Hamelink haat de borstcrawl Zonder broer Marijn redt Thomas het net niet PZC Vasseur nu op kwaliteit geklopt in Kamperland Niek de Ridder wint weer met overmacht Dagzege voor Ostyn, ploegmaat Van Espen wint Azzuri Cup Van Acker vijfde in Open Noorwegen De Kam duikelt in klassement door val Schoolslag-zwemmer van ZC Koewacht haalt z'n gram in Breskens maandag 15 augustus 2005 van onze sportredactie BRESKENS - Niek de Ridder heeft tijdens de 66e Havenwed strijd de 3000 meter vrije slag met overmacht gewonnen. De Bruinvis-zwemmer tikte in Bres kens aan na 37 minuten en 34 se conden en had ruim een minuut voorsprong op clubgenoot Roel Dellaert. De Ridder en Dellaert hadden Jeroen Dellebeke en Charles Po- tin al snel afgeschud. Zij moes ten het uitvechten voor de derde plaats. Door zeer tactisch te zwemmen, kwam Potin ook op het podium rterecht. Carmen en Daisy de Ridder - eveneens van De Bruinvis - wer den één en twee bij de vrouwen. Carmen de Ridder nam van meet af aan de leiding en bouw de haar voorsprong uit,tot drie minuten bij de finish. Met overwinningen voor Ya'ir Klazen, Sonny Corré en Manon Minneboo was de Stormvogel wederom duidelijk aanwezig tij dens de Havenwedstrijd. De jon ge ploeg uit Vlissingen maakte indruk met hoge klasseringen en snelle tijden. Klazen won de 1000 meter voor junioren 3 en 4. Na een zeer snelle start kwam Nathan Tramper (Bevelanders) in de laatste meters nog wel dicht bij, maar de eindzege bete kende een klim naar de tweede plaats in de Zeelandcup voor de Stormvogel-zwemmer. Sonny Corré neemt in dat Zeelandklas sement de leiding over van club genoot Yannick Mol en ook Ma- non Minneboo verstevigde haar leidinggevende positie. Talent Bij de junioren 1 en 2 was Rode- riek van Doeselaar de snelste, vóór Stefan Roovers. Schelde- stroom-talent Björn Scherbeijn was iedereen te snel af op de 250 meter vrije slag voor jon gens. Tineke van Dort won zoals verwacht bij de meisjes. Haar oudere zus Mieke was de snelste bij de meisjes junioren op de 1000 meter. Zij bleef Danique van Peenen nipt voor. De clubprijzen gingen, door de dubbele overwinningen, mee naar Sas van Gent. Gerekend over de beste drie prestaties op de seniorenafstanden bleek de Bruinvis duidelijk de sterkste te zijn. door Roeland van Vliet BRESKENS - Nee, geef Ruud Hamelink maar een wedstrijdje schoolslag. „De borstcrawl haat ik", vertelde hij zaterdag op recht, net nadat hij de Haven wedstrijd in Breskens heeft ge wonnen. „Goed, de schoolslag is wel een stuk trager en heeft een stuk minder aanzien. Maar dat is nu eenmaal zo. Ik doe het graag." Toen zwemmer Hamelink (27) zich op de langere afstanden ging richten, begon zijn aversie tegen de borstcrawl. „In die tijd ging je van de 400 en 800 meter direct door naar de 3000 meter, er waren nog geen tussenafstan den zoals nu", zei hij. „Ik heb het wel op die langere afstanden met de vrije slag geprobeerd, maar ik wist nooit waar ik in het veld lag. Ik kon tijdens de borstcrawl geen overzicht hou den, bij schoolslag is dat wat makkelijker." Impopulair De zwemmer van ZC Koewacht, die woonachtig is in het Bel gische Sint-Niklaas, realiseert zich dat hij destijds voor een ta melijk impopulair nummer heeft gekozen. Het aantal deel nemers in Breskens op de 3000 meter schoolslag zei veel. Er wa ren slechts negen mannen en ze ven vrouwen. Ter vergelijking: voor de 3000 meter vrije slag plonsden er 22 mannen en 25 vrouwen in het koude en zoute water. Hamelink: „Niet veel mensen kiezen voor deze disci pline. Misschien ook omdat je er - «r' Ruud Hamelink ligt halverwege de 3000 meter schoolslag derde. René van Oudenaarde gaat aan kop, gevolgd door Alex Eversdijk. Martin de Milliano sluit de rij. foto Peter Nico la i niet in kunt doorgroeien. Het is daarom in feite een kansloze tak van de sport. Tijdens de EK's en WK's zwemmen en de Olympi sche Spelen heb je wel een aan tal lange afstanden - 10 en 25 ki lometer - voor de vrije-slag- zwemmers, maar aan de school slag wordt niet gedacht." Hoe wel het aantal deelnemers op de schoolslag tijdens de Havenwed strijd, de tweede wedstrijd voor de Zeelandbeker, gering was, was de spanning erbij het grootst. Op de 3000 meter vrije slag heersten Niek en Carmen de Ridder, zij hadden bij de fi nish een straatlengte voor sprong. Maar Ruud Hamelink en Ryan Verplanke, die het schoolslagnummer bij de vrou wen won, kregen de zege niet ca deau. Hamelink tikte slechts 0,66 seconde eerder dan de nummer twee, René van Oude naarde, en Verplanke was maar 1,96 seconden sneller dan haar directe concurrente, Eline Nijs- kens. Hamelink over zijn laatste me ters: „René lag voor me, maar ik merkte dat hij de sprint te vroeg was aangegaan. Hij zat al vrij snel stuk. En toen ik zag dat hij iets van zijn lijn afweek, ben ik over zijn benen heen gezwom men en ging ik hem vervolgens voorbij. Hij vond het misschien niet leuk dat ik hem aanraakte, maar het is nu eenmaal een re gel dat je in de sprint je lijn moet houden. Dat deed hij niet." Gediskwalificeerd Dat hij zaterdag won, had de Zeeuws-Vlaming een jaar gele den al bedacht. „Vorig jaar was ik bij de Havenwedstrijd nog maar kort in training. In Bres kens wilde ik toen kijken hoe ik ervoor stond. Ik finishte als der de, maar werd gediskwalifi ceerd omdat ik onderweg mijn cap verloren was. Toen besloot ik al dat de Havenwedstrijd van dit jaar een prooi voor mij moest zijn. Ik ben dit jaar wat eerder begonnen met trainen en leefde helemaal naar deze wed strijd toe." Ook richt de Koewacht-zwem mer zich volledig op het klasse ment voor de Zeelandbeker. „Ik ben in de afgelopen jaren al een keer als derde geëindigd en een keer tweede. Die ene keer stond ik zelfs totaan de laatste wed strijd aan de leiding, maar tij dens die laatste race gaf ik mijn voorsprong nog weg. Nu wil ik hem wel een keer winnen." Voorlopig staat Ruud Hamelink nog derde in het klassement, achter René van Oudenaarde en Martin de Milliano, die zaterdag als vierde aantikte. Er staan nog drie Zeeuwse openwaterwed- strijden op de rol. Van onze sportredactie GOES - De skeeleraars van de Cijsou w-formatie pakten in Goes wat er te pakken viel. Jean-Luc Ostyn uit Kortrijk won op het kleine rondje in Goes de zesde en laatste wed strijd om de Azzuri Cup. Zijn ploegmaat André van Espen, af komstig uit Axel, stelde zijn eer ste plaats in het eindklassement veilig. Dit jaar is André van Espen zich helemaal toe gaan leggen op het skeeleren, nadat hij jarenlang actief was als motorcrosser. Met een in zijn eerste seizoen is hij dus winnaar van het regelmatig heidscriterium voor C-rijders over de wedstrijden in Zeeland. „Het is een heel seizoen goed ge gaan. Niet echt top, maar ik heb wel steeds constant mee voorin kunnen rijden. Daardoor heb ik steeds zowat bovenaan ge staan", vertelde de Axelaar za terdagavond. In Goes werd het zaterdagavond een echte Nederland-België. De kopgroep van vier - er waren 34 rijders gestart - bestond uit twee Nederlanders en twee Bel gen. Erwin Mesu en Geert Ave rink uit Rijssen waren namens Nederland van de partij en Jean-Luc Ostij n en Annefe van Miert verdedigden d gische kleuren. Vooral Annelies van Miert maat. te zaterdag indruk door als®, ge vrouw met de kopmeetek®. nen. „Ik had vandaag goede be nen en wonderwel kon ik g( bij blijven. Jean-Luc is natw lijk erg sterk en ook die tv jonge jongens (Mesu en A rink) deden goed hun best, maa- ze zijn nog niet sterk gent moeten nog behoorlijk v ren, maar ze hebben wel tijjjj hun kopwerk gedaan", Van Miert, die vanzi de snelste vrouw was. Voor Erwin Mesu had h rijden in de kopgroep vanvij zaterdag wel tot'gevolg data zich alsnog bij de topdrie va. het algemeen klassement kos voegen. Na Van Espen en ie Belg Wim Ceulemans werd !fe su uiteindelijk derde. Bij de vete- ranen was de eindzege Kees Cijsouw uit Groede en Belgische Annelies van 1 greep het eindklassement bijce vrouwen. De kortebaanwedstrijden v. den bij de mannen gewonna door Rinus Wisse uit Krabben, dijke en door Martje Wisse bi de vrouwen. Niels Mesu uit Mij. delburg won bij de vrouwen. van onze sportredactie TÖNSBERG - De Axelse darter Jean Paul van Acker is in het Noorse Tönsberg als vijfde geëindigd tijdens de Open Noor wegen. In de kwartfinale moest hij zijn meerdere erkennen in de verras sende winnaar van het toernooi: Michael van Gerwen. Deze uit Boxtel afkomstige junior was met 3-1 te sterk voor Van Acker. Wel deed Van Acker goede za ken in het klassement rechtstreekse deelname bepai van de Lakeside Profession World Darts ChampionsÜj (voorheen Embassy). Van Acte dient zich te plaatsen bij dele te 26 spelers van de werelds nadert stilaan deze positie. Me rankingtoernooien in Denemar ken en Engeland voor de bofj heeft hij plaatsing in i hand. Bij de vrouwen verlor Karin Krappen uit Vlissingen n de halve finale van Trina Gulli ver met 3-2. door Euqène de Kok ZOUTELANDE - De laatste twee edities van het beachvolley- toernooi in Zoutelande werden gewonnen door de Goese broers Marijn en Thomas Meijboom. Zonder zijn zaterdag snel gebles seerd geraakte, oudere broer luk te het Thomas Meijboom in de vijftiende aflevering van het toernooi net niet. In de finale top 2-2 verloor hij met zijn in derhaast opgetrommelde part ner Michiel Wouters van het koppel Marijn Ewijk en Freek Huijsmans. Marijn en Thomas Meijboom wa ren zaterdagochtend nog wel sa men aan het toernooi begonnen. In de eerste poulewedstrijd, te gen de latere winnaars Marijn Ewijk en Freek Huijsmans uit Brabant, ging het echter snel mis. „Ik heb geen idee wat ik deed, maar toen het 10-4 stond schoot er iets in mijn rug", zei Marijn Meijboom. „Ik ben- nog een tijdje doorgegaan, maar was voortdurend misselijk en draaie rig. In de wedstrijden die we nog samen speelden, volleybal de ik op halve kracht. Thomas probeerde alles zo snel mogelijk af te maken. Op een gegeven mo ment besloot ik dat het beter was ermee te stoppen. Zeker met het oog op de Nederlandse kampioenschappen, volgende week in Scheveningen." Marijn Meijboom zei al langer te tobben met zijn rug. „Ander halve maand geleden kreeg ik last. Ik ben naar de fysiothera peut gegaan, maar de drie eredi- visietoernooien die ik daarna speelde, gingen niet goed. Toen heeft de kraker me behandeld en liep het weer als een trein. door Roeland van Vliet GOES - Marcelle de Kam uit Domburg is bij het Europees kampioenschap eventing in het Duitse Ganderkesee als 45e geëindigd. Als ze met haar paard Ibouche niet was gestrui keld tijdens de cross country, had ze in de toptien kunnen ko men. „Ik heb gemengde gevoelens over het EK", zei Marcelle de Kam gisteravond tijdens de te rugreis. „Eigenlijk liep alles goed. Mijn landenproef was pri ma, mijn individuele proef ook en tijdens de cross country reed ik ook behoorlijk. Totdat mijn paard struikelde. Toen was het ineens gedaan met mijn wedstrijd en met mijn klasse ment." Na de eerste twee dagen van het EK vond de 28-jarige Domburg- se zich terug in de toptien van de rangschikking. Met de Neder landse ploeg waren de medailles nog binnen bereik in de landen- wedstrijd. Maar door de val van De Kam en Ibouche op zaterdag was de kans op goede eindklas seringen ineens verkeken. „Door die val kreeg ik er in één keer 25 strafpunten bij. Tja, dan I is je EK meteen over." Volgens De Kam was het pure pech. „Ik was al voorbij het zwa re gedeelte van de cross coun try", vertelde ze. „Het gebeurde op het vlakke gedeelte, op een hindernis waar niemand anders problemen had. Ik had wel wat haast, omdat ik merkte dat ik achterlag op mijn eigen tijdsche ma. Maar ik was nog steeds vol op geconcentreerd toen ik die hindernis nam. De bondscoach had gevraagd om een nul-ronde te rijden. Dat was ik ook van plan, tot we struikelden. Het was pure pech. Ik kan Ibouche niets verwijten. Waren we twin tig centimeter verder geland, dan was er waarschijnlijk niets aan de hand geweest." Vijftigste plek De Kam duikelde in het klasse ment van de zevende naar de vijftigste plek. De landenploeg was mede door die val afgezakt naar de zevende plek. De Kam: „Op de laatste dag van het EK ging het daarom nergens meer om. Was ik niet gevallen, dan hadden we op het springen met de ploeg nog mee kunnen doen voor de medailles. Nu bleef onze ploeg zevende, individueel steeg ik nog wel naar de 45e plek. Maar wat heb je eraan? Zonde, dat dit mij nu op het EK moest overkomen. Maar ja, dat hoort bij de sport." Gisteren heeft hij nog naar mijn rug gekeken. Alles was goed en nu ging het toch weer mis." De Goese beachvolleyballer, die met zijn broer vorige week nog de halve finale haalde van het eredivisietoernooi in Vrouwen polder, gaf in de winnaarspoule de pijp aan Maarten. Thomas Meijboom had echter nog geen zin om te stoppen. Hij plukte Michiel Wouters van het strand. De Brabantse routinier, vanaf editie één in Zoutelande van de partij, was al uitgescha keld in de verliezerspoule, maar had nog wel zin in een paar par tijtjes. Het gelegenheidsduo won'zijn laatste poulewedstrijden en plaatste zich onverwacht voor de finale. Dat bleek een brug te ver, in het bijzonder voor de 39-jarige Wouters. De Braban der kreeg in zijn tiende wed strijd van de dag vrijwel direct last van kramp. „Hij kon bijna niet meer bewegen", zei Thomas Meijboom naderhand. „Het grootste probleem was dat ik so wieso niet goed ben in blokke ren en hij door kramp ook niet meer kon verdedigen. Daardoor konden zij min of meer vrij ros sen." Sneltreinvaart Dat was precies wat tegenstan ders Ewijk en Huijsmans deden. De Brabanders bleken veel te sterk en wonnen in sneltrein vaart met 21-8. „Ik maak er geen drama van, hoor", zei Tho mas Meijboom. „Het is jammer dat het geen spannende wed strijd was, maar ik ben blij dat we de finale hebben gehaald. Ik ben eigenlijk al lang blij dat ik nog kon spelen toen Marijn er mee stopte." De ervaren Zeeuwen Rinie Bou- tens en Quinten van de Vrie wer den derde. De oud-winnaars (voor het laatst in 2001) hadden een paar jaar niet meegedaan in Zoutelan de, maar besloten zich dit keer weer in te schrijven. Net als Joop Dees en Peter Verburg, een ander Zeeuws duo dat het toer nooi al regelmatig op zijn naam schreef. De onderlinge confron tatie in de winnaarspoule deed oude tijden herleven. „We hebben met hangen en wur gen gewonnen", keek Boutens te vreden terug op de met 21-19 ge wonnen titanenstrijd. „Het zijn altijd beladen duels. We lopen allevier al vijftien jaar mee en hebben het beachvolleybal min of meer op de kaart gezet in Zee- w ''mm V"',: .- v, Thomas Meijboom doet een verwoede poging om de bal in het spel te houden. foto Lex de Meester land. In dit soort wedstrijden gaat het om prestige. Zij vinden het echt niet leuk om van ons te verliezen." Boutens en De Vrie lieten het toernooi in Zoutelande een paar keer voor wat het was door ande re verplichtingen. „Ik heb lang in Nieuwerkerk aan den IJssel gewoond", zei Boutens. „Nu woon en werk ik in Vrouwenpol der en zijn we weer regelmatig aan het trainen. We zoeken nu toernooien uit die we leuk vin den. Dit is zo'n leuk toernooi. Vorige week in Vrouwenpolder was er geen zak aan. Er stond windkracht zes! Het had niets meer met beachvolleybal te ma ken. Ik ben een zaalvolleyballer. Ik heb het liefst dat het veld een marktplein is. Weinig zand, geen kuilen... glad. Hier hebben ze wat dat betreft goed werk ver richt", zei Boutens. De vrouwenfinale top 2-2 werd gewonnen door Bregje Brekel- mans (vorig jaar ook al winna res) en Joyce Ruijgrok. Het kop pel van volleybalvereniging King Software Capelle versloeg Fanny Lafeber en Flore Graven- steijnmet 21-16. door Sjaak Sinke KAMPERLAND - Nijdig smeet Remy Vasseur, na zijn finish in de Schotsmantriat lon, zijn pet op de grond. Hij was gefrustreerd dat hij weer genoegen moest nemen met de tweede plaats. In Westkapelle was Vasseur een week eerder ook tweede geworden, maar dat was zijn eigen fout. Maar zaterdag werd hij op kwaliteit geklopt. De bijna tien jaar oudere An ton Mol uit Oud Beijerland was hem eenvoudigweg te snel af. Na een kilometer zwemmen in het woelige water van het Veersemeer zag het er nog goed uit voor de Vlissinger. Samen met zijn trainings maatje Leon Jacobse stapte hij vrijwel gelijktijdig de wal op voor veertig kilometer fiet sen. Anton Mol en Carlo van den Bergh volgenden op lutte le seconden. Op het door de harde wind lastige fietsparcours namen Mol en Van den Bergh het commando over. Vasseur en Jacobse volgden op een halve minuut. Na één ronde lopen van vijf kilometer was Vas seur opgerukt naar de tweede plaats, maar hij had nog al tijd een achterstand van twin tig seconden op Mol. Tandje bij Vasseur probeerde nog van al les om bij Mol te geraken, maar die zag het gevaar bij tijds, schakelde een tandje bij en bleef buiten bereik van Vasseur. Met de vuist omhoog sloot Mol dan ook de Schots mantriatlon winnend af, in een tijd van 1 uur 53 minuten en 48 seconden. „Dat was weer eens ouder wets", liet Mol na zijn finish weten, doelend op zijn zege reeksen van een aantal jaren geleden. Toen won hij vele Zeeuwse wedstrijden en schreef hij het triatloncircuit drie keer op zijn naam. „Ik ben pas vader geworden en je wordt ook een jaartje ouder, maar dit voelt goed aan", zei de blije Mol. Nu kwam de overwinning van Mol niet zomaar uit de lucht vallen, want hij zit in de voorbereiding op de triatlon van Almere, die op 27 augus tus is. „Ik ben wat kilo! kwijtgeraakt, maar heb wel mijn kracht behouden." Drie jaar geleden stond Mo! nog op het podium bij het NK in Almere, maar dat zal dil jaar moeilijk worden. Hij heeft namelijk concurrentie van Bert Flier, Guido Gosse- link, Paul Verkley, Frank Hei doorn en Rob BareL Vrouwen Bij de vrouwen stond er geen maat op Cindy Brussé uit Rot terdam. Van de zes wedstrij den waar ze dit jaar aan deel nam won ze er drie. Ze was de beste in de kwart van Hoo- ge Mierde, de achtste van Lei derdorp en de Schotsman triatlon in Kamperland. Daar naast finishte ze als tweedein Ter Aar en Bodegraven en derde in Woerden. Bij het zwemmen pakte Brus sé al een grote voorsprong op veterane Térèse van Lare uit Sluis en Jaqueline Vlietland uit Hellevoetsluis, de winna res van vorig jaar. Ondanks de harde wind bleef Brussé ge makkelijk aan de leiding „Op de wind kun je je instel len", vertelde ze na afloop. Met een kleine zeven minuten voorsprong kwam Cindy Brus sé binnen. Van Lare verloor wel wat punten voor het tria- loncircuit door die zeven mi nuten achterstand, maai staat toch weer tweede achter Anette de Bot (Oud Gastell die op de achtste triatlon haar plaatsgenote K1® Doornen voor moest laten gaan. Bij de mannen m0C'li Kees Akershoek (Ouddorp) op de achtste met de eer strij ken. Jan Spanjer uit Vlissingen werd na zijn finish van de achtste triatlon in de bloeme- tjes gezet, omdat hij met zijt tachtig jaar de oudste deelne-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18