D66 wil af van vast stemlokaal MET ALLES E88 PZC Vrijspraak voor Roosendaler na ontucht en oplichtii Goesenaar moet overal stem kunnen uitbrengen Adrie Brasser winnaar bij veteranen ringrijden Grootste ter wereld passeert Zeeland Provincie breidt opslag sluisdeuren in Veere uit dinsdag 16 augustus 2005 door Frank Balkenende GOES - Goesenaren moeten tij dens de gemeenteraadsverkiezin gen op 6 maart volgend jaar zélf kunnen kiezen in welk stemlo kaal zij hun stem uitbrengen. De Goese D66-fractie verwacht dat hierdoor meer mensen gaan stemmen. De fractie stelt de Goese raad binnenkort voor om mee te doen aan het project Stemmen in een Willekeurig Stemlokaal (SWS). D66-minister Pechtold van Be stuurlijke Vernieuwing hoopt onder meer met een grotere keu zevrijheid voor de kiezer de kloof tussen politiek en burger te verkleinen. Vorig jaar zijn tijdens de verkie zingen voor het Europese Parle ment experimenten uitgevoerd in de gemeenten Assen, Deven ter, Heerlen en Nieuwegein. Kie zers konden zelf bepalen in welk stemlokaal ze de stem uit brachten. Ze kregen een stern- pas in plaats van een oproep kaart. Normaal gesproken wordt de kiezer via zijn oproep kaart naar het dichtstbijzijnde stemlokaal gedirigeerd en is hij verplicht daar te stemmen. De keuzevrijheid beviel de burgers van de proef gemeenten goed. Het opkomstpercentage steeg bovendien met tien procent. De Goese D66-fractie wil, als de rest ook brood ziet in Pechtolds project, zelfs een mobiel stern- kantoor in de strijd werpen. „Die zou je bijvoorbeeld bij het NS-station kunnen neerzetten. Dat ligt centraal in de stad, zo dat passanten even snel kunnen gaan stemmen", zegt fractie^ door Sandra van de Vreugde MIDDELBURG - Adrie Brasser is gisteren winnaar geworden van de veteranenwedstrijd van de Zeeuwse Ringrijders Vereni ging. Bij kaasboerderij Schel lach in Middelburg werd deze wedstrijd gehouden vanwege het 55 jarig bestaan van deze club. Zesentwintig enthousiaste deel nemers van vijftig jaar en ouder deden mee aan de wedstrijd. Adrie Brasser uit Biggekerke miste alleen zijn allereerste ring en stak de volgende zeventien beurten allemaal raak. Hij was twee beurten voor het einde al zeker van de overwinning, want hij kon niet meer worden inge haald. Leo Wabeke uit Zuid-Be veland begon de wedstrijd goed, maar had een dip van drie mis sers. Met vijftien ringen werd hij toch nog tweede. Om de der de beker moest gekampt worden tussen Ko Blaas, Henk van de Guchte, Piet Brasser, Nout Ga- brielse en Simon Lous, die alle- voorzitter R. de Kostér. Hij ver wacht dat met deze service en de mogelijkheid om overal in de gemeente een stemlokaal bin nen te wandelen, het opkomst percentage stijgt. „Heel veel mensen ontzien het om te gaan stemmen, soms omdat het stem bureau wel dicht bij hun huis, maar niet dicht bij hun werk staat. In feite breng je met dit project het stembureau naar de mensen toe en dat leidt, blijkt uit de proeven, tot een hogere opkomst." De Koster propageert daarnaast gespreide gemeenteraadsverkie zingen, dus stemmen op verschil lende dagen. Dat heeft het voor deel dat de landelijke politiek de gemeenteraadsverkiezingen minder makkelijk kan domine ren. „Op die manier sneeuwen lokale onderwerpen niet on der." Alle zeilen bijzetten Volgens De Koster moeten ge meenten alle zeilen bijzetten om burgers bij hun beleid te betrek ken. Als de publieke tribune van de raadszaal een graadme ter is voor de interesse van de burgers, dan is het droefheid troef in Goes. „De belangstel ling is lauw. Je ziet alleen bur gers als het fout dreigt te gaan of als hen iets geld gaat kosten. We moeten dus vroeger en beter met mensen zien te communice ren." In het duale stelsel lukt dat nau welijks, erkent De Koster. De raadsleden vergaderen zich suf, maar trekken niet zo vaak de wijken in. „Daar heb ik nu in derdaad weinig tijd voor. Ik werk veertig uur en daarnaast spendeer ik twintig uur per week aan raadswerk. Daarom zou ik graag minder vergaderen, zodat ik meer tijd heb om met bewoners te praten." Zorgen maakt hij zich ook over de afspiegeling van de bevol king in de gemeenteraad. De Goesenaren worden hoofdzake lijk door raadsleden vertegen woordigd die in het onderwijs werken of gepensioneerd zijn, niet in de laatste plaats doordat nieuwe raadsleden moeilijk te vinden zijn. Jonge kiezers her kennen zich echter nauwelijks in het gemeentebestuur. Een op lossing heeft De Koster ook niet direct. „Maar er moet wel iets gebeuren." maal 14 ringen staken. De wed strijd stond voornamelijk in het teken van gezelligheid en tradi ties. Zo kwamen de rijders zon der paarden in de baan om geza menlijk de Suukerkomme te nut tigen en werden liederen gezon gen onder leiding van schrijver Jan Poppe. Voor de pollepel kwalificeerden zich 12 deelnemers, waaronder ook de oudste van het stel. Bram de Pagter uit Koudekerke is in middels 79 jaar oud en doet nog ieder jaar enkele keren mee aan het ringrijden op zijn paard Hil ly. In de kamp kon hij geen pot ten breken, want die werd ge wonnen door Leo Wabeke op 20 mm. Agenda Z.R.V. Donderdag 18 augustus, tweede folkloristische dag op het Molen water in Middelburg, met de strijd om de koninklijke bekers. Zaterdag 20 augustus ringrijden in Oostkapelle, J. de Pour- ckstraat van 8.00 tot 17.30 uur en tijdens het dorpsfeest in Nieuw en St. Joosland, Achter de Kerk van 8.00 tot 17.30 uur. RsBSSSSërfï iMMm TERNEUZEN - Met een vertraging van enkele dagen is het voor lopig grootste containerschip ter wereld, de MSC Pamela, gister middag over de Westerschelde gevaren. Het 337 meter lange en 45,6 meter brede gevaarte trok veel bekijks dankzij mededelin gen op de radio, via Omroep Zeeland. Volgeladen was het ruim drie voetbalvelden lange, in Zuid-Korea gebouwde schip zeker niet. Het kon gemakkelijk bij laagwater de Westerschelde afzak ken met een diepgang van 11,6 meter. De MSC Pamela die uit Le Havre kwam, vertrekt vanavond om acht uur weer uit Antwer pen, al weet je dat nooit zeker in de scheepvaart. Het credo 'just in time' (precies op tijd) dat normaal in de containerscheepvaart heilig is, geldt niet voor de eerste reis van het vlaggenschip van de in Genève gevestigde Italiaanse rederij Mediterranean Ship ping Company. foto Ronald den Dekker door Aector Doorns MIDDELBURG - De verdachte 56-jarige bedrijfsleider had het slachtoffer, een 23-jarige vrouw op de werkvloer van het Middel burgse bedrijf onverhoeds aan geraakt bij de borsten en de bil len. Het slachtoffer deed aangif te van ontucht, maar gisteren sprak politierechter B. Doore- waard-Boekhout de verdachte uit Roosendaal vrij. De politierechter gaf de man weliswaar nadrukkelijk te ken nen dat hij met zijn vingers niet aan haar lijf mocht zitten, maar hij vond het net niet genoeg om tot een veroordeling te komen. Volgens officier van justitie A. Flikweert was er wel bewijs voor ontucht. Hij eiste zestig uur werkstraf. Het slachtoffer zocht hulp bij een psycholoog. Volgens de raadsman had zijn cliënt zich hooguit schuldig ge maakt aan seksuele intimidatie. De bedrijfsleider had bij de me dewerkster, hondenharen van haar trui in de borststreek ge plukt. Ook had hij onverwachts een briefje in de achten haar broek gestopt, „(j zich buitengewoon vervélt dragen", verzekerde dep rechter. De Roosendaler moest zit der verantwoorden voort ting", maar ook dat leiddel vrijspraak. De chef van he delburgse filiaal zou 5 n ber vorig jaar van de yj van een computer zevenht euro in eigen zak hebben ken. De officier meende eigenaar van het bedrijft dachte bij de afwikkelir de transactie langs elkaa den gewerkt. Hij voiderd spraak. In de visie van dep rechter was het geen zuive fie, maar ook hij kon dee ting niet hard maken, 0 de getuigenverklaringen j algemeen directeur kon^gi geen bewijs worden gepu voorval leidde na jarei dienstverband overigens ontslag van de bedrijfs De officier overweegt vt ontuchtzaak in hoger bei gaan bij het Gerechtshof i Haag. door Jannes Goedbloed VEERE - De provincie Zeeland wil de opslag en het onderhoud van reservedeuren van de Wal- cherse sluizen concentreren bij de sluizen van Veere. De reserve deuren van de sluizen in Vlissin- gen moeten dus gaan verhuizen. Het is de bedoeling dat op het terrein bij de Veerse sluizen nieuwe faciliteiten worden ge bouwd. Daar is meer ruimte dan in Vlissingen. Bovendien is de verhuizing naar Veere op termijn toch onvermij delijk, stelt I. Lamse, hoofd re gionale vaarwegen bij de provin cie. „Binnenkort zou het onmo gelijk worden om de locatie in Vlissingen te handhaven. Rijks waterstaat is bezig aan d ningsweg, het oude PS bouw gaat verdwijnen. Uit lijk zou ons waarschijnlij: worden verzocht uit dat te vertrekken, nu zijn wed wikkeling een stapje voor Wanneer de Vlissingse t verhuisd worden naar Ve nog niet duidelijk. Lamsi hoopten de bouw van het - we complex en de verhuiz jaar nog af te hebben, ma gaat niet meer lukken vertraging met de bouw ning." De nieuw te bouwen o plaats bij Veere behelst e tonnen constructie om de vedeuren op te stellen, van maal vijtien meter hoog, i loods voor losse onderdele Q NIERSTICHTING 'I 1 Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl Vluchtelingen zijn blij met alles. Een tentzeil (€5,411 Een jerrycan om water mee te halen 1,25). Een deken (€3,60). Het geluk van vluchtelingen is gemakkelijk te geven giro 999, Stichting Vluchteling, Den Haag. S T I C H T I NO VLUCHTELING m www.vluchteling.il 1070 3468946 Stadhoudersiaanï 2517 HZ Den Hai!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14