Strengere controle bij campings AttentieAttentieDoor de regen recreëren we vandaag om 5 uur Politie onderzoekt dood duiven zeeuwse almanak Vreemdeling Hulp voor zorgmijders Herinnering aan de glorie van de Zeeuwse suukerpee van de reepe KORTING ../VS W" can Telling op zaterdagavond Uitgever Hulst krijgt 2000 klachten Racistische leuzen op kerk Goed jaar voor koninginnenpages Kermis Goes op drie locaties Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Van binnenuit: camping Stelleplas editie Walcheren Zes weken lang verschijnt deze zomer in de PZC de vakantierubriek. Elke zes dagen schrijft de redactie over een ander thema. Daarnaast laat de PZC elke dag het licht schijnen op een bijzonder element in het Zeeuwse landschap. Hij was voor het eerst in Zee land en logeerde in Vlissin- gen. Met volle teugen genoot hij van van de Zeeuwse attrac ties en ook de gastvrouw was hartverwarmend. Om wat te rug te doen, stelde hij voor de boodschappen te doen. Nou graag, het brood was bijna op, dus als hij even langs de bakker wilde gaan, daar op de hoek? Zo gezegd zo ge daan. Hij bestelde broodjes en croissants, en de verkoopster informeerde vriendelijk of me neer verder nog iets bliefde. Jawel: een krant. „Een PZC?", vroeg het meisje werk tuigelijk. Niet-begrijpend keek de vakantieganger de Zeeuwse aan en zei: „Nee, een krant moet ik hebben!" door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - In de gemeente Terneuzen is opnieuw het hulp verleningsproject Maatwerk ge start voor mensen die zelf niet in staat zijn de benodigde hulp in te schakelen en vaak overlast veroorzaken in hun omgeving. Maatwerk draaide eerder als tweejarig project in de jaren 2002-2004. De Terneuzense raad heeft zich unaniem uitge sproken om dit project voort te zetten. Advertentie Het weegbruggetje op de Goese Westhavendijk foto Willem Mieras Let op! Want als je even niet kijkt, zijn ze weg: de weeg bruggetjes die vroeger overal in het landschap getuigden van de bloei der suikerproductie. Nu de suikerindustrie zwaar onder druk is komen te staan, lijkt het aannemelijk dat de bruggetjes die nog sporadisch gebruikt werden, langzaam zullen verin teresten. Als gemeenten ze niet beschermen, kunnen ze zomaar ineens weg zijn, zoals met het bruggetje bij de Heinkenszand- se molen gebeurde. Zo'n zelfde modelletje staat er in Goes, op het stukje kade aan de Westhavendijk: een piep klein huisje, meestal onder de grafitty, met aan een kant over de hele breedte raampjes en een een houten vlonder ervoor. Die houten vlonder is de brug waar op je eerst je lege vrachtwagen weegt en vervolgens de volle. Zo weet je precies wat je net gela den hebt. Het Goese bruggetje illustreert dat Goes vroeger het middelpunt van agrarisch Zee land was. Vooral graan en bie ten werden er gewogen, al dien de het ook voor zand, cement en andere bouwmaterialen. Tegenwoordig wordt het nog af en toe gebruikt door papierhan del Van Zon, die het weegbrug getje ook onderhoudt. Het is de redding van het instrumentje, want een weegbrug die niet ge bruikt wordt, kan gaan rotten en roesten. Het hele bruggetje op de kade is nog in originele staat. Niks elek tronica in het kleine huisje, maar een fraaie en vernufige me chanische weegschaal. Dat, en hetgeen er onder de grond zit, maakt de ouderwetse weegbrug getjes zo duurzaam en het feit dat ze altijd wel ergens voor te gebruiken zijn. Mits je vrachtwa gen niet te groot is, natuurlijk. Mieke van der Jagt Het gaat om mensen die diep in de problemen zitten en zich 'ver stopt' houden voor de hulpverle ning. Ze hebben wèl hulp nodig, maar willen, kunnen of durven die niet zelf te vragen. Maatwerk is een samenwer kingsverband van het Algemeen Maatschappelijk Werk en het centrum voor maatschappelijke opvang De Lage Flancken; deel van Emergis. De maatschappelijke zorg die Maatwerk biedt bestaat uit praktische, materiële hulp door het Algemeen Maatschappelijk Werk, bijvoorbeeld bij proble men op het gebied van inkomen en schulden. Veelal gebeurt dat met het Bureau schuldhulpverle ning en budgetbeheer. Verder wordt hulp geboden bij het aan vragen van sociale voorzienin gen en dergelijke. (Advertentie) SCHOENMODE I LAAGSTE PRIJS 40Q/o 70°/o Ionder DE Itoren I 0113-315649 pzc.nl 31, 4460 AA Goes en Midden-Zeeland: 0113-315520; 0114-372770; 020-4562500. donderdag 4 augustus 2005 door Edith Ramakers DOMBURG - De gemeente Veere verscherpt de controles op (mini)campings. Ook op za terdagavonden zullen de contro leurs van de gemeente het aan tal caravans of tenten op mini- campings tellen. „Vijftien stand plaatsen voor minicampings is nu eenmaal vijftien", stelt WD-wethouder M. te Roller (toerisme). Ze zegt dat jarenlang de klacht van de kampeerboeren was dat gr wel streng op hen werd gelet, maar niet op gewone campings. ,,Dat is vanaf dit jaar anders", merkt de wethouder op. |Een aantal van de 32 geregis treerde gewone campinghou ders heeft dit seizoen al bezoek Van een controleur gehad. „Cam- Ipings moeten aan kwaliteits- en veiligheidseisen voldoen", aldus iTe Roller. Deze controles zijn nog een soort voorproefje. Na dat in oktober de kadernota Kampeerterreinen door de raad is behandeld, zullen de voor waarden waaraan de gewone jcampings moeten voldoen, dui delijker zijn. Veiliger In die nota staat aangegeven hoe groot de afstand tussen de caravans onderling moet zijn. „De brandweer heeft het veilig heidsaspect beoordeeld. Over enige tijd zullen campinghou ders in een plan aan moeten ge ven hoe ze hun terrein veiliger en beter willen maken." Vorig jaar was er nog deining ontstaan over het gedrag van een ijverige controleur. Hij con stateerde op zondag dat een mi- nicampinghouder meer dan het toegestane aantal van vijftien tenten, campers of caravans had toegelaten. „Het is een stilzwij gende afspraak dat we niet op zondag controleren, omdat dat gevoelig ligt in onze gemeente. Dat moeten we dan ook niet doen", zegt Te Roller. Betrapt Maar dit seizoen voeren de con troleurs wel op zaterdagavon den extra controles uit, omdat er 'zeker in het weekeinde meer vraag naar vrije plaatsen dan aanbod is'. Een aantal camping houders is betrapt. Zij hadden meer dan vijftien caravans of tenten geaccepteerd en ontvan gen een boete, waarvan de hoog te wordt bepaald door het OM. Voor kampeerboeren geldt nu nog het maximum van vijftien standplaatsen. De Vereniging van Kampeer Boeren (Vekabo) zou graag zien dat dit er vijfen twintig worden. Over uitbrei ding wordt al enige tijd gespro ken, maar vóór 2008 valt geen wijziging te verwachten. Achter de dichtgespijkerde gevel van het pand van de voormalige fotozaak Dert aan de Nieuwedijk, zouden volgens de Stichting Duif dui ven omgekomen zijn omdat ze het pand niet meer konden verlaten. foto Lex de Meester door Maurits Sep VLISSINGEN - De politie doet onderzoek naar de dood van tientallen duiven. Volgens de Stichting Duif leefden die al jaren in een leegstaand pand aan de Nieuwendijk in Vlis- singen. Omdat de eigenaar, projectontwik kelaar Marsaki, het onlangs heeft laten dichttimmeren, konden de duiven er niet meer uit. M. Drijgers van de Stichting Duif beschul digt Marsaki van dierenmishandeling. Het pand moest dichtgetimmerd worden, ver klaart P. Kambier van Marsaki, omdat het onveilig was. „Het is zo vervallen dat het le vensgevaarlijk is om naar boven te gaan. We hebben een bouwbedrijf opdracht gege ven het dicht te timmeren. Dat is nog voor de bouwvak gebeurd, geloof ik. Vooral van buitenaf." Of er toen veel duiven in het pand zaten, durft Kambier niet te zeggen. Hij weet ook niet of de aannemer dat wist. Het verbaast hem wel dat Marsaki pas afgelopen maan dag is benaderd. „Onze naam staat op le vensgrote borden op het pand. Als ze ons een week eerder hadden gebeld, hadden we ook eerder maatregelen kunnen nemen." De Stichting Duif is niet alleen boos op Marsaki, maar ook op de Dierenbescher ming. Die zou niks hebben gedaan om 'de dieren uit hun benarde positie te bevrijden toen ze nog in leven waren', terwijl ze wel door mensen was geïnformeerd over de op gesloten duiven. Over dat verwijt is de Dierenbescherming weer erg boos. „We zijn een paar dagen ach ter elkaar daar geweest", stelt I. Zweedijk. „We hebben met buren gesproken en die zei den dat de duiven door gaten in het dak nog steeds naar binnen en naar buiten konden. We hebben ook vanuit die buurhuizen geke ken en zagen geen dode duiven in het pand. Alleen levende dieren." Eigen risico Dinsdag is de Stichting Duif met de politie het pand van Marsaki ingegaan. „Op eigen risico", benadrukt Kambier. Hij had ervoor gezorgd dat de deur open was. Volgens de politie lagen er tientallen dode duiven en nestjes met dode jonge duifjes. Maar er wa ren ook nog levende duiven. De Stichting Duif heeft aangifte gedaan van dierenmis handeling. De politie onderzoekt wie schul dig is aan de dood van de duiven. HULST - Tweeduizend gedupeerden hebben zich bij ac countantskantoor Y'psilon uit Antwerpen gemeld met klachten over de Hulster uitgever M. van Geyt. Zij bekla gen zich erover dat Van Geyt geld van voorintekening op historische (foto)boeken incasseert, die uiteindelijk nooit verschijnen. K. Versijp van het accountantskantoor heeft goed nieuws. „Volgende maand krijgen degenen die bena deeld zijn hun boek of hun geld terug. Ik heb begrepen dat het om een tiental boeken gaat die in de loop van vol gende maand verschijnt. We zijn nu aan het bekijken hoe veel boeken per uitgave besteld zijn. Boeken waar bij inte kening weinig vraag naar was, verschijnen niet. De men sen die daar op intekenden, krijgen hun geld terug." Justitie in België onderzoekt de zaak omdat Van Geyt tot voor kort in Stekene was gevestigd met zijn uitgeverij IKA Productions. MIDDELHARNIS - De kerk aan de Hoflaan in Middelhar- nis is dinsdagavond beklad door onbekenden. Op een paar ramen van de kerk waren racistiche leuzen geschre ven. Politie van district De Eilanden stelt een onderzoek in. Het wijkteam Goeree-Qverflakkee hoopt dat getuigen zich melden. HULST - Ondanks de belabberde zomer doet de koningin- nenpage het dit jaar volgens de insecten werkgroep van na tuurbeschermingsvereniging De Steltkluut in Zeeuws- Vlaanderen bijzonder goed. Liefst vijftig waarnemingen zijn erbij de werkgroep binnengekomen. Sinds de oprich ting van de insecten werkgroep, negentien jaar geleden, zijn er nog nooit zoveel meldingen binnengekomen. Het gaat hier om de eerste generatie koninginnenpage, de ge neratie die vliegt van april tot begin juli. GOES - De Goese kennis vindt dit jaar plaats op drie lo caties. Behalve de Grote Markt en de Singelstraat, waar de kermis al jaren staat, komen er ook attracties op het parkeerterrein in het Koepoortgebied, aan de westkant van de binnenstad. De gemeente heeft de nieuwe locatie aangewezen, omdat de kermisexploitanten op de Grote Markt veel ruimte verliezen. De terrassen blijven staan en dan zijn er ook nog de grote lichtmasten die de nodige ruimte inpikken. Het feit dat Goes zeshonderd jaar.be staat speelt ook een rol volgens een woordvoerder van de gemeente. „Het leek ons leuk om dit jaar een extra grote kermis te hebben", legt ze uit. De kermis draait van vrij dag 12 augustus tot en met donderdag 18 augustus. Ze hebben een kar vol met knutselspullen, de dames van het recreatieteam. Ze heb ben een disco, een bingoballen- draaier en genoeg materiaal om .buitensportactiviteiten op touw te zetten. Vandaag, om drie uur, is het flessenvoetbal op Cam ping Stelleplas in Heinkens- zand. Debbie Priester en Sandra Gub- bels hebben een krat lege cola flessen uit het restaurant ge pakt. Maar vullen hoeft niet, want precies om drie uur begint het te regenen. De meeste recre anten blijven liever droog in hun caravan of bungalow. De vier jongeren die wel op komen dagen, hoeven niet zo nodig. Dan het krat maar terugbren gen en even beraadslagen: Doen we de disco om vijf uur of ge woon om zeven uur? Het wordt vijf uur. De campinggasten we ten wel dat bij slecht weer de da gelijkse disco voor de kleintjes twee uurtjes vervroegd wordt, maar wat is slecht weer? En wie weet, straks breekt de zon weer door. Een oplossing is snel ge vonden. Kimberley, een meisje dat graag rondhangt bij de da mes van het recreatieteam, wordt er op de fiets alvast op uit gestuurd. Ze kan tegen zoveel mogelijk kinderen zeggen dat het om vijf uur is. Sandra en Debbie cloen het straks nog eens dunnetjes over met de megafoon op de skelter. Zo zal het nie mand ontgaan en wordt de dis co weer druk. Het hele recreatieteam bestaat uit vakantiewerkers: allemaal meiden. Sandra uit IJzendijke, wier vader ook op de camping werkt, doet het al voor het twee de jaar. De Heinkenszandse Deb bie is er op 1 juli pas bijgeko men. Ze is derdejaars studente aan de PABO en ziet het als de ideale vakantiebaan. „Het ligt zo dicht bij het vak wat ik stu- RfSICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 18 - 615151 deer, dat je er waarschijnlijk nog wel studiepunten voor zou kunnen krijgen. Maar je kunt maar een ding buiten school doen, en ik doe al kleutergym." De collega's Ilse Willems uit Vol- kel en stagiaire Liesbeth Rom- baut uit Goes, doen ook allebei een opleiding in de branche: CIOS en toerisme en recreatie. De dames maken iedere week een programma, waarin vooral voor de kinderen veel vaste on derdelen zijn: elke ochtend knut selen, behalve op vrijdag, want dan is het wisseldag. 's Avonds is er disco of theater en eens in de week is er bingo. In de mid dag voor de kids en 's avonds voor volwassenen. „Daaromheen kan er vanalles gebeuren" vertelt Debbie. „Een skelterrace, playbackshow, ka raoke, allerlei vormen van sport en ook af en toe een horror- night. Voor alle leeftijden en dat maakt het heel gezellig." De dames doen alles zelf: de theaterrollen, de discodansjes, scheidsrechteren, het veld inde len en opruimen; het zijn lange dagen. Maar geen van allen zou den ze hun vakantiebaan willen ruilen voor een andere en alle maal komen ze graag terug in de herfst-, kerst- en meivakantie. „We hoeven niet alles zelf te ver zinnen, hoor. Stelleplas maakt deel uit van het Hogeboom-con- cern. Dat beheert 65 vakantie parken in heel Nederland. Er zijn ceedeetjes gemaakt met dis coliedjes en bijbehorende dans pasjes. Zo'n disco is altijd onge veer hetzelfde, maar die klein tjes vinden dat geweldig. Net als de theaterfiguren Willem Wegwijs, Pinkie Peent en Hoopie Mol. Die komen telkens weer terug, elke dag. Behalve Hoopie Mol. die komt maar af en toe, want dat pak is heel erg warm. In een koude zomer zul len de kinderen Hoopie vaker zien dan in een warme." Zijn er nooit eens rotkinderen, die de sfeer verpesten en verve lend doen? Ze zouden liegen als ze daar ontkennend op zouden antwoorden. Sandra: „Het komt wel voor dat je blij bent dat er -een naar huis gaat. Maar in het algemeen kunnen wij ze heel goed aan. Ook buitenlandse kin deren, met name Duitse, integre ren verbazingwekkend makke lijk. Laatst zaten een paar van die gasten, Duitse, Nederlandse en Vlaamse, bij het knutselen een soort Engels met elkaar te praten. Fantastisch!" Mieke van der Jagt Sandra en Debbie laten weten dat het programma gewijzigd is. foto Willem Mieras Thuis in..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9