Veere pakt wateroverlast aan PZC PZC Over smaak valt wel degelijk te twisten Juwelier verliest procedure rolluik 11 Goese horeca krijgt discobus niet van de grond Gemeente doet nieuwe poging probleem in Zoutelande op te lossen Stuntshow Flush treedt op in Popeye Terrasscherm moet verdwijnen Meer publiek en meer deelnemers sjezenrijden op Bellamypark Slaapmutsje plukken Boete voor dronken snorfietser Gestolen brommer terug Cel voor stelende logé Maand cel na gebruik gestolen pas Gebroken pols na mishandeling Middengebied krijgt Sprankelplek Jantje Beton agenda woensdag 3 augustus 2005 door Frank Balkenende GOES - Er komt voorlopig geen discobus in Goes. Pogingen van exploitanten van nachthorecaza ken zijn op niets uitgelopen. Vol gens M. Moison, die verschillen- de cafés uitbaat, is het gewoon te duur om een discobus te laten rijden. Connexxion stopte eind 2001 met nachtelijk gratis vervoer voor jongeren die in Goes stap pen. De discobus was niet renda bel. Er was wel de stapperstaxi, maar jongeren vonden die aan de prijzige kant. De Goese nachtzaken probeerden vervol gens met busmaatschappij AMZ een vervoersproject op te. zetten, maar ook dat bleek uiteindelijk geen haalbare kaart. Vorig jaar wilden ondernemers Moison en A. Verhoef de disco bus toch nieuw leven inblazen. Volgens hun berekening was er 60.000 euro voor nodig. „De discobus is op zich super, maar voor ons een te dure servi ce. Het gaat niet alleen om bus jes en chauffeurs, ook om por tiers die jongeren naar de op stapplaatsen begeleiden. Con nexxion is er destijds niet voor niets mee gestopt." door Maurits Sep ZOUTELANDE - De gemeente Veere gaat een nieuwe poging ondernemen om de waterover last op het Oranjeplein in Zoute lande aan te pakken. Ondanks eerdere maatregelen was daar begin juli toch weer sprake van flinke overlast. De gemeente overweegt nu een grotere pomp te bouwen, die meer water kan verwerken. i In de Ooststraat in Zoutelande liep in het verleden bij hevige re- j genval het water over de drem- i pels. De straat ligt lager dan het Oranjeplein. De gemeente legde in 2002 aan dat plein een nieuw i afwateringssysteem aan. Een I kelder met een computergestuur de pomp moest ervoor zorgen 1 dat de bewoners van de Oost- j. straat droge voeten zouden hou- _den. ÏEen paar jaar was van watero- I verlast inderdaad geen sprake, [stelt de gemeente vast, maar {toen het begin juli veel en hard regende, ging het ook in Zoute- j lande toch weer mis. Reden voor de gemeente om opnieuw naar {een betere oplossing te kijken. IVolgens P. Kluijfhout woi'dt on- rderzocht of aan het Oranjeplein {een pomp kan worden geïnstal leerd die meer kan wegpompen. Hij benadrukt dat daarover nog 'geen besluit is genomen. Naar [aanleiding van de extreme re- i genval in juli, kijkt Veere ook naar andere knelpunten in de ge- meen te waar wateroverlast ont- j staat als er in korte tijd veel re- fgen valt. „We hebben veel laag gelegen plaatsen in de gemeen- te", stelt Kluijfhout vast. Hij [noemt als knelpunten onder imeer Domburg, Westkapelle en rGapinge. Hij wijst er echter op dat het geld van de gemeente be- VLISSINGEN - Op het voorma lige terrein van de Olau-Line in Vlissingen wordt zondag en maandag een stuntshow gehou den. Tijdens de show zijn auto's, mo toren en monstertrucks, terrein wagens met enorme banden, te zien. Stuntmannen houden de monstraties. Aanvang 20.00 uur, de toegang is 15 euro, kinde ren tot veertien jaar 10 euro. VLISSINGEN - Flush treedt vrijdag op in café Popeye in Vlis singen. De band speelt covers van onder anderen Anouk, Joss Stone, Krezip, James Brown en Stevie Wonder. Het optreden be gint om 23.00 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl perkt is. Deze locaties worden bovendien meegenomen in het gemeentelijk rioleringsplan. Daarin staan maatregelen om de capaciteit van de berging in hét riool te vergroten. Daardoor kan er meer water worden ver werkt. Tegelijkertijd wordt op een aantal plaatsen de afvoer van het oppervlaktewater op het riool afgesloten. Ook daar door kan het riool meer regen water verwerken. Het rioolstelsel in Veere kan nu zeven millimeter regenwater bergen. Dat wordt straks negen millimeter. Begin juli viel in Domburg echter 21 millimeter in een half uur en tussen één uur 's nachts en acht uur 's och tends viel in totaal 52 millime ter. Dat staat gelijk aan 52 liter water per vierkante meter. Het riool kon die hoeveelheden niet snel genoeg verwerken. Daar door kwamen straten blank te staan. Het aanpakken van knelpunten Eigenaar P. Bommeljé van hotel Bommeljé in Domburg vindt zijn terrasscherm wel mooi, hij kan de welstandscommissie echter niet overtuigen. foto Ruben Oreel door Selma Osman DOMBURG - Wat is mooi en wat is le lijk? Eigenaar P. Bommeljé van Appar- thotel Bommeljé in Domburg twijfelt niet aan de deskundigheid van de Veer- se welstandscommissie. Wel aan de mo tieven om zijn terrasscherm en zijn re clamebord af te keuren. „Dit is een hart stikke mooi terrasscherm." Het zit de ondernemer dwars dat hij het scherm voor 1 september moet wegha len, terwijl er jarenlang op die plek een terrasscherm heeft gestaan. Het is een ingewikkelde kwestie, die al begint met de vraag op wiens grond de afscheiding staat. De gemeente meent dat het scherm op haar grond staat. Daarom vindt zij dat het weg moet. Daar komt nog bij dat de gemeente het scherm op een ongelukkige plaats vindt staan. Het grenst aan het kruispunt Herenstraat/ Duinstraat. Bovendien vindt de wel standscommissie dat het scherm niet mooi is op die plek. Bommeljé betwist de argumenten op alle punten. Hij zegt dat het terrasscherm op zijn eigen grond staat, tenzij er een meetfout is ge maakt. Hij zint op een creatieve oplos sing om ervoor te zorgen dat het scherm kan blijven. Een gesprek met de welstandscommis sie heeft niet geleid tot een oplossing. Bommeljé is er nog steeds van over tuigd dat hij een mooi scherm heeft neergezet, dat past bij zijn bedrijf. Hij vindt dat de gemeente het ondernemers erg lastig maakt. Terwijl er volgens hem juist impulsen nodig zijn om het toerisme de komende tien jaar overeind te houden. „Dat bereik je niet op deze manier." De VVD-fractie uitte onlangs haar zor gen over het uitstallingenbeleid van de gemeente Veere. Een jaar geleden kwa men er nieuwe regels om een wildgroei aan uitstallingen voor winkels en hore- capanden in te dammen. Verschillende ondernemers moesten uitstallingen die ze al jaren hadden weghalen en zijn nu verwikkeld in een juridische procedure. De WD vraagt zich af of de gemeente Veere niet is doorgeschoten met de re gels. De fractie heeft gevraagd om een evaluatie van het beleid. Ook Bommeljé blijft niet gespaard. Hij moet naast het terrasscherm ook een re clamebord, dat er al vijf jaar staat, ver vangen of weghalen. „Het past niet in het straatbeeld", zegt hij. „Maar dan past mijn hele bedrijf niet in het straat beeld, want dit bord is daar een afspie geling van." Design-hotel Bommeljé kan binnen- en buitenlandse tijdschriften laten zien, waarin zijn ho tel van binnen én van buiten wordt afge beeld vanwege de bijzondere inrichting. Zélfs het reclamebord dat de welstands commissie niet mooi vindt. Het Dom- burgse hotel haalde vorig jaar als enige in Nederland de strandeditie van HIP Hotels, een gids met design-hotels ver spreid over de hele wereld. „De gemeen te Veere moet als een kind zo blij zijn met dit soort initiatieven." door Sandra van de Vreugde VLISSINGEN - De beslissing om het sjezenrijden in Vlissin gen los te koppelen van het ringrijden en te verplaatsen naar het Bellamypark, was een schot in de roos. Het evenement trok meer publiek en deelne mers dan tijdens eerdere edities. Gisteren was het weer zover en net als vorig jaar werd de wed strijd gewonnen door Nicolette Momberger. Nicolettezat dit jaar weer samen met vader Bram Francke in de sjees. Het aantal ringen dat ze stak was exact hetzelfde, namelijk zestig. En dat betekent dat zij twee jaar achter elkaar geen ringetje heeft gemist. Beurs Digna de Visser en Martin Brou wer deden het niet veel slechter. Voor wat betreft het aantal rin gen gingen zij er een op achter uit vergeleken met vorig jaar, want toen hadden ze er ook zes tig. Nu werden zij tweede met een totaal van 59 ringen en dat was in het klassement weer wel een plaatsje vooruit, want vorig jaar werden zij derde. Er waren drie bekers te verde len en voor de derde beker moest gekampt worden. Esther Lous was deze keer in de sjees gestapt van Adrie Buijs. Zij sta ken over een hele dag 58 ringen. Er waren drie versieringsprij- zen in zowel de categorie trek paarden als ook bij de overige rassen. Bij de overige rassen viel de be slissing in het voordeel van Ri- nus en Machteld Moens. Jan Gel dof en Yvonne de Visser boek ten dubbel succes, want na de derde prijs in het dagklasse ment, behaalden ze diezelfde prijs in het versieringsklasse ment bij de overige rassen. De eerste prijs bij de trekpaarden was, voor de combinatie paard en sjees van Wim Maljers deze keer rijdend met Floor Meyers. Agenda Z.R.V. Donderdag 4 augustus ringrijden in klederdracht in de Langstraat in Zoutelande van 14.00 tot 21.00 ■uur. Vrijdag 5 augustus sjezenrijden in Biggekerke aan het Kerkplein van 16.00 tot 20,30 uur. Zaterdag 6 augustus ringrijden m Koudekerke aan het Dorpplein, in Vrouwenpolder Fort den Haalcweg en in Domburg op de Markt. Wed strijden van 8.00 tot 17.30 uur. SINT-ANNALAND - Er zit weer kleur in het land bij Sint-Annaland. Op het proefveld van Zaadteeltstudieclub Eiland Tholen aan de Veiling- weg in Sint-Annaland staan de dahlia's, slaapmut sen en zomerazalea's in bloei. Dertig soorten bloemen staan er te pronken. Wie ze wil plukken om er een boeketje van te maken, kan komende zaterdag vanaf tien uur terecht op het proefveld. Dan houdt de zaadteeltstudieclub open dag. foto Willem Mieras MIDDELBURG - De Middelburgse politiex-echter heeft gisteren een vijftigjaxdge man uit Vlissingen voor dx'onken rijden op een snorfiets 300 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging opgelegd. De Vlissinger werd 14 febniari in zijn woonplaats betrapt met een alco holgehalte van 755 microgram: di'ieënhalf keer zoveel als is toegestaan. en de maatregelen in het ge meentelijk rioleringsplan kos ten miljoenen euro's. Veere bena drukt dat de ovei'last wel ver kleind kan worden, maar niet volledig kan worden uitgeslo ten. OOST-SOUBURG - Een 23-jarige Veerenaar ontdekte maandagmiddag rond kwart voor vier dat zijn brommer gestolen was bij een pand aan de Kanaalstraat in Oost Souburg. Samen met een collega is hij op zoek gegaan naar zijn brommer. Hij trof zijn rijwiel, met een bestuur der en een passagier, aan in de Jacob Isaac Sander- sestraat in Souburg. De bestuui'der spi'ong van de brom mer en nam de benen. De passagier bleef bij de bi'ommer staan en is overgedragen aan de politie. Hij heeft een ver klaring afgelegd op het politiebureau. Na dit verhoor is de passagier, een 15-jax'ige jongen uit Oost Souburg, weer vrijgelaten. De Veerenaar heeft zijn bromfiets weer terug. MIDDELBURG - Een 29-jarige man uit Vlissingen heeft het vertrouwen van een plaatsgenoot misbruikt door geld en spullen uit diens woning weg te nemen. Dat bleek giste ren tijdens de zitting van de Middelburgse politierechter. De veelpleger werd bij verstek veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf. Het slachtoffer had eind vorig jaar uit medelijden de Vlis singer in huis genomen. Van die gelegenheid maakte ver dachte gebruik door geld, een dvd-speler en een videore corder te stelen. Ook had hij een kleuren-tv verduisterd. De spullen werden doorverkocht om voor het geld hard drugs aan te schaffen. Aan het slachtoffer moet hij 154 eu ro schadevergoeding betalen. MIDDELBURG - De Middelburgse politiei'echter veroor- deelde gisteren een 47-jarige inwoner van Bergen op Zoom voor een poging benzine te tanken met een gestolen tankpas conform de eis tot een maand cel. De tankpas was afkomstig uit een vrachtauto, die 5 mei vorig jaar bij een tankstation stond geparkeerd. Met de pas probeerde verdachte vervolgens te tanken bij een benzinestation in Oosteiland. De medewerkster zag aan de naam dat de tankpas aan een anclei'e eigenaar toebehoorde en waai'- schuwde de politie. Uit het strafblad bleek dat de Braban der meexxlere malen tankpasjes uit geparkeerde vi-achtwa- gens bij tankstations heeft weggenomen. SCHARENDIJKE - Een 19-jarige inwoner van Sprang-Capelle is in de nacht van maandag op dinsdag mishandeld op de Kuijerdamseweg in Scharendijke. Daar- bij liep het slachtoffer een gebroken pols op. Dat gebeur- de toen hij zijn mobiele telefoon niet wilde afstaan aan twee 16-jarige jongens uit Bergen op Zoom. Deze jongens zijn rond 5.30 uur aangehouden op verdenking van mis handeling. Ze zijn voorgeleid. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Juwelier Bril jant in de Lange Delft in Middel burg mag geen rolluik aan de buitenkant van de winkel plaat sen. Het college van B en W heeft de bezwaren van de eigena ren afgewezen. Volgens eigenaar B. Leemans is het noodzakelijk om een rolluik aan de buitenkant van het pand aan te brengen. De gemeente wil liever dat hij een rolluik aan de binnenkant van het raam maakt. Zo'n rolluik is niet veilig genoeg, vindt Leemans. Dieven zouden via het kozijn alsnog bin nen kunnen komen. Bovendien beschermt het niet tegen vanda lisme en graffitispuiters. De welstandscommissie heeft de bouwvergunning van de juwe lier beoordeeld en is tot de con clusie gekomen dat vooral de bak waarin het luik oprolt niet past bij de gevel. Hij zou te groot zijn en niet passen bij de kleine gevel van de juweliers winkel. Daarnaast vindt de com missie dat een rolluik voor ne gentig procent doorzichtig moet zijn. Het luik dat Leemans wil de plaatsen, is voor ruim tachtig procent doorzichtig. Door het ontbreken van een rol luik voor de gevel is het echt paar Leemans gedwongen om hun koopwaar 's avonds op te bergen. Het in- en uitruimen van de winkel kost hen dage lijks twee keer anderhalf uur. In de binnenstad van Middel burg zijn nog grote aantallen winkels met rolluiken die niet aan de eisen voldoen. De ge meente hanteert een uitsterfbe- leid. Ondernemers hoeven de lui ken niet weg te halen, maar als ze een nieuw luik willen, moe ten ze aan wel aan de nieuwste eisen voldoen. Eén van die eisen is dat de kast van het rolluik in de gevel moet worden ingepast. Leemans weet nog niet of hij zijn strijd voor een rolluik vooi't- zet en op welke manier hij dat wil doen. Hij wil eerst zijn advo caat raadplegen. doel is om een positieve impuls te geven aan het spelen en ont moeten in de wijk'. De sprankel woi'dt in de Bloe- menlaan geplaatst ter hoogte van de kruising met de Vincent van Goghlaan. Eind oktober zal de Sprankel worden geplaatst. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vlissingse Bloemenlaan krijgt een Jantje Beton Sprankelplek. Het zit-, speeltoestel is gemaakt van roestvast staal en ontworpen door kunstenaar Jos Spanbroek. „Met de kunstenaar hebben we naar een geschikte plek gezocht. De wijken Bossenburgh en Schoonenburg-Oost zijn afgeval len", verklaart A. Riemens van de gemeente Vlissingen. Jantje Beton gunt het toestel aan een wijk waar veel verschil lende nationaliteiten samenle ven en waar een speelplek van pas komt. „Het toestel heeft een zeshoekige kroon, waarvan een gedeelte wordt opgefleurd met tekeningen van schoolkinde ren", zegt Riemens. Jantje Beton heeft dit jaar beslo ten om elke provincie een 'Jan tje Beton Spi'ankelplek' te ge ven. De keuze in Zeeland viel op Vlissingen. De stichting meldt dat de sprankelplekken ge plaatst worden op locaties waar de vraag naar speeltoestellen hoog is en het aanbod klein, Het STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Centrum, 11.00-19.00 uur: Clown-dag; Protestantse kerk, 20.30 uur: Concert Trio Animato; Schuttershof, 19.00 - 20.00 uur: Gym vanaf vijftig jaar; MIDDELBURG - Markt, 10.00-17.00 uur: Scheldebus met natuurschatten van de Schelde; OOSTKAPELLE Dorpsstraat, 16.30-20.30 uur: Sjezenrijden; Dorpskerk, 20.00 uur: Zomeravondcon cert; VEERE - Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 uur: Gym vanaf vijftig jaar; Het Akkoord, Oudestraat, 13.30 - 16.00: Bejaardensoos; VLISSINGEN - Sporthal Baskensburg, 9.00 uur: Power-yoga; WESTKAPELLE Lunchcafé Traol jewerk Zuidstraat, 17.50 uur: Skeeler- tocht door Walcheren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11