Verrassende nederlaag Thijssen PZC Dambond eert Leo Anderson Business Center Wisse derde na dag één Resultaat Jos Krijger in België valt ietwat tegen 'Hoe vind ik makkelijk de weg en kan ik ook nog mijn mail beantwoorden?" De Die bij TZA weer stapje dichter bij top 17 forste ronde Hiltex toernooi Onbezorgd op vakantie met het CompleetOpWeg pakket palmOne Treo 650™ met TomTom 5 en Bluetooth headset *59T- 209, (excl. BTW) |§/6NJ! uitslagen Weer EK-goud Temmerman agenda I dinsdag 16 augustus 2005 1?qnn7R sportredactie gOES - Het Hiltex Zeeland pamtoernooi ging gisteren in jportpunt Zeeland in Goes van $rt met een daverende verras- jjja, Nederlands kampioen gees Thijssen, één van de kans- kbbers op de overwinning in kofdgroep 2, verloor in de ope- jmgsronde van zijn Kameroene- je dubgenööt Jean-Marc Ndjo- H t Afrikaan, die vorige week Kg achter zijn landgenoot v; aogueu als tweede eindigde - sterk bezet toernooi in ïranssum, pleegde in het mid- fcnspel een sterk tijdelijk offer, loenhij zijn schijf weer had ver eerd, hield Ndjofang een uitste lde positie over. Thijssen ge jokte veel tijd, maar hij werd ingzaam maar zeker van het jori gedrukt, Vlak voor de twee- de tijdnoodfase moest de speler nlDiemen het opgeven. •Mare Ndjofang deelt de erste plaats in groep 2 met de Duitser Mark Podolski. De oor spronkelijk uit Rusland afkom stige dammer, die door velen ge tipt wordt als toekomstig we reldkampioen, speelde een in drukwekkende aanvalspartij te- gnAnatoly Petukhov. De Russi sche veteraan dreigde in het ;1 te ontsnappen, maar verloor door een mooie finesse Offers n de andere hoofdgroep leek ider Schwarzman zijn ne- l van zaterdag in Bruns- sum tegen Kouogueu te boven te zijn gekomen. De Moskoviet maakte in een spannende partij korte metten met Leopold Se- kongo, de nummer twee van het afgelopen Zeeuws kampioen schap. De Ivoriaan uit Roosen daal zag zijn stelling langzaam maar zeker uitdoven en kon ook met enkele offers het tij niet meer keren. De tweede overwin ning in hoofdgroep 1 mocht er ook zijn. Marino Barkel speelde tegen wereldkampioene Tamara Tanzjikuzjina als een stoom wals: de Russin werd langzaam verpletterd onder het Twentse geweld. Puntentelling De deelnemers aan de hoofd groepen moeten nog wel wen nen aan de nieuwe puntentel ling. Dat bleek bijvoorbeeld in de partij tussen Zeeuws kam pioen Bennie Provoost en Nina Hoekman, waarin zeer lang werd doorgespeeld voordat men het eens was over de uitslag. Hoekman hield dankzij haar voordelige slotstand één punt voor het gelijkspel en driehon derdste bonuspunt over aan de partij. De bonuspunten gaan pas een rol spelen als in de eind stand meerdere spelers hetzelf de aantal wedstrijdpunten heb ben. In het open toernooi kwam op het laatste moment een afzeg ging binnen van een groep Mali- nezen, onder wie Daouda Dia- kité, de winnaar van twee jaar geleden. De Rus Yuri Tchertok, de speler met de hoogste rating in de open groep, begon met een winstpartij tegen de Groninger Bert Begeman. Ook de Zeeuwen Johnny de Leeuw, Jan van de Weteringh en Daaf Kasse haal den in de openingsronde de maximale score. Leo Anderson (links) ontvangt van Aart Walraven het erediploma van de nationale dambond. foto Willem Mieras door Koen de Vries GOES - Nog voordat er gisteren één zet gedaan was bij het Hil tex Zeeland Open damtoernooi, heerste er een opgewekt sfeer tje. Pieter Hildering was een van de aanstichters. Hij maakte tijdens de opening van het eve nement bekend dat hij er als sponsor nog twee jaar aan vast plakt. Leo Anderson (85) was de ander die voor een vrolijke noot zorgde. Hij kreeg uit handen van Aart Walraven het erediplo ma van de nationale dambond (KNDB) uitgereikt. Anderson werd in Sportpunt (Advertentie) Zeeland te Goes door de Zeeuw se bond en de KNDB geëerd van wege zijn vele verdiensten voor de damsport. Zo schreef hij 55 jaar lang de wekelijkse damru- briek voor de PZC. Het huldeblijk had voor de kras se Middelburger een verrassing moeten zijn, maar dat was het niet. Nadat de voorzitter van de Zeeuwse bond, Aart Walraven, hem het diploma had uitgereikt, toverde hij een papiertje uit zijn binnenzak met daarop een dank woord. Dat was vooral gericht aan het huidige bestuur van de Zeeuwse bond en het bestuur van de stich ting damevenementen Zeeland, die ervoor zorgen dat tal van aansprekende damevenementen op Zeeuwse bodem plaats kun nen vinden. Anderson: „Walraven vroeg me om hier de eerste zet te doen. Maar hij had me een paar maan den geleden ook al uitgenodigd voor de simultaan van Ton Sij- brands in Aagtekerke. Toen kon ik niet en nu bleef hij maar aan houden. Er moest meer aan de hand zijn. Daarom had ik iets voorbereid voor vanmiddag." Lijstje De man die twaalf keer Zeeuws kampioen werd en in 1945 in het Amstel Hotel te Amsterdam debuteerde op een Nederlands kampioenschap, was zeer ver eerd met het diploma, dat slechts weinigen gegund wordt. „Ik laat er een mooi lijstje om maken en hang het op een plaats in 't zicht. Ik ben er trots op dat ik het diploma heb gekre gen, maar ga niet naast mijn schoenen lopen." Anderson, die gewoon met dé au to naar Sportpunt Zeeland was komen tuffen, houdt zich nog steeds met dammen bezig, al is dat niet meer zo intensief als vroeger. „Op clubavonden kom ik niet meer. Ik speel af en toe nog een potje tegen mezelf op de laptop. En ik bekijk nog altijd allerlei partijen die gespeeld zijn. Ik analyseer altijd uit het hoofd, net als vroeger. Tegen woordig is dat een stuk makke lijker met die computers. Maar ik ben niet zo'n computerman." Als ondernemer rijdt u zorgeloos de zon tegemoet. Op uw scherm leest u precies de route die u moet rijden. En wilt u even weten hoe het op de zaak gaat? Overal in Europa kunt u uw e-mail lezen en versturen. Natuurlijk kunt u ook (handsfree) bellen, sms'en, fotograferen en filmen. door Henk de Winter MAASMECHELEN - Jos Krij ger had toch wel op een iets be ter resultaat gerekend tijdens de zevende ronde voor het Euro pees kampioenschap rallycross. Maar in het Belgische Maasme- chelen werd hij slechts vijftien de. Krijger, afkomstig uit Wol- phaartsdijk, hoorde met zijn Opel Corsa in de EK-races in Frankrijk, Oostenrijk, Tsjechië, Noorwegen en Zweden tot de subtop in zijn klasse, de Divisie IA (tot 1600 cc). In België had Krijger al vroeg in de wedstrijd, de officiële tijdtraining, met sterk wisselende weersomstan digheden te maken en de weglig- ging van zijn raceauto was niet opperbest. Na drie heats zag de Bevelandse coureur zich op de tweede startrij van de C-finale terug. Na de start in deze C-fina- le was na ongeveer tien meter de race definitief voorbij. De aan drijfassen van de Opel Corsa wa ren doormidden gebroken. Ter wijl de rest van het veld naar de eerste bocht stormde, stuurde Krijger zijn Opel met een slak- kengangetje naast het circuit. De vijftiende plaats is een van zijn minste resultaten in het EK-seizoen voor de Wolphaarts- dijkenaar tot nu toe. Krijger: „Twee aandrijfassen afgebro ken en een verkeerde banden keus. Snel vergeten maar dit weekend. Ik ga me nu concentre ren op de EK-race in Valkens- waard van komend weekeinde." Peter van de Wege uit Zuiddor- pe scoorde zijn eerste punten in een EK-wedstrijd. Van de Wege: „Ik kwam maar niet goed weg bij de start met mijn Toyota Ya- ris. Als ik eenmaal van mijn startplek af was dan ging het prima. Het soms hoge tempo was dan redelijk goed te volgen. Er staat hier wel een pak snelle jongens aan de start. Ik mikte vooraf op een plaatsje in een van de finales." De Zuiddoipenaar eindigde op plaats dertien en werd derde in de C-finale van de Divisie 1 (tot 1600 cc). „Als je ziet dat er 32 coureurs in mijn klasse aan de start verschenen, vind ik dat ik het niet zo verkeerd heb ge daan." Martein Risseeuw haal de met zijn Citroën AX Gti de fi nale niet. De coureur uit Zaam- slag finishte als 27e. Met nog vele extra's ♦Geschikt voor e-mail en navigeren 259,- Nü bij gelijktijdige aanschaf van een ADSL abonnement van XS4ALL: 50,- korting op het CompleetOpWeg pakket Geen abonnements- en aansluit kosten tot 1 oktober 2005 GRATIS (draadloos) modem Bij een nieuw 2-jarig Business Select abonnement en een 5 MB databundel Livingstoneweg 11, GOES OIO - 457 05 55 (XS4ALL1 INTERNET 'kpn^ Jos Krijger kwam in Maasmechelen niet verder dan de vijftiende plek. foto Henk de Winter door Roeland van Vliet IZMIR - Meerkampster Yvonne Wisse staat na de eerste dag van de Universiade in Izmir op de derde plaats. De 23-jarige Vlis- singse staat na vier onderdelen op 3626 punten, waarmee ze er precies 100 achter staat op de koploopster. Wisse doet voor de tweede keer mee aan de Universiade, de Olympische Spelen voor studen ten. Twee jaar geleden was ze er ook al bij in het Zuid-Koreaan- se Daegu. Toen vond zich aan het eind van de tweede dag van de meerkamp terug op de elfde plaats, terwijl ze na dag één nog derde stond. Vandaag begint de Zeeuwse ook vanaf de derde plaats aan de laatste drie onderdelen: ver springen, speerwerpen en 800 meter. Gezien haar progressie in de laatste maanden - onlangs verbeterde ze haar persoonlijk puntenrecord - en de behoorlij ke voorsprong op haar naaste concurrentes, is het de verwach ting dat Wisse niet weer zo ver zal afzakken. Gisteren presteerde Wisse tame lijk constant; op drie van de vier nummers eindigde ze als vierde. Dat gebeurde haar op de 100 me ter horden (13,74), bij het hoogspringen (1 meter 81, evena ring van persoonlijk record) en op de 200 meter (24,53). Alleen bij het kogelstoten moest ze wat meer tegenstandsters voor laten gaan. Met 12 meter 43 kwam ze uit op de zevende plaats. Wisse staat in de Turkse kust stad, waar de temperaturen overdag oplopen tot ver boven de dertig graden, derhalve derde in het klassement. De Britse Jessica Ennis, die pas negentien jaar is en eerder dit jaar Europees jeugdkampioene werd, voert de ranglijst aan met 3726 punten. De Oekraiense Lyudmila Blonska is tweede met 3694. door Karei Pleunis TERNEUZEN - Stefan de Die gaat dit jaar op zoek naar aan sluiting bij de Nederlandse zwemtop op de 50, 100 en 200 meter vrije slag. De negentienja rige Terneuzenaar studeert in Amsterdam, waar zijn zwem- prestaties opvielen bij Top Zwemmen Amsterdam (TZA), één van de toonaangevende clubs in Nederland. Daarmee is hij momenteel op trainingsstage in de Belgische Ardennen. De Die is een talentvol zwem mer. Hij was ook een uiterst ver dienstelijk polospeler bij De Schelde in Terneuzen. Die club zag hem met lede ogen naar Am sterdam vertrekken voor de stu die sport en management. In de hoofdstad sloot hij zich aan bij De Dolfijn. En daar viel hij zoda nig op met zijn zwemprestaties, dat TZA hem maanden geleden inviteerde om een trainingssta ge in het Amerikaanse Dallas mee te maken. „Ik voelde me best vereerd met die uitnodiging", zegt De Die. „Maar ik moest het nog wel even maken." Hij presteerde op timaal in Amerika, reden ge noeg voor TZA-trainer Martin Truijens om hem binnen te ha len. „Uiteraard heb ik niet al te lang hoeven denken over dat aanbod. Dit is echt een Nederlandse top club, waar alles uitstekend gere geld is. De trainingsfaciliteiten zijn afgestemd op het leveren van topprestaties. Het is dat wat ik altijd gewild heb, waar ik als kind van droomde." Inmiddels zit De Die voor een weekje in de Belgische Arden nen, waar echter geen meter wordt gezwommen. „We wer ken hier aan onze conditie. We mountainbiken veel. Ja, wel een unieke ervaring. Een week zon der zwemmen. Dat is best een tijdje geleden. Maar wel lekker, alles wordt voor je geregeld. We zitten hier met zijn vijven in een huisje." De Die denkt met TZA een nieu we sprong te maken in zijn loop baan. Van zijn beste tijden op de 50 (24,04), 100 (52,80) en 200 meter vrije slag (1.57,02) moet Anaheim. WK. Mannen, eerste ronde: Sato (Jap)-Pa- lyama (Ned) 15-10 15-8. Hiltex Zeeland Damtoernooi. Ronde 1. Groep 1: A. Schwarzmann-L.Sekon- go 2-0, T. Tanzjikuzjina-M. Barkel 0-2, R. Heusdens-A. Domchev 1-1, G. Ganjar- gal-M. Dolfing 1-1. Groep 2: K. Thijs- sen-J-M Ndjofang 0-2, N. Hoekman-B. Provoost 1,03-0,97, M. Podolski-A. Pe- tukov 2-0, R. Misans-M. Amrillaev 1,02-0,98. Springfield (New Jersey). USPGA Championship: Eindstand: 1. Mickelson (VSt) 276 Isagen (-4), 2. El- kington (Aus), Björn (Den) 277, 4. Woods (VSt), Love (VSt) 278, 6. Ogilvy (Aus), Campbell (NZe), Goosen (ZAf), Perez (VSt) 279. Dublin. EK vrouwen. Groep B: Engeland-Schotland 4-1, Duitsland - Oekraïne 4-0. Stand: 1. Duitsland 2-6 (12-0), 2. Engeland 2-6 (8-1), 3. Oekraïne 2-0 (0-8), 4. Schotland 2-0(1-12). uiteraard nog flink wat af om bij de echte top te horen. Zijn coach Truijens ziet flinke pro gressie echter niet als utopie. „Weet je, ik ben nog maar negen tien jaar. Ik heb de leeftijd om te groeien. Ik ben niet te laat in Amsterdam gekomen, gelukkig. Was ik 23 of 24 geweest, dan was dat wel zo geweest. Had je kunnen praten over een gemiste kans. Dat is nu niet zo. Blij? Ja." De Die begint aan zijn derde jaar sport en management. Die studie blijft belangrijk, maar hij wil nu toch een topsportrooster, dat hem vrij van school biedt op de momenten dat hij moet trai nen en deelnemen aan wedstrij den. Piek „De overstap van een club waar zwemmen vooral heel leuk en aardig was naar een vereniging die topsport ambieert, heeft ui teraard het één en ander veran derd in mijn leven. Ik hoop in de toekomst aan te kunnen haken bij de nationale top en zou dan graag voor Nederland uit willen komen tijdens de grote interna tionale toernooien. Dat is een nieuwe droom." De Die zegt dat zijn piek tijdens de Nederlandse kampioenschap pen moet liggen. In december derhalve. „Daarvoor hebben we nog een wedstrijd in Aken, maar die is minder belangrijk. Op het NK zal ik me echt moe ten laten zien. Dat is echt zo'n ijkpunt, een moment om te kij ken waar ik sta." GOES - Zwemster Sandra Tem merman heeft gisteren tijdens het EK Zwemmend Redden in Lübeck weer een gouden medail le gewonnen. Temmerman, afkomstig uit Slijkplaat, eindigde als eerste bij het onderdeel 'rescue tube re scue race'. Eerder won ze met de Nederlandse ploeg goud op de 4x50 meter hindernis-estafette. Bovendien verdiende ze al zilver op de 200 meter hindernis. Bentley- J. Pielaet 6-4 7-6, H. Gussenho- ven- A. Vermeire 6-2 6-0, ME 8: T van Noord- M. Roozen 6-7 6-3 6-4, M. van Hulle- J. van den Oetelaar 6-0 6-4, K. de Buck- F. van Hulle 6-1 6-0, MD 5: Van Buchem/Standaert- Sap/Goethals 6-4 6-4, MD 6: Van Eenennaam/van Eenen- naam- Goemaere/Naessens 6-0 6-2, GD 6: De Braai/van Silfhout- De Rooij/ Rie- mens 6-1 6-2, Baas/Cocquyt- De Clerck/van Remortel 6-3 6-1. Betaald voetbal. Gouden Gids divi sie. Haarlem-De Graafschap 3-0 (1-0). 26. Laurens Ten Heuvel 1-0, 49. Laurens Ten Heuvel 2-0, 52. Ahahaoui 3-0. Scheidsrechter: Liesveld. Aantal toeschouwers: 2100. Gele kaart: Katipa- na. Van der Kruis, Van Toor (Haarlem), Bot, Roelofsen, De Visscher, Ax (De Graafschap). Plauen. Ronde van Duitsland. Eerste etappe, Altenburg-Plauen: 1. Tankink (Ned) 164,2 km in 4.00.23, 2. Co- bo (Spa) 0.49, 3. Eïsel (Oos) 0.52, 4. Hi- nault (Fra) 3.07, 5. Bennati (Ita), 6. Sied- ler (Dui), 30. Weening, 48. Eltink, 65. Posthuma, 78. Mutsaars, 104. Den Bak ker, 157. Schmitz 6.26. Paardensport Heinkenszand. Dressuur RV All round. Paarden klasse Z1:1. Esmeral da Babahmetovic, Isaros (Haringr.) 183; 2. Anet Verstrate, Londen (Weelr.) 176. M2: 1. Corneli Langebeke, Prooyens Konchita (Sé-Ros) 166; 2. Janine Com- mee, Rols Royce (Paardebloem) 161; 3. Nel de Groene, Norwald (Sé-Ros) 150. Ml: 1. Daniëlle van der Schee, Unesto (Allround) 171; 2. Peggy de Neef, Hos tess (Weelr.) 164; 3. Jeanien Gisgolf, Ty-Bo (Braanjenhoek) 163. L2: 1. Esme ralda Babahmetovic, Uvarea, 167; 2. Kir- sten Vos, Orion (Weelr.) 161; 3. Mariska de Vrieze, My Lady (Paardebloem) 158. LI: 1. Angelique Sinke, First Impres sion (Weelr.) 164; 2. Karin Krijgsman, Nastia (Scheldestad) 164; 3. Fania van Houten, Uray (Weelr.) 162. Pony's Z2 cat. DE: 1. Ingrid van der Vlies, Dolcis (Vosser.) 255. M1/M2 cat. DE: 1. Caro- la Beekman, Conway (Z-Bev.) 157. Los Angeles. Vrouwen. Finale: Clijsters (Bel/5)-Hantuchova (Slw/9) 6-4 6-1. Philippine, Mosselkrauwertoer- nooi. VD 6: Blackman/Dannenburg- BonteA/aessen 6-1 6-1. VD 7: Lambert/ van Straten- Van Baalen/Morcus 6-4 7-6, Buijze/Mulder- Van Desse/Koene 6-2 6-2. VD 8: De Meijer/Moerman- Dingenouts/Mous 6-1 6-3, Kuyk/Lauret- Wesdorp/Zegers 6-2 6-1, MD 3: Felius/Langeraert- Michielsen/Vantricht 6-7 6-0 6-4, MD 6: De Langen/de Rijk- Van Avermaete/Pieters 6-4 6-4, MD 7: Claaszen/Cornelius- Van der Meuten/ Sijnesael 6-4 6-4, MD 8: Dieleman/de Meijer- Lammens/Vermunt 6-2 6-3, GD 7: Epskamp/Epskamp- Vroegop/ Vroeg- op 6-4 7-6, Bracke/Bracke- Thomaes/de Buck 6-2 6-1, Dieleman/Rompa- Wie- land/Moelker 6-4 6-1, Michielsen/ Neels-Bracke/Bracke 6-3 6-1 Aardenburg, Kikkertoernooi. VE 4: D. Kruijen- M. Meijaard 6-2 6-2, VE 5: M. de Meijer- A. van Wijk 6-3 6-0, VE 6: C. Paridaen- N. Feldner 6-2 6-2, VE 7: V. de Rooij- M. van de Vijver wo, A. Musson- N. van Rooijen 6-0 6-1, R. Nijland- E. de Rooij 6-1 6-1, VE 8: A. van Riel- J. Porreij 4-6 6-4 6-4, ME 3: B. van Es- Y. Loonstijn 6-3 6-1, P. Marteijn- M. Flikweert wo, I. Niesen- H. Calsijn 6-2 6-3, P. Rouschen- W.van Noord 5-2 opgave, ME 4: M. Liezen- B. Bentley wo, P. van Es- N. Strijdonk wo, ME 5: B. Osaer- P. van Es 6-1 6-2, ME 6: S. Tel lier- W. Jalink wo, E. de Rijcke- D. Naes- sens wo, D. Sap- L. Vannieuwenhuyse 6-1 6-2, R. Brugge- R. Smet 6-2 6-1, ME 7: A. Quaak- W.van de Bekke 6-1 6-1, O. van Cauwenberghe- M. de Rooij 6-3 6-4, A. van der Maden- D. Boogert wo, A. Hendriks- W, Jalink wo, B. van Deyn- se- J. Snouwaert 7-5 6-4, ME 7 35+: A. Dinsdag Dammen Hiltex Zeeland Damtoernooi. Ronde 2. Groep 1: Sekongo-Dolfing, Domchev-Ganjargal, Barkel-Heusdens, Schwarzman-Tanzjikuzjina. Groep 2: Ndjofang-Amrillaev, Petuk- hov-Misans, Provoost-Podolski, Thijs- sen-Hoekman. Aanvang: 9.30 uur. Ronde 3. Groep 1: Tanzjikuzjina-Sekongo, Heusdens-Schwarzman, Ganjargal-Bar- kel, Dolfing-Domchev. Groep 2: Hoekman-Ndjofang, Podols- ki-Thijssen, Misans-Provoost, Amril- laev-Petukhov. Aanvang: 15.00 uur. Locatie: Sportpunt Zeeland in Goes. Tennis- Deltatoernooi. Locatie: tennisvereni ging MLTC in Middelburg. Aanvang: 16.00 uur. Open dubbeltoernooi Nisse. Locatie: tennisvereniging TeNISSEn in Nisse Aanvang: 16.00 uur. Jeugdtoernooi restaurant 't Veer huis. Locatie: tennisvereniging Kapelle. Aanvang: 9.00 uur. Veteranentoernooi. Locatie: tennis vereniging Zierikzee. Aanvang: 14.15 uur. Kikkertoernooi. Locatie: tennisvereni ging Sjef in Aardenburg. Aanvang: 9.00 Voetbal Oefenwedstrijden: Brouwershaven- Renesse (20.00 uur), VVC'68 -Oostkapel- le 1, Dinteloord-Duiveland (19.15 uur), Yerseke-Vivoo (19.00 uur, toernooi Woensdrecht), Zeelandia Middelburg- Veere, Terneuzense Boys-Dauwen- daele, SKNWK-Bevelanders (19.15 uur), Luctor'88-Goes (19.00 uur), Nieuw- dorp-MZVC (19.00 uur), Domburg-De Meeuwen (19.15 uur), RCS-VCK, Kapel- le-Serooskerke, Rillandia-WHS, AZVV- Hontenisse, Zaamslag-Steen, Arne- muiden-Terneuzen, Rabo-Molenkreek- toernooi te Schoondijke (met om 19.30 uur Cadzand-Aardenburg en Schoondij- ke-Groede), Breskens-Akker Middel burg (B), HVV'24-Axel, IJzendijke-Hoofd- plaat, RIA W-Spui, Heinkenszand-Oost- burg, Wolfaartsdijk-Kapelle 2, Kwaden- damme-Krabbendijke, Odio-Kruiningen (19.15 uur). Indien niet anders vermeld, aanvang 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43