Heusdens in finale Zeeland Open PZC Ganjargal verrast zichzelf en de rest "ok weg van WATER? Van Hummel smaakmaker in Philippine Schiedammer eerste Nederlandse dammer in eindstrijd sinds Thijssen in 2002 Simpele zege voor Blackman/Feli Vogelwaarde en Clinge scoren niet Philippoussis krijgt wildcard voor US Open WK-duels in Duitse kerken Bekertreffen vervroegd agenda Dan moetje zeker in Oost-Vlaanderen zijn! Marteijn moeizaam langs Trapnai Oostkapelle speelt Domburg zoek Selectie Valencia met Miguel rond Titelgevecht Klitsjko 12 novembei uitslagen zaterdag 20 augustus 2005 van onze sportredactie GOES - Voor het eerst sinds 2002 zit er weer een Nederlan der in de finale van het Hiltex Zeeland Damtoernooi. Drie jaar geleden was het Kees Thijssen, nu is het de beurt aan Ron Heus dens uit Schiedam. Zijn tegen stander in Sportpunt Zeeland is vandaag de pas negentienjarige Let Roberts Misans. Van de twee finalisten had Mi sans het gisteren het gemakke lijkst. Zijn tegenstander Jean- Marc Ndjofang had na zijn twee nederlagen van donderdag geen inspiratie meer om voluit te gaan, terwijl Misans na een blik op de partij tussen zijn concur rent Mark Podolski en Mouro- doullo Amrillaev concludeerde dat remise hoogstwaarschijnlijk voldoende was voor een finale plaats. Misans en Ndjofang wa ren het snel eens over de uitslag, werkten voor de vorm de ver plichte vijftig zetten af en reik ten elkaar toen de hand. Enkele uren later bleek de taxa tie van de jeugdwereldkampi oen juist: Podolski en Amrillaev kwamen na een niet al te boeien de partij remise overeen, zodat de eerste finalist bekend was. Podolski werd tweede in de groep, Amrillaev derde. Maatje te groot Bennie Provoost uit Aagtekerke werd zevende. Tegen Kees Thijs sen hanteerde hij dezelfde strate gie als in zijn winstpartij tegen Ndjofang, maar de Nederlandse kampioen bleek een maatje te groot voor de Zeeuwse kam pioen. Vandaag speelt Provoost om de dertiende plaats tegen de Twent Marino Barkel. Ron Heusdens, die met twee punten voorsprong aan de slot- ronde begon, moest gisteren hard werken voor zijn finale- plek. Martin Dolfing, die in theo rie nog een kansje op groeps- winst had, speelde sterk en vero verde in een klassieke partij een klein voordeel. Genoeg was het niet: de man uit Schiedam vond een afwikkeling die hem een ge lijkspel opleverde. Dat Dolfing nog wel bonuspunten incasseer de, was voor de groepswinnaar van ondergeschikt belang. Ach ter Heusdens eindigde Alexan der Schwarzman op de tweede plaats. De Rus won van Marino Barkel, maar hij moest daarna nog wel strijden tegen de Mongo- liër Ganjargal, die Leopold Se- kongo had verslagen. Schwarz man won de sneldambarrage en speelt vandaag tegen Podolski voor de derde prijs. In de open groep doen twee Zeeuwen het voortreffelijk. Gis teren had Johnny de Leeuw uit Goes zijn tegenstander Ger- brand Hessing al in de opening in een houdgreep en hij gaf zijn voordeel niet meer uit handen. Middelburger Daaf Kasse had meer tijd nodig tegen Brion Koullen uit Limburg, maar na zo'n vijf uur spelen was de winst een feit. De Leeuw en Kas se delen de eerste plaats met de Rus Yuri Tchertok, die remiseer de met de jonge Pim Meurs. Van daag speelt De Leeuw tegen Tchertok, Kasse neemt het op te gen Bert Zwart uit Huizen. De finaleronde begint vandaag om half tien, de prijsuitreiking vindt om vier uur plaats. I1IS PHILIPPINE - De tennissers Dylan BlackmanenToaft lius wonnen in het Mosselkrauwertoernooi simpel j, partij in het mannendubbel 3. Met 6-2 en 6-1 werden jan Michielsen en Danny Vantricht kansloos gelaten fü overtuigend was de winst van Paul Graefschepen nald de Pooter in de kwartfinale van het mannende 6. Zij ondervonden weinig tegenstand van Ronnie de ja gen en Tom Rijk. Met 6-3 en 6-2 werd de stap naard^ ve eindstrijd gezet door het eerstgenoemde tweetal TERNEUZEN - Het feit dat beide ploegen elkaar di> zoen ook in competitievertband treffen, was voor Vr-J waarde en Clinge gisteravond geen beletsel vooreen derling oefenduel. In Boschkapelle eindigde de wedsS met de stand waarmee afgetrapt was: 0-0 dus. Dat verbazing omdat er veel kansen over en weer ware:; trof Vogelwaarde in de eerste helft via Wim Delaei Dirk van Damme paal en lat en zag Clinge alleen al slotfase drie keer een aanvaller vrij voor doel verscl INFO LONDEN - De Australiër Mark Philippoussis en de Amerikaan James Blake hebben een wild card gekregen voor de LIS Open. Philippoussis was in 1998 verlie zend finalist in New York, maar staat door blessures nu op plaats 202 van de wereldrang lijst. Blake stond ten tijde van de deadline 107e. Ook hij had veel last van fysieke tegenslag, maar is op de weg terug, gezien zijn finaleplaats twee weken ge leden in Washington. ANP/RTR HANNOVER - De Duitse ker ken laten volgend jaar voetbal fans binnen. De protestantse kerk heeft de niet-commerciële televisierechten voor het WK voetbal en is van plan de duels te vertonen in zo'n 16.000 ker ken en andere gebouwen. Er zijn speciale kerkdiensten rond het WK, de kerk verwacht grote toeloop. Volgens de kerk past het uitzenden van duels in de gedachte van de kerk dat voetbal 'een krachtig deel van het leven is'. ANP/DPA GOES - Het aanvangstijd- stip van de bekerwedstrijd voetbal tussen Arnemuiden en Vlissingen is gewijzigd. Het duel dat vandaag in Ar nemuiden wordt gespeeld, begint om 14.30 uur. zaterdag Paardensport 1 Menwedstrijd Zeeuwse Menvereni ging. 9.00 uur: dressuur aanspannin gen alle categorien. 13.30 uur: vaardig- heidsproef. Locatie: terrein familie Huige aan de Brilletjesdijk te Nisse. Voetbal l Oefenwedstrijd: Kloetinge-Papend- recht. Aanvang 17.00 uur. door Wim de Vos PHILIPPINE - Hij had start nummer één, mocht vanaf de eerste rij vertrekken en was na 80 kilometer als eerste terug. Nederlands kampioen bij de eli terenners zonder contract, Ken ny van Hummel, was gister avond in de jubileumeditie van de Ronde van Philippine pu bliekstrekker en smaakmaker. Van Hummel was bij elke aan- valspoging betrokken en was uiteindelijk'de snelste van een kopgroep van drie. Richard Slabbekoorn finishte als twee de. Kenny van Hummel heeft zich dit jaar in zijn eerste jaar als eliterenner als een prima spurt er ontwikkeld. Hij was de beste sprinter in Olympia's Tour en in een Spaanse rittenkoers. De snelle benen heeft de ploegge noot van Johnny Hoogerland vooral ook omdat hij niet al leen op de weg goed uit de voe ten kan, maar ook op de baan. Afgelopen winter won de cou reur uit Elden verschillende wedstrijden, onder meer tij dens de zesdaagsen van Rotter dam en Gent. „Op de baan heb ik mijn snelheid ontwikkeld. Daarom ben ik in een spurt moeilijk te kloppen", vertelde Van Hummel. Door zijn sterke spurt werd hij eind mei in Rot terdam ook nationaal kam pioen bij de eliterenners zonder contract. In de gecombineerde titelstrijd met de profs werd hij in de massale aankomst vierde en dat was voldoende voor de ti tel. Leidersprijs In Philippine gaf Van Hummel de jubileumronde (de 40e edi tie) kleur. Telkens dook zijn naam vooraan op en dat lever de hem in feite al in een vroeg stadium de leidersprijs op. De nationaal kampioen nam ech ter geen genoegen met alleen de hoofdprijs. Hij wilde de koers winnen en deed dat op een wijze die van een kampioen verwacht mag worden. In eer ste instantie probeerde hij het alleen, maar dat duurde niet lang. Toen Richard Slabbe koorn, Jelle van Groezen en de Litouwer Darius Trole op avon tuur trokken, nam Van Hum mel zijn verantwoordelijkheid en binnen de kortste keren was de aanval teniet. Het kon niet anders of Van Hummel zou er in de finale ook bij zijn. Met nog tien kilometer te rij den sloegen drie renners de be slissende bres: Van Hummel, Slabbekoorn en Arno Hartog uit Giessenburg. Ondanks een tegenreactie van met name Jel le van Groezen bleven de drie vooruit. Slabbekoorn probeer de nog de spurt te ontlopen, maar kreeg daarvoor niet de ruimte. Uiteindelijk won Van Hummel dus de spurt om de overwin ning. www.wegvanwatcr.be, WEDSTRIJD! Kijk ook «wo op de webste w fccjkc «tntodtoge» rond «Ato wrw jjpluk WIN i«- jcIH <Vn v,vi «Ie peo Inwoei* voor 5 ptrwna»' www.wegvanwater.be AARDENBURG - Patrick Marteijn drong toch nog J simpel door naar de halve finale van het Kikkertoöw in Aardenburg. In de halve eindstrijd van het evenema bij tennisvereniging SJEF klopte hij in twee sets Tu man. De eerste set beloofde allerminst een makkelijke? ge. Marteijn moest diep gaan om Trapman met 7-5 teklij pen. In de tweede set trok Marteijn grotendeels het ïmtt tief naar zich toe en won met 6-3. OOSTKAPELLE - Oostkapelle heeft gisteren de eersteb kerwedstrijd gewonnen. Op eigen veld waren de voetbj Iers met 9-0 veel te sterk voor Domburg. Het due! groep 2, met ook Veere en De Meeuwen, werd een dag der gespeeld op verzoek van Domburg. Die ploeg bb geen partij voor Oostkapelle. Via Arjan Pattenier (2lj Remon van Geersdaele leidde de thuisploeg halfweg a 3-0. Stefan Wielemaker, Van Geersdaele, TurgutKizijj lan. Maarten van Maldegem, Jan Baaijens en weerTi Maldegem voerden de score in de tweede helft verdertc VALENCIA - Met het aantrekken van de Portugese ia national Miguel heeft Valencia de selectie voor dit i zoen rond. De speler heeft een contract voor vijf jaar ga kend bij de Spaanse club. Hij is de zesde aanwinst van» leneïa, dat ook Patrick Kluivert binnenhaalde. AiVP/flj WASHINGTON - Bokser Vitali Klitsjko zal op 12 m ber in Las Vegas zijn wereldtitel in het zwaargem (WBC-versie) verdedigen. De 33-jarige Oekraïner be wegens blessures al drie keer een titelduel met de Aa kaan Hasim Rahman afgezegd. De WBC besloot daa een tussengevecht te houden, dat Rahman vorige m van zijn landgenoot Monte Barrett won. ANP/SID Goes. Hiltex Zeeland damtoernooi. Invitatietoernooi, groep 1G. Ganjar- gal-Sekongo 2-0, Dolfing-Heusdens 1,03-0,97, Domchev-Tanzjikuzjina 2-0, Barkel-Schwarzmann 0-2. Eindstand: 1. Heusdens 7-9,93, 2. Schwarzmann 7-9,01, 3. Ganjargal 7-9,01, 4. Dolfing 7-8,03, 5. Domchev 7-6,95, 6. Tanzjikuzji- na 7-6,04, 7. Barkel 7-4,99, 8. Sekongo 7-2,04. Groep 2. Misans-Ndjofang 1-1, Amrillaev-Podolski 1-1, Petukhov-Hoek- man 1-1, Provoost-Thijssen 0-2. Eind stand: 1. Misans 7-9.03, 2. Podolski 7-9, 3. Amrillaev 7-8,01, 4. Hoekman 7-7,03, 5. Thijssen 7-7,02, 6. Ndjofang 7-6, 7. Provoost 7-5,97, 8. Petukhov 7-3.94. Zwitserse groep, belangrijkste uit slagen: P. Meurs-Tchertok 1-1, Mar tens- Zwart 1-1, Koullen-Kasse 0-2, Hes sing- De Leeuw 0-2, Vd Wete- ringh-Ludwig 1-1, Butulis-Vd Stap 1-1, Fopa-Riesenkamp 2-0, Holstvoogd-T. Meurs 2-0, Gersht-Palmans 1-1. Stand aan kop: 1. Kasse 7-11, 2. Tchertok 7-11,3. De Leeuw 7-11,4. Zwart 7-10, 5. Meurs 7-10, 6. Fopa 7-9, 7. Holstvoogd 7-9, 8. Koullen 7-9,10. Palmans 7-9. Dublin. EK vrouwen. Halve finales: Nederland-Engeland 2-0 (I-O). 6. Karres 1-0, 48. Van As 2-0. Gele kaart: Cullen (Engeland) Span- je-Duitsland 1-2 (0-2). 31. KollmarO-1 (sc), 42. Rinne 0-2 (sb), 52. Munoz 1-2. Plaatsen 5 t/m 8: Oekraine-Frankrijk 2-1 (1-0), lerland-Schotland 3-1 (1-1). Amstelveen. Rabotrophy, mannen. Groep B: Nederland-Australië 1-4 (0-1). 4. Schubert 0-1, 38. Taekema 1-1 (sc), 53. Doerner 1-2 (sc), 64. Schubert 1-3, 68. Brooks 1-4. Eindstand: 1. Australië 3-9 (17-4), 2. Zuid-Korea 3-6 (8-9), 3. Ne derland 3-1 (3-7), 4. Engeland 3-1 (4-12). 6-3, 6-4. GD5: Dhont/Adriaar» Overbeek/Van Breugel 6-2, 6-21 Marteijn-Trapman 7-5, 6-3; Dei;F: chen 6-4, 6-4. ME 6: De Sutter-DeSj 6-3, 6-7, 6-1; Overbeek-Naessew 6-3. VD6: Van SilfhouvOverii Agten/De Milliano 6-2, 6-1. VD):' Rooijen/Cuelenaere- CocquytH 4-6, 7-6, 6-3; De Schoolmeeslerto Hooft-Priester/ Verplanke 6-4, H| De Schoolmeester A/an der HooN Rooijen/ Cuelenaere 6-3, 5-7,7-6.0I Niesen/ Simonse-Zegers/Wolleul 6-4. MD6: De Clerck/Van M gen-Swartile/Van Overloop 751 MD5: Verheul/ Bun-Van Ooi|=n Qi beek 7-5, 6-2. VD3: Agien I gen-Willemsen/De Wit 6-3, 6-2. K Wolfert-De Meyer 6-4,6-2 Philippine. Mosselkrauwertoer nooi. MD7 achtste finale: Dieleman/ Vermeulen-Epskamp/Epskamp 6-1, 6-3; kwartfinale: De Buck/Van Ee-Dekker/ Van Minnen 6-0, 6-4. VD7 kwartfina le: Hoogstraate/Van Liere-Doens/ Ver- vaet 6-4, 6-2. MD6 kwartfinale: Graef- schepe /De Pooter-De Langen/De Rijk 6-3, 6-2. MD3 poulewedstrijd: Blackman/Felius-Michielsen/Vantricht 6-2,6-1. Aardenburg kikkertoernooi. GD7: Dhondt/Sluiter-Van der Maden/ Pari- daen 3-6, 6-2, 7-5; Tiemens/Nijland-De Rijke/van der Hooft 6-3, 5-7, 7-6. ME4: Verstraeten-Van Hulle 6-4, 6-2; Haverbe- ke-Scherbeijn 6-7, 6-1, 6-2; Haverbe- ke-Van Es 6-3, 6-3. VD5: Van Doorn/Versluis- Meijaard/Van de Lijke Eredivisie: NAC-Willem I11-0 Eerste divisie: Veendam-TOPMI lendam-Haarlem 5-0, AGOWVWj Excelsior-Emmen 3-0, GAEagüf buur 2-2, Dordrecht-FC Zwoüi Stormvogels-Fortuna 2-2, Denil Helmond Sp 1-0, De Graafsd 0-2, Eindhoven-Omniworld2-0 Stand: Excelsior 2-6, VW 2-6, 4 dam 2-4, MVV 2-4, Fortuna 20 recht 2-4, Helmond Sp 2-3, E 2-3, Emmen 2-3, Den Bosch 2-H lem 2-3, FC Zwolle 2-2, Veei GA Eagles 2-1, Cambuur 2-1,5" gels 2-1, TOP 2-1, AGOVV 2-1.01 world 1-0, De Graafschap2-0 Ronde van Duitsland. 5e Solden (Oos)-Friedrichshif# Bennati (Ita) 219,2 km in 4.48.02,2' mond (GBr), 3. Cooke (Aus), 4-S (Dui), 5. Bileka (Oek), 6. Cancelln Algemeen klassement: 1. le<ö 24.05.04, 2. Totschnig (OoslfllU rich (Dui) 0.56, Limoges. Ronde van de limo* Vierde etappe, Saint-GenceU ges: 1. Hushovd (Noo) 1865 1" 4.31.13, 2. Dumoulin (Fra), 3 W (Col), Eindklassement: 1 Joh 17.29.15, 2. Dumoulin 1.48,3.6*;? li (Ita) 1.57. Ronde Philippine. EliteibeW amateurs A: 1Kenny van Hum™ den), 2. Richard Slabbekoorn W 3. Arno Hartog (Giessenburgl.M van Groezen (Waspik), 5. Fran?w™ se (Kwadendamme), 6. Darius (Lit), 7. Johnny Hoogerland lYss 8. Rob Koole (Goes), 9. Rob (Hoogerheide), 11. Ralph (Axel), 14. Jimmy de Bruijn M steen), 18. Klaas Flikweert (Ziend 21 Mare Blok (Heinkenszand). De Mongoolse dammer Galanbataar Ganjargal speelt vandaag om de vijfde en zesde plaats in het Hiltex Zeeland toernooi in Goes. foto Willem Mieras door Eugène de Kok GOES - Thuis in de Mongoolse hoofdstad Ulanbataar heeft hij geen vereniging, geen trainer en geen damprogramma's op zijn computer. Toch speelt Galan bataar Ganjargal de sterren van de hemel tijdens het Hiltex Zee land damtoernooi in Goes. De verrassend goed spelende Aziaat eindigde gisteren op plek drie in poule A. Gisteren won Ganjargal in de ze vende ronde van Leopold Sekon go. De Mongoliër kreeg de Ivori- aan, woonachtig in Roosendaal, in het eindspel met een dam op de knieën. Door zijn winst kwam Ganjargal op exact het zelfde puntenaantal (9,01) als de Rus Alexander Schwarzmann. Via een barrage van vijf minu ten vochten de twee dammers 's middags om de tweede plaats in de poule, achter Ron Heus dens. Ganjargal moest zijn meer dere erkennen in de regerend Europees en oud-wereldkampi oen. Schwarzmann bemachtig de een schijf voordeel in het eindspel en won via het bonus systeem bij remise. De 28-jarige Mongoliër speelt vandaag om de vijfde en zesde plaats tegen Mou- rodoullo Amrillaev uit Rusland. Uitermate tevreden Hoewel hij de blitzpartij van Schwarzmann verloor, toonde Ganjargal zich gisteren uiterma te tevreden met zijn optreden. „Ik ben erg blij met mijn spel de ze week", antwoordde de sympa thieke 28-jarige in het Russi- sich, dat werd vex-taald door de Russich-Nederlandse damster Nina Hoekman. „Vooraf had ik dit absoluut niet verwacht. Eer der rond de tiende plek. In ieder geval veel lager." Door onder meer winstpartijen op Alexander Domchev en Mari no Barkel verraste hij echter in de eerste plaats zichzelf. Ganjar gal werd uitgenodigd voor het Hiltex-damtoernooi op basis van zijn winst in de Zwitserse groep vorig jaar. De Mongoliër was toen via de Mongoolse dam- bond, die contact had gezocht met de Nederlandse dambond, in Goes gekomen nadat hij eer der al toernooien in Nijmegen en Brunssum had gespeeld. Ganjargal woont in Ulanbataar, de hoofdstad van het uitgestrek te land tussen Rusland en Chi na, dat even groot is als Alaska en slechts 2,7 miljoen inwoners telt. „Ik werk in Ulanbataar op een elektriciteitscentrale en pro beer zo veel mogelijk te dam men. Ik heb geen trainer meer. Rond mijn zestiende is hij over leden. Er zijn geen verenigingen in Mongolië, wel veel competi ties en toernooien. Meestal dam men we ergens thuis, zo heb ik het ook geleerd. Nu oefen ik veel op mijn computer. Ik speel partijen na op internet en lees veel Russische damboeken. Damprogramma's heb ik niet." De selfmade-dammer staat mo menteel 125ste op de wereldran- king en is de nummer drie van Mongolië. Het gat met de num mer één, Dui Erdenebileg, is ech ter nog erg groot. Verandering Erdenebileg staat op de 25ste plek van de wereldranglijst en heeft een veel hogere rating. Ganjargal hoopt daar snel veran dering in te gaan brengen. „In september zijn de Mongoolse kampioenschappen. Dat toer nooi hoop ik te winnen." Later in de maand spelen de twee dam mers samen op het Europees kampioenschap voor teams in Riviera del Beigua, Italië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 66