VVD wil verbod op flyeren PZC Zwerfafval op zee wordt weer opgevist Bezwaar tegen parkeerterrein bij Goemanszorg blijft ,13 jmatisering Ongevraagde reclame onder ruitenwisser kost veel geld Schouwenaar weer kampioen Aanrijding in Goes Sleutelrol SGP bij locatie theater Bibliotheek richt internetcafé in vw.nhtv.nl zaterdag 20 augustus 2005 nervragen rtorenwacht larrel Modde ORP - De SP wil de vuur- acht op Ouddorp behou- fracties in de Tweede en Provinciale Staten ;uid-Holland vinden de nomen automatisering e uitkijkpost onverant- wil van minister Peijs «rkeer en Waterstaat we- it haar beleid is omtrent ïensing van vuurtorens in and. Ook is het Tweede- A. Gerkens benieuwd beweegredenen van de erom Ouddorp tot een on- ,1e post te maken. De SP de argumentatie van de nte Goedereede en de red- lienst KNRM. dat een in een dermate ezocht en bevaren toeris- ?ebied heel belangrijk is geval van nood snel ter te ie kunnen zijn. lige automatisering van de jost gaat ten koste van de vrezen diverse be kenden. De SP wil van mster weten hoe zij daar kijkt en welke maatre- eventueel worden geno- m er voor te zorgen dat de aamheid niet verslapt, raagt de Kamerfractie of bereid is af te zien van tonen. De haalbaarheid onbemande post wordt ateel nog onderzocht, ngnalen van bestuurders regio op de plannen zijn De minister zal dat aan moeten trekken, het vreemd dat er nog beleid is wat zich op de bemensing van vuur- in Nederland, terwijl de Gigheid' van 'extra ogen' kuststrook uit oogpunt sociale veiligheid alleen is toe te juichen", aldus gisteren in een toelich- Si] de schriftelijke vragen, {bied rond de 58 meter ho- lurtoren wordt momenteel geavanceerde elektronica verrekijkers be Bij een automatisering en de radarbeelden via een streekse verbinding in het vachtcentrum in Den Hel- kzorgklachten: 10-0231231 baandag t/m vrijdag ge bade de openingstijden; -dags tot 12.00 uur ©ACTIE ÏHOUWEN-DUIVELAND antweg 23a ^5 80 -E ZIERIKZEE *0111-454647 ^0111-454657 ^al: redzzee@pzc.nl ^'Kl Modde (chef) leemans "ankow ^Soesman Planting 'ABoogert (sport) ^LE REDACTIE ^onspark 28 «bufil AA GOES 0113)315500 - 0113)315669 redactie@pzc.nl "iernet •w.pzc.nl •■'tweb@pzc.nl door Marcel Modde ZIERIKZEE - De WD wil een algeheel verbod op het versprei den van flyers en reclamefolders op parkeerterreinen en andere verzamelpunten op Schouwen- Duiveland. Volgens de coalitie partij kost het opruimen van het rondvliegend papier de gemeen te handenvol tijd en daarmee ook geld, aldus het raadslid D. Meulblok. De rommel is de coalitiepartij een doorn in het oog. Het meren- deel van de flyers worden onge vraagd achter ruitenwissers van auto's gestoken en belanden ver volgens op straat. Medewerkers van de afdeling openbare wer ken steken wekelijks veel ener gie in het schoonhouden van de parkeerterreinen en straten in de drukstbezochte toeristische plaatsen. Meulblok: „Neem al leen al het transferium in Renes- se. Daar worden vier of vijf man opgezet die drie uur moeten doorpakken. En dat een paar keer per week en het hele sei zoen door. Tel uit je winst!" Bo vendien wordt het milieu door het rondvliegend papier onno dig belast, vindt de VVD. De raadsfractie is met de neus op de feiten gedrukt tijdens een werkbezoek aan de afdeling. „Het wordt hoog tijd dat er paal en perk aan wordt gesteld. Kijk naar het vliegveld van Singapo re, daar krijg je een dikke boete als je een sigarettenpeuk op de grond gooit", aldus Meulblok gisteren in een toelichting op schriftelijke vragen van zijn par tij aan burgemeester en wethou ders. „De WD-fractie is van me ning dat deze vorm van reclame verstrekking binnen onze ge meente verboden dient te wor den." Alternatief Gewezen wordt op de plaatse lijke VW-kantoren en de drie hoeksborden langs de kant van de weg als een aanvaardbaar alternatief voor de ongevraagde reclame. „Plekken en mogelijk heden zat waar ze hun evene ment of activiteit keurig netjes kunnen opplakken. Dat maakt nog een betere indruk ook", al dus Meulblok. Het college woi'dt gevraagd te bekijken of zo'n verbod eenvoudigweg in de algemene plaatselijke verorde ning (apv) kan worden opgeno men. Bij overtreding zou de or ganisatie of het bedrijf dat de re clame maakt een boete moeten krijgen, denkt Meulblok. Hij vindt niet dat de automobilist die de folder daadwerkelijk op straat gooit, dat mag worden verweten. Of een soortgelijke maatregel al in andere Neder landse gemeenten van toepas sing is, weet Meulblok niet. nderen hebben Ivoor het «gen in Goes Het centrum van Goes van en voor kinde- Irote Markt is omgebouwd met een kook spellentent en spring- Een clownsorkest, djem- en de Showgirls uit terenhoek treden op. In de geVorststraat en op de Ste- Bnig lezen Opa en Oma elk Op de Vlasmarkt kun- schilderen, kleien Elsmoois maken van stenen, 'ïolveniershof wordt ömge- p tot een kinderboerderij, freukelmarkt biedt plek ia draaimolen en oud-Hol- Kinderstad 2005 tot 16.00 uur. De finalistes voor de missverkiezing bereiden zich voor op een mountainbiketocht in de regen. door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Claire Matu- lessy (18) uit Domburg wil even afreke nen met vooroordelen over missverkie zingen. „Ik heb tot nu toe helemaal niet het gevoel dat ik door geile mannetjes ben bekeken. Het is allemaal erg leuk en ik doe er veel ervaring mee op." Ma- tulessy is een van de twaalf kandidaten voor de Miss-Zeelandverkiezing, waar van de finale zaterdag 3 september wordt gehouden in de Zeelandnet Stu dio in Kamperland. De twaalf finalistes zetten gisteren hun sportieve beentje voor tijdens een 'doe- en relaxdag' in Burgh-Haamstede. Restaurant/golfcentrum Molenberg en Buitensportbedrijf Forest Hill tekenden voor het programma. Regen- en onweer leken de activiteiten drastisch te gaan doorkruisen, maar met wat aanpassin gen bleven de uitdagingen toch aardig overeind. „De dames worden getest op teamgeest, mentaliteit en sportiviteit en de jury zal de algehele indruk laten meetellen in de eindbeoordeling", zegt Marcel Willem- se van centrum Molenberg. Teamgeest? Uiteindelijk zijn de dames toch allemaal concurrenten van elkaar en zou je eerder een kooigevecht ver wachten? „Nee, ik ervaar het helemaal niet als een onderlinge strijd", zegt de 21-jarige kandidaat Miss Zeeland Arike Folmer uit Wemeldinge. Zij is het volle dig met Claire Matulessy eens dat een missverkiezing tegenwoordig geen vlees keuring meer is, maar als ambassadeur schap moet worden beschouwd. „We moeten ook allemaal een goed doel aan geven waarvoor we ons willen inzet ten", zegt Folmer. Zelf heeft ze affini teit met het Nationaal Fonds Kinder hulp en Matulessy zou graag wat extra's willen doen voor Kika, een orga nisatie die ontspannende activiteiten op touw zet voor kinderen met kanker. Mannequin Folmer had weinig bedenktijd nodig om zich aan te melden voor de Zeeuwse missverkiezing. Zij werkt met regel maat als mannequin voor een modellen bureau in Middelburg en haar werkge ver moedigde haar aan. Ze staat voor haar examenjaar aan de opleiding So ciaal Pedagogische Hulpverlening in Breda, maar zou uiteraard tijd inrui men voor het 'miss-dom' als de keus op haar zou vallen. Dat geldt ook voor Matulessy. Zij volgt een middelbare opleiding in Middel burg voor Recreatie en Toerisme. „Ik ben weieens gastvrouw geweest bij het festival Film by the Sea en kreeg naar aanleiding daarvan een uitnodiging om mee te doen met deze verkiezing. Het leek me wel leuk, maar ik heb wel even overlegd met mijn ouders en mijn vriend voor ik me aangemeldde." Beide wouwen hebben alleen maar pret tige ervaringen met de casting en de se lectie van de twaalf finalistes uit 48 deelneemsters. Zij zien de hechtheid binnen de groep tijdens de doe- en re laxdag alleen maar groeien. Teamgeest blijkt ook een vereiste bij 'De ultieme verkeersopstopping'. Dat is een spel waarbij de missen in twee groe pen tegenover elkaar worden gezet op een circa 30 centimeter brede balk. De foto Marijke Folkertsma bedoeling is dat ze met de ruggen tegen elkaar komen te staan, maar slechts één deelneemster per keer mag zich om draaien en alleen in het vakje dat daar voor op de balk is aangegeven. Het vergt beleid en overleg en het duurt drie kwartier voor de opdracht is uitge voerd. „Een gemiddelde tijd"volgens Judith Eckhardt van Forest Hill. Een graadje lastiger wordt het met een opdracht waarbij vijf banden rond een paal in een vereiste volgorde gelegd moeten worden. De spelregels zijn streng, maar met goede samenwerking komen de missen er wel uit. Onder de overdekte afslagplaats leren de finalistes onder leiding van trainer Etiënne Koops de fijne kneepjes van de eerste klap bij golfen. Ondanks de aanhoudende regen stap pen ze na de lunch vol goede moed op de mountainbikes. Er wacht hen een ste vig parcours in de Domeinen. Het re laxen komt pas later deze dag met een douche, een rit in een limousine en een buffet. Paul van den Broek, jurylid én straks presentator van de finale, benadrukt het nog maar even: „Het gaat niet al leen om uiterlijkheden. Miss Zeeland moet een goed verhaal hebben." door Marcel Modde STELLENDAM - De inzame ling van zwerfafval op zee gaat door. In de haven van Stellen dam werd gisteren het interna tionale 'vuil-visproject' met be trekking tot het Nederlandse kustwater nieuw leven ingebla zen. De bedoeling is dat nog dit najaar ook visserschepen uit Colijnsplaat, Vlissingen en IJmuiden gaan deelnemen aan de herboren regeling. In Bres- kens waren al twee visserssche pen actief .voor het project en dat blijft zo, aldus B. Veerman van de internationale milieu-or ganisatie van visserijgemeenten Kimo. Het project beslaat drie jaar en wordt betaald door de overhe den en het bedrijfsleven in het betrokken gebied. In de voor gaande twee jaar werd in totaal 450.000 kilo afval door 69 sche pen uit verschillende landen rond de Noordzee opgevist en af gevoerd. Alleen al in Stellen dam werd 34.000 kilo aan wal gebracht. Burgemeester G. van de Velde- de Wilde: „Na de grote voor- en najaarsstormen wordt elke keer weer duidelijk wat een rommel er aanspoelt op het strand. Kort om, de Kimo heeft nog een hele missie te gaan." Ze prees de vissers die het project - ondanks het zware weer waarin de sector verkeert - toch weer een warm hart toedra gen. Gratis De deelnemende vissers ver dienen niets aan hun bijbaantje als vuilnisman van de zee. Gebruikelijk wordt rommel die in de netten belandt, direct te ruggegooid. Dat voorkomt dure afvoerkosten. Binnen de rege ling krijgen ze echter de beschik king over speciale 'big bags', waarin ze het zwerfvuil in de thuishaven gratis kunnen laten ophalen door de afvalverwer ker. WEESP - Burgemeester K. Schouwenaar van Middelburg is gisteren in Weesp eerste geworden bij het gecombi neerd Nederlands-Belgisch kampioenschap wielrennen voor burgemeesters. Schouwenaar won in de sprint van de burgemeesters van Lanaken (B) en Nederweert. Het. is de zesde keer dat de Middelburgse burgemeester kam pioen werd. Vorig jaar werd hij op Neeltje Jans derde. GOES - Op de Ringbaan West in Goes heeft gisteren rond half zes een aanrijding plaatsgevonden. Een 23-jarige be stuurder uit de gemeente Noord-Beveland kon niet tijdig stoppen toen een 36-jarige automobilist uit Etten-Leur die voor hem reed, moest remmen. Door de aanrijding botste de bestuurder uit Etten-Leur op zijn beurt tegen het voertuig voor hem, bestuurd door een 41-jarige man uit Ruppichteroth (D). De auto's van de 36-jarige en de 23-jarige raakten beschadigd. De auto van de Duitser liep geen zichtbare schade op. Een inzittende van de auto van de man uit Etten-Leur klaagde over een pijnlijke nek. MIDDELBURG - De PvdA-fractie in Middelburg wil niet dat het nieuwe theater aan de Zuidsingel wordt gebouwd. Daarmee lijkt de meerderheid in de gemeenteraad voor die locatie te zijn verdwenen. Maar de SGP, tot nu toe te genstander, sluit niet uit alsnog de locatie Zuidsingel te steunen. Met steun van de SGP (drie zetels) ontstaat als nog een meerderheid voor doorgaan op de bouwput. Sa men met de traditionele voorstanders van de Zuidsingel (CDA, ChristenUnie, Gi'oenLinks, WD en Lijst Dam man) zou dat 17 van de 29 stemmen in de gemeenteraad opleveren. De meeste fracties zeggen overigens nog geen standpunt te hebben ingenomen. Voor de SGP-fractie we gen de financiële consequenties van de locatiekeuze zwaar, zegt fractievoorzitter C. Dekker. „We waren altijd tegen een A-theater, we hebben ons extra verzet tegen een theater aan de Zuidsingel. Nu is het een debacle ge worden waarbij wij de financiële gevolgen voor de inwo ners van Middelburg willen beperken. Die gevolgen kun nen groot zijn als een andere locatie wordt gekozen, voor al als we onder curatele van de provincie komen te staan." De SGP neemt definitief een standpunt in na de discussie in de commissie volgende week. HEINKENSZAND - De openbare bibliotheek Borsele be gint in de vestiging in Iieinkenszand een nieuwe service: een lees- en internetcafé op donderdagmiddagen. Het is voor het eerst dat dit door een Zuid-Bevelandse biblio theek gebeurt. „We willen niet alleen een uitleenfabriek zijn", verklaart directeur L. Grootjans-Siera. „maar ook een ontmoetingsplek voor mensen die in alle rust een tijd schrift willen lezen, willen internetten of met elkaar wil len praten. Op de gewone openingstijden van de biblio theek kan dat niet zo gemakkelijk, is het vaak onrustiger. Het is dan druk met het uitlenen van boeken en mensen die in- en uitlopen." De openbare bibliotheek in De Sten- ge in Heinkenszand gaat een extra middag open voor de nieuwe service, elke donderdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur. Boeken kunnen dan niet worden geleend of in geleverd. door Ali Pankow DREISCHOR - De aanleg van een parkeergelegenheid voor bussen bij Streek- en Land bouwmuseum Goemanszorg in Dreischor laat wederom op zich wachten wegens bezwaren van een van de omwonenden. Voor de aanleg van deze par keerruimte dient het bestem mingsplan te worden aangepast. Inwoner D. van Baarle uit Dreischor heeft een bezwaar schrift ingediend tegen de voor genomen wijziging van het be stemmingsplan. Hij geeft aan nu al veel last te hebben van de bussen. „Mijn huis staat vaak te schudden en te kraken als er een bus passeert. De moderne bussen zijn te groot en te zwaar voor smalle wegen zoals de Blinde- weg en de Molenweg", schrijft Van Baarle in zijn bezwaar schrift. Volgens hem zijn de aan- voerwegen naar het parkeerter rein veel te smal. Verder vreest hij in verband met mogelijke uit breiding van het museum dat het in de toekomst nog veel drukker zal worden. Stichting Goemanszorg heeft 2500 vierkante meter grond aan gekocht aan de Blindeweg, ter wijl voor de aanleg van parkeer ruimte voor drie bussen maar 400 vierkante meter nodig is. „Het is volstrekt onduidelijk wat de bedoelingen zijn met de overige gronden", voert de be zwaarmaker aan. Volgens hem gaat door de wijziging van het bestemmingsplan de bescher ming voor een groot deel van het beeldbepalende aanzien van Dreischor verloren. „Het is ontzettend jammer dat nu weer bezwaar wordt gemaakt tegen onze plannen", zegt voorzitter L. Zijlstra van het streek- en landbouw museum. Zij memoreert dat Stichting Goemanszorg al ruim twee jaar bezig is met het creëren van deze parkeerruimte en het verfraaien van de directe omgeving van het museum. De plannen omvatten naast de aanleg van drie parkeerplekken voor bussen het herstel van het vroegere 'zwanenvlot', een poel met een eilandje in het midden. „En de rest van het aangekochte perceel gebruiken we alleen maar voor groenvoorziening en landschappelijke inpassing van de parkeerplaatsen. Wij hebben genoeg aan ruimte voor drie bus sen, want meer mensen tegelijk kunnen toch niet terecht in het museum", zegt de voorzitter. Volgens Zijlstra zouden met de ze voorzieningen exact de ver keersproblemen worden opge lost die nu in het bezwaarschrift worden aangevoerd. De bezwaar- en beroepschriften commissie houdt maandag een hoorzitting over deze kwestie. (Advertentie) Voor ondernemende studenten die werk en willen combineren* Wethouder T. Bakelaar van visserij (midden) van Goedereede overhandigt de big bags aan G. Dinge- nouts van de Goeree 18 (links) en C. Sterling van de Ouddorp 6, twee van de deelnemende schepen. foto Marijke Folkertsma Dinsdag 23 augustus, start 20.00 uur Deeltijdopleidingen Management toerisme en Vrijetij< Duale opleidingen Management toerisme en Vrijetijdsmanagement LOCATIE MGR. HOPMANSSTRAAT 1. 4817 JT BREOA you >rld>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 55