I," Terneuzen wijzigt maaibeleid niet PZC WIJJHEBBEN 'M! Totale leegverkoop! 4 Ik voelde me hier meteen thuis Terneuzen start met buurtsport (3 Samsung E530 KORTINGEN VAN 50 TOT 80% Tel.: (0113) 22 22 31 Iets doen voor de Zonnebloem? Ondanks klachten bewoners en vragen raadsfracties Zwembad dicht Motorparty in Hulst dinsdag 9 augustus 2005 2 li AMBIANCE Teba Nationaal ZONWERING Livingstoneweg 8. Goes www.ambiance-zonwering.nl WEGENS VERBOUWING Daarom hebben wij 28 keukens in de aanbieding^^^^^ Diverse inbouwapparaten met spectalulaire kortingen! 'KEUKENS Kloosterweg 6 Kapelle ndusneorm *De SmoHcrihoek* T 0113 - 330004 www.ssk-keukens.nl Openingstijden: Maandag gesloten Dinsdag t/m vrijdag 9.00 -17.30 uur Zaterdag van 10.00 -16.00 uur 0" if T -Mobile- BEZOEK ONZE SHOWROOM door Nadia Berkelder MIDDELBURG - „Ik kom er aan", dacht Marloes Loos toen ze thuis in Arnhem de campag ne Welkom in Zeeland op tele visie zag. Het was sinds ze een puber was haar droom om in Zeeland te wonen. Ze zegde haar baan op, zette haar huis te koop en maakte haar droom waar. Ze liet haar familie, vrienden en kennissen achter in Am- hem. Ze gaf haar goede baan in het speciaal onderwijs op. Haar eigen huis staat nog te koop. Vrienden verklaren haar voor gek. Nu woont Loos (31) tijde lijk ih een huis van iemand an ders in Middelburg en probeert ze via uitzendbureaus aan het werk te komen. „Ik heb vorige week huisjes schoon gemaakt in Port Zélan- de. Het is moeilijk uit te leg gen. Op één of andere manier ligt mijn hart hier. Ik kom al sinds ik een baby was in Zee land, ik voel me hier gewoon thuis. Als ik op de snelweg langs het bordje Zeeland rijd, dan voel ik me helemaal blij." Vanuit Arnhem naar werk en woonruimte zoeken, was ook een mogelijkheid geweest, geeft ze toe. „Maar dat werkt minder goed, heb ik gemerkt. Voor woonruimte moet je van daag of morgen kunnen gaan kijken. Ik kan natuurlijk heel verstandig doen, mijn baan houden en wachten tot mijn huis verkocht is, maar ik wilde het gewoon een keer echt gaan proberen. Ik was bang dat het Marloes Loos „Als ik op de snelweg langs het bordje Zeeland rijd, dan voel ik me helemaal blij." foto Ruben Oreel er anders nooit meer van zou komen. Het is echt een droom en die wil ik gewoon realise ren. Als het helemaal niet lukt, kan ik altijd terug naar Am- hem." Vakanties De vakanties van haar jeugd bracht ze door in Cadzand. Het liefst was ze daar ook gaan wo nen. „Ik heb voor Walcheren ge kozen omdat hier de scholen voor speciaal onderwijs zijn, hier kun je wat meer kanten op. Voordat ik serieus plannen had om hier te komen, was ik hier drie keer geweest. Dus ben ik naar Middelburg gereden om te kijken of het goed voel de. Ik voelde me meteen thuis. Dat is hetzelfde gevoel dat je kunt hebben als je voor het eerst in een huis komt, het ge voel dat je ergens echt op je plek bent. Als ik bij De Vriend schap op het terras zit en om me heen kijk, dan denk ik: dit is mijn stad." Raar, vind ze zelf. Ze had ver wacht dat het die andere stad op Walcheren zou worden. „Al tijd als ik me niet lekker voel de, stapte ik op de trein naar Vlissingen. Dan ging ik een uur tje op een bankje op de boule vard zitten. Daarna ging ik weer naar huis, drie uur in de trein. Dan was het over." Loos noemt de ruimte en het tempo als meest aantrekkelijke eigenschappen van Zeeland. „Middelburg is wel gewoon een stad, maar het leven is wel wat dorps. Dat vind ik prettig. Ik heb met Arnhem nu al veel minder dan met Middelburg." Ze is nu een week Middelburg se. „Het is nu heel moeilijk. Ik heb echt een dagtaak aan het zoe ken van werk en woonruimte. Het is natuurlijk ook niet de makkelijkste tijd om een baan in het onderwijs te vinden, mid den in de vakantie. Ik ben al een keer heel ver gekomen met een sollicitatie, maar dat is net niets geworden. Op televisie zie je die campagne om mensen naar Zeeland te halen. Nu ik hier ben, vraag ik me af hoe ze dat nou zien. Er is heel weinig werk. Willen ze alleen maar mensen met veel geld die niet meer hoeven te werken?" Droom Loos heeft zichzelf geen ter mijn gesteld om te slagen. Toch bestaat de kans dat haar droom alsnog uiteen spat. „Het hangt ervan af of ik dit najaar woonruimte kan vinden. Als ik dat niet heb, houdt het gewoon op. Ik kan me niet voorstellen dat ik over een tijd gedesillusio neerd terug moet naar Arn hem. Als je iets zo graag wilt en je werkt er hard voor, dan moet het toch lukken." Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip! giro 145 (Breda) NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen is niet van plan het maaibeleid op de zeedijk te ver anderen, of het waterschap op de vingers te tikken. Burgemeester en wethouders antwoorden dat op vragen van de raadsleden C. Freeke (LCF) en P. Broekhuysen (WD). Freeke wilde, naar aanleiding van de vele klachten van bewo ners, weten waarom op de zeedijk voor de Stuyvesande-ap- partementen elke veertien dagen het gras wordt gemaaid en op de zeedijk ter hoogte van het Hampshire-Churchill hotel, de Schelde-flats en Ter Schorre maar twee tot drie keer pier jaar. Broekhuysen drong naar aanlei ding van de kwestie aan op over leg met het waterschap om deze instantie op de onderhoudsver plichting te wijzen. B en W wij zen er op dat de Scheldeboule- vard twee verschillende beheer ders kent en als gevolg daarvan ook twee verschillende regimes voor het maaien van het gras. Het stuk van de sluizen tot Scheldorado wordt voor Rijks waterstaat onderhouden door de gemeente Terneuzen. Het gras op het stuk van Schel dorado tot de oostelijke rijkswa terleiding werd tot vorig jaar voor het waterschap gemaaid door een landbouwer. Het eerste gedeelte werd onder houden alsof het een gazon was, het tweede stuk werd maar drie keer per jaar gemaaid. Klachten Naar aanleiding van klachten van bewoners is de gemeente vo rig jaar met het waterschap gaan praten. Daarbij is afgespro ken dat de gemeente op het stuk dat door het waterschap wordt beheerd de kruin van de dijk en de opgangen van de dijk mee neemt in het maairegime. De landbouwer blijft het talud maaien op de manier waarop hij dat volgens zijn contract met het waterschap altijd deed, na melijk drie keer per jaar. Deze manier en frequentie van maaien sluit volgens B en W aan op hetgeen in het project Schel- deboulevard met het overleg platform van bewoners werd be sproken. Tevens wordt volgens het college van Terneuzen tegemoet gekomen aan wat destijds in ge sprekken met de Steltkluut naar voren kwam. Vanuit deze milieuorganisatie werd gepleit om de natuur in ie der geval op het talud haar gang te laten gaan. B en W concluderen dat het mo menteel gehanteerde maaibeleid voldoet 'aan de belangen van de betrokken partijen, dat het na- tuurbelang met name op de ta luds wordt behartigd en het re creatieve belang bovenop de dijk (wandelpad en bankjes) tot zijn recht komt'. „Wij zijn dan ook van mening dat overleg met het waterschap om haar te wijzen op de onder houdsverplichting niet direct noodzakelijk is", aldus het colle ge, „en wensen het huidige maai beleid voort te zetten." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Als na de zo mervakantie de scholen weer be ginnen start in de gehele ge meente Terneuzen een buurt- sportcampagne. Het doel is om de jeugd in de ver schillende wijken en kernen ac tief te betrekken bij allerlei sportactiviteiten. Jongerenwerker sport Marco Vaal van de Stichting Welzijn Terneuzen is op dit moment nog druk doende om de campagne vorm te geven. „We willen na de zomer in iedere kern wekelijks activiteiten gaan ontplooien", zegt hij. „Dat is inderdaad nog al ambitieus, maar we denken dat het gaat lukken." Om de buurtsport te introduce ren worden volgende week een reeks panna knock-out toer nooien gehouden. De deelname is gratis en inschrijven kan ter plekken. Panna is een één tegen één voet balwedstrijdje dat gespeeld wordt in een soort kooi met boardings, wie binnen drie mi nuten de meeste doelpunten scoort heeft gewonnen. De wed strijd is meteen afgelopen als het lukt de bal door de benen van de tegenstander te spelen (panna) en in balbezit te blijven. Panna knock-out is een vorm van straatvoetbal die steeds meer aan populariteit wint. Maandag 15 augustus wordt er vanaf 19.00 uur gevoetbald in Terneuzen bij de speelkooi in de wijk Oudelandse Hoeve, woens dag 17 augustus vanaf 15.00 uur in Biervliet en donderdag 18 au gustus vanaf 19.00 uur op het parkeerterrein bij de voetbalvel den in Zaamslag. In Hoek wordt vrijdag 19 augustus vanaf 12.00 uur panna knock-out gespeeld bij de speelkooi, die dan meteen officieel wordt geopend. Zater- KLOOSTERZANDE - Wegens bijzondere omstandigheden is het zwembad in Kloosterzande op donderdag 11 augustus vanaf 12.00 uur gesloten. dag 19 augustus tenslotte «J er gespeeld vanaf 19.00 uurj het speelplein in de BenpjJ straat in Sas van Gent. Bij buurtsport gaat het om m stimuleren van bewoners, J en oud, om mee te doei J sportactiviteiten in de dird woonomgeving. Velden en pW tjes in de dorpen en wijkenfj geren als plaats van hamfry Buurtsport wil jeugd de kaas»! ven om zich met elkaar op sportieve manier te meten meteen wordt ook het gestimuleerd. Steeds minden len kinderen buiten, ook de sociale contacten deren. „We zijn bezig een pi met activiteiten op de stefej zegt Vaal. In de toekomst we ook samenwerken met scholen bij het opzetten van, viteiten. Overal komen stm brede scholen en de buurts^ kan daarin ook een rol spele.' Vaal denkt verder ook aan> menwerking met de aanbied: van georganiseerde sportactn teiten, de sportverenigingen. HULST - Motorliefhebbers b nen zondag 21 augustus b hartje ophalen in Hulst In verkeersvrije Zomerstraat ent aangrenzende Korte en Ljk Nieuwstraat wordt dan voort derde keer de Bikers Lifeslji Streetparty gehouden. Goes 0113-323555 Koele KertsJraal i vtssingcci 011S-430290 wablr «t 99 Midddbwg 0110-651691 Maria 65 Temeazen 0115-616121 Havenstraat 28 Bergen op Zoom 0164-233403 v*xiwsestraat 18 Breda 076-5141945 Kanestraal 7 Oostethout 0162-420033 •Vfidshol 5 Roosendaal 0165-521952 Eosebaf 49 OotdredM 078-6351441 WxxsOaM 266 Tijdens deze dag zijn er verat lende activiteiten. Zo is er old timer show van motoren i een demonstratie pen stripn In verschillende stands word aan de motorsport verwante art kelen gepresenteerd.Verderisi een foto tentoonstelling i krijgt het motorgebeuren g creatieve uitstraling met té ningen. Enkele bands zorg voor muzikaal vermaak. Hg man Brock met the Eurocastó brengen onder meer counta blues en rockmuziek ten gehot De motorparty begint om 10.1 uur. Geen aansluitkosten Slechts €21,50 per maand Incl. 150 minuten gratis bellen 4 maanden 50% korting op belbundel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 34