PZC Zorg om Ouddorpse vuurtoren n de avonduren is het akelig donker bij het containerschip Seksstrand past niet bij gemeente Veere Gemeente Goedereede pleit voor behoud bemande post Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Dj komt over van Ibiza Aggregaat gestolen Handtas van twaalfjarige gestolen Radio in kassen moet zachter Auto-inbraak in Sluiskil Schipper drinkt ruim viermaal te veel alcohol SMAÜIk SAlb zeeuwse almanak Controle De bushalte: het busstation in Terneuzen Wachtruimtes zijn toe aan een flinke opknapbeurt factie: ut SW.pzc.nl p mail-redactie pzc.nl ostbus 31,4460 AA Goes irfvertentie-exploitatie. en Midden-Zeeland: 0113-315520; is-Vlaanderen: 0114-372770; m al" 020-4562500. onderdag 11 augustus 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-19 editie Schouwen-Duiveland OlDDORP - De gemeente Goed je maakt zich ernstig zor- m over plannen om van de lurloren in Ouddorp een onbe mande post te maken. Volgens luriorcnbeheerder Rijkswater- laat is voorlopig slechts sprake an'verkennende studies'. tuit 1950 daterende vuurtor- s van Ouddorp - gebouwd in reisbaar natuurgebied - is nu 24 uur per dag bemand. Met avanceerde elektronica én udenvetse' verrekijkers wordt maf het 58 meter hoge stenen uwwerk gewaakt over strand kuststrook van de kop van leree-Overflakkee en de Brou- n. Rijkswaterstaat «It met de gedachte om wat vaktaal de zeeverkeerspost iddorp heet, te automatiseren, beelden van de radarpost op Ouddorpse vuurtoren wor- n dan op het kustwachtcen- in Den Helder uitgelezen, aar de verrekijkers worden erkeloos. echt plan, vindt burgemeester J van de Velde-de Wilde van Öedereede. De kust van de kop jnGoeree is met 2,5 miljoen remachtingen per jaar bijzon- er in trek bij toerist en recre- Dt. Coördinatie ïen belangrijk deel van het 25 «meter strand en niet te ver- eten de Brouwersdam kan van- it de vuurtoren prima in de ga- en worden gehouden en dat eeft een belangrijke aanvulling het werk van de Ouddorpse eddingsbrigade. Mocht er iets los zijn dan vervult de beman ing van de vuurtoren een be langrijke rol bij de coördinatie van het reddingswerk. Burge meester Van de Velde: „Het geeft net dat beetje extra veilig heid en dat raak je kwijt als de toren niet langer bemand is. En er gaat ook veel lokale kennis verloren. De vuurtorenwachters hier kennen elk boeitje. Die ken nis kun je van het kustwachtcen trum in Den Helder niet ver wachten. Wij gaan als gemeente zeker pleiten voor behoud van de bemande uitkijkpost." Kritisch De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) staat eveneens bijzonder kri tisch tegenover de plannen van Rijkswaterstaat. Oud-schipper van reddingboot Griend en KN- RM'er W. Flohil: „Visuele waar neming vanaf de vuurtoren is voor de KNRM heel belangrijk. Als er iets gebeurt kunnen we er dankzij hen heel snel bij zijn en tijd is heel belangrijk bij red dingsacties. Hoe sneller, hoe be ter. Daarom zou het een slechte zaak zijn als de vuurtoren een onbemande uitkijkpost zou wor den." Loco-burgemeester A. Croné van de gemeente Schou wen-Duiveland zegt nog niets van de plannen gehoord te heb ben en houdt het bij een korte reactie„,Het lijkt mij veiliger om daar een bemande post te be houden, maar ik kan op dit mo ment nog niet overzien wat pre cies de gevolgen voor Schou wen-Duiveland zouden zijn als de vuurtoren in Ouddorp geauto matiseerd wordt." H. van der Togt van de directie scheepvaart van Rijkswater staat was gisteren wegens va kantie niet bereikbaar voor com mentaar. Rijkswaterstaat speelt met de gedachte de vuurtoren in Ouddorp te automatiseren. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Burgemeester A. de Bruijn van Veere ziet 'ab soluut niets' in het aanwijzen van een speciaal strand waar mensen in het openbaar seks kunnenJiebben. Ze zegt dat in reactie op een voorstel van de Naturisten Federatie Nederland (NFN). De Bruijn wijst het voorstel van de NFN-resoluut van de hand. „In Veere willen we kwaliteit, we willen het gezinstoerisme sti muleren. Dat is ons visitekaart je. Dit idee past absoluut niet in de gemeente Veere. Ik begrijp die organisatie niet." Het voorstel is serieus bedoeld, zegt woordvoerder B. Huijser van de NFN. „Of de gemeente dat serieus opvat, kan me eigen lijk niet schelen. Ik hoop alleen dat de gemeente de naaktrecrea- tie serieus neemt. Wij geven al leen maar een mogelijke oplos sing aan." De NFN vindt dat openbare seks niet thuishoort op naakt stranden. „Seksuele overlast is één van de argumenten van de gemeente Veere om naaktrecrea- tie op Neeltje Jans te verbie den", zegt Huijser. „Dat hebben ze aangegeven in corresponden tie." De naturistenfederatie vindt dat goedwillende naaktre- creanten de dupe worden van het gedrag van anderen. Huijser signaleert dat het aantal verhalen over seks in de open lucht en op naaktstranden toe neemt. „Ik weet nog drie plaat sen in Nederland waar dat ge beurt. Wij constateren dat er een groeiende behoefte aan is." De NFN blijft ook bij het stand punt dat gemeenten moeten op treden tegen mensen die seksu ele handelingen op naaktstran den verrichten. „Graag, want dat mag niet. Als de gemeente RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel 01 1 8 - 615 1 51 SCHARENDIJKE - Speciaal voor het dance-evenement Beachboom, dat vanmiddag om 16.00 uur begint, wordt dj Ramon Castel vanuit Ibiza overgevlogen. Castel komt voor één dag terug naar Nederland om op Be achboom te kunnen draaien. Op het programma staan ver der grote namen als dj Erick-E en Mark van Dale. Zange res MC Nova, bekend van Soulvation van Ronald Molen dijk, is de gastvrouw gedurende het feest. De organisatie belooft net als voorgaande jaren een spectaculaire act tij dens de zonsondergang. Beachboom, dat plaatsvindt op het strand bij Perry's Beachclub aan de Brouwersdam, duurt tot 00.30 uur. foto Marijke Folkertsma de overlast op dat gebied wil be strijden, moeten die mensen wor den aangepakt. Onze zegen heb ben ze. Naaktstranden zijn be doeld om naakt te recreëren." De gemeente Veere treedt sinds kort op tegen naaktrecreatie op Neeltje Jans. De NFN heeft aan gekondigd de bekeuringen via de rechter te willen aanvechten. De Bi'uijn ziet de procedures met vertrouwen tegemoet. „In onze strandbepaling staat dat het verboden is naakt te recreë ren in de gemeente, met uitzon dering van drie plekken. Onze regels zijn heel duidelijk en de wet is heel duidelijk. BURGH-HAAMSTEDE - Uit een bedrijfsbusje in Burgh-Haamstede is tussen maandagmiddag en gisteroch tend een aggregaat gestolen. Het busje stond geparkeerd aan de Beatrixstraat. De waarde van de aggregaat is niet bekend. ZIERIKZEE - Van een twaalfjarige meisje uit Duisburg (D) is gistermiddag tussen twaalf en twee uur op het Eer ste Weegje in Zierikzee een handtas weggenomen. Zij had haar tas over een invalidenwagentje gehangen en ineens bleek de tas nergens meer te vinden. In de tas zaten een gsm, enkele tientallen euro's en een paspoort. RILLAND - De radio in de kassen bij Rilland moet zach ter. Het bedrijf VES Agro had bij de Raad van State ge protesteerd tegen een verscherpte milieuvergunning van de gemeente Reimerswaal, waarin wordt bepaald dat op bepaalde meetpunten buiten de kassen geen radiogeluid meer gehoord mag worden. Dat is volgens het bedrijf niet realistisch. Zeker in de zomer, als de kassen bij hoge tem peraturen open worden gezet. De Raad van State oordeelt echter dat er sprake is geweest van overlast voor omwo nenden en dat de gemeente daarom een goed besluit heeft genomen. De bewering dat er met de nieuwe regeling geen muziek meer gedraaid zou kunnen worden op zomer se dagen verwerpt het rechtsorgaan. VES Agro kreeg wel gelijk op het punt van de zogeheten pauzezoemer, die klinkt als de werknemers mogen gaan schaften. Volgens de raad klinkt de zoemer slechts vier keer per dag een aan tal seconden. Dat zou slechts geringe overlast met zich meebrengen. Daarom mag de zoemer af blijven gaan. SLUISKIL - In de nacht van dinsdag op woensdag is er ingebroken in een auto die stond geparkeerd aan de Al- bertpolderstraat in Sluiskil. Uit de auto werd de geluids apparatuur ter waarde van enkele honderden euro's weg genomen. HANSWEERT - Het Korps Lan delijke Politiediensten (KLPD) heeft gistermiddag in Hans- weert een dronken schipper aan gehouden. Volgens een woordvoerder van KLPD had de man vier keer te veel gedronken. De 62-jarige schipper was al bij Terneuzen opgevallen. Andere schippers klaagden over zijn vaargedrag. De sluismeester nam een kijkje aan boord en zag dat de schipper 'erg vrolijk' was. Op zijn advies nam de echtgeno te van de man het roer over. De waterpolitie kwam later in Hansweert aan boord en trof de schipper weer zelf achter het roer aan. Na een blaastest werd de man meegenomen nar het po litiebureau. De schipper kreeg een proces-verbaal en een vaar- verbod van achttien uur. (Advertentie) FettiualVlllissingen 25 - 26 - 27 - 28 AUGUSTUS 2005 www.smallsail.nl (Advertentie) De jongedame uit Goes was in Breda op visite toen haar gsm rinkelde. Het was een kennis die wist te melden dat er bij de Kreekrakbruggen een grote controlefuik van de politie stond en dat ze dus op moest passen bij het naar huis gaan. Gelukkig had ze nog maar twee wijntjes gedronken, het was aan het begin van de avond, dus overschakelen op de spa was geen enkel pro bleem. Toen ze tegen middernacht naar huis reed, trof ze inder daad op de genoemde plaats de controlerende agenten aan. Met kloppend hart en een beetje zenuwachtigwant het was haar eerste controle als automobiliste, volgde ze de aanwijzingen van de politie en reed ze het parkeerterrein op. Links en rechts werd ze vriendelijk toegeknikt door controlerende agenten, maar er was er geen een die haar sommeerde te stoppen. Even vriendelijk terugknikkend reed ze dus maar door. Volgende keer beter. Zes weken lang verschijnt deze zomer in de PZC de vakantierubriek. Elke zes dagen schrijft de redactie over een ander thema. Daarnaast laat de PZC elke dag het licht schijnen op een bijzonder element in het Zeeuwse landschap. ^Tee, 's avonds staat ze hier 1 liever niet. Bep Bruil uit kneuzen voelt zich dan niet lit op haar gemak op het bus- aan de rand van het slui- pcomplex in haar woonplaats. Ifel te donker, als vrouw alleen Shet hier dan maar niets. Ver- Ier nog iets te klagen over de fu- liristische overstapplek? „Ja, ze ladden het station beter wat jichter bij het centrum van Ter gen kunnen aanleggen." opmerking klinkt al jaren vele kelen. Sinds de officiële faning wordt er al geklaagd de ligging van het beeldbe palende station aan de rand van peuzen. Veel Zeeuws-Vla- vónden het bouwwerk pvendien een tochtige, te grote lasbak. Daar is Dimitri Engel- toch uit Sas van Gent het niet eens. „Ik vind het een mooi jation met prima afmetingen, it alle buslijnen zijn aangege- P met gekleurde glasplaten, olgens mij is dat uniek." leal net zo fel gekleurde bank roven het grootste deel van edag leeg. Het busstation, ge- voor circa 3,1 miljoen eu- is met recht een overstap- Twee keer per uur is het fas, als verschillende lijnen op Ikaar aansluiten. Maar in de issenliggende tijd is er deze °ensdagochtend rond tien uur niemand te bekennen. pDirk en Bep Bruil na, die de khebben gemist. „Ik vind het ation op zich wel mooi, het de vorm van een container- Kijk maar, in die uitste lde plaat kan je een stuurhut Best mooi, maar het heeft fleen hoop geld gekost. En -t is niet echt praktisch, een lig- ng in het centrum was beter zegt Dirk Bruil. Cees Freeke op- vorig jaar al eens het bus- ation te verplaatsen naar het "huisplein in de Terneuzen- Eén van de hokjes bij de brug van Sluiskil. foto Wim Kooyman Het is als automobilist meestal al eens flink zuch ten als de brug bij Sluiskil zich vlak voor je snufferd opent om boten doorgang te verlenen. Maar wat te denken van fietsers en voetgangers bij een forse re genbui of een snijdende wind? Zij kunnen terecht in één van de wachthokjes aan de rand van het fietspad. Woordvoerder Edwin de Feijter van Rijkswa terstaat is echter de eerste om toé te geven dat er mooiere plek jes in Zeeland zijn om uit te puf fen of te schuilen. Weinig fraaie graffiti, schutting- taal en rondslingerend afval ge ven de hokjes een vervallen aan zicht. Om over een regelmatig opdoemende urinelucht maar te zwijgen. Want is er in de directe omgeving nog een betere locatie om tijdens het wachten voor de open brug uit het zicht van al die andere automobilisten ver lost te worden van een volle blaas? „De hokjes staan er sinds 1968, toen de brug in gebruik werd ge nomen. De laatste jaren zijn ze niet goed onderhouden. Dat heeft ook te maken met een pe riode van bezuinigingen, waarin onze prioriteit niet bij deze wachtruimtes lag. De staat is echter deplobarel en daar zal na overleg iets aan gebeuren. De hokjes worden nu één keer per week schoongemaakt, maar te gen graffiti en schuttingstaai kan je natuurlijk niet veel doen. Dat moeten de mensen toch echt zelf laten", zegt De Feijter. Vol gens de woordvoerder hebben de ruimtes nog wel degelijk een functie. „De brugwachter ziet vaak dat vooral scholieren er nog gebruik van maken. Maar ik geef toe dat ze niet uitnodi gen om er in te wachten." Raymond de Frel se binnenstad. Dat vond de ge meente geen goed idee, omdat het kapitaalvernietiging zou be tekenen. Dirk en Bep Bruil hebben hun auto op de carpoolplaats gepar keerd, om met de bus hun reis naar Goes te vervolgen. Dirk: „Handig hoor. Waarom ik niet zelf door de Westerscheldetun- nel rijd? Omdat dit mij niets kost. Wij zijn vorige week zelfs nog met de bus van Terneuzen naar Amersfoort gereden. Dat duurde vijf uur. Waarom niet met de trein? Tja..." Pas dan komt de aap uit de mouw. „Ik ben zelf een buschauffeur." Da's op dit station een voor recht, want het betekent dat hij zonodig zijn blaas kan legen in een wc voor buschauffeurs. Pas sagiers met hoge nood moeten op zoek naar een alternatief. „Ze klimmen meestal over het dijkje tegenover de bushaltes, waar ze uit het zicht hun plas kunnen doen", zegt Dirk Bruil. De gemeente Terneuzen, die het station onderhoudt, kreeg begin dit jaar van gedeputeerde Gert de Kok van de provincie de toe zegging dat er een openbaar toi let zou komen. Die belofte is nog steeds niet omgezet in da den. „Ik zal zijn opvolger, Maria Le Roy, eens aan haar haren trekken", zegt wethouder Co van Schaik van de gemeente Ter neuzen. Nog meer wensen van passa giers? Jawel, genoeg. „Een win keltje met soep en koffie zou niet verkeerd zijn", vindt Mario Buijck uit Axel. Die gedachte had Van Schaik ook, maar geen enkele exploitant ziet brood in een kiosk op het busstation, vooral omdat de overstapmo- menten maar heel kort zijn. „Ja, maar het gebeurt ook meer dan eens dat ik door verkeerde reis informatie een uur moet wach ten. In de winter sta je hier dan flink te klappertanden. Een bak kie soep zou dan toch wel lekker zijn", vindt Buijck. Christine Ahmed uit Sas van Gent heeft ook aanmerkingen op de klant vriendelijkheid. „Een telefoon cel zou toch wel heel handig zijn, want als je hier 's avonds laat strandt en geen gsm hebt, kan je niemand bellen. En weet je wat ook heel vervelend is? Dat je hier voor zo'n klein stuk je nog moet overstappen om in het centrum van Terneuzen te komen. Denk je al in Terneuzen te zijn, maar dat is eigenlijk he lemaal nog niet zo." Raymond de Frel Christine Ahmed pleit voor een telefooncel op het Terneuzense busstation. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31