Meer aandacht veiligheid toerist PZC Mijn fiets is mijn Mercedes Fatima's tobbedansen snelst naar de bel Kinderdagen in het trammuseum 8.Belangengroeperingen worden uitgenodigd te reageren Orgelconcert agenda Middelburgse juwelier mag geen rolluik .11 Dieselolietanks nog niet weg Vrouw gewond bij mishandeling Geldboete voor harentrekker Straf voor bizarre strooptocht |Hnor Ali Pankow ZIERIKZEE - Schouvven-Duive- land streeft als recreatiegemeen te naar meer veiligheid voor de toeristen op campings en andere verblijfsterreinen. Het dagelijks gemeentebestuur heeft er daar om voor gekozen om naast de reeds bestaande wettelijke ver plichtingen op het gebied van externe veiligheid, nadere eisen te stellen aan de aanwezigheid van propaantanks op recreatie terreinen. „Het valt niet uit te leggen dat er wel regels gelden ten behoeve van de veiligheid van de buur man van de camping, en niet 1 voor de gasten op die camping zelf", zegt wethouder G. Houte- r kamer. Hij motiveert daarmee de keus van het dagelijks gemeentebe stuur specifiek dit onderdeel van de provinciale ontwerp-be- ieidsvisie Externe Veiligheid na- i der uit te werken. Het gaat daar- bij vooral om de te hanteren af- j standen tussen propaantanks en verblijfsrecreatie en andere ob jecten. De gemeente kan voor de aanscherping van dat beleid re kenen op een financiële bijdrage van de provincie van 38.000 eu ro. Volgens Houtekamer telt Schou- wen-Duiveland slechts tien be drijven die in het kader van het rijksbeleid voor externe veilig heid tot de grootste risicogroep behoren. Dat zijn zes verkoop punten voor lpg, een groothan del in bestrijdingsmiddelen en drie bedrijven met een propaan- opslag die groter is dan 13.000 li ter. Vergunningen Daarnaast is er een groot aantal bedrijven met kleinere hoeveel heden propaanopslag die het ge meentebestuur bij voorkeur ge registreerd zou zien. Dat wil zeg gen dat er een aanvraag voor een vergunning moet worden in gediend. Zo'n vergunningaan vraag dient alle gegevens te be- vatten die nodig zijn om alle vei ligheidsbelangen af te wegen. De gemeente kan bij het toeken- BURGH-HAAMSTEDE - Lenn- iart Moree uit Nieuw-Beijerland geeft vrijdagavond een orgelcon cert in de Grote Kerk in Haam slede. Het programma biedt onder meer een liedbewerking van A. Schuurman. 'Partita; Wer nun den lieben Gott last walten' van G. Bohm, 'Sonata II' van Bach en een Poolse dans van Mozko- wiski. Lennart Moree kreeg op 6-jari- ge leeftijd al zijn eerste muziek lessen en deed als 10-jarige mee aan orgelconcoursen. Hij heeft diverse prijzen voor piano en or gel op zijn naam staan. Moree volgde improvisatielessen bij Jan Bonefaas en studeert mo- menteel piano en orgel aan het Rotterdams Conservatorium. Het concert in Haamstede be gint om 20.00 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 F-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl nen van die vergunning dan re kening houden met kwetsbare objecten en risicovolle activitei ten in de omgeving van de aan vrager. Specifiek voor propaan tanks geldt dat ze zodanig ge plaatst moeten worden dat ze voor het vullen bereikbaar zijn zonder dat daarvoor terreinen door Frank Balkenende SINT-MAARTENSDIJK - Te land, ter zee en in de lucht. Sinds eind jaren tachtig het visi tekaartje van mallotig Neder land. De formule is niet stuk te krijgen. Dinsdagmiddag tobbe- danst bij het Thoolse Gorishoek een kluit campinggasten weer vrolijk de Oosterschelde in. Vooral Brabantse gasten van de Thoolse campings schuiven fana tiek van de zeephelling om zo snel mogelijk de bel te laten klin gelen. „Man, dit is toch mooi, man." Recreatieterrein De Pluimpot in Sint-Maartensdijk doet elk jaar iets leuks voor de campinggas ten. Dit jaar moest het echt spek takel worden, dus grepen Henny en partners (want ook café De Zeester organiseert het evene ment mee) naar de succesformu le van het tobbedansen. Acht we ken hebben ze affiches opgehan gen en daar is geestdriftig op ge reageerd. Henny Merle, mana ger van De Pluimpot; „We heb ben achttien teams, waarvan een flink aantal een tobbe heeft gebouwd." De voorbereiding is nog een he le klus. Je moet een stabiele, goedgekeurde helling hebben, een stellage in het water waar aan de bel bungelt, begeleidings- bootjes en een handvol duikers om te zorgen dat deelnemers met kwetsbare objecten zoals bungalows en tenten moeten worden doorkruist. Concept Houtekamer benadrukt dat het hier gaat om een concept-beleid dat hij aan de betrokken branche-organisaties en belan- niet te veel water happen. Marcel Voskamp en zijn beman ning Erik Voskamp (zijn broer) en Toine Rijckevorsel (zijn zwa ger) uit Breda proberen het van daag met hun rode schicht De Snelle Zinkers. De tobbe heb ben ze in elkaar geknutseld op camping De Muije in Sint-Maar tensdijk, met onderdelen die elektromonteur Marcel heeft ge- gengroeperingen wil voorleg gen. Hij stuurt hen de ont- werp-beleidsvisie toe met het verzoek om reacties. Daarnaast zullen de uitgangspunten op de gemeentelijke website wordt ge plaatst, zodat een ieder kan rea geren op het ontwerp. Voor de gemeente Schouwen- sprokkeld op zijn werk. Hij bouwt mee aan de hogesnel heidslijn bij Breda en daar lig gen altijd ergens wel stukjes tempex en wat pvc-buizen te wachten op nuttig gebruik. Het team doet zijn naam geen eer aan. De tobbe blijft drijven, al moet het trio flink peddelen om de bel te bereiken. Geen hoofd prijs dus. Duiveland is bekend dat bij het lpg-tankstation aan de Burghse- weg 74 in Burgh woningen bin nen de zone liggen waar sprake is van een onacceptabele situa tie. Dit betreft op dit moment het enige urgente saneringsge- val in deze gemeente. Het bete kent dat deze situatie binnen De gespierde en rijkelijk geta toeëerde Zwaan - „Zeg maar Zwaan, geen voornaam" - van de Bergse combinatie De Tok- kies is er na de eerste tranche van overtuigd dat hij de snelste tijd van de dag heeft neergezet. „De onderkant van onze tobbe is superglad en we hebben reke ning gehouden met de hoek van de zeephelling. Bovendien zit- drie jaar moet zijn opgeheven. Het gemeentebestuur zal met het ambtshalve aanpassen van de milieuvergunning niet meer toestaan dat op deze locatie nog lpg wordt verkocht. Volgens de wethouder wordt de onderne mer voor deze sanering gecom penseerd door het Rijk. ten er ski's onder het onderstel. Ik ging als een streep naar die bel, joh. Mijn tijd is 11,25 secon den, kom daar maar eens aan." De helling wordt nog eens flink in de groene zeep gezet. Uit de speakers schalt Oerend hard van Normaal. De Mutsen - de stuurvrouw is de Mega Muts, vertelt haar T-shirt - gaan ech ter allesbehalve oerend hard. Ze moeten peddelen, maar houden het droog. De Lodijcke niet, die zinkt als een baksteen. Daarna kapseist de bruine bak van café De Zeester. Lol op de kant, want tobbedansen zonder be drijfsongevallen is net zo boeiend als een toespraak van Fidel Castro. „Hahaha, man, dit is toch mooi, man." De Fatima's, drie stevige dames in haremkostuum, zijn er klaar voor. Antoinette Bon uit Apeldoorn, Petra van Zundert uit Breda en Marjolein van Roosendaal uit Bergen op Zoom hebben geen mannen nodig om een tobbe in elkaar te zetten. Ze staan hun vrouwtje. Het buik- dansende trio bewijst dat op de zeephelling. Als een kogel schiet het naar de bel: 8,58 seconden. Zwaan protesteert nog bij de ju ry, begint over ongeoorloofde technische details, maar dat helpt niets. De Fatima's pakken de hoofd prijs. „Hebben we die mannen toch maar mooi een poepie laten ruiken!" door Piet Kleemans OUDDORP - Een clown, een grabbelton, een mini-trein en veel spelletjes. Dat zijn de ingre diënten van de Kinderdagen woensdag 10 en donderdag 11 augustus in het RTM-trammu- seum in Ouddorp. Tijdens de kinderdagen in het Ouddorpse trammuseum mogen kinderen tegen extra geredu ceerd tarief meerijden met de historische trams. Een clown zorgt voor vermaak, de suiker spin voor zoetigheid en spelle tjes voor (ont)spanning. Ook aan een grabbelton is gedacht. Beide kinderdagen wordt tussen 12.35 en 15.05 uur met verschil lende tramstellen - waaronder het Nederlands-Oostenrijkse Sperwer-tramstel - een halfuurs- dienst onderhouden vanaf de re mise aan De Punt West richting Port Zélande. Vervolgens staan nog ritten ge pland om 16.00 en 17.15 uur (woensdag) en 17.30 uur (don derdag). Om 17.40 uur vertrekt STREEKACTIVITEITEN BROUWERSDAM 12.00 uur: Beach- club Perry's, piratenspelen; BROUWERSHAVEN Grote of Sint Ni- colaaskerk, 20.00 uur: Orgelconcert met Marcel van Westen; BURGH-HAAMSTEDE - Slot Haamste de, 10.30 en 11 30 uur diavoorstelling over het slot, kaarten via WV; Slot Haamstede, 19.00 uur, wandeling door slotbos en Zeepeduinen, aanmel den via VVV; DREISCHOR - Stal Balans, vanaf 13.00 uur: Paerdedag met demonstraties en braderie; NEELTJE JANS - Waterland Neeltje Jans, 18.30 - 21.30 uur: Avondopenstel ling zandsculpturen; OOSTERLAND - Kerk hervormde ge meente, 15.00 uur: Midzomermiddag en avondrommelmarkt; RENESSE - Centrum, Kermis, Strandpaviljoen Our Sea Side, 12.00 uur, piratenspelen; Watermeter Hogezoom, 14.00 uur Schattenjacht; Pretplaza, 20.00 uur Record Race; Ecoscope, 14.00 uur: Vlinders en hom mels en knutselmiddag; SCHARENDIJKE Parkeerterrein Rampweg bij paviljoen De Wereld, 20.00 uur Big Foot show; WESTENSCHOUWEN - Strandpavil joen De Zwaluw, 12.00 uur, tropische toestanden; Excursieschuur Boswachterij, 19.00 uur, excursie door het bos, aanmelden via VW; ZIERIKZEE - Stadhuismuseum, 9.30 uur: Kinderochtend. woensdag de laatste tram vanaf Port Zélande terug naar de remi se aan De Punt West. Donderdag gaat de laatste tram naar De Punt West om 17.55 uur. De kinderdagen worden voor de vijfde achtereenvolgende keer gehouden. Zaterdag 20 augustus wordt in de remise van het trammuseum aan De Punt West een model- en curiosabeurs gehouden en op donderdag 1 en zaterdag 3 sep tember wordt met dieseltractie gereden. Zaterdag 10 september komt kle- derdrachtgroep Eeuwkant van Goeree-Overflakkee naar het trammuseum ter gelegenheid van de open monumentendag. Het is ook de bedoeling dat een koor die dag volksliedjes uit de Hoekse Waard en Rotterdam ten gehore brengt. Zaterdag 17 september wordt de laatste model- en curiosa- beurs van dit seizoen gehouden. MIDDELBURG - Juwelier Bril jant in de Lange Delft in Middel burg- mag geen rolluik aan de buitenkant van de winkel plaat sen. Het college van B en W' heeft de bezwaren van de eigena ren afgewezen. Volgens eigenaar B. Leemans is I het noodzakelijk om een rolluik I aan de buitenkant van het pand I aan te brengen. De gemeente I wil liever dat hij een rolluik aan I de binnenkant van het raam maakt. Zo'n rolluik is niet veilig genoeg, vindt Leemans. Boven dien beschermt het niet tegen I vandalisme en graffitispuiters. De welstandscommissie heeft de I bouwvergunning van de juwe- I lier beoordeeld en is tot de con- I clusie gekomen dat vooral de I bak waarin het luik oprolt niet I past aan de gevel. Het zou te I groot zijn en niet passen bij de I kleine gevel van de juweliers- I winkel. Daarnaast vindt de commissie I dat een rolluik voor negentig procent doorzichtig moet zijn. Het luik dat Leemans wilde plaatsen, is voor ruim tachtig procent doorzichtig. woensdag 3 augustus 2005 Tijdens de langere tochten wordt er onderweg gepicknickt door de fietsclub, door Andrea Bolle WESTENSCHOUWEN - Ze dragen oranje hesjes en hebben een fluitje in him mond. De twee mannen gaan voor op in de lange stoet van vijftigplussers op de fiets. Wim ten Haaf en Jan Bak ker zijn de routeplanners en samen met de bestuurder van de bezemwagen zor gen ze ervoor dat niemand iets over komt. Driftig op hun fluitje blazend fiet sen ze de boswachterij Westenschou- wen in om even uit te rusten. Voor het vijftiende jaar fietst een groep senioren elke twee weken verschillende routes over Schouwen-Duiveland. Voor namelijk voor de gezelligheid, het socia le contact, maar ook voor de natuur. „Jan en ik fietsen de routes altijd eerst uit om te kijken wat mooi is", legt route planner Ten Haaf uit. De meeste routes zijn vijftien kilometer lang en twee keer per jaar leggen ze vijftig kilometer op een dag af. De picknickroute die giste ren werd gereden was er daar één van. Vooraf wordt door Ten Haaf en Bakker bekeken of de wegen goed te berijden zijn („Zandpaadjes zijn te gevaarlijk") en of er voldoende plekken zijn om uit te rusten („We gaan straks in Ellemeet nog lekker een biertje drinken"). De vijftigplussers komen overal van daan, maar zijn voornamelijk via de Anbo, de Stichting Welzijn Ouderen of de Protestant Christelijke Ouderen Bond bij de groep gekomen. Net als A. van der Schelde uit Zierikzee. „Na dat mijn man overleed, dertien jaar gele den, ben ik gaan koersballen en aan ouderengym gaan doen. Zo ben ik hier terechtgekomen en fiets nu al jaren mee. Gewoon, omdat het hartstikke ge zellig is." Ondertussen zijn de boter hammen tevoorschijn gekomen, de pak jes drinken uitgedeeld en is zelfs een tas met pruimen op tafel neergezet. Windkracht zeven „Weet je de tocht van twee weken terug nog?", vraagt Ten Haaf aan de rest. Die kan er nu wel om lachen, want het weer was toen drastisch anders. „Wij wilden de tocht afblazen, maar dertig deelne mers stonden erop toch te gaan. Met windkracht zes of zeven hebben we toen langs de Oosterschelde gefietst. De waterspetters in je gezicht, en we deden er vijf kwartier langer dan normaal over." De fietsclub bestaat uit genoeg enthou siastelingen waaronder ook veel tachtig foto Dirk-Jan Gjeltema plussers. „Mevrouw Quist, da's pas een kwiek vrouwtje. Ze is 81 en fietste twee weken geleden ook mee", zegt Ten Haaf. Ze zit op een bankje te eten naast de 77-jarige L. Wandel en de twee lij ken totaal niet moe na ruim twintig kilo meter fietsen. Wandel: „Nee hoor, ik ben helemaal niet versleten. Twee we ken geleden met die harde wind, toen waren we zo moe al$ een hond, he?" De energieke dames menen dat beweging heel belangrijk is en stappen dan ook dagelijks op de fiets. Quist: „Ik gebruik hem overal voor. Mijn fiets is mijn Mer cedes." De Zierikzeese heeft normaal altijd een vaste fietsvriendin, maar die kon er vandaag niet bij zijn. „Ik rij op het ogenblik met een vreemde man uit Oosterland. Misschien kan ik hem nog versieren voordat het avond wordt." De rest schiet hard in de lach. „Nee hoor, ik was het niet van plan", probeert ze nog, maar de rest ligt nog steeds dub bel. ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland houdt, vooruitlopend op het definitieve rijksbeleid, 1 juni 2011 aan als definitieve datum waarop bovengrondse diesel olietanks op erven buiten gebruik moeten zijn gesteld. Het gaat om brandstoftanks waarvan de leeftijd niet be kend is en die geen mangat hebben - waardoor inwendige inspectie van de gevaarten niet mogelijk is. Eerder stelde de gemeente dat deze tanks begin dit jaar moesten zijn op geruimd. Bij gebrek aan eenduidige regelgeving werden echter door de verschillende gemeenten andere data ge hanteerd. Reden voor Agrarisch Schouwen-Duiveland (ASD) om bij de gemeente aan de bel te trekken en voor wethouder G. Houtekamer om er achteraan te gaan. Volgens het conceptbesluit landbouw milieubeheer heeft het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwali teit de datum nu op 1 juni 2011 gesteld. Tot nader bericht neemt Schouwen-Duiveland die verruiming meteen over. ASD is op de hoogte gebracht. Houtekamer schat dat het op Schouwen-Duiveland om vele honderden tanks gaat. VLISSINGEN - Een 35-jarige vrouw is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt bij een mishande ling in haar huis aan de Hercules Segherslaan in Vlissin- gen. Ze is met verwondingen in het gezicht naar het zie kenhuis gebracht. De verdachte, een 35-jarige huisgenoot van de vrouw, is aangehouden. De man raakte bij zijn ar restatie gewond. Hij is in het ziekenhuis behandeld en na de behandeling ingesloten. TERNEUZEN - Een 41-jarige Terneuzenaar heeft gister ochtend in zijn woonplaats van kantonrechter A. Melens een voorwaardelijke geldboete van 35 euro gekregen, om dat hij op 4 oktober 2003 zijn vriendin aan haar haardos over straat had gesleurd. De man werd daarop aangehou den voor openbaar dronkenschap. Dat vond zijn advocaat A. Neels wat te ver gaan. „Een half uur na zijn aanhou ding is hij al verhoord? In hoeverre kan je dan spreken •van dronkenschap?", probeerde hij Melens aan te zetten tot vrijspraak. Die ging echter akkoord met de eis van offi cier van justitie M. Overmeer. „Er is voor mij geen twijfel mogelijk. Als u zo met uw vriendin omging, moet u zo dronken als een tor zijn geweest." MIDDELBURG - Een criminele familie uit Sint-Gillis Waas (B) zal de strooptocht op 12 april in Hulst nog lang heugen. Terwijl de 68-jarige vrouw samen met haar drie dochters (43, 27 en 25 jaar) voor het plegen van zes win keldiefstallen drie dagen in de cel moest doorbrengen, overleed in België haar man. Officier van justitie A. Flik- weert hield in zijn eis van zestig uur werkstraf voor alle vier de verdachten rekening met het overlijden van de echtgenoot en vader. Maar politierechter J. Hopmans zag het familieleed meer als een trieste bijkomstigheid en voelde niets voor het toepassen van strafkorting. Integen deel. De politierechter veroordeelde de moeder en haar dochters tot werkstraffen van honderd uur en voorwaar delijke gevangenisstraffen van een maand. De vrouwen hadden in Hulst op één dag goederen in verschillende win kels en supermarkten weggenomen. De Mutsen zijn te traag, ze moeten peddelen naar de bel. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33