Willeboordse is op de goede weg De Jong wint met een banddikte verschil PZC Van de Ven wint in Denemarken Zeeuwen in bijrol Zeeuwen werken toe naar Havenraces Gouden speld voor organisatoren Judoka pakt zilver in Braunschweig Zilver voor Huizinga, Bosch stapt halverwege uit Ruud Rentmeester naar WK Eversdijk vierde in wielerjeugdtoer Damster Rentmeester tiende op EK EK voor Perdaen snel voorbij Derksen zeventiende in Gleneagles ^nr Roeland van Vliet GOES - Judoka Elisabeth Wille boordse stelt hoge eisen aan jchzelf. Hoewel ze zaterdag tij- lens de open Duitse kampioen schappen in Braunschweig de fi- iale haalde en het zilver won, vas ze niet helemaal tevreden. f]'k kwam maar moeilijk op gang en ben nog lang niet in een (K-vorm", liet ze achteraf we len. foor de 26-jarige Willeboordse kas het Duits Open het eerste oèmooi sinds het Europees ampioenschap in mei, waarop e de titel pakte in de klasse tot 63 kg. Voor haar - en alle ande- e aanwezige toppers - was het levens het laatste serieuze test- loment op weg naar het wereld- anipioenschap. dat over een iiaand in Cairo wordt gehou- len Willeboordse is daarop één fan de titelkandidaten, pe uit Middelburg afkomstige idoka had in Braunschweig, BRAUNSCHWEIG - Net als Eli- abelh Willeboordse haalde Mark Huizinga (-90) in Braun- khweig de finale. De olympisch kampioen van Sydney 2000 ver- oor de eindstrijd van de Wit- 1 Rus Andrei Kazoesionak. luizinga was de enige man uit de WK-selectie die daar in actie kwam. Bij de vrouwen waren er meer In de klasse tot 63 won Eli- 1 abeth Willeboordse zilver, bij e zwaargewichten werd Carola 1 lilenhoed derde. Irons was er gisteren ook voor larhinde Verkerk. Dat behaal- le ze, via de herkansing, in de waar ze in 2003 en 2004 goud won, een relatief gunstige lo ting. Claudia Heill (verliezend fi- naliste op EK en tijdens Olympi sche Spelen) en Urska Zolnir (winnares brons in Athene) kon ze namelijk pas in de finale tref fen. En een confrontatie met Sa rah Clark, van wie ze vorig jaar in de finale van het Duits Open won, was niet eerder dan in de halve finale mogelijk. Maar met haar tegenstandsters in de eerste drie ronden had Wil leboordse het nog lastig zat. Te gen de Duitse Indra Brendick. bepaald geen hoogvlieger, ver diende ze in de eerste vijf minu ten zelfs geen punt. Pas na twaalf seconden in de verlen ging maakte ze een golden sco re, waarmee de partij beëindigd werd. Vervolgens had ze ook moeite om Hilde Drexler, de nummer twee van Oostenrijk, en Andreia Cavaleri, de tienvou dig nationaal kampioen van Por tugal, op de rug te krijgen. In de halve finale kwam ze, zo- v.oor Nederland in deze catego rie, reikte tot de halve finale. Daarin verloor ze van de Oekraïnse Anastasia Matrosova. Zwiers bleek hersteld van een blessure, die ze op het EK in Rot terdam opliep. Edith Bosch (-70) hield er mee op in het zicht van de medailles. De Europees kampioene trok zich terug voor de halve finale tegen de Duitse Heide Wollert. Ze vond dat beter in het kader van de voorbereiding op het WK. Natascha van Gurp (-52) won twee keer, maar verloor ver volgens en eindigde als negende. ANP als verwacht, tegenover Sarah Clark te staan. Eerder dit jaar, tijdens het A-toernooi van Pa rijs, had ze tamelijk schlemielig van haar verloren, maar nu nam Willeboordse revanche. Daar door bereikte ze voor de vierde keer in 2005 de finale van een groot toernooi. Twee keer deed ze dat al in Rotterdam (World Cup en EK) en één keer in Sofia (World Cup). Maar net als tij dens de World Cup in Rotter dam verloor ze de eindstrijd in Braunschweig. Brandweergreep De Sloveense Urska Zolnir, die in de drie eerdere onderlinge ontmoetingen het onderspit moest delven, legde de Zeeuwse in de luren met de zogenoemde kata guruma-techniek. Ze nam Willeboordse in een soort brand weergreep, alvorens ze haar op haar rug probeerde te gooien. Daar slaagde ze niet helemaal in, waardoor ze slechts een koka (half punt) verdiende. Het was wel voldoende om er uiteinde lijk de tweestrijd mee te win nen. Willeboordse: „Ik heb het toer nooi vooral gebruikt om dingen te verbeteren die ik nog niet goed beheers. En om te kijken hoe mijn schouder het zou hou den." Daaraan was ze begin dit jaar geblesseerd, waardoor ze maar over één kant kon juodoën. „Maar nu had ik er geen last van en daar ben ik erg blij mee." Kanshebster Op vrijdag 9 september vecht Willeboordse in Cairo voor de wereldtitel. Ze behoort tot een select gezelschap kanshebsters voor de titel. Voor die tijd moet er nog wel het een en ander ge beuren, jstelt ze. „Ik heb de ko mende" drie weken hard nodig, maar deze zilveren medaille be wijst dat ik op de goede weg ben." ran onze sportredactie klasse tot 78 kg. Claudia Zwiers, de WK-deelneemster KOUDEKERKE - Tijdens het achtste Zeeland Open rolstoeltennistoernooi in Koudekerke heb ben de Zeeuwse deelnemers geen rol van beteke nis kunnen spelen. De Goese Yolanda van Raa- ij-Baarends (foto) eindigde met haar dubbelpart- ner Leni Peeters-Verbeek op de derde plaats in de categorie vrouwendubbel main. De Goese, die op de nationale ranglijst voor dub- belspeelsters in de toptwintig staat, verloor giste ren met haar teamgenote het laatste duel in de poule van zes tweetallen. Het mannenenkelspel (categorie main) werd ge wonnen door Koen Meerwijk, die als eerste ge plaatst was. Johan Kooman uit 's-Heer Arendsker- ke haalde nog wel de finale van de verliezersron de, maar verloor daarin met 6-0 6-2 van Riens van Raaij. Walter de Leeuw uit Vlissingen verloor de finale van verliezersronde in mannenenkel second van Sven Jonker met 6-3 2-6 6-2. Judit Sanders won het vrouwenenkelspel met overmacht. foto Ruben Oreel maandag 8 augustus 2005 GOES - Ruud Rentmeester zal vrijdag 1 september deelne men aan de wereldkampioenschappen mountainbike in Livigno, Italië. De Goese coureur werd na de Europese kampioenschappen in Kluisbergen door bondscoach Leo van Zeeland geselecteerd voor de WK-ploeg. In Kluisber gen finishte Rentmeester vorige week als 34e. Na die titel strijd reed de Goesenaar door richting Frankrijk en nam daar dit weekeinde deel aan een loodzware marathon die eindigde op l'Alpe d'Huez. Rentmeester kwam na hon derd kilometer als tiende overall over de streep. Die klas sering was goed voor de eerste plek bij de beloften. ASSEN - Anne Eversdijk uit Kapelle is zaterdag als vier de geëindigd in de internationale wielerjeugdtoer in As sen, een etappekoers over zes dagen. In het overall-klasse- ment was de renster van ZRTC Theo Middelkamp wel de eerste nieuweling. De Zweedse Marie Lindberg won de wedstrijd, Anne Eversdijk stond in het eindklassement op 59 seconden achterstand. KLUCZBORK - Rianka Rentmeester uit 's-Gravenpolder is op de tiende plaats geëindigd tijdens het Europees kam pioenschap dammen voor meisjes junioren. De Zeeuwse speelster, die zich dankzij een tweede plaats op het Neder lands kampioenschap geplaatst had voor het EK, begon in het Poolse Kluczbork uitstekend met twee winstpar tijen. Door drie nederlagen tegen Russische en Moldavische mefsjes verdween een plaats in de top van het klassement uit beeld. Uiteindelijk sloot Rentmeester het toernooi af met negen punten uit negen partijen, goed voor een tien de plaats in een deelnemersveld van 24 speelsters. TERNEUZEN - Waterskiër heeft maar kort aan het Euro pees kampioenschap watei'skiën in Zweden mee kunnen doen. De 13-jarige Terneuzenaar ondervond nog te veel hinder van een enkelblessure die een week eerder op het NK opliep. In Zweden deed hij alleen mee aan de kwalifi caties voor het onderdeel slalom, maar daarna staakte hij de strijd. GLENEAGLES - Robert-Jan Derksen is op een gedeelde zeventiende plaats geëindigd bij het Johnnie Walker Championships in Gleneagles. De Nederlandse golfer sloot zijn toernooi af met een ronde van 70 en bracht zijn totaal hiermee op 287 slagen. Rolf Muntz werd gedeeld 82e na een slotronde van 73 en een totaal van 299. De eindzege ging naar de Italiaan Emanuele Canonica. Na een laatste ronde van 71 kwam hij tot 281 slagen. De Belg Nicolas Colsaerts, Bradley Dredge uit Wales en de Engelsmannen Barry Lane en David Lane eindigden met 283 slagen als tweede. Voor de 35-jarige Canonica was het zijn eerste titel op de Europese Tour sinds zijn entree veertien jaar geleden. Hij verdiende met zijn triomf 340.000 euro. ANP van onze sportredactie H0JRING - Rinus van de Ven heeft gisteren een internationa le motorcrossweekend in het Deense Hojring op zijn naam ge schreven. De Vlissinger trad daarmee in de voetsporen van toppers als Mickaël Pichon en Mare de Reuver. In een deelnemersveld van zo'n 160 rijders kwalificeerde Van de Ven zich vrij eenvoudig bij de beste veertig 125cc-coureurs die in de A-finale mochten starten. Die finale bestond uit drie man ches en in alledrie manches had Van de Ven kopstart. In de eerste manche zag hij land genoot William Saris op de Deense zandbaan voorbijkomen en werd hij tweede. In de tweede manche kwam Sa- ris opnieuw voorbij, maar nu pakte Van de Ven hem terug. In de derde manche wisselde het tweetal continu stuivertje, tot dat Saris met een blessure weg zakte en Van de Ven de race op zijn gemak kon uitrijden. Zijn tweede plaats was ruim voldoen de om zijn naam voor de tweede keer (in 2003 won hij al bij de 85cc'ers) bovenaan in de eind stand terug te vinden. Komend weekeinde rijdt Van de Ven in Varsseveld de vijfde wed strijd voor het Open Nederlands kampioenschap. van onze sportredactie STRIJEN - In voorbereiding op de 66e editie van de Havenraces in Breskens, komend weekeinde hebben de Zeeuwse zwemmers afgelopen zaterdag de openwa- terwedstrijden in Strijen aange daan. En met succes. Carmen de Ridder zorgde voor de snelste Zeeuwse tijd op de 2 kilometer vrije slag. De zaterdagochtend begon met de 2 kilometer schoolslag, waar René van Oudenaarde met een zevende plaats weer terug was in het 'peloton'. Eline Nijskens noteerde de snelste Zeeuwse tijd bij de vrouwen, wat haar een vijfde plaats opleverde. Samen met clubgenotes Anouk Meesen en Naomi Gelderland staat Koe wacht weer hoog genoteerd in het landelijk verenigingsklasse ment. Op de 500 meter komen steeds meer deelnemers en wordt er elk jaar weer een stukje harder gezwommen. Simon Edenburg (Onderdak) doet het als minior goed tussen de 13- en 14-jarigen en overtuigde zaterdag met een dei'de plaats. Ook Monique de Haard van de Stormvogel kwam tot een derde plaats. Door een fikse bries op de baan bleven snelle tijden uit. Mieke van Dort en Danique van Peenen vochten tot de laatste meters uit wie voor de vierde plaats in aanmerking zou gaan komen op de 1000 meter voor ju nioren. Met een verschil van 55 honderdste van een seconde won Van Dort die tweestrijd. Bij de senioren werd er wel hard gezwommen. Met WK-zwem- mer Robin van Aggele en EJK- deelnemer Michel Heijnen was de toon bij de senioren snel ge zet. Achter deze twee mannen was het voor de Zeeuwen vech ten voor elk klassementspuntje. Jeroen Dellebeke kwam tot de beste Zeeuwse prestatie met een veertiende plaats. Carmen de Ridder deelde in de prijzen met een vierde plaats. De grote miniorenploeg van de Stormvogel levert dit hele sei zoen al goede prestaties. Vooral bij de meisjes. De derde plaats van Sonny Corré bij de jongens op de 500 meter was daarom op vallend goed te noemen. Anniek Minderhoud was wederom bij de meisjes iedereen te snel af, al zag ze in de laatste tientallen metei's clubgenote Manon Min- neboo nog dichtbij komen. Ju dith Stap completeerde het Vlis- sings feestje met een vierde plaats. Ingrid van Assche, een van de weinig openwaterzwemmers van De Schelde uit Temeuzen, was bij de dames 45+ goed voor een tweede plaats op de 1000 me ter schoolslag. Coureur uit Papendrecht finisht millimeters voor Honig in Ronde van Burgh-Haamstede loor Ben van den Aarssen BURGH-HAAMSTEDE - Ren ners weten op de streep altijd precies of ze al dan niet gewon nen hebben. En dus wist Gideon Ie Jong zaterdagavond na een iloedsnelle koers meteen dat de loemen in Burgh-Haamstede yoor hem waren. Met het blote oog was het ver- ichil tussen hem en Reinier Ho nig echter niet waar te nemen. Dok de noodzakelijke finishfoto iood ruimte voor discussie. Niet- fcmin wees de jury De Jong una- liem als winnaar aan. Honig lam zijn verlies gelaten op. „Al zag ik op de foto mijn eigen oorwie] niet eens." 'unaises )e adembenemende sprint aan de Noordstraat vormde de apo theose van een koers waarin Johnny Hoogerland uit Yerseke ange tijd de belangrijkste kan- idaat voor de overwinning Hoogerland behoorde tot het twintigtal bijschrijvers, dat op het laatste moment naar het Schouwse toeristendorp was ge komen. Daardoor stonden er bijna zeventig coureurs aan het vertrek. Bij het inrijden kreeg het deelne mersveld al te maken met de no dige tegenslag. Een onverlaat had punaises op het parcours ge strooid, zodat reeds voor het startschot van organisator Teun van Zalm vijf lekke banden kon den worden genoteerd. Ook tij dens de koers moesten diverse coureurs van wiel wisselen, on der wie uitblinker Hoogerland. De man uit Yerseke had zijn zin nen gezet op de leidersprijs én de eindzege, een missie die uit eindelijk slechts ten dele lukte. Al vanaf het vertrek schudde Hoogerland aan de boom en hij kreeg hulp van de sterke Bra bantse kleppers Peter van Agt- maal en Jean-Pierre Verstrae- ten. Het drietal was dan ook ver tegenwoordigd in de eerste vluchtgroep, waarbij ook Eric Vereecken en Martijn Maaskant zich aansloten. In het peloton zat echter nog te veel kwaliteit, zodat er al weer snel een her- SPORTREDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: 0113-315640 Fax:0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl groepering was. Vrijwel onmiddellijk nadat hij een lekke band had gehad, koos Hoogerland weer het hazenpad. Hij kreeg negen mannen mee, onder wie oud-winnaar Wil- fried Bastiaanse. Ook de Zeeu wen Richard Slabbekoorn, Eric Vereecken en John van de Vree- de bevonden zich in de frontli nie. Peter van Agtmaal, Jean- Pierre Verstraeten, Gerhard Klijnhout, Gideon de Jong en Ni- ki Terpstra maakten het tiental compleet. Onrustig De voorsprong van de vluchters liep snel op tot driekwart mi nuut en de slag leek gevallen. De tien verdeelden onder elkaar eendrachtig de enveloppen en Hoogerland pakte met afstand de leidersprijs. Met nog vijf ron den op het bord werd het onrus tig in de kopgroep, ook al omdat de adem van het plots op drift geraakte peloton in de nek werd gevoeld. Weer zocht Hoogerland de ruim te, om twee passages later ook weer te worden opgeslokt door de kopgroep. Juist op dat mo ment kwam het peloton terug bij de vluchters. Hoogerland baalde na afloop, vooral omdat hij zijn ploegmak- ker John Sulkers in de jacht op foto Marijke Folkertsma neembare banddikte won uitein delijk De Jong. ook ploeggenoot van Hoogerland. De twintigjari ge coureur uit Papendrecht schreef eerder dit seizoen al een etappe in de Ronde van Mid den-Brabant op zijn naam en pakte tweede plaatsen in klassie kers als de Ronde van Zuid-Hol land en de Omloop van de Gla zen Stad. De zege in Burgh- Haamstede betekende de zesde overwinning in zijn debuutjaar bij het continental team van Eu- rogifts. De Jong: „In zo'n finale, met een peloton dat er aan komt, is het zaak om een beetje te gokken en te pokeren. Johnny probeerde het een paar keer om weg te komen. Toen dat niet lukte, wist ik dat ik een goede kans maak te. Op de streep ben ik altijd rap. Ik kende de jongens om me heen uit de nationale wed strijden. Niki Terpstra trok de sprint op gang en ik kon uit zijn wiel komen. Reinier Honig kwam nog dichtbij, maar ik had nog net wat meer snelheid over." Gideon de Jong (vooraan, zwarte schoenen) sprint naar de overwinning. kop had zien rijden. „Het was aan de achterkant ook een zwaar parcours en daarom viel het niet mee om voorop te blij ven. Ik heb hier gereden als voor bereiding op het wereldkampi oenschap, maar had toch ook graag gewonnen." In de finale lukte het niemand meer om weg te komen, ook niet de om zijn laatste jump bekende Bastiaanse. Met een niet waar- BURGH-HAAMSTEDE - Voor de vele jaren dat ze zich hebben ingezet voor de wielrensport op Schouwen-Duiveland hebben Teun van Zalm en Jan de Wit za terdagavond de gouden speld van verdienste ontvangen. Namens de Koninklijke Neder- landsche Wielren Unie reikte consul Jan van Haneghem de bij behorende versierselen uit voor de start van de 25e Ronde van Burgh-Haamstede. Voor Van Zalm was het zijn laatste ronde als organisator. Samen met De Wit stond hij in de zestiger ja ren van de vorige eeuw aan de wieg van diverse wielerrondes in de regio. Ook zaterdag waren beiden nog volop actief in de ju rywagen. Teun van Zalm (links) en Jan de Wit hebben een gouden speld gekre gen van de KNWU. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17