Herinneringen aan Osmanovski PZC Nijboer en Iordachescu gaan als koploper laatste ronde in f.'-.A.. ok weg van WATER? Schutte vooral naar EK voor zwemrecords Sterk bezet toernooi op strand Zouteland Rugnummer tien bestaat niet meer in Breskens uitslagen Veldman op EI www, wegvanwater, be Dan moet je zeker in Oost-Vlaanderen zijn! zaterdag 13 augustus 2005 Hij was een geliefd en begaafd voetbal ler. Om die reden wordt de eerste speel dag van de nieuwe competitie bijzon der voor derdeklasser Breskens. Een jaar geleden was Esad Osmanovski er immers nog. Op 18 november 2004 stierf hij. Toch zal een Osmanovski dit seizoen het shirt van Breskens dragen. Cisko, de vader van Esad, gaat-in het tweede spelen. Hij is teleurgesteld dat hij niet gepromoveerd is naar groep 1 en geeft er daarom de brui aan als scheidsrechter. Negen maanden na die zo dramatisch verlopen dagen een open hartig gesprek met Cisko en zijn echtge note Sali. door Karei Pleunis BRESKENS - In de huiskamer van de Osmanovski's, achter de pastorie van Omer Giellet, staat het vol met foto's van een ogenschijnlijk altijd vrolijke jongen. Esad in een shirt van Breskens, Esad in een shirt van PSV. Esad met vriendin, Esad met zus Diana, Esad in de kantine van de sportschool in Den Haag waar hij sport en bewegingsleer studeerde. De laatste foto van voor zijn onverwachte dood. Een brandend kaarsje. Het is nog altijd een vraag. Waarom mocht deze 23-jarige jongen niet ver der leven? „Hij dronk en rookte niet. Hij leefde gezond", zegt Cisko. Nie mand zal het antwoord kunnen geven. „Maar ik ben er zeker van dat Esad de beslissing om hier te vertrekken zelf nam. Als invalide wilde hij niet leven. Dat paste niet bij hem." Sali: „In het ziekenhuis van Brugge vroegen ze na zijn overlijden of ze mochten onderzoeken waaraan hij was gestorven. Dat hebben we niet toege staan. Als je niet weet wat iemand heeft als hij nog leeft, wat voor zin heeft het om dat uit te zoeken als hij overleden is? We wilden dat hij snel naar huis kwam. Dat is gebeurd, hij kwam in de kerk te liggen, hier achter ons. Zo kon iedereen waardig afscheid van hem nemen." De zondagavonden zijn nog altijd leeg. Cisko zegt de discussies over voetbal te missen. Toen ze beiden in het eerste van Breskens speelden, ging het soms hard tegen hard. Ze hadden allebei een uitgesproken mening. „'Ik ben jong, ik was vandaag beter pa'. 'Maar ik heb meer ervaring zoon. Ik zie het spel be ter.' Al was dat niet zo, ik moest toch Cisko Osmanovski bij het graf van zijn zoon Esad. wat zeggen. Hij was zo begaafd, veel be ter dan ik ooit was geweest." „Toen ik scheidsrechter werd en aardi ge rapporten kreeg, was het: 'Klasse pa, dat heb je weer goed gedaan.' Hij was best trots op me dat ik een goede scheidsrechter was." „Soms ga ik een half uur video kijken van wedstrijden waarin Esad en ik samen speelden in het eerste elftal van Breskens. Dat is al lemaal opgenomen. Dan kan ik emotio neel worden, maar het lucht ook op." Het was de avond van de zestiende no vember. Cisko had spaghetti gemaakt. Esad lag voor de training nog even op de bank. Niets aan de hand. Hij was en kele dagen eerder op de training welis waar onwel geworden, maar tests in het ziekenhuis toonden geen afwijkin gen. Angelo Cornells kwam hem halen om te trainen. „'Doei pa, doei ma.' Dat zijn de laatste woorden die we van hem ge hoord hebben. Toen ik op het voetbal veld dat personeel van de ambulance zag staan, ben ik naar Esad gerend. Ik heb z'n armen gepakt, geknepen, ge schud. Jongen, word wakker." „In het ziekenhuis lag hij te stralen. We veronderstelden dat hij elk moment wakker kon worden. De doktoren verze kerden ons dat hij ons hoorde. Hij wist wie er aan zijn bed stonden. We kregen een kamertje. De tweede nacht om kwart over drie kwamen ze ons plots halen. Het ging niet goed, we waren te laat. Esad was al overleden." De dagen erna zijn als een film aan de Osmanovski's voorbij getrokken. „Het huis hier was vol. We zijn de voetbal club, feitelijk heel de gemeenschap Breskens veel dank verschuldigd. We zijn zo geweldig opgevangen. Toen we hier kwamen, dertien jaar geleden; nu foto Wim Kooyman weer toen Esad overleed. Zijn graf, het is allemaal betaald door sponsors, door particulieren die wat wilden doen voor ons." Onwerkelijk Foto's van de bloemstukken, foto's van een overleden Esad, liggend in zijn kist. „Zo onwerkelijk", zegt Cisko. „Nog steeds. Je verwacht dat hij elk mo ment binnen kan wandelen." Niet Esad, wel zijn trainingsmaatjes die el ke vrijdagavond voor de training even langs gaan op het kerkhof, zijn vrien din, de ouders van zijn vriendin. „Het was heel belangrijk dat die mensen ons niet in de steek lieten. We leven nu weer, elke dag gaat het een stukje be ter." De beslissing was moeilijk, maar het kon niet anders. Sali: „We hebben zijn kamer opgeruimd. Alle kleding van van onze sportredactie VLISSINGEN - Zwemmer André Schutte van De Stormvo gel uit Vlissingen, vertrekt van daag naar Stockholm. Daar is vanaf dinsdag tot en met zon dag 'het Europees Masterkam- pioenschap. In de Zweedse hoofdstad komt Schutte in actie op vier afstan den in de categorie mannen 45-49 jaar. Na eerder al te hebben meege daan aan het EK in het Franse Millau (2003) en het WK in het Italiaanse Riccione (2004) wordt dit zijn derde grote toernooi. Tel kens kwam hij terug met per soonlijke en Zeeuwse records. Doel is aansluiting vinden bij de toptwintig van Europa. Op één afstand is Schutte al zeker van een Zeeuws record. Op de 100 meter rugslag zwom nog nooit iemand in zijn leeftijdsgroep. Voorwaarde is dat Schutte tech nisch goed zwemt, maar dat lijkt gezien de recente trainings- arbeid geen probleem. Met in zijn programma de 50, 100 en 200 meter rugslag én de 200 meter wisselslag is een goe de voorbereiding een pre. Trai ningen bij z'n club, zelf trainen in het openluchtbad in Kruinin- gen en trainingen meedoen bij andere verenigingen; geen enkel door Koen de Vries VLISSINGEN - Friso Nijboer is samen met de Moldaviër Iorda chescu koploper in het HZ schaaktoernooi. Nijboer ver sloeg gisteravond de Rus Landa, Iordachescu was de verrassend sterke Nederlander Maurice Peek de baas. Het leek er gisteravond lange tijd op dat allezes leiders (Ikon- nikov, Sasikiran, Nijboer, Lan da, Iordachescu en Peek) in hun onderlinge partijen op remise zouden spelen. Vlak voor slui tingstijd wonnen Nijboer en Ior dachescu alsnog. Het veld ach tervolgers dat op de loer ligt, is groot. Aan het vierde bord versloeg Oleg Romanishin uit Oekraïne de Israëliër Maxim Rodshtein. Het was een strijd tussen een ve teraan en een pupil. Romanishin was in het Sovjet-tijdperk een van de gevaarlijkste tegenstan ders van Antatoli Karpov, Rodshtein was vorig jaar wereld kampioen in de categorie tot zes tien jaar. Erwin l'Ami, die de Spanjaard Lacasa zijn eerste nederlaag toe bracht, werd ook koploper, net als Daniël Stellwag'en (hij be reidde zich gisteren middels een partijtje hockey voor) en Roma- nishins landgenoot Malakhatko, Laatstgenoemde, een schaker die tussen het roken door ook nog tijd kan vrij maken voor het doen van zetten, toonde zich gis teren voor het eerst aan het front van het HZ-toernooi na zijn zege op de Israëliër Khmel- niker. Koen Leenhouts leek zich lange tijd bij het selecte gezelschap te kunnen voegen, maar in het eindspel zag hij zijn voordeel te gen de Indonesiër Megaranto als sneeuw voor de zon verdwijnen. Uiteindelijk moest hij zijn tegen stander feliciteren. „Ik dacht dat ik gewonnen stond, maar ik heb uiteindelijk een rekenfout gemaakt", gaf de Oostburger aan, met een glas wijn in de hand als troost. „Het is zuur. Ik had bij de leiders kunnen ho ren." René Tiggelman ontpopt zich in Vlissingen tot en ware stunt man, voorzover daar bij het schaken sprake van kan zijn. De veertigjarige speler van schaak club Middelburg legde al eerder in het toernooi sterke spelers om en gisteren deed hij dat weer. Hij versloeg de Taufik Ha- lay, een Fide-Meester uit Indone sië, nota bene met de zwarte stukken. Tiggelman ontmoette in de acht ronden inmiddels vijf tegenstanders met een titel, on der wie drie internationaal mees ters. Daarmee voldoet hij bijna aan alle voorwaarden voor zijn eer ste meestemorm. Als hij van daag een van de dertien sterkste spelers uit het toernooi treft, is die norm zelfs een feit. Treft hij een mindere speler, dan mag hij niet verliezen. Niet met een glas wijn in de hand, maar met een dikke sigaar in de mond, stond Tiggelman gisteravond na te ge nieten van zijn zoveelste succes. Hijzelf was misschien nog wel het meest verbaasd over zijn ze ge: „Ik speelde voor het eerst van mijn leven Grünfeld-In- disch. Ik moest iets anders na die blamage eerder deze week te gen de Duitser Henrichs. Na twintig zetten stond ik al gewon nen. Onbegrijpelijk." De mees- ternorm is voor hem geen issue. „Je hebt er drie nodig en als het morgen lukt, heb ik veertig jaar over die eerste norm gedaan." Ook in de lagere regionen was sprake van enige opwinding. De Belg Guy Baete kreeg vroeg op de avond een nederlaag aan zijn broek toen zijn mobiele telefoon afging. Zijn tegenstandster claimde de winst en Baete schudde haar schuldbewust de hand. De Belg kent de regels. Hij organiseert immers zelf jaar lijks een toernooi in Brasschaat. Niet achter het bord maar in een hockeypartijtje binden Da niël Stellwagen (links) en Friso Nijboer de strijd met elkaar aan. foto Ruben Oreel -JSj Esad is naar familie in Macedonië ge gaan. Alleen één blauw schooljasje waarop zijn naam stond, hebben we be waard. Zijn judopak is terug naai school. Het heeft geen zin om elke keer met een kamer vol met spullen van Esad geconfronteerd te worden." Maanden na het overlijden van Esad kregen de Osmanovski's uiteindelijk een verblijfsvergunning. Daardoor kun nen ze nu heel officieel een eigen wo ning aanvragen. Cisko kan legaal wer ken. „Toen de gemeente en Gommert Burger van de stichting Inlia Zeeland ons het nieuws kwamen vertellen, wa ren we net 25 jaar getrouwd. Ze ston den met bloemen voor de deur. Dan denk je, da's leuk, da's lief. Maar toen we de echte reden hoorden, hebben we gehuild. We weten dat Esad dit voor ons heeft geregeld. Hij heeft ons zien staan en heeft boven zitten lachen." Het krijgen van een verblijfsvergun ning weegt in elk geval zwaarder dan het vermeende onrecht dat Cisko daar na werd aangedaan door de voetbal bond. „Vriendjespolitiek. Jarenlang heb ik met Johan van Espen stad en land afgereisd om mijn duels te leiden. De laatste wedstrijd kreeg ik een rap port met een beduidend mindere waar dering. Dat heeft mij de promotie naar de hoogste groep gekost. Toen hebben we een briefje naar de KNVB gestuurd dat ik ermee stopte. Ja, een enorme te leurstelling. Ik heb er alles voor ge daan, twee keer per week trainen. Blijk baar mocht ik niet promoveren. Ik kon nog protesteren, maar via een protest wil ik niet promoveren." Eén van de grensrechters die hem assis teerde bij het beslissingsduel Moerse Boys-Longa, mocht wel door naar de hoogste groep. „Ik probeer me er niet druk om te maken, maar ik heb het er best moeilijk mee. Fluiten was een be langrijk deel mijn leven. Ja, de commis sie heeft me een briefje gestuurd met de mededeling dat ik elk moment weer kan beginnen." Z'n zwarte pak hangt dus in de kast. Hoewel, voor vriendschappelijke duels komt het er wel uit. Want die laat Cis ko niet lopen. In de competitie zal de kleine arbiter echter niet meer te zien zijn. Wel op het voetbalveld, in het tweede van Breskens. Nie,t met het num mer tien, het nummer van Esad. Want dat bestaat niet meer in Breskens. Num mer tien is immers definitief vertrok ken uit Breskens, al blijft de herinne ring levend. door Koen de Vries ZOUTELANDE - Elk jaar mag het Inhome beachvolleybaltoer- nooi bij Zoutelande zich op een sterk deelnemersveld verheu gen. Zo sterk als in de vijftiende editie die vandaag wordt ge speeld, was het toernooi echter nog nooit. Organisator Hennie Swartj es kon in de topklasse de afgelo pen weken het ene na het ande re topkoppel inschrijven. Aller eerst waren daar de Goese broers Marijn (27) en Thomas (21) Meijboom, de winnaars van de afgelopen twee edities. Het is echter zeer de vraag of ze de titel opnieuw kunnen pak ken. Ze krijgen namelijk tegen stand van hun geroutineerde provinciegenoten Rini Boutens/ Quinten van de Vrie en Joop Dees/Peter Verburg. Ook twee andere Zeeuwen komen in actie. Wouter de Steur speelt met een Duitse partner en Niek Cornelis- sen met een Franse partner. Verder komen de West-Braban ders Marijn Ewijk en Freek Huismans naar Zoutelande. Ze vormen een door iedereen ge vreesd koppel. En ook de Duit sers Alexander Kiel en Tim Schone, afkomstig uit Heidel- berg, schijnen heel wat in hun mars te hebben. De topkoppels worden onderver deeld in vier poules van vier. „De toppers kunnen er dan eerst lekker inkomen en hoeven pas daarna tegen elkaar", weet Hennie Swartjes. „Dat zullen ze denk ik prettig vinden." De topvrouwen zijn ing^ in drie poules van drie. Faw ten zijn onder anjj Henriëtte Swartjes/Wendyjj denbregt, jj Brekelmans/Joyce Ruijgroj j zy Kassens/Larissa Teutó en Fanny Lafeber/Flore Gras teijn. De koppels in de topklassen len op velden van acht bij j meter. De afmetingen van dew den voor spelers uit de sub) zijn zeven bij zeven. Ookzijsi len in koppels. De recreay spelen in teams van drie op^ den van zeven bij zeven. Hennie Swartjes heeft opj stranden 1 en 2 west, gelegeaj strandpaviljoen De Branjj (bij Zoutelande, richting kapelle), 23 velden tot zijn| schikking. De inwoner vanö gekerke heeft tachtig tearnJ schreven en houdt het daad „Er is meer belangstelling^ als ik meer teams toelaat,^ de formule van het toernoaj het gedrang. Het moet coup) en overzichtelijk blijven. De? den zijn over twee stranden^ deeld en dat moet zo bhjvea'j Zand Wellicht kan hij volgend a meer velden op twee strëj kwijt. „Door stormen is erra zettend veel zand weggeslag Ik heb de laatste tijd vaakst geslapen. Als het waaide i dacht ik steeds maar 'daarg mijn zand'." Het beachvolleybaltoernooii gint vandaag om ongeveerII uur. De finales worden ra 17.00 uur gespeeld. moment liet Schutte liggen om aan zijn techniek te schaven, uit houdingsvermogen te verleggen en snelheid te kweken. Dinsdag zwemt hij zijn eerste afstand, de 200 meter wisselslag. Woensdag is de rustdag, donderdag staat de 50 meter rugslag geprogram meerd. Vrijdag zwemt hij de 200 meter rugslag en zaterdag de 100 meter rugslag. Helsinki. WK. Mannen. 400 m, fina le: 1. Wariner (VSt) 43,93, 2. Rock (VSt) 44,35, 3. Christopher (Can) 44,44, 4. Brown (Bah) 44,48, 5. Benjamin (GBr) 44,93, 6. Simpson (Jam) 45,01, 7. Willi amson (VSt) 45,12, 8. Steffensen (Aus) 45.46. 110 m horden, finale: 1. Doucouré (Fra) 13,07, 2. Xiang Liu (Chn) 13,08, 3. Johnson (VSt) 13,10, 4. Arnold (VSt) 13,13, 5. Trammell (VSt) 13,20, 6. Brown (VSt) 13,47, 7. Wignall (Jam) 13.47, 8. Inocencio (Bra) 13,48. 50 km snelwandelen, finale: 1. Kird- japkin (Rus) 3.38.08, 2. Vojevodin (Rus) 3.41.25, 3. Schwarzer (Ita) 3.41.54, 4. Ny- mark (Noo) 3.44.04, 5. Chengliang (Chn) 3.44,45, 6. Zepeda (Mex) 3.49.01, 7. Magdziarczyk (Pol) 3.49.55, 8. Yamazaki (Jap) 3.51.15. 4 x 100 m, geplaatst voor finale: Tri nidad Tobago 38,28, Groot-Brittannië 38,32, Frankrijk 38,34, Jamaica 38,37, Ja pan 38,46, Duitsland 38,58, Nederland se Antillen 38,60 (NR), Australië 38,65. Vrouwen. 200 m, finale: 1Felix (VSt) 22,16, 2. Boone-Smith (VSt) 22,31, 3. Ar- ron (Fra) 22,31, 4. Campbell (Jam) 22,38, 5. Colander (VSt) 22,66, 6. Goests- jina (Rus) 22,75, 7. Geavert (Bel) 22,86, 8. Mothersill (Cay) 23,00. Polsstokhoog, finale: 1. Isinbajeva (Rus) 5,01, 2. Pyrek (Pol) 4,60, 3. Ha- mackova (Tsj) 4,50, 4. Polnova (Rus) 4,50, 5. Gao (Chn) 4,50, 6. Rogowska (Pol) en Ellis (Can) 4,35, 8. Boslak (Fra) 4,35. Kogelstoten, geplaatst voor finale: Vili (NZe) 19,87, Ostaptsjoek (WRu) 19,65, Kriveljova (Rus) 19,28, Cumba (Cub) 18,94, Kleinert (Dui) 18,90, Koro- neko (WRu) 18,83, Riabinkina (Rus) 18,72, Gonzalez (Cub) 18,53, Schwanitz (Dui) 18,35, Li (Chn) 18,35, Legnante (Ita) 18,06, Tunks-Koeman (Ned) 17,87. 1-üM'Ll Vlissingen. Zomeravondbridge (re sultaten vanaf 50 procent). A-lijn: mw. Van Leeuwen/Schoof 61.99, dms. Peeters/Tieman 60.71, dms. V.d. Laan/ Hurkmans 57.65, De Munck/Wagenaar 56.63 56.63, echtpaar Labrujere 56.38, echtpaar De Cock 56.12, dms. Bordes/ Boter 55.87, Tromp/Vorenhout 55.36, dms. Wiesner/lngenegeren 52.55. B-lijn: mw. Stol/Ladonski 61.90, Krappen/Trampe 60.12, Polderdijk/ Tuin man 56.55, dms. Kramer 56.25, mw. Lere/Daane 55.06, dms. Van Hoepen/ Van Engelen 54.46. C-lijn: Stol/ Nou- wens 60.51, echtpaar Travinski 58.00, dms. Krepska/V.d. Wart 53.67, De Bakker/Van den Berg 52.94, echtpaar Stengs 52.68, dms. De Regt/Wouts 52.14, echtpaar Rietman 51.88, mw. Jobse/De Graaf 50.86. Vlissingen. Hogeschool Zee land-toernooi, achtste ronde, be langrijkste uitslagen: Ikonnikov - Sas ikiran remise, Nijboer - Landa 1-0, Iorda chescu - Peek 1-0, Romanishin - Rodsh tein 1-0, Malakhatko - Khmelniker 1-0, Stellwagen - Rahal 1-0, L'Ami - Lacasa 1-0, Leenhouts - Megaranto 0-1, Rogers - Afek remise, Volke - Piceu remise, Ko- hlweyer - Purnama 1-0, Martens - Zozu- lia remise, Henrichs - Tan 1-0, Roeder - Van Leent 0-1, Odendahl - Vanderhallen remise, Brinck-Claussen - Oud 1-0, Van den Berg - Livshits 1-0, Kern - Prange 1-0, Halay - Tiggelman 0-1, Becker - Van Hoeve 1-0, Friesen - De Waal 0-1, Ver- duyn - Verduyn remise, Jansen - Michiels 0-1, Massink - Doggers 0-1, Cornelisse - Hekhuis 0-1, Baete Weersel 0-1. Stand aan kop:: boer, Iordachescu 7 punten; 3. It kov, Sasikiran, L'Ami, Romanishirt lakhatko, Stellwagen, Megaranto 10. Landa, Peek, Afek, Wegerle, I weyer, Henrichs, Van Leent, Bofill, ck-Claussen 6. EËBSSHnBHHMI Stockholm. Vrouwen. Kwartli Dousjevina (Rus/3) - Sucha (Slv;t 6-4 6-3, Srebotnik (Slv/5) - Castano 4-6 7-5 6-1, Loit (Fra) - Parra Sar (Spa) 6-2 7-5, Miskina (Rus/2)-A son (Zwe) 7-5 6-2. Montreal. Mannen. Kwartfin Mathieu (Fra) - Beek (Slw) 6-16-2. EESSSOBMI Gouden Gids divisie. TOP Oss - FC Dordrecht 1-2(1 36. Zschusschen1-0, 69. Kalisse 11, Lopes 1-2. Scheidsrechter: Winterj schouwers: 1348. Gele kaart: V® len, Ferrier (TOP Oss). MVV - AGOVV 2-2 (1 -O). 40 Roa (eigen doel), 51. Muhamadu 2- Wegh 2-1,90. De Waal 2-2. Scheiden ter: De Groot. Toeschouwers: 3661. VVV Venlo - Stormvogels/feit 1-0 (O-O). 65. Soltani 1-0. Scheids: ter: Van Huiten. Toeschouwers1.)! Gele kaart: Broers (VVV Venlo), Heulen, Meye, Junqueira, Co (Stormvogels/Telstar). Emmen - FC Den Bosch 3-1 (1-1) Schoenmakers 1-0, 35. Cales 1-1,5 Khalifi 2-1, 84. Van Dijk 3-1. Sd< rechter: Janssen. Toeschouwers:) Rode kaart: 50. Tieltjes (Emmenl.i kaart: El Khalifi (Emmen), Uneket vids (FC Den Bosch). Fortuna Sittard - Go Ahead 3-2 (1-2). 7. Pamela 0-1, TO.Lovill 18. Taiwo 1-2, 83. Daemen 2-2,85' wo 3-2. Scheidsrechter: Koopman) schouwers: 2600. Gele kaart: Ssj (Fortuna Sittard). Helmond Sport - FC Eindhovtai (3-0). 13. Bridji 1-0, 20. Hese 2-0,4 labro 3-0, 71. Van Gils 3-1 (strafst'. Scheidsrechter: Wiedemeijer. I schouwers: 2475. Gele kaart: Cat." Vangeffelen, Hese (Helmond Sporti mouge, De Roover, De Boer, Sm's Eindhoven). FC Zwolle - FC Volendam 1-1 (t 75. Ketting 0-1, 82. Berger 1-1, Sch rechter: Steegstra. Toeschou 3500. Gele kaart: Schol, Bischop.lkf kamp (FC Zwolle), Boots, ChaiatJ' (FC Volendam). Cambuur Leeuwarden - Exfci 0-1 (0-1). 30. Bruins 0-1. Scheid* ter: van Boekei. Toeschouwers: Gele kaart: Brack (Cambuur Lee.' den), Zijm (Excelsior). SPLIT - Zeiler Stefan Veldi is gisteren bij het EK Laser! diaal op de 25e plaats gea digd. De Middelburger maakte# buut in deze klasse. Zijn bs race-prestatie was deze een zestiende plaats. Er deö bijna zestig zeilers mee in! Kroatische Split. advertentie vlieWft ir* .i|j( twi fti'v. :tuit nve.qlijtyurii-r'n.iit -1 Wil jc tjtgól" vyete»: i,*w, tJl.Jouj I.Mvf.s Oó*(:V!ó}»n»je «tètéfih,da». GRATIS brochure i J www.w0jjvftHw4t01.bp, H' bei I-sar". «-3 Ï'J o<) WEDSTRIJD! Kijk bok pvpjï op «Ie webfiiy vuoi l&ukc ..Jijjipjitigcn lOitil wjtci Met wRtjteltik WIN je zelfs één van tte vijf weekends mei een lijxejodtt voor S per ionen} V* -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18