PZC emeente moet beter inkopen PZC Vakantieverhalen in de bovenbouw Organisaties houden iich beter aan regels lanvraag subsidie Wespenkunst J Gewond bij ongeluk Zorgen over arbeidsmarkt Rijverbod voor Hulstenaar Rijbewijs kwijt door drankrit Drempel voor insprekers te hoog erst nadenken waar zaken precies voor nodig zijn itraf voor bezit an nepwapen editie Schouwen-Duiveland het alfabet van Zeeland WeGeNeR dagbladen zeeuwse almanak Kampioenschappen Je komt ze overal aan de wa terkant tegen. Mannen, over- i wegend van enigszins gevor- 1 derde leeftijd, die op een dijk, op een kade of op een duin overgang de toestand van de wereld beschouwen. Laatst stond er een in de luw te van een Walchers strandpa viljoen een langgerekt lint van hengelaars te observeren. j „Zeker een hengelwed- I strijd?", vroeg een passerende toerist. „Ja, een wedstrijd", j antwoordde de man zonder zijn ogen van de kustlijn af te i wenden. „Iets speciaals of zo maar een clubwedstrijd?", was de vol gende vraag. Even keek de man de vragensteller aan. Toen richtte hij zijn blik weer op de hengelaars en hij zei: „Dit zijn de wereldkam- i pioenschappen van Walche- j ren 0113-315649 (Wpzc.nl Ljiredactie@pzc.nl .-js 31,4460 AA Goes iortentie-exploitatïe: en Midden-Zeeland: 0113-315520; baanderen: 0114-372770; ■c»l:020-45625OO. i„sc|ag 23 augustus 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 ZIERIKZEE - Een 73-jarige fietsster uit de gemeente Schouwen-Duiveland is zondagmiddag gewondgeraakt bij een verkeersongeluk in Zierikzee. Het ongeluk gebeur de toen een 32-jarige automobilist uit de gemeente Schou wen-Duiveland over de Laan van Saint Hilaire reed, ko mende uit de richting Nieuwe Kooiweg. Op de kruising i van de Laan van Saint Hilaire met de Scheldestraat ver zuimde hij voorrang te verlenen aan de voor hem van rechts komende fietsster. Bij de botsing die volgde liep de vrouw een hoofdwond op. Ze werd per ambulance ver voerd naar het ziekenhuis. TERNEUZEN - Voorzitter C. van Schaik van het Regio naal Platform Arbeidsmarktbeleid (RPA) Zeeland is be zorgd over de arbeidsmarkt in Zeeuws-Vlaanderen. De laatste tijd wordt massaal gereageerd op vacatures in met name de administratieve sector. Zo kreeg Woongoed Zeeuws-Vlaanderen in Axel onlangs zeshonderd reacties op een vacature voor receptioniste/telefoniste. Daarnaast constateren notarissen een stijging in het aantal gedwon gen verkopen van particuliere huizen. Verlies van baan kan daarvoor de reden zijn. De druk op de Zeeuws-Vlaam se arbeidsmarkt is toegenomen door de sluiting van bank filialen en reorganisaties bij bedrijven zoals Morres in Hulst. Volgens Van Schaik spelen ook de herkeuringen van WAO-ers mee. „Dertig procent wordt weer honderd procent arbeidsgeschikt geacht." Volgens Van Schaik moet Zeeuws-Vlaanderen trekken en duwen om nieuwe bedrijvigheid binnen te halen. Hij juicht daarom de komst van glastuinbouw en Nedalco toe. GRAAUW - Een zestigjarige automobilist uit de gemeen te Hulst is in de nacht van zondag op maandag rond half één in de Duivenhoeksestraat in Graauw aangehouden. De man had ruim twee keer de toegestane hoeveelheid al cohol gedronken. Hij kreeg een rijverbod van vier uur. felGGEKERKE - Een vijftigjarige automobilist uit de ge meente Veere is in de nacht van zondag op maandag op de Kaasboerweg in Biggekerke betrapt op rijden onder in vloed. De man had drie keer zoveel gedronken als in het verkeer is toegestaan. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. GOES - Als je burgers bij het wel en wee van je gemeente wilt betrekken, moet je geen bureaucratische drempels op- I werpen. De Goese fractie van GroenLinks vindt dat inwo ners tijdens gemeenteraadsvergaderingen altijd hun zegje moeten kunnen doen. De regel dat burgers twee dagen van tevoren moeten melden dat ze willen inspreken, moet zo snel mogelijk worden geschrapt. De fractie komt met een initiatiefvoorstel om het regle ment van orde aan te passen, zodat iedereen staande de raadsvergadering kan reageren op agendapunten of be leidsvoornemens. jorMarcel Modde ERKZEE - Het strengere be- I voor welzijnssubsidies van i gemeente Schomven-Duive- sd heeft effect. Anders dan gaande jaren hebben dit «nagenoeg alle verenigingen 'instellingen vóór de gestelde ntdatum hun aanvragen inge sts één (landelijke) organi se bleef andermaal in gebre- is in dat verband van de hsdielijst geschrapt, aldus dajnsambtenaar J. mi-Kastelein Van een tien- óstellingen waren de stuk- 5 niet compleet, maar nadat daarover waren aangeschre- H. is ook die informatie bin- 0 de gestelde termijn ingele gd' „Het begint te werken", nstateert Bruin tevreden. In kal zijn 205 aanvragen geho- ïeerd. welzijnsprogramma voor nd jaar wordt deze week in allege besproken. Uitgangs- is dat de uitbetaalde subsi- op het huidige niveau wor- II bevroren. De gemeenteraad stoot bij de begrotingsbehan- bng 2005 in het kader van de ^gingen af te zien van de tot dusver gebruikelijke jaarlijk se indexering Een uitzondering wordt gemaikt voor gestegen loonkosten (volgens cao) en huurverhoghgen. Daarin wordt nog wel extra tegemoet geko men, aldus Iruin. Ze verwacht niet dat het tijdelijk bevriezen van de subsilies tot veel klach ten leidt. „Ebt gaat in principe om een waarderingsbij drage van de gerreente. We nemen toch aan dat organisaties daar niet geheel van afhankelijk zijn en zelf ook log het één en ander doen voor en inkomen. Boven dien werd v)rig jaar ook al niet meer dan eei half procent verho ging gehaneerd, dus dat ver schil naar d? nul nu, is daarmee niet zo heel mg groot." De werkwjze heeft volgens Bruin als gnot voordeel dat tij dig voor het opmaken van de nieuwe gemeentebegroting dui delijk is hoeveel geld er nodig is voor welzijissubsidies. Onder de oude aanbak was vaak in het najaar nog onduidelijk welke aanspraken rog konden worden verwacht vo«r het nieuwe sei zoen. Omdat met het welzijns budget in tottal 3,5 miljoen eu ro aan investeingen is gemoeid, kon dat ongenerkt in de papie ren lopen. GOES - Een wespenvolk heeft in de schuur van de familie De Feiter in Goes een moderne sculptuur gemaakt. Aan een balk onder het plafond bouwde een zwerm wespen tijdens de vakantie van de be woners een roomwit onderkomen met een artistiek relief. Het was de De Feiters bij thuiskomst niet eens opgevallen. Een wesp moet eerst de heer des huizes steken om hem attent te maken op de nieuwe huurders. Mevrouw H. de Feiter vindt het bouwsel zo fraai dat ze het wil behouden. De wespen worden echter geacht te vertrekken, want het is nu erg oppassen als iemand zijn fiets uit de schuur wil halen. De familie zal de insecten niet verdelgen, maar verjagen. „We gaan ze uitroken." foto Ronald den Dekker aii Pankow [EIKZEE - Het inkoop- en ibestedingsbeleid van de ge- Kilte dient verbeterd te wor- iHct automatisme dat daar- isgeslopen, zal worden door dien. Voortaan dient eerst td geformuleerd te worden rbepaalde zaken voor nodig voordat ze zomaar worden geschaft. te volgens hem echter eerst een procesmatige opzet te maken. „Als er bijvoorbeeld wordt ge vraagd om een telefooncentrale voor het Welzijnshuis, vraag ik eerst waar ze die voor nodig heb ben. Als het antwoord dan is 'om te bellen', ga ik eens na of daar wel een centrale voor no dig is en of met een goedkopere voorziening kan worden vol staan", licht de inkoop-ambte naar toe. Hij benadrukt dat lang niet al tijd de prijs doorslaggevend be hoeft te zijn, maar dat gelet moet worden op het zogeheten total ownership, oftewel op de gebruiksmogelijkheden, de duur zaamheid van artikelen en de kosten van onderhoud. Bij duurzaam inkopen kunnen verder eisen worden gesteld aan de leveranciers, of ze bijvoor beeld een milieuzorgsysteem hanteren of beschikken over een milieukeurmerk. Ook kiest de gemeente als uitgangspunt dat leveranciers zich houden aan de gangbare normen en waarden op het gebied van arbeidsvoor waarden. Dat houdt onder meer in dat de leverancier zijn werk nemers redelijk beloont, geen ge bruik maakt van kinderarbeid en niet discrimineert. In deze beleidsnota wordt ook verwezen naar het integriteitsbe- leid voor bestuurders en ambte naren van de gemeente Schou wen-Duiveland. Zo geldt als uit gangspunt dat de medewerkers alleen een zakelijke relatie on derhouden met de leveranciers. Dit houdt bijvoorbeeld in dat zij slechts onder strikte voorwaar den relatiegeschenken mogen ac cepteren. Jaarlijks zal er een toetsing van het inkoop- en aan bestedingsbeleid worden ge daan. De conclusies en aanbeve lingen uit die evaluatie worden vervolgens betrokken bij het op stellen van het inkoopplan voor het volgende jaar. Iiskortweg de motivatie ach- :degemeentelijke beleidsnota joop en Aanbesteden. De ge ënte heeft in de persoon van van Zuilekom een specifieke aienaar aangetrokken voor doelmatiger inkopen en aan beden. moet natuurlijk in de eer plaats zijn eigen salaris zien Ki te verdienen, maar ik heb |e vertrouwen in dat hem lwel zal lukken", zegt wet- mder A. Croné van Financiën, ilgens hem is het nu nog zo Salie afdelingen zelf hun inko- o bepalen. Zo bestellen bij- oibeeld de afdelingen Reini gen de Brandweer hun voer- op het moment dat het schikt bij de hun vertrouw- leveranciers. ininkrijkjes sdat opzicht wordt het dus a afbreken van koninkrijk- i', zegt inkoop-ambtenaar ia Zuilekom. Volgens hem men er beter meerdere auto's gelijk in zogeheten con- a-verband worden ingekocht laats van voor elke afdeling sonderlijk. „Gebundelde aan- oplevert altijd kortingen op", sis Van Zuilekom. orafgaand aan het inkopen aanbesteden dient de gemeen- 1DDELBURG - De Middel- ngse politierechter heeft giste- aeen 53-jarige inwoner van fcingen voor het bezit van ra nepwapen veroordeeld tot a voorwaardelijke boete van mderd euro. fTlissinger zei dat het wapen bmstig was van een man die onderdak had verschaft. Die momenteel een gevangenis- alvan anderhalf jaar uit voor rcidsdelicten. (politie trof op 22 februari dit ir in zijn woning het wapen a, dat een sprekende gelijke- svertoont met een pistool. „Ik i) er niet bij stilgestaan dat met verstandig was. Ik heb iwapen zonder er goed bij na denken onder de zitbank ge- ipt'.was het verweer. De poli achter hield rekening met de standigheden. Leerlingen vai obs 't Kofschip bekijken eikaars herinneringen aan de vakantie, binnen of buiten Nederland. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE -Een waaier uit de Costa Brava, «en polsbandje be horend bij eei all-inclusive ar rangement ineen vakantiecom plex aan de Tirkse kust en fles jes grof en fijn zand. Het zijn maar enkele /an de vele voor werpen op d< tafel in groep 6 van openbare sasisschool 't Kof schip in Zie.'ikzee. De eerste dag na de vakantie begint met verhalen van de leerlingen over wat ze de afgelopen weken be leefd hebben.Ze illustreren hun verhaal met de meegebrachte voorwerpen ei foto's. Juf Petra de Groot geeft de kin deren alle ruimte uitgebreid te vertellen. Gina komt met twee dikke fotoboekjes. Ze is op een camping in Normandië geweest en heeft onder meer een ruïne van een kasteel bezocht en een 'hartstikke leuke' verkleedpartij meegemaakt. Naomi heeft een collage ge maakt met foto's en entreekaart jes van een 'heleboel dingen' die ze in de vakantie heeft gedaan; een rondvaart in 's Hertogen bosch, inkopen doen bij Coolcat in winkelcentrum Zuidplein in Rotterdam, een bezoek aan het Dolfinarium in Harderwijk (maar dat viel tegen, want er was niet zoveel te doen) en een dagje Archeon, waar het wel erg leuk was. Patrick heeft in Zuid-Limburg gekampeerd en daar geleerd dat Margraten niet alleen in Neder land, maar ook in België en Duitsland ligt. Hij is daar op een kerkhof geweest 'waar alle maal Amerikanen liggen die in de Tweede Wereldoorlog zijn doodgegaan'. De oranje pet op Patricks hoofd is een herinne ring aan een hoogtepunt in zijn vakantie: een wielerwedstrijd waar hij Michael Boogerd en Thomas en Erik Dekker in leven de lijve heeft gezien. „Mijn opa werkt bij de Eneco Tour", luidt zijn verklaring voor deze bijzon dere belevenis en hij kijkt trots de kring rond. Achtbaan Boris heeft gekajakt en gezeild op de Grevelingen, hij is naar de bioscoop geweest en heeft voor het eerst van zijn leven in de achtbaan gezeten. Dat is hem bijzonder goed bevallen. Verder heeft hij deze vakantie geleerd dat piranha's in feite vreedzame dieren zijn omdat ze alleen zie ke en dode dieren eten. En vol gens Boris zijn er ook vegetari sche piranha's die alleen nootjes eten. Hij heeft als voorwerp voor de vakantietafel een dum my van deze bijzondere vis mee gebracht. Als juf Petra tegen tien urn1 nog een leerling zijn ver haal wil laten doen, begint een meisje wat ongedurig op haar stoel heen en weer te schuiven. „We hebben toch zo pauze?", probeert ze de juf op andere ge dachten te brengen. „Nee meid, je zit nu in de bovenbouw en hier hebben we wat later pau ze", luidt het antwoord. Het blijft toch altijd wennen, zo'n eerste schooldag, zelfs als je al een ervaren leerling bent. (Advertentie) 86% van de mensen die werk zoeken in de detailhandel zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de detailhandel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27