PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Cabinet dubt log over loopkracht VdA bepleit schoolboekenfonds PZC Sportkrant meldt epo-gebruik door Armstrong in Tour Kadetten Dewaruci geven voorproefje voor Small Sail m -Jr\- 3 HALEN 1 BETALEN lull II lllll Stop direct waar je mee bezig bent... .en ga snel naar de Opel dealer voor het unieke 3x3-aanbod. isten voor ouders van leerlingen zouden veel lager kunnen raël voltooit itruimingen ominee roept itot aanslag Chaos in Alpen Protest tegen muziek bij feest Dow Zware sanctie bij voetbalrellen ZEELAND NAZOMER FESTIVAL iv> V- fc< '-"•^5 20° |i4" ZW 5 ndaag prima (»g, vanmiddag meer bewolking, jvond regen.Toenemende zuidzuid- [gnwind. Maxima rond 20 graden. ijaargang no. 199 nsdag 24 augustus 2005 nimmer 1,25 DE GEHELE ZOMERKOLLEKTIE Natuurlijk bij S?ZnZ°e'and beste internet: www.pzc.nl door Cilya van der Kooy PARIJS - Lance Armstrong zou tijdens zijn eerste optreden in de Ronde van Frankrijk in 1999 epo hebben gebruikt. Dit meld de de Franse sportkrant L'Equipe gisteren. De sporen van het verboden middel zou den zes keer zijn aangetroffen in de urinemonsters van de Ame rikaan. Zevenvoudig Tour-winnaar Armstrong is door de Franse me dia tijdens zijn loopbaan voort durend in verband gebracht met doping. Hij heeft altijd ontkend en herhaalde dit opnieuw in een reactie op het verhaal in L'Equipe. „Ik kan alleen maar zeggen wat ik al zo vaak heb ge zegd. Ik heb nog nooit verboden middelen gebruikt." De urine van Amstrong werd op weg naar zijn eerste Tour-zege in 1999 niet getest op het ge bruik van epo. Onderzoek op ge bruik van bloeddoping via urine werd toen nog niet gedaan. Dat gebeurde pas voor het eerst bij de Olympische Spelen van 2000 in Sydney. De gebruikte metho de hiervoor werd toen pas goed gekeurd. In 2001 deed deze con trole ook zijn intrede in de Tour. De directeur van het lab, Jaques de Ceaurriz, verklaart in L'Equipe dat de monsters van 1998 en 1999 in het kader van wetenschappelijk onderzoek en verdere ontwikkeling van de test alsnog werden onderzocht op epo. Volgens hem bestaat er geen twijfel over de postieve ge vallen van Armstrong hoewel de monsters al vijf jaar oud zijn. „De onderzoeken hadden een ex perimenteel karakter. Aange zien er geen mogelijkheid is tot een tegenonderzoek kan een ren ner op grond van onze^bevindin- gen ook niet worden bestraft", aldus De Ceaurriz. Naast de po sitieve monsters van Armstrong zijn in nog zes stalen sporen van epo aangetroffen. De namen van deze renners zijn niet bekendge maakt. Volgens L'Equipe zou WADA wel juridische stappen kunnen nemen. ANP/AFP pagina 19 Armstrong in beklaagdenbank Advertentie 8II711688"55553011 het alfabet van Zeeland model contante verkoopprijs krediet- bedrog oonbetolmg/mnjil looptijd in vergoeding effectleve rente op joarbosis moand- fwijs bij verkoop op afbetaling Agilo Flexx Cool 1.0-12V 11.770.- 8.827,50 2.942,50 36 0,- 0% 245,21 11.770, Merivo Enjoy 1 4-16V 18.650- 13.987,50 4.662,50 36 0.- 0% 388.54 18.650,- Astro GTC Enjoy 1 4-16V 20.495,- 15.371,25 5.123,75 36 0,- 0% 426,98 20 495, Hef 3x3 aanbod is von toepassing op nieuwe orders met een uiterste kentekenregistratie van 30 november 2005 en geldt niet voor Zafiro. Maximaal 1 financiering per klont. Minimale aanbetaling van 25%. Looptijd 36 maanden. Financiering via GMAC Fmonclal Services en toetsing bij het BKR in Tiel. De dealer legt u graag een alternatief voor indien u geen gebruik wenst te maken van de gratis financiering. Vraog de Opel dealer naar de exacte voorwaarden. Prijzen incl. BTW en BPM, excl kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Gem brandstofverbruik en CO. uitstoot, volgens Richtlijn 1999/100/EG. Benzinemotoren kms/liter van 9,4 tot 20,8. Liters/100 knv van 10,7 tot 4,8. CO, gr/km van 257 tot 115. Dieselmotoren kms/litor van 13,0 tot 20,7 Liters/100 km: 7,7 tot 4,4 CO; gr/km. 208 tot 118. yPeter Vogels SHAAG - Het kabinet er iniet uit hoeveel geld nodig a de koopkracht van de bur ble verbeteren. Het is ondui- I hoe hoog de inflatie "it en dat is van belang voor loopkracht. Wel is zeker dat W-premie volgend jaar met Ifvecr 1 procent zal dalen. verlaging van de WW-pre- £is vooral goed nieuws voor Eidden- en hogere inkomens, maatregel scheelt een werk er maximaal 260 euro aan per jaar. Ook een voorge el verhoging van de milieu- H op de energienota met euro gaat niet door. Dat bronnen rond het kabi- hevestigd. fikcentrale FNV is niet erg Seen over wat de ministers ft toe bereikt hebben. „Wij 231 nu de zoete jaren krij- z°et is niet: u houdt hetzelf- 'ZeiT. Heerts, vice-voorzit- p-n de FNV, gisteravond in tv-programma Nova. Het ka- doet veel te weinig voor de ^urn-inkomens. De njfemie moet wat de FNV betreft verder omlaag. Ook de 100 miljoen die het kabinet in de kinderopvang wil steken is onvoldoende. „Wij hebben inge stemd met de wijzigingen van de sociale zekerheid omdat de mensen er beter van zouden wor den, dat moet het kabinet nu waarmaken", aldus Heerts. De onderhandelingen in het ka binet over de koopkracht zijn taaier dan eerder werd ver wacht. Gisteren bleek dat er twijfel is over de hoogte van de inflatie in 2006. Alles wordt mo gelijk toch wat duurder dan tot nu toe werd aangenomen. Er is wel overeenstemming op onderdelen. Zo wordt 500 tot 600 miljoen euro uitgetrokken om de WW-premie met 1 pro cent të verlagen. Daarnaast wil het kabinet de algemene hef fingskorting. een bedrag dat van het belastbaar inkomen mag worden afgetrokken, met ongeveer 40 euro verhogen. In totaal kost dat de schatkist zo'n 400 miljoen euro. Het exacte be drag hangt echter af van de in flatieverwachting. Nu is de hef fingskorting 1894 euro voor mensen tot 65 jaar en 910 euro voor gepensioneerden. GPD Opel. Fresh thinking - better cars. Corsa vanaf 11.395,- Meriva vanaf 17.150,- 3 JAAR LANG 0% RENTE 3 JAAR GRATIS ONDERHOUD 3 JAAR GRATIS GARANTIE Maximale financiële zekerheid? Dat kan! De Opel dealer biedt u nu 3 jaar lang een gratis financiering, 3 jaar volledige garantie én 3 jaar gratis onderhoud bij aanschaf van een nieuwe Opel. Een uniek aanbod dat u bijvoorbeeld bij aankoop van een nieuwe Astra al snel zo'n 2600,- scheelt. De Opel dealer rekent het u graag voor of kijk voor meer info op opel.nl (Advertentie) Tigra TwinTop vanaf 21.595,- Astra Stationwagon vanaf 19.395,- jgroen Hoorn - De schoolkos- loor ouders met kinde- }p de middelbare school gen een paar honderd iper jaar omlaag. Scho- moeten verplicht wor de lesboeken te kopen in bruikleen aan leer- ente geven. legtPvdA-Kamerlid M. Ha- die gisteren een aantal 0 - Israël heeft zijn terug- fanguit een deel van de Pa- gebieden voltooid. |se kolonisten moesten giste- oit twee nederzettingen op Festelijke Jordaanoever ver ten, nadat maandag de ont- van alle 21 kolonies in was afgerond. jde ontruimingen van Sanur jfamesh zijn vier joodse ne op de Westoever Militairen en agen- i'sonden de twee andere ne- Kltingen, Ganim en Kadim, ontruimen nadat de waren vertrokken, jpalestijnse president Abbas gisteren zijn Israëli- 't ambtgenoot Katsav met de ontruiming. ANP lohgelicht UHINGTON - De bekende trikaanse televisiedominee wd-presidentskandidaat Pat bertson heeft de Amerikaan- Rgering opgeroepen een aan- (op de Venezolaanse presi- 1 Chavez te plegen. Ro- L«on zei dat een aanslag op Itider een stuk goedkoper is een nieuwe oorlog. Lington noemde de oproep :3obertson ongepast. Vene- b had het Witte Huis ge- igd de uitlatingen scherp te ordelen. Kison had Chavez een ge- tiijke vijand genoemd die Ve da openstelt voor commu ne infiltratie. ANP voorstellen presenteerde. Als scholen de boeken moeten beta len uit het geld dat zij van het Rijk krijgen, dan hebben zij er baat bij de kosten laag te hou den, is de gedachte achter het plan. Nu is dat niet zo: de kos ten van de boeken worden afge wenteld op de ouders. „Boeken worden nu steeds dikker en mooier, en daardoor steeds duur der", zegt Hamer. De ouders be talen de rekening. Sinds 2001 zijn de schoolkosten voor ouders met kinderen op de middelbare school met honder den euro's gestegen. Ouders met een kind in het vmbo betaalden vorig schooljaar gemiddeld 680 euro, tegen 472 in 2000-2001. Voor havo en vwo waren de kos ten afgelopen jaar ongeveer 920 euro, tegen zo'n 620 euro drie jaar geleden. Behalve door de boekenprijzen stijgen de schoolkosten door de toenemende ouderbijdrage. Een deel daarvan is vrijwillig, maar dat staat vaak niet op de reke ning die scholen naar ouders stu ren, Dat moet veranderen, zegt Hamer. „Het onderscheid is nu vaak niet duidelijk. Ouders den ken vaak dat zij verplicht zijn de bijdragen te betalen, ook als zij dat eigenlijk niet kunnen." Minister Van der Hoeven van Onderwijs liet in reactie op het plan weten dat zij niet van plan is geld uit te trekken waarmee scholen boeken voor hun leerlin gen kunnen aanschaffen. Wel deed zij eerder een beroep op scholen om te bezien hoe de kos ten voor ouders kunnen worden ingeperkt. Volgende maand debatteert de Tweede Kamer met Van der Hoe ven over de schoolkosten voor ouders. GPD VLISSINGEN - Het pronkstuk van Small Sail Vlissin- gen 2005 is binnen. Het Indonesische marine-opleidings schip Dewaruci arriveerde gistermiddag in de Dokha ven. Tientallen mensen stonden het schip bij de sluizen in Vlissingen op te wachten. Na vier uur vertraging door weersomstandigheden kregen de geduldige toe schouwers een voorproefje van de show die de kadetten van het schip vandaag gaan geven. De Dewaruci herbergt 149 manschappen: 85 kadetten, 3 kadettenbegeleiders en 61 bemanningsleden. Het schip wordt morgen opengesteld voor publiek tijdens Small Sail. Scheldewerknemers konden echter gisteren al een kijkje nemen. Dat de Schelde twee korvetten bouwt voor Indonesië, maakte het voor Small Sail gemakkelij ker het schip naar Vlissingen te halen. Terwijl de werknemers van de Schelde het schip bezich tigen, oefenen de kadetten de drumroutine. Wanneer een kadet iets verkeerd doet. wordt hij ernstig toege sproken en krijgt een klap in het gezicht. Een Schelde- werknemer schiet in de lach. „Dat zie je niet bij Onda." Vandaag zullen de kadetten vanaf de Dokhaven naar het stadhuis marcheren, waar ze zich rond 17.00 uur of ficieel aan burgemeester A. van Dok-van Weele presen teren. foto Ruben Oreel Swingende roadmovie in Zeeuws-Vlaanderen Delen van de Alpen kam pen met enorme waterover last na overvloedige regen val. In delen van Zwitser land, Oostenrijk en het zui den van Duitsland is spra ke van chaos. Meerdere mensen kwamen om het le ven. Het water bereikte op bepaalde plaatsen het hoog ste niveau in driehonderd jaar. Veel belangrijke door gaande wegen zijn geblok keerd door mod derstromen en steenlawines. Sommige Zeeuws-Vlamingen zijn niet blij met het soort muziek waarmee Dow zijn veertigjarig bestaan in Terneu- zen wil vieren. De keuze voor Imca Marina, George Baker en Albert West is volgens Temeuzenaar Ariël Meeusen een 'minachting van het Zeeuws-Vlaamse pu bliek'. Hij organiseert een ludieke protestmars jjpf tegen het muziekfeest op 3 september. Nieuwe rellen tijdens de voetbalklassieker Ajax- Feyenoord, zondag in Am sterdam, worden hard aan gepakt. Indien de fans zich tijdens de immer beladen topper misdragen, zijn de eerstkomende vijf jaar bi] de strijd tussen de Amster damse en Rotterdamse ploeg geen supporters meer welkom van de bezoekende fik club. I Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19, 20 en 21; Kunst: 23, 24 en 25; Uit: 26 en 27 Extra bijlage Theater op locatie Festivalhart Middelburg fBffllff 4?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1