OVINCIALE ZEEUWSE DOURAN Werkende koopt extra huis Russische marine poogt onderzeeboot te redden PZC www.gobest.nl Schuifelend onder een ondergaande zon Slapende schipper drijft vaargeul in !®c£U(€2.024" Reizen A 4m mm Pentagon bang voor aanslagen n Amsterdam Eerste prijs voor Blind met Ajax Zeehond legt aan in Leidse binnenstad Tweede woning middel om files te ontlopen NIEUWE DAIHATSU Oma's Snoepwinkel in Veere zoekt nog 2 vakantiehulpen voor de hele maand augustus (ook zondags!). Vandaag tussen 11 - 12 of 17 - 18 uur aanmelden: Oudestraat 20, Veere. Inlichtingen: tel. 0118-502161. Zeeland Nazomer Festival in trek Cadamuro wint tweede etappe Reizeni Daar moetje naar toe. lezen we zeeuws I 18° |l1° W 5 Zon en wolken Perioden met zon en een lokale bui. Matige tot vrij krachtige west- tot noord westenwind. Temperatuur 18 graden. 247e jaargang no. 184 zaterdag 6 augustus 2005 os nummer 1,75 i,c m rr v s L i Voyager originele audio/navigatie t.w.v. 2.135,- ól Voyager 3.3i Luxury Package Edition t.w.v. 2.995,- ól Voyager originele DVD+KPN TV t.w.v. 3.250,- óf Voyager LX Special Edition New York t.w.v. 6.010,-! Goes 0113-250858 www.jnnhop.com Jan Hop Chrysler Jeep Dodge Ssang Yong internet: www.pzc.nl ■I HU ÜLVERSUM - Nederland loopt 115 augustus tot half septem- ernstig gevaar om doelwit te vorden van terreuraanslagen door Al Qaeda. Het doel zou het ipenbaar vervoer in Amsterdam zijn. Dat zei de adviseur van het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken, Robert A. Pape, gisteravond in het tv-program- ;ma Nova. Pape analyseerde in opdracht van minister Rumsfeld '(Defensie) de dreiging die uit gaat van Abu Hafs al Masri, een aan Al Qaeda gelieerde groepe ring. Op 16 juli maande deze groep Nederland binnen een maand zijn steun aan de Ameri kanen in Irak en Afghanistan te staken 'anders zouden binnen steden in een hel veranderen'. Pape vindt dat Nederland de jireiging onderschat. Hij advi seert het terreuralarm op te krik ken naar een hoger niveau. ANP AMSTERDAM - Danny Blind heeft gisteravond zijn eerste prijs als hoofdtrainer van Ajax in de wacht gesleept. De Amster dammers waren in het duel om de Johan Cruijff Schaal met 2-1 te sterk voor kampioen PSV. De Eindhovenaren kwamen na rust op voorsprong via Bouma, maar Boukhari bracht de stand weer in evenwicht: 1-1. Babel besliste het duel vervolgens op laangeven van diezelfde Boukha ri. pagina 20 Ajax tankt zelfvertrouwen LEIDEN - Een zeehondje wilde waarschijnlijk eens wat anders en dook gister middag op in een Leidse stadsgracht, in het hartje van de stad. Het dier klom op een stei ger ter hoogte van jazzcafé The Duke, waar het meteen veel bekijks trok. De gealar meerde Eerste Hulp bij Zee zoogdieren ontfermde zich over het gezonde, maar sterk vermagerde dier. De zeehond is gisteravond op transport gegaan naar Pieterburen. Vermoedelijk is het dier vanuit Katwijk de binnenwateren op ge zwommen. ANP De Leidse gast. foto ANP door Gert van Harskamp AMERSFOORT - Werken den zullen in de toekomst steeds vaker kiezen voor een tweede woning waar zij doordeweeks verblijven. Zo ontlopen zij de langer wor dende files en verblijven zij dicht bij hun werkplek. Dat zegt directievoorzitter Henk van Zandvoort van Bouw fonds MAB, Nederlands groot ste woningbouwontwikkelaar. Het tweede woningbezit neemt nu al toe, ondanks de afschaf fing van de hypotheekrente-af trek voor een tweede huis, zegt Van Zandvoort. Door de toe nemende verstedelijking en de fileproblematiek worden steeds meer gebieden moeilijk be reikbaar voor forenzen. Dat zal het tweede woningbezit stimule ren. Als de huidige woningbouwplan nen worden uitgevoerd smelten volgens Van Zandvoort Amster dam en omliggende gemeenten als Almere en Amstelveen de ko mende decennia samen tot een stedelijk gebied van ruim 1.5 miljoen inwoners. Door het enorme woon-werkver- keer dat daardoor ontstaat, zul len werkenden doordeweeks hun reistijd willen beperken. „In het weekeinde zijn ze te vin den op hun iets ruimere buiten verblijf", verwacht Van Zand voort. „Zo hoeven'ze alleen op maandag en vrijdag de file in." De toename van het tweede wo ningbezit heeft grote gevolgen voor de woningmarkt op de lan ge termijn. Goedkoper Volgens Bouwfonds MAB moet er goedkoper en kleiner ge bouwd worden, om aan de wo ningbehoefte te voldoen. Dat is de enige manier om huizen betaalbaar te houden voor werkenden en voldoende te bouwen in verstedelijkte gebie den. Naar Europese normen is het tweede woningbezit in Neder land momenteel nog gering. Dat het drastisch zal toenemen ba seert Van Zandvoort op ontwik kelingen elders. Zo is het in ons omringende landen al heel nor maal dat werkenden op maan dagochtend naar hun apparte ment rijden in de stad waar zij werken. GPD VLISSINGEN - Op de jaarlijkse midzomernachtmarkt in Vlissingen was het gister avond weer schuifelen over de boulevards. De een met een palm voor 35 euro, de an der met een goedgevulde tas. De standwerkers deden hun best. Sommige stands de den denken aan de huishoudbeurs, 's Middags leek het er nog op dat de markt in het door Selma Osman VLISSINGEN - Een elf meter lang zeiljacht heeft in de nacht van donderdag op vrijdag uren lang rondgedobberd, terwijl de schipper lag te slapen. Het jacht werd op de Westerschelde ont dekt en is door de reddingsboot Zeemanshoop uit Breskens naar de Vlissingse buitenhaven ge bracht. Daar bleek dat de 56-ja- rige schipper uit Zoetermeer te diep in het glaasje had gekeken. De man was donderdagochtend uit Dover vertrokken en was op (Advertentie) ZIE VERDEROP IN DEZE KRANT Advertentie weg naar IJmuiden. Na het over steken van de Noordzee kwam hij 's avonds bij Blankenberge zonder brandstof te zitten. Hij hees zijn grootzeil en ging naar de kajuit om iets te eten. Daar viel de man in slaap. Het jacht voer ondertussen langs de Belgische kust cle druk bevaren Westerschelde op. Daar werden de vreemde manoeuvres van het schip rond half twee op gemerkt door het Schelde Coör dinatie Centrum. Het jacht dob berde toen ter hoogte van de Vlissingse Sloehaven. Het is door de Zeemanshoop naar de buitenhaven van Vlissingen ge sleept. Schijnwerper Toen de redders arriveerden, was de zeiler net gewekt door de schijnwerper van een zeeschip. Hij had volgens de schipper van de reddingsboot geen idee waar hij was. De man is door de waterpolitie bekeurd vanwege alcoholge bruik. (Advertentie) Zie onze wekelijkse vacature-index s pagina 18 katern 2 van onze redactie buitenland PETROPAVLOSK - De Russi sche marine heeft gisteravond de op de zeebodem vastzittende onderzeeboot weten vast te ha ken en heeft het schip ongeveer een kilometer versleept. „We hopen dat we de reddings operatie binnen acht uur kun nen voltooien. Of dat lukt is ech ter niet zeker", zei admiraal Vik tor Fyodorov gisteravond laat. In het schip, de AS-28, zitten ze ven bemanningsleden. De boot kwam in de Beryozovaya Baai ten oosten van het schiereiland Kamshatka vast te zitten onder een kabel, en mogelijk netten, op een diepte van bijna 200 me ter. Er is nog tot vandaag 12.00 uur Nederlandse tijd zuurstof voorhanden. De AS-28 is een militaire on derzeeboot bedoeld voor het red den van bemanningen uit onder zeeërs die verongelukt zijn. Het schip is 13,5 meter lang. Normaal zitten er vier beman ningsleden op het schip dat twintig geredde opvarenden van een andere onderzeeboot kan transporteren. Oefening Het schip kwam donderdag kort na vertrek voor een oefening in problemen. De Russische ma rine dirigeerde twee schepen naar de plaats waar de AS-28 vastzit. Met sleepnetten werd getracht de onderzeeboot te 'vangen', te Onderzeeër in nood lengte: 13,5 m sluik bevrijden en naar boven te ha len. De reddingsoperatie werd de hele nacht - er is een tijdver schil met Nederland van elf uur - zonder onderbreking voortge zet. De AS-28, gebouwd in de perio de 1986-1989, was in maart ge keurd. Op basis daarvan kreeg het schip een certificaat voor nog een jaar dienst. De onderzee boot is niet beschadigd. Alle sys temen functioneerden normaal. De bemanning kreeg opdracht energie te sparen en geen onno dige activiteiten te ondernemen. Van paniek onder de bemanning Anti-kraak in Zierikzee Hollands ontwerp scoort wereldwijd Bergwandelen in Tirol Het Zeeland Nazomer Festival is uitgegroeid tot een toe ristische trekpleister. In vijf jaar tijd is het aantal niet-Zeeuwse bezoekers verdrievoudigd. Dertig procent van het publiek kwam vorig jaar van buiten de provincie. Wat het festival populair maakt bij de Zeeuwen is met name het niet alledaagse aanbod van T? voorstellingen en de bijzondere buitenlocaties. De Italiaan Simone Cada muro heeft gisteren de tweede etappe van de Ene- co Tour gewonnen. De ren ner van Domina Vacanze sprintte na 178,5 kilometer tussen Geldrop en Sittard naar de winst, nadat de een zame vluchter Manuel Quinziato in de laatste me ters was achterhaald. Max van Hees wijk behield de lei- derstrui. mm\j Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 24 en 25; Wonen: W1, W3 en W4; Trends: W5 en W6; Jong: W7; Reizen: W9 en W11 water zou vallen. Maar aan het begin van de avond klaarde de lucht en stroomde het volk toe. Het publiek kon dit jaar niet alleen genieten van koopwaar, vertier, wafels, braadworst en suikerspin, maar ook van een adembenemende zonsondergang. foto Ruben Oreel was geen sprake. Via geluidsig nalen was er voortdurend com municatie met hen. Vanuit Japan waren vier sche pen onderweg naar de ramp plek. Vanuit de Amerikaanse stad San Diego was een onbe mande onderzeeboot per vlieg tuig onderweg naar Petro- pavlovsk. Vandaar zou het schip per vrachtwagen naar de kust worden getransporteerd om ver volgens naar de rampplek te worden gebracht. Groot-Brittan- nië Het weten per vliegtuig red- dingsaparatuur naar het gebied te zenden. Gezien de afstanden is het echter zeer de vraag of de buitenlandse hulp nog op tijd komt. Koersk De gebeurtenis roept herinnerin gen op aan de ramp met de on derzeeboot Koersk, volgende week vijf jaar geleden in de Bar- entszee. Na enkele explosies aan boord kwamen 118 opvarenden om. Destijds werden bij de red dingsoperatie schepen als de AS-28, waarvan Rusland er vier heeft, ingezet. GPD (Advertentie) PARTNERS 0118 - 616617 (Advertentie) Een betere vakantie voor minder geld! Egypte, 8 dagen al vanaf 149,- Vertrek in augustus Kijk in het katern Reizen voor al onze aanbiedingen Elke week in de zaterdagkrant (Advertentie) (poMjbantaeteningnumme» Handtekening PZCbv gaai sxgnikfig om met persoonsgegevens. In de colofon leest u er meer over. Kijk op wmpic tl/abonneren, bel gratis 0800 - mf 231 of stuur deie bon naar P2C. afdeling tererssennce AnrAvordnunvner 713.4460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer. Ik lieb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad y j Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O pet maand met automatische incasso 19.95). O per kwartaal met automatische incasso 58,00) D per iaar met automatische incasso l€ 222,50). 8 "711688"555547' het alfabet van Zeeland Twintig jaar even Apeldoorn bellen m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1