft al bij vele gele genheden een toelichting gege ven op de verbondenheid en de emoties die daarbij horen. Diverse fracties pleitten bij de behandeling van het nieuwe be stemmingsplan Kom Oosterland voor een soepeler opstelling van het college. Langzaamaan ging ook bij het college de deur op een kier voor de vurig bepleite bedrijfsverplaatsing. Wethou der Van der Wekken spreekt nu over 'een positieve grondhou ding' ten aanzien van hervesti ging van het bouwbedrijf aan de verlengde Molenweg, aan de westkant van Oosterland. Burge meester en wethouders hebben dan ook ingestemd met het la ten vervaardigen van een struc tuurschets voor die westelijke rand van de kern. Dat gebeurt op initiatief en voor een deel ook op kosten van het bouwbe drijf. „Boogert heeft als boodschap meegekregen bij de opstelling van die structuurvisie rekening te moeten houden met de toe komstige uitbreiding van Ooster land", zegt Van der Wekken. De wethouder laat verder weten dat bij drie stedenbouwkundige bureaus offerte wordt opge vraagd voor het vervaardigen van een structuurvisie. Rina Hendrikse-Heijboer samen met echtgenoot Wim Hendrikse op de plek waar 52 jaar geleden de dijk doorbrak. door Piet Kleemans SIRJANSLAND - Het is een getuigenis van onwrikbaar geloof, het verhaal van zware beproevingen, radeloosheid en machteloosheid. Het boek 'Niets bij ge val' door schrijfster R. Hoogerwerf-Hol- leman, is een aangrijpend hoofdstuk uit het leven van Rina Hendrikse-Heijboer uit Sirjansland. Het verhaal van Rina Hendrikse is in dringend. Een persoonlijk relaas over het verlies van dierbaren, have en goed. Een soms gedetailleerde beschrijving van wat ze zag, voelde en dacht. Een verhaal dat Rina Hendrikse aanvanke lijk het liefst voor zichzelf wilde hou den. Toen schrijfster Hoogerwerf-Holle man twee jaar geleden - het jaar van de nationale herdenking van de ramp - bij het echtpaar Hendrikse op visite kwam, hield Hendrikse in eerste instantie de boot af. „Ik wilde eerst niet. Maar ik heb me om laten praten. Mijn dochter heeft dat gestimuleerd. Die riep altijd al 'moeder, je moet je verhaal opschrij ven'. De gesprekken van Hendrikse met de schrijfster waren zwaar. „Het waren heel emotionele gesprekken. Gesprek ken waarbij alles weer naar boven komt. Gelukkig heb ik er altijd vrij goed over kunnen praten." De verschrikkingen van de watersnood ramp hebben het geloof van Hendrikse in God nooit aangetast. Dat is altijd rotsvast gebleven en dat gegeven loopt ook als een rode draad door het boek. Een hogere macht heeft beslist dat het zo moest zijn. 'Niets bij geval' ofwel 'de mens wikt en God beschikt'. Hendrikse verloor beide ouders, haar zus en een jong broertje. Maar zij is dankbaar dat zij mocht over leven en haar levenspartner mocht be houden. Bontlaarsjes Schrijnend, want ze zag ook de wan hoop en het verdriet in de ogen van Leen, de vriend van haar omgekomen zuster Jannetje. Hij herkende het stoffe lijk overschot, aangespoeld aan de dijk bij Bruinisse aan de bontlaarsjes die hij zijn lief een paar dagen eerder cadeau had gedaan. Het verhaal van Hendrikse is herken baar. Een verhaal waarin het niet al leen over de watersnoodramp in al zijn gruwelijke details gaat, maar ook over het geloof en hoe dat ondanks alles de gelovigen vertroosting bood. Documentaire Het boek is geen roman, maar meer een documentaire. Het begint met een alge mene omschrijving van Schouwen-Dui- veland en haar inwoners. En hun gevoel dat ze achter veilige dijken wonen. Ver volgens wordt het gezin Heijboer aan de lezer voorgesteld waarna een beeld wordt geschetst van de dagen voor de ramp. De omschrijving van de ramp nacht is gedetailleerd. Het geeft niet al- foto Marijke Folkertsma leen een beeld van de ontreddering maar vooral ook van de machteloosheid en de angst om het lot van anderen. Nie mand beseft op dat moment wat de om vang van de ramp is. Dat wordt pas veel later duidelijk. Uitgebreid wordt in het boek ingegaan op de vlucht naar Bruinisse, waar ze on derdak vinden op de touwzolder van zeilmaker baas De Korte, en de evacua tie die erop volgde. Ook aan de wederop bouw van het eiland wordt aandacht be steed, evenals aan de terugkeer naar Sir jansland. Het verhaal van 'Niets bij geval' is een hoofdstuk uit het leven van Rina Hen drikse. Een hoofdstuk van een boek dat, daar is zij van overtuigd, nooit dicht gaat. „De ramp heb je altijd bij je. Dat verhaal kun je nooit echt afsluiten" 'Niets bij geval' (ISBN 90-76466-38-6) wordt morgen gepresenteerd in restau rant De Vierbannen in Ouwerkerk, pal naast het in een caisson gevestigde wa tersnoodmuseum. 'Niets bij geval' is uit gegeven door de Goese Uitgeverij De Ramshoorn. Prijs: 12,50 euro. door Piet Kleemans BRUINISSE - Ze zijn allebei nog goed gezond en prima ter been, trekken er nog met enige regelmaat op uit met de caravan en alle kinderen wonen dichtbij. Het briljanten echtpaar Elen- baas uit Bruinisse geniet nog volop van het leven. Willem Wouter Elenbaas (87) en Lijntje Elizabeth Elenbaas-van der Hooft (84) ontmoetten el kaar in 1938. Elenbaas: „Mijn vader was destijds stuurman op de pont naar Willemstad. Ik be heerde het buffetje aan boord. En mijn vrouw, toen nog een meisje, woonde in Willemstad. Bij het buffet op het pontje heb ben we elkaar ontmoet en het was meteen raak." De liefde bleef en mondde uit in een huwe lijk. Dat werd op 22 augustus 1940 gesloten in Dordrecht. Het kersverse paar worstelde zich door de hongerwinter heen en in 1941 verhuisden ze naar Nu- mansdorp. Na negen jaar daar gewoond te hebben, verkaste het echtpaar naar Rotterdam. Elenbaas was daar werkzaam als hofmeester op de grote vaart. In 1965 maakte hij de overstap van het varen naar de vaste wal. Samen met zijn echt genote begon hij een bedrijfsres taurant voor de scheepvaart. „Een soort kantine, maar dan beter. Later heeft mijn zoon dat werk als zetbaas van een scheep vaartmaatschappij overgeno men." Om gezondheidsredenen zette Elenbaas in 1975 een punt achter het werken in het be drijfsrestaurant. Rotterdam werd verruild voor Bruinisse en van die keuze heeft het echtpaar nog nooit spijt ge had. „Al onze familie woont hier. Onze jongste zoon en doch ter wonen allebei in Bruinisse en mijn oudste zoon in Burgh-Haamstede. Wat het geheim van een goed hu welijk is, zou Elenbaas zo gauw niet weten. „Elkaar goed ver staan is belangrijk. Geven en ne men. En ach, zoiets groeit ge woon." Het echtpaar Elenbaas heeft drie kinderen, zes kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. Het briljanten huwelijksfeest wordt zaterdag gevierd. THOLEN - Bij politiecontroles op de N286 in Scherpenis- se reden 22 van de 780 passanten harder dan de toegesta ne 80 kilometer per uur. In Goes werd gecontroleerd op de Middelburgsestraat. Hier reden 2710 voertuigen voor bij, waarvan er 180 harder reden dan de limiet van 50 ki lometer per uur die ter plaatse geldt. TERNEUZEN - In de Lange Kerkstraat in Terneuzen is in de nacht van maandag op dinsdag een geparkeerde au to overgoten met een afbijtmiddel. De schade bedraagt een paar duizend euro. SCHARENDIJKE - Op de Brouwersdam, ter hoogte van Scharendijke, is dinsdagavond rond acht uur een 34-jari- ge man uit Burgh-Haamstede met zijn motor onderuit ge gaan. Vermoedelijk had hij zich in de lengte van een bocht vergist. Omdat hij daarbij met te hoge snelheid reed, kwam hij in de berm terecht. Vervolgens botste hij tegen een ANWB-informatiebord. De 34-jarige bestuur der kwam met de schrik vrij, zijn motor liep flinke schade op. BIGGEKERKE - In Biggekerke vond dinsdag aan het ein de van de middag een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's. Het ongeluk gebeurde doordat een 22-jarige automobilist uit Vlissingen komende vanaf de Zouteland- seweg de rondweg Biggekerke wilde oprijden. Hij verleen de hierbij geen voorrang aan een 52-jarige automobiliste uit de gemeente Veere. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. DOMBURG - Op Walcheren komen geen borden om auto mobilisten naar de parkeerplaatsen langs de kust te wij zen. Een parkeerverwijssysteem blijkt te duur. Bovendien betwijfelt de gemeente Veere of het daadwerkelijk helpt om te voorkomen dat toeristen rondjes moeten rijden op zoek naar een vrije parkeerplek. De provincie, de drie Walcherse gemeenten en Waterschap Zeeuwse Eilanden wilden een dergelijk systeem invoeren, maar bij bestude ring van verschillende mogelijkheden bleek de kostenver deling een onoverkomelijk probleem. GOES - De Goese televisietoren moet een industrieel mo nument worden, zodat projectontwikkelaars er met hun handen van afblijven. Stichtlicht, de Goese stichting die markante gebouwen in het licht zet, onderzoekt of de tele visietoren de monumentenstatus kan krijgen. Het 158 me ter hoge gevaarte uit 1955 moet in zijn huidige vorm be waard blijven, vindt Stichtlicht „Over een paar jaar ver liest de toren zijn zendfunctie. Dan gaat alles digitaal. Die toren hoort bij het silhouet van de stad, het is een beetje de Eiffeltoren van Goes en daar moet je niet aanko men", zegt voorzitter E. Beekman van Stichtlicht. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Meeu- wisse veroordeelde gisteren een 28-jarige drankrijder uit Zierik zee conform de eis tot 900 euro boete en tien maanden voor waardelijke rijontzegging. In de strafmaat werd het doorrijden na een aanrijding meegenomen. De verdachte werd op 16 mei 's morgens om acht uur in Burgh-Haamstede aangehou den. Het alcoholgehalte van 630 microgram had alles te maken met een feestje van de dag er voor, dat tot twee uur 's nachts had geduurd. Zes uur later was hij van een camping weggere den. In een bocht schampte hij een tegenligger. Hij zei daar niets van te hebben gemerkt. Even later werd de Zierikzeëenaar aangehouden. Hij snapte niets van het vrij ho ge alcoholgehalte dat uit de blaastest bleek. „Ik had wel een stevige kater." De verdachte, die zei zijn rijbe wijs niet te kunnen missen, vond de boete aan de hoge kant. „Dit kost_ me alles bij elkaar drieduizend euro." De politie rechter verzekerde de man dat hij niet mocht klagen met de straf, want het alcoholgehalte leende zich voor een onvoor waardelijke rijontzegging. Een 46-jarige man uit Zierikzee werd voor rijden onder invloed bij verstek veroordeeld tot ze ven maanden rijontzegging en 900 euro boete. In de strafmaat werd meegenomen dat de ver dachte op 30 april in Zierikzee was doorgereden na een aanrij ding tegen een hek. Uit de blaas test volgde een score van 665 mi crogram, drie keer zoveel alco hol als is toegestaan. (Advertentie) Willem Wouter Elenbaas en Lijntje Elizabeth Elenbaas-van der Hooft. fotoMarijke Folkertsma voorletters O Noteert u mij voor een proefabonnement i van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement J ttggy..,. -■■S-yjOGyZiv-vyrrr nummer postcode: w Noteert u mij voor een abonnement De eerste twee weken ontvang ik de -p-'a8,-s krant gratis. Daarna wil ik betalen: telefoon: O per maand met automatische incasso (€19,95) e-mail: LJ pei kwartaal met automatische incasso 58,00) (imstltaktotaih,.™., □WI™,™.uton»nrf.incM|o|€!22SO| 8 1 J!S^5 5 5 5 3011 PZC bv gaal zorgvuldig om biel persoonsgegevens. In de colofon leest u er meer over. KijkopMvw.pic.nl/abonneren.belgratis 0800 073123! ot stuur deze bon naar PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 7i3.4460 we Goes het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45