Puzzel Hoek nog niet compleet Uit den Bogaard is alle mannen de baas in Zeeuws zwemcircuit Paard Hexagons Ollright voor helft verkocht Mare Papanikitas is uit op revanche in Kustmarathon -- - H llJl ÉÉt ajjKgfeg Dammer Provoost verslaat Ndjofang leeuws-Vlaamse hoofdklasser komt net tekort tegen Algerijnse topploeg: 1-2 Huldiging Blom op 23 augustus JBN kandidaat Super A-toernooi Som blijft voorlopig aan de kant Mislukte rentree Serena Williams uitslagen Softbalster Cindy Haneveld blijft winnen Vier penalty's bij Bruse Boys vrijdag 19 augustus 2005 s23 gfKoen (HOBE £J|»PPaard Hexagons Olt voor de helft verkocht. Zegwaard, eigenaar van de v waar de berijder van Hexa- L ollright Laurens van Lie- werkt, wordt mede-eige- Laurens van Lieren en 011- iie Vries Leunus van Lieren Janse uit Schore heb- right werden op het laatste NK verrassend derde en bij hun EK-debuut dertiende. Het voor een deel verkopen van een paard is in de hippische we reld geen onbekend verschijn sel. Ondanks de verkoop veran dert er op korte termijn weinig voor de huidige eigenaren, berij der en paard. Laurens van Lie ren, de zoon van Leunus, blijft in wedstrijden uitkomen met Ollright en de negenjarige ruin blijft de stalnaam Hexagon voe ren. „Er was veel belangstelling voor Ollright, maar niemand wilde dat Laurens hem bleef rijden. Wim Zegwaard is daar wel mee akkoord", vertelt Leunus van Lieren. Het is de bedoeling dat Ollright niet voor de Olympi sche Spelen van 2008 wordt doorverkocht. Wel bestaat de kans dat het paard verkast van Hexagon in Schore naar stal Zegwaard in Rijswijk, zodat Laurens van Lie ren en Ollright op elk moment kunnen trainen. De investering van Zegwaard is voor paardensportbegrippen bij zonder. Hij is bereid veel geld uit te geven en drie jaar af te wachten of het rendement ople vert. Leunus van Lieren: „Ieder een weet dat er in drie jaar met een toppaard heel wat kan ge beuren." Volgende maken Laurens van Lieren en Ollright deel uit van de Nederlandse ploeg die deel neemt aan de wereldbekerwed strijd in Aken. der Hooft jOEK - De oefenwedstrijd die |xk gisteravond tegen Jeunes- Sportive de Kabylie speelde pakte één ding duidelijk: de pael van Eric Tetaert is nog (compleet. De trainer leek j basiself al lang en breed in ihoofd te hebben, maar is na duel met de Algerijnen 2-nederlaag) wellicht aan het ijfelen geslagen. hoofdklasser was de afgelo- weken in onderhandeling de Ghanees Aminu Sani, tas contract na vier seizoen |f! werd verlengd bij Club hgge. „En omdat hij geen con- Ltmeer heeft, wordt ook zijn Uiijfsvergunning een pro ber", zei scout Gerrit Emans. 5j heeft geen status en die ben wij hem ook niet geven, gaat de overgang niet moet het daarom doen de spelers waarmee hij nu weken in voorbereiding is. aantal van hen liet tegen JS lie geen sterke indruk ach- verdediging werd vooral openingsfase verschillende teren op snelheid geklopt, maar ir,dat een fatsoenlijke eindpass lij de bezoekers ontbrak, bleven |e misstappen zonder gevol- k De Algerijnen scoorden pas pdat een communicatiefout tus- pj Djamel Buyse en doelman lp van der Vloet na 21 minu- jseen niet te missen kans ople- twaalfvoudig kampioen van was ruim een uur lang pijwei alle fronten de betere en speelde een paar tem po's hoger dan Hoek. Pas in het laatste halfuur kreeg Hoek meer grip op de tegenstander, die de zevende oefenwedstrijd binnen een tijdsbestek van dertien da gen speelde. Het stond op dat moment al 0-2, door een treffer tien minuten na rust. Uit de mooiste actie van de avond - driedubbele schaar van de sterk spelende Pieter de Munnik ge volgd door een afgemeten voor zet - maakte Sam Ysebaert er 1-2 van. De Munnik was vervol gens nog dicht bij de gelijkma ker, maar die kwam er niet meer. Status De minimale nederlaag was uit eindelijk een resultaat waar Hoek gezien de status van de te genstander tevreden mee mocht zijn. JS Kabylie is in Algerije een topploeg, die een barslecht seizoen achter de rug heeft. Drie trainers werden er versleten en onder het bewind van de Bel gische wereldreiziger René Tael- man hoopt de club op nieuw suc ces. „Dit is een ongelofelijk gro te club", vertelde Taelman. „We zijn nu al twee weken op trai ningskamp in België en bij iede re oefenwedstrijd stonden er daar honderden Algerijnen te kijken. Ze komen zelfs uit Parijs om ons te zien voetballen." De 59-jarige oefenmeester is in middels al vijftien jaar in het buitenland actief en trainde eer der onder meer in Marokko, Ivoorkust, Benin, Egypte, Zwit serland, Koeweit, Bahrein en-Li- bië. Nu is hij neergestreken in Algerije, een land met dertig mil joen inwoners, van wie er acht miljoen uit de bergstreek Kaby lie komen. De club speelt zijn thuisduels in het 130.000 inwo ners tellende Tizi Ouzou, waar een stadion staat dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers. Taelman: „En ze zijn nu een sta dion met 40.000 plaatsen aan het bouwen. Als de ploeg het goed doet, zit dat ook tot de nok toe vol. De club is enorm popu lair en er ligt daardoor veel druk op de spelers." Hoek-speler Christophe Dewispelaere wordt op de huid gezeten door een Algerijn. foto Peter Nicolai SITTARD-GELEEN - De gemeente Sittard-Geleen, de provincie Limburg en chemiebedrijf DSM huldigen pols stokhoogspringer Rens Blom op dinsdag 23 augustus. Op die dag zal de markt in Sittard tussen vijf uur 's middags en middernacht het toneel zijn van sport en muziek. Blom veroverde vorige week in Helsinki de wereldtitel met de polsstok. De Limburger is de eerste Nederlandse wereldkampioen. Blom deed dinsdag zonder succes mee aan een gala in Duitsland, vrijdag springt hij bij de wed strijd voor de Golden League in Zürich. ANP ROTTERDAM - De overkoepelende Europese Judofedera tie heeft de Judo Bond Nederland gevraagd de komende jaren een Super A-toernooi te organiseren. Deze vorm van Grand Slams in het judo zijn tot nu toe slechts in Pa rijs, Hamburg en Moskou. Volgens voorzitter Jos Heil van de JBN onderzoekt Neder land momenteel de haalbaarheid het evenement in Rotter dam gestalte te gaan geven. Jaarlijks vindt in het Top sportcentrum al de Dutch Open plaats, een 'gewoon' A-toemooi. Super A-toemooien onderscheiden zich in be zetting, deelname (mannen en vrouwen) en status van de andere evenementen. In aanzien liggen ze net onder de in ternationale kampioenschappen als EK's en WK's. De JBN maakte recentelijk internationaal indruk met de organisatie van het EK, in Ahoy'. Nederland is ook kandi daat voor de WK van 2009. Daarover valt begin septem ber op een congres in Cairo de beslissing. Onder meer Pa rijs is hiervoor ook gegadigde. ANP ARNHEM - Atleet Bram Som komt dit seizoen niet meer in de buitenlucht in actie. De specialist van de 800 meter kampt al geruime tijd met een vervelende achillespees- blessure. Som miste daardoor onder meer de wereldkam pioenschappen in Helsinki. De Arnhemmer, die de blessure in het voorjaar opliep, had gehoopt in het naseizoen nog een wedstrijd te kunnen meepikken. „Dan begin je vol goede moed in de opbouw naar het volgende seizoen." Het weefsel rond de achil lespees is nog niet helemaal in orde. „De vraag is nu een beetje hoe dat aangepakt kan worden. Daar zijn, in over leg met sportarts Peter Vergouwen, wat lijntjes voor uitge zet. Misschien is een operatie het antwoord. Dit is in elk geval een verloren jaar geweest." ANP TORONTO - Serena Williams is weer terug bij af. De Amerikaanse tennisster trok zich gisteren met een blessu re terug uit het toernooi van Toronto. Williams zou van daag aantreden in de derde ronde. Toronto was haar eer ste optreden sinds Wimbledon in juni, waar ze een enkel blessure opliep. De voormalige nummer een van de wereld kreeg in de Ca nadese stad last van haar knie. Die belette haar nog niet in de tweede ronde, weliswaar moeizaam, te winnen van de Fran<jaise Cohen-Aloro, maar is volgens haar te pijn lijk om door te gaan. Williams leek in januari helemaal te rug aan de top met haar zege in de Australian Open, maar sindsdien heeft ze geen finale meer getennist en tobt ze met een onwillig lichaam. ANP Op 1 oktober wordt de derde étie van de Zeeuwse Kust- mrathon gelopen. De start is wBurgh-Haamstede, waarna kt parkoers over de Storm vloedkering loopt, de Veerse Dam, het strand, de duinen, te Westkappelse zeedijk, wt duinen en strand naar ia finish in Zoutelande. De PZC kijkt elke week vooruit nt een van de deelnemers. Mdaag in de tweede bijdra aide Belg Mare Papanikitas. joorKoen de Vries STEKENE - Zelfkritiek kan fee Papanikitas niet ont- ifgd worden. De Belg die vo rig jaar op het laatste mo ment mocht inschrijven voor ^Zeeuwse Kustmarathon en bij Westkapelle moest opge- ven, vindt dat hij destijds is jrigegaan als een gieter. „Ik ben met veel bombarie geko men en heb het deksel op de °eus gekregen. Maar dit jaar ik me revancheren." ^organisatie van de Kust marathon hanteert het princi- f«dat je vooraf moet inschrij ven om deel te kunnen ne men. Groot was de verbazing «nook dat vorig jaar zich op «wedstrijddag nog een Belg 1561 de naam Mare Papaniki- meldde. „Eerst mocht ik ■«t meedoen en toen heb ik grote mond opgezet. Ik deb verteld dat ik een paar 'Jeken eerder elfde was ge erden op het wereldkampi- «Jischap 100 kilometer, wat ook zo was. Ik zat een beetje «ap bij kas en ik dacht dat die 500 euro voor de win bar makkelijk mee naar huis 12011 kunnen nemen. Niet dus. Uiteindelijk mocht ik starten, maar het werd een complete afgang", aldus de ultraloper, die lid is van de Belgische na tionale selectie. Waanzin De 38-jarige Papanikitas, ge boren en getogen in Antwer pen, begon aan een wedstrijd die hij niet kende. En dat brak hem op. „Ik liep met Wim Padmos in het begin in een tempo dat leidde naar een eindtijd van 2 uur en 30 minu- tep. Dat bleek waanzin op zo'n loodzwaar parkoers. Bij Westkapelle kreeg ik ver kramping in de billen, ik werd draaierig en moest over geven. Het was gedaan." Terug in Antwerpen stuurde de Belg met de Griekse achter naam Lein Lievense meteen een mailtje. Hij kondigde aan bij de derde editie terug te ko men. „Om revanche te nemen, maar ook omdat het een waanzinnig mooie marathon is. Ik heb op veel plaatsen ge lopen, maar dit parkoers over trof alles." Broodloper Papanikitas weet nu al dat zijn tactiek een andere zal zijn dan vorig jaar. „Rustig beginnen en de kat uit de boom kijken." En om die 500 euro voor de winnaar is het hem dit keer niet te doen. „Ik ben geen broodloper. Volgen de week doe ik met een team mee aan de triatlon van Alme- re. Ze hebben me geld gebo den om daar de marathon te lopen, maar dat heb ik gewei gerd. Ik loop daar voor mijn plezier. Voor geld lopen is niet mijn ding." door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - Niek de Rid der uit Zuiddorpe heeft de laat ste wedstrijd van het zeezwem circuit van Dishoek naar Zoute lande op zijn naam geschreven. Hiermee won Ridder zijn twee de wedstrijd in dit circuit. Maar hij de eer van de eindoverwin ning moest hij aan Danielle uit den Bogaard uit Dordrecht la ten. Zij was voor alle mannen te sterk. De kleine zestig deelnemers moesten gisteren zo'n drie kwar tier wachten voor ze van start mochten gaan vanaf het strand van Dishoek. De reden daarvan was dat de volgboten van de strandwacht en de reddingsbri gade niet mochten uitvaren. Er waren namelijk nog te veel bad gasten op de stranden. Na de start voerde Niek de Rid der meteen het veld aan, ge volgd door de vrouwen Danielle uit den Bogaard en Carmen de Ridder, die afgelopen weekein de net als haar tweelingbroer de Ha ven wedstrijd in Breskens won. Remy Vasseur, Tycho van Gerwen en Charles Potin zwommen toen al op gepaste af stand. Hoewel hij een ruime voorsprong had, lukte het Niek de Ridder niet om zijn snelle tijd van vorig jaar, onder de der tig minuten, te verbeteren. „Er stond veel minder stroom dan vorig jaar", liet de Ridder weten nadat hij de vier kilometer had afgelegd. De tweede plaats over all van Daniëlle uit den Bo gaard leverde haar niet alleen de circuitzege bij de vrouwen op, maar ze werd ook overall winnaar. Op de Vlissinger Remy Vasseur hield ze tweehonderd se conden over. Voor Uit den Bo gaard (21) was deze tocht over vier kilometer maar een sprint je. „Het begint pas lekker te draaien boven de tien kilome ter", liet de voormalige cios-stu- dente weten, die in Hoorn nog wel Nederlands kampioene op de vijf kilometer werd. Het NK tien kilometer over een week in Tilburg moet ze noodgedwon gen laten schieten, omdat ze in dat weekeinde naar Kroatië af reist voor een wedstrijd over zes tien kilometer. De zwemmers stormen bij Dishoek het water in voor vier kilometer zwemmen naar Zoutelande. foto Ruben Oreel door Daaf Kasse GOES - In het Hiltex Zeeland Damtoernooi heeft Bennie Pro voost gisteravond zijn eerste overwinning behaald. Hij her haalde zijn stunt van vorig jaar door Jean-Mare Ndjofang te ver slaan. De man uit Kameroen begon met een slecht humeur aan de partij, omdat hij in de ochtend ronde op de klok had verloren van Mark Podolski. Ook Pro voost was niet tevreden over zijn ochtendpartij: aan het tref fen met de Rus Anatoly Petuk- hov, verreweg de zwakste speler in groep 2, hield de speler uit Aagtekerke slechts één wed- strijdpunt en éénhonderdste bo- nuspunt over. Beide spelers hadden dus volop reden om er'in de zesde ronde in te vliegen. Ndjofang koos voor een riskante aanval, terwijl Ben nie Provoost met subtiele om trekkende bewegingen probeer de de stelling van de sterke Afri kaan te omsingelen. Deze strate gie had succes: in tijdnood maakte Ndjofang in een toch al weinig florissante stand een gro te fout, die Provoost schijfwinst en even later twee punten ople verde. Provoost staat nu op de vijfde plaats, waarmee hij het beter doet dan toppers als Ne derlands kampioen Kees Thijs- sen en Ndjofang. In de groep van Provoost blijft de jonge Roberts Misans uit Let land met nog één ronde te spe len aan de leiding gaan, zij het met slechts driehonderdste bo- nuspunt voorsprong op Mark Po dolski. De Duitser zette 's mid dags Misans het mes op de keel, maar de jeugdwereldkampioen kon de schade beperkt houden tot een vrijwel gelijkwaardige remise. In groep 1 heeft Ron Heusdens vandaag in zijn partij tegen Mar tin Dolfing genoeg aan een ge lijkspel om zich te plaatsen voor de finale. De veertiger uit Schie dam kwam in de ochtendronde op gelijke hoogte met koploper Ganbaatar Ganjargal door Leo pold Sekongo te verslaan. De nummer twee van het Zeeuws kampioenschap probeerde met de moed der wanhoop te omsin gelen maar dat werd hard afge straft. In de middagronde deed Heusdens een geslaagde greep naar de macht. In een klassieke partij vloerde hij medekoploper Ganjargal en zag zijn voor sprong op het trio achtervolgers oplopen tot twee punten. De Rus Yuri Tchertok blijft on danks twee gelijke spelen het open toernooi aanvoeren, 's Och tends speelde hij in een spannen de partij remise tegen Bert Zwaif en in de middagronde bleek de verdediging van Daaf Kasse solide genoeg. Achter de Rus delen zes spelers de tweede plaats met een punt achter stand, onder wie de Zeeuwen Jo hnny de Leeuw en Daaf Kasse. Hiltex Zeeland Damtoernooi Ronde 5. Groep 1: R. Heusdens-L. Se kongo 2-0, G. Ganjargal-T. Tanzjikuzjina 1,04-0,96, M. Dolfing-A. Schwarzmann 1-1, A. Domchev-M. Barkel 0,99-1,01. Groep 2: M. Podolski- J-M. Ndjofang 2-0, R. Misans-N. Hoekman 0,99-1,01, A. Amrillaev-K. Thijssen 1-1, A. Petuk- hov-B. Provoost 0,99-1,01 Ronde 6. Groep 1: L. Sekongo-M. Bar kel 1,04-0,96, A. Schwarzmann-A. Domchev 1,02-0,98, T. Tanzjikuzjina-M. Dolfing 1-1, R. Heusdens-G.Ganjargal 2-0. Groep 2: K. Thijssen-A. Petukov 1,03-0,97, J-M. Ndjofang-B. Provoost 0-2, N. Hoekman-M. Amrillaev 1-1, M. Podolski-R. Misans 1,01-0,99. Stand. Groep 1: 1. R. Heusdens 6-8,96, 2. A. Schwarzmann 6-7,01, 3. G. Ganjargal 6-7,01, 4. M. Dolfing 6-7, 5. T. Tanzjikuzjina 6-6, 6. M. Barkel 6-4,99, 7. A. Domchev 6-4,95, 8. L. Sekongo 6-2,04. Groep 2: 1. R. Misans 6-8,03, 2. M. Podolski 6-8, 3. M. Amrillaev 6-7,01, 4. N. Hoekman 6-6,03. 4 5. B. Provoost 6-5,97, 6. K. Thijssen 6-5,02, 7. J-M. Nd jofang 6-5, 8. A. Petokhov 6-2,94. u.M.mumrr Lucky Day. 10-11-13-14-18-25-26-28-36-39-40-41 -45 -47-58-62-65-66-67-78. (onder voorbehoud) Zierikzee. Grando Keukens Vetera- nentoernooi. Categorie 5. HE5 35+: Gerrit van Splunder-Wim Mulders 6-1 6-1. DD5 35+: Petra Kostense/Simone van Dam- me-Els Ars/Marie-José Breen 2-6 6-2 7-6, Jopie den Engelsman/Karen Melle- gers-Nelleke Slootmaker/Ria Slootma- ker 5-7 6-2 7-6. Categorie 6. HE6 50+: Arry Jobse-Wil- lem Drenth 6-3 6-4, Martin Salo- mons-Harald Steiner 7-5 6-4. HD6 35+: Arie Plaizier/Peter de Roon-Michel Holm/Paul van Burg 7-5 6-4. DD6 50+: Nel Bos/Annie Krabbendam-Loes Vleu gel/Joke Groeneveld 6-3 6-1 GD6 35+: Monique de Morree/Cees Mol-Karen Mellegers/Toon Wandel 6-4 6-4, Pia Plaizier/Pieter den Hollander-Nelleke Slootmaker/Charles Slootmaker 6-2 5-7 7-6, Loekie den Hollander/Paul ten Ha- ve-Rian van Tilburg/Frank Montauban 6-2 6-7 7-6. GD6 50+: Nel Bos/Kees de Vos-Thea Schönberger/Eef Schönber- ger 6-3 6-4. Categorie 7. HE7 35+: Theo Sprong-Raymund Pressers 6-4 7-5, Mar cel Lagendijk-Norbert Clarijs 6-2 6-1. HE7 50+: Wim Osseforth-Geert Prum- mel 6-2 6-1, Kees de Vos-Krien van Dij- ke 6-3 6-2. HD7 35+: Erwin Schaalje/Marco Kramer-Hans Struijk/ Max Havelaar 6-2 4-6 7-6. HD7 50+: Hans Struijk/Max Havelaar-Rien van Beurden/Erik Steegmans 6-2 6-3. DD7 35+: Corrie Stoutjesdijk/Thea Calot - Marian van Dam/Marijke Clarijs 6-1 6-2. DD7 50+: Colette der Weduwen/Anja Engelkes-Aly Verzijl/Nel de Jong 5-7 6-4 7-6. HD7 35+: John van der Have/Robin Vrij-Edward Foppema/Gert Bijl 6-2 6-2, Jan van der Linden/Gerard Cobussen-Evan Neijenhuis/Egbert Atte- ma 4-6 6-2 7-6. GD7 35+: Jos Flik- weert/Rob Loos-Marijke Clarijs/ Norbert Clarijs 6-3 6-0. GD7 50+: Hetty Bunig/Pim Sibbing-Gerda Stins/Johan van der Linde 6-1 6-4, Elly Lems/Co Schot-Nel de Jong/Jaap de Jong 6-3 6-4. Categorie 8. HE8 35+: Rob Elvers-Te- wes Tuitman 7-5 6-4. DE8 35+: Miran da Kalscheuer-Kitty Hagesteijn 7-5 6-3, Monique ten Have-Susan Flohil 6-4 6-4. GD8 35+: Elly Oxener/Pieter Nop- pert-Danielle Zimmerman/Peter Zim merman 6-1 6-2. Wielrennen ProTour. Ronde van Duitsland Vierde etappe, Kufstein-Sölden: 1. Leipheimer (VSt) 171,6 km in 5.11.57, 2. Totschnig (Oos) op 0.15, 3. Ullrich (Dui) 0.50, 4. Evans (Aus) 1.12, 5. Jaksche (Dui) 1.24, 6. Valjavec (Slv) 1.41. Alge meen klassement: 1. Leipheimer (VSt), 2. Totschnig (Oos) op 0.17, 3. Ull rich (Dui) 0.55. Dis- hoek-Zoutelande ca 4 km Mannen: 1. Niek de Ridder (Zuiddorp) 34.33, 2. Remy Vasseur (Vlissingen) 36.39, 3. Ty cho van Gerwen (Brasschaat) 37.11. Vrouwen: 1. Danelle uit den Boogaard (Dordrecht) 35.36, 2. Carmen de Ridder (Zuidzande) 36.34, 3. Anne Zijderveld (Hendrik Ido Ambacht) 38.20. Eindstand Vrouwen: 1. Danielle uit den Bogaard 6819. Mannen: 1. Remy Vasseur701911. TORRE SAN PATRIZIO - Cin dy Haneveld blijft op het EK in de B-poule maar winnen met haar club Brasschaat Braves. De softbalster uit Kapelle en haar Belgische ploeg versloegen gisteren in de Italiaanse stad Torre San Patrizio het Zweedse Nalsta en Marousi 2004 uit Grie kenland met duidelijke cijfers: 17-2 en 16-5. Brasschaat Braves staat na zes wedstrijden op vijf zeges en een nederlaag. De club van de 31-ja- rige Kapelse Cindy Haneveld be sluit vanochtend de poulewed strijden met de ontmoeting te gen Heyford Diamonds uit Enge land. Om vervolgens vanavond al aan te treden voor de eerste kruisfinalewedstrijd. BRUINISSE - De voetballers van Bruse Boys hebben gister avond een oefenwedstrijd ge wonnen van Zierikzee 2. Het duel eindigde in een 8-0-zege, waarbij vier goals uit een straf schop kwamen, die telkens door een andere speler werden geno men. Met name in het eerste halfuur speelde Bruse Boys het beste voetbal uit zijn oefenperiode. In die fase bouwde de thuisploeg ook een 3-Ó-voorsprong op via George Geluk (2x) en Alex Ande- weg, waarbij beiden een straf schop benutten. Na de rust was reserve-hoofd klasser Zierikzee 2 gelijkwaardi ger, maar in de laatste twintig minuten scoorde Bruse Boys nog vijfmaal. Jan-Peter Dekker, Thomas Groeneveld (beiden 2x, waarvan één uit een strafschop) en Gerard Vogel maakten die doelpunten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33