L'Ami had lang genoeg gewacht PZC Beachvolleytoernooi uitgekleed Krishnan Sasikiran is grote favoriet Duel Vasseur met Van den Biggelaar in W estkapelle-triatlon Grootmeester op HZ-schaaktoernooi agenda Veldman weer naar EK laser ONK zwemmen toegewezen aan Vlissingen Laatste oefeningen WmM Wam i lm vm mmm "'vavav t±W////M jjn ,__T Ifiiitfi m mm 'AKWW 4 Wwm uitslagen vrijdag 5 augustus 2005 s21 HnnrEuaène de Kok WOERDEN - Geweldig voor hem,, jammer voor ons. Dat dacht Paul van Rooijen, organi sator van het Hogeschool Zee land schaaktoernooi, toen hij hoorde dat Erwin l'Ami zijn grootmeestertitel vorige week in Amsterdam had bereikt. Liever had Van Rooijen gezien dat de schaker uit Woerden zijn titel op het Vlissingse toernooi had veiliggesteld, zoals Daniël Stell- wagen vorig jaar. Voor l'Ami had het wachten echter lang ge noeg geduurd. „De eerste twee normen had ik al maanden geleden gehaald", zegt Erwin l'Ami (20) een' paar dagen voor het begin van het HZ-schaaktoernooi en ruim een week na het Amsterdam Chess Tournament. In de hoofdstad be haalde hij zijn derde grootmees terresultaat en verdiende daar mee de grootmeestertitel. „Die derde liet steeds maar op zich wachten. Ik had wat pech en niet de juiste vorm. Misschien speelde de druk om juist die laat ste norm te halen mee." Op het sterk bezette Amsterdam Chess Tournament leek l'Ami, die in de competitie uitkomt voor HSG uit Hilversum, aan vankelijk ook onder de druk te bezwijken. Met zwart verloor hij zijn eerste partij van de Am sterdamse veteraan Rob Har- toch. „Ik weigerde een remise, maar werd daarna compleet weggespeeld. Een erg slechte partij", vat hij dat duel samen. Daarna herstelde de Woerdense schaker zich. Hij won vier keer op rij. zag vervolgens drie par tijen in remise eindigen (onder andere tegen Jan Timman) en won zijn laatste duel van Al-Mo- diahki uit Qatar. Daarmee was de grootmeestertitel binnen. „Pas tegen het einde van die laatste partij voelde ik de druk toenemen. De stelling was al ge- i vrijdag HZ-toernooi. Simultaan Krishnan Sasi kiran Aanvang: 20.00 uur. Locatie: Ho tel Arion, Vlissingen. Tennis" Zeeland Open rolstoeltennistoer nooi. Aanvang: 9.00 uur. Locatie: LTC De Stoof in Koudekerke. Gruttepikkerstoernooi. Locatie: ten nisvereniging Duiveland in Nieuwer- kerk. Aanvang: 11.00 uur. Voetbal Vriendschappelijk. Arnemuiden-Ajax Al (19.30 uur), ZSC62-RCS (19.30 uur). t zaterdag l Motorsport Paardensport Schaken Tennis kerk. Aanvang: ff Triatlon Westkapelle- uur. Afstander wonnen, maar ik moest het nog wel even afmaken. Over het alge meen blijf ik rustig. Ook in Am sterdam had ik geen last van ze nuwen. Ik was het hele toernooi erg scherp, was ook geprikkeld door het verlies in de eerste ron de." Met zijn twintig jaar is l'Ami naar eigen zeggen een re delijk jonge grootmeester. „Je hoort verhalen over grootmees ters in Rusland van 12,13 jaar." De Woerdenaar was op die leef tijd nog niet eens serieus met schaken bezig. „Ik ken de regels vanaf mijn vierde, maar op mijn veertiende ben ik pas echt fana tiek gaan spelen. Na het EK jeugd op mijn zestiende, is het allemaal erg snel gegaan." Elo-punten In 2003 haalde l'Ami zijn norm voor internationaal meester. Krap twee jaar later is hij groot meester, schommelt rond plaats zeven op de nationale ranglijst en maakt volgend jaar deel uit van de B-groep op het Corus schaaktoernooi. Tijd om zich te richten op zijn volgende doel. „Ik wil snel richting de 2600 Elo-punten", zegt l'Ami, die nu een rating heeft van 2519. „Daarna mag het nog meer wor den. Maar die 2600 hoop ik bin nen één of twee jaar te halen, al is het natuurlijk afwachten hoe ik me ontwikkel. Ik hoop dat het lukt. Ik werk er in ieder ge val hard genoeg voor." l'Ami richt zich volledig op het schaken en hoopt dat te blijven doen. „Ik heb gewoon een soort werkdag. Het prettige van het schaakbestaan is, dat als ik 's ochtends even geen inspiratie heb, ik gewoon iets later begin. Soms ben ik tot diep in de nacht bezig." Hij studeert dagelijks uren: ana lyseert zijn eigen en andermans partijen, speelt wedstrijden- na, doorzoekt schaakdatabases op internet en verdiept zich in zijn collectie schaakboeken, waar- Spui, HW24-SSV65, Terneuzen-Ter- neuzense Boys, Bruse Boys-Strijen, SKNWK-FSV, Patrijzen-Nieuwdorp (19.00 uur), Oranje Wit-RCS (17.00 uur). De Noormannen-MZVC (11.00 uur), Serooskerke-Rozenburg. Indien niet an ders vermeld, aanvang 14.30 uur. Zee land Assurantiën Toernooi. 18.00 uur: Heinkenszand-Kloetinge, 's-Heer Arendskerke-Kloetinge; 19.00 uur: Kloe- tinge-Goes, Heinkenszand- 's-Heer Arendskerke; 20.00 uur: Goes- Heinkens zand; 's-Heer Arendskerke- Kloetinge. Locatie: voetbalveld sv Heinkenszand. Volleybal Beachvolleybaltoernooi Vrouwen polder. Locatie: Breezand, Vrouwenpol der. Aanvang: 9.30 uur. H Wielrennen MSV De Uitlaat. Districtwedstrijd. Klassen 50cc, 65cc kleine wielen/grote wielen, 85cc kleine wielen/grote wielen, 125cc, 250cc+, veteranen. Aanvang trai ningen 10.00 aanvang wedstrijden 12.00 uur. Locatie Sloecircuit, Engeland- weg Vlissingen-Oost. 25e Ronde van Burgh-Haamstede. Afstand: 80 kilometer. Start en finish: Noordstraat, Burgh-Haamstede. Aan vang: 19.00 uur. zondag Schaken U Concours hippique Zuid-Beveland. Springen pony's. 12.00 uur: klasse B. 112.30 uur: klasse L, M en Z, met aanslui tend progressief parcours, B, L, M en Z. Paarden 15.00 uur: klasse B. 15.45 uur: klasse L. 16.30 uur: klasse M en Z. Aan sluiten progressief parcours klasse B, L, M en Z Dressuur pony's. 9.30 uur: klasse B. 10.30 uur: klasse L1. 10.45 uur: klasse L2. 11.30 uur: klasse M1. 11.45 uur: klasse M2. 13.00 uur: klasse Z1. 13.30 uur: klasse Z2. Paarden. 13.00 uur: klasse B en L2.14.30 uur: klasse L1 13.45 uur: klasse Ml. 15.15 uur: klasse M2.14.00 uur: klasse Z1.15.30 uur: klas se Z2. Locatie: 's-Heer Arendskerke, Concours hippique De Eenhoornrui- ters. Springen pony's. 9.30 uur: klas se B, L, M en Z. paarden. 10.30 uur: klas se B. 12.00 uur: klasse L. 13.00 uur: klas se L. 14.00 uur: klasse M. 15.00 uur: klas- 16.00 uur: klasse Z. 16.30 uur: klasse ZZ. Dressuur. 9.30 uur: paarden 21 en L2. 10.20 uur: pony's Z2 en L2. 11.00 uur: paarden M2. 12.30 uur: paar den B en L113.00 uur: paarden M1. 14.0C uur: pony's B en L1.14.30 uur: po ny's Ml. 14.52 uur: pony's M2. Locatie: terrein Perdaen Horses, Sas van Gent. HZ-toernooi. Tweede en derde ronde. Aanvang tweede ronde: 11.30 uur; aan vang derde ronde: 18.30 uur. Locatie: Hogeschool Zeeland, Vlissingen. Tennis Zeeland Open rolstoeltennistoer nooi. Aanvang: 10.00 uur. Finale vrou wen enkel main: 10.00 uur. Finale man nen enkel main: 11.30 uur. Locatie: LTC De Stoof in Koudekerke. Finales Open Schelde-toernooi. Lo catie: tennisvereniging LTC De Schelde in Vlissingen. Aanvang: 9.00 uur. Finales Gruttepikkerstoernooi. Loca tie: tennisvereniging Duiveland in Nieu- werkerk. Aanvang: 9.00 uur. Voetbal Vriendschappelijk: Zierikzee-Flakkee, Kwadendamme-Domburg. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Volleybal HZ-toernooi. Eerste ronde. Aanvang: 18.30 uur. Locatie: Hogeschool Zee- pand, Vlissingen Zeeland Open rolstoeltennistoer- nooi. Aanvang: 9.00 uur. Locatie; LTC De Stoof in Koudekerke. Open Schelde-toernooi. Locatie: ten nisvereniging LTC De Schelde in Vlissin gen. Aanvang: 10.00 uur. Gruttepikkerstoernooi. Locatie: ten nisvereniging Duiveland in Nieuwer- kerk. Aanvang: 10.00 uur. 'estkapelle-triatlon. Aanvang 19.00 r-"r, Afstanden: 700 meter zwemmen, *m ketsen, 6 km lopen. Start bij de jwalradartoren op de Boulevard. Finish jvoor de markt in de Zuidstraat, Inschrij ven: Kasteel van Batavia, Zuidstraat 143 IteWestkapelle. Veldkorfbal l yr„'®"dschappelijk. Fortis-Tjoba (14.00 uur). t Voetbal Amstel Cup, eerste ronde: Hoek-FC Eindhoven (14.30 uur). Vriendschappelijk: Duiveland-DFS, Kapelle-Klundert, Krabbendijke-Yerse- 'ke. GPC Vlissingen-VC Vlissingen, Co- pnsplaatse Boys-Dauwendaele, Clinge- van hij er overigens een behoor lijk aantal slecht vind geschre ven. „Ik heb net een boek van Gary Kasparov aangeschaft. Die man heeft wel wat te vertel len. Het is ook een geweldige speler, qua speelstijl heel erg dy namisch. Om naar te kijken veel interessanter dan iemand als Vladimir Kramnik." l'Ami's speelstijl laat zich het best omschrijven als allround. „Ik ben in voor een scherpe par tij, maar kan ook goed uit de voeten in een lange manoeu vreerpartij." De jonge groot meester staat in ieder geval be kend om zijn gedegen, zo niet grondige voorbereiding. Voor hem is het normaal dat hij de eerste twintig zetten van een duel vooraf in zijn hoofd had zit ten. Nu is l'Ami's blik gericht op het HZ-schaaktoernooi dat mor gen van start gaat. „Ik heb nog nooit meegedaan in Vlissingen. Maar ik heb goede verhalen ge hoord van Daniël Steil wagen, die daar vorig jaar als een beest tekeer is gegaan", wijst hij la chend op de gedeelde winst van vriend en clubgenoot Stellwa- gen in de laatste editie. Door die zege (samen met Indiër Krishnan Sasikiran en de tot Ne derlander genaturaliseerde Rus Sergei Tiviakov) bereikte Stell- wagen vorig jaar de status van grootmeester. „Er is natuurlijk altijd een kans op een goed resul taat, maar Krishnan Sasikiran is de grote favoriet", zegt l'Ami. „Ik kan alleen maar proberen bij de toppers in de buurt te ko men. En als zij steken laten val len, zal ik niet aarzelen daarvan te profiteren." Erwin l'Ami: „Het prettige van het schaakbestaan is. dat als ik 's ochtends even geen inspiratie heb, ik gewoon iets later begin. Soms ben ik tot diep in de nacht bezig." foto Marcel Antonisse/ANP door Pieter van Klinken GOES - De eredivisie beachvol- leybal doet dit weekeinde Vrou wenpolder aan. Door het aantal afwezigen zal het echter wel een gedevalueerd toernooi worden. Leuke bijkomstigheid is weer wel dat een Zeeuw misschien met de zege aan de haal gaat. Reinder Nummerdor meldde woensdag dat hij zich weer be schikbaar heeft gesteld voor het nationale team in de zaal. Daar door is het koppel dat de afgelo pen drie eredivisietoernooien op zijn naam schreef onthoofd. Geen Reinder Nummerdor/Ri- chard Schuil dit weekeinde. „Het is' allemaal heel snel ge gaan", vertelt Schuil. „Ze vroe gen hem dinsdag en hij is van daag (donderdag) al aan het trai nen." De Fries heeft inmiddels al wel een nieuwe partner gevon den. „Ik ga zelf niet naar Vrou wenpolder, hoewel ik graag had gewild, want het schijnt een van de mooiste toernooien te zijn. Ik ga nu met Boudewijn Maas trai nen. Met hem speel ik dan vol gende week het toernooi in Hoek van Holland en over twee weken het NK." Doordat anderhalve week terug het internationale duo Richard de Kogel/Emiel Boersma vanwe ge een meningsverschil over de te volgen weg naar Peking uit een ging is het tweede team van Nederland er ook niet bij. Beide teams presteerden de afgelopen week prima met een andere part ner, maar ze deden tot gisteren mee aan een World Tour-toer nooi in Klagenfurt. Daardoor ko men ze vrijwel zeker niet naar Vrouwenpolder. Het beste Ne derlandse team, Jochem de Gx*uijter/Gijs Ronnes, zal ook niet deelnemen, omdat zij tot het hoofdtoernooi in Oostenrijk zijn doorgedrongen. Verder zijn de teams Mast/Huisman (blessu re) en Ghijssen/Baerends (va kantie) afwezig. Primeur Door al deze afzeggingen is er een goede kans dat Timko Lo- kerse uit Dishoek met zijn part ner Max Backer de toernooizege op zijn naam kan zetten. Voor Lokerse zou dat een primeur zijn. Het duo won de afgelopen weken steeds niet, omdat het in de laatste ronden werd uitge schakeld door één van de ge noemde koppels. Afgaande op de resultaten van die afgelopen toernooien is Lokerse/Backer wel het beste koppel dat over blijft. „Als ik zo hoor wie er alle maal niet zijn, moet het wel kun nen", zegt Lokerse zelf ook. „Ze voorspellen alleen redelijk veel wind, dus dat is lastig. Ik ga mijn best doen." Rugblessure Lokerse trainde gisteravond in Vrouwenpolder met de broers Thomas en Marijn Meijboom, die ook meedoen. De twee moes ten vorige week opgeven na een rugblessure bij Marijn. „Maar ik ben maandag bij de kraker ge weest en heb dinsdag al pijnvrij getraind. Het is dus allemaal weer in orde. Gelukkig maar, want we zijn allebei gebrand op een goed resultaat in Zeeland." Probleem is dat door de blessu re van Marijn Meijboom de voor bereiding in duigen viel. „Het was de bedoeling dat we het na het toernooi in Scheveningen drie weken terug wat rustiger aan zouden doen en dan deze week weer meer te trainen. Maar doordat een paar weken geleden die blessure al de kop op stak hebben we dat niet kun nen doen." Het derde Zeeuwse koppel zat gisteravond ook op het strand van Vrouwenpolder. Rini Bou- tens en Quinten van de Vrie spe len normaal gesproken in de eer ste divisie. Doordat in Vrouwenpolder voor een andere opzet is gekozen, ko men de twee in hetzelfde toer nooi uit als Lokerse en de broers Meijboom. In Vrouwenpolder doen 32 teams mee van ere- en eerste-divisionisten. De beste vier komen pas zondag in het toernooi. waaronder ook Lokerse/Backer. De overige 28 teams spelen morgen om twaalf plaatsen voor het zondagsche ma. Die dag is ook de finale. Naast de eredivisie mannen is ook de eredivisie vrouwen ko mend weekeinde in Vrouwenpol der. Daarnaast is er ook een groot toernooi voor recreanten waaraan zo'n achthonderd teams deelnemen. Beachvolleybaltoernooi Vrouwen polder. Locatie: Breezand, Vrouwenpol der. Aanvang: 9.30 uur. GOES - De Middelburgse zeiler Erwin Veldman, die uitkomt in de laserklasse, doet vanaf zon dag mee aan het Europees kam pioenschap in het Spaanse Cartagena. Het is zijn tweede continentale titelstrijd bij de se nioren. Vorig jaar deed hij in het Duitse Warnemunde ook al mee, met een 56e plek als resultaat. Hij was toen de zesde Nederlander van de acht. Dit jaar kwalificeerde de 2l-jari- ge Veldman zich maar nipt voor het EK. Na de diverse selectie wedstrijden, waaronder de North Sea Regatta en de Hol land Regatta, stond hij zesde op de nationale ranglijst en in de nationale ploeg was nu maar plaats voor zes man. VLISSINGEN - De Taakgroep Open Water Zwemmen van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond (KNZB) heeft de nog reste rende onderdelen van het NK Open Water Zwemmen toegewe zen aan de organisaties in Vlis singen en Tilburg. TRB/RES krijgt in de roeibaan bij de Beekse Bergen de tien ki lometer met het predikaat natio naal kampioenschap. De Stormvogel in Vlissingen or ganiseert op 4 september in het Kanaal door Walcheren naast de reguliere wedstrijden nu ook de Nederlandse kampioenschap pen 3000 meter. Daar vallen de drie kilometer schoolslag voor vrouwen en mannen én de drie kilometer vrije slag voor mas ters vrouwen en mannen onder. Na de afgelasting van afgelopen weekeinde in Hoorn, waar de or ganisatie van de tweede dag door slecht weer compleet in het water viel, moest de KNZB op zoek naar andere alternatieven De Stormvogel en TRB/RES or ganiseerden beiden al eens eer der een ONK. VaWAYAYI Vftöfl'W ;Wv ItaJ.fi ufJa-y-. IRDNING - Luis Figo (links) werkt samen met Ronaldo één van zijn laatste trainingsoefeningen in dienst van Real Madrid af. De Portugees vertrok gisteren uit het trainingskamp in het Oostenrijk se Irdning. nadat zijn transfer naar Internazionale definitief was beklonken. foto RTR door Euqène de Kok VLISSINGEN - Twee van de drie titelverdedigers, tien groot meesters en een recordaantal in ternationaal meesters in het bar stensvolle deelnemersveld. Hoe wel wereldkampioen Rustam Kasimdhzanov dit jaar ont breekt, zijn alle ingrediënten aanwezig om de negende editie van het Hogeschool Zeeland schaaktoernooi in Vlissingen, die morgen van start gaat, te doen slagen. De grote favoriet voor de eindze ge is Krishnan Sasikiran. De In diër haalde vorig jaar evenveel punten als de Nederlandse Rus Sergei Tiviakov en talent Daniël Stellwagen, maar kreeg de eer ste prijs omdat hij tegen de sterkste tegenstanders had ge speeld. „Hij steekt er momen teel met kop en schouders boven uit", zegt organisator Hans Grof- fen. „In juli heeft hij een toer nooi in Benasque (Spanje) ge wonnen met 9 uit 10. Dat zegt wel wat." Sasikiran geeft van avond een simultaan in Grand Hotel Arion op de Vlissingse boulevard. „Normaal speelt de speler die een simultaan geeft met wit, maar Sasikiran stond erop dat hij met zwart zou spe len." Sasikiran zal met ongeveer 25 deelnemers af moeten reke- Stellwagen Tijdens het toernooi zal de groot meester uit India (rating: 2652) vooral concurrentie krijgen van Konstantin Landa (Rusland) en Viorel Iordachescu (Moldavië). Outsiders zijn de Australiër Ian Rogers, Vyacheslav Ikonnikov (Rusland) die voor Middelburg speelt, Vadim Malakhatko (Oek raïne), Indonesiër Susanto Mega- ranto en Oleg Romanishin uit de Oekraïne. Groffen: „Nu is dat gewoon een sterke grootmees ter, maar in de jaren zeventig en tachtig behoorde hij tot de we reldtop." Eén van de Nederlandse kans hebbers is de achttienjarige Da niël Stellwagen. Vorig jaar vero verde hij zijn grootmeestertitel in Vlissingen. Friso Nijboer (ge deeld eerste in 2000, 2001 en 2002) en Erwin l'Ami kunnen het de toppers ook lastig maken. „Qua Zeeuwen verwacht ik veel van Koen Leenhouts", zegt Grof fen. „In de week na het toernooi wordt hij op het Fide-congres in Dresden officieel benoemd tot internationaal meester." Groffen, die zelf niet meer mee speelt, is tevreden over het deel nemersveld. „Het is het sterkst bezette toernooi tot nu toe. We hebben tien spelers met een ra ting boven de 2500 en zijn ster ker vertegenwoordigd met inter nationaal meesters." De toena me van het aantal titels heeft volgens Groffen onder meer een praktische reden. „De Hoge school Zeeland heeft een studen tenappartementen beschikbaar gesteld waar we een aantal spe lers kunnen onderbrengen." Morgenavond gaat het toernooi om 18.00 uur van start. Tot vol gende week zaterdag wordt er el ke dag gespeeld van 18.30 uur tot 23.30 uur. Zondag is er ook een speelronde van 12.30 uur tot 16.30 uur. De wedstrijden wor den gespeeld in het Atrium van de Hogeschool Zeeland. Dieren. Open NK. Eindstand na ne gende ronde: 1. Toerov (Rus) 7,5 pun ten, 2. Nijboer (Ned) 7, 3. Ikonnikov (Rus), Senff (Dui), Miezis (Let), Odenda- hl (Dui), Koerenkov (Rus) 6,5. Göteborg. EK landenteams. Man nen, zesde ronde: Rusland - Neder land 1-3. Svidler - Van Wely 0,5-0,5, Dre- jev - Tiviakov 0-1, Motilev - Timman 0-1, Evgeni - Van den Doel 0.5-0,5. Stand: 1. Israël 6-11 (17,0), 2. Neder land 6-10 (15,0), 3. Polen 6-9 (15,5), 4. Azerbeidzjan 6-9 (14,0), 5. Frankrijk 6-9 (14,0). Vrouwen, zesde ronde: Frankrijk - Ne derland 1,5-2,5. Skripchenko - Peng 0,5-0,5, Sebag - Bosboom-Lanchava 0-1, Milliet - Schuurman 0,5-0,5, Lalle- mand - Hamelink 0,5-0,5. Stand: 1. Po len 6-10 (15,0), 2. Rusland 6-9 (16,0), 3. Bulgarije 6-9 (16,0), 4. Georgië 6-9 (14,5), 5. Oekraïne 6-9 (14,0), 8. Neder land 6-7 (13,5). n.i.u.umm-TP Lucky Day 3771: 1-4-13-17-19-29-30- 31 -34-38-43-44-45-50-52-59-61 -64-69-70 (onder voorbehoud). San Diego. Vrouwen. Tweede ron de: Sugiyama (Jap) - Petrova (Rus/4) 6-2 6-1Dechy (Fra) - Dulko Arg) 4-6 7-5 7-6, Washington (VSt) - Zvonareva (Rus/8) 6-4 4-6 6-4, Lichovtseva (Rus/9) - Peer (Isr) 1-6 6-2 6-4, Clijsters (Bel/7) - Domasjovska (Pol) 6-3 6-1 Nieuwerkerk. Gruttepikkerstoer nooi. ME6: A. Pijnen-J. Wakker 6-0 6-3, P. van Burg-A. Plaizier 6-4 6-3 ME7: M. Havelaar-L. Bolier 2-6 7-6 6-4, L. Wee- da-A. Duinhouwer 6-2 6-1. ME8: A. van der Have-M. Vedder 6-3 7-5. VE6: L. Kayser-J. Lekkerkerk 6-1 6-3. VE8: G. Leerstra-E. de Looze 6-4 3-6 6-1, M. de Looze-M. de Winter 7-6 1-6 6-2. MD3: R. de Witte/M. van Gastel-P. Meuldijk/C. Schoneman 6-4 3-6 6-1. MD6: R. An- beek/J. de Koster-C. Schilperoort/A. Pij nen 7-5 6-7 6-3. MD7: L. van Oosten/R. de Ries-H. Friesen/R. Vrij 1-6 7-5 5-6 opg., C. van Trier/J. van Trier-A. Schip- per/R. Westerweel 6-0 7-6, M. van der Cingel/W. van der Pol-S. Stins/R. van de Zande 6-3 6-0, A. de Bont/E. Kuiper-S. Slager/D. van Zandwijk 6-1 6-1VD5: A. Kouwenberg/L. Verbraak-M. Hermans/ N. van den Doel 3-6 7-5 7-6, J Steehou- wer/l. Saman-J. den Engelsman/K. Mei- legers 6-0 6-3. VD7: C. Folmer/M. de Ja- ger-E. de Bont/N. Meijer 3-6 7-6 6-4. GD3: C. Westerweel/A. van Gemer- den-C. Versteeg/E. de Keyzer 7-6 6-2. GD5: A. Kouwenberg/J. Meerman-S. van Damme/M. Holm 6-2 6-2 GD6: C. Kerkhove/P van Burg-E. Voogd/F. Maat- kamp 6-4 6-4, L. Verbraak/E. Kouwen- berg-V. Folmer/C. Schilperoort 7-6 6-4. GD7: M. van Dongen/L. de Looze-J. Westerweel/R. Westerweel wo, L. den Hollander/R. de Ries/M Verseput/L de Jonge 2-6 6-2 7-6 GD8: E Braam/D J Lagerweij-N. Hillebrand/P. Hillebrand 6-1 6 2. Klagenfurt. Beach, Grand Slam. Vrouwen, eerste ronde: Kadijk/ Mooren (Ned) - Jankoelova/Jankoelova (Bul) 22-20 23-21. Tweede ronde: Kadijk/Mooren Oeriadova/Shirjajeva (Rus) 21-19 21-19. EnecoTour. Protour. Eerste etappe. Geel (Bel) - Mierlo (Ned): 1. Van Hees wijk (Ned) 189,4 km in 4.20.08 (gem 43,685 km/u), 2. Zanotti (Ita), 3. De Jongh (Ned), 4. Bonomi (Ita), 5. Zabel (Dui), 6. Mori (Ita), 7 Haselbacher (Oos), 8. Murn (Slv), 9. Vierhouten (Ned), 10. Davis (Aus), 11. Van Dijk (Ned), 30. Erik Dekker 0.04, 33 Pronk. 40. De Groot 0.08, 41 Thomas Dekker, 57. Kemna, 58. Bos, 59. De Kort, 62. Kna- ven, 65. Boogerd, 66. Giling, 81. Schmitz, 89. Boven, 100. Engels, 132. Smink 0.50, 139. Moerenhout 1.46, 142 Veneberg, 143. Van Katwijk, 148 Reine- rink, 166. Van der Wal 6.04, 170. Petac- chi (Ita). Algemeen klassement: 1. Van Hees- wijk 4.26.51, 2. Verbrugghe (Bel) 0.01, 3. Barredo (Spa) 0.11, 4. Hammond (GBr), 5. Van Dijk, 6. Van Impe (Bel), 7. Knaven 0.12, 8. Peschel (Dui), 9. Devolder (Bel), 10. Kemna, 12. Schmitz 0.13, 16. Vier houten 0.14, 19. De Groot 0.16, 28. De Jongh 0.18, 33. Thomas Dekker 0.20, 39. De Kort 0.24, 40. Erik Dekker, 46. Bo ven 0.26, 61. Giling 0.30, 70. Boogerd 0.32, 77. Engels 0.36, 86. Pronk 0.39, 108. Bos 0.46, 133. Smink 1.33, 135 Moerenhout 2.04, 138. Reinerink 2.08, 145. Van Katwijk 2.21, 151. Veneberg 2.26,172. Van der Wal 6.48. Ronde van Denemarken. Tweede etappe, Viborg-Aarhus: 1. Basso (Ita) 185 km in 4,31.08, 2. Nardello (Ita), 3. Greipel (Dui), 4. Keisse (Bel), 5. Peder- sen (Den), 6. Precechtel (Tsj), 11. Scheu- neman, 43. Mutsaars. Algemeen klassement: 1. Basso 9.26.01, 2. Greipel 0.19, 3. Nardello 0.23, 52. Mutsaars 1.49, 74. Scheune- man 3.51. door Sjaak Sinke WESTKAPELLE - De achttien de editie van de Westkapelle- triatlon kan bij de mannen een spannende strijd opleveren tus sen Gerbert van den Biggelaar uit Oud-Gastel en Remy Vas seur uit Vlissingen. Deze twee triatleten hebben el kaar al diverse keren ontmoet, waarbij de ene keer Vasseur de sterkste was en de andere keer Van den Biggelaar. De Braban der geldt als een van de sterkste junioren van Nederland. Vorig jaar werd hij Nederlands kam pioen bij de mannen H16 in zijn eigen woonplaats Oud-Gastel en dit jaar werd hij tweede op het NK in de categorie H18. Voor de laatste ereplaats gaat de strijd tussen Jurgen Daane (Oud-Gastel), Vlissinger Leon Jacobse en Jeroen Alkemade (Rotterdam). De plaatselijke fa vorieten Jan van Vaardegem en Kevin de Pagter moeten zich ge makkelijk in de toptien kunnen handhaven. Bij de vrouwen lijkt niets een nieuwe zege van veterane Terè- se van Lare uit Suis in de weg te staan. Onverstoorbaar werkt zij haar wedstrijden af waarbij ze ondanks haar leeftijd vele jonge ren achter zich laat. De jeugdige Kim Doornen. Annette de Bot (beiden Oud-Gastel) en Maaike Krimpenfort doen een gooi naar de overige ereplaatsen. Het is overigens nog maar de vraag of er een negentiende edi tie van deze triatlon komt. Een aantal oudgedienden binnen de organisatie heeft aangegeven te willen stoppen. Wanneer de wed strijd verdwijnt dan komt ook het triatloncircuit dat al sinds 1985 bestaat op de tocht te staan. In de regio blijven dan on voldoende wedstrijden over om een volwaardig circuit in stand te houden. De Westkapelle-triat- lon start om 19.00 uur bij de wal- radartoren op de Boulevard van Westkapelle. De finisstreep ligt in de Zuidstraat ter hoogte van de Markt. De afstanden zijn 700 meter zeezwemmen, 27 km fiet sen en 6 km lopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35