L'Ami had lang genoeg gewacht PZC Tennisser Schut heeft het plezier weer teruggevonden Krishnan Sasikiran is grote favoriet Pauwels is helemaal terug na rugblessure z2l Grootmeester op HZ-schaaktoernooi agenda 1 Forse nederlaag vermoeid Steen uitslagen m vrijdag 5 augustus 2005 HnnrEuqène de Kok WOERDEN - Geweldig voor hem, jammer voor ons. Dat dacht Paul van Rooijen, organi sator van het Hogeschool Zee land schaaktoernooi, toen hij hoorde dat Erwin l'Ami zijn grootmeestertitel vorige week in Amsterdam had bereikt. Liever had Van Rooijen gezien dat de schaker uit Woerden zijn titel op het Vlissingse toernooi had veiliggesteld, zoals Daniël Stell- wagen vorig jaar. Voor l'Ami had het wachten echter lang ge noeg geduurd. i,De eerste twee normen had ik al maanden geleden gehaald", zegt Erwin l'Ami (20) een paar 'dagen voor het begin van het HZ-schaaktoernooi en ruim een week na het Amsterdam Chess Tournament. In de hoofdstad be haalde hij zijn derde grootmees- ierresultaat en verdiende daar mee de grootmeestertitel. „Die derde liet steeds maar op zich xvachten. Ik had wat pech en niet de juiste vorm. Misschien speelde de druk om juist die laat ste norm te halen mee. Op het sterk bezette Amsterdam Chess Tournament leek l'Ami, die in de competitie uitkomt voor HSG uit Hilversum, aan vankelijk ook onder de druk te bezwijken. Met zwart verloor hij zijn eerste partij van de Am sterdamse veteraan Rob Har- toch. „Ik weigerde een remise, maar werd daarna compleet weggespeeld. Een erg slechte partij", vat hij dat duel samen. Daarna herstelde de Woerdense schaker zich. Hij won vier keer op rij, zag vervolgens drie par tijen in remise eindigen (onder andere tégen Jan Timman) en won zijn laatste duel van Al-Mo- diahki uit Qatar. Daarmee was de grootmeestertitel binnen. „Pas tegen het einde van die laatste partij voelde ik de druk toenemen. De stelling was al ge- vrijdag Schaken HZ-toernooi. Simultaan Krishnan Sasi kiran. Aanvang: 20.00 uur. Locatie: Ho tel Arion, Vlissingen. Vliegende Hollandertoernooi. Loca tie: tennisvereniging Animo in Terneu- zen. Aanvang: 16.00 uur. Vriendschappelijk. Arnemuiden-Ajax Al (19.30 uur). ZSC62-RCS (19.30 uur). zaterdag Atletiek Premieloop Oostburg. Organisatie: AV de Wielingen en VOO Oostburg. Start: 19.00 uur. Inschrijven bij Du Com merce op de Markt in Oostburg. Paardensport Concours hippique Zuid-Beveland. Springen pony's. 12.00 uur: klasse B. 12.30 uur: klasse L, M en Z, met aanslui tend progressief parcours, B, L, M en Z. Paarden. 15.00 uur: klasse B. 15.45 uur: klasse L. 16.30 uur: klasse M en Z. Aan sluiten progressief parcours klasse B, L, M en Z Dressuur pony's. 9.30 uur: klasse B. 10.30 uur: klasse L1.10.45 uur: klasse L2. 11.30 uur: klasse M1. 11.45 uur. klasse M2. 13.00 uur: klasse Z1. 13.30 uur: klasse Z2. Paarden. 13.00 uur. klasse B en L2.14.30 uur: klasse L1 13.45 uur: klasse Ml. 15.15 uur: klasse M2.14 00 uur: klasse Z115.30 uur: klas se Z2. Locatie: 's-Heer Arendskerke. Concours hippique De Eenhoornrui- ters. Springen pony's. 9.30 uur: klas se B, L, M en Z. paarden. 10.30 uur: klas se B. 12.00 uur: klasse L. 13.00 uur: klas se L. 14.00 uur: klasse M. 15.00 uur: klas- see Z. 16.00 uur: klasse Z. 16.30 uur: klasse ZZ. Dressuur. 9.30 uur: paarden Z1 en L2. 10.20 uur: pony's Z2 en L2. 11.00 uur: paarden M2. 12.30 uur: paar den B en LI. 13.00 uur: paarden M1. 14.00 uur: pony's B en L1.14.30 uur: po ny's M1 14.52 uur: pony's M2. Locatie: terrein Perdaen Horses, Sas van Gent. Schaken HZ-toernooi. Eerste ronde. Aanvang: 18.30 uur. Locatie: Hogeschool Zee land, Vlissingen. Vliegende Hollandertoernooi. Loca tie: tennisvereniging Animo in Terneu zen, Aanvang: 9.00 uur. Triatlon Westkapelle-triatlon. Aanvang 19.00 uur. Afstanden: 700 meter zwemmen, 27 km fietsen, 6 km lopen. Start bij de walradartoren op de Boulevard. Finish voor de markt in de Zuidstraat, Inschrij ven: Kasteel van Batavia, Zuidstraat 143 teWestkapelle. I Voetbal Amstel Cup, eerste ronde: Hoek-FC Eindhoven (14.30 uur). Vriendschappelijk: Clinge-Spui, HVV 24-SSV65, Terneuzen-Terneuzen- se Boys, VCK-Axel, Oostburg-Oostroze- beke (17.00 uur). Groede-Terneuzense Boys A1 (19.00 uur). Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Zeeland Assurantiën Toernooi. 18 00 uur: Heinkenszand-Kloetinge, s-Heer Arendskerke-Kloetinge; 19.00 uur: Kloetinge-Goes, Heinkenszand- s-Heer Arendskerke; 20.00 uur: Goes- Heinkenszand; 's-Heer Arendskerke- Kloetinge. Locatie: voetbalveld sv Hein- kenszand. wonnen, maar ik moest het nog wel even afmaken. Over het alge meen blijf ik rustig. Ook in Am sterdam had ik geen last van ze nuwen. Ik was het hele toernooi erg scherp, was ook geprikkeld door het verlies in de eerste ron de." Met zijn twintig jaar is l'Ami naar eigen zeggen een re delijk jonge grootmeester. „Je hoort verhalen over grootmees ters in Rusland van 12,13 jaar." De Woerdenaar was op die leef tijd nog niet eens serieus met schaken bezig. „Ik ken de regels vanaf mijn vierde, maar op mijn veertiende ben ik pas echt fana tiek gaan spelen. Na het EK jeugd op mijn zestiende, is het allemaal erg snel gegaan." Elo-punten In 2003 haalde l'Ami zijn norm voor internationaal meester. Krap twee jaar later is hij groot meester, schommelt rond plaats zeven op de nationale ranglijst en maakt volgend jaar deel uit van de B-groep op het Corus schaaktoernooi. Tijd om zich te richten op zijn volgende doel. „Ik wil snel richting de 2600 Elo-punten", zegt l'Ami, die nu een rating heeft van 2519. „Daarna mag het nog meer wor den. Maar die 2600 hoop ik bin nen één of twee jaar te halen, al is het natuurlijk afwachten hoe ik me ontwikkel. Ik hoop dat het lukt. Ik werk er in ieder ge val hard genoeg voor." l'Ami richt zich volledig op het schaken en hoopt dat te blijven doen. „Ik heb gewoon een soort werkdag. Het prettige van het schaakbestaan is, dat als ik 's ochtends even geen inspiratie heb, ik gewoon iets later begin. Soms ben ik tot diep in de nacht bezig." Hij studeert dagelijks uren: ana lyseert zijn eigen en andermans partijen, speelt wedstrijden "na, doorzoekt schaakdatabases op internet en verdiept zich in zijn collectie schaakboeken, waar- 1 Wielrennen 25e Ronde van Burgh-Haamstede. Afstand: 80 kilometer. Start en finish: Noordstraat, Burgh-Haamstede. Aan vang: 19.00 uur. zondag Schaken Tennis- Voetbal Volleybal van hij er overigens een behoor lijk aantal slecht vind geschre ven. „Ik heb net een boek van Gary Kasparov aangeschaft. Die man heeft wel wat te vertel len. Het is ook een geweldige speler, qua speelstijl heel erg dy namisch. Om naar te kijken veel interessanter dan iemand als Vladimir Kramnik." l'Ami's speelstijl laat zich het best omschrijven als allround. „Ik ben in voor een scherpe par tij, maar kan ook goed uit de voeten in een lange manoeu vreerpartij." De jonge groot meester staat in ieder geval be kend om zijn gedegen, zo niet grondige voorbereiding. Voor hem is het normaal dat hij de eerste twintig zetten van een duel vooraf in zijn hoofd had zit ten. Nu is l'Ami's blik gericht op het HZ-schaaktoemooi dat mor gen van start gaat. „Ik heb nog nooit meegedaan in Vlissingen. Maar ik heb goede verhalen ge hoord van Daniël Stellwagen, die daar vorig jaar als een beest tekeer is gegaan", wijst hij la chend op de gedeelde winst van vriend en clubgenoot Stellwa gen in de laatste editie. Door die zege (samen met Indiër Krishnan Sasikiran en de tot Ne derlander genaturaliseerde Rus Sergei Tiviakov) bereikte Stell wagen vorig jaar de status van grootmeester. „Er is natuurlijk altijd een kans op een goed resul taat, maar Krishnan Sasikiran is de grote favoriet", zegt l'Ami. „Ik kan alleen maar proberen bij de toppers in de buurt te ko men. En als zij steken laten val len, zal ik jiiet aarzelen daarvan te profiteren." Erwin l'Ami: „Het prettige van het schaakbestaan is, dat als ik 's ochtends even geen inspiratie heb, ik gewoon iets later begin. Soms ben ik tot diep in de nacht bezig." foto Marcel Antonisse/ANP HZ-toernooi. Tweede en derde ronde. Aanvang tweede ronde: 11.30 uur; aan vang derde ronde; 18.30 uur. Locatie; Hogeschool Zeeland, Vlissingen. Finales Open Schelde-toernooi. Lo catie: tennisvereniging LTC De Schelde in Vlissingen. Aanvang; 9.00 uur. Finales Gruttepikkerstoernooi. Loca tie; tennisvereniging Duiveland in Nieu- werkerk. Aanvang; 9.00 uur. Finales Vliegende Hollandertoer nooi. Locatie: tennisvereniging Animo in Terneuzen. Aanvang: 9.30 uur. Vriendschappelijk. Zierikzee-Flakkee, Hontenisse-Corn Boys, Graauw-Koe- wacht, Biervliet-Aardenburg, Philippi- ne-HVV'24 2, Breskens-Hulsterloo, DIA Teteringen-Hoofdplaat, Kwadendam- me-Domburg. Indien niet anders ver meld, aanvang 14.30 uur. F Volleybal Beach volleybaltoernooi Vrouwen polder. Locatie: Breezand, Vrouwenpol der. Aanvang: 9.30 uur. Beachvolleybaltoernooi Vrouwen polder. Locatie: Breezand, Vrouwenpol der. Aanvang: 9.30 uur. TERNEUZEN - In zijn tweede oefenwedstrijd binnen een tijds bestek van drie dagen leed Steen gisteravond op eigen veld een ruime nederlaag tegen Red Star Waasland. Tegen de twee deklasser (nationaal) werd het 2-9. HW'24 kwam op eigen veld tot een 1-1-gelijkspel tegen Sint Gilles-Waas. Steen-Red Star Waasland 2-9 (2-5): Met de wedstrijd tegen SSV'65 (0-3) nog in de benen had Steen weinig in te brengen tegen het ambitieuze Red Star Waasland. Steen kwam op alle fronten een stapje tekort. Voor rust scoorde Red Star al vijf maal en in het slotkwartier van de tweede helft werden daar nog eens vier treffers aan toege voegd. Voor Steen troffen Den nis Buijs (1-4) en Serge Merckx (2-4) doel. HVV'24-Sint Gilles-Waas 1-1 (1-0): Ondanks een vrijwel voort durend veldoverwicht moest Sint Gilles-Waas tegen HW'24 genoegen nemen met een 1-1-ge lijkspel. Op zich was dat niet zo verrassend omdat de bezoekers weinig konden afdwingen. Na 35 minuten spelen nam HW'24 ook een 1-0-voorsprong via Evert van de Berg (strafschop). Die stand bleef ook gehand haafd tot een kwartier voor tijd. Vanaf elf meter bepaalde Guy de Vos de eindstand toen op 1-1. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Jurran Schut groeide op in een volleybalge zin, kon op het voetbalveld ook goed met een bal uit de voeten, maar koos een paar jaar geleden definitief voor het tennis. De zes tienjarige Terneuzenaar zaagt in eigen streek met een aantal leeftijdsgenoten aan de poten van de gevestigde orde en verze kerde zich in het Vliegende Hol landertoernooi in de sterkste ca tegorie van een plaats in de hal ve finale. De Zeeuws-Vlaming wil op ter mijn in de klasse drie landelijk uitgroeien tot een vaste waarde. Het gat met de top van die klas se is nog groot, maar in eigen provincie kan Jurran Schut zich steeds beter met de sterkste spe lers meten. In Hulst versloeg hij dit jaar Tom Huis, die al jaren lang aan de regionale top mee draait. Drie weken geleden moest hij in de eindstrijd van het toernooi in Axel tegen Dylan Blackman capituleren, maar eerder deze week versper de hij de toernooiwinnaar van Axel door winst in twee sets (7-6 6-3) de weg naar de halve fi nale. Vandaag wacht Donovan Blackman daarin als opponent. Dat wordt een nieuwe kracht proef tegen een speler, die hij door en door kent. „Elke partij in de klasse 3 is moeilijk voor mij", geeft hij toe. „Maar de beste spelers in de 'klasse 4 kunnen steeds beter mee in 3. In Axel heb ik ook van Mare Felius gewonnen", vertelt hij. „Dat geeft een goed gevoel." Het is tegen vier uur, als het fraaie tennispark van Animo in Terneuzen zich opmaakt voor het vervolg van het Vliegende Hollandertoernooi, dat morgen en zondag in verschillende klas sen zijn beslag krijgt. Jurran Schut treedt in het gemengd dubbel 4 met Karlijn Agten aan tegen Annemieke en Tim van Dijk en ontpopt zich als een spe ler met veel loopvermogen. Schut speelt graag vanaf de ba seline, bouwt zijn slagenwisse lingen degelijk op en slaat toe op momenten dat de tegenstan der uit balans is. Het levert het tweetal een afgetekende zege op: 6-3 6-2. „Ik ben geen speler die het van zijn kracht moet heb ben", zegt de jongeling. „Ik Jurran Schut wil zich ontwikkelen tot een goede speler in categorie 3. maak weinig fouten, moet het van mijn tactisch inzicht heb ben en probeer mijn partij op vastheid te winnen." Lichting Met zijn leeftijdsgenoten Kir- sten Deij, Mart Flikweert en Bart van de Sande behooi't de Terneuzenaar tot een jonge lich ting, die het de routiniers inmid dels meer dan lastig kan maken. Schut is echter realist en weet dat het verschil met andere pro vincies groot is. „Ik heb een paar weken geleden in Nijme gen met een groepje Zeeuwen aan een toernooi meegedaan. Als je ons vergelijkt met de rest van Nederland, dan moeten we nog veel groeien. Het verschil is heel groot. Ik heb er in het enkel spel 4 meegedaan en lag er in de tweede ronde al uit. In het enkel 3 lag ik er gelijk uit en in de kwalificatie voor het A-toernooi verloor ik in de tweede ronde." „Ik wil in landelijk opzicht graag uitgroeien tot een goede speler in het enkel 3, maar dat zal nog wel even duren. Mijn ser vice moet veel beter worden. Dat is echt heel belangrijk. Hier kun je met een mindere service nog net mee, maar in Nijmegen sloegen ze ons gewoon weg. Dat is een kwestie van techniek, maar vooral van kracht. Ik moet veel meer kracht uit mijn benen halen." Dat vergt een grote tijds investering, waarin saai en ge duld toverwoorden zijn. „Ik weet dat ik er veel op moet trai nen", zegt hij. „Elke training twintig minuten serveren. Dat is niet echt interessant, maar zo leer je het wel. Ik heb weer ambi tie, dan moet je er iets voor over hebben." Het staat allemaal in schril con trast tot de periode, waarin ten nis hem bijna tegenstond. Jur ran Schut viel als jonge speler op en werd uitgenodigd de bondstraining te volgen. „Ik heb er heel veel geleerd", geeft hij toe. „Maar ik had er op den duur helemaal geen plezier meer in. Er zat veel te veel druk achter. Ik vond het veel te pres tatiegericht. Ik moest door heel Nederland K-toernooien spelen. door Euqène de Kok VLISSINGEN - Twee van de drie titelverdedigers, tien groot meesters en een recordaantal in ternationaal meesters in het bar stensvolle deelnemersveld. Hoe wel wereldkampioen Rustam Kasimdhzanov dit jaar ont breekt, zijn alle ingrediënten aanwezig om de negende editie van het Hogeschool Zeeland schaaktoernooi in Vlissingen, die morgen van start gaat, te doen slagen. De grote favoriet voor de eindze ge is Krishnan Sasikiran. De In diër haalde vorig jaar evenveel punten als de Nederlandse Rus Sergei Tiviakov en talent Daniël Stellwagen, maar kreeg de eer ste prijs omdat hij tegen de sterkste tegenstanders had ge speeld. „Hij steekt er momen teel met kop en schouders boven uit", zegt organisator Hans Grof- fen. „In juli heeft hij een toer nooi in Benasque (Spanje) ge wonnen met 9 uit 10. Dat zegt wel wat." Sasikiran geeft van avond een simultaan in Grand Hotel Arion op de Vlissingse boulevard. „Normaal speelt de speler die een simultaan geeft met wit, maar Sasikiran stond erop dat hij met zwart zou spe len." Sasikiran zal met ongeveer 25 deelnemers af moeten reke- Stellwagen Tijdens het toernooi zal de groot meester uit India (rating: 2652) vooral concurrentie krijgen van Konstantin Landa (Rusland) en Viorel Iordachescu (Moldavië). Outsiders zijn de Australiër Ian foto Camile Schelstraete Zo ver was ik gewoon niet. Ik wilde er niet alles voor geven." Het leidde bijna tot stoppen. „Ik wou eigenlijk van tennis af." Jurran Schut hervond zijn ple zier echter in de tennissehool van Johnny Blackman. „Ik had gehoord dat het daar wei leuk was en heb er aan een proefles meegedaan. Je moet er ook pres teren, maar het gaat er vooral om dat je lol aan het tennis be leeft. Zo heb ik er langzaam weer plezier in gekregen. Ik heb weer ambities. We zijn met een groep van de tennischool in Apeldoorn op trainingskamp ge weest. Overdag trainen, 's mid dags gezellig met de groep op pad eri 's avonds toernooi spe len." Ondanks sportieve teleur stellingen, is hij daar toch voor al met positieve ervaringen van teruggekeerd. Nuchter: „Je weet dat je in Zeeland redelijk goed bent, maar beseft dat er overal in Nederland anderen zijn, die weer veel beter zijn. Dat is dan jammer, meer niet. Ik kan er over het algemeen goed tegen dat ik verlies." Rogers, Vyacheslav Ikonnikov (Rusland) die voor Middelburg speelt, Vadim Malakhatko (Oek raïne), Indonesiër Susanto Mega- ranto en Oleg Romanishin uit de Oekraïne. Groffen: „Nu is dat gewoon een sterke grootmees ter, maar in de jaren zeventig en tachtig behoorde hij tot de we reldtop." Eén van de Nederlandse kans hebbers is de achttienjarige Da niël Stellwagen. Vorig jaar vero verde hij zijn grootmeestertitel in Vlissingen. Friso Nijboer (ge deeld eerste in 2000, 2001 en 2002) en Erwin l'Ami kunnen het de toppers ook lastig maken. „Qua Zeeuwen verwacht ik veel van Koen Leenhouts", zegt Grof fen. „In de week na het toernooi wordt hij op het Fide-congres in Dresden officieel benoemd tot internationaal meester." Groffen, die zelf niet meer mee speelt, is tevreden over het deel nemersveld. „Het is het sterkst bezette toernooi tot nu toe. We hebben tien spelers met een ra ting boven de 2500 en zijn ster ker vertegenwoordigd met inter nationaal meesters." De toena me van het aantal titels heeft volgens Groffen onder meer een praktische reden. „De Hoge school Zeeland heeft een studen tenappartementen beschikbaar gesteld waar we een aantal spe lers kunnen onderbrengen." Morgenavond gaat het toernooi om 18.00 uur van start. Tot vol gende week zaterdag wordt er el ke dag gespeeld van 18.30 uur tot 23.30 uur. Zondag is er ook een speelronde van 12.30 uur tot 16.30 uur. De wedstrijden wor den gespeeld in het Atrium van de Hogeschool Zeeland. E3H2 Dieren. Open NK. Eindstand na ne gende ronde: 1. Toerov (Rus) 7,5 pun ten, 2. Nijboer (Ned) 7, 3. Ikonnikov (Rus), Senff (Dui), Miezis (Let), Odenda- hl (Dui), Koerenkov (Rus) 6,5. M.l.iJ.UlU'lrf Lucky Day 3771: 1-4-13-17-19-29-30- 31 -34-38-43-44-45-50-52-59-61 -64-69-70 (onder voorbehoud). Biervliet. Haringtoernooi. VD 7: De Bock/de Poorter-BoermanA/an de Bos sche 6-0 6-2, Hoogstraate/Van Liere- Den Hollander/Priester 6-1 3-6 6-1. IVID 6: Asselman/De Gijsel-Van Leeuwen/ Verbeke 6-3 3-6 7-6, Arens/Neve-Kra- mer/Pijcke 6-4 0-6 6-2. MD 7: Bete- rams/Steenbakker-Elfrink/Van der Slik- ke 6-1 6-3. GD 7: Vervaet/Neve- Arens/Arens 7-6 7-6, Van Bezu/Bete- rams-De Bock/Versluis 6-2 7-5. Terneuzen. Vliegende Hollander toernooi. VE 3: Stephanie Pauw- els-Beatrix Verhaegen 6-2 7-5. VE 6: Ine Agten-Judith Verschelling 6-1 6-0. VE 7: Debbie Verhoeven-Anneke Meeuse 6-4 6-7 6-3. VD 6: Hoornaert/Alberti- Heikamp/d'Hont 6-1 6-3, Van der Hooft/ De Vries-Ysebaert/Dingenouts 6-2 7-5. VD 7: Broeckaert/Broeckaert-Hubreg- sen/Ysebaert 6-1 6-4, Gommers/Wijf- fels-Buyze/Mulder 6-3 6-0, d'Haens/Van Dessel-Kriekaard/Verhoeven 1-6 6-3 6-3, Morcus/Rompa-Delzenne/Schoonakker 6-3 6-2. VD 7 35+: Leeuw/Grob- Veraart/Van der Hooft 3-6 6-2 6-2. ME 3: Kirsten Deij-Paul Hendrikse 5-7 6-3 6-2, Donovan Blackman-Rinke van Re- mortel wo. ME 4: Mart Flikweert-Domi- nïque Asselman 6-1 6-0, Frank IJzer man-Ruben Joos wo. ME 5: Kenny de Rooij-Krijn de Vries 4-6 6-1 6-3. ME 7: Michel Pateer-Rutger Hilkhuysen 6-2 6-1, Roel Alberti-Marco van Boven 6-1 6-3. ME 7 35+: Henk Pichel-Anton Hei kamp 6-3 6-0, Roland de la Ruelle-Rudie Schelfaut 6-3 6-4. MD 3: Marteijn/ Hen- drikse-Verberkmoes/Van den Hout 6-3 6-0, De Witte/Huis-Van Gassen/ Assel man 6-3 6-4, Blackman/ Schut-Ver- straeten/Tolhoek 6-4 4-6 6-1. MD 5: Haverbeke/Van Broekhoven- Saman/De Rooij 6-1 6-0, Vantricht/De Rijk-Bleyen- berg/Epskamp 7-6 6-3, Audenaerdt/ Smits-Hamelïnk/Neve 7-6 6-7 6-2. MD 6: Verpoorte/Jongsma-Van Beest/ Moens 6-0 6-3, De Rijk/De Saegh- er-Vermeulen/Zegers 6-4 6-2, Van Buu- ren/Bauwens-Kuhlman/Van Lare 7-6 4-6 6-1. MD 7: Morcus/Rompa-De Jager/De Vries 6-4 6-1, Samijn/Peeters-Goossens/ Knegtel 6-2 7-5, De Zeeuw/Alberti- Ambrosïni/Hilkhuysen 5-7 6-2 7-6. MD 7 35+: De Vries/Agten-Leeuw/Van der Aalst 6-2 7-6 GD 4: Van Dijk/Van Dijk-Fraanje/IJzerman 2-6 6-1 6-2, Agten/Schut-Van Dijk/Van Dijk 6-3 6-2. GD 5: Van Loo/Vermeulen-Radema- kers/Boddaert 6-3 6-2. GD 6: Houg/ Hiensch-De Visser/Van Tiel 7-6 6-3, Walraven/De Rooij-Dingemanse/Van Overdulve 6-4 6-2. GD 6 35+: Van Straten/Filippo-Fermont/De Zeeuw 6-7 6-4 6-2. GD 7: Morcus/Morcus-Brui- nings/Veraart 6-2 6-3, Maes/Van Rumst- Van Baalen/Eshuis 6-3 4-6 6-0, Geryl/ Blok-Loonstijn/De Rooij 6-2 7-6. Cadzand. Haaietandentoernooi. VE 8: J. Porreij-M. Hamelink 6-3 6-3. VD 7: Rijken/Thissen-Van der Slikke/Van der Slikke 6-1 6-3. VD 8: Hoekstra/De Leeuw-Luyks/Touw 6-2 1-6 6-0. ME 5: R. Buytendijk-B. Dirkx wo, K. Matser-M. j van Ark 6-4 7-5, P. van Geel-R. Buyten- dijk 6-0 6-0. ME 6: P. van Geel-J. Baart 6-0 6-1, R. Sprangers-M. van Ark 6-1 6-3. ME 7: R. Saers-F. Brinkman 6-0 6-1 EnecoTour. Protour. Eerste etappe. Geel (Bel) - Mierlo (Ned): 1. Van Hees- wijk (Ned) 189,4 km in 4.20.08 (gem j 43,685 km/u), 2. Zanotti (Ita), 3. De Jongh (Ned), 4. Bonomi (Ita), 5. Zabel i (Dui), 6. Mori (Ita), 7. Haselbacher (Oos), 8. Murn (Slv), 9. Vierhouten (Ned), 10. Davis (Aus), 11. Van Dijk (Ned), 30. Erik Dekker 0.04, 33. Pronk, 40. De Groot 0.08, 41. Thomas Dekker, 57. Kemna, 58. Bos, 59. De Kort, 62. Kna- ven, 65. Boogerd, 66. Giling, 81. Schmitz, 89. Boven, 100. Engels, 132. Smink0.50, 139. Moerenhout 1.46, 142. Veneberg, 143. Van Katwijk, 148. Reine- i rink, 166. Van der Wal 6.04, 170. Petac- chi (Ita). Algemeen klassement: 1. Van Hees- wijk 4.26.51, 2. Verbrugghe (Bel) 0.01, 3. Barredo (Spa) 0.11, 4. Hammond (GBr), 5. Van Dijk, 7. Knaven 0.12,10. Kemna, 12. Schmitz 0.13, 16. Vierhouten 0.14, 19. De Groot 0.16, 28. De Jongh 0.18, 33. Thomas Dekker 0.20, 39. De Kort 0.24, 40. Erik Dekker, 46. Boven 0.26, 61 Giling 0.30, 70. Boogerd 0.32, 77. En- j gels 0,36, 86. Pronk 0.39. door Willy van Leeuwen TERNEUZEN - Stephanie Pauwels boekte gisteren in het enkel 3 van het Vliegende Hol landertoernooi in Terneuzen een verrassende overwinning op favoriete Beatrix Verhaegen: 6-2 7-5. Dankzij een beter setgemiddel de werd Pauwels toernooiwinna- res in deze poule en is daarmee na een vervelende rugblessure weer helemaal op de weg terug. Bij de mannen kwam Kirsten Deij in het enkel 3 in actie tegen Paul Hendrikse. De taaie IJzen- dijkse routinier sleepte er een 7-5-setwinst uit in de eerste set, maar moest daarna tweemaal buigen voor een goed spelende Deij. In het enkel 4 bereikte Mart Flikweert de kwartfinale door Dominique Asselman uit te schakelen. Asselman sleepte slechts één game binnen, waar door Flikweert met 6-1 en 6-0 kon zegevieren. Kenny de Rooij had het erg lastig tegen Krijn de Vries in het enkel 5. Hij verloor de eerste set met 4-6, maar tover de ineens een veel effectiever spel uit de hoed en won alsnog met 6-1 en 6-3. In het mannendubbel viel er van alles te beleven. Patrick Marte ijn en Paul Hendrikse lieten Mi-1 chel Verberkmoes en Menno van j den Hout alleen maar dromen van de halve finale: 6-3 6-0. Ro- j bin de Witte en Tom Huis zijn j de volgende tegenstanders. De Witte/Huis won met 6-3 6-4 van Van Gassen/Asselman en dat zal dus een pittige halve eind strijd opleveren. Donovan Black-1 man en Jurran Schut deden het prima tegen Verstraeten en Tol-1 hoek, maar hadden wel drie sets nodig om de routiniers uit te schakelen: 6-4 4-6 en 6-1. Biervliet Jo Arens en Björn Neve blijven stunten in het dubbel 6 van het J Haringtoernooi in Biervliet. Na dat ze al eerder enkele favorie-J ten hadden uitgeschakeld moes ten in een zinderende halve fina-j le Remco Kramer en Richard Pijcke er in drie sets aan gelo ven: 6-4 0-6 6-2. Het publiek kon zich ook prima vermaken bij een andere partij in het dub bel 6 tussen Asselman/De Gijsel en Van Leeuwen/Verbeke. Bij 10-8 in de tiebreak moesten Van Leeuwen en Verbeke pas buigen na drie enerverende sets met de setstanden 6-3 3-6 en 7-6 Arens/Neve en Asselman/De Gij sel zorgen voor een Biervliets on-' deronsje in de finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43