Hier hangt echt geen lieilig sfeertje AIRCOCONTROLE 42. I I PZC Tentoonstelling Knus bij Morres Wonen in Hul;t! GESLOTEN Kokkelsector wint rechtszaak visserij Westerschelde Oplichter de gevangenis in mor *es 95 Bosch Car Service Daar kom je graag terug Voor een r 4 zorgzame i rjjl begeleiding Hl LUI 1 iiMMSM 1 WEGENS VAKANTIE De Bevelanden J.C. Hoekman MEMENTA ZEELAND Diabetes: sluipmoordenaar Diabetes Fonds Giro 5766 zaterdag 13 augustus 2005 Zeeuwse band Deo Volente maakt furore op christelijk Flevofestml in Liempde door Martijn de Koning LIEMPDE - De organisatie noemt het Flevofestival in Liempde 'een christelijk evene ment'. Een blik op de website geeft aan dat 'alles draait om Jezus Christus'. Zanger en dich ter Gijs Kamphuis relativeert: „Hier hangt echt geen heilig sfeertje." Gijs staat met zijn band Deo Volente backstage te wachten tot ze het podium mogen betre den. De groep mag dit jaar voor de tweede keer optreden op het christelijke festival in Noord-Brabant. Naast de 25-ja- rige Sluisenaar maken Christi- aan van der Houwen (24), Mar- jos Scheele (32) en Michiel de Haan (28) deel uit van de Zeeuwse band, die een jaar of vijf geleden ontstond. „Een paar jaar lang deden we eigenlijk maar wat", vertelt Gijs over de geschiedenis van de band. „Tot onze carrière vo rig jaar in een stroomversnel ling kwam. Op Cocoon, een mu ziekfestival voor jonge bands in Houten, kregen we tot onze eigen verassing de juryprijs." Het leidde tot een hernieuwde uitnodiging om te spelen op Fle- vo. „Maar ook beseften we op dat moment dat we echt wel wat kunnen. En dat dit het mo ment was om eens goed aan de weg te gaan timmeren." Dat klinkt ambitieus, maar de ervaring leert toch dat christe lijke bands niet gemakkelijk doorbreken in de 'gewone' mu ziekwereld. „Tja, dat heeft al les te maken met vooroorde len", geeft Gijs aan. „Onze lied jes gaan over het leven en de maatschappij, hoogstens zijde lings over het geloof." Maar de band heeft natuurlijk onmiskenbaar een christelijke naam. „We hebben er best eens over nagedacht om die te veran deren. Maar de naam Deo Volente bleek de lading ge woon het beste te dekken." Het Flevofestival wordt gehou den op de uitgestrekte velden van landgoed Velder. „Voor mij De Zeeuwse band Deo Volente staat al voor het tweede jaar op het Flevofestival in Liende, bekend om zijn christelijke signatuur. foto Martijn de Koning is het een festival als alle ande re", vertelt Gijs, wijzend op het festivalterrein. Maar op Pink pop hoor je toch geen gospelmu ziek? En op Lowlands zie je toch geen tent waar je kunt bid den? En Rock Werchter sluit toch niet af met een grote kerk dienst in de open lucht, zoals hier op zondagmorgen wel het geval is? „Zo moet je dat niet zien," vindt Gijs. „Op elk festival vind je dingen die je wel en niet leuk vindt. Je vindt hier allerlei soorten muziek, lezingen, kunst. Je kunt doen wat je wilt, de rest laat je links liggen." Dat is ook precies de bedoeling van het festival, vertelt de 22-jarige Geesje den Toonder uit Goes. Ze helpt sinds een jaar of drie met de organisatie van het evenement. „Het chris telijke aspect vind je vooral te rug in de algemene sfeer. Er heerst een groot saamhorig heidsgevoel: het gezamenlijke geloof in God zorgt daarvoor. Dat is iets unieks. Veel mensen komen juist daarvoor elk jaar terug." Ook Geesje geeft aan dat je niet door en door gelovig hoeft te zijn om Flevo te boeken of er op te treden. „Eeiband hoeft geen Christelijke teten te heb ben om hier te spen. We stel len ook geen eisen .n het soort muziek. Dus christijke bands met snoeiharde gaarmuziek zijn ook welkom. Zang wij ze kwalitatief maar jed genoeg vinden." Schuur Inmiddels is hetvoor Deo Volente tijd om ote treden. „Op het mooiste >dium van het hele terrein",indt Gijs. Dat podium, dat naam La Luna draagt, staat in een schuur, die op het landgoed als opslagplaats wordt gebruikt. In het gebouw is een soort woonkamersfeer gecreëerd. Een woonkamer uit grootmoe ders tijd, gezien de oubollige meubels en de ouderwetse plan tenbakken. Intiem is het er in elk geval wel. Ideaal voor de rustige luisterliedjes van Deo Volente. Presentatrice Miranda van Hol land kondigt de band aan. Ze is geen onbekende van Gijs. Van Holland presenteerde op radio 3 enige tijd het programma Door Holland. Daarin was Gijs al meerdere malen te horen. Hij las dan eigengemaakte gedich ten voor. 'Dichter des water- lands', noemt Van Holland de Sluisenaar dan ook liefkozend, daarbij wijzend op zijn Zeeuw se afkomst. Op verzoek van Van Holland gaan de meeste toeschouwers op de stenen vloer van de schuur zitten. „Naar deze mu ziek moet je lekker relaxed kun nen luisteren", is haar motiva tie. Twee meisjes van een jaar of vijftien, die vlak bij het po dium zijn gaan zitten, blijken de heren van Deo Volente nog te kennen van eerdere optre dens. Ze keuren de heren alsof het leden van de Backstreet Boys zijn. Zo vindt het tweetal dat Christiaan maar snel zijn baard weer moet afscheren ('zonder was hij veel leuker') en zijn ze het niet eens over het feit of Michiel knapper is met lang of kort haar. Doodstil Aan het begin van het optreden is er nog wat rumoer in de schuur. Maar al snel verdwijnen dege nen die de rustige muziek van Deo Volente niet zo waarderen. Als de band het gevoelige Af scheid speelt (Gijs: 'Een num mer voor een overleden vriend'), zitten ruim driehon derd mensen doodstil naar de vier mannen op het podium te kijken en te luisteren. Tijdens het tweede deel van het optreden loopt niemand de schuur meer uit. Na afloop van het laatste nummer smeekt het publiek om een toegift, maar de organisatie is onverbidde lijk. Het tijdschema is niet voor niets gemaakt. Intussen maakt de band van de het enthousiasme van het pu bliek gebruik om zijn nieuwe demo-cd, Levensecht, te verko pen. Enkele tientallen toeschou wers schaffen er eentje aan. De bandleden blijven er nuchter onder. „Daar kunnen we mooi de benzinekosten van betalen." door Harmen van der Werf BRESKENS - Op de Wester schelde mag vanaf maandag weer met schepen op kokkels worden gevist. De Amsterdamse rechtbank heeft gisteren bezwa ren van de milieugroepering De Faunabescherming tegen de vis serij afgewezen. De rechtbank zou de zaak van De Faunabescherming eigenlijk pas volgende week vrijdag be handelen, maar op verzoek van de producentenorganisatie kok kelvisserij is dit vervroegd. De visserijactiviteiten moesten na melijk deze week al worden stopgezet na een tussenvonnis van een Amsterdamse rechter. De kokkelsector leed daardoor financiële schade en drong aan op een snelle behandeling, met het risico dat De Faunabescher ming in het gelijk zou worden gesteld. Dat is dus niet gebeurd en daar was secretaris J. Holstein van de producentenorganisatie kok kelvisserij zeer tevreden over. „Eindelijk gerechtigheid", ver zuchtte hij, waarmee hij doelde op de tegenslagen die de sector het afgelopen jaar te verduren heeft gekregen. Zo is de visserij op de Waddenzee sinds 1 janua ri dit jaar verboden na een kabi netsbesluit. Doorbraak De Amsterdamse rechtbank oor deelde dat de belangen van de visserij zwaarder wegen dan die van De Faunabescherming. En zeker zo belangrijk, hij gaf ook aan dat op basis van de Europe se Vogel- en Habitatrichtlijnen een voldoende passende beoor deling van de milieueffecten van de visserij is uitgevoerd. Het laatste is in de ogen van kok kelvertegenwoordiger Holstein een doorbraak. Voor het eerst is door een rechter in een dergelij ke zaak een passende beoorde ling getoetst. Van onomkeerba re gevolgen voor het milieu is door de visserij geen sprake, bleek uit de beoordeling. Vol gens Holstein is dit van belang voor alle sectoren die te ma);- hebben met Europese Vogel- Habitatrichtlijnen, waarop de mosselsector die zo'n beoj, deling moet maken voor dei%' selzaadvisserij. I H. Baptist van De Faunabesct;. ming liet weten 'uitermate leurgesteld' te zijn. „Dit ga; om een voorlopige uitspraak.*^ volgt nog een uitvoerige befej. deling voor de Raad van State' Hij verwacht dat zijn organs tie dan wel wint. „Het kwaad; dan echter al geschied, wantï behandeling laat nog maand op zich wachten. De zijn dan opgevist." Volgens Bi; tist móet de kokkelsector niet te vroeg juichen als het gaa om de toetsing van de passeai' beoordeling. „De RaadvanS* te zal die pas echt te licht houden." De vergunning voor de schelde geldt tot 31 oktober. mag 800.000 kilo kokkelvte worden geoogst. Bij de verw king bij bedrijven in Yerseïj worden onder anderen ingezet die eerder na ting van de kokkel visserij opa Waddenzee zijn ontslagen,! worden tewerkgesteld via si speciaal voor hen opgezette a beidspool. „Hadden we vei') ren", gaf Holstein aan, hadden die mensen weer straat gestaan." MIDDELBURG - De Middd burgse politierechter heeft gistt ren een vijftigjarige Vlissinge voor oplichting twee weken vangenisstraf opgelegd. De Vlissinger slaagde eropi april dit jaar in om 200 eurob: het slachtoffer af te tr< De man zou in ruil hiervoors camera krijgen die hem getoori was. De verdachte had hem ve teld de camera, die i thuis lag, te moeten ophalen, Hij keerde niet meer terug. 15 september t/m 24 oktober 2005 i.s.m. Noordbrabants Museum Keer terug in de tijd waar het leven nog knus en overzichtelijk was... de tijd van het harde werken en de vooruitgang. OPROEP! Speciaal voor deze tentoonstelling wordt een 'mijn jaren '50 wand' gemaakt, daarom zijn wij op zoek naar bijzondere voorwerpen uit de jaren '50 met als thema wonen en leven. Heeft u een zeldzaam voorwerp met daarbij een mooi verhaal? Stuur dan vóór 31 augustus een foto met uw anekdote naar Morres Wonen. De deelnemers van de meest bijzondere en originele objecten worden uitgenodigd en gefotografeerd met hun object. Wie weet wordt uw bijzonder 'mijn jaren '50 object' wel tentoongesteld tijdens KNUS bij Morres Wonen! Het meest bijzondere object wordt bovendien nog beloond met een wooncheque t.w.v 500,- Morres Wonen I Industrieweg 2 1 4561 GH Hulst I tel. 01 14-388 388 afd. marketing I info@morres.nl I www.morres.com WON E N Ook uw autoairco moet regelmatig in onderhoud om zo lang mogelijk goed te blijven functioneren. Lente, zomer, herfst en winter; ieder jaargetijde is een geschikt moment. Voor onze klanten heben wij een Basisonderhoudspakket samengesteld. Wij controleren graag voor u: dichtheid van het systeem uitblaastemperatuur in de auto de V-snaarspanning van de compressoraandrijving de uiterlijke conditie van de hoofdcomponenten Compleet voor slechts BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 KOUDEKERKE, Autobedrijf Kluvfhout Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 WISSEN KERKE, Autobedrijf de Moor Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 gWd www.boschcarservice.nl - ,V< van zaterdag 3 september tot en met dinsdag 27 september Woensdag 28 september vanaf 9 uur weer GEOPEND BAART ANVC CONTACTLENZENSPECIALIST OPTIEK Bierkaaistraat 14 4561 BC Hulst tel. 0114-370620 lte ontbieden Alle voorzieningen om thuis óp fë baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen INFORMATIE PAKKET op aanvraag verkrijgbaar (gratis en vrijblijvend) UITVAARTZORGCENTRUM Hoofdkantoor: Geldeloozepad 20,4463 Aj Goes (0113) 227525 Rouwcentra: Geldeloozepad 20 Goes - Kitskinderseweg 1 kapelle Facilitair Bedrijf: Langeweg 1 's-Gravenpolder müxitf www.uitvaartzorgcentrum.nl Gespecialiseerd in gedenktekens Lasergraveren 25 jaar garantie Zandstralen - Renovatie - Onderhoud Mementa Zeeland Buitenweg 35 4571 EP Axel Tel. 0115-530901 www.mementa-zeeland.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 10.00 tot 17.00 uur j en 's avonds op afspraak Aangepaste vakanties voor iedereen! Vanaf 2005 zijn de vakanties van het Reumafonds voor IEDEREEN die behoefte heeft aan een aangepaste vakantie tegen een betaalbare prijs! Cultuur, natuur of zon en strand voor elk wat wils en met alle comfort voor mensen die min der mobiel zijn. In Europa en in Nederland, zoals het bungalowpark Groot Stokkert op de Veluwe. Bekijk het vakantieaanbod op: wwwjeumafonds.nl of bd de afdeling reizen óm de gidste bestéllen: T 020 589 64 «5 info Hotel en bungalowpaik Groot Stokkert: T 038 447 *4 Check uw kans op diabetes via www.langzaljeleven.nl. ledereen kan diabetes krijgen. Gemiddeld wordt diabetes pas na 7 jaar ont dekt. Hoe langer men diabetes heeft, hoe groter de kans op compli caties als nieraandoeningen, slecht ziendheid en voetamputaties. Van de mensen met diabetes overlijdt uiteindelijk zo'n 70% vroegtijdig aan hart- en vaatziekten. Diabetes treft nu al 1 op de 20 Nederlanders. Dat zijn minstens 850.000 mensen. De verwachting is dat het aantal diabe tespatiënten in 2020 is toe- genomen met 35,7%. Ceef aan diabetes en geef om jezelf Help diabetes de wereld uit Het Diabetes Fonds bestaat 25 jaar, Er is geen reden voor een feestje. De groei van het aantal diabetes patiënten moet vanaf nu afnemen. Helpt u? Tel. 033-46 22 05S Stationsplein 1 39, 3818 LE Amersfoort info@diabetesfonds.nl www.diabetesfonds.nl www.langzaljeleven.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 62