CDA houdt vast aan A-theater PZC Aangrijpend verhaal in 'Niets bij geval' PZC PZC GS blijven tegen kattenpension Vrouwenpolder -13 [eden vinden dat ambitie voor grote schouwburg bij Middelburg hoort agenda Geen extra geluidswering voor huizen Piet Heinkade Aanrijding op rondweg Biggekerke Politie bekeurt hardrijders Auto met afbijtmiddel overgoten Motorrijder vliegt uit de bocht Celstraf voor winkeldiefstal Havik gedijt aan Schouwse kust College Terneuzen tegen tolheffing tunnel Sluiskil Bocciatoernooi in Middelburg lezen we zeeuws woensdag 24 augustus 2005 - Het CDA houdt onverkort aan de ambitie van een tater. De leden hebben hun gisteravond met dit teruggestuurd naar de llieke arena, waar vanavond iiorgenavond twee commiss- ideringen plaatsvinden. levoorzitter J. Kodde toon- ach tevreden over deze p in de rug'. „Middelburg is lis hoofdstad van de provin- jan haar stand verplicht om |IÜteïtstheater te realise- verwoordde Kodde na af- van de besloten vergade- hetl standpunt van de leden, hebben zich onomwonden een voor een A-thea- 'zoals dat door het gemeente euur is voorgesteld, inclusief i kleine zaal en twee filmza- Ze hebben ook begrip voor atheater van een soberder va at, maar ook dan moet het A-theater zijn." omschrijving A-theater geeft Jat de grote zaal pakweg stoelen heeft en liet podium en de technische Kieningen geschikt zijn grote producties. De ge- giie wilde er aanvankelijk teen kleine zaal bijbouwen ongeveer 200 stoelen. Het siex moest tevens ruimte ren aan twee filmzalen voor Stichting Cinema Middel- Advertentie) 15 jaar hét jazzfestival met uitzicht op zee hngs de Walcherse kust 13 t/m 18 september mvw.jazzbythesea.nl taorgklachten: »XM)231231 lomaandag t/m vrijdag ge vende de openingstijden; asrdags tot 12.00 uur sdactie ialcheren Mienruststraat 18 -vStbus 8070 ^30 EB middelburg J' 0118-493000 fee 0118-493009 ifflail; redwalch@pzc.nl tarits Sep (chef) 'Isdia Berkelder Ramakers K'iamvan den Broek Osman ffwdyvan den Hurk 'Knde Vries (sport) sntrale redactie ^lonspark 28 NJUS31 ^0 AA goes *^(0113)315500 ^(0113)315669 M®'l: redactie@pzc.nl "terimet "'-vvv.p2c.nl ^ail; web@pzc.nl burg, die nu in het Schutters hoftheater huist. Door de pro blemen met de bouwput voor de parkeerkelder en de financiële gevolgen daarvan, moet de gemeente vrijwel zeker afzien van de kleine zaal en de film zalen om nog binnen het bud get van 33,2 miljoen euro te blij ven. De leden van het CDA zijn het eens met de fractie, die blijft uit gaan van dat bedrag. Volgens Kodde hebben zij wel ruimte ge boden om meer geld uit te ge ven. „Er is nadrukkelijk gesteld dat het onze de ambitie is om een A-theater te bouwen en dat je dat doet voor tientallen jaren. Men vindt dat we niet te krente rig hoeven te zijn als we bijvoor beeld tienduizenden euro's meer moeten uitgeven om die ambitie waar te maken. De leden willen vooral dat we vasthouden aan kwaliteit." De financiële'conse quenties van de verschillende al ternatieve locaties moeten wel een rol spelen bij de keuze voor één van de zes locaties waaruit gekozen zal moeten worden, vin den de CD A-leden. Zij hebben zich volgens Kodde niet uitge sproken voor één plek. Het A-theater zou worden gebouwd aan de Zuidsingel. In opdracht van de gemeenteraad zijn vijf al ternatieve locaties onderzocht: het Molenwater, de Punt, het Stationsgebied, de Mortiere en het Hof van Tange. Hoewel zij geen voorkeur hebben, wijzen zij één optie wel af: het opknap pen van de huidige schouwburg aan het Molenwater. De definitieve keuze voor een lo catie maakt de CDA-fractie pas tijdens de raadsvergadering van 5 september, stelde Kodde. De commissievergaderingen van vanavond en morgenavond in het stadskantoor, die beide om half acht 's beginnen, worden ge bruikt om informatie te verza melen, te luisteren naar omwo nenden en belanghebbenden die komen inspreken en vragen te stellen aan onderzoeksbureau Toornend en Partners en het col lege van B en W. mEKACTIVITEITEN IIBURG - Schuttershof, 19.00 - Muur; Gym vanaf 50 jaar; ERE Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 r.Gym vanaf vijftig jaar; [Moord, Oudestraat, 13.30 - 16.00: «densoos; L5SINGEIM - Sporthal Baskensburg, (uur: Power yoga; iunstmaand [1ST - De maand september iaHulst uitgeroepen tot kunst- and. (keietalages zijn ingericht 'allerhande kunstwerken en (is er die maand een antiek-, sen- en curosiamarkt en een Btmarkt. Vrijdag 2 septem- lis de Kunstgalerie Hulst in (stadskantoor. Op 18 septem ber antiek-, boeken- en cu- amarkt op de Grote Markt 2a september is daar een btmarkt. Rina Hendrikse-Heijboer samen met echtgenoot Wim Hendrikse op de plek waar 52 jaar geleden de dijk doorbrak. door Piet Kleemans SIRJANSLAND - Het is een getuigenis van onwrikbaar geloof, het verhaal van zware beproevingen, radeloosheid en machteloosheid. Het boek 'Niets bij ge val' door schrijfster R. Hoogerwerf-Hol- leman, is een aangrijpend hoofdstuk uit het leven van Rina Hendrikse-Heijboer uit Sirjansland. Het verhaal van Rina Hendrikse is een indringend verhaal. Een persoonlijk re laas over het verlies van dierbaren, ha ve en goed. Een soms gedetailleerde be schrijving van wat ze zag, voelde en dacht. Een verhaal dat Rina Hendrikse aanvankelijk liefst voor zichzelf wilde houden. Toen schrijfster Hooger- werf-Holleman twee jaar geleden - het jaar van de nationale herdenking van de ramp - bij het echtpaar Hendrikse op visite kwam hield Hendrikse in eer ste instantie de boot af. „Ik wilde eerst niet. Maar ik heb me om laten praten. Mijn dochter heeft dat gestimuleerd. Die riep altijd al 'moeder, je moet je ver haal opschrijven'. De gesprekken van Hendrikse met de schrijfster waren zwaar. „Het waren heel emotionele ge sprekken. Gesprekken waarbij alles weer naar boven komt. Gelukkig heb ik er altijd vrij goed over kunnen praten." De verschrikkingen van de watersnood ramp hebben het geloof van Hendrikse in God nooit aangetast. Dat is altijd rotsvast gebleven en dat gegeven loopt ook als een rode draad door het boek. Een hogere macht heeft beslist dat het zo moest zijn. 'Niets bij geval' ofwel 'de mens wikt en God beschikt'. Hendrikse verloor beide 'ouders, haar zus en een jong broertje. Maar zij is dankbaar dat zij mocht over leven en haar levenspartner mocht be houden. Bontlaarsjes Schrijnend, want ze zag ook de wan hoop en het verdriet in de ogen van Leen. de vriend van haar omgekomen zuster Jannetje. Hij herkende het stoffe lijk overschot, aangespooeld aan de dijk bij Bruinisse aan de bontlaarsjes die hij zijn lief een paar dagen eerder cadeau had gedaan. Het verhaal van Hendrikse is een her kenbaar verhaal. Een verhaal waarin het niet alleen over de watersnoodramp in al zijn gruwelijke details gaat, maar ook over het geloof en hoe ondanks al les de gelovigen vertroosting bood. Documentaire Het boek is geen roman, maar meer een documentaire. Het begint met een alge- men omschrijving van Schouwen-Dui- veland en haar inwoners. En hun gevoel dat ze achter veilige dijken wonen. Ver volgens wordt het gezin Heijboer aan de lezer voorgesteld waarna een beeld wordt geschetst van de dagen voor de ramp. De omschrijving van de ramp nacht is gedetailleerd. Het geeft niet al- foto: Marijke Folkertsma leen een beeld van de ontreddering maar vooral ook van de machteloosheid en de angst om het lot van anderen. Nie mand beseft op dat moment wat de om vang van de ramp is. Dat wordt pas veel later duidelijk. Uitgebreid wordt in het boek ingegaan op de vlucht naar Bruinisse, waar ze on derdak vinden op de touwzolder van zeilmaker baas De Korte, en de evacua tie die erop volgde. Ook aan de wederop bouw van het eiland wordt aandacht be steed, evenals aan de terugkeer naar Sir jansland. Het verhaal van 'Niets bij geval' is een hoofdstuk uit het leven van Rina Hen drikse. Een hoofdstuk van een boek dat, daar is zij van overtuigd, nooit dicht gaat. „De ramp heb je altijd bij je. Dat verhaal kun je nooit echt afsluiten" 'Niets bij geval' (ISBN 90-76466-38-6) wordt morgen gepresenteerd in restau rant De Vierbannen in Ouwerkerk, pal naast het in een caisson gevestigde wa tersnoodmuseum. 'Niets bij geval' is uit gegeven door de Goese Uitgeverij De Ramshoorn. Prijs: 12.50 euro. door Maurits Sep VROUWENPOLDER - Het pro vinciebestuur houdt de komst van een kattenpension in Vrou wenpolder tegen. Volgens Gede puteerde Staten voldoet het niet aan de eisen die worden gesteld aan de bouw van een bedrijfje in het buitengebied. Het kattenpension had aan de Lepelstraat in Vrouwenpolder moeten komen. Op die plek mag echter alleen een woning wor den gebouwd, geen bedrijf. Re creatie mag er wel plaatsvinden, maar onder die uitzondering valt het kattenpension niet. Wel past het binnen het beleid voor de vestiging van nieuwe economische dragers op het plat teland. Daaronder worden klei ne bedrijven verstaan die wor den gehuisvest in leegstaande agrarische gebouwen. Voor het pension moet echter een nieuw gebouw worden neergezet en dus weigeren GS ook om die re den hun toestemming te geven. Daar komt bij dat als er voor een nieuwe economische drager een nieuw pand gebouwd wordt, er andere panden ge sloopt moeten worden. Dat wordt geëist om te voorkomen dat het platteland wordt volge bouwd en de open ruimte ver dwijnt. Tegenover de bouw van het pension staat echter geen sloop van een ander gebouw. GS zien daarin weer een belem mering voor het verlenen van de bouwvergunning. Juridische eisen De gemeente Veere wilde wel meewerken aan de komst van het kattenpension. Volgens de gemeente doet het namelijk geen afbreuk aan het agrarisch landschap bij Vrouwenpolder. Ook heeft het geen gevolgen voor de landbouw in de omge ving. Het milieu wordt er ook niet door geschaad. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Bewoners aan de Piet Heinkade hoeven geen lawaai te verwachten van scheepsbouw aan de kade. En dus krijgen de huizen geen be scherming tegen geluidsover last. Dat haalt de gemeente uit een onderzoek. Over een tijdje meren jachten af aan de Piet Heinkade en worden daar schepen van de Koninklij ke Schelde Groep (KSG) afge bouwd. Mooi om te zien, maar de eilanders waren vooral bang voor geluidsoverlast en vroegen de gemeente begin dit jaar om duidelijkheid over decibellen. De gemeente heeft gisteravond geprobeerd die angst bij de be- woners weg te nemen. Ze presen teerde een onderzoek, waaruit bleek dat de scheepsbouw geen 'excessieve herrie' zal maken. Want: als de scheepsbouwers zich buiten houden aan het maximum van 65 decibel, is bin nen hooguit 35 decibel te horen. En dat is te verwaarlozen. 'Erg stil', zegt de tabel van geluidsni veaus. 'Vergelijkbaar met vogels bij zonsopkomst, een rustig kan toor of zacht geroezemoes.' Daarom is extra bescherming te gen geluidsoverlast niet nodig, vindt de gemeente. Toch zijn de eilandbewoners nog niet hele maal gerustgesteld, bleek gister avond tijdens de informatiebij eenkomst. De ene na de andere vinger ging de lucht in. Bijvoorbeeld om te vragen of re kening is gehouden met enkel glas. Wat het toegestane maxi mum aantal decibellen is, en op welk moment van de dag die te horen zouden zijn. Of de scheepsbouwers 's nachts door werken, en hoe hun werk buiten klinkt. Wethouder L. Poppe-De Looff en B. van Hoepen, direc teur onroerend goed bij de BIGGEKERKE - In Biggekerke vond gisteren aan het ein de van de middag een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's. Het ongeluk gebeurde doordat een 22-jarige automobilist uit Vlissingen komende vanaf de Zouteland- seweg de rondweg Biggekerke wilde oprijden. Hij verleen de hierbij geen voorrang aan een 52-jarige automobiliste uit de gemeente Veere. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. THOLEN - Bij politiecontroles op de N286 in Scherpenis- se reden 22 van de 780 passanten harder dan de toegesta ne 80 kilometer per uur. In Goes werd gecontroleerd op de Middelburgsestraat. Hier reden 2710 voertuigen voorbij, waarvan er 180 har der reden dan de limiet van 50 kilometer per uur die ter plaatse geldt. TERNEUZEN - In de Lange Kerkstraat in Terneuzen is in de nacht van maandag op dinsdag een geparkeerde au to overgoten met een afbijtmiddel. De schade bedraagt een paar duizend euro. SCHARENDIJKE - Op de Brouwersdam, ter hoogte van Scharendijke, is gisteravond rond acht uur een 34-jarige man uit Burgh-Haamstede met zijn motor onderuit ge gaan. Vermoedelijk had hij zich in de lengte van een bocht ver gist. Omdat hij daarbij met te hoge snelheid reed, kwam hij in de berm terecht. Vervolgens botste hij tegen een ANWB-informatiebord. De 34-jarige bestuurder kwam met de schrik vrij, zijn motor liep flinke schade op. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 42-jarige man uit Sas van Gent voor een. win keldiefstal twee weken cel opgelegd. De verdachte nam 31 mei in Sas van Gent een fles drank weg bij een supermarkt. De Sassenaar is al eerder voor winkeldiefstallen veroordeeld. RENESSE - Het havikpaar dat vorig jaar neerstreek in de Kop van Schouwen, gedijt daar. Het koppel heeft voor de tweede keer een nest met jongen grootgebracht. Volgens T. Sluijter van de Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland blijkt daaruit dat de roofvogels het naar hun zin hebben in het voor deze soort nieuwe leefgebied. In het voorjaar van 2004 werd het eerste broedsel van het paar gevonden. Dit jaar werden er in het nest opnieuw drie kuikens aan getroffen, twee mannetjes en een vrouwtje. De jongen zijn door M. van 't Hof van de Natuur- en Vogelwacht ge ringd, om hun levensloop zo enigszins te kunnen volgen. Van 't Hof doet dat voor het ecologisch instituut NIOO in Heteren. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Het dagelijks gemeentebestuur van Terneuzen is mordicus tegen de heffing van tol bij de tunnel onder het ka naal bij Sluiskil. Het gevolg van tolheffing is immers veel sluip- verkeer, niet alleen door Sas van Gent en Terneuzen, maar door heel Zeeuws-Vlaanderen. Het college vindt dat onaan vaardbaar en vindt daarom tol heffing bij de tunnel Sluiskil geen reële optie. Het dagelijks gemeentebestuur reageert hier mee op de trajectnota/Milieu Ef fect Rapportage kanaalkruising Sluiskil van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Minister Zalm lanceerde vorig jaar het idee van tolheffing bij de tunnel Sluiskil. Dat kwam hem toen al op forse kritiek van Zeeuws-Vlaamse bestuurders te staan. In de trajectnota is een ta bel opgenomen over de invloed van tolheffing bij de tunnel Sluiskil. Het rapport geeft over duidelijk aan dat tolheffing geen alternatief is. Het gevaar van veel sluipverkeer is te groot. Veel weggebruikers zullen de tunnel immers mijden. Het college van Terneuzen vindt daarom dat tolheffing niet toege past kan worden. MIDDELBURG - In sporthal De Voorborch te Middelburg wordt op zaterdag 17 september een Zeeuws Bocciatoernooi ge houden. Boccia is een sport die overeen komsten vertoont met jeu-de- boules. De sport is speciaal ont worpen voor mensen met een functiebeperking. Bij het toer nooi zijn ook nationaal gekwali ficeerde scheidsrechters en enke le leden van het nationale boc- eiateam aanwezig. Het toernooi begint om 09.30 uur, de prijsuit reiking wordt rond 17.00 uur verwacht. (Advertentie) Het provinciebestuur spreekt dat ook niet tegen. GS hebben echter naar de juridische eisen gekeken en geconstateerd dat het kattenpension daaraan niet voldoet. Daarom wordt de ver klaring van geen bezwaar gewei gerd. KSG, deden hun best de bewo ners gerust te stellen. En dat luk te aardig. Met enkelglas is inder daad rekening gehouden en de scheepsbouwers zijn na elven 's avonds van het terrein. Buiten valt het met het lawaai ook mee, verzekerde Van Hoepen. De ge- luidspiek? Die is 70 decibel, bij de klap van een hamer of als een stuk ijzer valt. „Maar dat zijn in cidenten. Waarschijnlijk produ ceren we vaker minder decibel len dan beloofd, dan meer. En andere is het pech. Het is niet on ze bedoeling om de hele dag her rie te maken." Over vergunningen en bezwaar procedures worden de bewoners persoonlijk via een brief van de KSG geïnformeerd. O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14.95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bediag van onderstaand tekeningnummer i (post)bankrekeningnummer i Kijk op vMW.ptc.nl/abonneien, bel gratis 1 0800 - 0231231 of stuur dare bon naar. PZC. afdeling lezersservice i Antwoordnummer 713. MBO WB Goes O Noteert u mij voor een abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 19.951 D per kwartaal met automatische incasso 58.00). O pet jaar met automatische incasso 222.50) 8I711688H5555301 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13