Hoofdverdachten Londen gepakt l'tiK? Zuinige auto wordt goedkoper PZC Premies terug na wegvallen WAO-gat PZC Reizen www.turkije.nl folitie verricht arrestaties in Londen, Rome en Zambia Schiphols drukste weekeinde van het jaar Vertrek naar Afghanistan uitgesteld Turkije aanbiedingen v.a. 199,- _-/ I 'J I W 4 Minder warm Overwegend bewolkt en een enkele bui. Een aantrekkende zuidwestenwind en niet warmer dan 19 tot 20 graden. 47e jaargang no. 178 aterdag 30 juli 2005 nummer 1,75 PZC Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 - 56 18 12, www.autovermeulen.nl internet: www.pzc.nl oor Esther Gotink ,0NDEN - Alle vier hoofd- erdachten van de mislukte omaanslagen in Londen lp 21 juli zitten sinds giste- en vast. )e politie in Londen deed twee ivallen waarbij drie mannen erden gearresteerd. Twee van ai zouden verantwoordelijk ijn voor het plaatsen van bom- ien op metrostation Oval en adsbus 26 in de wijk Hackney, alië meldde de derde verdach- f, van de aanslag bij Shep- erd's Bush, te hebben ingere- end. Ie in Italië opgepakte man is Os- lan Hussein, een Brit van So- lalische afkomst. Hij bleek on- irgedoken bij zijn broer die in lome woont, en werd gearres- erd tijdens een anti-terreur- peratie. Hussein zou via Parijs aar Rome zijn gevlogen. [fluisteren olgens de Italiaanse minister an Binnenlandse Zaken, Pisa- ii kwam de politie Plussein op et spoor na het afluisteren van elefoongesprekken tussen Ro- le en Londen. In Italië werd log een man gearresteerd, ook ij wordt in verband gebracht net de Londense aanslagen, ijnnaam is nog onbekend, fier vermoedelijke aanslagple- ers zitten nu vast. De 24-jarige (asin Hassan Omar, die een om bij metrostation Warren llreet zou hebben gelegd, werd toensdag al gearresteerd in Bir- ningham. Gisteren werden in Bomaanslagen snelwegen Spanje MADRID - Op twee Spaanse pelwegen zijn gisteren hom pen ontploft. De Baskische af scheidingsbeweging ETA heeft ie verantwoordelijkheid op- jeëist. Door de ontploffingen op de j!-4 bij Ciudad Real en de N-5 lij Toledo vielen geen slachtof fers. De aanslagen ten zuiden tan Madrid gebeurden kort toordat miljoenen Spanjaarden ie grote steden ontvluchten foor de zomervakantie. ANP Londen de 27-jarige Muktar Said Ibrahim, verdacht van de aanslag op bus 26, gearresteerd en een derde verdachte is nu geï dentificeerd als Ramsey Muham- med. De mannen zouden zich niet vrijwillig hebben willen overgeven, reden waarom de politie gedwongen was 'speciale tactieken' toe te passen, aldus P. Clarke van Scotland Yards antiterreurbranche. Vermoede lijk zijn ze bestookt met traan gas. De Londense invallen ge beurden in de wijk Notting Hill. Vijfde bom In één van de bestormde wonin gen bleken explosieven te lig gen. Het gebied is vlakbij het Little Wormwood Scrubs park, waar de politie vorige week za terdag een rugzak vond met een vijfde bom die in verband wordt gebracht met de aanslagen van 21 juli. Bij het Londense trein station Liverpool Street onder zocht de politie meerdere ver dachte pakketjes. Twee vrou wen werden daar gearresteerd op grond van de antiterreurwet, maar of zij met de aanslagen van 7 of 21 juli te maken hebben is niet duidelijk. De vrouwen werden door politie tegen de grond gedrukt, vertel den ooggetuigen. Eén van hen stond in de rij voor de Stansted Express, de intercitytrein naar één van Londens vliegvelden. In Zambia werd een man aange houden die volgens de Britse po litie het brein achter de aansla gen in Londen is. Het zou gaan om de 31-jarige Brit Haroon Rashid Aswat, die nauw contact zou hebben gehad met de da ders van de vier zelfmoordaan slagen op 7 juli. Aswat zou heb ben verteld dat hij ooit lijf wacht van Osama bin Laden was. Tot nog toe zijn twaalf mensen gearresteerd in verband met de aanslagen van 21 juli, waarbij alle vier de bommen weigerden af te gaan en niemand gewond raakte. Tijdens een viervoudige aanslag twee weken eerder kwa men 56 mensen om. GPD SCHIPHOL - Schiphol beleeft tot en met morgen het drukste weekeinde van het jaar. Het aantal vakantiegangers dat de luchthaven aandoet, is groter dan ooit, liet een woordvoerster weten. Schiphol verwerkte gisteren zo'n 160.000 passagiers. Vandaag ran onze redactie economie OTTERDAM - Werknemers lie meebetalen aan het dichten ran het WAO-gat krijgen waar- Biijnlijk maximaal honderden mro's aan premies terug over !0O4 en 2005. Het WAO-gat jeldt feitelijk niet meer sinds |er 1 januari 2004 twee ziekteja- *n zijn ingevoerd voordat men O de WAO komt en doordat per Ijanuari 2006 het nieuwe stel- <1 van kracht wordt. jet Verbond van Verzekeraars keft al toegegeven dat de verze keringen die het WAO-gat dek- len feitelijk per 1 januari 2004 wbodig zijn geworden. Voor- pt echter volgende stappen por teruggave van de te veel be- plde premies aan werkgevers p werknemers worden gezet loet eerst de Eerste Kamer het lleuwe stelsel goedkeuren. Om- iat er dan ontzettend veel 'gere- pld' moet worden is de restitu- K niet op korte termijn te Ver lachten. Mgens de FNV zijn er aanzien de bedragen mee gemoeid. (Advertentie) lie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 10 katern 1 liet alfabet van Zeeland Een WAO-gatverzekering dekt het verschil tussen de uitkering bij aanvang van de WAO en de WAO-vervolguitkering. Voor de werkgevers zou het om een pre- mieteruggave van 1 miljard eu ro per jaar gaan. In bepaalde CAO's komt deze premie geheel voor rekening van de werkge vers. Maar in de meeste andere CAO's is afgesproken dat 30 tot 50 procent van deze premie voor rekening van de werknemer komt. Volgens de FNV bedraagt het to tale werknemersdeel van de pre mie circa 400 miljoen euro per jaar. „Dat willen we natuurlijk terugzien", aldus een woord voerder. „Er moeten echter nog heel veel zaken geregeld wor den." De vakbeweging kijkt ook verlekkerd naar de enorme be sparingen die voor de werkge vers ontstaan door het nieuwe WAO-stelsel. Er is volgens de FNV-woord- voerder bij de nieuwe CAO-on- derhandelingen meer te halen. GPD Top zorg beter af dan Balkenende HILVERSUM - Meer dan dertig directeuren in de thuiszorg ver dienen meer dan premier Bal kenende. Dat heeft het tv-pro- gramma Nova vastgesteld Koploper is P. de Kort van de Ri- vas Zorggroep in Gorinchem met jaarlijks 279.000 euro. Van het kabinet mag het salaris in de (semi-)publieke sector niet hoger zijn dan dat van de pre mier, straks 150.000 euro. ANP door Maurice Wilbrink DEN HAAG - Zuinige auto's worden volgend jaar goedkoper. Het belastingvoordeel op nieu we personenwagens met een laag brandstofgebruik kan op lopen tot enkele duizenden eu ro's. Het kabinet reageert zo op de toenemende druk om de prijs stijgingen aan de pomp te com penseren. De Tweede Kamer weigert de benzineprijs te tem peren door lagere accijnzen. Hoe groot de fiscale premie op een relatief schone auto zal zijn, is nog onduidelijk. Het gaat om kortingen op de bpm (de aan- schafbelasting). Onzuinige ty pes worden vanaf volgend jaar zwaarder belast. Eerder was dui delijk dat het kabinet de aan schaf van suv's extra duur wil maken, omdat dit de grootste benzineslurpers zijn, Een woordvoerder van het mi nisterie van Financiën zegt dat er nog gestudeerd wordt op de hoogte van het belastingvoor- door Bouke Berksman en Ron de Groot EINDHOVEN - Het vertrek van honderd Nederlandse ma riniers naar Afghanistan is gis teravond uitgesteld. Defensie kreeg van 'een land' geen toe stemming om door het lucht ruim te vliegen. Dat heeft een woordvoerder gezegd. Om welk land het ging, wilde hij niet zeggen. Het vliegtuig met de mariniers zou rond zeven uur vanuit Eindhoven naar Afghanistan vliegen. Rond half tien werd de vlucht uitgesteld tot later dit weekeinde. De militairen, de eerste groep van een batal jon van ongeveer 750 man, za ten al enige tijd in het toestel. De mariniers zijn naar huis ge stuurd, aldus Defensie. Zij wa ren gisteren, voordat de vlucht werd uitgesteld, al uitge zwaaid door de hoogste mili tair die Nederland kent, chef defensiestaf generaal Berlijn. Het mariniersbataljon, aange vuld met vlootpersoneel en eenheden van landmacht, Enkele mariniers sms'en nog snel even naar het thuisfront. foto Bert Jansen/ANP luchtmacht en de marechaus see is uitgeleend aan de Navo ter ondersteuning van de ver kiezingen in de noordelijke provincies. De Nederlanders worden voor het grootste deel gestationeerd op het vliegveld van Mazar e Sharif. Daarnaast zal nog een peloton mariniers, ruim dertig man, zijn intrek nemen op de Neder landse basis in Pol e Khomri in de provincie Baghlan. De uitzending duurt tot eind okto ber. De mariniers vertrekken als het goed is de komende twee weken in groepen van honderd vanaf de vliegbasis in Eindhoven. Berlijn zei in zijn toespraak dat Nederland kijkt of het eind volgend jaar een nieuwe bijdrage zal leveren in het zuiden van Afghanistan. ANP Lokale omroepen: Wij zijn als het regiokatern van een krant wordt de drukste dag met naar schatting bijna 162.000 reizigers. Voor morgen rekent de luchthaven op ongeveer 159.000 mensen. In totaal passeren ruim dertien miljoen vakantiegangers de luchthaven in juni, juli en augustus. foto Rick Nederstigt/ANP deel. „Details volgen op Prinsjes dag in september." Automobilis ten laten zich, ondanks alle pro testen, nog steeds niet afschrik ken door de recordprijzen voor benzine en diesel. Volgens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek is er in de eerste vijf maanden van dit jaar 2,2 procent meer ge tankt dan in dezelfde periode vo rig jaar. Automobilisten betaal den in de maanden januari tot en met mei 9 procent meer voor motorbrandstoffen. De toename van het benzine- en dieselge- bruik Stelt oliemaatschappijen voor vraagtekens. R. Willems, topman van Shell Nederland, spreekt van een 'verrassing'. Marktleider Shell adviseert zijn pomphouders nu een literprijs voor euro 95 van 1,415 euro. Vol gens Willems constateert zijn concern nauwelijks een verande ring van de vraag door de geste gen prijzen. Dalen Directeur Verkoop P. Kruijff van Gulf Oil voorspelt dat de prijzen van autobrandstoffen de komende maanden zullen dalen. Hij signaleert dat de benzine- markt aan het draaien is. „De depots zitten nokvol door de voortdurende prijsstijgingen. Maar er komt een moment dat de grote financiële partijen het sein geven voor verkopen." Het gedrag van de consument aan de pomp is ook een verras sing voor economen. Onderzoek leert dat forse prijsstijgingen op korte termijn tot een lichte te rugloop van de vraag leiden. GPD pagina 2 balende automobilist blijft rijden Zeven maanden per jaar op de camping in Kortgene Met de tram door Antwerpen Snelrecht heeft zijn voordelen Mensen weten precies waar ze aan toe zijn en verdachten komen niet op vrije voeten voordat hun zaak door de rech ter is behandeld. Dat zijn twee van de voordelen die het Openbaar Ministerie ziet in het snelrecht dat in Zeeland is ingevoerd. De afgelopen drie maanden werden twintig zaken binnen veertien dagen door de rechter behandeld. Justitie werkt sinds begin mei met het snel recht. Het wordt alleen toegepast bij delicten waarop maximaal een jaar celstraf staat. Ajax onderuit tegen Arsenal Door een doelpunt van de jonge invaller Lupoli in cle slotfase verloor Ajax gister avond nipt van Arsenal (0-1). Op de eerste avond van het Amsterdam-toer nooi versloeg het FC Porto van trainer Co Adriaanse het Argentijnse Boca Ju niors met 2-0. De Portu gezen hebben nu de beste papieren om het toernooi te winnen. mL \Jr Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 8 en 9; Zee land: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 24 en 25; Wonen: W1, W3 en W4; Trends: W5 en W6; Jong: W7; Reizen: W9 en W11 (Advertentie) boekt u op Elke week in de zaterdagkrant Reizen Daar moetje naar toe. (Advertentie) J voorleners i (postlbankrek'eiiingiiummer: i Klik op www.im.nl/abonnmn, bel grabs 0SO0 - 0231231 of stuur rlere bon naar i PZC,.afdeling lezersservice i Antwoordnummer 713,4460 WB Goes I O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14.95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor 1 automatische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer, e Ik heb de lealsre zes maanden geen proefabonnement [O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand mei automatische incasso 19,951. j iter kwartaal mei automatische incasso 58,00). ED per jaar met automatische incasso 222,501 8"711688"555547 het alfabet van Zeeland aa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1