[abinet verlaagt WW-premie Middelburger (21) op straat om het leven gebracht Noodweer houdt huis in delen van Zwitserland nazomer festival.nl 3 HALEN 1 BETALEN uoral midden- en hogere inkomens profiteren van lastenverlichting hrijfster ïenhuis erleden rondwet Irak bijna klaar i HARDGLAZEN DEUREN i \x/ MELIESTE Ons Koninkrijk Verdacht pakketje was laptoptas Freedoms Award voor Bill Clinton Sjarapova beste van de wereld Gemeente wil zorgpremie inhouden op bijstand 18° |11° NW 4 eetje regen Lichtend bewolkt en lokaal een spat «i vanmiddag opklarend. Toenemen- noordwestenwind. Maxima 18 graden. Ie jaargang no. 198 fjig 23 augustus 2005 nummer 1,25 Natuurlijk bij SP',kanZee,and Beste van I rFons Kockelmans fchel Reijns iHAAG - De WW-pre- die werknemers moeten den. gaat volgend jaar lag. De meest betrok- ninisters zijn het daar- reens. zo hebben inge ven gisteren gemeld. -vang van de verlaging is bekend, maar in elk ge- sordt een geplande verho- :van 0,5 procent geschrapt, isl de WW volgend jaar teel kleiner deel van het in- a wordt berekend, komt éde praktijk al neer op een irérlichting van 250 tot ailjoen euro. Vooral mid- 9hogere inkomens profite- Irvan. ipkracht daging van de WW-pre- oaakt deel uit van een om- pijk pakket maatregelen ie lasten van de burgers te en de koopkracht te K-teren. Het kabinet hakt Rvernaar verwachting van- de knoop door. iter Zalm van Financiën be ide gisteren een nieuw over jassen de meest betrokken als 'voorwas', om ver gis vandaag de zaak te kun- afronden. nog een aantal inge leide keuzes gemaakt wor- .raaar morgen moet het luk- zei minister Hoogervorst Volksgezondheid gisteren, minister De Geus van Socia- RVLIET - In haar woon- ils Amsterdam is vrijdag rfboekenschrijfster Gertie éuis, 78 jaar oud, overle- le Zaken toonde zich optimis tisch. Behalve aan het verlagen van de WW-premie wordt onder meer gedacht aan het verhogen van de heffingskorting van 1800 eu ro, die iedereen van zijn belas ting mag aftrekken. Ook het verlagen van de WAO-premie is in beeld. Aan vankelijk wilde het kabinet 1 miljard euro uittrekken voor las tenverlichting in 2006, maar in middels gaan er stemmen op om dit bedrag te verhogen naar cir ca 1,5 miljard. Met name CDA-minister De Geus zou daar voorstander van zijn. Zijn WD-eollega Zalm probeert de hand echter op de knip te hou den. Bovengrens De lastenverlichting leidt tot een stijging van het financie ringstekort van de overheid. Nu valt dit door het onverwacht aantrekken van de economie veel lager uit dan eerder was ge raamd. Daardoor ziet ook Zalm ruimte voor lastenverlichting. Hij zou wel een bovengrens voor het tekort willen hanteren van 1,8 procent van het bruto bin nenlands product. Dat zou de fi nanciële ruimte voor lastenver lichting beperken tot 1 miljard. Behalve over lastenverlichting beslist het kabinet deze week over de verdeling van de extra aardgasbaten, die het gevolg zijn van de hogere olieprijzen. Vorige week lekte al uit dat een groot deel van dit geld naar on derwijs en milieu gaat. ANP Ten gevolge van het noodweer afgebroken boomtakken blokkeren de spoorlijn bij het station van Giswal. leeft de uitgever van haar tedrie boeken, Leopold, gis- laten weten. Evenhuis 5 geboren in Stadskanaal, toonde jarenlang, tot 1965, pastorie van Biervliet, haar man Wim Evenhuis Sant was. Na de ver hui- naar Amsterdam verbleef Kg geregeld in een oud boer tje in Zuidzande. Van de idertig boeken die ze sinds (publiceerde, speelt een aan- Zeeland, zoals Avontuur begrens (1958), Verdreven 1(1962, over de sluiting van feeree Gat), De school van Melle (1964), en Het kind rcoor geen wiegje ivas Evenhuis won in 1964 de eNienke van Hichtumprijs Rïj waren er ook bij, geba- !op haar eigen oorlogsdag- -In 1974 kreeg ze een Zilve- Griffel voor het in Roemenië Keerde Stefan en Stefan. ^iDAD - De nieuwe Iraakse dwetis bijna klaar. Het con- "sgisteravond overhandigd Sel parlement, slechts enke- Buten voor het verstrijken tijdslimiet. De komende igen moeten de laatste worden gladgestreken. die de ontwerptekst op is. erkende dat de partijen olie punten overeenstem- fhebben bereikt. Vooral de derheid van soennitische örs kan zich niet volledig in het ontwerp. sZij s nauwelijks nog een rol te spelen in een federale K week maandag slaagden ptijen er niet in overeen- "ing te bereiken. De raad §van het parlement (Natio- Assemblee) toen een week 6 Als de grondwet door element is goedgekeurd, het volk er zich half ok- in een referendum over uit ten. Daarna volgen medio nieuwe parlementsver- ANP door Bob Kroon GENEVE - Noodweer met zwa re regenval heeft in grote delen van Zwitserland sinds zon dagnacht talrijke overstromin gen, aardverschuivingen en ver keersstremmingen veroorzaakt. In het Berner Oberland en bij Luzern liepen woonwijken on der water en het trein- en weg verkeer is op tientallen plaatsen ontwricht. De Zwitserse spoor wegen hebben tot nader order het treinverkeer via de Gott- hard naar Italië gestaakt. Ook het autoverkeer op de noord-zuidas heeft met onderge lopen weggedeelten te kampen. De binnenscheepvaart op de Rijn bij Basel is stilgelegd en in de benedenloop van de Rijn moet ook rekening worden ge houden met hoge waterstanden. Het zwaarst getroffen was de omgeving van Luzern en Bern, alsmede de noordelijke oever van het Meer van Genève. In Em- men bij Luzern kwamen twee hulpverleners van de brandweer om in een modderlawine en moesten vijftienhonderd men- door Maurits Sep MIDDELBURG - Een 21-jarige Middelburger van Turkse af komst is in de nacht van zondag op maandag om het leven ge bracht. De politie tast nog in het duister over de reden. Ook een dader is nog niet gepakt. De man is rond half drie 's nachts aangetroffen op de Seis- binnenbrug in Middelburg. Een buurtbewoner had de politie ge meld dat er een dode man op straat lag. De politie heeft de wijdere omgeving onmiddellijk afgezet voor sporenonderzoek. Ook zijn duikers van de brand weer ingeschakeld om in de gracht te zoeken naar aanwijzin gen. Het slachtoffer werkte sinds kort als bezorger bij een shoar mazaak aan de Vlasmarkt in Middelburg. Volgens de eige naar had hij tot twee uur ge werkt. Vanaf de Vlasmarkt was hij vertrokken naar zijn auto, die geparkeerd stond aan de Seisdam. De eigenaar van de zaak ging rond dezelfde tijd weg, maar liep een andere kant op. Hij heeft daarom niet gezien wat er met zijn medewerker is gebeurd. Omwonenden kunnen of willen er niets over vertellen. De man die de politie heeft gebeld, ont houdt zich verder van een toe lichting op wat hij heeft gezien. Een vrouw die vlakbij de Seis- binnenbrug woont, zag en hoor de 's ochtends pas wat zich eer der in de nacht had afgespeeld. Zij heeft van het misdrijf zelf niks gehoord of gemerkt. Een an der echtpaar wilde alleen een De politie onderzocht de plek waar het slachtoffer was gevonden gisteren in een speciale tent op de Seisbinnenbrug. foto Lex de Meester verklaring afgeven aan de poli tie. Volgens buurtbewoners was het een onrustige nacht, maar dat maken zij vaker mee als uit gaanspubliek naar huis terug keert. Collega's van het slachtoffer rea geerden verslagen op het nieuws van het misdrijf. Volgens hen was de Middelburger een rusti ge jongen. Bij een afrekening in het criminele circuit kunnen zij zich niets voorstellen. Zij vermoeden eerder dat de da der of daders hem gekend heb ben en uit zijn geweest op zijn sieraden. „Hij droeg veel waar devolle gouden sieraden. Ik heb nog tegen hem gezegd dat hij dat niet moest doen, maar hij wilde dat", zocht één van hen, een jongere broer van de eige naar van de shoarmazaak, naar een verklaring. De politie, die achttien mensen op het onderzoek heeft gezet, kon gisteravond nog niets mel den over de ooi-zaak van het mis drijf. Zij sloot een roofoverval niet uit, maar hield ook nog re kening met een connectie met het criminele milieu. Personeelsleden van de shoarma zaak stelden dat hun collega is neergestoken. De politie wilde dat gisteren bevestigen noch ont kennen. Wel vraagt zij mensen die tussen twee uur en half drie 's nachts over de Seisbinnen brug zijn gekomen, zich te mel den. De brug ligt op een drukke fietsroute vanuit het centrum richting de Seissingel. Mensen die langs de plek zijn gekomen, kunnen zich melden bij het poli tiebureau in Middelburg (Ach ter de Houttuinen) of bellen met telefoonnummer 0900-8844. Advertentie Vakkundige montage! I /y\ Glashandel J Showroom geopend ma t/m vr 7.30-17.30 uur Livingstoneweg 20, GOES. Tel. (0113) 227854 www.meliesteglas.nl Morgen bij de PZC ZEELAND NAZOMER FESTIVAL foto Urs Flueeler/EPA sen worden geëvacueerd. De me ren van Thun, Biel en Brienz zijn buiten hun oevers getreden. Op sommige plaatsen viel 70 li ter water per vierkante meter. In de hoofdstad Bern over stroomde de Aar enkele lager ge legen stadsdelen, waar onder meer een dierentuin moest wor den ontruimd. Tussen Lausanne en Montreux werden in de nacht van zondag op maandag plaatselijk windsto ten met een orkaankracht van 160 kilometer per uur gemeten. De wijnoogst in deze streek is door een zware hagelstorm volle dig verloren gegaan. Verzeke ringsmaatschappijen hebben al schadeclaims van 15.000 autobe zitters binnen voor een totaal be drag van 40 miljoen euro. GPD (Advertentie) 30 aug t/m 11 sept theaterstuk over Bataljon Zeeland^M tijdens politionele acties in Nederlands-lndië in Zeeuwse dorpshuizen van Kester Freriks regie Mette Bouhuijs spel Wim van der Grijn en Cas Enklaar info/kaarten/programmabrochure zie nazomerfestival.nl of bel 0900 33 000 33 (0,45 p/g) Uiendag in Colijnsplaat Het zondagavond in een trein ontdekte verdachte pakje, waarvan de vondst leidde tot ontruiming van station Utrecht CS en extreme vertragingen, was de tas van een gestolen laptopcomputer. Policiti vinden het verbijsterend dat de trein na de ontdekking het drukke station van Utrecht is binnengeloodst. De Four Freedoms Medaille is dit jaar voor oud-president Bill Clinton van de Verenigde Staten. De medaille wordt hem zaterdag 22 oktober uitgereikt in New York. Ook de awards voor vrijheid van meningsuiting, vrij heid van godsdienst, vrijwaring van armoede en M T vrijwaring van angst woi-den dan uitgereikt. De Russische tennisster Maria Sjarapova is behal ve jong, rank en onver stoorbaar nu ook de bes te speelster van de we reld. Voor gelouterde ster ren als Lindsay Daven port, Serena en Venus Williams en Justin Henin voert de kreunende Rus sin na dit weekeinde de ranglijst in het vrouwen- >»a tennis aan. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 12 en 13; Sport: 15 en 16; Buitengebied: 17, 18, 19 en 20 zorgen over de invoering van het nieuwe zorgstelsel per 1 ja nuari volgend jaar. De sociale diensten worden al geconfron teerd met premieschulden. Tien tot vijftien procent van de 340.000 bijstandsgerechtigden heeft een forse betalingsachter stand. Het ministerie van Volksgezond heid is geen voorstander van het plan zonder expliciete toestem ming van individuele bijstands gerechtigden. ANP door Sentina van der Meer en Annet van Eenennaam DEN HAAG - Gemeenten wil len voor alle bijstandsgerechtig den automatisch de premies voor de nieuwe ziektekostenver zekering op hun uitkering inhou den. Zo hopen zij veel betalings problemen te voorkomen. Gemeenten en de vereniging van directeuren van sociale dien sten, Divosa, maken zich grote (Advertentie) 1 telefoon e-mail' 1 (postlbankrekeningnunimer 1 Kijk op wwwpic.nl/abonneien, bel gratis 0800 0231231 ol stuur doie bon naai. 1 P2C, afdeling lezersservice 1 Antwoordnummer 713. 4160 WB Goes O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 19.95). j O per kwartaal met automatische incasso 58,001 i per jaar met automatische incasso 222.50). 8"711688«555530 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1