Leipheimer slaat aanval af PZC Sjarapova nieuwe nummer één en wil dat lang blijven Moszkowicz is optimistisch in zaak Van Persie Danny Blind zoekt naar het beste Ajax VVV blijft winnen 16 Jan Ullrich ziet af van het WK Transfer Koné is bijna rond Tijdritwinst van Ullrich niet goed genoeg voor eindzege Robben krijgt rust bij Chelsea Van Hooijdonk uitgeschakeld Jong PSV uit beker gezet Tyfoon bedreigt WK roeien Vijftig goals in één partijtje Voetbalclubs laks met spreekkoren Baros naar Aston Villa dinsdag 23 augustus 2005 door Mike van Damme AMSTERDAM - Ajax wacht morgen al een belangrijke wed strijd als de ploeg tegen het Deense Brendby aantreedt. De uitschakeling voor de Cham pions League betekent een streep door één van de twee sportieve doelstellingen. Ajax bereidt zich dan ook zorgvuldig li voor, met een besloten training li en een trainingskamp. ]l De selectie vertrok gisteravond voor een kort trainingskamp naar Noordwijk. Daar traint de ploeg vandaag nog één keer Maandag belegde Blind een laat ste, besloten training in de Am sterdam Arena. „Ik heb geen ge heimen hoor, maar we hebben de laatste weken maar weinig in de Arena gespeeld. En het was zo lekker rustig", verklaarde Blind zijn keuze. Tijdens de grote afsluitende par tij speelde Ajax met dezelfde ba sisspelers als tegen RBC Roosen daal zaterdag. Dus met Nourdin Boukhari en Wesley Sneijder op het middenveld. Nigel de Jong is wel weer fit, na een bilblessu- re. Blind laat in het midden of hij met dezelfde basis speelt. „Je speelt niet altijd met dezelf de elf poppetjes. Je zoekt naar het beste elftal voor dat mo ment. Dat betekent dat er één of twee veranderingen kunnen zijn. Ook weer niet vijf, het is geen duiventil. Maar niemand is ooit zeker van een basisplaats." Blind wil dit seizoen voor elke thuiswedstrijd in de Champions League een trainingskamp be leggen. „Ik heb altijd een goed gevoel gehad bij trainingskam pen voor een belangrijk duel. Als speler heb ik het ook dertien jaar zo gedaan, onder Johan Cruijff, Morten Olsen, Leo Been hakker. Dat wil niet zeggen dat ik het nu ook moet doen, maar het geeft me een goed gevoel." En een goed gevoel kan Ajax morgen wel gebruiken. Welis waar heeft de Amsterdamse ploeg een goede uitgangspositie om het hoofdtoernooi van de Champions League te halen na de eerdere 2-2 in Kopenhagen, de ploeg mag niet verliezen. „Brendby heeft aangetoond een lastige tegenstander te zijn", al dus Blind. „In Kopenhagen speelden ze op portunistisch. Dat neemt in een uitwedstrijd wel af, maar het blijft een aardige ploeg." Blind kan beschikken over Ste ven Pienaar. De Zuid-Afrikaan werd zaterdag tegen RBC uit voorzorg gewisseld. Hij had last van een pijnlijke knie. Tomas Galasek is een twijfelgeval, om dat hij last heeft van een kneu zing in het bovenbeen. „,Het is niet ernstig, maar kan wel verve lend zijn", aldus Blind. GPD li WEINHEIM - Jan Ullrich heeft besloten de strijd om de wereld- titel wielrennen aan zich voor- ll bij te laten gaan. jl De Duitse wielrenner maakte dat gisteren na de Ronde van (l Duitsland bekend. „Ik laat het dit jaar maar eens aan me voor- I bijgaan", zei hij. Ullrich won in het verleden jl twee wereldtitels in de discipli- ne tijdrijden. „Om me nu nog speciaal op de tijdrit bij het WK jl voor te bereiden heeft geen zin en de wegwedstrijd is dit keer echt iets voor sprinters. Ik heb I geen enkele kans in die race", verklaarde de 31-jarige renner zijn besluit niet naar Madrid te reizen. Vorig jaar ontbrak de nummer drie van de Tour van dit jaar ook op de WK. Toen had hij een maag- en darminfectie. Ullrich beëindigt zijn seizoen na het Kampioenschap van Zürich op 2 oktober. ANP EINDHOVEN - Als de Raad van I Commissarissen van PSV goed keuring verleent, wordt Arouna Koné de nieuwe spits van de Eindhovenaren. Technisch directeur Guus Hid- dink van PSV en bestuurslid I technische zaken Nol Hendriks van Roda JC kwamen gisteren j tot een principe-akkoord over de transfer van de 21 -j arige Ivo- riaan. Koné wordt voor één jaar ge huurd. PSV krijgt een optie tot koop. GPD door Mark van Veen WEINHEIM - De Amerikanen blijven Jan Ullrich maar dwars zitten. Lance Armstrong regeer de jarenlang de Tour de France met harde hand en vandaag wordt Levi Leipheimer zo goed als zeker in Bonn gehuldigd als eindwinnaar van de Ronde van Duitsland. Jan Ullrich perste gisteren in de individuele tijdrit nog eens alles uit zijn lijf om iets aan de koppo sitie van de Amerikaan te doen. Hij won de chronorit wel, maar bleef in het algemeen klasse ment op 31 seconden van de lei der steken. Ullrich had iets meer dan 31 ki lometer om nog iets aan zijn in het weekeinde naar 1 minuut en 26 seconden gegroeide achter stand te doen. De kopman van T-Mobile werd door duizenden fans langs kant van de weg opge jaagd, reed een beresterke tijdrit maar kwam niet verder dan plaats twee in het algemeen klassement Het resterende gat van 31 tellen is normaal gespro ken te veel om in de afsluitende en niet al te zware rit naar Bonn nog weg te poetsen. Leipheimer, in het verleden in dienst van de Raboploëg, moest diep gaan om de anderhalve mi nuut voorsprong op de ontketen de Duitser te verdedigen. De hal ve minuut die de renner van Ge- rolsteiner zondag onder natte omstandigheden nog aan zijn voorsprong op Ullrich toevoeg de, bleken een dag later goud waard. „Dit was mijn laatste kans", gaf Ullrich na zijn winst aan. „Ik heb die voor een deel benut. De etappe is voor mij, maar de eind zege blijft buiten bereik", con stateerde hij eenvoudig. „Toch was de ritzege belangrijk voor mij en het team." De Ronde van Duitsland was dé wedstrijd van Ullrich na een ge deeltelijk mislukte Tour. De WK in Madrid laat de 31-jarige Duitser later dit jaar schieten. Alles stond de afgelopen week op eigen grondgebied in het te ken om hem aan het einde van de negendaagse wielerwedstrijd in het zonnetje te zetten. Alleen ontbrak de zon te vaak om het 'Der Jan' echt naar de zin te ma ken. Bergritten De slechte weersomstandighe den in de bergritten nekten de gewenste eindwinnaar. „Ik ben mijn verkoudheid, opgelopen door het slechte weer, niet meer kwijtgeraakt", gaf Ullrich de oorzaak van zijn mindere preste ren in de bergen aan. Juist in de bergen sloeg Leiphei mer, zesde in de Tour, toe. Hij won de zwaarste rit naar het dak van de ProTour in het Oos tenrijkse Solden en was zondag in de regen opnieuw beter dan Ullrich op de bergachtige wegen naar Feldberg. Jan Ullrich won gisteren wel zijn tweede tijdrit van dit sei zoen. Eerder was hij ook al de snelste in de Ronde van Zwitser land. ANP LONDEN - Chelsea-coach Jose Mourinho doet morgen' de competitiewedstrijd tegen West Bromwich Alfo geen beroep op Arjen Robben. De Nederlandse interim nal moet op de bank beginnen omdat de coach hem» geeft. Volgens de coach heeft de reservebeurt vanM, niets te maken met de kritiek die hij vorige wee' het rotatiesysteem van de Portugese trainer. Robben werd dit weekeinde na een uur gewisseld ensn«| de in de eerste competitieronde maar een helft. AA'p BREDA - Pierre van Hooijdonk kan vier tot zesw niet voetballen. De aanvaller van NAC Breda heef zwaar gekneusde rib, zei hij gisteren na een bezoek het ziekenhuis. De spits liep de blessure vrijdagop:^ dens de wedstrijd tegen Willem II (1-0). Volgens de Brabander zit de kneuzing bij de aanhech) van de rib aan het borstbeen, hoewel dat op de gemaj foto's niet is te zien. „Waarschijnlijk zit er op die plg een bloeduitstorting", zei Van Hooijdonk. ZEIST - Jong PSV is verbannen uit het nationale beh toernooi, de Gatorade Cup. Dat heeft de aanklagerb taald voetbal beslist. De Eindhovense ploeg stelde in bekerwedstrijd op 9 augustus tegen de amateurs van Sf (1-0) een speler op die niet speelgerechtigd was. Hetzelfi lot trof eerder Heracles Almelo en De Graafschap. Bij Jong PSV speelde Lindsay Wilson mee. Hij was voi seizoen verhuurd aan Helmond Sport. Na het duel r SHO bleek dat zijn overschrijving naar PSV nog niet* afgerond. SHO gaat nu reglementair door naar de volge de ronde en treft op 28 september ADO Den Haag jjp GIFU - Een tyfoon is onderweg naar Gifu in Japan, r«j komend weekeinde de wereldkampioenschappen roti beginnen. De internationale roeifederatie waarschui gisteren voor een wervelstorm met zware regenbuien,! naar verwachting donderdag het roeicomplex bereikti ongeveer achttien uur aanhoudt. De organisatie is nog niet in paniek. De rivier bij Gifu nu nog kalm en de roeiers kunnen gewoon trainen, zen directeur. Honderd roeimachines voor indoortrainingzi inmiddels beschikbaar en kunnen dienst doen als del foon passeert en het weer verslechtert. ANP BRUSSEL - Het vrouwenvoetbalteam van het I KV Mechelen heeft voor een uitzonderlijke doelpunten! gen gezorgd. Het elftal won een bekerwedstrijd tegenS Berlaar met 50-1. De uitslag kwam volgens de clubled tot stand omdat de eerste keepster naar het popfestn Pukkelpop was gegaan. Bij de rust hadden de speelsters al een idee welke ka het op ging: het stond toen al 27-0. De uitslag kan m spectaculair veranderen. De verliezers ontdekten d Mechelen een speelster te veel op het wedstrijdformiiü had gezet. In dat geval kan de bond beslissen dat SKBf laar reglementair met 5-0 winst. ANP DEN HAAG - Voetbalclubs j doen te weinig om kwetsende spreekkoren tegen te gaan. Dat concludeert een onderzoekscom- i missie voor voetbalvandalisme in een gisteren verschenen rap port. De veiligheidsmensen van de clubs zijn niet op hun taak voor bereid. Onduidelijk is wat de ste wards, vrijwilligers die voor de veiligheid in het stadion moeten zorgen, moeten doen. Nu waar schuwen ze de supporters vaak wel, maar grijpen ze niet in als er daadwerkelijk een spreek koor wordt aangeheven. Dat komt hun geloofwaardigheid met ten goede. Anderzijds kan ingrijpen voor de stewards gevaarlijk zijn. „De waag doemt op aan welke risi co's een steward blootgesteld mag worden", aldus Margo Vliegenthart, oud-staatssecreta ris van volksgezondheid en voor zitter van de onderzoekscommis sie, het 'auditteam voetbalvan dalisme' van het ministerie van binnenlandse zaken. De onderzoekers zijn wel posi- I tief over andere nieuwe maatre- I gelen: het stilleggen van wed- strijden en het opleggen van een stadionverbod aan de aanhef- j fers van beledigende spreekko ren. Het lijkt te werken", zei mi- nister Johan Remkes (binnen landse zaken) in een reactie op het rapport. Afspraken Het bestrijden van voetbalvan dalisme lukt volgens de onder zoekers steeds beter. Een pro bleem blijft echter de gebrekki ge samenwerking met vervoers bedrijven als de NS. Die komen gemaakte afspraken niet altijd na. Zo kan het gebeuren dat een supporterstrein zomaar ergens wordt stopgezet, zoals in april gebeurde bij rellen rond Feye- noord-Ajax. De onderzoekscommissie wil ook dat meer supportersvereni gingen worden betrokken bij het voorkomen van problemen. De georganiseerde aanhang van de grote clubs werkt goed mee, maar die van kleinere clubs als NAC en Go Ahead Eagles houdt zich te veel afzijdig Het project 'Hooligans in Beeld', waarbij foto's van rel schoppers op internet worden geplaatst, bleek in de nasleep van Feyenoord-Ajax effectief bij de opsporing van verdachten en moet vaker worden toege past, aldus de onderzoekers. ANP door Fardau Wagenaar DEN HAAG - Haar naam schittert als goud bovenaan de wereldranglijst in het vrouwentennis. Grote namen als Lindsay Davenport, Serena en Venus Williams en Justin Henin staan sinds gisteren onder die van de 18-jarige Ma ria Sjarapova. De tennisster is de eerste nummer één uit Rusland. Ze hoefde er afgelopen weekeinde niet eens een bal voor te slaan om op papier de allerbeste tennisster van de wereld te worden. Maria Sjarapova kampt met een pijnlijke borstspier, die haar het meedoen in het toernooi van Toronto verhinderde. Toch had ze genoeg pun ten om de nieuwe koningin van het wou wen tennis te worden. Ze loste Lindsay Davenport (29), die sukkelt met een rug blessure, af. Eigenlijk was het al een tijdje zeker dat de Russische speelster ooit de beste zou zijn. Vorig jaar won ze op zeventienja rige leeftijd Wimbledon. De manier waarop ze dat deed was indruk wekkend: ze verpletterde Serena Willi ams. Er zijn winnaressen die na een Grand Slamzege nooit meer een grootse presta tie leveren. Maar na de titel van de Rus sin wist iedereen: deze speelster zal ooit regeren. Wat maakt haar zo goed? Sjarapova laat zich zowel mentaal als fysiek door niemand omver blazen. Op haar vierde jaar kreeg de van oorsprong Siberische speelster een tennisracket van de vader van topspeler Yevgeny Kafelnikov. Had hij het talent in haar ogen gezien? Waarschijnlijk wel. Twee jaar later zag Martina Navratilova haar spelen en ze was betoverd. Ze haalde haar ouders over om naar Amerika te verhuizen. Zeven jaar oud, fanatiek en vol wilskracht vertrok ze naar de bekende en gelouterde trainer Nick Bolletieri in Florida. Met speel sters als Myskina, Dementieva en Koets- netsova bestormde ze de laatste twee ja ren de tennistop. Onbetwistbaar En sinds gisteren heeft het land dan ook eindelijk een echte en onbetwistbare nummer één. „Ik ben er trots op en zal er alles aan doen om deze positie heel lang te behouden", zei de vijftiende nummer één van de wereld. „Ik neem geen genoegen met een weekje boven aan staan." GPD Maria Sjarapova is de nieuwe nummer één van de wereldranglijst bij de vrou wen. De Wimbledon-winnares van vo rig jaar verdrong Lindsay Davenport van de toppositie en wil nog lang aan de top blijven. foto Harry How/AFP van onze sportredactie RIJSWIJK - VVV-Venlo blijft als enige club in de eerste divi sie aan de winnende hand. De ploeg van Herbert Neumann was gisteravond in Sittard de sterkste in de Limburgse streek- derby tegen Fortuna Sittard: 2-0. Het was de derde zege op rij voor de Venlonaren. Excelsior verspeelde na twee gewonnen duels de eerste punten. De Rot terdammers lieten in Noord- Brabant een voorsprong van 3-1 uit handen glippen tegen Hel mond Sport, dat gelijk maai Het eerste optreden van 0: world in het betaalde voeti voor eigen publiek eindigde een deceptie. De formatie uil! mere verloor met 2-3 van he gelopen seizoen uit de eredwi gedegradeerde FC Den I Het was de tweede nederij voor de ploeg van Jan Sda ting. TOP Oss trok in een thuisw strijd de derby tegen FC Einda ven naar zich toe: 2-1. De Graafschap boekte degra ste overwinning van de ara 3-0 tegen AGOW Apeldoa ANP door Norbert Kleinherenbrink ROTTERDAM - De advocaat van profvoetballer Robin van Persie overweegt binnen afzien bare tijd bij de officier van justi tie een verzoek tot seponeren in te dienen. Dat wil hij doen op basis van het getuigenverhoor dat giste ren bij de rechter-commissaris in Rotterdam heeft plaatsgevon den. De aanvaller van Arsenal wordt verdacht van verkrach ting. „Het verhoor van het vermeen de slachtoffer heeft leuke ge zichtspunten opgeleverd, wat mij betreft", liet raadsman A. Moszkowicz weten. „Haar verhaal is er zeker niet consis tenter op geworden en dan druk ik mij nog netjes uit. Zoals het er nu naar uitziet, ga ik erover nadenken om bij de officier een verzoek tot seponeren in te die nen. De zaak ontwikkelt zich ab soluut in het voordeel van Van Persie, maar dat is mijn me ning." Van Persie zat in juni twee we ken vast nadat een vrouw aan gifte tegen hem had gedaan van verkrachting. Het Openbaar Mi nisterie liet na zijn vrijlating we ten dat de voormalige Feyenoor- der verdachte blijft. Het onder zoek is nog steeds niet afgerond. „Helaas had de rechter-commis saris vandaag weinig tijd", zei Moszkowicz. „Dus de drie getui gen moeten nog een keer ter komen. Ik weet met wana dat gebeurt. Tot die tijd bl Robin voor het OM verdaci neem ik aan." Volgens Moszkowicz leverdeh verhoor van de andere tweegj tuigen geen nieuwe g ten op. De twee mannen wait in het gezelschap van VannJ sie in de nacht dat de vei de verkrachting in een dams hotel plaatsvond. „Hun verhaal was in elk ge heel wat gelijkluidenderen sistenter dan dat van he' meende slachtoffer. Haar was op belangrijke punten tegenstrijdig." ANP BIRMINGHAM - Milan Ban verhuist van Liverpool Aston Villa. De twee clubs hebben een ai- koord bereikt over de transit De Tsjechische international tekent vandaag een contraö voor vier jaar bij de clubj Birmingham, evenals |iveiW uitkomend in de Premier I# gue' „J De speler moet nog wel meffl» worden gekeurd. Aston moet ongeveer 8,8 miljoen^ voor de aanvaller betalffl ANP/RTR Levi Leipheimer hield in de tijdrit genoeg over van zijn voorsprong op Jan Ullrich. De Amerikaan gaat als leider de laatste dag in van de Ronde van Duitsland. foto Gero Breloer/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 40