Supers zouden discrimineren Humares verwerft havenpool Rotterdam PZC Vier Nederlanders komen om bij ongeluk Duitsland Luchtschip vaart zeeschip binnen Air France-toestel in brand in Canada d* Onderzoek naar onderscheid op basis van leeftijd Israëliër bedenkt middel tegen zelfmoordterreur aa VNO-NCW in de bres voor ouders Zeeuwen vinden weg naar bieb Toch nog nieuwe club Kromkamp 20c [13C Toch een bui Wisselend bewolkt met soms wat zon maar ook een enkele bui. Middag- temperaturen van 19 tot 22 graden. >47e jaargang no. 181 woensdag 3 augustus 2005 os nummer 1,25 foorSentina van der Meer UTRECHT - De Commissie Behandeling (CGB) de hele supermarkt onder de loep we vermeende leeftijdsdis Een woordvoer stelde gisteren dat de daarmee tege komt aan een verzoek CNV Jongeren. De jongerenvakbond klopte in nei bij de CGB aan, nadat het Dijna tachtig klachten over de supermarktbranche had binnen gekregen. Werkgevers in deze lector zouden discrimineren loor jongeren na een aantal tij- lelijke contracten te ontslaan, ze te duur worden, kregen twintigers ronduit horen dat ze te oud waren om solliciteren naar een baan als of caissière. CGB heeft inmiddels al twee aangekaarte zaken onderscheid op grond van door supermarkten be In de één kwam de commissie tot de conclusie dat Mbert Heijn discrimineerde door het aanbieden van een va cature aan louter medewerkers tot 19 jaar. In de andere zaak iverd Boni Markten op de vin gers getikt. De supermarkt had het contract niet verlengd van gen werkneemster die het wette minimumjeugdloon was ont en direct daarna drie jon hulpkrachten aangenomen. van Well, bij supermarktkoe CBL hoofd van de afdeling LONDEN - Een Israëliër heeft een apparaat ontwikkeld waar mee mogelijke zelfmoordterro risten kunnen worden opge en uitgeschakeld zonder te worden. gaat om een verbeterde ver- van een detector die al in ge- is bij beveiligingsperso op bijvoorbeeld luchtha Het apparaat kan perso opsporen die uitzonderlijke metaal op hun dragen en ook sporen van explosieven. ANP personeel en opleiding, spreekt van incidenten. In andere zaken die nog bij de CGB voorliggen, gaat het volgens hem vooral om een onbedoelde effect van de wet Flexibiliteit en Zekerheid. Deze bepaalt dat een werkne mer maximaal drie tijdelijke contracten achter elkaar mag krijgen bij dezelfde werkgever. Bij een vierde contract is sprake van een vast dienstverband. Van Well stelt dat de gewoonte om veel te werken met tijdelijke contracten, samenhangt met het feit dat veel jongeren in een su permarkt niet hun toekomstige beroep zoeken. „Ze willen vaak alleen bijverdienen en werkerva ring opdoen, terwijl ze bijvoor beeld studeren. Na drie tijdelij ke contracten staat een werkge ver dan voor de vraag: is het ver standig om deze jongere aan je te binden, terwijl je weet dat zijn hart elders ligt." De brancheorganisatie wil graag meewerken aan het onder zoek van de CGB. „Ook willen wij een oplossing wat betreft de wetgeving en de smet op de sec tor wegnemen", aldus Van Well. De commissie verwacht in no vember klaar te zijn met het on derzoek. ANP AMSTERDAM - Een zeppelin wordt in een dokschip geladen bij de Ceres Marine Terminal in Amsterdam. Het is de eerste keer dat vanuit Nederland een luchtvaar tuig per boot wordt vervoerd. Met 700 kilo is het de lichtste vracht ooit voor Dockwise Shipping, die de zeppelin in ongeveer 28 dagen naar Zuid-Afrika vaart. Van daaruit zal het in onder meer Namibië dienst doen bij de zoektocht naar dia manten. Het schip vertrekt morgen of vrijdag. Het gereedmaken van het transport was een tijdrovende klus, maar uiteindelijk schoof de zeppelin zonder problemen naar bin nen. Dockwise koos er voor de zeppelin aan het begin van de avond op het schip te zetten, omdat er dan weinig wind staat. Het luchtschip, dat in het Duitse Fried- richshafen is gemaakt, kon niet naar Zuid-Afrika vliegen. Volgens H. de Groot van Dockwise, is de zeppelin alleen geschikt voor korte reizen.Diamantgroep De Beers coördineert de zoektocht in Namibië. Met zeer gevoelige apparatuur onder de zep pelin hoopt het bedrijf de diamanten te kunnen opsporen. Het luchtschip is hier voor geschikt omdat het stabiel is, weinig geluid maakt en goed stil kan hangen. foto Phil Nijhuis/GPD door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Uitzendbureau Humares in Vlissingen neemt de finitief de Rotterdamse haven- pool SHB over. Humares heeft meer dan zestig procent van de aandelen weten te verwerven. jSHB-directeur E. Janssen heeft het personeel gisteren op de hoogte gesteld. De havenpool jSHB is na containeroverslagbe drijf ECT het grootste bedrijf in Öe Rotterdamse haven. SHB om- bijna achthonderd werkne mers, onder wie enkele tiental len Zeeuwen. |We hebben nu een ruime meer derheid", zegt Humares-direc- |eur W. van Gessel. „Ons belang bit boven de zestig procent." De Overnamestrijd om SHB heeft jacht maanden geduurd. Lange tijd ging het tussen Humares, flat zich een jaar geleden meld- jde voor de havenpool, en Mat- rans-baas H. Vervat. „Dat het zo lang heeft geduurd is niet goed voor de havenpool. Het heeft veel aandacht gekost en dat is ten koste gegaan van het werk." De nieuwe aandeelhou der gaat niet het hele bedrijf overhoop gooien. „Wel gaan we meer en andere diensten leveren en we gaan jongeren aannemen en opleiden voor werken in de haven. Want 30 procent van het personeel gaat binnen drie jaar met pensioen." Humares wil ook synergievoor- delen behalen. „We leveren dus de kapitein, de onderhoudsmon teur en de laders en lossers", legt Van Gessel uit. „Behalve dat we nieuwe klanten kunnen werven, kunnen we aan bestaan de meer diensten leveren. En dus ook meer omzet halen." De ondernemingsraad (or) is blij dat SHB in handen is van Huma res. Maar over de manier waar op dat is gebeurd, is de onderne- (Advertentie) mingsraad niet te spreken, al dus or-secretaris T. Le Granse. „De or heeft begin dit jaar een positief advies gegeven over de overname door het Vlissingse be drijf. Daar staan we nog steeds achter. Maar met name de afge lopen tijd zijn leden van de or bedreigd, en dat gaat wel heel ver." Hoogtepunt De strijd om de overname beleef de afgelopen week een hoogte punt. Om genoeg aandelen in handen te kunnen krijgen, heeft Humares een bod gedaan op het aandelenpakket van het perso neel. Dat had een kwart van de aandelen in handen. De or heeft vorige week ingestemd met de verkoop en dat leidde bij SHB-werknemers tot onvrede. „We kregen het verwijt de SHB te laten vallen. Maar niets is minder waar. Als we niet had den ingestemd, kon Humares geen meerderheid van de aande len verkrijgen." Voor het personeel verandert er niet veel. De overname heeft wel gevolgen voor het bedrijf. Le Granse: „De SHB heeft een schuld van bijna elf miljoen en had moeite de lonen op tijd uit te betalen. Geld om nieuw perso neel op te leiden was er al hele maal niet. Humares wil daarin verandering brengen. Jongeren aannemen en opleiden, vergroot de kansen voor de toekomst van de havenpool." pagina 13 havens versterken banden door Gert Brouwer DORPEN - Vier Nederlanders zijn gistermorgen om het leven gekomen bij een omvangrijke kettingbotsing met dertien au to's en twee vrachtwagens op de Duitse autobahn A31 tussen Dorpen en Lathen, niet ver van de grens met Oost-Groningen. De slachtoffers zijn vrienden uit de Achterhoek die samen in één auto op vakantie gingen: een 60-jarige man en 58-jarige vrouw uit Vorden, een 59-jarige vrouw uit Heelweg en een 68-ja- rige vrouw uit Zelhem. Vier Duitse verkeersdeelnemers raak ten bij het ongeval ernstig ge wond en drie lichtgewond. Omstreeks kwart over negen raakte een automobilist op de snelweg in eén slip. De zwaar beschadigde auto kwam midden op de weg tot stilstand en ver oorzaakte een file van bijna vijf honderd meter. Een 37-jarige Duitse truckchauf feur, die met een lading voor su permarkten onderweg was, zag dat te laat en reed vol op de stil- rT Historische schilderkunst in Centraal Museum Utrecht Veel ouders kunnen het kinderdagverblijf niet meer beta len en dat ontwricht de arbeidsmarkt, stelt werkgeversor ganisatie VNO-NCW. Het is voor het eerst dat de werkge vers kritiek uiten op de nieuwe wet op de Kin deropvang die het kabinet begin dit jaar introdu ceerde. De Zeeuwse Bibliotheek ziet de toekomst met ver- trouwen tegemoet. Omdat het goed gaat, hoeft niet te worden bezuinigd. Vorig jaar kwamen er 11.000 be zoekers meer dan in 2003, wat mede te danken was aan een aantal nieuwe voor zieningen en verschillende exposities. Ook blijkt in Zeeland weinig sprake te zijn HI - van ontlezing. Jan Kromkamp speelt dit voetbalseizoen voor Villarreal. De 24-jarige rechtsback van AZ zal bij de Spaanse club een contract tekenen voor vijf jaar. De afgelopen weken zag Kromkamp transfers naar Valencia en FC Porto afket sen. Beide clubs dachten een akkoord te hebben met AZ, maar bereikten vervolgens geen over- i eenstemming over de betalingsvoorwaarden. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio en Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 12 en 13; Sport: 15 en 17; Kunst: 19, 20 en 21; Uit: 22 en 23 van onze redactie buitenland TORONTO - Een A340 passa gierstoestel van Air France met waarschijnlijk 279 passagiers is gisteravond in brand gevlogen bij een poging te landen op het vliegveld Pearson van de Cana dese stad Toronto. Er zouden veertien gewonden zijn. Een woordvoerder van Air-Fran- ce verklaarde vannacht dat alle passagiers de crash hebben over leefd. Volgens de dienstregeling van de KLM gaat het om een aanslui tende vlucht van KLM en Air France. Een woordvoerder van de KLM kon niet zeggen of er zich ook Nederlanders onder de passagiers bevinden. Het weer was op het moment van de landing zeer slecht. Oog getuigen meldden dat het toe stel door de bliksem was getrof fen. Direct na de landing brak brand uit. Het lijntoestel, vluchtnummer 358, was 's middags vertrokken uit Parijs. Volgens sommige bronnen advi seerde de verkeerstoren de be manning de landing wegens de zware regen en wind af te bre ken. Maar dit kon niet worden bevestigd. Het vliegtuig schoot van de lan dingsbaan en kwam tot stil stand tussen de bomen en vloog in brand. Ravijn Volgens de BBC ramde de Air bus enkele obstakels aan het ein de van de baan en kwam in een klein ravijn terecht. Zichtbaar was dat de staart onder een vreemde hoek stond. Op tv-beelden was te zien dat een groot deel van het toestel in brand stond. Dikke rookwolken stegen op. Het toestel kwam dichtbij een van de drukste snelwegen van Toronto terecht. GPD/ANP (Advertentie) De ravage na het ongeval. Op de voorgrond de uitgebrande Nederlandse auto. foto Staffan Meter/ANP staande auto's in. Een Neder landse auto schoof door de klap onder de vrachtwagen. De brandstoftank van een van de vrachtwagens vloog na de aanrij ding in brand. De vrachtwagen en de auto van de Nederlanders brandden to taal uit, de vier inzittenden van de auto hadden geen schijn van kans. De chauffeur van de super marktvrachtwagen die het onge luk veroorzaakte, is door de poli tie in voorlopige hechtenis geno- men ANP/GPD telefoon; 0-mnil; i(posUbankrekeningnummei i Kijk op ivwiv.px.nl/abonneren, bel giatis 0800 - 0231231 of stuur deie bon neer i PZC, sideling leiersservice i Antwoordnummer 713, 4460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig roestemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen; Q per maand met automatische incasso 19,95) e D per kwartaal mot automatische incasso 58,00). O per jaar met automatische incasso (£222.50). 8"711688"555530 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1