Diepere Schelde stap dichterbij grenzen Middelburg giro 145 Breda NAVIGATIE SYSTEEM PZC Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip! Zandstrand binnen Aanval op Miniatuur Walcheren Offertes voor milieu-effectrapport al ingeleverd Vlissingse ondernemers willen meer koopzondagen weekenddiensten Tijdelijk: vanaf slechts INCLUSIEF GRATIS MONTAGE! vrijdag 5 augustus 2005 m B door Nadia Berkelder van waterschap Zeeuwse eilj door Rinus Antonisse BERGEN OP ZOOM - De Twee de Kamer moet nog oordelen over de Ontwikkelingsschets voor het Scheldebekken, maar de voorbereidingen voor de der de verdieping van de Wester- schelde zijn in volle gang. Giste ren zijn offertes voor het opstel len van een milieu-effectrap port (MER) ingeleverd. Alles is erop gericht om in 2007 met de nieuwe verruiming van de vaargeul - vooral het wegbag- geren van drempels en in Vlaan deren een rivierverbreding - aan de slag te gaan. Die moet de ha ven van Antwerpen toeganke lijk maken voor een getij-onaf hankelijke vaart voor grotere (container)schepen (tot -13.10 meter). H. Verbeek, projectleider ver dieping, verwacht dat het ma ken van de milieu-effectrappor tage eind deze maand wordt op gedragen aan een consortium van twee bedrijven, een uit Ne derland en een uit Vlaanderen. Bedoeling is dat de MER vol doet aan zowel de Nederlandse als Vlaamse procedures (die op onderdelen verschillen verto nen). De burgers worden er omstreeks december bij betrokken. Dan ligt er een 'startnotitie', waarin staat aan welke zaken in de MER allemaal aandacht moet worden besteed. Hierover is in spraak mogelijk. Verbeek vindt het geen onjuiste zaak dat al aan de verdieping ge werkt wordt, terwijl de Tweede Kamer de ontwikkelingsschets nog moet behandelen. „Hangen de de besluitvorming worden Wel projecten voorbereid. Daar bij zijn we uitgegaan van de besluitvorming door de minis ters. We doen geen formele stap pen. De startnotitie komt er pas nadat de Tweede Kamer de ont wikkelingsschets heeft behan deld." Verantwoordelijk voor de uit werking van de ontwikkelings schets is de in Bergen op Zoom gevestigde ambtelijke organisa tie Proses 2010, De voorbereidin gen en aanpak van de derde ver dieping zijn gezamenlijke ver antwoordelijkheid van Rijkswa terstaat Zeeland en de afdeling door Edith Ramakers VLISSINGEN - Vlissingse on dernemers overwegen om hun winkels in het hoogseizoen niet alleen de laatste zondag van de maand open te stellen, maar el ke zondag. Ook wil een aantal de openingstijd van maandag ochtend vervroegen van een uur naar tien uur. De kans bestaat dan wel dat de vrijdagse koopa vond wordt afgeschaft. De Vereniging Winkelcentrum Vlissingen stelt een vragenlijst samen voor haar leden om de wensen voor de openingstijden te peilen. Onder sommige onder nemers leeft het idee dat Vlissin gen zich beter zal kunnen rich ten op enkele extra koopzonda- maritieme toegang van de Vlaamse Administratie Water wegen en Zeewezen (AWZ). Naast verruiming van de vaar geul is ook aanleg van nieuwe natuuronderdeel van de ontwik kelingsschets. Eén van de voor stellen is uitbreiding van het in ternationale natuurgebied het Zwin met een deel van de Wil- lem-Leopoldpolder. Daarover is eerder door de inter nationale Zwincommissie een voorstel gedaan. Het gaat om een omvang van 120 tot 260 hec tare. Ook hiervoor is de procedu re bij voorbaat al in gang gezet en is er een aanbesteding gehou den voor het schrijven van een milieu-eff ectrapp ort De provincie Zeeland moet ove rigens nog een voorstel doen voor de plaatsen waarlangs de Westerschelde natuurontwikke ling, al dan niet door ontpolde- ring, kan plaatsvinden. In totaal is voorzien in 600 hectare nieu we natuur. gen dan op de koopavond, die niet veel extra omzet oplevert. „Dat de koopavond niet overal goed loopt, heeft volgens mij met het algemene idee te maken dat mensen zich 's avonds onvei liger voelen op straat", zegt voorzitter W. de Ridder van het winkelcentrum Vlissingen. Soms mopperen klanten ook dat niet alle winkels meedoen aan de koopavond. Bovendien sluit een aantal tussen zes en zeven uur de winkel om te gaan eten. Dat schept onduidelijkheid voor het winkelend publiek. De Ridder vindt zelf dat de win kels open moeten zijn als er klanten zijn. Vlissingen biedt ook die mogelijkheid. „Als we bijvoorbeeld elke avond of zon dag open willen zijn, kan dat." Miniatuur Walcheren-directeur S. van Rijswijk (links) en medewerker P. Sturm zetten de Arsenaaltoren overeind. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Arsenaal toren in Miniatuur Walcheren ligt plat. Vandalen hebben de kleine versie van de Vlissingse toren in de nacht van dinsdag op woensdag omgeknakt. Ook een molen en het reuzenrad raakten beschadigd. De nachtelijke indringers kwa men binnen door het prikkel draad door te knippen. Het miniatuurpark neemt na twee nachtelijke bezoeken van vandalen maatregelen om herha ling te voorkomen. „We hebben de buurt in een brief gevraagd om alert te zijn", zegt directeur S. van Rijswijk. „We hebben ook een beveiligingsbedrijf inge schakeld dat zes keer per nacht op en rond het park gaat surveil leren." In het verleden zijn er na tips van buren al eens mensen aange troffen op het park. „Dat ging om jongeren uit de buurt dié rondstruinden." Ruim vier jaar geleden werd de miniatuurversie van de Lange Jan door brand verwoest. De to ren was aangestoken door een pyromaan die meer branden op zijn geweten had. Miniatuur Walcheren heeft eerder met wei nig succes geëxperimenteerd met een waakhond om onge wenste bezoekers buiten de deur te houden. „Dat was Ramses, een gevaarlij ke bouvier. Die sloeg aan bij elk geluidje en dat vonden de buren niet zo leuk." MIDDELBURG - Bij Oranje plaat wordt een zandstrand aan gelegd. Daarmee heeft Middel burg de volgende zomer een ei gen strand binnen de gemeente grenzen. Het strand is onderdeel van een groter plan om recreatiegebied Oranjeplaat aantrekkelijker te maken voor dagjesmensen. Het strand komt bij hotel Beter Uit aan de Oranjeplaatweg. Het wordt 220 meter lang en twintig meter breed. Om het strand van zand te kun nen voorzien, wordt een geul in het Veerse Meer ten westen van Oranjeplaat uitgebaggerd. Ver der wordt veertig meter van de kant een dam van grind aange legd, evenwijdig aan het strand. „Op die manier krijg je een soort pierebadje", zegt D. Steijn van waterschap Zeeuwse ei den. Boten zullen het strs niet kunnen bereiken. wordt dan ook een echt vel stukje om te zwemmen." j zand wordt vastgehouden dj middel van schermen van« gentenen, om te voorkomen het zand terug in het Vee meer waait. Middelburg betaalt 50.000 eu voor het eigen strand, het wati schap zal hetzelfde bedrag mj ten betalen. Het schap hot daarvoor subsidie van het Rj te krijgen. Zeeuwse eiland gaat het openbare strandje t beheren als het klaar is. Twee jaar geleden protestee de wijkbeheergroep Arnert den nog tegen plannen van h Beter Uit om het recreatie bied af te sluiten. Het gemeee bestuur heeft toen beloofd de oever bij Oranjeplaat voor dereen toegankelijk zal blijvg zaterdag 6 en zondag 7 augustus 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland A, P. v.d. Dorpel, Ericalaan 31, Yerseke, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman Verboom en Boer: B. J. Boer, tel. (0113) 313050 of (Oil) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse.va Dijk, Stokman: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkens zand, tel. (0113)561290. Praktijk voor gezelschapsdieren Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoeü Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voort* zelschapsdieren, C.W. Dreesmanea M.A.R. van den Boomgaard, 's Gras polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spres uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weeks, spreekuur Poortvliet, Kalfsdamsewij zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Bos markt 10, zat.van 11.00-12.00 u Wijkverpleging Allévo tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. 7~e tuwn ■KB9 ff* 1,» kfSS J7 *«8» Picanto 1.0 X-treme Stuurbekrachtiging Elektrische ramen voor Centrale portiervergrendeling Dubbele airbags 5-deuren Airconditioning Nu voor slechts €9.695,-. Uw X-treme voordeel: 800,- Blaupunkt navigatiesysteem met normale prijs: 795,- radio/cd speler, incl. montage. tijdelijk: 95,- Uw X-treme voordeel: 700,- Uw totale X-treme voordeel 1.500,- €7.995,- Tijdens de X-treme voordeelweken is er al een Picanto vanaf Rio 1.5 X-treme 5d Hatchback Achterklepspoiler Elektrische ramen voor en achter Centrale portiervergrendeling met afstandsbediening ABS en EBD Dubbele airbags Airconditioning Nu voor slechts €13.495,-. Uw X-treme voordeel: 1.275,- Blaupunkt navigatiesysteem met normale prijs: 795,- radio/cd speler, incl. montage. tijdelijk: 95,- Uw X-treme voordeel: 700,- Uw totale X-treme voordeel 1.975,- Tijdens de X-treme voordeelweken ja ffLip is er al een Rio vanaf «2P Cerato 1.6 X-treme 5d Hatchback ABS en EBD Brake Assist Actieve hoofdsteunen voor Elektrische ramen voor Centrale portiervergrendeling Dubbele airbags Airconditioning Nu voor slechts €15.495,-. Uw X-treme voordeel: 1.300,- Blaupunkt navigatiesysteem met normale prijs: 795,- radio/cd speler, incl. montage. tijdelijk: 95,- Uw X-treme voordeel: TOO, Uw totale X-treme voordeel 2.OO0,' Tijdens de X-treme voordeelweken jg is er al een Cerato vanaf jr" KIA TOTAALGARANTIE: 6 JAAR CARROSSERIEGARANTIE 3 JAAR VOLLEDIGE FABRIEKSGARANTIE 3 JAAR LAKGARANTIE LEVENSLANGE INTERNATIONALE WEGENHULPGARANTIE Iets doen voor de Zonnebloem? Op het Zonnebloem vakantieschip beleven jaarlijks bijna 3.000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe. Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro. Alleen samen kunnen we dit schip bouwen! Doe mee! Namens onze passagiers: hartelijk dank. www.ietsdoenvoordezonnebloem.nl Verkoopprijzen zijn inclusief BTW/BPM, exdusief metallic lak, kosten njklaar maken, leges en verwijderingsbijdrage. Getoonde modellen kunnen afwijken van standaarduitvoeringen. Het gemiddeld brandstofverbruik varieert van 4,91/100 km-11 op 20,4 km tot 11,91/100 km- II op 8,4 km. Gemiddelde C02 uitstoot: van 123g/km tot286g/km Acties gelden alleen bij geel kenteken Aankoop en kentekenaanvraag van 1 juli tot en met 30 september 2005, zolang de voorraad strekt en met in combinatie met andere acties. Vraag uw dealer naar alle voorwaarden. Wijzigingen en drukfouten voorbehouden I-mail: info@kia.nl. Kijk voor meer informatie op www.kia.nl of bel 0347-324 300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 28