Nieuwe keukens met korting en een leuk cadeau! Jeugd in Waterfront wil speelveld Binnen handbereik Kapelse Dag pakt uit bij vijfde lustrum Oudelande viert vijfde oogstfeest Keuze uit meer dan 2000 fronten en kleuren Automobilist rijdt de sloot in bij Biervliet Delta Marina overlegt over negentig ligplaatsen in Landbouwhaven Kortgene Tijdens de verbouwing bij SSK in augustus/september THOLEN - Wijk Waterfront is een nieuwe wijk. Het merendeel van de bevolking woont in appartementen. Er zijn slechts enkele tientallen gezinswoningen waar kinderen wonen. In het plan voor de wijk zijn geen speelvoorzieningen opgenomen. De jeugd klaagt. Ze kunnen alleen op straat spelen en bij de bosschages langs de Schelde-Rijnweg. Er is nergens een speelveldje. „Wij ko men bijna nooit in de speeltuintjes in Thoien. Dat is veel te ver", zegt een tienjarig jongetje. „Mijn broertje is vier en hij is nog te klein om daar naar toe te fietsen. Het is gewoon te ver." Hij trok de stoute schoenen aan en verzamelde handtekeningen bij leef tijdgenootjes in Waterfront. Deze stuurde hij met een briefje naar burgemeester W. Nuis. „We willen gewoon een simpel gras veldje om te voetballen en voor de kleintjes een klein speeltuin- tje." De burgemeester heeft persoonlijk gereageerd. „We ontvin gen een heel positieve brief van hem", zegt de vader van het jon getje, die niet met zijn naam in de krant wil. „We hadden toen het idee dat het misschien wel mogelijk is. Een paar weken later kregen we een brief van een ambtenaar. Heel formeel deelde hij mee dat er geen speeltuintje komt." „Gezien het aantal kinderen hebben we in Thoien voldoende speelvoorzieningen", legt ge meentewoordvoerster Hannie Schipper uit. „Daarnaast wonen in Waterfront met name ouderen. Er zijn slechts enkele tientallen gezinnen met kinderen. Deze kinderen kunnen bij de voormalige Oesterputten spelen." De vader van de actievoerder snapt het wel. „Er zijn hier gewoon niet zo veel kinderen. Maar van de an dere kant. Wat kost het nou om een klein veldje te egaliseren en gras te zaaien, zodat er gevoetbald kan worden." Volgens de ge meentewoordvoerster komt daar toch meer bij kijken. „Het moet voldoen aan alle eisen en het moet ook onderhouden worden." foto Peter van Trijen dinsdag 23 augustus 2005 door Harmen van der Werf KAPELLE - De Kapelse Dag be staat een kwart eeuw. Dat zal Kapelle eind deze week weten. De activiteiten beginnen donder dag met de jaarlijkse kermis, vrijdag gevolgd door optredens van onder anderen Frans Bauer look-a-like Jurgen Jonkers. Za terdag is de echte Kapelse Dag met vertrouwde onderdelen als de solex-race, de jaarmarkt en ringrijden én twee speciale gas ten, zangeres Corry Konings en zanger Jody Bernal. Winnaar van de landelijke popbandwed strijd Stagemasters, de Zeeuwse band Scwar, laat zich ook ho- KapeUe op de kaart zetten. Dat stond de mannen van het eerste uur in 1980 voor ogen; Jan Meys, Aart Geelhoed, Piet Hui- bers, wijlen Dies Kosten en Da ve Herselman. De Kapelse Dag moest meer worden dan de zo veelste braderie, moest aan vere nigingen en bedrijven een po dium bieden én - niet in de laat ste plaats - een ontmoetingsplek worden voor alle inwoners en oud-inwoners van Kapelle. Het huidige organisatiecomité, be staande uit Dave en Jon Hersel man, Henny Witte en Jan-Kees Ganseman, gaat daar nog steeds voor. De Kapelse Dag is altijd de laat ste zaterdag van augustus, aan staande zaterdag dus, met don derdag en wij dag alvast wat 'voorproefjes'. De driedaagse kermis op het Kerkplein en in de Weststraat heeft de primeur, donderdagmiddag vanaf vier uur. Vrijdag gaat de versnelling iets omhoog, met de Pret Piraat kin dervoorstelling (19.00-21.00 uur) op de kermis, 'skihut'-po- dium bij café De Herberg (21.00-02.00 uur), een dj met Hollandse hits (zelfde tijden) in hotel De Zwaan én vanaf 22.00 uur de half uur durende Frans Bauer-show van Jurgen Jonkers in de muziektent voor hotel De Zwaan. Zaterdagmorgen woeg begint de echte Kapelse Dag. met ringrijden (8.00-17.00 uur) in de Van der Biltlaan en om 10.00 uur wordt met een balW wedstrijd voor het gerr.eeiï huis het startsein gegeven^ de jaarmarkt én vrijmarkt D kerktoren kan de hele dag Wot den beklommen, de brand»! geeft doorlopend démo J in de Biezelingsestraat, ponrf den kan de hele dag in de» kentuin en majorettenkorpsjj ge Kracht geeft vanaf li.OOfl shows op het Kerkplein. Op stoom komen de activity in de middag, met onder de Twirl and StreetdanceFacï ry voor het gemeentehd (13.00-14.00 uur), dance b band The Evergreens in de a ziek tent voor hotel De Zv«a (13.45-14.30 en 15.30-1 en de solexrace met start aij nish in de Biezelinf (14.30-16.00 uur). Voor muzikale z de in mei tot 'Nederlandse"^ te' uitgeroepen Zeeuwse ba Scwar zorgen, op het podjj bij café De Herberg van lij tot 15.30 uur. Dat ïsdepjj waar de Nederlandstalige! tiest Alwin vanaf 17.00 uurd eerste van drie optredens ged gevolgd door 'gouwe ouwe'ti ry Konings (17.30-18.00 uur)! Jody Bernal (20.00-20.30 ui De Kapelse Dag rolt door li 2.00 uur, met. Alwin bij hotelj Zwaan en de Amstel Live Ba op het podium bij café De Ha berg. BIERVLIET - Op de N61 teBï vliet is gistermiddag rond zes een 39-jarige Terneurem met zijn bestelauto in de sk gereden. Om een aanrijding te voorla men met een voor hem rijders vrachtwagen die moest afrtj men voor het verkeer, stua de man naar rechts en kwa® een sloot tot stilstand. De 39-jarige bestuurder kn met de schrik vrij, de bestela raakte aan de voorzijde deukt. OUDELANDE - Het oogstfeest in Oudelande vindt zaterdag voor de vijfde keer plaats en dat wordt uitgebreid gevierd met on der meer een landbouwcorso. De activiteiten beginnen na de opening om half elf met een boe renkoopdag waar antieke spul len en oude gereedschappen te gen opbod worden verkocht, 's Middags trekt om half twee en half vier een optocht door Oudelande met zelfgemaakte wagens versierd met vruchten, bloemen, zaden en planten. Het thema is: van pit tot vrucht en van zaad tot plant. Basisschool kinderen van Oudelande doen verkleed als vogels mee. Bij Oudelande zijn de hele dag tijdens het oogstfeest allerlei speciale attracties, zoals levend koe rijden, vliegend tapijt met paarden, een bordercollieshow met ganzen, boerengolf en line- dance. Met een helikopter kan een rond vlucht over Oudelande en omge ving worden gemaakt. In het dorp is de hele dag een markt met agrarische producten. Om vijf uur wordt het feest muzi kaal afgesloten door de Neder landstalige artiest Rob van Hol land. door Frank Balkenende KORTGENE - Delta Marina voert overleg met de eigenaren van woonboten in de Landbouw haven van Kortgene over de aan leg van negentig ligplaatsen voor jachtjes. De woonboten lig gen op de plek waar Delta Mari na de ligboxen heeft gepland. De jachthavenexploitant heeft al zeventig boxen in de Land bouwhaven gecreëerd. Dat is de eerste fase van het project om 160 extra ligplaatsen voor ple- ziervaarders aan te leggen. De negentig boxen vormen de twee de fase. Begin dit jaar leidde het plan van Delta Marina tot protesten van 33 bewoners, die hun krach ten hadden gebundeld in een be wonersvereniging. Het ging om bewoners van de Beurtschipper straat, de Los wal en de Toren. Ze vonden dat de ligplaatsen te dicht voor hun deur kwamen te liggen. Bovendien maakten ze zich zorgen over hun veiligheid in het geval er brand uitbreekt op boten, omdat die bijna altijd gasflessen aan boord hebben. De bewoners richtten hun pijlen vooral op de gemeente, die hui zenkopers verkeerd zou hebben voorgelicht. Op tekeningen la gen de ligboxen meer verspreid en ook niet zo dicht tegen de ge vels. Probleem voor de gemeen te was dat Delta Marina vrij was in de inrichting van de Landbouwhaven. Dat was in het bestemmingsplan, waarin werd gerept van flexibele lig plaatsen, zo geregeld. De ge meente kon een bouwvergun ning dan ook niet weigeren. Volgens wethouder A. van der Maas is de kou inmiddels uit de lucht. Na diverse overlegronden heeft Delta Marina de ligplaat sen verder van de woningen aan gelegd en de vaarroute in de ha ven verbreed. Bewoners hebben daarop hun aangekondigde be zwaarprocedures ingetrokken. Van der Maas zegt dat nog met alle partijen wordt gesproken over verbetering van de ver keersveiligheid op de Haven weg. Dat is de enige weg naar camping De Paardekreek en is niet echt berekend op intensief verkeer. Als er nog eens negen tig ligboxen bijkomen, wordt de Havenweg nog zwaarder belast. Daarbij komt dat er ook een te kort aan parkeerruimte voor re creanten ontstaat Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 31 55 00 of www.deondernemer.com Waar is uw focus als ondernemer op gericht? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein "De Smokkelhoek" T 0113 - 33 0004

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 26