Van Zalm knijpt in de remmen PZC Alleen dagzeges tellen nog in Boulevardloop Vier oud-winnaars bij jubileum Rutger Beke dicht bij vrijspraak Niek de Ridder beste in zeezwemtocht 17 Organisator vindt het welletjes na 25ste Ronde van Burgh-Haamstede Dennis de Nooijer drukt stempel op duel van RCS Liverpool is ronde verder Verliezen Creil vallen mee KNVB geeft Hulsterloo gelijk Voorzitterskandidaat Kloetinge Handbalderby in ere hersteld Winnende start Ruben Hendrikse uitslagen agenda D woensdag 3 augustus 2005 swb door Ben van den Aarssen BURGH-HAAMSTEDE - Hij was niet te beroerd om eigenhan dig overhangende takken op het parcours te snoeien. Ook bij het plaatsen en opruimen van de dranghekken stak Teun van Zalm de handen uit de mouwen. Eerst en vooral is Van Zalm, or ganisator van wielerrondes, de man van de centen. Zaterdaga vond staat de 25ste Ronde van Burgh-Haamstede op het pro gramma, voor Van Zalm het mo ment om zijn afscheid aan te kondigen. Zich helemaal laten lossen wil hij ook niet. „Als het nodig is, blijf ik op de achter grond beschikbaar voor een ad vies of zo." Van Zalm (66) ziet er fris uit, de ze ochtend in zijn pittoreske huisje aan de rand van Haamste de. Geen wonder. Van Zalm staat graag vroeg op. De dag te voren heeft hij in alle vroegte 'bij de omwonenden van het par cours een folder in de bus ge daan met parkeeraanwijzingen. Ook daar voelt hij zich niet te groot voor. Het is Van Zalm ten voeten uit. Een werker, een man die graag iets tot in de puntjes organiseert. Het liefst deed 'hij alles zelf. Als het moet, kan hij anderen ongezouten de waar heid zeggen. De norm ligt hoog bij de voormalige bankdirec teur. Kritiek van Van Zalm wordt ook altijd geaccepteerd. Teun van Zalm „Ze weten hoe ik ben. Ik heb nu eenmaal een grote mond. Maar ze hebben het altijd gepikt." Van Zalm heeft ondertussen ook wel recht van spreken. Hij was nauw betrokken bij de wieler rondes van Renesse, Burgh- Haamstede en Bruinisse, het dorp waar hij werkte totdat de gevreesde veteranenziekte hem trof. Twaalf jaar geleden is het nu. Sindsdien is Van Zalm naar eigen zeggen een wrak. Hij ademt moeilijk, wat ook het spreken belemmert. Zijn hart heeft het maximale aantal omlei dingen bereikt. Nu wacht hij op een stel nieuwe knieën. Al dat medische ongemak heeft hem niet belet om de kar te trekken, vele jaren lang. Eigenlijk is Van Zalm per toeval in de wielersport gerold. Na de eerste editie van de ronde in zijn woonplaats kreeg het wielerco- mité plots te maken met persone le problemen. Van Zalm werd gevraagd om bij te springen. 1969 was het en Van Zalm zei geen nee. Nooit zei hij nee. „En dan ben je een willig slachtof fer." Heiligenkalender Mooie jaren waren het in die be gintijd. Het Zeeuwse wielren nen beleefde een hoogtijperiode en alle grote namen lieten zich zien in het Schouwse toeristen dorp. Als een heiligenkalender lepelt Van Zalm de namen op: Van den Bunder, Priem, Bal, Raas, Evertse, De Waal en nog zoveel anderen in het wiel. Met een in zijn debuutjaar werd er in Burgh-Haamstede ook een prof koers op touw gezet. Harry Steevens, de legendarische Wit te uit Elsloo, won. In de topvijf ook Cor Schuring, Theo Verschu ren, Leo Duyndam en Daan Holst. Een jaar later werd een malig de Omloop van Schou- wen-Duiveland verreden, een koers waarbij Van Zalm ook be trokken was. Samen met zijn on afscheidelijke metgezel Jaap Pos bewerkte Van Zalm de plaatselijke en regionale mid denstand, om ervoor te zorgen dat de premiepot in Burgh- Haamstede goed gevuld was. „We deden er altijd tien op een avond. We zorgden ervoor dat ons laatste adres altijd een café was. Daar gaven we dan meest al meer uit dan we die avond op gehaald hadden. Natuurlijk is het gekheid van Van Zalm. Juist het financiële plaatje was altijd op orde. „Ik zorgde er altijd voor dat er één koers vooruit gedekt was." Na tien jaar onafgebroken organise ren gaf Van Zalm er onverwacht de brui aan. Reden voor zijn be sluit: groeiende kritiek vanuit het dorp op de ronde. „Ik kreeg ook steeds meer het idee dat de mensen geld gaven omdat ik het vroeg. Alsof ze mij wilden steu nen en niet de ronde zelf. Het is altijd moeilijk geweest om in Burgh-Haamstede iets te organi seren. Waarbij Burgh dan altijd nog makkelijker centen gaf dan Haamstede. Ik was het zat. De achtduizend gulden die nog in kas zat, is later nog geschonken aan Thuredrit, een stichting die in Renesse vakantiehuizen ex ploiteert voor kindjes met kan ker en hun ouders." Herstart Met het terugtreden van Van Zalm hield ook de ronde op te bestaan. Pas in 1990 kwam er weer leven in de brouwerij, met dank aan ondernemersvoorman Dick Meulblok. Tijdens een pot je biljarten werd Van Zalm warmgemaakt voor een her start. Natuurlijk was het in or de, al zou Van Zalm nooit meer de premiecenten bij de winke liers en bedrijven op gaan ha len. Gereputeerde coureurs als Ad Tak, Koos Moerenhout en Bob Rasepberg sleepten de bloe men weg in de eerste helft van de negentiger jaren. In 1997 werd de ronde niet verreden, vanwege een veto van de wieler bond die verkeersremmende maatregelen in het parcours te gevaarlijk vond. Door de jaren heen wisten zo wel de coureurs als het publiek de weg naar de ronde, goed te vinden. Nog altijd kenmerkt Burgh-Haamstede zich door een ambiance met duizenden toe schouwers, een opkomst waar ook de combinatie met de ker mis niet vreemd aan is. Na 25 toeren vindt Van Zalm het ech ter welletjes. Leo Kik wordt zijn opvolger in het comité. Geen vreemde eend in de bijt, want ook hij was destijds al betrok ken bij de organisatie van de Omloop van Schouwen-Duive- land. Van Zalm knijpt in de remmen. „Ik heb altijd graag iets georga niseerd. Het zijn toevallig wie lerrondes geworden. Als het lek ker liep en ik zag het publiek aan de kant, dan genoot ik. Ik durf te zeggen dat ik nooit geen werk heb laten liggen. En ik ben mijn afspraken altijd trouw na gekomen, hoewel ik nog nooit van mijn leven een agenda heb gehad." GOES - RCS en SSV'65 zijn win nend uit de startblokken geko men in de voorbereiding. RCS won met 1-8 bij RIA W; SSV'65 'won met 0-3 bij Steen. iSteen-SSV'65 0-3: Steen was te- igen SSV'65 nog verre van com- pleet, maar dat gold ook voor de [tegenstander. Twee nieuwko- jmers lagen aan de basis van de «zege. Voor de rust scoorde Hila- Iry Chugwugbo tweemaal en na ;de hervatting maakte Arjan *Koopmans de derde SSV-goal. RIA W-RCS 1-8: Dennis de Nooijer scoorde niet alleen twee maal, maar was ook bij vier an dere doelpunten betrokken. De ruststand was 0-4, de eindstand 1-8. Voor de rust troffen Delano de Keuning, Dennis de Nooijer (2x) en Joey van der Zweep doel. In de tweede helft scoor den voor RCS ook Besar Xhox- jah, Joey van de Zweep (2x) en Rudly St. Jaga. Bij 0-6 nam Ruud Audenaerd de enige tref fer van de thuisclub voor zijn re kening. Wilfried Bastiaanse won de Ronde van Burgh-Haamstede al twee keer en is ook dit jaar één van de favorieten. door Ben van den Aarssen BURGH-HAAMSTEDE - Naar schatting vijftig elites, beloften en A-amateurs wor den zaterdagavond aan de start verwacht bij de 25ste Ronde van Burgh-Haamstede. Op de deelnemerslijst staan onder anderen de oud-winnaars Wilfried Bastiaanse (1996 en 2004), Francois Franse (1999), Mare Blok (2000) en Marco Luyten (2002). Bastiaanse, eerder deze week ook al de snel ste in de sterk bezette Draai van de Kaai in Roosendaal en in de Ronde van Biervliet, lijkt de te kloppen man. Het vertrek aan de Noordstraat is voorzien om 19.00 uur. De koers telt 32 ronden, bij elkaar 80 kilome ter. Uiteraard doen ook de regionale renners in Burgh-Haamstede een gooi naar de prijzen. Wilco Jonker rijdt voor eigen publiek en ook Hans Stoutjesdijk (Zierikzee) en de te genwoordig in Goes woonachtige Jacco Rin- gelberg willen tot in de finale meespelen. ïdoorSjaakSinke VLISSINGEN - Met de 68e edi- tie is de Boulevardloop de {oudste stratenloop in Zeeland. De eerbiedwaardige dame zou de finale moeten zijn van het PZC-stratenloopcircuit, maar in vijf van de zes categorieën is de beslissing vorige week al geval len in de Hotel Bombokaalloop te Burgh-Haamstede. [Alleen bij de vrouwen masters is de definitieve beslissing nog niet gevallen. Willemien de [Nooyer (Dynamica) voert de [ranglijst aan bij de masters D40 jmet 1197 punten. Toch is het niet waarschijnlijk dat De l Nooyer het circuit wint, want tJeanine Overveld (Thor) - nu •nog bivakkerend op de negende (en laatste plaats - heeft uit drie (wedstrijden de maximale score sgehaald van 900 punten. Zo ;won ze ook vorige week in 'Haamstede waarbij ze gehaasd [werd door haar vriend Ruud Woord (Thor), die vorige week [echte® al aankondigde in Vlissin- .gen voor zijn eigen kans te gaan 'bij de masters H40. Voor het cir- cuit is Woord, een van de sterk ste masters van Nederland, geen bedreiging voor de leider en .eindoverwinnaar Franky Bel laars (Dynamica), omdat hij niet [voor het gehele circuit heeft in geschreven. •Het feit dat er geen punten ge- (scoord kunnen worden bij het niet opteren voor het gehele cir- [cuit heeft hier en daar tot onbe- [grip geleid, onder andere bij de masters H50. Hier heeft Wim Be- suyen (Dynamica) als 'losse' deelnemer al diverse overwin ningen laten noteren, maar Pie- ter van Horssen is al eindover winnaar met de maximale score van 1200 punten. De organiserende vereniging Dynamica heeft voor deze opzet gekozen uit praktische over wegingen. De vooraf aangemel de lopers hoeven zich niet elke wedstrijd te melden, waardoor het papierwerk geminimali seerd wordt. Bovendien wordt het fenomeen 'zwartlopers' te gengegaan; dat zijn lopers die aan de eerste wedstrijd legaal meedoen en vervolgens met het zelfde rugnummer de andere ra ces gratis lopen. Aan Arjan Beije gaan die forma liteiten allemaal voorbij. De at leet van Delta Sport komt van avond in Vlissingen zijn eerste LIVERPOOL - Bekerhouder Li verpool heeft gisteravond de der de voorronde van de Champions League bereikt. De Engelse club won thuis met 2-0 van FBK Kau nas uit Litouwen. Uit had Liver pool al met 3-1 gewonnen. Celtic komt dit jaar niet uit in de eindronde van de Champions League. De Schotten wonnen met 4-0 van het Slowaakse Art- media Petrzalka, maar dat was onvoldoende om het eerdere 5-0-verlies te compenseren. prijs ophalen en is vanzelfspre kend topfavoriet voor de over winning in deze 7.2 kilometer lange Boulevardloop. Toch kan er. misschien nog een leuke strijd ontstaan om de dagprijs, omdat vijfvoudig Zeeuws kam pioen Rutger Veerman (Wielin gen) een paar weken geleden aankondigde in Vlissingen te zullen starten. In dat geval komt er dus duidelijkheid wie het snelst is: de winnaar van de lange crosscompetitie (Beije) of de bezitter van de crosstitel op de korte cross (Veerman). Voor de plaatsen twee en drie in het eindklassement kan er nog strijd ontstaan tussen Niels Koole (Dynamica) en Theo Ra- bout (Wielingen). Koole heeft de tweede plaats in handen met 1195 punten, drie meer dan Ra- bout. Rabout moet dus drie plaatsen voor Koole eindigen om gelijk te komen. Dan is Koole de klos omdat bij een ge lijke stand de laatste confronta tie bepalend is. Chantal Koïle Maat (Dynami ca) is zeker van de eindoverwin ning bij de vrouwen met 1195 punten, vóór haar clubgenoten Angelina Fondse en Petra Ver hulst. Topfavoriete voor de cir cuitzege, Anjolie Engels-Wisse, bungelt onderaan op de negende plaats omdat ze een wedstrijd heeft gemist door vakantie en in Westkapelie moest uitstappen. Maar Engels die langzamerhand weer in vorm komt, gaat zeker voor de dagzege in de 68e Boule vardloop, die om 19.30 uur van start gaat voor het nieuwe Leeu wenplein. Bijna een jaar geleden kwam Rutger Beke als winnaar over de streep in de Zwintriatlon. Als hij volgende week wordt vrijgesproken van dopinggebruik, zal hij ook officieel de winnaar worden. foto Peter Nicolai van onze sportredactie LEUVEN - Rutger Beke kan volgende week zo goed als ze ker officieel tot winnaar wor den uitgeroepen van de Zwin triatlon 2004. De Belgische at leet werd na deze wedstrijd in september vorig jaar betrapt op het gebruik van epo en kreeg een schorsing van acht tien maanden aan zijn broek. Hij bestrijdt echter in alle toonaarden het gebruik van do ping. Om zijn onschuld te be wijzen, nam de nummer twee van de Ironman 2004 en het WK lange afstand 2004 enkele wetenschappers en advocaten in de arm. De onderzoekers van de Katholieke Universi teit Leuven (KUL) hebben gis teren in meerdere Belgische media grote twijfels geuit over de betrouwbaarheid van epo- testen. Volgens onderzoeksleider Boogaerts zijn de bestaande testen niet nauwkeurig genoeg en sporen zij teveel soorten ei witten op. Daardoor kunnen sporters die niet het prestatie- verhogende eiwit epo hebben genomen, maar na een wed strijd wel veel andere eiwitten uitscheiden, toch tegen de lamp lopen. Volgens de onder zoekers van de KUL is hun boodschap inmiddels ook opge pikt door het Wereld Anti-Do- pingagentschap (WADA), waardoor in Duitsland nu al aan betrouwbaarder testen wordt gewerkt. Op grond van de bevindingen van het KUL- team zal een schorsing van Be ke door de Vlaamse gemeen schap volgende week zo goed als zeker ongedaan gemaakt worden en dan heeft de Zwin triatlon na bijna een jaar onze kerheid eindelijk zijn win naar. GOES - De verliezen van de duivensportvlucht op Creil van zaterdag 23 juli blijken achteraf mee te vallen. De dui ven kwamen in een onverwachte onweersbui bij de Belgisch/Franse grens terecht en op zaterdag bereikte een groot aantal duiven de thuishokken daardoor niet. De daaropvolgende dagen bereikten echter vele van deze goed getrainde vogels het thuishok wel. „De verliezen wa ren gelukkig gering", aldus lossingcoördinator Paul d'Hondt uit Hulst. ZEIST - Het bestuur van de voetbalvereniging Hulsterloo heeft niet onrechtmatig gehandeld door Winand van Hae- lst langdurig te schorsen na een incident met toenmalig trainer Michel Leonhart en de verhitte woordenwisseling die volgde in de bestuurskamer. Dat besluit nam de arbi tragecommissie van de KNVB in de zaak die door Van Ha eist was aangespannen tegen Hulsterloo. Van Haelst draait op voor de proceskosten van 350 euro. KLOETINGE - Jan van der Weele is tot nu toe de enige kandidaat om over twee maanden Paul Dekker op te vol gen als voorzitter van voetbalvereniging Kloetinge. De 56-jarige Kruininger was in het verleden voorzitter van de Brabantse clubs Dinteloord en Zwaluwe. Van der Wee le woont sinds vijf jaar in Zeeland, waar hij directeur is van de Stichting Serviceflats Zeeland. Daarnaast heeft hij een commissiefunctie bij de KNVB en is hij actief voor de Goese Sportraad. GOES - De roemruchte Zeeuwse handbalderby Delta Sport-EMM wordt dit seizoen in ere hersteld. Beide man- nenteams zijn komend seizoen ingedeeld in de eerste klas se van de afdeling West-Brabant. De laatste keer dat de gewezen bolwerken tegenover elkaar stonden was zeven jaar geleden. De derby vond toen plaats in de tweede divi sie. EMM was in dat seizoen (1997/1998) zowel thuis in Middelburg als uit in Zierikzee de sterkste. Uiteindelijk promoveerde de Walchei'se club naar de eerste divisie. Indeling: Arislos, Artemis, Bergeijk, De Sprint, D'n Boemelaer, Delta Sport, Desk, DOS'80, EMM, GHV, Groene Ster 2, Tachos 2, VHC en White Demons 2. VLISSINGEN - Ruben Hendrikse heeft bij het Open Schelde-toernooi in Vlissingen zijn eerste partij bij het mannenenkelspel in de vierde categorie gewonnen. De tennisser van LTC De Schelde versloeg zijn clubgenoot Sven Bakker in drie sets: 4-6, 6-4, 6-2. Het Open Schel de-toernooi heeft dit jaar iets meer dan honderd inschrij vingen en dat is ongeveer evenveel als vorig jaar. Van die honderd inschrijvingen zijn er slechts drie in de vierde en sterkste categorie van het mannenenkel. Bij het vrouwen enkelspel wordt er ook in de derde categorie gespeeld. Er zijn vier deelneemsters in de poule: Marjolein Meulen- berg, Esther Vendrik, Debbie Boudewijns en Anneke Hoo- gesteger. De eerste partij werd gisteravond gespeeld tus sen Vendrik en Boudewijns. Vendrik won: 6-4, 7-5. foto Wim Kooyman De gemeente Tholen levert Piet Fase, Peter Metske en de dit seizoen sterk rijdende Mar co van Haaften. Richard Slabbekoom (vorig jaar vierde) mag tot de absolute favorieten worden gerekend, evenals de oude vos Eric Vereecken. Mogelijk dat ook voor Pieter Is rael en Rob Koole een belangrijke rol is weg- Als gevaarlijke Brabantse outsiders worden de snelle Wally Buurstede, Ronald Krijnen, Martij n Simons en Jean-Pierre Verstraten beschouwd. Vlissingen. Open Schelde-toernooi. Mannenenkelspel. HE4: R. Hendrik- se-S. Bakker 4-6 6-4 6-2. HE5: M van den Berg-W. ten Hacken 6-3 6-3. HE6: V. van der Linden-S. de la Cousine 6-0 6-0. HE6-35+: R. Broerse-T. Otten 6-4 6-1, A. Langstraat-H. van Hoeve 6-3 6-4. Vrouwenenkelspel. DE3: E. Ven- drik-D. Boudewijns 6-4 7-5. DE6: E. Har- tog-A. Ilic 4-6 7-5 6-2, K. Baars-A. Za- bicki 6-3 6-3. Mannendubbelspel. HD5: S. de Lange/R. Alders-R. van de Hoek/R. van de Hoekwo. Vrouwendub belspel. DD6: C. de Ridder/S. Boog- aard-M. Hendriks/K. Sonnemans 7-6 6-2. Gemengddubbelspel. GD6: R. Flipse/B. van Rijswijk-J. van Boxtel/D. van Belzen 6-4 6-4. IMieuwerkerk. Gruttepikkerstoer- nooi. Mannenenkelspel. HE4: D. Hui sing-A. Goedegebure 6-1 6-3. HE6: J. Wakker-J.J. Simmelink 6-4 7-5, P. de Roon-P. de Waegenaere 6-0 7-6, E. Ho- gendoorn-P. den Hollander 3-6 6-3 6-3. Vrouwenenkelspel. DE6: J. Flik weert-L. Kayser 2-6 7-5 6-2. Mannen- dubbelspel. HD6: R. Anbeek/J. de Kos ter-K. van Es/C. Kayser 6-0 6-3, C. Schilperoort/A. Pijnen-G.J. Anker/W. van de Klooster 6-2 6-1, J. van der Have/L. Weeda-P. Walpot/D. Kot 7-5 7-5, J. Meerman/W. van der Pol-D. Both/J. Buijs 6-1 6-3. Vrouwendubbelspel. DD5: J. den Engelsman/K. Melle- gers-A. Kouwenberg/L. Verbraak 6-1 6-3 DD6: M. de Morree/H. Stols-P. Plaizier/L. den Hollander 7-5 2-6 7-6. Ge mengddubbelspel. GD6: C. Kerkhove/P. van Burg-M. ten Have/P. ten Have 6-2 6-2, D. van der Horst/J. van der Have-N. Bos/K. de Vos 6-3 4-6 7-5. Vriendschappelijk. Nieuw-Amster- dam: Emmen - FC Twente 0-5 (0-2). Cu- lina 0-1, N'Kufo 0-2 (strafschop), Culina 0-3, Culina 0-4, Culina 0-5. Eindhoven: FC Eindhoven - Sparta 0-1 (0-0). Doel punt: Van Bueren. Dordrecht: FC Dord recht - Willem II 1-3 (0-0), Dagher 1-0, Kolsi 1-1, Kolsi 1-2, Denissen 1-3. Scherpenzeel: Valleivogels - Vitesse 0-8 (0-2). Doelpunten: Frankel 2, Rojer, Van den Berg, Janssen, Van der Schaaf, Gluscevic, Benson. Alkmaar: AFC'34 - AZ 2-9 (2-7). Doelpunten AZ: Koever mans 3, Jaliens, Sektioui, Schaars, Me- dunjanin, Huysegems en een eigen doelpunt. Hoogezand: FC Groningen - Iraklis Saloniki (Gri) 2-2 (0-0). Doelpun ten FC Groningen: Salmon, Levtsjenko. Haaksbergen: HSC '21 - SC Heracles 0-4 (0-1). Doelpunten: Tamerus, Sluij- ter, Jansen, De Vries. Den Haag: ADO Den Haag - West Ham United (Eng) 1-1 (0-0). Doelpunt Den Haag: Elia. Domburg. Zeezwemtocht Oostka- pelle-Domburg ca 4 km. Mannen: 1 Niek de Ridder (Zuiddorpe) 35.17, 2. Flo- ris Jan Koole (Middelburg) 38.06, 3. Martin Verveer (Hendrik Ido Ambacht) 38.16, 4. Charles Potin (Luctor) 39.02, 6. Remy Vasseur (Vlissingen) 39.20. Vrouwen: 1. 'Carmen de Ridder (Zuid dorpe) 37.45, 2. Danielle uit den Boog aard (Dordrecht) 39.02, 3. Anne Zuider- veld (Hendrik Ido Ambacht) 40.51, 4. Marlin Eggermont (Sluis) 40.58, 5. Mie- ke van Dort (Luctor) 41.07. Tussenstand vrouwen: 1. Danielle uit den Boogaard 15483, 2. Kitty Schip horst 16150. Tussenstand mannen: 1. Martin Verveer 15606, 2. Remy Vasseur 15620. woensdag l Atletiek Boulevardloop. Finale PZC-straten loopcircuit. Aanvang: 19.30 uur, wed strijd 2 ronden van 3.6 km, prestatie loop 1 of 2 ronden van 3.6 km. Start en finish voor het Leeuwenplein op de Bou- levard van Vlissingen. Inschrijven van 18.00 uur tot 19.00 uur in Café Raymon- do, Boulevard Evertsen te Vlissingen. Tennis J Open Schelde-toernooi. Locatie: ten nisvereniging LTC De Schelde in Vlissin gen. Aanvang: 15.30 uur. Gruttepikkerstoernooi. Locatie: ten nisvereniging Duiveland in Nieuwer- kerk. Aanvang: 11.00 uur. door Sjaak Sinke DOMBURG - Niek de Ridder heeft gisteravond met over macht de zeezwemtocht Oostka- pelle-Domburg gewonnen. Zijn zus Carmen kwam als tweede uit het water, nog vóór triatleet Floris-Jan Koole. Het zeezwemmen lijkt steeds po pulairder te worden. Vorige week in Zoutelande kon er' al een recordaantal van zeventig deelnemers worden genoteerd. Bij Oostkapelle-Domburg gin gen er maar liefst tachtig deelne mers te water. Dat hadden er nog meer kunnen zijn, omdat de organisatie de limiet op tachtig had gezet. Dat was al een ver dubbeling ten opzichte van vo rig jaar. Het deelnemersveld was een mix van wedstrijdzwemmers, triatleten en pure recreanten. Niek de Ridder (Zuiddorpe) stak met kop en schouders bo ven de rest uit. Bij de strand- wachterspost tikte hij na 35 mi nuten en 17 seconden als eerste aan, een verbetering van twee minuten ten opzichte van zijn winnende tijd van vorig jaar. Carmen de Ridder volgde op ruim twee minuten en werd ruimschoots eerste vrouw, waar bij ze Danielle uit den Boogaard (Dordrecht), die vorig week Westkapelle-Domburg won, ruimschoots achter zich hield. Charles Potin (Luctor) zwom te ver richting Westkapelie, waar door hij door de sterke stroom moeite had om aan het strand te komen. Hij werd toch vierde,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17