teel inzet nodig bij ïoosbuien in Zeeland Derde overstroming in een maand PZC Reizigers stranden na alarm Utrecht CS andweer krijgt vierhonderd meldingen van overlast rtugal krijgt blussen hulp buitenland Verkeersongelukken in de regio kosten vijf levens Medici worden verlengstuk politie Brits parlement in vizier Al Qaeda Platteland vernieuwt zich bij Sluis 13 Jonge Nederlands kampioene tennis mHBHBflPMI rBen Jansen nDELBURG - Tiental- krandweerliedcn en me ekers van de water appen zijn het afgelopen ïkeinde in touw geweest wateroverlast in van Walcheren, jd-Beveland en West- [Uws-Vlaanderen te be de meldkamer van politie brandweer in Middelburg an zaterdag een ongekend ai aantal meldingen binnen [ondergelopen kelders, over mande kampeerterreinen en i staande straten. Op een Iran de ongeveer vierhon- dverzoeken om hulp kon pas ronds worden ingegaan, grootste hoeveelheid neer- (nerd afgetapt uit een regen- Tin Eede in Zeeuws-Vlaan- m: 121 mm. In het officiële rslagmeetnetwerk van het Ml was Vrouwenpolder de per met 71 mm. Zo veel wa rns niet af te voeren door de snng, de sloten en de water gen. Gistermiddag stonden «ingeving Aardenburg-Ee- -Kruis nog steeds wegen water. brandweerkorpsen in de ge- met de grootste water- - Frankrijk, Spanje, tsland en Italië hebben Por- hulp aangeboden bij de ijd tegen de enorme bosbran- die het land al weken teiste- nkrijk heeft twee blusvlieg- tn gestuurd. Twee Spaanse [tuigen zijn gisteren al be- r.en met bluswerkzaamhe- Het Duitse ministerie van ienlandse Zaken zei dat van- gdne politiehelikopters met bemanning van in totaal 25 naar Portugal gaan. Een toestel arriveert even- overlast konden de stroom mel dingen niet alleen aan. Daarom werden brandweerploegen uit Zuid-Beveland naar Walcheren en Noord-Beveland gedirigeerd. Het waterschap Zeeuwse Eilan den zette op Walcheren twee noodpompen in: een bij het ge maal Boreel in Middelburg aan het Kanaal door Walcheren en een bij het gemaal Oostwatering aan het Veerse Meer. Beide pom pen hebben een capaciteit van 60.000 liter water per minuut. Ook het gemaal Jacoba aan het Veerse Meer bij Kamperland abon had de Europese Com- om hulp door de lidsta- gevraagd. „Zaterdag ontvin- we het formele verzoek om verklaarde een commis- wrdvoerder gisteren in sel De Europese Commis- fceeft een coördinatieteam Egeval van calamiteiten in- ühseert welk land wat voor cs'e kennis en hulpmidde- teeft om een andere lidstaat te kunnen komen. Portugal bestrijden 2700 idweerlieden 35 vuurhaar- diein 12 van de 18 distric- «oeden Er is al 134.500 hec- land verloren gegaan, 13 ■n zijn omgekomen, onder feu brandweerm a n n en uig dat was ingezet 'het blussen van een bx-and fArdèche in het zuidoosten 'frankrijk, is zaterdag neer- fet De twee inzittenden ■en om. GPD/ANP/EFE kreeg hulp van extra pompen, zij het met een geringer vermo gen. Enkele dagen Zeeuwse Eilanden schakelde in het weekeinde ongeveer dertig medewei'kers in. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen riep zeven medewei'kei's op. Een van hen zei te vexwvachten dat het nog en kele dagen duurt om het water peil tot een normale hoogte te rug te brengen. De woordvoer ster van Zeeuwse Eilanden dui'f- de daarover nog geen voorspel ling te doen. In sommige delen van Walcheren en Noord-Beve land was gistermiddag het win- terpeil al bereikt; elders gaat het langer duren. De omvang van de schade aan woningen en bedrijven was gis- teren nog onbekend. Boeren vx-e- zen voor hun aardappelen, uien, graan en bonen. Pas in de loop van deze week wordt duidelijk in welke mate de gewassen van de extreme neerslag te lijden hebben gehad. Tientallen gasten op kampeer terreinen en minicampings zijn Eenden zwemmen rond een tent op camping Ons Buiten in Oostka- pelle. foto Ruben Oreel met hun kletsnatte spullen ver trokken. Voor het grootste deel betrof dat kampeerders voor wie de vakantie er toch al zowat opzat. Nieuwkomers die aan het begin van het naseizoen enige tijd aan de Zeeuwse kust willen doorbi-engen, hebben zich in het weekeinde niet door de natte si tuatie op de campings laten af schrikken. Zij kregen wat hoger gelegen plekken. pagina 9 's morgens misschien een bui Ernst den Heyer rent in zijn zwembroek de Prins Hendrikstraat in Oost-Souburg op om zijn ondergelopen auto te verzetten. foto Harm Sanstra De Stemerdinglaan in Oost-Souburg, en de zijstraten ervan, staan blank. foto Ruben Oreel De familie Geluk uit de Middenhofsingel in Oost-Souburg heeft opnieuw zandzakken voor de deur. foto Ruben Oreel Bewoners Middenhofsingel Oost-Souburg zijn wateroverlast zat door Nadia Berkelder OOST- SOUBURG - Voor de be woners van de Middenhofsingel in Oost-Souburg is de maat vol. Regen-en rioolwater stond zater dag voor de derde keer in ruim een maand tot in hun huizen. Na de vorige overstroming be gin juli beloofde de gemeente Vlissingen maatregelen te ne men om herhaling te voorko men. Er werden extra kolken in de stoep geplaatst en er zijn wa terkeringen gemaakt om te voor komen dat het water van de straat de stoep op loopt. Die wa- ftonze regioredactie ■OES - Vijf personen zijn dit "deinde overleden bij drie Bêersongelukken in de re- fc) een botsing op de N57 tus- i Goedereede en Ouddorp "zaterdagmiddag drie men- i omgekomen. Drie anderen akten gewond, onder wie een "snge man uit Brouwersha ven 27 -jaxige bestuurder 'Voorburg wordt vervolgd Btdood door schuld hnan was van Neeltje Jans Cdenveg naar Kinderdijk. Bij ^dereede haalde hij een au- 1 ln en negeerde daarbij de ^getrokken witte streep op Het gevolg was een frontale botsing met een te gemoetkomende personenwa gen. Ook twee andere auto's die in de richting van Ouddorp reden, werden geraakt. De be stuurster van de tegemoetko mende auto, een 50-jarige vrouw uit Herkingen, was op slag dood. Twee passagiers van de Voorburger, een 65-jarige Indonesische en een 54-jarige vrouw uit Voorbui-g kwamen eveneens om het leven. Een andere, 65-jarige, passa gier van de man uit Vooi*bux-g en een 50-jaxige man uit Brou wershaven die in één van de an- dere auto's zat, werden met ver wondingen naar een zieken huis gebracht. De Voorburger is met kneuzingen opgenomen in het ziekenhuis Bij een ongeval in Poortvliet is in de nacht van zaterdag op zondag een 17-jarige jongen uit de gemeente Tholen om het leven gekomen. Hij zat in de auto bij een 23-jarige Tho- lenaar, die ernstig gewond ï-aakte. Het ongeluk gebeurde rond half één op de Bram Groenewegeweg. Door onbe kende oorzaak raakte de auto van de weg en belandde in een sloot. De 17-jarige jongen is ter plaatse overleden. De be stuurder werd uit de auto ge slingerd. Hij is in kritieke toe stand overgebracht naar het ziekenhuis. Bij een ongeval in Bergen op Zoom is een 45-jarige fietser uit Steenbergen omgekomen. De fietser werd tijdens het ovex-steken van de Randweg Noord aangereden door een 39-jarige automobilist uit de gemeente Tholen. De fietser ovexieed ter plaatse. De Tholenaar werd in verband met het ongeluk aangehouden en is na ver-hoor vrijgelaten. Elders in Nederland zijn dit weekende nog drie personen om het leven gekomen bij ver keersongevallen. terkeringen bleken x-edelijk ef fectief, de stoepen liepen deze keer nauwelijks onder. Het wa ter stond wel kniehoog in de stx'aat, alleen een geparkeerde caravan hield het droog. De beloofde extra pomp is ex- echter nog niet. Een bewoonster had maandag nog geïnformeerd hoe het daai-mee stond. „Toen is me verteld dat er acht weken le vertijd op die pomp zit. Het zou wel november worden, zei die ambtenaar. Volgens mij is dat twee keer acht weken." Het klopt dat de pomp nog be steld moet worden, zegt gemeen- tevoorlichter R. de Witte. „Dat komt omdat er een zwaardere pomp moet komen. Er wordt nog berekend hoe groot de capa citeit van die pomp moet zijn. Daarnaast moet nog worden ge keken waar die pomp kan wor den geplaatst." Veel bewoners van de Midden hofsingel hadden hun huis net weer opgeknapt. De muren zijn gestukadoox-d en geverfd, de vochtplekken in de kelders zijn weggewerkt. Veel bewonei-s wachten nog op de nieuwe vloer- Het gebeurt steeds vaker dat de politie vanuit de zieken huiswereld wordt ingelicht over het opnemen van crimine len, zeker wanneer er patiënten wa pens blijken te dra gen. Die praktijk kan botsen met het medisch beroeps- geheim. Verder kan dit ertoe leiden dat criminelen zelf gaan dokte- ren. De terreurbeweging Al Qaeda heeft gepi-obeei-d een gif gasaanval uit te voex-en op het Britse parlement in Lon den. De politie kwam het complot daai-toe echter tijdig op het spoor. Dat meldde gistex-en de The Sunday Times. De krant zou over documenten beschikken waaruit blijkt dat de voorbereidingen voor de aanslag al in een vex-gevorderd statium verkeerden. In voox-malige boei'derijen in de gemeente Sluis worden straks kunst en boeken verkocht en cursus- sen gegeven. En nog veel meer, zo is het plan. Varia: 2; Binnenland: 3; Gezondheid: 4; Buitenland: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11 en 13; Sport: 15,16, 17, 18, 19, 20, 21 en 22; van onze redactie binnenland UTRECHT - Duizenden treinrei zigers zijn gisteravond vast ko men te zitten doordat het Cen traal Station in Utrecht werd ontruimd nadat tegen half ne gen in een trein een verdacht pakketje was gevonden. Tegen middernacht mocht het treinver keer worden hervat nadat het pakketje niets verdachts bleek te bevatten. Aanvankelijk stelde de NS al leen twee sporen buiten dienst, maar besloot even later op last van de politie al het treinver keer van en naar Utrecht stil te leggen. Bovendien werd de verkeerslei- dingspost ontruimd. Van daar uit worden de seinen en wissels in een groot gebied rond Utrecht bediend. Daardoor kwam een groot aantal treinen op belangrijke baanvakken in de richting van onder meer Am sterdam, Den Haag, Rottex-dam en Den Bosch tot stilstand. In de gestx-ande treinen zaten vele dui zenden reizigers. De spoorwe gen probeerden de treinen naai de dichtstbijzijnde stations te di rigeren en vandaaruit bussen in te zetten om de reizigers af te voeren. Het was volgens een woordvoer ster van ProRail echter onmoge lijk om bussen in te zetten van uit Amsterdam, waar gister avond het nautische evenement Sail afliep, of vanuit Biddinghui zen waar het festival Lowlands werd afgesloten. Op deze evene menten waren bij elkaar hon derdduizenden bezoekers. Van af het station Amsterdam CS moesten tegen middernacht nog 12.000 bezoekers van Sail rich ting Utx-echt worden vervoerd. Het verdachte pakketje, vermoe delijk een reistas, lag in een trein die stilstond op spoor 15 in Utrecht. Gestrande reizigers werden in Utrecht opgevangen in de Jaar beurshal. ANP Advertentie bedekking of het nieuwe parket. Bij de eerste overstroming op vier juli was de wasmachine van één van de bewoners stukge gaan. De nieuwe stond zaterdag opnieuw in het water. Veel bewoners wisten zaterdag het water buiten de deur te hou den. De zandzakken die de ge meente vorige maand had ver strekt, waren nog niet ingele verd. Een paar bewoners had den zelf een waterkering voor de voordeur gemaakt: een hou ten plank, watei-dicht gemaakt met rubbers. De kleine coupures zaten er al. Voor de zekerheid, in afwachting van de pomp. Oost-Souburg was binnen het stadsgewest Vlissingen-Middel- burg het zwaarst getroffen ge bied. De brandweer heeft, ge zien de voorgeschiedenis, extra aandacht op de Middenhofsin gel gericht. De bewoners van de Middenhofsingel zijn niet de eni gen die voor de derde keer wa ter in huis hadden. Ook in de Wilhelminastraat en de Oranje straat in Westkapelle kwam het water voor de derde keer deze zomer de huizen binnen. naam yocnleut straal' O Noteer! u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 O Noteert u mij voor een abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 19,951. Cü per kwartaal met automatische incasso l€ 58.00) t O per jaat met automatische incasso l€ 22? 50) Kijk op wWw.pic.nl/abonnBien. bel gratis 0800 - 0231231 of stuur drne bon naar PZC. afdeling lererssmicc Antwoordnummer 713.4 '160 WB Goes 8II711688"555530 het alfabet van Zeeland Renée Reinhard heeft zaterdag in Ede de nationale tennis- titel veroverd. De vijftienjarige Alkmaarse versloeg in de finale de vier jaar oudere Kelly de Beer met 6-4 7-5. Rein- hard, een zeer groot ta- lent, voltooide hiei'mee - op jonge leeftijd al een prachtig rijtje, want ze won eerder al de titels in de leeftijdsklassen JIJ tot 12, 14, 16 en 18 jaar. A Jy De 20-jarige Nick van der Meer (foto) pakte Igjjjskgisteren de ti- Wyr' tel bij de 4| mannen. I w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1