sterk Autoprijzen verschillen nog Bullebak Bolton blamage voor Bush PZC GiGaSet met GiGaVoordeel! Business Center Negen babylijkjes gevonden in Duitsland Watersnood Bombay houdt aan 92.35 Vaticaan zou actie tegen Hitier hebben gepland Italiaanse macho ll> steeds verlegener Europese gelijkschakeling gaat heel langzaam 5 Blair verlaat na vertrek de politiek Fréjus-tunnel deze week weer open Jeugd in VS dol op hormonen Einde van theepotcommune Filipijnse vissers redden walvis Watervoorziening groot probleem in delen Europa Siemens Gigaset A240 Twinpack Voor K&1 1 rioorWierd Puk BERLIJN - De Duitse justitie i verdenkt een 39-jarige vrouw van de moord op negen van haar pasgeboren kinderen. Zondag vonden politieagenten bij de gemeente Brieskow-Fin- kenheerd. in de Oost-Duitse deelstaat Brandenburg, de been deren van negen baby's, verbor gen naast een garage. door Ton van Lierop BRUSSEL - De verschillen in catalogusprijzen voor nieuwe auto's in de 25 Europese lidsta ten nemen maar langzaam af. In vergelijking met mei vorig jaar, AUGSBURG - Het Vaticaan plande in 1938 een wereldwijd gecoördineerde actie tegen het i fascistisch regime van Hitier. I Het plan werd afgelast op ver- i zoek van rooms-katholieke bis- schoppen in Duitsland, die vreesden voor 'oncalculeerbare vergeldingsmaatregelen'. Dit concludeert de Bonnse histo- r ricus Karl-Joseph Hummel, die i als een van de eerste weten- I schappers toegang heeft gekre- gen tot het dit gedeelte van de Vaticaanse archieven. Hummel publiceert zijn bevindingen in het augustusnummer van het tijdschrift G/Geschichte. I De pausen Pius XI en Pius XII I zijn vaak bekritiseerd wegens hun weinig strijdbare opstelling j jegens het nationaal-socialisme. Volgens Hummel heeft het Vati- caan in de jaren dertig jezuïeten documenten laten uitwerken, I waarin racisme, communisme en totalitarisme even scherp werden veroordeeld. Deze tek- j sten zijn echter nooit gepubli- i ceerd en nu pas bekend gewor- den. ANP/DPA ROME - Italiaanse mannen zijn n ook niet meer wat ze geweest ij zijn. De macho heeft op het strand steeds meer last van ver- legenheid en steeds minder van zijn hormonen. De ooit zo gepas sioneerde Italiaan wordt verle gen en preuts. lf ;- Dat blijkt uit een onderzoek van -• de krant La Repubblica. Ruim duizend mannen tussen 26 n en 60 jaar zijn ondervraagd over hun versiergedrag op het strand. Die neiging blijkt er nog v nauwelijks te zijn. Zeven van de tien voelen er ronduit weinig voor op het strand achter vrou- wen aan te gaan. „Eindelijk rust voor buitenland se toeristes'", concludeert de krant. ANP/DPA De botten waren verstopt in bloempotten, emmers en een oud aquarium. De hele dag werd gisteren gezocht naar ver dere stoffelijke resten. De lijkenvondst betreft een van de gruwelijkste gevallen uit de criminologische geschiedenis van de Bondsrepubliek en het is toen de prijsverschillen gemid deld nog 6,9 procent bedroegen, is er wel sprake van een voor zichtige gelijkschakeling naar een niveau van 6,3 procent. Toch blijven voor eenderde van de ruim 1800 door de Europese Commissie onderzochte autoprij- zen verschillen van meer dan 20 procent bestaan. Voor een Fiat Punto lopen de prijsverschillen het meest uiteen. In vergelijking met de voor dit model duurste lidstaat Duitsland is zo'n wagen in het goedkoopste EU-land Fin land 30 procent voordeliger. Dat blijkt uit het halfjaarlijkse de ernstigste zuigelingenmoord. De vrouw, die is gearresteerd en wordt beschuldigd van dood slag, zou de kinderen tussen 1988 en 2004 ter wereld hebben gebracht en hen kort na de ge boorte hebben gedood. De been deren werden aangetroffen op het terrein van het huis waar de prijzenoverzicht, dat de Europe se Commissie gisteren heeft ge presenteerd. Duitsland is over de hele Unie het duurste EU-land om een auto te kopen. Denemarken is de goedkoopste Europese lidstaat voor de aan schaf van een nieuwe wagen. Daarbij is de Deense inschrij vingsbelasting van bijna 180 procent echter niet meegere kend. In de Europese calculaties is de Nederlandse bijzondere Be lasting Personenauto's en Motor voertuigen (BPM) van 43 pro cent ook niet opgenomen. Bui tenlandse kopers hoeven deze echter niet te betalen. moeder en de zuster van de ver dachte wonen. De politie werd getipt door een getuige uit de buurt, die bij het opruimen been deren had ontdekt. „We kunnen niet uitsluiten dat we nog meer dode baby's of de len van lijken zullen vinden", zei politiewoordvoerder Peter Veel autoproducenten verbie den importeurs in landen met la ge catalogusprijzen als Dene marken en Nederland echter mee te werken aan de verkoop van nieuwe voertuigen aan bur gers uit andere EU-lidstaten, om de nationale dealernetwer ken te beschermen. Klachten Na klachten daarover van dui zenden Europese consumenten en huiszoekingen bij verschillen de importeurs, ook in Neder land, paste de EU de regels voor autoverkoop wel aan. Zo kan een dealer nu ook in een andere Salender. Veertig agenten met speurhonden doorzochten giste ren het grote en, volgens de woordvoerder, zeer onoverzich telijke perceel aan de Bahnhof- strasse in Brieskow-Finken- heerd, een klein oord ten zuiden van Frankfurt aan de Oder. De verdachte is gescheiden en lidstaat een vestiging openen, om goedkoper auto's te importe ren zonder de hoge inschrijvings belasting te betqlen. Toch werkt de Europese markt op dit terrein nog niet echt. Er blijven tal van barrières bestaan tegen de zelfstandige import van auto's door consumenten of individuele dealers. De Neder landse eurocommissaris Kroes (Concurrentiebeleid) moedigde consumenten gisteren in een ver klaring echter aan te blijven zoe ken naar de laagste prijzen en gebruik te maken van de grote prijsverschillen. Kroes' Hongaarse collega Ko- werkloos. De vrouw heeft nog vier kinderen, van 20, 19, 18 en anderhalf jaar. De vrouw heeft nog geen bekentenis afgelegd, maar zij heeft wel over de lugu bere vondst gesproken met de onderzoekers. Pas de komende dagen ver wacht justitie nadere details be kend te kunnen maken. Niet be kend is of de vrouw medeplichti gen heeft en door wie de kinde ren zijn verwekt.GPD vacs (Belastingen) presenteerde vorige maand een plan waarmee hij hoopt de grote prijsverschil len weg te werken door de in- schrijvingsbeslastingen, zoals de Nederlandse BPM, binnen tien jaar tijd te vervangen door een jaarlijkse wegenbelasting. Daardoor zou volgens Kövacs pas een echte Europese bin nenmarkt voor auto's tot stand kunnen komen. Het ligt echter niet voor de hand dat Denemar ken de eigen hoge inschrijvings belasting gaat schrappen. De EU-lidstaten moeten unaniem instemmen met Kovacs' plan. ANP door Bob Kroon GENEVE - Wat de drinkwater verzorging betreft, heersen voor al in Oost-Europese landen nog vaak middeleeuwse toestanden, met name op het platteland. In landen als Albanië. Bulgarije. Bosnië, Macedonië, Armenië en Georgië is 43 procent van de be volking niet op de waterleiding aangesloten. Dat zegt de Econo mische Commissie voor Europa van de VN in een overzicht, dat gisteren is gepubliceerd. „Hoe wel de meeste mensen schoon water als vanzelfsprekend be schouwen, zijn 140 miljoen van de 877 miljoen inwoners van Eu ropa en Centraal-Azië nog steeds niet aangesloten op de waterleiding", aldus het rap port. „Van de plattelandsbevol king heeft daar bijna 60 procent geen schoon kraanwater." In de ze landen zijn ook de sanitaire voorzieningen beneden peil, met alle gevolgen van dien voor de volksgezondheid. In Oost- en Centraal Europa sterven jaar lijks 13.500 kinderen aan diar ree en andere ziekten. Van de Europese bevolking leeft 31 pro cent in landen met een dreigend watertekort. De meerderheid van Europese steden met meer dan 100.000 in woners is aangewezen op grond water, waarvan het peil door over-exploitatie steeds verder daalt. GPD dinsdag 2 augustus 2005 BOMBAY - Een man koopt groenten op een ondergelopen straat in Bombay. Het dodental als gevolg van de ongekend hevige moessonregens in het westen van India heeft de duizend overschreden. Dat maakten de autoriteiten gisteren bekend. Mete orologen waarschuwden in Indiase kranten dat het slechte weer de komende dagen nog zal aanhouden. De Indiase filmindustrie, een van de grootste ter wereld, heeft zwaar te lijden onder de enorme wateroverlast in en rond de West-Indiase metro pool Bombay (Mumbai). Complete filmsets van 'Bollywood' zijn door overstromin gen verwoest en veel studioterreinen staan onder water. De productie van verschei dene films is noodgedwongen stilgelegd, meldde de Britse omroep BBC. foto Arko Datta/RTR LONDEN - De Britse premier Tony Blair zal na zijn ver trek als premier ook niet meer plaatsnemen in het Britse parlement. Een topfunctie binnen de Europese Unie of een een ander internationaal instituut als de Verenigde Naties is evenmin aan de orde. Dat meldde The Guardian gisteren. De Britse krant baseert zich op bronnen rond de eerste minister, die over twee jaar afscheid neemt. Blair zou zich vooral willen richten op het schrijven van zijn memoires en op het bevorderen van samenwerking; tussen de verschillende godsdiensten. ANP LYON - De tunnel van Fréjus, een belangrijke verbinding tussen Frankrijk en Italië, gaat op 4 augustus weer open. Dat meldde de Franse minister van Transport, Perben, gis teren in een Franse ochtendkrant. De tunnel was gesloten wegens een vrachtwagenbrand twee maanden geleden, die aan twee mensen het leven kostte. De Fréjustunnel is belangrijk voor het vrachtverkeer. Voor trucks zwaarder dan 3,5 ton gelden er nog wel res tricties. ANP/AFP WASHINGTON - Een op de acht Amerikaanse jongens ge bruikt hormonen of supplementen om zijn uiterlijk, spier massa of kracht te beïnvloeden. Bij de meisjes greep vorig jaar een op de twaalf naar dergelijke middelen. Dat blijkt uit een studie onder ruim 10.000 tieners, waar van de resultaten gisteren zijn gepubliceerd. Volgens de Amerikaanse krant USA Today gaat het om de omvang rijkste studie tot nu toe over dit verschijnsel. Bijna 5 procent van de jongens en 2 procent van de meis jes gebruikt minstens een keer per week middelen die ge zondheidsrisico's met zich mee kunnen brengen. ANP KUALA LUMPUR - De Maleisische autoriteiten hebben gisteren de onderkomens laten vernielen van een sekte die een reusachtige theepot en een paraplu vereerde. Dit is uit officiële bron vernomen. De sekte had geen vergun ning om landbouwgrond te gebruiken voor de theepot. Vorige maand had de politie in Maleisië al 58 leden van de sekte gearresteerd. De sekteleider is gevlucht. De leden, die zich hadden bekeerd tot de islam, moeten zich voor een plaatselijke sharia-rechtbank verantwoor den, omdat ze van de leer zijn afgedwaald. ANP/RTR BOHOL - Filipijnse vissers hebben een zeven meter lange en tweeduizend kilo zware walvis gered van de dood. De walvis had enkele schotwonden opgelopen en dreef luste loos op het water. De vissers loodsten het dier naar on diep water, voor de kust bij het eiland Bohol en alarmeer den daar een arts, die het dier behandelde. Eenmaal opgeknapt is de walvis met hulp van biologen en duikers teruggebracht naar zee. De vissers kregen ie ders drieduizend pesos (zeventig euro) beloning voor hun goede daad. De regio probeert met walvissen als attractie toeristen naar het gebied te trekken en wil vissers betrek ken bij de bescherming van de dieren. GPD (Advertentie) I John Bolton is door presi dent Bush toch naar voren geschoven als Amerikaans ambassadeur bij de VN. Hij kan zijn borst natmaken want argwaan zal zijn deel zijn. En daar heeft Bolton het volgens velen zelf naar gemaakt. „Hij luistert niet en houdt geen rekening met andermans opvattingen." i door Benqt van Zwol I WASHINGTON - Met de benoe- j' ming van John R. Bolton als am- I bassadeur voor de Verenigde J Staten bij de VN heeft president j Bush bepaald geen meesterzet j gedaan. Zelden heeft iemands kandidatuur zo veel stof doen j opwaaien als die van de gewe- zen onderminister van Buiten- j landse Zaken belast met wapen- i beheersing en internationale vei- i ligheid. i „De president en ik hebben John gevraagd dit werk te doen omdat we weten dat hij de klus weet te klaren. Hij is een realis tische diplomaat, heeft veel suc cessen behaald en heeft bewe- - I zen een effectieve multilatera- list te zijn", stelde minister van i Buitenlandse Zaken Condoleez- fza Rice op 7 maart dit jaar. De rest van de wereld denkt er even wel anders over. Nog dezelfde dag maakten media gewag van de ronduit vijandige houding van Bolton ten opzichte van de volkerenorganisatie. In 1994 zou hij tijdens een forum nog hebben gezegd: „Zoiets als de Vex-enigde Naties bestaat niet. Er is alleen maar de internatio nale gemeenschap die alleen kan worden geleid door de laatst overgebleven supermacht, de Verenigde Staten." Opmerkingen dat het VN-ge- bouw 38 verdiepingen telt en dat 'het niet uit zou maken als er tien verdiepingen zouden ver dwijnen', worden hem evenmin in dank afgenomen. Veel diplo maten, onder wie ook de Neder landse minister van Buitenland- analyse se Zaken Bot, noemden de voor- di-acht dan ook 'onvei'standig'. Tekenend voor de houding van Bolton ten aanzien van de VN is ook de reactie op het falen van de regei'ing-Bush de oi'ganisatie te overtuigen Washington te steunen in de oorlog tegen het Irak van Saddam Hoessein. „Dit is verder bewijs voor velen waar om er niets zou moeten worden betaald aan het VN-systeem", aldus Bolton volgens het pro- gressieve tijdschrift The Nation. De op 20 november 1948 in Baltimore geboren Bolton wacht in de VN geen gespreid bedje. Het wantrouwen tegen de gewezen student van de universi teit Yale is groot. De discussie in de senaatscom missie voor Buitenlandse Zaken of de kandidaat geschikt dan wel ongeschikt is voor de ambas- sadeui'spost richtte zich opmer kelijk genoeg vooral op de per soon Bolton en niet zozeer op zijn denkbeelden ten aanzien van de VN. Uit getuigenveiTio- ren in april kwam het beeld naar voren dat de jurist een bul lebak en een bmut is. Functionarissen van het departe ment van Buitenlandse Zaken omschreven hem als een type van 'naar boven likken en naar beneden trappen'. Mensen die het niet eens waren met Bolton moesten vrezen voor hun baan. Boltons gebrek aan tact en zijn botte omgangsvormen zorgden er ook voor dat er vraagtekens worden gezet bij zijn kandida tuur. Chefstaf Wilkerson van voormalig minister van Buiten landse Zaken Colin Powell twij felt niet over hem: Bolton zou een 'afgiijselijke ambassadeur' zijn, zei hij tegen The New York Times. „Hij kan niet luisteren naar mensen en rekening hou den met hun opvattingen ."ANP Bij het Business Center vliegen de zomerkortingen u om de oren. Wilt u een nieuwe mobiel, meer gemak in de auto, sneller internet of integratie van uw computers, vaste lijnen en mobiel? Kom langs, laat u deskundig adviseren en profiteer van onze Zakelijke Zomer Deals. Digitale draadloze telefoon inclusief 2 handsets Geschikt voor NummerWeergave Handenvrij bellen Verlicht display Vanjosvsr (excl. BTV Livingstoneweg 11, GOES OIO - 457 05 55 kpn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 5