voor buurtbus in Hulst HO «C lalte Tolplein is voor de één pannender dan voor de ander Inbrekers betrapt bij strandpaviljoens ■Hl - m IHifl 15 lieuwe tegenvaller door tekort aan vrijwilligers Verzet tegen boetes naaktrecreatie IJzendijkenaar weer op slechte pad Aangehouden wegens belediging Als het niet anders kan dan moet het maar opvallend Belg beboet voor te kort blazen Henno Cysouw optiek dinsdag 9 augustus v.a. 12.00 uur gesloten zeeuwse almanak Weekend De bushalte: Tolplein Westerscheldetunnel Eerste dag jeugd vakantie week binnen lactie: 0113-315649 K'ctie®pzc.nl 5tbus 31/4460 AA Goes "J®^Eden'-Zeoia nd: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; ",.1:020-4562500. nsdag 9 augustus 2005 Eerste nederlaag Koen Leenhouts editie Zeeuws-Vlaanderen NEELTJE JANS - De Naturisten Federatie Nederland (NFN) is het niet eens met de boetes die vier naaktrecrean- ten hebben gekregen op Neeltje Jans. De politie en de ge meente Veere hebben op 4 augustus gecontroleerd op Neeltje Jans. Naaktrecreatie is daar verboden. De NFN is het echter niet eens met het verbod en overweegt dat via de bestuursrechter ongedaan te maken. Intussen advi seert de organisatie de mensen die vorige week een boete hebben gekregen, die niet te betalen maar de zaak voor de rechter te laten komen om een proefproces uit te lokken over naaktrecreëren op Neeltje Jans. Bovendien vindt de NFN dat met twee maten is gemeten. De politie heeft wel boetes uitgedeeld voor naaktrecreatie. maar volgens de NFN niet voor loslopende honden of kitesurfen. Zij ver wijt de politie en de gemeente Veere daarom meten met twee maten. MIDDELBURG - De 36-jarige inwoner van LJzendijke was nog maar net uit de gevangenis of hij liet zich verlei den tot het plegen van een diefstal. De situatie werd nog beroerder toen de politie hem 9 mei dit jaar in Breskens samen met zijn kompaan bij het stelen van koperdraad van de voormalige verkeerstoren van de PSD op heter daad betrapte. Dat leidde gisteren in Middelburg tot een nieuwe strafzaak, waarvoor verdachte overigens verstek liet gaan. Wel was zijn advocaat A. Neels aanwezig. Poli tierechter R. Lameijer veroordeelde de man voor poging tot diefstal tot 46 uur werkstraf, nadat zijn mededader eerder tot 23 dagen cel is veroordeeld. Officier van justi tie H. den Hartog eiste dezelfde gevangenisstraf tegen ver dachte. Geldgebrek was volgens Neels het motief, omdat zijn cliënt na zijn vrijlating lang op een uitkering moest wach ten. De strafpleiter vroeg om een werkstraf. „Hij had in IJ- zendijke verkeerde kennissen en is nu naar Middelburg verhuisd. Het gaat nu beter met hem." De schadeclaim van Rijkswaterstaat werd niet ontvankelijk verklaard. Dat was volgens de politierechter niet aan de orde, omdat het gebouw tezijnertijd gesloopt zal worden. RENESSE - Een 20-jarige man uit Goedereede werd in de nacht van zondag op maandag op de Hogezoom in Re- nesse aangehouden omdat hij politieambtenaren zou heb ben beledigd. De man liep over de Hogezoom en begon zonder aanlei ding op twee politieagenten te schelden. Toen een van de twee hem trachtte aan te houden, ging de man er snel van door. Hij rende echter recht in de ai-men van een colle ga-politieagent die hem wel aan kon houden. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. et heeft iets niet-Neder- llands, vindt ze. De sfeer n de Franse péage, zeker nu er ook zoveel vakantieverkeer Dgskomt. „Het is grappig om ardattolgebeuren te kijken." van den Ban is net uitgestapt het Tolplein bij de Wester- leldetunnel. Vanuit Heinkens- ndmoet ze naar Middelburg, iane werkt in een kleding- ak Dat betekent eerst bus 23 hting Borssele en op het Tol- sin bus 50 richting Middel- Tg Omdat ze op maandag b'smiddags begint, moet ze twintig minuten wachten, op dere dagen kan ze bij wijze 'spreken van de ene in de an- bus springen. „Ik vind het ïterg om hier te wachten en "d te kijken. Iets bijzonders 'ik hier nog nooit zien gebeu- Van anderen heb ik wel ge- ord dat mensen langs de tol- •ortjes oversteken naar de bus- Iteaan de overkant, omdat ze ft weten dat onder de over ling een loopbrug zit. Dat natuurlijk levensgevaarlijk, do's met zo'n kastje rijden 'teen door. Die verwachten tniet." el spannender zal het op het 'plein niet worden, denkt ze. etzelfde geldt voor de busreis. Iak is ze de enige passagier, as sinds kort leg ik dit traject gelijks af. Buiten de sehoolva- nties schijnt het hier wel "^ker te zijn. Ik vind het wel ®PPig. alleen in de bus. Ik ben 'Randstad gewend waar de lssen vaak overvol zijn. 's Mor- "s vroeg ben ik niet echt aan- ®ekbaar. Het is wel rustig "dan in je eentje in de bus te 'ten." chauffeur J. van Hoewijk be- s''gt dat de bussen van en ar het Tolplein 's zomers - en andere jaargetijden buiten de l» - vaak schaars gevuld zijn. ïgaat de bus naar Nieuwdorp alleen 's middags drie keer. Waarom precies dan, kan Van Hoewijk ook niet verklaren. „Dat zal wel besloten zijn op ba sis van tellingen die we gere geld houden." Omdat het Tolplein een over stappunt is, waarschuwen de buschauffeurs elkaar dat ze ie mand voor een bepaalde rich ting bij zich hebben, zodat nie mand zijn aansluiting hoeft te missen. Verder is het Tolplein een in- en uitstappunt voor wie niet met de auto door de tunnel kan. Een enkele voetganger dus - mensen uit de omgeving die hun fiets bij het kantoor van de NV Westerscheldetunnel stal len, of doorgewinterde wande laars. Vandaag zijn dat de da mes C. Marks uit Egmond aan den Hoef en W. Smit uit Alk maar. Ze lopen het Grensland pad richting Brugge en zijn nu vanuit Heinkenszand gekomen. Ze zijn zeer te spreken over de route-informatie, in tegenstel ling tot L. Stam die met zijn zoon in Zeeland op fietsvakan tie is. Ze zijn uit Hengstdijk ge komen en stappen uit op het Tol plein. Liever hadden ze het zo- merveer uit Temeuzen geno men, maar omdat ze de boot hebben gemist, zijn ze met fiets en al op de bus gestapt. Prima voorgelicht door de VW over hoe een plekje moet worden ge reserveerd, maar ongelofelijk zo slecht als ze in Temeuzen het busstation konden vinden, foe tert Stam. Ook J. Boodt uit Co- lijnsplaat kijkt niet blij. Ze is slecht ter been en heeft Connex- ion-Citax telefonisch gemeld al leen onder begeleiding te kun nen reizen. J. Rijskamp be- Zes weken lang verschijnt deze zomer in de PZC de vakantierubriek. Elke zes dagen schrijft de redactie over een ander thema. Daarnaast laat de PZC elke dag het licht schijnen op een bijzonder element in het Zeeuwse landschap. stuurt een gloednieuw aange schafte brommobiel, zodat ze haar drie zusters in Groede, IJ- zendijke en Aardenburg kan be zoeken. De trailer van de Bors- selse vervoermaatschappij AMZ is keurig op tijd, maar een tegenvaller is dat hij behalve de brommobiel maar één passagier kan meenemen. Dus moet me vrouw Boodt, die alleen onder begeleiding kan reizen, er in de streekbus achteraan. „Het is een fout van de telefoniste", zegt ze zuchtend. „Dat zal ik ze ook laten weten. Voor zo'n groot project vind ik het maar slecht geregeld." Nu hebben de Noord-Hollandse wandelaars zich spontaan over haar ont fermd. Maar hoe het vanavond terug moet? Boodt: „Dat wordt nog spannend." Ernst Jan Rozendaal Pilaar onder Westerscheldekantoor. J. Boodt wacht op de bus, gescheiden van haar brommobiel. foto Dirk-Jan Gjeltema Het is een object dat er eigen lijk niet had moeten zijn. Zelfs bij de NV Westerschelde tunnel weet niemand wat het is, die felrode, golvende construc tie waarop de uitstekende punt van het kantoorgebouw op het Tolplein rust. Het gebouw van de Westerschel detunnel is ontworpen door de Middelburgse architect Ben Westenburger. Aanvankelijk wilde hij het uitstekende gedeel te helemaal niet ondersteunen, maar dat bleek bouwtechnisch onmogelijk. Dus was hij genood zaakt één kolom onder het ge bouw te zetten. Hij liet zijn verbeelding de vrije loop, in de hoop dat hetzelfde gebeurt bij voorbijgaande be stuurders die de opvallende rim peling opmerken. Het zou een golf kunnen zijn, symbool voor het ondertunnel- de water. Dat zelfs de W van door Raymond de Frel NIEUWVLIET - De politie heeft in de nacht van zondag op maan dag twee inbrekers op heterdaad betrapt bij een strand paviljoen op de Zeedijk in Nieuwvliet. De politie nam na een inbraak melding om half vier poolshoog te bij een strandpaviljoen. Daar troffen agenten een geforceerd rolluik aan, maar uit het pand bleek niets gestolen. De dienders troffen vervolgens voetsporen aan in het zand, waaruit bleek dat er kort daar voor nog mensen over het strand hadden gelopen. De spo ren leidden naar een ander strandpaviljoen, waar twee men sen zich op het terras ophielden. Ook daar probeerden de twee de rolluiken te forceren. Toen de verdachten de agenten in de ga ten kregen, zetten zij het op een lopen richting de duinen. Tever geefs, want de politie vatte hen snel in de kraag. De twee beken den meteen dat ze hadden gepro beerd in te breken in beide strandpaviljoens. Ze hadden nög geen kans gezien iets weg te nemen. De inbrekers, een 33-ja- rige Belg uit Apt en een 36-jari- ge Belg uit Kortemark, zitten vast voor verhoor. MIDDELBURG - Omdat de vaarwet niet zoiets als een rij ontzegging kent, kon de Middel burgse politierechter gisteren een 42-jarige inwoner van Beve- ren (B) alleen 950 euro boete op- leggen. De verdachte kwam, bij een tochtje met zijn plezierjacht, op 8 september 2003 in de sluizen van Hansweert bijna in aanva ring met een binnenvaarttan- ker. Toen hem een blaastest werd afgenomen, blies hij te kort. Dat werd opgevat als een weigering. Hij kreeg toen een vaarverbod. foto Dirk-Jan Gjeltema Westerschelde erin kan worden gelezen, gaat Westenburger wat te ver. Wel kan hij zich vinden in de associatie met het rupsje Nooitgenoeg dat zich door de klei heeft gevreten om een tun nel te boren. Het meest voelt hij voor het idee van een golvende beweging die tot stilstand komt, zoals de auto's die komen aanrijden en moeten afremmen voor de tolpoortjes. Omdat de streekbussen aanvan kelijk precies voor het kantoor van de NV Westerscheldetunnel stopten, kan het lage gedeelte van de sculptuur ook dienst kan doen als zitbankje. Laat maar lekker onduidelijk blijven wat het is. Alleen de kleur, die spreekt voor zich. De felste tint tussen oranje en rood, als het hesje van een weg werker. Om de aandacht te ves tigen op iets wat de architect lie ver had weggelaten. Ernst Jan Rozendaal H E N N O CYSOUW (Advertentie) Markt 19, Temeuzen Tel. 0115-616113 www.cysouwoptiek.nl De hele familie, zo'n twintig volwassenen en een flinke kin derschare, was voor een lang weekend in de Belgische Ar dennen. Na een kilometerslange bos wandeling, gevolgd door een drankje op het terras, was het tijd voor een bezoek aan een plaatselijk restaurant. Van de eerste eetgelegenheid was de deur hermetisch dicht. Van het tweede restaurant was de deur wel open, maar het eetlokaal was angstvallig leeg. De uitbater kwam uit de keu ken met de droeve medede ling dat hij pas de volgende dag weer open ging. Zondag was zijn rustdag. Tot hij naar buiten keek en tientallen hongerige magen zag staan. Met een groots ge baar zette hij de oven aan, bakte de frieten en zette zich onvermoeibaar aan dertig me- lean-Lou de Gucht n§X - Het buurtbusproject dt gemeente Hulst heeft te ten met een nieuwe tegenval- Omdat er niet genoeg vrij- ligers zijn, rijdt de bus vanaf te «eek nog maar twee maal fc treek, op maandag en don- M' rfe maanden geleden dreig- bet project al te floppen, om- het passagiersaantal ruim ei steken onder de minimum- es. „En nu dit weer", zegt rdmator A. Biddelo van de •eiging Buurtbus l-Zeeuws-Vlaanderen. „Op moment hebben we onvol le vrijwilligers om nog vijf pi in de week te rijden. We Jben daarom besloten om on- dienstverlening te beperken de twee drukste dagen." Vereniging Buurtbus 5t-Zeeuws-Vlaanderen eeft er wel naar om met in- ig van oktober de dienstverle- ig weer iedere werkdag aan «eden. Of dat lukt is nog niet anaal duidelijk. Idelo: „De oorzaak van het te lt aan vrijwilligers heeft te ikeirmet vakantie en ziekte i een aantal vrijwilligers. iar daarnaast zitten we te ingen om nieuwe mensen. Al aden ze maar drie uur per tk kunnen rijden, dan zijn ze h welkom." I buurtbusproject is in 2004 istart gegaan als een tweeja- eproef. Een jaar is inmiddels streken en de buurtbus, een rm van openbaar vervoer arbij de dienstregeling wordt [evoerd door vrijwilligers, is n succes. Wil de buurtbus na gend jaar permanent worden ingezet, dan moeten maande lijks minimaal vierhonderd pas sagiers worden vervoerd. Dit aantal blijft echter steken op een gemiddelde van 280 per maand. De laatste maanden is het aantal passagiers volgens Biddelo stabiel. De poging om het aantal passagiers op te krik ken door in de zomermaanden ook te stoppen bij de campings bij Ossenisse is niet uit de verf gekomen. „Maar dat is wel te verklaren", zegt Biddelo. „Het slechte weer van de afgelopen tijd heeft er voor gezorgd dat er weinig mensen op de campings zitten." Toch wil Biddelo de handdoek niet in de ring gooien. „We wil len de buurtbus nog steeds in stand houden en we gaan er ook vanuit dat dit lukt." De provincie, die jaarlijks zo'n 33.000 euro bijdraagt aan het buurtbusproject, wil volgend jaar niet meteen de stekker er uit trekken als de proeftijd af loopt. De provincie maakte eer der al duidelijk dat er geen vast staande einddatum van het pro ject is. Er wordt pas een streep onder gezet als alle manieren om meer passagiers te trekken, zijn uitgeput. Zover hoeft het volgens Biddelo niet te komen. „We blijven met onze passagiers dan wel onder de minimumgrens, maar je kunt er niet aan voorbijgaan dat veel vaste klanten op de buurtbus zijn aangewezen." Biddelo moet wel toegeven dat de beperkte dienstverlening de zaken er niet makkelijker op maakt. „Ik ban bang dat vaste klanten nu afhaken." Wethouder Etienne de Deckere van de gemeente Hulst was giste ren nog niet op de hoogte ge steld van het terugdraaien van de dienstverlening. „Jammer dat er met ons niet over gepraat is, want wij zijn toch een van de initiatiefnemers." Toch gelooft De Deckere nog steeds in de le vensvatbaarheid van het pro ject. „De proefperiode van twee jaar is nog niet voorbij, dus het project krijgt van mij nog alle kansen. Als het volgend jaar nog steeds tegenvalt, zien we wel verder. Een vereiste is wel dat het project gedragen moet worden door de bevolking in de gemeente Hulst." door Edy de Witte HEIKANT - De eerste dag van de Jeugdvakantieweek in de ge meente Hulst trok gisteren zo'n 600 deelnemers. Ruim twintig kinderen van basisschoolleeftijd beten 's morgens in Heikant het spits af met het giga grote gewel dige ganzenbordspel. Het weer zag er echter niet zo florissant uit. Spelleider Erwin van Kakerken nam het zekere voor het onzekere en dirigeerde de Heikantse jongeren naar ge meenschapscentrum 't Heike. Verdeeld in vier groepen werd het spel gespeeld. Na het gooien van de grote dob belsteen moesten de groepjes vaak een opdracht uitvoeren. Met onder meer het oplossen van een rebus, tikspel of kruiwa gen lopen bleven de jongeren ac tief bezig. Voor Mathijs de Roeck mocht er best nog een schepje bovenop. „Volgende week ga ik nog op voetbalkamp naar Kloosterzande. Door veel beweging krijg je een goede con ditie." Tussen He spelletjes door trapte Mathijs met zijn maatje Mujib dan ook nog fanatiek een balletje in een hoekje van de zaal. Secretaris Dominique van Gimst van de stichting Jeugdva kantieweek Hulst was tevreden over de eerste speldag. „In prin- Ruim twintig kinderen van basisschoolleeftijd beten 's morgens in Heikant het spits van de jeugdvakan tieweek af met het ganzenbordspel. foto Wim Kooyman cipe zijn we zondagavond al be gonnen. Toen bezochten 150 jon geren de musical in het gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst." Tot en met donderdag zijn er zowel 's morgens als 's middags spelactiviteiten rond het thema in Hulst en de kernen Heikant, Graauw, Sint Jan steen, Clinge en Nieuw-Namen. „Op alle loaties hebben we bij slecht weer de beschikking over een gymzaal of gemeenschaps huis. De eerste dag is er al uitge weken naar binnen. Gezien de weersvoorspellingen zal dit waarschijnlijk niet meer nodig zijn. De verwachte temperatu ren zo net boven de 20 graden zijn ideaal voor een speelweek. Als het echt warm is gaan toch veel kinderen 's middags liever naar een zwembad. Voor ons ziet het er dus goed uit." De va kantieweek wordt vrijdag afge sloten met het grote vrijdagspel op 't Jagertje in Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29