Parkeerterrein voorlopig dicht GELUKKIG ZIJN ER OOK NOG KRANTEN. Oud maar niet versleten Achttien gegadigden voor Lewedorpse startershuizen Snuffelmarkt Schutters Zuiddorpe winnen cup Gemeente Veere grijpt in na actie van boze ondernemers weekenddiensten vrijdag 12 augustus 2005 U door Harmen van der Werf LEWEDORP - Voor zeven in Le- wedorp te bouwen starterswo- ningen hebben zich achttien ge gadigden gemeld, onder wie een aantal uit Lewedorp zelf. H. Vinke, coördinator verkoop en marketing van projectontwik kelaar Proverko in Goes, vindt de belangstelling 'absoluut niet tegenvallen'. „We hebben het toch over Lewedorp en niet over een dorp met een voorzieningen niveau zoals in Heinkenszand. In totaal hebben we vijfenveer tig brochures over het project verstuurd aan belangstellenden. Achttien mensen hebben zich daadwerkelijk ingeschreven." De zeven starters woningen in de Lewedorpse nieuwbouwwijk West-Kraaijertpolder worden in de laatste week van augustus toegewezen bij loting. In overleg met de gemeente Borsele is be paald dat starters op de woning markt uit Lewedorp voorrang hebben, gevolgd door starters uit de gemeente Borsele. De omschrijving 'starter' is strict. Hij of zij moet zich voor het eerst op de woningmarkt be geven, geen zelfstandige woning achterlaten (met uitzondering van een studentenwoning) en jonger zijn dan 55 jaar. ,,Het gaat dus vrijwel uitsluitend om thuiswonenden", aldus Vinke. Uit Lewedorp hebben zich drie gegadigden uit die categorie ge meld, uit de rest van de gemeen te Borsele vier. Volgens Vinke wil dit echter niet zeggen dat alle zeven vrij goedkope starterswoningen LEWEDORP - Op het terrein van minicamping Veldzicht in Lewedorp is zaterdag 20 augus tus een snuffelmarkt. Bezoekers kunnen er terecht voor onder meer poppenkle- ding, zeephondjes en sierfruit. Bij de koffie wordt witloftaart geserveerd. De markt begint om negen en eindigt om vier uur. daarmee al zijn vergeven. „pj is altijd de vraag of iedereend stap naar het kopen van een*;, ning neemt." Vallen er gegadii den uit de eerste twee categoril ën af, dan komt de volggJ groep aan bod, de groep gega^ den die in Borsele in een huuj woning woont. Huurders uit wedorp hebben voorrang. Zétg kandidaten huren nu. De gemeente Borsele geeft ed korting op de grondprijs voor j starterswoningen van 65,45 e-. ro per vierkante meter. Wieeg starterswoning koopt en diebb nen vijf jaar verkoopt, moetj gemeentelijke bijdrage volte terugbetalen. Wie binnen vijlj tien jaar tot verkoop overga moet de helft terugbetalen. 1 Het is voor het eerst dat inde$ meente Borsele starterswoJ gen worden aangeboden. Injj gemeente Reimerswaal zijne* gerealiseerd aan de Pieim straat in Krabbendijke en st] de bouw van starterswoning in Oostdijk op de rok West-Brabantse woningcorpon tie Zorgvoorwonen heeft a langs een plan ingediend .ju de realisatie van vijf starten^ ningen in Kats op Noord-Ben land. ZUIDDORPE - Het schutter® tal van handboogvereniging! Sebastiaan uit Zuiddorpe tó de felbegeerde supercup gewa nen. De schutters bleken in de fk op het schuttersterrein in h te sterk voor het zestal van ik schappij De West er schelde; Terneuzen. De afgelopen ma den hebben tien vereniging uit Zeeuws-Vlaanderen voorn den afgewerkt op diverse loa ties. Er werden door de i schutters telkens in totaal! schoten gelost naar de volles pluimen op de 28 meter bt( staande wip. zaterdag 13 en zondag 14 augustus 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 8.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogel straat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland Tandzorg, v. Hallstraat 2, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233 of (0113)228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Graven polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur, Wijkverpleging Allévo. tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M.Stroo, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. VLISSINGEN - Het mag dan muziek zijn van veertig jaar oud, maar versleten klinkt het heus waar niet. Small Faces, Monkeys, Kinks, Rolling Stones - ze kwamen allemaal voorbij op de eerste avond van het Horeca Muziek Festival in Vlissingen. Niet zelf na tuurlijk, maar hun muziek. Uitstekend verzorgd door sixtiesband The Revolvers. Compleet met fluwelen pakken. Zelfs de maniertjes klopten. My generation van The Who, inclusief de legendarische mo lenwiekslag en de afsprong van gitarist Pete Townshend. Alleen, bij The Revolvers bleef de gitaar heel. Na The Revolvers betrad Plaeto het podium. Het Horeca Muziek Festival gaat vanavond op het Bel- lamypark verder met Nederlandstalige muziek van onder anderen de Havenzangers en Dennie Christian. Zaterdag wordt het festival afgesloten met onder anderen rhythm and blues band Too hip for the room en de feestband WC Experience. foto Lex de Meester door Selma Osman VEERE - De gemeente Veere heeft keien geplaatst om ervoor te zorgen dat het overloopter rein aan de Kanaalweg Westzij de voorlopig niet wordt ge bruikt door parkeerders of men sen die het terrein oversteken om op de wallen te gaan staan. Enkele ondernemers hebben af gelopen dinsdag het veld openge steld, omdat het zo druk was dat toeristen rondjes bleven rij den om een parkeerplek te vin den. De ondernemers hebben het heft in eigen hand genomen om dat ze boos en gefrustreerd zijn dat het veld op piekdagen dicht- blijft. De gemeente zegt dat het terrein gesloten was vanwege de slechte gesteldheid van het gras. Bij nat weer kwamen er klach ten van automobilisten die in de modder hadden vastgezeten. Volgens wethouder M. te Roller is na de actie van dinsdag snel ingegrepen, omdat er auto's op de wallen stonden. „Dat willen we niet." De gemeente wil op het recht hoekige veldje tussen de Kanaal- weg Westzijde en de Veerseweg een parkeerterrein voor vijf bus sen en 61 auto's aanleggen. Daarvoor is een bestemmings planwijziging nodig. De eerste inspraakronde is ach ter de rug. Een groep bewoners gaf schriftelijk aan te vrezen voor hun uitzicht. Binnenkort besluit het college of het plan wordt doorgezet. Als tussenop lossing werd het veldje dit sei zoen als overloopterrein ge bruikt. Totdat het gras veranderde in een modderpoel. Parkeerwachters nemen in de ge meente Veere rond het middag uur het besluit om bij grote drukte de overloopterreinen open te stellen. Dinsdag werden de paaltjes en de linten verwij derd door boze ondernemers. Voorzitter F. Vroom van de Mid denstandsvereniging Veere staat niet achter de actie, maar kan het ongenoegen1 van de mid denstanders wel begrijpen. „De Veerse dinsdagen met de histori sche markten zijn een bekend heid op de campings. Bij lelijk weer wil iedereen naar Veere. Maar dan begint het zoeken naar een parkeerplaats." Omdat de bestaande overloopterreinen aan de Sluiskom en de Kanaal- weg te ver uit elkaar liggen, ont staat er zoekverkeer. „De Wa- genaarstraat verandert op zo'n dag in een fuik." Toeristische bussen lopen volgens Vroom vast en kunnen niet meer keren. „Sommige bussen willen zelfs niet meer in Veere komen." Vroom wil de actie niet goedpra ten, maar die had volgens haar wel tot gevolg dat het centrum voor een middag autoluw was. „Auto's reden Veere niet meer in." De ondernemersvereniging dringt al jaren aan op een oplos sing. „Toen dit jaar het parkeer beleid werd ingevoerd, hebben we gezegd dat er eerst goede par keervoorzieningen moesten ko men. Dat is niet gebeurd." Het kleine terreintje aan de Kanaal- weg Westzijde tot parkeerter rein te bestemmen, noemt ze een afleidingsmanoeuvre. „Dat is niet de hals van de zaak." Wethouder Te Roller zegt dat be sloten is de parkeerperikelen nog één seizoen aan te zien. Op lossingen zijn kostbaar. „Er komt een evaluatie van het par keerbeleid. Zowel Veere als Domburg moeten daar op wach ten." Het grasveld aan de Kanaalweg Westzijde blijft dicht totdat de Power Horse Competition op 19 en 20 augustus achter de rug is. De tenten daarvan komen op het veldje te staan. Daarna hangt de openstelling volgens Te Roller af van het weer. Wie vaak televisie kijkt, krijgt veel op z'n bord. Van soppige soaps tot ranzige reality. En van kwakende quizmasters tot palaverende politici. Alles even snel gesneden en kort door de bocht verklaard. Gelukkig komt wat echt belangrijk is ook nog in de krant. Uitvoeriger beschreven en beter toegelicht. Zodat we niet alleen weten wat er speelt, maar ook waarom. Wel zo prettig voor wie meer wil zijn dan een nablaffend pavlovhondje. Steeds weer plezier van karton en papier. EEN PUBLICATIE VAN INFORMATIECENTRUM PAPIER EN KARTON, T (020) 654 30 43 WWW.PAPIERINFO.NL PARTICIPANTEN: STICHTING PAPIER RECYCLING NEDERLAND, VERENIGING VAN NEDERLANDSE PAPIER- EN KARTONFABRIEKEN, VERENIGING GOLFKARTON, KONINKLIJKE KVGO, NEDERLANDS UITGEVERSVERBOND.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 28