Gemeentehuis op schop voor CWI Jongeren houden oude jumelage springlevend Maak van een nekslag geen tegenslag PZC Onbezorgde vakanties [Reumafonds met het Reumafonds Vijftiende editie van traditionele Burghse Dag Sprankelplek in Vlissinge Instanties werk en inkomen in één pand IN BURGH-HAAMSTEDE ZOEKT DE PZC MIDDAGBEZORGERS! BEL (030) 65 65 OOO WAOGeef mij liever maar een geschikte woensdag 3 augustus 2005 door Esme Soesman BURGH - Paarden, folklore en heel veel muziek. Bij de vijftien de editie van de Burghse Dag ontbreken de vaste smaakma kers van dit inmiddels traditio nele dorpsfeest niet. De Burghse Dag wordt zaterdag 13 augustus gehouden. Het feest begint met een ope ningsparade in klederdracht. Gasten en bewoners worden uit genodigd mee te doen. Een stoet paarden met sjezen trekt, met muzikale begeleiding én Burgh se vlag, richting t Burghse kerk. Daar start het ringsteken vanuit de sjezen om de trofee de Burgs- he Peer: een minimatch onder genodigden uit de Westhoek. Het is slechts één element uit het goed gevulde programma van die dag. Op de ring kan de hele dag door worden genoten van het ringsteken te paard dan- wel met sjeesjes, dankzij demon straties van de Zeeuwse Ringrij- ders Vereniging. Nog meer paar- denplezier valt te beleven op het Hoge Burgh, waar een dagvul- lend paardenprogramma aan zo wel paardenliefhebbers als le ken wordt geboden. Eén wordt voor wedstrijden bruikt, op de andere wordt divers programma aangeboi Dans, western en oosters ge] tumeerd zijn enkele van de derdelen - die alle door een kundige toelichting voor breed publiek aantrekkc zijn. De rest van het dorp is met der meer een uitgebreide boei markt, een creativiteitsmark braderiekramen gevuld. Er demonstraties van onder n brandweer, legervoertuigen oude automobielen. Voor kir ren zijn er kinderspelen - d in Ot-en-Sienstijl - en activi ten als ringsteken op de pt draaimolen en stoomtreintje] sent. De hele dag door kan er vendien, op verschillende pij sen, naar optredens worden luisterd danwel gekeken. Op podium bij de Burghse Schi treden onder meer Seal Bru's Visserskoor, Pop Wavt de Zeeuwse Rei op. Elders in dorp zijn onder andere de 1! ching Band en een boerenk: te beluisteren. De Burghse begint om 9.45 uur en duurt 17.00 uur. door Edith Ramakers ven aan het spelen en ontir ten in de wijk'. Het speeltoe VLISSINGEN - De Vlissingse wordt eind oktober in de Bi Bloemenlaan krijgt een Jantje menlaan geplaatst ter hot Beton Sprankelplek. Het zit-, van de kruising met de Vint speeltoestel is gemaakt van van Goghlaan. roestvast staal en ontworpen door kunstenaar J. Spanbroek. „Met de kunstenaar hebben we naar een geschikte plek ge zocht" verklaart A. Riemens van de gemeente Vlissingen. Jantje Beton heeft dit jaar beslo ten om elke provincie een 'Jan tje Beton Sprankelplek' te ge ven. De keuze in Zeeland viel op Vlissingen. De situeert sprankel- plekken op locaties waar de vraag naar speeltoestellen hoog is en het aanbod klein, Het doel is om een positieve impuls te ge- Inbraak in Dreischor DREISCHOR - In een wor aan de Platteweg in Dreischc gistermiddag tussen 13.00 16.00 uur ingebroken. Het is niet bekend hoe de der(s) de woning is/zijn binr gekomen. Uit de woning zijn verse sieraden en een gele drag van enkele tientallen ro's weggenomen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Enthousiaste begroetin gen op het parkeerterrein bij het Zierik- zeese gemeentehuis bieden het tastbare bewijs dat de vijftig jaar oude jumelage nog steeds springlevend is. Vijftien jon geren uit het Engelse Hatfield brengen de komende tien dagen door in gastge zinnen op Schouwen-Duiveland. Zij ar riveerden gisteren aan het einde van de middag in Zierikzee. Vijftien jongens en meisjes vanuit Schouwen-Duiveland zijn op hun beurt vorige week teruggekeerd uit het Franse Saint Hilaire du Harcouet. Zij waren daar anderhalve week te gast in gastgezinnen en maakten diverse spor tieve en culturele uitstapjes. De internationale uitwisseling met de beide jumelagesteden bestaat vijftig jaar. De officiële contracten daartoe werden in 1955 ondertekend. Deze ju- melages kunnen geschaard worden on der de oudsten binnen Europa. „Wees niet bang, ik ga niet de hele his torie oprakelen hier", stelde loco-burge meester R. van der Wekken zijn gehoor gerust tijdens zijn welkomstwoord in de Burgerzaal direct na aankomst. Van der Wekken had uit de reisverslagen een eerder verblijf begrepen dat zo'n of ficiële toespraak het liefst kort gehou den moet worden. Dat nam hij graag ter harte. De loco-burgemeester volstond met de Engelse gasten in hun eigen taal een prettig verblijf in deze gemeente toe te wensen. Ook prees hij het gevarieerde programma aan, met veel ontspanning en mogelijkheden iets van de Neder landse cultuur mee te krijgen. Zo staan er onder meer een dagtrip naar Amster dam, een bezoek aan de Efteling en een tochtje met een mosselkotter op de agenda. Uit de reisverslagen van de jongeren uit deze gemeente die vorig jaar in Hat field waren, werd de bijdrage van de veertienjarige Melissa Costa uit Zierik zee als beste verkozen. „Het is leer zaam, prettig leesbaar en recht vanuit het hart geschreven", aldus Van der Wekken, die de winnares een cadeau bon overhandigde. Voor de meeste jongeren uit Hatfield betekent dit bezoek een weerzien met de jongen of het meisje dat zij vorig jaar zelf in hun gastgezin hebben ont vangen. Voor enkele anderen is het de eerste keer dat ze aan deze jeugduitwis seling meedoen. Zij staan nog wat af wachtend te kijken als ze bij hun lo geeradres worden ingedeeld. Zoals de vijftienjarige Kaylaljh Parret. Zij heeft een extra lange tocht achter de rug, om dat ze inmiddels op drie uur reizen van af Hatfield woont. „Kort nadat ik me had aangemeld om mee te gaan, zijn we verhuisd. Gelukkig mocht ik alsnog mee al woon ik niet meer in de jumela- gestad", vertelt ze. Ze heeft zin in het programma dat haar te wachten staat, maar wil wel eerst even uitrusten. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) Schouwen-Duiveland verhuist vóór juli volgend jaar naar het gemeentehuis in Zierikzee. Daar wordt met gemeente en derden een bedrijfsverzamelge bouw rondom werk en inkomen opgericht. Om dat doel te verwe zenlijken, moet het gemeente huis drastisch op de schop. In de vide van de hal van het ge meentehuis wordt een 'beurs- vloer' gecreëerd, waar het CWI, Uitvoeringsorganisatie Werkne mers Verzekeringen (UWV) en de afdeling Werk, Inkomen en Zorg (WIZ) zijn gevestigd. Be zoekers krijgen met één balie te maken en er zal - tot grote vreugde van wethouder G. Hou tekamer - direct contact zijn. Om dat te onderstrepen, wordt de huidige halfhoge muur bij de leestafel weggehaald en de mu ren van de achterliggende kanto ren vervangen door glas. Behalve beursvloer, balie en werkruimten wordt ook een op leidingsruimte - bijvoorbeeld voor sollicitatietrainingen - ge creëerd. Bij de entree van het ge meentehuis wordt daarnaast plaats geboden aan uitzendbu reaus Start en Vedior. Ook ande re aan zorg, werk en inkomen ge relateerde instanties zoals socia le raadslieden kunnen in het ge meentehuis terecht. Waarmee - zoals projectleider J. van de Broeke het formuleert - een bur gerservicecentrum ontstaat, waarbij mensen die iets bij de af deling burgerzaken komen doen, zo even door kunnen ste ken naar het bedrijfsverzamelge bouw om bijvoorbeeld vacatu res te bekijken. Volksverhuizing Aandacht is er daarbij wel voor het duidelijk scheiden van be zoekersstromen. Naast de beurs vloer is de balie van de afdeling ruimte en milieu gevestigd. In die richting schuift ook de lees tafel met plankaarten op. De herinrichting van de begane grond brengt - door het opschui ven van diverse afdelingen - so wieso een complete volksverhui zing in het gemeentehuis te weeg, schetst Houtekamer. Voor zover er aanpassingen aan het gebouw worden gepleegd, vindt er overleg plaats met architect Thomas Rau. Met management team, ondernemingsraad en de betrokken afdelingen en mede werkers is over de verhuisplan nen overeenstemming bereikt. De vestiging van het CWI in het gemeentehuis is afhankelijk van het vertrek van het boven schools management, dat staat te gebeuren als een gevolg van de verzelfstandiging van het openbaar onderwijs op Schou wen-Duiveland. De bedoeling is dat die overstap op 1 januari wordt gemaakt. En om nog een reden is het belangrijk spijkers met koppen te slaan bij het con creet maken van dit bedrijfsver zamelgebouw in het gemeente huis in Zierikzee. Het CWI - en andere partijen - zitten nu geves tigd in een pand behorend bij het Mondragoncomplex aan de Oude Haven. De bedoeling is de aanbestedingsprocedure van dit voormalig theater na de zomer te starten. De verbouwing staat op de agen da in het voorjaar van 2006. Het CWI draait op voor de inrich tingskosten en een deel van de verbouwingskosten. Over de hoogte daarvan zijn onderhande lingen gaande. Een definitief ontwerp wordt in november aan de gemeenteraad voorgelegd. In het gemeentehuis van Zierikzee wordt ruimte vrijgemaakt voor het CWI. foto Dirk-Jan Gjeltema STARTPREMIE 150 EURO U kunt de vakantiegids 2003 en/of de brochure van Groot Stokkert bestellen via onze afdeling reizen. T 020 589 64 85 ma t/m vrij tussen 08.30 -16.00 uur Word nu lid van Whiplash Stichting Nederland Whiplash Stichting Nederland Geld verdienen met een leuke bijbaan? Word dagbladbezorger van de PZC. Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 15 jaar) in het bezit van eigen auto die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07 00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momenteel zijn er nog enkele autowijken in uw buurt vrij. Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast een vaste vergoeding zijn er veel extra's Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800 - 023 51 11 of kijk op www.deleukstebijbaan.nl het alfabet van Zeeland "Ten onrechte zijn honderdduizen den arbeidsgehandicapten afge schreven. Zij kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-lid. Arbeidsongeschikt? Chronisch ziek? Gehandicapt? Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- gave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen. Word ook lid van ANGO! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort ANGO maak(t) beter leven mogelijk! ïÏMÖBi'^'iaw www.ango.nl (Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisatie van ANGO, kijk op www.handicap.nl voor meer info) Sterk in beweging Aangepaste voorzieningen, speciaal vervoer naar het vakantieadres, rolstoeltoegankelijk hotel, zorg op maat. Allemaal nodig voor een onbezorgde vakantie als je reuma hebt. Het Reumafonds organiseert al sinds 1958 betaalbare, aangepaste vakanties in binnen- en buitenland voor mensen met reuma. Ook heeft het Reumafonds een eigen, volledig aangepast vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. Kijk eens om je heen. Er is in de 100 jaar dat Natuurmonumenten bestaat, veel bereikt. Nu moeten we vooruitkijken. Want steun blijft nodig voor het veiligstellen van waardevolle natuurgebieden in ons land. Meer dan ooit. Ga naar 100jaarlater.nl of steun ons via giro 9933. so° AC Natuurmonumenten Beschermt natuur in Nederland I Jaarlijks worden tussen de 15.000 en 30.000 mensen slachtoffer van een whiplashongeval. De Whiplash Stichting kan de steun en informatie geven die u nodig heeft, via lotgenotencontact, voorlichting en juridisch advies. Word lid en maak van een nekslag geen tegenslag. L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 36