PZC Gesleutel bij de DFS Cup De Nooijer wint koningsklasse ai Brouwershaven zet een grote score neer Srebotnik heeft nu kwartet zeges oernooizeges voor Hesseling In 't Hout WFB uit Ouddorp wint toernooi Burgh-Haamstede Zevende plaats Zierikzee Elfde plaats triatleet Berk agenda Zilver voor Suzanne Harmes Lafeber niet goed genoeg Edith van Dijk wint NK marathon Volleyballers winnen toernooi maandag 15 augustus 2005 Toernooiwinst voor hockeyers HAMBURG - De Nederlandse lockeyers hebben in Duitsland ^vertrouwen opgedaan voor \t\ Europees kampioenschap, jjieind deze maand in Leipzig tegint. I^,je verzekerde zich zondag 0 de eindzege in de sterk be- 5lte Hamburg Masters. Het ge- jfepel (2-2) tegen wereldkam pioen Duitsland, dat weliswaar jjt op volle kracht deelnam, voldoende om de eerste Éats in het vierlandentoernooi te stellen. „Voor wat het raard is", bleef bondscoach f^jant Oltmans nuchter. „Het j tenslotte maar een oefentoer- ■,;oi. Niettemin hebben we een weekeinde gehad. In de op- iw naar het EK zijn we weer Kil paar stappen verder. We ijnabsoluut op de goede weg." jide indrukwekkende zege vrij- iaj op olympisch kampioen Au- Stalië (3-1) speelde Nederland bizarre wedstrijd (6-5) te- ja Pakistan, de voormalige leeg van Oltmans. Kort na de ut leidde Oranje met 5-0. Jlaama sloop er gemakzucht in kploeg, ook waarschijnlijk om- at we dag eerder ruim van de dvrapisch kampioen hadden ge- men", legde Oltmans uit. Pakistan wilde zich niet laten ililachten en kwam met extra Hegje toch nog terug in de wed- Sinjd. Bij 5-4 vonden we het wel- fetjes en besliste Ronald Brou wde wedstrijd. De laatste tref- van Pakistan deed er niet near toe. Het was voor ons een kerzame wedstrijd hoe het wel ichoehet niet moest." ANP IÖCKHOLM - De Sloveense Katarina Srebotnik heeft in itockholm de vierde toernooize- pinhaar loopbaan behaald. In {(Zweedse stad versloeg ze in {(finale de Russische Anastasia Hiskina met 7-5 6-2. Srebotnik was eerder dit jaar al pccesvol in Auckland. Ze ioest gisteren eerst nog de we- het slechte weer afgebro- enhalve finale tegen Miskina's andgenote Vera Doetsjevina af- aken. De overuren op de baan adden echter geen invloed op aar spel. ANP/AFP GOES - Van de diverse tennis tornooien die de afgelopen da- ra afgewerkt werden, stonden jisteren de finales op de rol. Zo- 'fl bij het Open-Dauwendaele loemooi als bij het Scaldis-toer- )i was het mannenenkel 5 de iwgste categorie waarin ge- werd. Michael Hesseling mJoris in 't Hout waren de win der geluk had de organisatie irahet Open-Dauwendaele ten- istoemooi de afgelopen dagen siet te klagen. Waar bij sommi- p toernooien de regen voor be- wlijk wat onderbrekingen »igde, kon in Middelburg alles Kilgens planning gespeeld wor- fen. „We hebben niet te klagen M", zei organisator John iwekkeboom. „Geen enkele par- rjhoefde uitgesteld te worden." Irganisator John Kwekkeboom ad wel met wat tegenslag te tenpen bij de inschrijvingen in k hogere categorieën van de rrouwen. Die was aan de lage at. „Maar dat is een beetje de radens van de afgelopen jaren. M nu stonden de vrouwen teer niet te trappelen." Moende bevonden zich in de zeven de hoogst inge geven speelsters. Janneke fa Belzen uit Arnemuiden Kakte daar haar hoge (tweede) ng op de plaatsingslijst n waar. In een spannen- e driesetter tegen de Middel de Diana van Belzen won ze iteindelijk met 6-2,5-7 en 6-4. !'i de mannen in de klasse 6 rok René Broerse tegen Steven 5e la Cousine aan het langste «ad: tweemaal 6-4. Bij het man- Knenkel 5 waren de deelnemers poule ingedeeld. jetot Oost-Souburg afkomsti- fMichael Hesseling bleek hier sterkste, voor de Duitse gast- fr1 Hans Graupner. ten-Paul van de Kimmenade tekste, Kays voor Jean Dhooge. Jac- er moest genoegen ne- pbjnèt een derde plaats. de vrouwen waren de deel- door Ko de Ridder BURGH-HAAMSTEDE - Met WFB is de DFS-Hyundai-Cup voor minimaal één jaargang in handen gekomen van een meer dan terechte winnaar. Zaterdag hield alleen Noad'67 middels een O-O-resultaat stand tegen de club uit Ouddorp. Titelverdedi ger Oostkapelle 2 behaalde geen enkel winstpunt en eindigde daardoor onderaan. Het ver schil met de standaardteams was te groot. De tien deelnemende teams aan de DFS Cup waren onderver deeld in twee poules van vijf. Al le wedstrijden hadden een speel- duur van 25 minuten. Het toer nooi werd gekenmerkt door ver kenning, herkenning en het ko- men-en-gaan van spelers gedu rende het toernooi vanwege werkzaamheden. Soms dacht je dat een voortdurend rondvlie gende helicopter vanaf een ter rein naast het sportpark weer nieuwe aanwinsten kwam bren gen. Het merendeel van de trainers beschikte over een grote groep spelers om zodoende veel men sen aan het werk te zien. DFS-trainer Ron de Bruine: „Het was voor mij een nuttige dag; vooral om beter zicht te krijgen op het potentieel van DFS en we konden ook nog wat conditoneel werk verrichten." DFS, werd vierde in poule A na 0-0 tegen ZSC'62, 3-1-winst op Oostkapelle 2, 2-1-verlies tegen Noad'67 en 1-0-verlies van WFB. ZSC'62 werd derde in deze pou le. Een 0-0 tegen DFS en 1-0-winst op Oostkapelle 2 bracht de Scharendijkse forma tie op vier punten. Trainer Leen Koster: „Een nuttige dag, maai er dient nog veel gesleuteld te worden." Poule B bracht Melissant (vier deklasser) als hekkensluiter. WIK'57 werd vierde. De Kerk- werfse ploeg verloor in de poule alleen van Duiveland (0-2), de overige duels eindigden gelijk. Trainer Peter Aertsen: „Ik ben meer dan tevreden. We hebben heel goed mee kunnen voetbal len; met twee goede doelpunten van Marco Ganzeman." Bruse Boys werd in de poule der de door onder meer 0-0 tegen Duiveland, 1-0-verlies tegen VCK, 1-1 tegen WIK en 0-0 te gen Melissant. Trainer Nico Schoute: „Ik ben nog zoekende naar de juiste samenstelling en daar is het vandaag een goede dag voor." VCK werd tweede en Duiveland werd met tien punten poulewin naar. De derdeklasser won on der meer met 2-0 van VCK. Trai ner Jan Heikamp: „We werden iedere wedstrijd iets sterker, maar de finale was weer niet om over naar huis te schrijven." Terugkeer Opvallend was ook de terugkeer op de Schouwse velden van trai ner Ton van der Spaan. Hij gaat dit komende seizoen aan de slag bij Noad'67. Van der Spaan: „Het lijkt op weer thuiskomen en Noad'67 heeft ook nog 'ns leuk meegespeeld. Over het alge meen gezien vond ik het niveau van het voetbal niet zo dende rend. Maar alle teams hebben nog even de tijd tot het toernooi om de districtsbeker begint." Jan Lekker, trainer van het win nende WFB: „Het lijkt erop dat wij het verst op weg zijn voor de nieuwe klus. Ik heb veel gezien van mijn team vandaag waar ik mijn voordeel mee kan doen." De meest glunderende trainer was VCK-oefenmeester Henk Willemse die nu aan het hoofd staat van een erg jeugdig team. Willemse: „We begonnen matig tegen Bruse Boys, maar daarna konden we eigenlijk steeds meer het spel naar ons toetrekken. Ik hoop dat het niet zo'n lang sei zoen wordt als voorgaand, waar we uiteindelijk toch nog met le gen handen stonden." Finalewedstrijden. Om de negende plaats: Oostkapel le 2 - Melissant 1 -2; om de zevende plaats: DFS - WIK'57 1-1, WIK wint na strafschoppen; om de vijf de plaats: ZSC'62 - Bruse Boys 0-1 (strafschop Mats Willemse); om de derde plaats: Noad'67 - VCK 0-0, VCK wint na strafschoppen; fina le: WFB - Duiveland 2-0 (Marco Breen 1-0, Marcel van Dam 2-0). Duiveland moest het in de finale van de DFS Cup afleggen tegen WFB uit Ouddorp (gestreept shirt). foto Dirk-Jan Gjeltema Veel deelnemers bij Open ZK motorcross legde beslag op Ie plaats. Op de banen j® de tennisverenigingen in '""tegen en Waarde vond het s-toernooi plaats. Bij het a®enenkel 5 waren de spelers peen poule ingedeeld. Joris in l«out uit Heeze bleek hier de I in de klasse 6 door "geringe aantal inschrijvin- te een poule ingedeeld. Sa- tona de Marco uit Goes ging ermet de hoogste eer strijken. door lep Triou WEMELDINGE - Een grote op komst van de rijders en een goe de publieke belangstelling zorg den zaterdag weer eens voor een ouderwetse motorcross op het circuit van de Mc de Sproeier in Wemeldinge, waar de vierde wedstrijd voor het open Zeeuws kampioenschap werd verreden. Bij, de 125cc, de sterkst bezette klasse, werd Gregory de Nooijer de grote winnaar. Arno Ruttin- ger was onklopbaar in de 250/500cc. Hetzelfde was het ge- TISZAUJVAROS - Sander Berk heeft zijn beoogde topvijftien no tering in een wereldbekerwed strijd behaald. De 26-jarige triatleet uit De Kwakel eindigde gisteren in het Hongaarse Tis- zaujvaros als elfde in de wed strijd over de olympische af stand. Het was zijn beste WB-re- sultaat ooit. De winst ging naar de Kazach Dmitri Gaag. Hij had een haar lengte voorsprong op de Austra liër Brad Kahlefeldt en pas na bestudering van de fotofinish kon de winnaar worden aange wezen. Berk lijkt in de vorm van zijn leven. Hij presteerde dit sei zoen al redelijk in de wereldbe kers van Hamburg en Salford en dankzij een negende plek in juli in de Europa Cup-triatlon van Holten steeg hij zelfs naai de eerste plaats op de Europese ranglijst. Berk noteerde in Tis- zaujvaros een tijd van 1.48.23 over 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilome ter hardlopen. Winnaar Gaag klokte 1.45.51. ANP val bij Joris van Strien bij de ve teranen en Stefan Hage en Jens van Meer bij de 65cc. Bij de 50 cc wonnen Jochem van Dor pel en Guido Boone elk een man che. De 250/500cc-klasse is zijn titel van koninginneklasse in de mo torcross duidelijk kwijt. Sinds de invoering van de nieuwe cilin derinhoudregeling, waarbij de 250cc viertakt mag starten in de 125cc, heeft de 125cc-klasse ver reweg de meeste status. Dat bleek ook zaterdag weer. De 125cc-klasse was de mooiste klasse van de dag. Door het gro te aantal inschrijvingen moes ten de rijders zich via series en een herkansing plaatsen voor de grote finale. In de eerste serie was er vanaf de start direct een prachtig duel tussen Adriaan de Visser en Johnny Gijssel. De Vis ser pakte direct de kop en Gijs sel ging direct in de aanval, maar kwam daarbij ten val en viel terug naar de vijfde plaats. Voor De Visser was er geen vuil tje meer aan de lucht en hij won met voorsprong. De tweede se rie werd met overmacht gewon nen door topfavoriet Dave de Jonge voor Gregory de Nooijer. De finale beloofde een topduel maar al in de eerste bocht zorg de een valpartij ervoor dat zo wel De Jonge als Gijssel terugge slagen werden. Beiden hervat ten met grote achterstand de wedstrijd en begonnen aan een inhaalrace. Voor De Jonge zat er ondanks een verbeten strijd om zijn ach terstand goed te maken niet veel meer in. Rijdend zonder koppe ling wist hij al snel enkele plaat sen goed te maken, maar na nog een schuiver en een pijnlijke vin ger moest hij opgeven. Ook Gijs sel kende problemen in zijn ach tervolging en kwam niet meer in het stuk voor. Aan kop pakte Gregory de Nooijer intussen vol doende voorsprong om met voor sprong de grote winnaar te wor den. Gebroken been Achter hem werd fel gestreden tussen Joeri van Liere en Adriaan de Visser op plaats twee en drie. Laatstgenoemde toonde zich de sterkste en sloeg alle aanvallen van Van Liere af. Roel van de Berg kwam in de fi nale ten val en moest met een ge broken been afgevoerd worden. Bij de 250/500cc was Arno Rut- tinger oppermachtig. De Bevel ander is de laatste tijd niet zo vaak op de Zeeuwse circuits te vinden maar zaterdag liet hij weer eens zien dat hij nog steeds tot de top van Zeeland behoort. Bij de veteranen moest Joris van Strien twee keer diep in de beu gels voor de overwinning. In de eerste manche moest hij afreke nen met Mykel van de Goor (kopstart) en Pieter Moelker, maar Van Strien had slechts drie ronden nodig om de leiding te nemen en stond die niet meer af. In de tweede manche volgde precies hetzelfde scenario. Peter Maranus vocht in beide man ches prachtige duels uit met Peter van de Weele, waarbij Ma ranus de sterkste was. Stefan Hage blijft de sterkste rij der in de 85cc, wat hij zaterdag nog maar eens bewees met twee overwinningen. Achter hem is het elke keer een prachtige strijd tussen Johnny van Eeke- len, Kevin Sprayt en Luuk Dy- bala om de overige ereplaatsen. Jens van Meer wist bij de 65cc tot twee keer toe te profiteren van foutjes van zijn opponent Ricky van Zundert en pakte bei de manches. Ook de allerkleinsten zorgden voor aantrekkelijke duels, waar bij gestreden werd als echte profs. In de eerste manche ging de overwinning naar Jochem van Dorpel in de tweede bleef Guido Boone de concurrentie maandag Dammen Johnny Gijssel (links) en Adriaan de Visser in duel tijdens de eerste manche van de 125cc. foto Willem Mieras weg in Goes. Hiltex Zeeland Damtoernooi. Ope ning om 14.30 uur, aansluitend om 15.00 uur de eerste ronde. Locatie: Sportpunt Zeeland aan de Zwembad- NIEUWDORP - De voetballers van Zierikzee hebben het toernooi om de Borsele Sloepoort Cup op de zevende plaats afgesloten. Het hoogst haalbare voor de ploeg van trainer Gaby Niemantsverdriet was zaterdag de vijfde plaats, nadat het eerder in de week de pouleronde als tweede had afgesloten. In de eerste wedstrijd bleek zon dag-eersteklasser Terneuzen een maatje te groot. Twee goals van Ramazan Kesikbas bezegelden het lot van Zie rikzee. De zevende plaats werd daardoor het hoogst haal bare en die plaats moest betwist worden met RCS, met Zierikzee de enige Zeeuwse zondag-tweedeklasser. RCS had het betere veldspel, maar Mathijs Hage opende de sco re met een lob, Een defensieve misser stelde Dennis de Nooijer in staat de gelijkmaker te scoren. Zierikzee won vervolgens na strafschoppen. Voor Zierikzee scoorden Serge Berrevoets, Hage, Thomas Vos, Jarno Vermeulen en Niels Lodewijk, terwijl doelman Vanya van Iwaarden een RCS-strafschop keerde. IZMIR - Suzanne Harmes heeft bij de Universiade in Iz mir zilver veroverd op de meerkamp. De Nederlandse turnster kwam gisteren op sprong, brug, balk en vloer tot een totaal van 35,999 punten. Daarmee hoefde ze alleen de Chinese Fan Ye (36,424) voor zich te dulden. De Engel se Elizabeth Tweddle eindigde met 35,624 als derde. De Russische routinier Elena Zamolodsjikova kwam bij de Studentenspelen in de Turkse stad niet verder dan de elf de plaats. Alleen haar vrije oefening (tweede) maakte in druk op de jury. Vandaag zijn de toestelfinales. ANP EINDHOVEN/SPRINGFIELD - Maarten Lafeber heeft het finaleweekeinde van het USPGA Championship niet meegemaakt. De Nederlandse golfer herstelde zich in de tweede ronde behoorlijk, maar miste op vier slagen de schifting van het laatste Major-toernooi van het seizoen. Het leed van Lafeber geschiedde al in de eerste ronde. Met 77 slagen (zeven boven par) zette hij zichzelf buiten spel. GPD MEDEMBLIK - Edith van Dijk heeft zaterdag de nationa le titel marathonzwemmen veroverd. Ze bleef in de 25 ki lometer in het IJsselmeer van Stavoren naar Medemblik zelfs alle Nederlandse mannen voor. Alleen de Duitser Timm Leuchtmann zwom sneller dan de tweevoudig we reldkampioene van Montreal 2005. Het was de laatste wedstrijd van Van Dijk in Nederlands open water. ANP WARSCHAU - De Nederlandse volleyballers hebben het Wagner .Memorial-toernooi in Polen op hun naam ge bracht. Oranje won ook de derde wedstrijd van vierlan dentoernooi in Warschau. In het slotduel werd het gast land met 3-2 verslagen. Eerder was de ploeg van bonds coach Harry Brokking te sterk voor Noorwegen en China. Het toernooi gold als voorbereiding op het WK-kwalifica- tietoernooi komende week in Bulgarije. Nederland krijgt daar de laatste kans een ticket af te dwingen. ANP door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Brouwershaven had zaterdag in een oefenduel weinig moeite met Ouwerkerk (8-0). SKNWK won opnieuw, nu met 0-3 bij Kruiningen. Mevo heeft de opwaartse lijn ook te pakken met de 2-0-zege in Oolt- gensplaat op OFB. Brouwershaven - Ouwerkerk 8-0: Zondag-vijfdeklasser Ou werkerk had niks in te brengen bij Brouwershaven. De vierde klasser leidde bij rust al met 4-0 en na rust werd die score rustig uitgebouwd. Dick van Splunder scoorde vier keer en Arjan Vis ser twee keer. Frank Kristelijn en René Dalebout namen de ove rige treffers voor hun rekening. Kruiningen - SKNWK 0-3: De eerste helft kon Kruiningen, me de door het matige spel van SKNWK, goed meedoen in de oe fenpartij. Na rust tapten de Nieuwerkerkers uit een ander vaatje en moest Kruiningen te rug. Sytze Stins zorgde al in de 46e minuut voor de 0-1 en Gert-Jan Tierie tekende voor de tweede SKNWK-treffer. Met een schitterende volley bepaal de Emiel Kuijten de eindstand daarna op 0-3. OFB - Mevo 0-2: De Zierikzeese ploeg leidde bij rast door een treffer van Ricky Janse met 0-1. OFB, dat uitkomt in de vijfde klasse, kreeg in de tweede helft nog een doelpunt te verwerken. Het was Wouter Fioole die zijn return bij Mevo opvrolijkte met een treffer. Zierikzee 2 - Robur 3-3: In het laatste kwartier van de wed strijd maakte de Goese ploeg een 3-0-achterstand goed. De re serves van Zierikzee leidden bij rast door goals van Pascal Stout- jesdijk, Niels Verkaart en Pa trick Verkaart met 3-0. Bennie Scholten, Jeroen Gerritsen en Jaime van Aerde zorgden met hun treffers na rust voor een goed gevoel bij Robur. Serooskerke - Tholense Boys 1-2: De eindstand was na een helft voetballen al bereikt. Ber nardo Wattel zette de thuis ploeg op voorsprong, maar Mou- rad Tihani bracht Tholense Boys langszij. Pieter de Graaf besliste daarna de wedstrijd in het voordeel van de bezoekers. Yerseke - Nieuwland 1-1: Peter Marijs bracht Nieuwland in het eerste bedrijf met zijn treffer aan de leiding. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd bracht een doelpunt van Jordi den Toonder de gelijke stand op het scorebord. Arnemuiden - BCVB 2-3: Een ei gen doelpunt bij de ploeg uit Bergschenhoek zorgde ervoor, dat Arnemuiden aan de leiding kwam. Paul van der Togt scoor de daarna 1-1, maar een lob van Leon van Belzen betekende daarna een 2-1-raststand. De tweedeklasser boog in de twee de helft, door goals van Stef Met selaar en Arco de Leeuw (straf schop) de achterstand om in een overwinning. Borssele - Stavenisse 5-3: In de 18e minuut opende Danny Gilde de score voor Borssele en een handvol minuten later stond het 4-1 door treffers van John Bos, Danny Gilde (2x) en Marco Oost- dijk namens Stavenisse. Kees van Putten bracht Stavenisse daarna dichterbij en in de twee de helft zorgde Marco Smits uit een strafschop zelfs voor 4-3. Martij n van de Graaf besliste daarna de wedstrijd in het voor deel van Borssele. Rillandia - Alliance 2-1: Mark Dirksen opende namens Rillan dia in de eerste helft de score. Een doelpunt van Marco Min- naard leverde Rillandia in de tweede helft een 2-0-voor- sprong op. Kees van Oosten hielp het bezoekende Alliance daarna met een inzet in eigen doel nog aan een treffer. SVD - Kwadendamme 0-5: De thuisploeg miste maar liefst tien man en dat was terug te zien in het veld. Kwadendamme won eenvoudig door goals van achter eenvolgens Frank Franse, Mar co Remijn, Jacco Zuidhof, op nieuw Marco Remijn en weder om Jacco Zuidhof. Hanswcertse Boys - Wolfaarts- dijk 1-0: In een evenwichtige wedstrijd zochten beide ploegen lange tijd naar een treffer. Een kwartier voor het einde was het Juul Back die namens Hans- weertse Boys het winnende doel punt maakte. Luctor'88 - Heinkenszand 2-6: Goals van Pieter van Liere, Ger- ben Menheere en Richard Wis- kerke betekenden een 3-0-rast- stand. Via twee doelpunten van Arnold Hagenaar kwam Luc tor'88 nog wel terug, maar het slotakkoord was toch weer voor de zaterdagploeg door doelpun ten van Ermo Cappon, Joeri Westrate en Gerben Menheere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31