Discussie over ophalen huisvuil Verder zoeken heeft geen zin PZC SCHELDESTRfifiT Kitesurfer stort neer Motorrijder gewond bij val Bejaarde bestuurster ramt auto's Hoofdwond door mishandeling Bewoner blust keukenbrand Voor anker Man mishandeld en bestolen van mobieltje Strenge regels verjagen toeristen Betalen per opgehaalde kilo is volgens onderzoek van OLAZ niet zinvol Muziekfestival ij Goese Sas Speelweek bij Mallemolen in Wolphaartsdijk agenda Onder invloed (Verkoping ten bate van kerk in Colijnsplaat Brandweer blust brand in bootje maandag 8 augustus 2005 bil NIEUWVLIET - Bij strandpaviljoen Matour bij Nieuw- vliet is gistermiddag een kitesurfer gewond geraakt. De man stortte van een hoogte van ongeveer drie meter neer doordat de wind wegviel. Strandwachten en ambulancepersoneel verleenden eerste hulp. Vervolgens is hij met een strandvoertuig van het KNRM-station in Cadzand naar een gereedstaande ambu lance. De man is vervoerd naar het ziekenhuis in Brugge. Over de persoonlijke gegevens van de kitesurfer en de aard van zijn verwondingen was bij de politie niets be kend. VROUWENPOLDER - Een 27-jarige motorrijder uit de gemeente Borsele is zaterdagmiddag gewond geraakt bij een botsing op de Polredijk in Vrouwenpolder. Kort na vier uur kwam in een bocht ten val en schoof onder een bijna stilstaande personenauto. De motorrijder is met on bekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. PHILIPPINE - Een 88-jarige automobiliste uit de gemeen te Terneuzen heeft zaterdagmiddag in de Waterpoort straat in Philippine vier geparkeerde auto's beschadigd. Bij het wegrijden uit een parkeervak botste de vrouw te gen het linkerportier van de auto die naast haar stond. Zij gaf vervolgens een ruk aan haar stuur, waarna zij de links van haar geparkeerd staande auto raakte. Daarna schoof het voertuig van de vrouw door tegen de achterzijde van een derde auto. Nadat de onfortuinlijke bestuurster een stukje achteruit reed en haar weg wilde vervolgen, ramde zij nogmaals een andere wagen. Er was alleen materiële schade. Plet rij bewijs van de vrouw werd ingevorderd. BURGH-HAAMSTEDE - Een negentienjarige man uit Rhoon heeft vrijdagavond laat in Burgh-Haamstede een hoofdwond opgelopen toen hij door een onbekende dader met een hard voorwerp op het hoofd werd geslagen. De man zat rond kwart over elf in zijn auto aan de J.J. Boei j es weg met zijn raam open en luisterde naar mu ziek. Plotselihg werd hij aangesproken door een man die vroeg of de muziek wat zachter kon. Vrijwel direct nadat de ne- gentienjarige man de muziek zachter had gezet, werd hij door het geopende portierraam met een hard voorwerp op het hoofd geslagen en raakte daarbij gewond. De politie heeft een onderzoek ingesteld. OOST-SOUBURG - Een bewoner van de Merwedestraat' in Oost-Souburg heeft in de nacht van vrijdag op zater dag lichte bx-andwonden opgelopen bij het blussen van een keukenbrand in zijn huis. Rond middernacht vloog de vlam in de pan. Met een poederblusser en een tuinslang wisten de bewo ners, samen met de buren, het vuur uit te krijgen. De brandweer hoefde het huis alleen nog te ventileren. Er, is een forse roetschade. GOES - Een knots van een stok- anker kreeg de gemeente Goes zaterdag van de firma Hoondert uit 's Heerenhoek cadeau. Het was ter vervanging van een oud en roestig exemplaar dat jaren lang bij de Sint-Maartenbrug op de kaai heeft gelegen. De schenker zag het als een kroon op het werk dat de afgelopen ja ren aan de Goese kaden is ge daan: het opnieuw opmetselen van de kademuren en kortelings het plaatsen van hardstenen paaltjes, waardoor inmiddels ook de zwartgeverfde kettingen zijn gehaald. Voorzitter VV. den Herder, van de stichting Goese Stadshaven, zag het anker als het symbool van de hoop dat de aanloopha ven in de binnenstad levend mag blijven. Tijdens een korte plechtigheid werd hij op zijn wenken bediend, want hoewel er bijna geen boot meer bij kon, meldden zich toch nog een vier tal plezierschippers aan de brug. Ook de beschikbare stuk jes kade tussen de Ringbrug en de Sint-Maartenbrug, lagen hut- je-mutje-vol. De passantenhaven van Goes is populair vanwege de ligging in de historische binnenstad ,eff vanwege de goede sanitaire voor zieningen in 't Soep'uus, de voor malige watermolen. Pupillen van Huize den Berg drijven te genwoordig zelfs een internetca fé in het Driekoningenhuis op de hoek van de Bierkade en de Koningstraat. foto Willem Mieras TERNEUZEN - Een 18-jarige man uit de gemeente Terneuzen is vrijdagnacht bestolen van zijn mobiele telefoon en daarna mishandeld. Hij liep samen met een 21-jarige vriend in de Noordstraat in Ter- neuzen toen zij werden aange sproken door een groepje jonge ren van ongeveer negen perso nen. Na wat gekletst te hebben, pak te iemand uit het groepje de tele foon van de man af. Hierop ont stond een woordenwisseling, waarna de 18-jarige klappen kreeg van meerdere personen. Ook zijn vriend, die ertussen probeerde te komen, kreeg klap pen. De 18-jarige jongen hield aan de mishandeling pijnlijke plek ken aan zijn lichaam en gezicht over. De 21-jarige man, even eens uit de gemeente Terneuzen, liep onder meer een gescheurde wenkbrauw op. De waarde van de gestolen telefoon is onbe kend. Advertentie Paul en Marnel Schless ruimen hun spullen op. Campinghouders Chris en Marian Geerse kijken machteloos toe. foto Ruben Oreel door Selma Osman KOUDEKERKE - De vakantie zit erop. Een week eerder dan gepland moeten Paul en Marnel Schless uit Roermond vertrekken. De familie klapt de cam- pingstoelen op en vouwt de poten onder de tafel. Even na twaalf uur verlaten de Limburgers minicamping 't Hommeltje bij Koudekerke. Hun plek blijft leeg. Op een ander veldje van de camping komt straks nummer vijftien aan. Cam- ping-eigenaai's Chris en Marian Geerse zwaaien hun gasten uit. „Dit doet pijn." De Limburgers zijn gekomen voor de zee en daarom willen ze niet op een cam ping in Brabant staan. De Zeeuwse cam pings zitten vol. Of het is zoeken naar die ene speld in de hooiberg. Daar heeft Marnel Schless geen zin in. ,,Ik ga met leuren of smeken. Die frustratie voor kom ik liever." Een grote camping trekt hen niet. „Voor ons is Walcheren open luchten, het ruisen van de bomen en de zee in de buurt", vertelt Paul, die ooit in Vlissin- gen op de zeevaartschool zat. „Dat vind je niet op die massale campings waar de hele dag door activiteiten voor kinde ren worden georganiseerd." Het is vanwege zijn werk onmogelijk om al vi'oeg een van de schaarse plaat sen op de minicamping te bespreken. Maar vanwege de kinderen zijn de Lim- burgers wel gebonden aan het hoogsei zoen. Vorige week zaterdag konden ze vanwege een annulering bij de familie Geerse komen. „We moesten eigenlijk donderdag weg; maar omdat er mensen eerder vertrokken, konden wij twee da gen langer blijven", vertelt Marnel. Nu is het geluk op en de vakantie voorbij. De Veerse kampeerboeren zijn gefrus- treerd. Ze hebben plek, maar moeten da gelijks mensen wegsturen omdat de re gels voorschrijven dat er niet meer dan vijftien caravans en tenten op het ter rein mogen staan. Daarop wordt streng gecontroleerd. Gedurende de bouwvak vakantie, moeten de minicampinghou- ders wanhopige mensen weigeren. Marian Geerse heeft het daar moeilijk mee. Een enkele keer riskeert ze een boete en een strafblad. „Als mensen van af twee uur 's middags aan het zoeken zijn en ze staan om acht uur voor de deur, dan wil ik niet zeggen dat ik ook geen plek heb." Maandag zat een man huilend bij zijn caravan. Hij vond uit eindelijk een camping in Roosendaal. De Geerses vinden het onverteerbaar. „We vragen maar om twee, drie weken verruiming." De familie Schless heeft zich verbaasd over het onwrikbare beleid van de ge meente Veere. „Het toerisme is toch een belangrijke bron van inkomsten hier?" Wat hun vertrek extra zuur maakt, is dat ze hebben gezien dat er op 't Hom meltje genoeg plek is. Marnel: „Je merkt hier nergens aan dat het 'te vol' zou zijn." „Nee", zegt haar echtgenoot. „Het blijft ook als het vol is'een rustige boerderijcamping. Zoektocht De Limburgers zijn niet de enigen die dit weekend met tegenzin vertrekken. Op pai-keei-plaats De Hoge Hilt in Zou- telande zit Rene Hergenhahn zaterdaga vond in de deuropening van zijn busje te spelen met zijn herder Louis. „Of ik hier geslapen heb?" Hij knikt weemoe dig. „Helaas wel." Zondag gaat hij naar huis. Wat een ontspannende vakantie had moeten worden, mondde uit in een drie dagen lange zoektocht naar een cam ping, slapen op parkeerplaatsen en weg gestuurd worden door de politie. Vrijdag heeft hij op zijn fiets vijf urn- rondgereden om een minicamping te vinden. „Totdat de hond niet meer lo pen kon." Tot overmaat van ramp wist hij daarna zijn busje niet meer terug te vinden. De brandweer heeft hem gehol pen met zoeken. Twee nachten heeft hij geslapen op parkeerplaatsen. Zaterdag nam hij voor het eerst een duik in zee. „Zoeken heeft geen zin meer", meent Hergenhahn. „Ik ga terug naar huis." De jonge Duitser is teleurgesteld, maar steekt de hand in eigen boezem. „Het was fout om hier zo spontaan naartoe te komen." Een eindje verderop staat de camper van Michael en Marion Rotfuchs uit Bir- kenfeld. Ze zijn net als hun jonge land genoot van de parkeerplaats bij Zoute- lande gestuurd en sliepen in het bos bij Dishoek. „Overal waar we kwamen, durfden de minicampings het niet aan om ons een plaatsje te geven." Voor het eerst van hun leven hebben ze hun toe vlucht moeten zoeken tot wildkampe- ren. Voordat het zo ver was, hebben ze zeker vijftien kleine en grote campings geprobeerd. „We wisten niet dat het zo erg was." Het echtpaar begrijpt niet dat er aan de kust nergens een plaats is waar gestran de campers voor een paar eui'o de nacht mogen doorbrengen. Ze wisselen nog wat tips uit met een lotgenote en ver trekken naar de camping. Jawel, het is ze gelukt! Op De Lange Pacht bij Vlis- singen hebben ze uiteindelijk een plek gevonden. „De laatste, in een klein hoekje." frnritené van Stee ERNEUZEN - Differentiatie n de tarieven van de afvalstof- Lgheffing, ofwel betalen per gehaalde kilo huisvuil, is wei- ug zinvol. Dat blijkt uit de voor- opige resultaten van een onder- oek dat OLAZ, het samenwer- jugsverband van Zeeuwse ge- icenten voor afvalverwij de- ing, in opdracht van de Zeeuw- gemeenten uitvoert. [ij invoering van gedifferen- lerde tarieven ligt vooral het [vaar op de loer dat mensen zich op een ongewenste manier van hun ï-estafval ontdoen. Daar door drukken zij hun eigen kos ten die zij afwentelen op een an der. Voorbeelden zijn het deponeren van afval in de vuilniscontainer van de buurman of bij kennis sen in een andere (goedkopere) gemeente. In het slechtste geval werkt het systeem illegale dumpingen van vuilnis in de hand. De Terneuzense wethouder J. van Schaik wijst het betalen per kilo afval niet bij voorbaat af. Mits goed uitgevoerd, doet die methodiek volgens hem het meeste recht aan het principe 'de vervuiler betaalt'. Het zou verder een bijdrage kunnen leve ren aan het milieubewustzijn dat de mensen ook in hun porte monnee voelen. Afvaltoerisme „Want hoe minder afval iemand aanbiedt, hoe minder die per soon betaalt. Mocht het komen tot invoering, dan zou het in Zeeuws-Vlaanderen of liefst pro- vinciebreed op dezelfde manier moeten gebeuren. Daardoor voorkom je ongewenste ontwik kelingen zoals afvaltoerisme. Verder is het dan mogelijk om gezamenlijk investeringen te doen die bèpaalde voordelen moeten opleveren", aldus Van Schaik. Uit het onderzoek van OLOZ blijkt dat gedifferentieerde ta rieven alleen mogelijk zijn bij containerregistratie (zoals de ge meente Terneuzen dat kent) in combinatie met weegsystemen op de vuilnisauto's. Dergelijke systemen zijn kostbaar in aan schaf. Differentiatie Tot op zekere hoogte vindt er volgens de Terneuzense gemeen tewoordvoerder D. Timmers al tariefsdifferentiatie plaats. Zo is het in Terneuzen mogelijk om tegen meerkosten een extra grij ze (restafval), groene (gft-afval) of blauwe container (papier) aan te schaffen. Daarnaast kan, tegen een al dan niet geringe vergoeding, afval worden aangeboden bij de mi lieustraat. Verder wordt er in Terneuzen gerekend met een ge middeld aantal kilo's afval per huisadres. Timmers: „Daardoor kunnen bij voorbeeld buren zonder proble men en uiteraard in goed over leg een beroep op elkaar doen. Ook gelden in onze gemeente verschillende regels voor het op halen van bedrijfsafval en de in zameling voor particulieren." Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl I Frank Balkenende (chef) I Ingrid Huibers l Miekevan der Jagt I Freek Janssen RobPaardekam I ^°en de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: 10113)315500 Fax: (01131315669 E-mail: redactie@p2c.ni internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Grote Markt: 19.30 uur: Vertrek Zomer Stadswande ling onder leiding van een gids; HANSWEERT Terrein Boomdi]k: Dis- neyspeelweek Kindervakantiewerk; KAMPERLAND - Bierbrouwerij Emelis- se, 9.30 - 13.00 uur: Opstapplaats fiets tocht met diverse activiteiten; YERSEKE Zorgcentrum Vredelust, 10.30 uur: Bewegen voor ouderen; 13.30 uur: Biljarten in de hal; Het Trefpunt, 13.00 - 17.00 uur: Biljar ten. BRUINISSE - Een negentienja rige bromfietser uit Rotterdam is in de nacht van vrijdag op za terdag rond twee uur op de Groeneweg in Bruinisse aange houden door de politie omdat hij zonder helm reed. Uit ade manalyse bleek bovendien dat de man ruim tweeënhalf maal de toegestane hoeveelheid alco hol had gedronken. De man was niet in het bezit van een rijbe wijs of bromfietscertificaat.De bromfietser kreeg een pro- ces-verbaal en een rijverbod. jOESE SAS - Aan het Goese las wordt zondag 14 augustus ■anaf 14.00 uur een muziekfesti- al gehouden Iptredende bands zijn Piet lein Donner Experience, Natu- el. Bite a Bit, No Talking, The Hues Sensation, Clearwaterdy- eband, Lynx en Vixy. J0LIJNSPLAAT - De Protes- inlse kerk in Colijnsplaat oudt op zaterdag 13 augustus, lijdens de Colijnsplaatse Dagen, n verkoping tussen 't Zaaltje de protestantse kerk. zijn tweedehands artikelen j koop, zoals meubels, servies- ed, boeken, platen, speelgoed prullaria. De opbrengt is be- ;md voor het gebouw van de .otestantse kerk. ïjdens de verkoping, die van [000 tot 16.00 uur duurt, wor- jen in en om 't Zaaltje pannen- eken gebakken en verkocht. r opbrengst, ook die van thee, jffie en limonade, is bestemd or enkele goede doelen, waar- or de protestantse kerk al lan- ijvert. WOLPHAARTSDIJK - Speel- ïinvereniging De Mallemolen n Wolphaartsdijk houdt in de latste week van de schoolva- antie, van dinsdag 16 tot en nel donderdag 18 augustus, een indervakantieweek. let thema is: Wat wil je later [orden? Ie eerste dag bouwen de kinde- sn hutten, die de andere dag ge- childerd worden. lp woensdag gaat een deel van e groep naar de Mythe voor de lusical over 600 jaar Goes en oor wie niet mee wil, is er een itopuzzeltocht. hditiegetrouw wordt de speel- 'eek afgerond met een barbe- ue. door Mieke van der Jagt KORTGENE - De brandweer- groepen van Colijnsplaat, Kats en Wolphaartsdijk hebben het zaterdagmiddag druk gehad met het blussen van een klein bootje dat aan de kant, in Kort- gene, in brand was geraakt. De schipper, die net de benzine tank had bijgevuld toen de in- bouwmotor explodeerde, werd met brandwonden aan beide be nen naar het ziekenhuis ge bracht. Omdat het bootje niet vastzat toen de explosie plaats vond, dreef het brandend af in de richting van Wolphaartsdijk. De brandweergroepen van Kats en Colijnsplaat waren toen al on derweg om - met hulp van de waterpolitie die ze een lift gaf - op het meer te gaan blussen. De brandweer van Wolphaartsdijk werd gewaarschuwd, maar de Noord-Bevelandse brandweer kreeg al een lift van een boot van camping de Paardekreek, waar de schipper van het bran dende vletje logeert. Helemaal blussen op het water lukte niet. maar het wrak kon wel naar de oude veersteiger bij Delta Marina worden gesleept. Daar maakte de groep Colijns plaat het klusje af. De gewonde schipper werd naar het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes ver voerd, waar hij na behandeling weer weg kon. foto Kees Marijs de meeste speciaalzaken van Vlissingen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23