PZC De Nooijer wint koningsklasse AZW te sterk voor RIA W. >21 l/eel deelnemers bij Open ZK motorcross Dylan Blackman sterker dan zijn broer Donovan Bauwens wint Smash Open Tweede plaats voor De Waal Zilver voor Suzanne Harmes Lafeber niet goed genoeg Edith van Dijk wint NK marathon uitslagen Van den Buys wint weer eens agenda maandag 15 augustus 2005 doorteElriou BMELD1NGE - Een grote op- |,„st van de rijders en een goe- J publieke belangstelling zorg- (tn taterdag weer eens voor een ouderwetse motorcross op het (jrcuit van de Mc de Sproeier in Wemeltlinge, waar de vierde wedstrijd voor het open Zeeuws kampioenschap werd verreden. 125cc, de sterkst bezette i'lsse, werd Gregory de Nooijer Recordaantal deelnemers in Sterritten WATERVLIET - De laatste wed- slrijd van de Zeeuws-Vlaamse Sierrittencompetitie is nog niet gereden, maar organisator Chris Soetens uit Sas van Gent spreekt nu al van een succes. jfoewel we nog één wedstrijd orde boeg hebben kunnen we r al spreken van een recordaan- aldeelnemers", zegt Chris Soe- ieiis, Ten opzichte van het vori ge seizoen is het gemiddeld aan- 'al deelnemers per wedstrijd met dertig toegenomen." )e voorlaatste wedstrijd (van [10 Oostburg, maar waarvoor het Belgische Watervliet afge stempeld moest worden) werd gewonnen door de leider Inter nationale Wielertoerist uit Ee- de. TIO en tc Yara uit Sluiskil werden zaterdag respectievelijk tweede en derde. Door de overwinning zal de In ternationale Wielertoerist gehul- gaan worden als winnaar ran de Zeeuws-Vlaamse Sterrit- teneompetitie. De ploeg uit Ee- leheeft nu 1713,17 punten ver- tameld. Tweede is tc Yara met en tc Axel staat op de der- Ie plek met 1336,75 punten. )e laatste wedstrijd wordt verreden. Dan is de in handen van tc en kan er van 14.00 ot 20.30 uur worden afgestem- leld in café 't Oude Raedthuys inWestdorpe. IJZENDIJKE - Dylan Black- man heeft gisteren in de finale van het mannenenkel 3 in het Tiola Open tennistoernooi in IJ- zendijke van zijn broer Dono van gewonnen. Even voor de enkelfinale, waar in Dylan en Donovan Blackman tegenover elkaar stonden, speel- ze samen de dubbel 3-finale m Patrick Marteijn en Tom s. Het gelegenheidsduo wist de rake klappen van de broers Blackman goed te pareren. Mar teijn en Huis wonnen na een aan trekkelijk duel met 6-4 6-4. De ale van het enkelspel eindig met dezelfde cijfers in het Ivoordeel van Dylan Blackman. In het mannenenkel 5 liet Bernd Broekhoven duidelijk blij ken veel meer in huis te hebben dan de Steve van Hulle, die met tweemaal 6-1 werd teruggewe zen. Verrassend was de toernooizege in het enkel 6 35+. Willy Swarti- 'le won in de finale in drie sets 'van Harry Riemens, de krachti ge tennisser uit Breskens. In de derde set, bij de stand 5-0 in het voordeel van Swartile, moest Riemens opgeven in verband een blessure aan zijn achil lespees. Voor de liefhebbers was het ge- 'meten geblazen in de finale van het mannendubbel 4. Ruben Ha ke en Frank IJzerman gin gen onderuit in de tiebreak van de eerste set, maar stelden in de rie en derde set orde op za- tegen René van Gassen en Michiel van der Windt. Met veel aanvalsgeweld, een goed ver zorgde opslag en bekeken spel kregen ze hun tegenstanders op de knieën: 6-1 6-4. Ruben Haverbeke was. eerder op de dag succesvol met Hans van Broekhoven. Het duo moest al- uit de kast elkaar halen om minic de Maagt en Eric Spon de van zich af te houden. Een andere hoofdrol op de fina- 'edag was weggelegd voor wed strijdleider Marion van Over loop. Ze verloor weliswaar de dubbel li nale met Ellen Aerssens van use van Doorn en Astrid Steijae- rt 'n een driesetter, maar bleef Wel; aan de goede kant van de sc°re in het dubbel 6 met Elsa V£>a Silfhout. Het Tiola-onder- eusje in de finale tegen Nellie presens en Maud Kuypers ein- [ugae in een simpele 6-1 6-1 ;°or Van Overloop/Van Silf- iout. de grote winnaar. Arno Ruttin- ger was onklopbaar in de 250/500cc. Hetzelfde was het ge val bij Joris van Strien bij de ve teranen en Stefan Hage en Jens van Meer bij de 65cc. Bij de 50cc wonnen Jochem van Dor pel en Guido Boone elk een man che. De 250/500cc-klasse is zijn titel van koninginneklasse in de mo torcross duidelijk kwijt. Sinds de invoering van de nieuwe cilin derinhoudregeling, waarbij de 250cc viertakt mag starten in de 125cc, heeft de 125cc-klasse ver reweg de meeste status. Dat bleek ook zaterdag weer. De 125cc-klasse was de mooiste klasse van de dag. Door het gro te aantal inschrijvingen moes- ten de rijders zich via series en een herkansing plaatsen voor de grote finale. In de eerste serie was er vanaf de start direct een prachtig duel tussen Adriaan de Visser en Joh nny Gijssel. De Visser pakte di rect de kop en Gijssel ging di rect in de aanval, maar kwam daarbij ten val en viel terug naar de vijfde plaats. Voor De Visser was er geen vuiltje meer aan de lucht en hij won met voorsprong. De tweede serie werd met overmacht gewonnen door topfavoriet Dave de Jonge voor Gregory de Nooijer. De finale beloofde een topduel, maar al in de eerste bocht zorg de een valpartij ervoor dat zo wel De Jonge als Gijssel terugge slagen werden. Beiden hervat ten met grote achterstand de wedstrijd en begonnen aan een inhaalrace. Voor De Jonge zat er ondanks een verbeten strijd om zijn ach terstand goed te maken niet veel meer in. Rijdend zonder koppe ling wist hij al snel enkele plaat sen goed te maken, maar na nog een schuiver en een pijnlijke vin ger moest hij opgeven. Ook Gijs sel kende problemen in zijn ach tervolging en kwam niet meer in het stuk voor. Aan kop pakte Gregory de Nooijer intussen vol doende voorsprong om met voor sprong de grote winnaar te wor den. Achter hem werd fel gestreden Johnny Gijssel (links) en Adriaan de Visser in duel tijdens de eerste manche van de 125cc. tussen Joeri van Liere en Adriaan de Visser óm plaats twee errdrie. Laatstgenoemde toonde zich de sterkste en sloeg alle aanvallen van Van Liere af. Roel van de Berg kwam in de finale ten val en moest met een gebroken been afgevoerd worden. Bij de 250/500cc was Arno Rut- tinger oppermachtig. De Bevel ander is de laatste tijd niet zo vaak op de Zeeuwse circuits te vinden maar zaterdag liet hij weer eens zien dat hij nog steeds tot de top van Zeeland behoort. Bij de veteranen moest Joris van Strien twee keer diep in de beu gels voor de overwinning. In de eerste manche moest hij afreke nen met Mykel van de Goor (kopstart) en Pieter Moelker, maar Van Strien had slechts drie ronden nodig om de leiding te nemen en stond die niet meer af. In de tweede manche speelde zich precies hetzelfde scenario af. Peter Maranus vocht in bei de manches prachtige duels uit met Peter van de Weele, waarbij Maranus de sterkste was. Stefan Hage blijft de sterkste rij der in de 85cc, wat hij zaterdag nog maar eens bewees met twee overwinningen. Achter hem is het elke keer een prachtige strijd tussen Johnny van Eeke- len, Kevin Spruyt en Luuk Dy- bala om de overige ereplaatsen. foto Willem Mieras Jens van Meer wist bij de 65cc tot twee keer toe te profiteren van foutjes van zijn opponent Ricky van Zundert en pakte bei de manches. Ook de allerkleinsten zorgden voor aantrekkelijke duels, waar bij gestreden werd als echte profs. In de eerste manche ging de overwinning naar Jochem van Dorpel in de tweede bleef Guido Boone de concurrentie voor. door Peter Snelders TERNEUZEN - In de reeks oe fenduels die dit weekeinde zijn gespeeld was AZW en Ria W. de meest opvallende wedstrijd. De zaterdag-tweedeklasser uit Axel versloeg de ploeg uit West- dorpe met 7-2. Ria W.-AZW 2-7: Het klassever- schil was overduidelijk mede door door de vele wissels van de thuisploeg. Bij rust was het al 0-3 door doel punten van Jacco Koekkoek, Gerben Steijaert en Jarno Wae- beke. Net na rust deed Ria W. even iets terug door een doelpunt van Arno Verlinde. AZW liep ver volgens uit naar 1-7 door Steij aert, Jochem Marcus, en Veli Eryürük (2x). In de slotfase maakte Gert-Jan Vael nog een goal voor de thuisploeg. Zaamslag-Spui 4-1: In de eerste helft bood Spui goed tegenstand en was nauwelijks minder dan de thuisploeg. Toch konden de bezoekers niet voorkomen dat Zaamslag de leiding nam via Jo ris Rademakers. Uit een mooie aanval scoorde Maarten de Groe ne kort na de pauze 2-0. Spui leefde even op door de aan sluitingstreffer van Martin Ka lisvaart. Daarna voerde Zaam slag de druk steeds verder op. Doelpunten van Peter Dieleman en Maarten de Groene zorgden voor de 4-1-eindstand. Goes-Temeuzense Boys 2-1: Een leuke wedstrijd met twee aanvallende ploegen die gelijk waardig waren aan elkaar. Goes kwam voor rust op voorsprong door Rick de Punder. Drie minuten na de hervatting liet Matti Buijsse 1-1 noteren. In de 65e minuut bepaalde Pa trick Ketting de eindstand op 2-1. Sluis-Stasegem 4-6: In de och tenduren had de tweedeklasser uit het Belgische provinciale voetbal een pittige training afge werkt op het sportcomplex in Sluis. De Belgen leken er tijdens het duel nog last van te hebben. Mede daarom kon Sluis knap partij bieden en maar liefst vier keer tegen scoren. Bij rust was het 1-3. De doelpuntenmakers van Sluis waren Alain Baetslé (2x), Sammy Vanacker en Robin van Hal. Steen-Terneuzen 0-3: Eerste klasser Terneuzen was meer in balbezit en kreeg de betere kan sen, maar de thuisploeg was af en toe toch gevaarlijk. Een RIA W.-verdediger Sjoerd Huisman (rechts) neemt geen risico in het duel met AZW. Jochem Marcus komt te laat. foto Wim Kooyman schot van Sander van de Remor- tele kwam tegen de lat. Al na vijf minuten opende Dominique Verlinde de score voor Terneu zen. Een kwartier na rust liet hij ook 0-2 aantekenen. Maik de Wolf legde met een vrije trap de eindstand vast. Domburg-HW24 0-5: In de eer ste helft kon Domburg nog te genstand bieden, maar na rust was HVV'24 heer en meester. Voor rust scoorden Jari Viane en Ruben van der Hoeven. Dezelfde spelers zorgden na de pauze, in dezelfde volgorde, voor de 0-4. Evert van de Berg bepaalde de eindstand op 0-5. Hulsterloo-Graauw 1-0: Hulster- loo had het beste van het spel en kreeg de betere doelkansen. De thuisploeg sprong er echter slor dig mee om. Een fraai afstand schot van Youri Verley in de eer ste helft bezorgde Hulsterloo de winst. Corn Boys-Walcheren 3-5: Een aantrekkelijke wedstrijd van twee ploegen die voor de aanval kozen. Bij rust was de stand 1-2. Scoreverloop: Fred Compeer 0-1, Bart Felius 0-2, Stefan Bur- bach 1-2, Cesar Smit 1-3, Bart Felius 1-4, Erik Eijer 2-4, Clau- dio Scherpenisse 3-4, Paul Bun- nik 3-5. Sluiskil-Koewacht 1-3: Sluiskil nam in de eerste helft de leiding door Ivo van Damme. In de tweede helft liep een iets gevaarlijker Koewacht, mede door defensieve foutjes van Sluiskil, uit naar 1-3. Voor Koe wacht scoorden Johnny Lensen (2x) en Robin Maeriman. Hontenisse Duel om derde en vierde plaats. Vogelwaarde-Terhole 12-0: Ter hole kwam totaal niet in het stuk voor. Bij rust was het 7-0. Het dozijn doelpunten werd gemaakt door Björn Vermeerssen (4x), Robin Oppeneer (2x), Arno Wauters (2x), Dennis Vlassenrood, Den nis Jonkheijm, Danny Knol, Se- bastiaan Muller. Finale. SDO'63-Hontenisse 0-4: Het jeugdige Hontenisse was op vrijwel alle fronten beter dan de thuisploeg. Voor SDO'63 gold het excuus dat de belangrijke kracht Dennis van Driessche door een blessure gemist moest worden. Bij rust was het 0-2 door doel punten van Alain Joos en Jeroen Maas (strafschop). Na de pauze liep Hontenisse verder uit door treffers van Gyon Asselman en Gert-Jan van den Dries. ST. JANSTEEN - Alexander Bauwens heeft gisteren het enkel 4-schema van het Smash Open-tennistoernooi in St. Jansteen gewonnen. Hij had drie sets nodig om tegen stander Richard Bral van zich af te schudden. Bral won wel het gemengddubbel 4, samen met Jacqueline Verhae- gen. Bauwens kwam, nadat hij de eerste set met 7-5 had verloren, pas in de tweede set in het goede ritme en knok te zich met 6-4 terug in de wedstrijd. De derde set werd ook een prooi voor Bauwens, 6-2. Bral bleef samen met Jacqueline Verhaegen ongeslagen in een sterk bezette pou le met Kerckhaert/de Schepper en Moerland/de Rechter. Voor Davy de Kesel verliep het toernooi zeer succesvol. Hij won in de finale van het enkel 5 van Fred van Caute- ren met duidelijke cijfers, 6-0 6-3, en kwam ook in het ge mengddubbel 6 als toemooiwinnaar uit de bus. Plij ver sloeg met Annelies Tessa Lammens en Abi van Lare met 6-1 6-2. Tessa Lammens won wel het enkelspel in de 6-ca- tegorie. Voor het duo Bun/Missiaen werd het een gemak kelijke klus in de finale van het mannendubbel 5 tegen Leenknegt/Wouters. De setstanden 6-2 6-2 spraken boek delen. Abi van Lare vormde samen met zijn collega Hans Nanninga een gelegenheidsduo. Dat pakte goed uit. Ze wonnen gisteren op de finaledag de eindstrijd tegen Millenaar/Vlassenrood met 7-6 7-5. MELLE - Wielrenner Wim de Waal uit Axel is zaterdag in zijn leeftijdscategorie als tweede geëindigd bij een Waod-wedstrijd in het Belgische Melle. De Axelaar moest alleen de Belg Eric d'Haene voor zich dulden. Een andere Zeeuws-Vlaming die succes boekte, was Rudi Lammens uit Oostburg. Hij werd in zijn categorie derde. IZMIR - Suzanne Harmes heeft bij de Universiade in Iz mir zilver veroverd op de meerkamp. De Nederlandse turnster kwam gisteren op sprong, brug, balk en vloer tot een totaal van 35,999 punten. Daarmee hoefde ze alleen de Chinese Fan Ye voor zich te dulden. ANP EINDHOVEN/SPRINGFIELD - Maarten Lafeber heeft het finaleweekeinde van het USPGA Championship niet meegemaakt. De Nederlandse golfer herstelde zich in de- tweede ronde behoorlijk, maar miste op vier slagen de schifting van het laatste Major-toernooi. Het leed van La feber geschiedde al in de eerste ronde. Met zeven boven par zette hij zichzelf buitenspel. In de tweede ronde kwam hij binnen in 71 slagen (één boven par).GPD MEDEMBLIK - Edith van Dijk heeft zaterdag de nationa le titel marathonzwemmen veroverd. Ze bleef in de 25 ki lometer in het IJsselmeer van Stavoren naar Medemblik zelfs alle Nederlandse mannen voor. Alleen de Duitser Timm Leuchtmann zwom sneller dan Van Dijk. Het was de laatste wedstrijd die Van Dijk in Nederlands open wa ter zwom. Mark Drent was derde in 6.03.18 en de eerste Nederlandse man en daarmee Nederlands kampioen. ANP IJzendijke, Tiola Opentoernooi. Fi nales. VE 3, poule: Karlijn Agten. VE 4, poule: Brigith de Waele. VE 5, pou le: Marjolijn de Meijer. VE 7: Maud Kuy pers - Irene Vervaet 6-4 6-1. VE 8: Anja Fijnaut- Tamara van de Wijnckel 6-1 6-2. VD 3, poule: Agten/Boogaard VD 5: Van Doorn/Steijaert- Aerssens/van Overloop 2-6 6-0 6-3. VD 6: Van Overloo/van Silfhout- Aerssens Kuy pers 6-1 6-1. VD 7: Van der Hooft/de Vries- Paridaen/Paridaen 7-5 2-6 6-0. VD 7 35+, poule: De BockA/ermeer. VD 8: Van Leeuwen/Mertens- Geelhoed/Meijler 6-3 7-5. ME 3: Dylan Blackman- Donovan Blackman 6-4 6-4, ME 4: Frank Ijzerman, ME 5: Bernd van Broekhoven- Steve van Hulle 6-1 6-1, ME 6: Kenny de Rooij, ME 6 35+: Willy Swartile- Harry Riemens 2-6 7-5 5-0 op gave, ME 7: Johan van Leeuwe- Wer ner de Rooij 6-3 6-4, ME 7 35+: Niels Hurkens- Wim Knobben 6-3 6-2, ME 8: Matthew van Hulle- Camiel de Looze 6-2 6-3. MD 3: Marteijn/Huis- Blackman Blackman 6-4 6-4, MD 4: Haverbeke/ljzerman- Van Gassen/van der Windt 6-7 6-1 6-4, MD 5: Van Broekhover/Haverbeke- De Maagt/Sponselee 6-3 6-4, MD 6: door Wim de Vos GOEDEREEDE - Het was al weer enige tijd geleden dat Tjit- te van den Buys een wedstrijd had gewonnen. De strijdlustige wielrenner uit Middelburger slaagde er steeds niet in om het karwei af te maken. Zaterdag was het in Goedereede eindelijk weer prijs. De TMZ-koers in Goedereede leek er in eerste instantie weer één voor Johnny van der Kloos ter te gaan worden. De coureur uit Lewedorp stond ook alweer een poosje droog en wilde daar verandering in brengen. Snel, wellicht te snel, ging Van der Klooster op avontuur. In zijn eentje reed hij enkele ron den aan de leiding maar hij moest zich uiteindelijk gewon nen geven tegen een op drift ge raakte groep. Er werden daarna nog wel enkele speldenprikken uitgedeeld maar ook die waren gedoemd te mislukken. Met nog vier omlopen (van vier kilometer) voor de wielen sloeg de paniek in het peloton toe. Tjitte van den Buys en Matthieu Hendriks waren aan de haal ge gaan en omdat er niemand ade quaat reageerde, reed dit duo snel naar een voorsprong van een halve minuut. De twee leiders mochten onder ling uitmaken wie als winnaar gehuldigd zou gaan worden. Het werd Tjitte van den Buys met Matthieu Hendriks als goede tweede. Ferdinand Boogaard uit Vlissin- gen won de S/P-categorie. Kuhlman/Zegers- Pijcke/de Rijcke 6-4 2-0 opgave, MD 6 35+: Van der Maden/Naessens- Verbeke/van Leeu wen 6-3 6-1, MD 7: De Rijke/de Vries- Loonstijn/Schreuder 6-7 6-4 6-3, MD 7 35+: Hamers/Hamers, MD 8: Buijsse/Groosman- Bron/van Hoeve 6-4 6-4. GD 4, poule: De Witte/van der Windt, GD 5: Van Broekhoven/de Millia- no, GD 6: Kuhlman/de Wever- Paridaen/de Rijcke 6-3 6-2, GD 7: Paridaen/Tellier- Vermeer/de Bock 6-2 6-1, GD 7 35+: Leenhouwers/Vervaet- De Bock/Neve 6-7 7-5 6-2, GD 8: De Vries/Rademakers- Burky/Dekker 4-6 6-1 6-1. St. Jansteen, Smash Opentoernooi. VE 6, poule: Tessa Lammmens, VE 7: Peggy van Driessche- Anja de Witte 6-3 6-1, VE 8-9: Peggy van Driessche- Nico le Vink 6-2 6-1. VD 6: De Maagt/van Puyvelde- Broeckaert/Dreesmann 7-6 3-6 6-2, VD 7: Van Cauteren/Willaert- Van de ElshoutA/ink 6-2 6-2 ME 4: Alexander Bauwens- Richard Bral 5-7 6-4 6-2, ME 5: Davy de Kesel- Fred van Cauteren 6-0 6-3, ME 6: Henk van de Voorde- Nicky Samijn 6-3 6-1, ME 7: Mi chel Pateer- Marco Baart 6-2 6-2, ME 8-9: Ron Vercruyssen- Theo Mat- theeuws 6-4 6-1. MD 5: Bun/Missiaen- Leenknegt/Wouters 6-2 6-2, MD 6: Van Lare/Nanninga- MillenaarA/lassenrood 7-6 7-5, MD 7: Baart/van Bo- ven-Keeven/de Maagt 6-4 6-2, MD 8-9: Heijman/Schleibach- Van BeekA/erdonk 2-6 7-6 6-0 GD 4, poule: Verhaegen/Bral, GD 6: De Kesel/de Ke sel- Van Lare/Lammens 6-1 6-2, GD 7: De Maagt/de Maagt- Van de Walle/Keeven 6-4 7-5, GD 8-9, poule: Biesbroeck/Biesbroeck. Nisse. 6e editie van het open Dub bel toernooi van TV TenNISSEn. VD6: W v.d. Dries/M Rijk-J Knuit/M Wirtz 4-5 5-3 7-3, W v.d. Dries/M Rijk-M Roelands/K van Sabben 4-1 4-1, M van Schagen/N v.d. Zande-N Eversdijk/D Gast 4-2 4-2, M van Schagen/N v.d. Zan- de-M Luiken/K Smit 3-5 5-3 7-4, N Eversdijk/D Gast-M Luiken/K Smit 5-4 3-5 9-7. MD6: G Bonefaas/A Eversdijk-F Bruijckere/W van Hese 4-5 4-2 7-4, J Verstraete/P Verstraete-D de Kok/W de Kok 4-1 4-1M Kwaak/J van der Weele-J Jansen/K Ringelberg 4-2 4-2, J Dagevos/D -Jan van der Meij-G i Bonefaas/A Eversdijk 4-1 4-0, M Bal/T Vogelaar-D de Kok/W de Kok 4-0 4-5 7-4. GD5: M Braam/J Sprinkhuizen-T Uitterhoeve/F Uitterhoeve 5-3 5-4. Goedereede. TMZ-wedstrijden. Amateurs A: 1. Tjitte van den Buys (Middelburg), 2. Matthieu Hendriks (Krimpen aan de Lek), 3. Kevin Gïdeon- se (Heinkenszand), 4. Andy van Loon j (Hoogerheide), 5. Jacques Schuit (Arne- muiden), 6. Rick Lugtenburg, 7. Richard Balemans (Oud-Gastel), 8. Dennis Mesu (Middelburg), 9. Rudy van Vlimmeren (Sint-Willebrord), 10. Jack Broeren (Sint-Willebrord). Amateurs B: 1. Jerry de Blok (Middelharnis), 2. Ko de Meul- meester (Lewedorp), 3. Leo van de Vel de (Hellevoetsluis), 4 Charl Dietvorst (Bergen op Zoom), 5. Olav Prins (Goed ereede). Veteranen: 1. Crist de Baat (Hoeven), 2. Matti de Baat (Nieuw-Vos- semeer), 3. André Langenberg (Ossen- drecht), 4.Christ Verbraak (Roosendaal), 5. Evert Eckhardt (Kruiningen). maandag Dammen Hiltex Zeeland Damtoernooi. Ope ning om 14.30 uur, aansluitend om 15.00 uur de eerste ronde. Locatie: Sportpunt Zeeland aan de Zwembad- weg in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37