)pvang probleemjongeren stokt Am ACTIE PAKKER Ontruiming strook van Gaza verloopt relatief rustig en snel PZC Amsterdam loopt vol voor Sail-spektakel jmers warm liiend kinderen met gedragsproblemen vinden geen plaats in internaten abinet schrapt 'gelijk stijging nzineaccijns 21 Merkel toont haar verkiezingsteam Liever afval ruimen dan brommen Thomas is de snelste Dekker 19 Ruim honderd slachtoffers bij scheepsramp 1 O CSJ <|;Sï> 1 T7° 03 Sjaargang no. 194 derdag 18 augustus 2005 iKimmer 1,25 HAAG - Meer dan dui- jongeren met gedrags- ®en kunnen niet te- in een internaat. De en hebben vaak een itrische behandeling de rug of kunnen iij hun ouders wonen ze gevaar lopen te ■mishandeld. Sommi- jaan bij gebrek aan op verven. jkt uit een rondgang «Bureaus Jeugdzorg in L De jongeren om wie Lzijn vaak te moeilijk Bewoon pleeggezin. De ijsten variëren van een ^ken tot soms een jaar. Èecties van de Bureaus iarg spreken van 'een sjjke ontwikkeling'. „Het i!kinderen dat een beroep 3pde jeugdzorg is de laat- vigestegen, maar de capa- tisniet meegegroeid", zegt anstra. bestuursvoorzitter Bureau Jeugdzorg Noord- icd, dat een wachtlijst van raderen heeft. het beleid er de afgelo- aren op gericht jongeren zo mogelijk bij hun ouders te wonen en hen vooral daar Ipen Zo zou de hulp effec- zijn en bovendien veel koper, was de gedachte, internaten zijn daarom de ipen jaren omgevormd tot tere vormen van hulpverle- Dat is doorgeschoten, zeg- NHAAG - Het kabinet komt end jaar de klagende auto- ilistiets tegemoet. Als com- isatie voor de almaar stijgen- bidstofprijzen schrapt het iel in 2006 de jaarlijkse ver ing van accijns op benzine diesel. Mogelijk gebeurt dat in 2007. ;el kost ongeveer 100 pen euro. De accijnzen wor- ieder jaar aangepast aan de De verhoging zou een li- o 95 volgend jaar 2 cent ider hebben gemaakt. De ie brandstofprijzen zijn gevolg van de steeds duurde- i olieprijs is sinds begin dit meimeer dan 50 procent ge- De adviesprijs van een li- furo ongelood is in die perio- Stegen van 1,185 euro naar euro De belangenvereni- RAI en Bovag, die de branche vertegenwoordi- spraken gisteren in een ■e van een 'goed signaal liet kabinet' De belangen- menenwel dat het kabinet moet doen. „Wij pleiten oen structurele verlaging de accijnzen." Vorige d nepen de RAI Vereni- de Bovag en de ANWB het al op om de lasten voor teobilisten te verlagen. P gen de Bureaus Jeugdzorg nu. Door het gebrek aan plaatsen worden de jongeren eindeloos 'rondgepompt' op zoek naar al ternatieven. Martin Dirksen, directeur van het Bureau Jeugdzorg Overijs sel, heeft een wachtlijst van 150 kinderen, maar helpt een deel daarvan met 'overbruggings hulp'. Ouders of kinderen kun nen alvast gesprekken met hulp verleners krijgen of kinderen worden voor een paar dagen per week uit huis geplaatst. Soms worden kinderen helemaal niet meer geholpen, zegt Jan Moes, zorgbemiddelaar bij Bureau Jeugdzorg Flevoland, met een wachtlijst van enkele tientallen kinderen. „De keten raakt ver stopt doordat er geen vervolg- plaatsen zijn." Woonbegeleiding Jongeren van een jaar of zestien kunnen een vorm van woonbege leiding krijgen alvorens zij op zichzelf gaan wonen, vertelt hij. „Maar de wachttijd hiervoor is langer dan een jaar. Veel jonge ren haken voor die tijd af en gaan op straat zwerven." Diverse directeuren zeggen na de moord op peuter Savanna minder risco's te nemen en snel ler tot uithuisplaatsing over te gaan. Zo worden de wachtlijsten de komende tijd nog groter, voor spelt Hans Nieukerke van de Hoenderloogroep, een landelijke instelling voor jongeren met ern stige gedragsproblemen. Ook in de regio Amsterdam, met een wachtlijst van 250 kinderen, is de nood hoog. Directeur Wiel Janssen: „Je kunt hier alleen kinderen in een crisissituatie kwijt, maar zelfs daarvoor zijn wachtlijsten." GPD De schepen varen het IJ in Amsterdam op tijdens de Sail In Parade van Sail 2005. foto Robin Utrecht/ANP van onze redactie binnenland AMSTERDAM - De kop is eraf voor Sail 2005. Onder het genot van de zon, de indrukwekkende schepenparade en de tienduizen den mensen langs de kant, kon de eerste dag van het nautisch evenement niet meer stuk. Hoe wel het op het spoor niet hele maal meezat en de klipper Stad Amsterdam even vastliep, ver liep de begindag probleemloos. Voor de directeur van het evene ment, B. Meyers, was de eerste dag van Sail een succes. Rond 11.00 uur ging in IJmuiden het eerste schip door de sluizen, waarmee de intocht van Sail of ficieel begon. Kroonprins Wil- lem-Alexander gaf vanaf het vlaggenschip, de klipper Stad Amsterdam, het startsein door het luiden van de scheepsbel. Liefst 21 tall ships en vele hon derden motorboten, zeiljachten, sloepen, roeibootjes, partysche pen en historische vaartuigen voeren door het Noordzeeka naal richting het Amsterdamse IJ. Tienduizenden mensen sloe gen hen vanaf de kant gade. Ook in de Amsterdamse IJ-ha- ven stond het rijen dik. Volgens de organisatie waren de eerste dag ruim 200.000 mensen op de been. Velen zaten al 's ochtends vroeg met een klapstoeltje, ver rekijker en picknickmand langs de kade. Toeteren De stemming op het water zat er de hele dag goed in. Stoomboten toeterden naar elkaar, op boten klonk muziek en opvarenden nuttigden hapjes en drankjes. Ook klonken er Amsterdamse zeemansliederen. De waterpoli- tie maakte tien processen-ver- baal op voor het niet opvolgen van aanwijzingen. Ook schreef ze tientallen bekeuringen uit voor het overschrijden van de maximum vaarsnelheid. Vol gens een woordvoerder van de politie bleven grote incidenten uit. Sail, een van de grootste maritie me manifestaties ter wereld, duurt vijf dagen. De organisatie verwacht op deze zevende editie 2,5 miljoen bezoekers. ANP Woningmarkt floreert De Duitse oppositieleidster Angela Merkel heeft giste ren de ploeg gepresenteerd waarmee ze op 18 septem ber de Bondsdag verkiezingen hoopt te winnen. Merkel kiest voor ervaren mensen. Opvallende afwezige is Edmund Stoiber. Hij wacht mogelijk tot het laatst met zijn keuze. Zes jongeren lopen al weken gewapend met een afvalzak over Neeltje Jans. Ze doen blijmoedig hun werk. Alles liever dan hun straf uitzit ten in de gevange- C nis. w Natuurlijk werd het NK tijdrijden een strijd tussen de bei de Dekkers. Thomas, de jongste, troefde gisteren in Zalt- bommel de veertien jaar oudere Erik af. „Het is geen schande van hem te verliezen", vond de nummer twee, die zondag 35 wordt. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Economie: 21, 22 en 23; BOGOTA - Meer dan honderd Ecuadoranen zijn vermoedelijk verdronken toen hun boot zonk voor de kust van Colombia. De boot was slechts geschikt voor 15 passagiers, maar had tussen de 115 en 120 mensen aan boord die zich illegaal in de Verenigde Staten wilden vestigen. Een vissersboot slaagde er in ze ven mannen en twee vrouwen uit het water te redden. De Co lombiaanse marine, die pas acht tien uur na de ramp op de hoog te werd gesteld, zette een vlieg tuig en boten in om naar licha men te zoeken. De gezonken boot was afkomstig uit de Ecua- doraanse havenstad Manta. Sinds Ecuador in 1999 door een economische crisis werd ge troffen, hebben al ruim een half miljoen mensen hun land ver laten om hun geluk in met na me de VS en Spanje te beproe ven. Mensensmokkelaars verdie nen kapitalen met pogingen hen illegaal een ander land binnen te loodsen. GPD «jnteneui-P^ van onze redactie buitenland NEVE DEKALIM - De ontrui ming van joodse nederzettingen in de Gazastrook verliep giste ren sneller en beter dan ver wacht. Toch liepen de emoties op diverse plaatsen hoog op. (Advertentie) NIKE AIR MAX AUTOMATIC VAN 79.99 49 00 NIKE JUNIOR SWEATER Div kleuren Mt 140-176. VAN 44.99 29.00 NIKE JUNIOR JACK Div kleuren. Mt 140-176 VAN 64.99 3900 Ook te bestellen via internet. Kijk voor de dichtstbijzijnde adressen op www.perrysport.nl Geldig van 17 augustus t/m 24 augustus 2005. Druk- en zetfouten voorbehouden. Zolang de voorraad strekt wat enkele slachtoffers tot ge volg had. Zo stak een zestigjari ge vrouw zichzelf in brand in de buurt van een controlepost aan de rand van de Gazastrook. Zij moest met zware brandwon den naar het ziekenhuis worden vervoerd. En op de Westelijke Jordaanoever greep een joodse kolonist het geweer van een be waker en schoot vier Palestijnen dood. De Palestijnse president Mah- moud Abbas sprak van 'een ter roristisch incident' en de Israëli sche premier Sharon omschreef de moordpartij als 'een joodse terreurdaad'. Beide leiders zei den ervan overtuigd te zijn dat dergelijke acties bedoeld zijn om de Israëlische terugtrekking uit Gaza, waar 1,4 miljoen Pales tijnen wonen, te saboteren. De vrees bestaat dat Palestijnen wraak zullen nemen voor dé moorden. Bij de nederzetting Morag werd gisteravond al mel ding gemaakt van beschietingen door militante Palestijnen. On danks de incidenten slaagden 50.000 Israëlische troepen er in zestig procent van de 21 neder zettingen in de Gazastrook te ontruimen en veel kolonisten die geen gehoor hadden gegeven aan de oproep vrijwillig te ver trekken, onder dwang het ge bied uit te zetten. De Israëlische Israëlische militairen en een rabbijn praten in op een huilende jood se kolonist die de synagoge in Morag niet wil verlaten en zich heeft verschanst op een dakrand. foto Ariel Jerozolimski/EPA generaal-majoor Ziv zei te ver wachten dat begin volgende week alle nederzettingen ont manteld zijn. Een medewerker van premier Sharon toonde zich nog optimistischer en liet weten dat de hele operatie mogelijk al in 48 uur geklaard is. Ongewapend Gedurende de hele dag trok ken ongewapende Israëlische soldaten langs de huizen en sy nagogen en sleurden op diver se plaatsen krijsende en hui lende kolonisten naar buiten. Betogers die de soldaten op straat in de weg liepen, werden in de kraag gegrepen en in klaar staande bussen gestopt en afge voerd. In een synagoge in Morag, waar radicale jongeren zich hadden verschanst, werd een lied gezon gen dat sommige joden in de Tweede Wereldoorlog zongen op weg naar de gaskamers van de nazi's. Na enige schermutse lingen konden alle gelovigen zonder veel problemen worden weggedragen. Palestijnen, die de nederzettingen beschouwen als het ultieme symbool van de Israëlische bezetting, sloegen de ontruiming van een afstand ga de en juichten. GPD/RTR telefoon: J e-mail 1 Iposljbankiekumngnummei 1 Handtekening 1 PZC bv gaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens 1 Kiik op wwwpzc nl/abonneren. bel gratis J 0800 - 0231231 ut stuur deze bon naar: 1 PZC. afdeling lezersservice 1 Antwoordnummer 134460 W8 Goes Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij eenmalig toestemming voor automatische incasso van d>t bedrag van onderstaand rekeningnummer. Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement Noteert u mij voor een abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso l€ 19.951 per kwartaal met automatische incasso 58,00) O per |aar met automatische incasso 222.501 8 "711688"555530! het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1