pzc egraafplaats wordt uitgebreid PZC Ik voelde me hier meteen thuis Omwonenden zetten vragen bij uitvoering bouwplan in Goes ,11 Irabbendijke krijgt geen nieuw dodenakker GEOPEND BOUWVAK agenda Aangehouden wegens belediging Vechten op straat Diefstal uit personeelsruimte Belg beboet voor weigeren blaastest Dief bij verstek veroordeeld Havendagen in Zierikzee extra feestelijk dinsdag 9 augustus 2005 nrRob Paardekam UJBENDIJKE - Burgemees- er en wethouders van Reimers- raa| kiezen toch voor uitbrei- jng van de bestaande begraaf- laats aan de Oude Rijksweg in labbendijke. Dat blijkt uit de jogrammabegroting voor de ko- ,ende jaren. 2002 besloot de gemeente- d al om de huidige begraaf- aats uit te breiden op het astgelegen halve maantje, een uk groen aan de Dorpsstraat, jj aanleggen van een hele nieu- begraafplaats werd door de este fracties niet haalbaar ge ilt •gemeente onderzocht twee lo- ties, maar daar bleken grote idelen aan te kleven, n nieuw kerkhof aan de ande kant van de Oude Rijksweg nu gevaarlijke situaties op kun- 0 leveren, terwijl een perceel de Meiboom van een parti- uliere bezitter verworven dien- p te worden, wat een hoop tijd ost tadernota lesondanks stond in de kader- jta van vorig jaar opeens dat r binnen enkele jaren toch een teuwe begraafplaats moest ko en fitbreiding op het halve maan- was, wat burgemeester en ethouders betrof, van de baan. Heen als een nieuwe begraaf- aats niet tijdig gerealiseerd kunnen worden, was dat teer een optie. ennelijk is van die situatie nu crake, want in de jongste begro- Advertentie Natuurlijk tijdens de Slashandel Moerstee Kerkstraat 10a, Kapelle-Biezelinge «0113-341688 www.moerstee.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstïj- n;zaterdags tot 12.00 uur iDACTIE bevelanden/tholen itionspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes lel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet ^w.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ting wordt weer gesproken over uitbreiding op de huidige loca tie. Wethouder C. Knuit wil daar verder niet op ingaan. Volgens hem is het nog te vroeg om de plannen tot in de puntjes uit de doeken te doen. Later dit jaar hoopt het college de gemeente raad een definitief plan voor te leggen. Op de huidige begraaf plaats kan Krabbendijke nog on geveer vier jaar vooruit. In de kadernota staat niet met zoveel woorden dat de uitbreiding plaats moet vinden op het halve maantje, maar andere mogelijk heden lijken niet voorhanden. Het college waagde het drie jaar geleden nog voor te stellen het oudste deel van de begraaf plaats te ruimen, maar daar kwam de gemeenteraad tegen in het geweer. Die wil geen graven ruimen, ook al is de wettelijke termijn voor grafrust verstre ken. In de kadernota staat verder dat binnenkort wordt gestart met de voorbereiding van de uitbrei ding van de begraafplaats in Kruiningen. Die moet in 2006 ge schieden. Dit jaar komen er al nieuwe urnennissen. Of ook an dere begraafplaatsen in Reimers- waal een urnenmuur krijgen, moet het college nog beslissen. Later dit jaar komt ze met een beleidsvisie voor alle begraaf plaatsen in Reimerswaal. STREEKACTIVITEITEN OP ZOOM Gertrudiskerk, de Grote Markt,13.00-16.00 uur: Be- mming Peperbus; Monumenten, adhuls. Synagoge, gevangenpoort en Sint Gertrudiskerk, 13,00-16.30 ge lend ter bezichtiging; Markiezenhof, .00-16.30 uur: Roofvogelshow; OES-SGB museumterrein, 11.00 en lOOuur: Vertrek Stoomtrein; Machtscentrum van de Hollandsche 13,00-16.30 uur: Demonstratie iverse ambachten; es Heils, Leliestraat 24, 00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver- lop kleding en meubelen tbv maat- tiappelijke dienstverlening; role kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling erd Tamminga; VVV Singel raat, 14.00 en 15.00 uur: Stadswande- ngendoor het historisch centrum van ioes; HANSWEERT - Terreintje Boomdijk: sneyspeelweek Kindervakantiewerk; AMPERLAND Ruiterplaatweg, (30 en 20.00 uur. Muziektent in de Emelisse, 19.00 uur: Zomer- istEmelisse zigeunermuziek; rERSEKE Het Trefpunt, 13.00-17.00 Biljarten; itrixhaven, M.p.s. Adriana, 30-15.00 uur: Rondvaart Oosterschel- Honderdvijftig kinderen bouwden gisteren hutten op het korfbalveld in Wemeldinge. door Rob Paardekam WEMELDINGE - 'Wat goed is, moet blijven', moeten de organisatoren van kindervakantieweek Rommeldam in de gemeente Kapelle hebben gedacht. Ook dit jaar stond de eerste dag weer in het teken van het bouwen van hutten. Zo'n 150 scholieren uit de bovenbouw zaag den en timmerden er vrolijk op los. Ga naar een willekeurige kindervakan tieweek en de kans is groot dat je op hutten bouwende kinderen stuit. „Dat vinden ze gewoon leuk", zegt Wouter Everse, die dit jaar voor het eerst voor zitter is van de kindervakantieweek in Kapelle. „Dat blijkt, want ze zijn mas saal op komen dagen." Behalve de 150 huttenbouwers, waren er gisteren ook nog eens 140 kinderen aan het knutse len in een grote tent op achterzijde van het terrein. De organisatie acht het niet verantwoord om hen - scholieren uit de lagere klassen van de basisschool - al met spijkers en hamers aan de slag te laten gaan. De gemeente Kapelle kent één kinderva kantieweek voor alle dorpen. Die vindt het ene jaar in Kapelle en het andere jaar in Wemeldinge plaats. Het korfbal veld in dat laatste dorp vormt dit jaar het decor. In het midden van het veld was een grote hoop hout gestort, zodat de kinderen hun gang konden gaan. „Ik vind dit het leukste van de kindervakan tieweek", vertelt de 11-jarige Peter, ter wijl hij een balk probeert door te zagen. „Ik ben tot nu toe bijna elk jaar ge weest, maar toch weet ik niet of ik vol gend jaar nog meedoe." Zijn maatje Ries (11), die aan het spijkeren is, kijkt verbaasd op. „Waarom niet? Volgend jaar zitten we in groep acht, dan mogen we nog gewoon meedoen, hoor." Peter: „Ach, ik zie wel of ik zin heb." Jonge mensen De veiligheid van de kinderen is wel ge garandeerd, want bij elke hut helpen een paar vrijwilligers mee. „In voor gaande jaren hadden we vaak een te kort, maar een intensieve zoektocht heeft zoden aan de dijk gezet", aldus voorzitter Everse. „We hebben er nu zo'n veertig, dat is ruimschoots voldoen de. En allemaal jonge mensen, hè. De oudste is 28." Wie durft er nu nog te zeg gen dat jongeren niet voor vrijwilligers werk zijn te porren? Vandaag worden de hutten nog veel mooier gemaakt met een likje verf. foto Dirk-Jan Gjeltema „Dat lijkt me leuk", zegt Jeroen (10). „Maar ik verheug met nog veel meer op vrijdag, want dan worden ze allemaal in brand gestoken." Kim wist dat niet: „Echt waar? Wow man!", roept ze. De kindervakantieweek duurt nog tot en met vrijdag. Zoals gezegd wordt er vandaag geschilderd, terwijl kinderen en begeleiders morgen naar het zwem bad trekken. Donderdag is er een ba zaar en kunnen vaders, moeders, opa's en oma's de hutten komen bewonderen, 's Avonds volgt een playbackshow. Vrij dag wordt de week afgesloten met een swingende disco en gaan de hutten in de hens. Ook in Hansweert begon de kinderva kantieweek gisteren. Daar staat hij in het teken van Disney. De kinderen zijn begonnen met de bouw van Duckstad. Daarin worden de komende dagen ver schillende activiteiten, zoals een bingo, een optreden van een clown en een kampvuur, gehouden. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - „Ik kom er aan", dacht Marloes Loos toen ze thuis in Arnhem de campag ne Welkom in Zeeland op televi sie zag. Het was sinds ze een pu ber was haar droom om in Zee land te wonen. Ze zegde haar baan op, zette haar huis te koop en maakte haar droom waar. Ze liet haar familie, vrienden en kennissen achter in Arnhem. Ze gaf haar goede baan in het spe ciaal onderwijs op. Haar eigen huis staat nog te koop. Vrienden verklaren haar voor gek. Nu woont Loos (31) tijde lijk in een huis van iemand an ders in Middelburg en probeert ze via uitzendbureaus aan het werk te komen. „Ik heb vorige week huisjes schoon gemaakt in Port Zélan- de. Het is moeilijk uit te leggen. Op één of andere manier ligt mijn hart hier. Ik kom al sinds ik een baby was in Zeeland, ik voel me hier gewoon thuis. Als ik op de snelweg langs het bord je Zeeland rijd, dan voel ik me helemaal blij." Vanuit Arnhem naar werk en woonruimte zoeken, was ook een mogelijkheid geweest, geeft ze toe. „Maar dat werkt minder goed, heb ik gemerkt. Voor woonruimte moet je vandaag of morgen kunnen gaan kijken. Ik kan natuurlijk heel verstandig doen, mijn baan houden en Marloes Loos „Als ik op de snelweg langs het bordje Zeeland rijd, dan voel ik me helemaal blij." foto Ruben Oreel wachten tot mijn huis verkocht is, maar ik wilde het gewoon een keer echt gaan proberen. Ik was bang dat het er andei's nooit meer van zou komen. Het is echt een droom en die wil ik gewoon realiseren. Als het hele maal niet lukt, kan ik altijd te rug naai' Arnhem. De vakanties van haar jeugd bracht ze door in Cadzand. Het liefst was ze daar ook gaan wo nen. „Ik heb voor Walcheren ge kozen omdat hier de scholen voor speciaal onderwijs zijn, hier kun je wat meer kanten op. Voordat ik serieus plannen had om hier te komen, was ik hier drie keer geweest. Dus ben ik naar Middelburg gereden om te kijken of het goed voelde. Ik voelde me meteen thuis. Dat is hetzelfde gevoel dat je kunt heb ben als je voor het eerst in een huis komt, het gevoel dat je er gens echt op je plek bent. Als ik bij De Vriendschap op het ter ras zit en om me heen kijk, dan denk ik: dit is mijn stad." Raar, vind ze zelf. Ze had ver wacht dat het die andere stad op Walcheren zou worden. „Al tijd als ik me niet lekker voelde, stapte ik op de trein naar Vlis- singen. Dan ging ik een uurtje op een bankje op de boulevard zitten. Daarna ging ik weer naar huis, drie uur in de trein. Dan was het over." Loos noemt de ruimte en het tempo als meest aantrekkelijke eigenschappen van Zeeland. „Middelburg is wel gewoon een stad, maar het leven is wel wat dorps. Dat vind ik prettig. Ik heb met Arnhem nu al veel min der dan met Middelburg." Ze is nu een week Middelburg se. „Het is nu heel moeilijk. Ik heb echt een dagtaak aan het zoeken van werk en woonruimte. Het is natuurlijk ook niet de makke lijkste tijd om een baan in het onderwijs te vinden, midden in de vakantie. Ik ben al een keer heel ver gekomen met een sollici tatie, maar dat is net niets ge worden. Op televisie zie je die campagne om mensen naar Zee land te halen. Nu ik hier ben, vraag ik me af hoe ze dat nou zien. Er is heel weinig werk. Wil len ze alleen maar mensen met veel geld die niet meer hoeven te werken?" Droom Loos heeft zichzelf geen termijn gesteld om te slagen. Toch be staat de kans dat haar droom alsnog uiteen spat. „Het hangt ervan af of ik dit najaar woon ruimte kan vinden. Als ik dat niet heb, houdt het gewoon op. Ik kan me niet voorstellen dat ik over een tijd gedesillusioneerd terug moet naar Arnhem. Als je iets zo graag wilt en je werkt er hard voor, dan moet het toch lukken." RENESSE - Een twintigjarige man uit Goedereede werd in de nacht van zondag op maandag op de Hogezoom in Renesse aangehouden omdat hij politieambtenaren zou hebben beledigd. De man liep over de Hogezoom en be gon zonder aanleiding op twee politieagenten te schelden. Toen een van de twee hem trachtte aan te houden, ging de man er snel van door. Hij rende echter recht in de armen van een collega-politieagent die hem wel aan kon houden Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. RENESSE - Een achttienjarige inwoner van Schiedam werd in de nacht van zondag op maandag rond drie uur aangehouden op de Hogezoom in Renesse voor vechten op straat. Hij heeft een transactie van 70 euro betaald voor baldadigheid. VLISSINGEN - Uit een tas die in de personeelruimte van een winkel aan de Lange Zelke in Vlissingen stond, is gis teren een mp3-speler en een portemonnee gestolen. De tas was van een personeelslid. MIDDELBURG - Omdat de vaarwet geen rijontzegging kent, kon de Middelburgse politierechter R. Lameijer gis teren een 42-jarige inwoner van Beveren (B) alleen 950 eu ro boete opleggen. De politie werd gewaarschuwd nadat de verdachte, bij een tochtje met zijn plezierjacht, op 8 september 2003 in de sluizen van Hansweert bijna in aan varing kwam met een binnenvaart tanker. Toen hem een blaastest werd afgenomen, blies hij zo kort dat het appa raat niet werkte. Dat werd opgevat als kwade opzet en weigering. De politie ging er daarom vanuit dat de schipper dronken was en legde de Belg een vaarverbod op. Raadsman J. Schuttkowski betwistte gisteren de weigering van het ademonderzoek en pleitte voor vrijspraak, maar dat ver weer ging volgens de politierechter niet op. De zaak dien de eerder bij het Gerechtshof in Den Haag, maar werd te rugverwezen naar de politierechter. MIDDELBURG - De 36-jarige inwoner van IJzendijke was nog maar net uit de gevangenis of hij liet zich verlei den tot het plegen van een diefstal. De situatie werd nog beroerder toen de politie hem op 9 mei dit jaar in Bres- kens samen met zijn kompaan betrapte bij het stelen van koperdraad van de voormalige verkeerstoren van de PSD. Dat leidde gisteren in Middelburg tot een nieuwe straf zaak, waarbij de verdachte overigens verstek liet gaan. Wel was zijn advocaat A. Neels aanwezig. De politierech ter veiToordeelde de man voor poging diefstal tot 46 uur werkstraf. Geldgebrek was volgens Neels het motief, om dat zijn cliënt na zijn vrijlating lang op een uitkering moest wachten. De strafpleiter vroeg om een werkstraf. „Hij is nu naar Middelburg verhuisd. Het gaat nu beter." De schadeclaim van Rijkswaterstaat werd niet-ontvankelijk verklaard, omdat het gebouw gesloopt zal worden. door Frank Balkenende GOES - Omwonenden betwijfe len of de uitbreiding van het pand van de Architecten Allian tie De Putter. Van Bebber Minnen aan de Kloetingseweg in Goes wel volgens de richtlij nen in de bouwvergunning is ge gaan. Op grond van de verstrek te vergunning moet het architec tenkantoor minimaal veertien parkeerplaatsen op zijn terrein aanleggen. Volgens G. Krakeel, die aan de Ruisdaelstraat woont en recht tegen de aanbouw aan kijkt, is dat niet het geval. Er is naar zijn mening op het ter rein plaats voor hooguit zes, ze ven auto's. Dat zou in strijd zijn met de verleende bouwvergun ning. Wethouder M. 't Hart (Pv dA, ruimtelijke ordening) kan niet zeggen of Krakeel gelijk heeft. „Ik ben er niet van de op de hoogte. Het is natuurlijk wel zo dat aan de richtlijnen in de bouwvergunning moet worden voldaan." Bij het architectenkantoor was gisteren niemand bereikbaar voOr commentaar. Omwonenden maakten dit voor jaar onder meer bezwaar tegen de moderne aanbouw aan de mo numentale villa, omdat ze vrees den voor parkeeroverlast en on veilige situaties in de Ruisdael straat en Frans Halsstraat. Be doeling was namelijk dat bezoe kers met name aan de achterzij de van het kantoor parkeren. De commissie bezwaar en beroep adviseerde de bezwaren af te wijzen. Het college van burge meester en wethouders nam dat advies over. Wethouder 't Hart zei destijds dat er geen onevenre dige overlast te verwachten viel. Krakeel, die de zaak momenteel uitzoekt, denkt daar anders over. „Het is een smalle straat met éénrichtingsverkeer. Als be zoekers en personeel niet alle maal op het terrein kunnen par keren, zetten ze hun auto in de straat of gaan ze zoeken in de wijk. Bovendien, en dat klinkt misschien kinderachtig, wil ik mijn auto voor mijn deur kun nen zetten." De buurt is toch al niet blij met de aanbouw, ook al zijn alle be zwaren door de gemeente terzij de geschoven. De moderne aan bouw met een zilverkleurige muur en veel glas past volgeps hen niet bij het monumentale ka rakter van de villa, die uit de eerste helft van de vorige eeuw stamt. Ook de afmetingen (drie meter hoog, 24 meter lang) zijn te fors, vinden ze. B en W en de welstandscommis sie waren echter van mening dat het bouwplan voldoet aan alle criteria die Goes stelt aan histo rische lintbebouwing. Het eigen tijdse ontwerp kreeg eveneens applaus, want het laat juist de vorm van de villa intact. Daar om werkte de gemeente mee aan vrijstellingsprocedure, zodat de woonbestemming kon worden omgezet in kantoorbestemming. De Architecten Alliantie heeft al haar medewerkers onderge bracht in het pand in Goes en de andere vestigingen in Goes, Vlis singen, Temeuzen en Et- ten-Leur opgeheven. ZIERIKZEE - Als het aan Stich ting Promotie Havendagen Zie rikzee ligt, krijgt de haven van monumentenstad Zierikzee tij dens de havendagen een extra feestelijk aanzien. De stichting heeft een wedstrijd versierde plezierjachten én versierde ge vels uitgeschreven. Donderdag 25 augustus wordt om 17 uur de culinaire boule vard op de Engelse Kade ge opend. Vrijdag 26 augustus kan men er terecht van 16.00 tot 2.00 uur en op zaterdag 27 au gustus van 13.00 tot 2.00 uur. Vrijdag 26 augustus is er vanaf 18.00 uur feest aan 't Luitje. Om 18.30 uur begint de wielerronde van Zierikze en na afloop is er muziek op 't Luitje. Vrijdaga vond komen de verlichte kotters binnenvaren. Zaterdag 27 augus tus is om 13.15 uur de officiële opening van het feest. Het pro gramma vermeld verder onder meer een vlootschouw, vaar tocht, boegsprietlopen, reddings demonstratie, muziekoptredens en een kinderkermis. De Haven dagen worden zaterdag om 23.00 uur afgesloten met vuur werk boven het havenkanaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23