Leipheimer slaat aanval af PZC Sjarapova nieuwe nummer één en wil dat lang blijven Moszkowicz is optimistisch in zaak Van Persie Danny Blind zoekt naar het beste Ajax VVV blijft winnen Jan Ullrich ziet af van het WK Transfer Koné is bijna rond Voetbalclubs laks met spreekkoren Tijdritwinst van Ullrich niet goed genoeg voor eindzege Robben krijgt rust bij Chelsea Van Hooijdonk uitgeschakeld Jong PSV uit beker gezet Tyfoon bedreigt WK roeien Vijftig goals in één partijtje Baros naar Aston Villa dinsdag 23 augustus 2005 door Mike van Damme AMSTERDAM - Ajax wacht morgen al een belangrijke wed strijd als de ploeg tegen het Deense Brendby aantreedt. De uitschakeling voor de Cham pions League betekent een streep door één van de twee sportieve doelstellingen. Ajax bereidt zich dan ook zorgvuldig voor, met een besloten training en een trainingskamp. De selectie vertrok gisteravond voor een kort trainingskamp naar Noordwijk. Daar traint de ploeg vandaag nog één keer. Maandag belegde Blind een laat ste, besloten training in de Am sterdam Arena. „Ik heb geen ge heimen hoor, maar we hebben de laatste weken maar weinig in de Arena gespeeld. En het was zo lekker rustig", verklaarde Blind zijn keuze. Tijdens de grote afsluitende par tij speelde Ajax met dezelfde ba sisspelers als tegen RBC Roosen daal zaterdag. Dus met Nourdin Boukhari en Wesley Sneijder op het middenveld. Nigel de Jong is wel weer fit, na een bilblessu- re. Blind laat in het midden of hij met dezelfde basis speelt. „Je speelt niet altijd met dezelf de elf poppetjes. Je zoekt naar het beste elftal voor dat mo ment. Dat betekent dat er één of twee veranderingen kunnen zijn. Ook weer niet vijf, het is geen duiventil. Maar niemand is ooit zeker van een basisplaats." Blind wil dit seizoen voor elke thuiswedstrijd in de Champions League een trainingskamp be leggen. „Ik heb altijd een goed gevoel gehad bij trainingskam pen voor een belangrijk duel. Als speler heb ik het ook dertien jaar zo gedaan, onder Johan Cruijff, Morten Olsen, Leo Been hakker. Dat wil niet zeggen dat ik het nu ook moet doen, maar het geeft me een goed gevoel." En een goed gevoel kan Ajax morgen wel gebruiken. Welis waar heeft de Amsterdamse ploeg een goede uitgangspositie om het hoofdtoernooi van de Champions League te halen na de eerdere 2-2 in Kopenhagen, de ploeg mag niet verliezen. „Brondby heeft aangetoond een lastige tegenstander te zijn", al dus Blind. „In Kopenhagen speelden ze op portunistisch. Dat neemt in een uitwedstrijd wel af, maar het blijft een aardige ploeg." Blind kan beschikken over Ste ven Pienaar. De Zuid-Afrikaan werd zaterdag tegen RBC uit voorzorg gewisseld. Hij had last van een pijnlijke knie. Tomas Galasek is een twijfelgeval, om dat hij last heeft van een kneu zing in het bovenbeen. „,Het is niet ernstig, maar kan wel verve lend zijn", aldus Blind. GPD WEINHEIM - Jan Ullrich heeft besloten de strijd om de wereld titel wielrennen aan zich voor bij te laten gaan. De Duitse wielrenner maakte dat gisteren na de Ronde van Duitsland bekend. „Ik laat het dit jaar maar eens aan me voor bijgaan", zei hij. Ullrich won in het verleden twee wereldtitels in de discipli ne tijdrijden. „Om me nu nog speciaal op de tijdrit bij het WK voor te bereiden heeft geen zin en de wegwedstrijd is dit keer echt iets voor sprinters. Ik heb geen enkele kans in die race", verklaarde de 31-jarige renner zijn besluit niet naar Madrid te reizen. Vorig jaar ontbrak de nummer drie van de Tour van dit jaar ook op de WK. Toen had hij een maag- en darminfectie. Ullrich beëindigt zijn seizoen na het Kampioenschap van Zurich op 2 oktober. ANP EINDHOVEN - Als de Raad van Commissarissen van PSV goed keuring verleent, wordt Arouna Koné de nieuwe spits van de Eindhovenaren. Technisch directeur Guus Hid- dink van PSV en bestuurslid technische zaken Nol Hendriks van Roda JC kwamen gisteren tot een principe-akkoord over de transfer van de 21-jarige Ivo- riaan. Koné wordt voor één jaar ge huurd. PSV krijgt een optie tot koop. GPD DEN HAAG - Voetbalclubs doen te weinig om kwetsende spreekkoren tegen te gaan. Dat concludeert een onderzoekscom missie voor voetbalvandalisme in een gisteren verschenen rap port. De veiligheidsmensen van de clubs zijn niet op hun taak voor bereid. Onduidelijk is wat de ste wards, vrijwilligers die voor de veiligheid in het stadion moeten zorgen, moeten doen. Nu waar schuwen ze de supporters vaak wel. maar grijpen ze niet in als er daadwerkelijk een spreek koor wordt aangeheven. Dat komt hun geloofwaardigheid niet ten goede. Anderzijds kan ingrijpen voor de stewards gevaarlijk zijn. „De vraag doemt op aan welke risi co's een steward blootgesteld mag worden", aldus Margo Vliegenthart, oud-staatssecreta ris van volksgezondheid en voor zitter van de onderzoekscommis sie, het 'auditteam voetbalvan dalisme' van het ministerie van binnenlandse zaken. De onderzoekers zijn wel posi tief over andere nieuwe maatre gelen: het stilleggen van wed strijden en het opleggen van een stadionverbod aan de aanhef- fers van beledigende spreekko ren. Het lijkt te werken", zei mi nister Johan Remkes (binnen landse zaken) in een reactie op het rapport. Afspraken Het bestrijden van voetbalvan dalisme lukt volgens de onder zoekers steeds beter. Een pro bleem blijft echter de gebrekki ge samenwerking met vervoers bedrijven als de NS. Die komen gemaakte afspraken niet altijd na. Zo kan het gebeuren dat een supporterstrein zomaar ergens wordt stopgezet, zoals in april gebeurde bij rellen rond Feye- noord-Ajax. De onderzoekscommissie wil ook dat meer supportersvereni gingen worden betrokken bij hel voorkomen van problemen. De georganiseerde aanhang van de grote clubs werkt goed mee, maar die van kleinere clubs als NAC en Go Ahead Eagles houdt zich te veel afzijdig. Het project 'Hooligans in Beeld', waarbij foto's van rel schoppers op internet worden geplaatst, bleek in de nasleep van Feyenoord-Ajax effectief bij de opsporing van verdachten en moet vaker worden toege past, aldus de onderzoekers. ANP door Mark van Veen WEINHEIM - De Amerikanen blijven Jan Ullrich maar dwars zitten. Lance Armstrong regeer de jarenlang de Tour de France met harde hand en vandaag wordt Levi Leipheimer zo goed als zeker in Bonn gehuldigd als eindwinnaar van de Ronde van Duitsland. Jan Ullrich perste gisteren in de individuele tijdrit nog eens alles uit zijn lijf om iets aan de koppo sitie van de Amerikaan te doen. Hij won de chronorit wel, maar bleef in het algemeen klasse ment op 31 seconden van de lei der steken. Ullrich had iets meer dan 31 ki lometer om nog iets aan zijn in het weekeinde naar 1 minuut en 26 seconden gegroeide achter stand te doen. De kopman van T-Mobile werd door duizenden fans langs kant van de weg opge jaagd, reed een beresterke tijdrit maar kwam niet verder dan plaats twee in het algemeen klassement. Het resterende gat van 31 tellen is normaal gespro ken te veel om in de afsluitende en niet al te zware rit naar Bonn nog weg te poetsen. Leipheimer, in het verleden in dienst van de Raboploeg, moest diep gaan om de anderhalve mi nuut voorsprong op de ontketen de Duitser te verdedigen. De hal ve minuut die de renner van Ge- rolsteiner zondag onder natte omstandigheden nog aan zijn voorsprong op Ullrich toevoeg de, bleken een dag later goud waard. „Dit was mijn laatste kans", gaf Ullrich na zijn winst aan/ „Ik heb die voor een deel benut. De etappe is voor mij, maar de eind zege blijft buiten bereik", con stateerde hij eenvoudig. „Toch was de ritzege belangrijk voor mij en het team." De Ronde van Duitsland was dé wedstrijd van Ullrich na een ge deeltelijk mislukte Tour. De WK in Madrid laat de 31-jarige Duitser later dit jaar schieten. Alles stond de afgelopen week op eigen grondgebied in het te ken om hem aan het einde van de negendaagse wielerwedstrijd in het zonnetje te zetten. Alleen ontbrak de zon te vaak om het 'Der Jan' echt naar de zin te ma ken. Bergritten De slechte weersomstandighe den in de bergritten nekten de gewenste eindwinnaar. „Ik ben mijn verkoudheid, opgelopen door het slechte weer, niet meer kwijtgeraakt", gaf Ullrich de oorzaak van zijn mindere preste ren in de bergen aan. Juist in de bergen sloeg Leiphei mer, zesde in de Tour, toe. Hij won de zwaarste rit naar het dak van de ProTour in het Oos tenrijkse Solden en was zondag in de regen opnieuw beter dan Ullrich op de bergachtige wegen naar Feldberg. Jan Ullrich won gisteren wel zijn tweede tijdrit van dit sei zoen. Eerder was hij ook al de snelste in de Ronde van Zwitser land. ANP door Fardau Wagenaar DEN HAAG - Haar naam schittert als goud bovenaan de wereldranglijst in het vrouwentennis. Grote namen als Lindsay Davenport, Serena en Venus Williams en Justin Henin staan sinds gisteren onder die van de 18-jarige Ma ria Sjarapova. De tennisster is de eerste nummer één uit Rusland. Ze hoefde er afgelopen weekeinde niet eens een bal voor te slaan om op papier de allerbeste tennisster van de wereld te worden. Maria Sjarapova kampt met een pijnlijke borstspier, die haar het meedoen in het toernooi van Toronto verhinderde. Toch had ze genoeg pun ten om de nieuwe koningin van het vrou wentennis te worden. Ze loste Lindsay Davenport (29), die sukkelt met een rug blessure, af. Eigenlijk was het al een tijdje zeker dat de Russische speelster ooit de beste zou zijn. Vorig jaar won ze op zeventienja rige leeftijd Wimbledon. De manier waarop ze dat deed was indruk wekkend: ze verpletterde Serena Willi ams. Er zijn winnaressen die na een Grand Slamzege nooit meer een grootse presta tie leveren. Maar na de titel van de Rus sin wist iedereen: deze speelster zal ooit regeren. Wat maakt haar zo goed? Sjarapova laat zich zowel mentaal als fysiek door niemand omver blazen. Op haar vierde jaar kreeg de van oorsprong Siberische speelster een tennisracket van de vader van topspeler Yevgeny Kafelnikov. Had hij het talent in haar ogen gezien? Waarschijnlijk wel. Twee jaar later zag Martina Navratilova haar spelen en ze was betoverd. Ze haalde haar ouders over om naar Amerika te verhuizen. Zeven jaar oud, fanatiek en vol wilskracht vertrok ze naar de bekende en gelouterde trainer Nick Bolletieri in Florida. Met speel sters als Myskina, Dementieva en Koets- netsova bestormde ze de laatste twee ja ren de tennistop. Onbetwistbaar En sinds gisteren heeft het land dan ook eindelijk een echte en onbetwistbare nummer één. „Ik ben er trots op en zal er alles aan doen om deze positie heel lang te behouden", zei de vijftiende nummer één van de wereld. „Ik neem geen genoegen met een weekje boven aan staan." GPD Maria Sjarapova is de nieuwe nummer één van de wereldranglijst bij de vrou wen. De Wimbledon-winnares van vo rig jaar verdrong Lindsay Davenport van de toppositie en wil nog lang aan de top blijven. foto Harry How/AFP LONDEN - Chelsea-coach Jose Mourinho doet morgen: de competitiewedstrijd tegen West Bromwich Aiy geen beroep op Arjen Robben. De Nederlandse intern^ nal moet op de bank beginnen omdat de coach hemnJ geeft. Volgens de coach heeft de reservebeurt van RobÜ niets te maken met de kritiek die hij vorige week hay het rotatiesysteem van de Portugese fjrainer. Robben werd dit weekeinde na een uur gewisseld enspegji de in de eerste competitieronde maar een helft. AWP j BREDA - Pierre van Hooijdonk kan vier tot zes weken niet voetballen. De aanvaller van NAC Breda heeft een zwaar gekneusde rib, zei hij gisteren na een bezoek aan het ziekenhuis. De spits liep de blessure vrijdag op w. dens de wedstrijd tegen Willem II (1-0). Volgens de Brabander zit de kneuzing bij de aanhechtJ van de rib aan het borstbeen, hoewel dat op de gemaal foto's niet is te zien. „Waarschijnlijk zit er op die pla^ een bloeduitstorting", zei Van Hooijdonk. ZEIST - Jong PSV is verbannen uit het nationale beker toernooi. de Gatorade Cup. Dat heeft de aanklager!* taald voetbal beslist. De Eindhovense ploeg stelde is a bekerwedstrijd op 9 augustus tegen de amateurs vanS0j (1-0) een speler op die niet speelgerechtigd was. Hetzeüoj lot trof eerder Heracles Almelo en De Graafschap. Bij Jong PSV speelde Lindsay Wilson mee. Hij wasvonj seizoen verhuurd aan Helmond Sport. Na het duel ml SHO bleek dat zijn overschrijving naar PSV nog nietwa afgerond. SHO gaat nu reglementair door naar de volgaj de ronde en treft op 28 september ADO Den Haag.ANpl GIFU - Een tyfoon is onderweg naar Gifu in Japan, vJ komend weekeinde de wereldkampioenschappen roeiej beginnen. De internationale roeifederatie waarschuw! gisteren voor een wervelstorm met zware regenbuien.® naar verwachting donderdag het roeicomplex bereikt a ongeveer achttien uur aanhoudt. De organisatie is nog niet in paniek. De rivier bij Giias nu nog kalm en de roeiers kunnen gewoon trainen, zei a directeur. Honderd roeimachines voor indoortrainingzn inmiddels beschikbaar en kunnen dienst doen als deW foon passeert en het weer verslechtert. ANP BRUSSEL - Het vrouwenvoetbalteam van het Be KV Mechelen heeft voor een uitzonderlijke doelpunte® gen gezorgd. Het elftal won een bekerwedstrijd tegen SI Berlaar met 50-1. De uitslag kwam volgens de clubleidis tot stand omdat de eerste keepster naar het pop Pukkelpop was gegaan. Bij de rust hadden de speelsters al een idee welke ka het op ging: het stond toen al 27-0. De uitslag kannc spectaculair veranderen. De verliezers ontdekten dat E Mechelen een speelster te veel op het wedstrijdformnlï had gezet. In dat geval kan de bond beslissen dat SKBa laar reglementair met 5-0 winst. ANP van onze sportredactie RIJSWIJK - VW-Venlo blijft als enige club in de eerste divi sie aan de winnende hand. De ploeg van Herbert Neumann was gisteravond in Sittard de sterkste in de Limburgse streek- derby tegen Fortuna Sittard: 2-0. Het was de derde zege op rij voor de Venlonaren. Excelsior verspeelde na twee gewonnen duels de eerste punten. De Rot terdammers lieten in Noord- Brabant een voorsprong van 3-1 uit handen glippen tegen Hel mond Sport, dat gelijk maak; Het eerste optreden van Oma world in het betaalde voetis voor eigen pubhek eindigdei een deceptie. De formatie uit; mere verloor met 2-3 van hei; gelopen seizoen uit de eredirj gedegradeerde FC Den Boa Het was de tweede nederia voor de ploeg van Jan Scha ting. TOP Oss trok in een thuiswri strijd de derby tegen FC Einda ven naar zich toe: 2-1. De Graafschap boekte degrocv ste overwinning van de avos 3-0 tegen AGOW Apeldoa ANP Levi Leipheimer hield in de tijdrit genoeg over van zijn voorsprong op Jan Ullrich. De Amerikaan gaat als leider de laatste dag in van de Ronde van Duitsland. foto Gero Breloer/EPA door Norbert Kleinherenbrink ROTTERDAM - De advocaat van profvoetballer Robin van Persie overweegt binnen afzien bare tijd bij de officier van justi tie een verzoek tot seponeren in te dienen. Dat wil hij doen op basis van het getuigenverhoor dat giste ren bij de rechter-commissaris in Rotterdam heeft plaatsgevon den. De aanvaller van Arsenal wordt verdacht van verkrach ting. „Het verhoor van het vermeen de slachtoffer heeft leuke ge zichtspunten opgeleverd, wat mij betreft", liet raadsman A. Moszkowicz weten. „Haar verhaal is er zeker niet consis tenter op geworden en dan druk ik mij nog netjes uit. Zoals het er nu naar uitziet, ga ik erover nadenken om bij de officier een verzoek tot seponeren in te die nen. De zaak ontwikkelt zich ab soluut in het voordeel van Van Persie. maar dat is mijn me ning." Van Persie zat in juni twee we ken vast nadat een vrouw aan gifte tegen hem had gedaan van verkrachting. Het Openbaar Mi nisterie het na zijn vrijlating we ten dat de voormalige Feyenoor- der verdachte blijft. Het onder zoek is nog steeds niet afgerond. „Helaas had de rechter-commis saris vandaag weinig tijd", zei Moszkowicz. „Dus de drie getui gen moeten nog een keer ferc| komen. Ik weet niet wan® dat gebeurt. Tot die tijd bi* Robin voor het OM verdadfi neem ik aan." Volgens Moszkowicz leverde^ verhoor van de andere tweef tuigen geen nieuwe gezichtspa ten op. De twee mannen wait in het gezelschap van Van F? sie in de nacht dat de vera® de verkrachting in een dams hotel plaatsvond. „Hun verhaal was in elk heel wat gelijkluidende!' en con sistenter dan dat van het va- meende slachtoffer. Haarrelas was op belangrijke punten tegenstrijdig." ANP BIRMINGHAM - Milan Baf» verhuist van Liverpool naf Aston Villa. De twee clubs hebben eenti koord bereikt over de De Tsjechische internatte^ tekent vandaag een con® voor vier jaar bij de club;® Birmingham, evenals Liveip uitkomend in de Premier I# gue. De speler moet nog \velmt®j worden gekeurd. Aston moet ongeveer 8.8 miljoen^ voor de aanvaller betat£

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16