PZC Paauwe is Salm de baas Rinus van de Ven breekt ellepijp Prima zeilweer Gadzuric verlengt contract bij Bucks Tennisster Reinhard schrijft geschiedenis 19 Tramper succesvol Aalsmeer Amazone uit Yerseke wint Rabo Top Dressuurcompetitie nkerse/Backer n vorm voor <K beachvolley Usi\ Tjoba finalist in Hoboken Kerkhove tweede van Nederland Erwin Veldman 97e op EK Eindzege Moskou voor Lundberg EK tornado maandag 15 augustus 2005 AALSMEER - Daags na de Havenwedstrijd in Bres- lens zochten verschillende Zeeuwse zwemmers alweer Je concurrentie buiten de provincie op. Zwemvereni- Oceanus uit Aalsmeer voor het eerst w veertigjarig be- )Wa» een openwaterwed- strijd. Het frisse water van zeventien graden ontnam vele zwemmers de adem, «aardoor er ook flink wat uitvallers waren. Nathan Tramper was giste- de succesvolle jongen van zwemvereniging de Be velanders. Met een tweede ij de jongens junio- isn vrije slag én winst op de kilometer schoolslag t hij goede zaken ge- i. Hij verstevigde zijn ;ie in het landelijk klas sement te verstevigen. Op de schoolslag pakte hij maar liefst negen seconden op zijn directe concurrent, van den Berg uit Hil versum. Eline Nijskens (ZC Koe- ht) en Mieke en Tineke Dort (Luctor) zorgden voor de prijzen bij de vrou- i. Nijskens was ieder een te snel af op de 1000 meter schoolslag en op de dubbele afstand deed zij t een tweede plaats goe- zaken voor het indivi duele klassement. Daarbij moest zij in de eindspurt -wel diep gaan om clubgeno te Anouk Meesen voor te itlijven: 37.00,93 om 0,98. :e van Dort behaalde derde plaats bij de jes junioren en zusje Tineke trok haar lijn door en was ook in Aalsmeer al le minioren de baas over •250 meter. Beide meisjes maken overigens de switch ssen Luctor en Stormvo- 1. Met ingang van ko mend weekend maken zij deel uit van de Vlissingse er zelfs een drieset- 1 van kunnen maken. Nadat J de eerste set verloren M9). kregen we een setpoint tweede. Ik serveerde •Volgens niet hard genoeg te- !D de wind in en ax serveerde F op het tweede setpoint. 'Is Ronnes sloeg vervolgens fee aces." de kansen voor volgende Lokerse duidelijk: Gruijter is te goed. komen vijf teams die zijn gewaagd." door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Carola Paauwe schreef met My Dream, tijdens het tweedaagse Alfonds con cours hippique van de Schelde- stad, op indrukwekkende wijze de Rabo Top Dressuurcompeti tie outdoor 2005 op haar naam. Met een score van 72.33 procent in de klassieke proef klasse Z2 en een Kür die het massaal opge komen publiek kippenvel be zorgde, toonde de regerende Zeeuwse kampioene zich in het Vlissingse Park Westduin een klasse apart. Voor de liefhebbers van de dres suur was het voorlopig de laat ste keer om de combinatie uit Yerseke op Zeeuwse bodem aan het werk te zien. Na het NK, op 9 september in Ermelo, neemt Paauwe met de machtige Ca- bochon-zoon de overstap naai de ZZGP voor nationale dres- suurcombinaties. Dat de combi natie daar aan toe is twijfelt nie mand meer aan. Paauwe: „Ik heb al twee wed strijden op nationaal niveau in de klasse ZZ licht gereden. Alle bei gewonnen en ruim voldoen de voor vier winstpunten. Daar door kan ik voorlopig niet ver der op nationaal niveau. Want vijf winstpunten betekent dat ik niet mee mag doen aan het Ne derlands kampioenschap voor basisruiters. En dat wil ik niet missen. Dat zie ik als een mooie afsluiting met My Dream van de basissport." Carola Paauwe bewees in Vlis- singen ook onder druk te kun nen presteren. Naaste concur rente Wilma Salm had met Otel- la immers in de klasse Z1 alle wedstrijden op haar naam ge schreven. Bovendien had Paau- wes vijftienjarige plaatsgenote met Living Legend in de klasse Z2 ook nog een belangrijke troef in handen. Dus moest er worden gewonnen. Zeven procent Paauwe liet zich er niet door van haar stuk brengen. In haar openingsproef liet ze de teller van de jury oplopen tot 72.33 procent. Ruim zeven procent meer dan Wilma Salm met Li ving Legend in de klasse Z2 en bijna tien procent meer dan Salms score in de klasse Zl. In het prachtige decor van Park Westduin danste de combinatie op de muziek van Boney M op nieuw naar eenzame hoogte en de felbegeerde eindzege van de Rabo Top Dressuurcompettie. Zij verwees daarmee, evenals in de indoorcompetitie 2004-2005, Wilma Salm naar het zilver. Springen Het heuvelachtige terrein en de selectieve parcoursen van bou wer Bram Wattel stelden de rij vaardigheid van de ruiters en het vermogen van de paarden be hoorlijk op de proef. Deson danks leek Chayenne Wiskerke haar debuut met Robbedoes in de klasse Z met een overwin ning te gaan bekronen. Maar Ca- rolein van de Plasse, met Delta Mossels Roma onder het zadel, stak daar een stokje voor. Met nog één hindernis in de bar rage te gaan haalde Chayenne Wiskerke, met de overigens su per springende Kigali-zoon, een paal naar het gras. Een foutje van de Kruiningse combinatie dat onbestraft leek te blijven. Ook de achtervolgers maakten fouten en wisten bovendien de tijd van Chayenne niet te verbe teren. Maar het venijn zat voor de zes tienjarige amazone in de staart. Als laatste starter stuurde Caro- lein van de Plasse Delta Mossels Roma zonder een splinter van het hout te halen, in de onmoge lijk geachte tijd van 30.34, over het parcours. porPieter van Klinken I0EK VAN HOLLAND - Het wnooi in de eredivisie beach- plleybal in Hoek van Holland las zaterdag een voorproefje op etNKvan volgende week. Vrij- itl alle teams waren er. Timko flkerse nam met een tweede lek een mooie voorproefje daar- y 'oor het eerst sinds lange tijd eden de internationaal spelen- élochem de Gruijter en Gijs Onnes weer eens mee. Ze staan ijftiende op de wereldranglijst idoen in de eredivisie eigen- jk nooit mee, omdat toer- ooien in de World Tour hun Jorkeur genieten. fgelopen zaterdag waren ze er Zoals verwacht won het oo ook het toernooi. Zij zijn ik de favoriet tijdens het NK, itop het strand van Schevenin- wordt gehouden, onko Lokerse presteerde met jn partner Max Backer goed, ij kon terugkijken op een pri- atoernooi. „Ik zat in de poule es doods met sterke teams als Hiel Boersma/Bas Hemminga ïöscar Nuijten/Frank van den litenaar." 'oulewinnaar iot slechts één minder goede it werd Lokerse echter toch en plaatste hij voor de kwartfina- fewon hij, waardoor hij met ocker door ging naar de halve ple, waarin Richard de Kogel 1 Richard Rademaker de Wanders waren. De eerste 't won Lokerse/Backer maar P, de tweede set ging naar de Wanders en in de derde gakten Backer en Lokerse het 'atzein de finale zouden verlie- 111 was ingecalculeerd. Het ipchil verraste Lokerse Wilma Salm schreef met Otella de drie voorrondes in de klasse Zl op haar naam. door Herman Heuvink VARSSEVELD - Rinus van de Ven moet een gedwongen rust pauze inlassen. De zeventienjari ge motocrosser uit Vlissingen heeft zijn rechter ellepijp gebro ken tijdens het open. Nederlands kampioenschap in Varsseveld. Hij was net weer helemaal her steld van een eerdere polsbreuk en leek op het eind van het sei zoen nog wat prijzen mee te kun nen pikken. Op het open NK ging het dus weer mis. In de vijfde ronde van de eerste manche van de de klas se MX 2 - tweetakten tot 125 cc en viertakten tot 250 cc - kwam hij na een heftig duel met een concurrent ten val. Uit een na der onderzoek in het ziekenhuis van Doetinchem bleek dat de jeugdige crosser zijn ellepijp had gebroken. Rinus van de Ven: „Ik voelde gelijk een ste kende pijn in mijn rechterarm. Ik dacht weer dat het mijn pols was." Van de Ven was met een heel goed gevoel naar Varsseveld af gereisd-. Vorig weekeinde had hij nog een internationale jeugd wedstrijd in het Deense Hjor- ring in zijn voordeel weten te be slissen. Ook tijdens de training voor de startopstelling op het circuit De Vennebulten was hij in goede doen. Hij noteerde de achtste tijd en daar was hij best tevreden mee. Start De start van de eerste manche verliep redelijk, maar in de eer ste bocht moest hij toch wat ruimte laten, waardoor hij te rechtkwam op de twaalfde plaats. Bij de eerste doorkomst had hij zich al weer opgewerkt naar plaats acht. Daarna pas seerde hij achtereenvolgens Van Oosterbosch, Sword en Kras. Daarna volgde het stevige duel met Van Haut, dat eindigde voor Van de Ven in een valpar tij. De verwachting is dat het herstel vier tot zes weken in be slag zal nemen. De wedstrijd in Varsseveld lever de een overwinning op voor de Belg Dennis Verbruggen. In de tussenstand van het open NK, waarin hij slechts één resul taat heeft staan, staat Van de Ven op een 39e positie met 17 punten. De lijst wordt aange voerd door de Schot Steven Sword met 252 punten. Ook Casper Ovaa uit Oost-Sou burg had het zwaar te verduren op het Achterhoekse circuit. Tij dens de training voor de startop stelling in de klasse MX 1-250 cc tweetakten en 450 cc viertak ten - kw.am hij tot een 28e tijd. In de eerste manche begon hij als 23e, maar deze plaats kon hij door een aantal valpartijen niet vasthouden. Hij finishte uitein delijk met een 26e plaats buiten de punten. In de tweede manche ging het aanvankelijjk met een achttien de plaats een stuk beter. Toch moest hij in het verdere verloop enkele plaatsen prijsgeven. Hij bereikte de zwartwitgeblokte vlag op plaats 21. In het dagklas sement werd hij 24e De winst in beide manches was voor Ka- wasaki-fabrieksrijder Tanel Leok uit Estland. In de stand bezet Ovaa de 21e plaats met 56 punten. De rang lijst wordt aangevoerd door de Belg Sven Breugelmans met 262 punten. De laatste wedstrijd voor het open NK wordt verreden op zon dag 9 oktober in het Brabantse Mill. Van de Ven hoopt daar in elk geval weer van de partij te zijn. NE D" 4235 i SMt* YERSEKE - Het was zaterdag prima weer om de Mosselraee te varen. Liefst 139 schepen, in verschillende klassen, gingen de Oosterschelde op voor de wedstrijd over zeventien of twintig zee mijlen. J. de Waal zegevierde bij de ORC 1-2 met zijn boot Kopje Kleiner, bij de ORC 3-4 was V. de Vries met l'Esprit du Morbihan de winnaar. Na afloop was er in Yerseke voor alle deelnemers een mosselmaal tijd. foto Ronald den Dekker GOES - De korfballers van Tjoba hebben zaterdag tij dens een sterk bezet toernooi in het Belgische Hoboken de finale gehaald. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen verloor daarin pas na strafworpen. Eersteklasser Tjoba kwam in de poule tegenover Futura (overgangsklasse!- uit Den Haag), Riviera en Boeckenberg (twee ereklassers uit Deurne) te staan. Het achttal van Ko Crucq, die experimenteerde met vele vakkensamenstellin- gen, won verrassend alledrie duels. Overgangsklasse!' Fortis uit Oost-Souburg, dat in de ande re póule speelde, won maar één wedstrijd. Stadskanaal, een eersteklasser, werd met liefst 11-1 verslagen. Daarna leed het team van Leonard Debbaut nederlagen tegen Kwik en Borgerhout, beide ereklassers in België. Tjoba haalde de finale, waarin het tegen Borgerhout speel de. De Bevelanders kwamen op een 8-2-achterstand. Maar toen begonnen ze aan een inhaalrace. En met suc ces: het werd 11-11. Daarna moesten beide teams straf worpen nemen. Aangezien Tjoba de eerste drie meteen miste, won Borgerhout. Datzelfde Borgerhout komt donderdag naar 's-Heer Hen drikskinderen voor een oefenwedstrijd. VEENDAM/WINSCHOTEN - Tennisster Lesley Kerkho ve is bij het Nederlands kampioenschap in Groningen tweede geworden in de categorie tot en met veertien jaar. De dertienjarige tennisster uit Zierikzee moest in de fina le de als tweede geplaatste Quirine Lemoine voor laten gaan (2-6 2-6). Op weg naar de finale stuntte Kerkhove er lustig op los. Ze versloeg de gedoodverfde winnares en als eerste ge plaatste Lynn Schönlage (halve finale: 6-2 6-4), evenals de als derde ingeschaalde Kiki Bertens (derde ronde: 7-6 2-6 6-4) en de als 5/8 geplaatste Bouwiena Boer (kwartfi nale: 6-3 6-4). In de eerste twee rondes stond Kerkhove te gen Sophie Heidoorn en Melissa Gerritsen in totaal één game af. In de finale te Veendam kon Kerkhove haar eer dere stunts niet herhalen. CARTAGENA - Zeiler Erwin Veldman is tijdens het Euro pees kampioenschap laser in het Spaanse Cartagena als 97e geëindigd. De 21-jarige Middelburger was in de eind stand de vijfde Nederlander. Eerder was broer Stephan Veldman al 25e geworden tijdens het EK laser radial in Split. MOSKOU - De Zweedse golfer Mikael Lundberg heeft het Russische Open op zijn naam gebracht. Hij had samen met de Engelsman Andrew Butterfield de vier ronden in 273 slagen voltooid. In de play-off besliste de Scandina- viër het toernooi in Moskou in zijn voordeel. De Schot Da vid Drysdale en de Australiër Jarrod Moseley eindigden beiden als derde met 276 slagen. Oud-toptennisser Jevgeni Kafelnikov maakte bij het toer nooi zijn debuut op de Europese tour. Hij werd met een to taal van 184 na twee ronden uitgeschakeld. Niels Kraaij eindigde op de 68e en voorlaatste plaats met 292 slagen. Na een rondgang van 72 en twee van 71 had hij gisteren een mindere dag met 78 slagen. ANP/DPA foto Lex de Meester van onze sportredactie DEN HAAG/MILWAUKEE - Basketballer Dan Gadzuric heeft zijn contract met de Bucks verlengd. De 27-jarige center speelde de afgelopen drie seizoe nen reeds voor de NBA-forma- tie uit Milwaukee. De Hagenaar tekende een contract voor zes jaar. In die periode kan hij een salaris van 36 miljoen dollar (zo'n dertig miljoen euro) tege moet zien. Bucks-manager Larry Harris toonde zich zeer tevreden over Gadzuric' ontwikkeling in de NBA. „Hij heeft zich altijd heel actief, heel agressief opgesteld. Dan speelt met een grote intensi teit. Bovendien hebben we afge lopen seizoen kunnen zien dat hij inside van grote waarde is, in de rebound en bij het blocken van schoten. We hopen dat zijn spel in de toekomst even intens blijft. Hij moet nu, met een mooi contract op zak, niet op zijn lau weren gaan rusten." Gadzuric was na afgelopen sei zoen 'restricted-free agent'. Ploegen die interesse hadden in Gadzuric konden hem een aan bod doen, waarna Milwaukee Bucks dat bod mocht evenaren om de Hagenaar te behouden. De afgelopen drie jaar verdien de hij het minimumsalaris in de NBA, 695.000 euro. Gadzuric verbeterde zijn cijfers in de NBA de laatste drie seizoe nen telkens. Met een gemiddel de van 7,3 punten behoort hij weliswaar bij lange na niet tot de topscorers van de NBA, maar zijn reboundgemiddelde van 8,3 was, gerelateerd aan de speel tijd die hij kreeg, hoog. Geen en kele speler in de Amerikaanse profbasketbalcompetitie pakte, gerekend per hele wedstrijd, zo veel aanvallende rebounds als Gadzuric. Centerduo Komend seizoen moet Gadzuric een centerduo gaan vormen met de deze zomer gedrafte Austra liër Andrew Bogut. Ook Michael Redd verlengde dit weekeinde zijn contract. Guard TJ Ford zal bovendien terugkeren van een langdurige blessure. Gadzuric heeft mede daarom vertrouwen in de toekomst. „Ik ben blij dat ze bij Milwaukee in mij zijn blij ven geloven. Het komende sei zoen zal spannend worden, voor mijzelf en ons team." Dan Gadzuric trainde de afge lopen weken intensief in Las Vegas. Hij werkte met name aan zijn hook shot en vrije worpen, nog altijd een zwak punt in zijn spel. GPD van onze sportredactie VEENDAM - Tennisster Renée Reinhard heeft afgelopen week einde de Nederlandse enkelspel- titel tot en met achttien jaar ver overd. Reinhard tekende in Veendam voor een historische prestatie. Niet eerder slaagde een Neder landse tennisser er in de nationa le titel in 11e leeftijdsklassen (of wel tot en met 12, 14, 16 en 18 jaar) voor zich op te eisen. De pas vijftienjarige Alkmaarse trok voor de primeur slechts drie jaar uit. Als beloning voor haar suprematie ligt voor de pu pil van trainer Vincent van Gel deren deze week een toegangsbe wijs bij het NK senioren in Ede klaar. Aansluitend reist Rein hard naar Canada af, waar zij ritme gaat opdoen voor de junio reneditie van de US Open. Op het Grand Slamtoernooi in New York maakt Reinhard haar de buut. Ze maakte recent reeds haar opwachting op Wimble don. Ze werd toen in de eerste ronde uitgeschakeld. GPD VASTERVIK - De Nederlandse zeilers Mitch Booth en Herbert Dercksen zijn zaterdag als der de geëindigd bij het Europees kampioenschap zeilen in de olympische klasse Tornado. De wedstrijden, gewonnen door de Spanjaarden Echavarri en Paz, werden gehouden in het Zweed se Vastervik. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19