Pakhuisjes Maarstraat storten in PZC Binnen handbereik Informatiepanelen bij boerderijen weekenddiensten Monumentale Zierikzeese pandjes verworden tot ruïne Winst Dow blijft stijgen Organisatie Krabbenfoor wil overleven (3 vrijdag 29 juli 2005 b 12 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Met veel geraas is gisterochtend rond elf uur het dak van enkele vervallen pak huisjes in het midden van de Maarstraat in Zierikzee inge stort. De historische pandjes zijn verworden tot ruïnes die ge vaar kunnen opleveren voor de omgeving. De gemeente heeft om dat te voorkomen de Maarstraat ge heel afgezet met hekken, linten en borden met 'verboden toe gang'. Het naastgelegen parkeer- TERNEUZEN - De winst per aandeel van The Dow Chemical Company steeg ook het tweede kwartaal van dit jaar, ondanks de stijgende energie- en grond- stofprijzen. De winst per aandeel van ruim een euro betekende een stijging met dik tachtig procent. De om zet steeg tot zo'n 9,5 miljard eu ro. Dow boekte al voor de tiende achtereenvolgende keer kwar taalwinst, hoewel het bedrijf 270 miljoen euro meer kwijt was aan energie en grondstof- kosten. De chemiegigant slaag de er daarnaast in bijna een mil jard aan schulden af te lossen, zodat het financieel nog gezon der en sterker de toekomst tege moet treedt. Vice-president J. Pedro Rein- hard dankte de prachtige cijfers aan de financiële discipline en de aanhoudende aandacht voor het beheersen van de kosten en de nodige marges. De cijfers van Dow worden niet per vestiging uitgerekend. Maai de woordvoerders van Dow Be nelux laten zoals altijd weten dat Terneuzen als grootste fa briekscomplex buiten de Vere nigde Staten een substantieel aandeel heeft in de mooie cij fers. terreintje is nog wel toeganke lijk. „In overleg met de aanne mer hebben we besloten de ge velrij met hoge bouwhekken af te schermen en de pandjes te stutten", zegt gemeenteambte naar S. van Riendershof van Openbare Werken. Dat het dak van deze al zwaar vervallen pakhuisjes is bezwe ken, schrijft zij toe aan een com binatie van factoren. Zware re genval de afgelopen dagen en trillingen van auto's die vlak te gen de gevelrij geparkeerd wor den hebben mogelijk bijdragen aan het instorten. Wethouder W. Renden presen teerde begin dit jaar al een reno vatieplan voor dit zwaar aange taste stukje binnenstad. Volgens de inspectierapporten van Open bare Werken waren de betreffen de pandjes toen al in zo'n slech te bouwkundige staat dat de si tuatie onacceptabel was gewor den. De wethouder kondigde aan dat de pakhuisjes binnen een jaar gesloopt zouden wor den. De tand des tijds blijkt de sloophamer nu voor te zijn. In samenwerking met Delta Pro- jektpartner Zierikzee heeft de gemeente een plan ontwikkeld voor passende stadsvernieuwing op deze gevoelige locatie. Het te Disneyspeelweek in Hansweert HANSWEERT - Het Kinderva kantiewerk in Hansweert houdt van 8 tot en met 12 augustus weer een speelweek op het ter reintje aan de Boomdijk. Dit jaar staat de week in het teken van Disney. De kinderen kunnen op de eer ste dag hun eigen Duckst'ad bou wen, vanwaaruit door de week heen verschillende activiteiten worden gehouden. Er is een huif kartocht, er komt een clown, er is bingo en op vrijdag wordt de week afgesloten met een kamp vuuravond in de feesttent. De kinderen kunnen per dag deelne men maar het leukste is natuur lijk de hele week. renoveren gebied omvat de volle dige hoek Maarstraat en Melk markt direct grenzend aan de achterzijde van het Stadhuismu seum. De schets die hiervoor is opgesteld, voorziet in het toegan kelijk maken van de twee bin nenplaatsen van het stadhuis complex. De toegang daar naar toe zou gecreëerd moeten wor den via de houten poort aan de door Ad Goddrie BERGEN OP ZOOM - De BOB/MGH is vastbesloten om te overleven. „Die drang onderstre pen we met de organisatie van dit grootse evenement", zei W. van Poppelen, voorzitter van de ondernemersorganisatie bij de opening van de Bourgondische Krabbenfoor. Van Poppelen moest gistermid dag voordat hij iets kon zeggen wat geduld betrachten, want in de tot een country- en western dorp omgetoverde Grote Markt gaven eerst de cowboys van de Texas Rangers een show ten bes te. Ze vermaakten het publiek met revolvers, zwepen en paar den, maar het lassowei-pen was misschien nog wel de meest sym bolische act. Immers, een lasso gooi je naar iets dat je dreigt te ontglippen en dat leek ook even het lot van de Krabbenfoor. Het aftreden van het bestuur van de BOB/ MGPI zorgde voor een crisis, maar een interim-bestuur van vijf personen, van wie Van Pop pelen voorzitter is, voorkwam het opheffen van de club. En nam de organisatie van de Krab benfoor ter hand. „De 41e editie van de Bourgon dische Krabbenfoor is niet zon der slag of stoot gegaan", blikte Van Poppelen nog even terug. „Gelukkig hebben we de onder nemers kunnen overtuigen van het nut en de noodzaak van de Krabbenfoor. Het overgrote deel begrijpt de commerciële waarde van dit evenement. De Melkmarkt naast het depot van het gemeentemuseum en via de Maarstraat naast de huidige bouwval. Daarmee ontstaat de mogelijkheid via de binnentui nen een rondwandeling te ma ken. Voor de nieuw te bouwen pandjes op de plaats van de voormalige pakhuisjes wordt ge dacht aan bestemmingen als een theeschenkenj, een multime- Krabbenfoor zal deze drie da gen weer bewijzen dat Bergen op Zoom het waard is om te wor den beleefd." Met twee harde knallen uit het dia-lokaliteit en ruimten met een culturele bestemming voor beeldend kunstenaars of am bachtslieden. Uitgangspunt bij de besprekin gen met Delta Projektpartners Zierikzee was dat de gemeente geen financiële inspanning le vert bij de uitvoering van dit stukje stadsvernieuwing. De ont wikkelaar dient met het exploi- kanon van de burgerij werd de 41e Bourgondische Krabben foor officieel geopend. Het was meteen al behoorlijk druk in de tropisch warme bin teren van de commerciële vier kante meters zijn rendement te behalen. Op dit moment echter is de aan dacht gericht op de gevaarlijke situatie die gisteren is ontstaan door de instorting. Volgens Van Riemershof wordt bij Openbare Werken vandaag overlegd wat hier op korte termijn verder moet gebeuren. nenstad. Het was gelijk slente ren geblazen langs de marktkra men in de straten en de horeca had te maken met goedgevulde terrassen. zaterdag 30 en zondag 31 juli 2005 ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17,00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveiand M. Droge, Van Dusseldorpsstraat 5, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opne men met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten De Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: door Sanne Schelfaut POORTVLIET - Tholen en Sint-Philipsland tellen vele bij zondere boerderijen. De historie van zeventien van deze vaak eeu wenoude hofstedes worden ver werkt op panelen die volgend jaar bij de boerderijen worden geplaatst. De Reigersburg bij Stavenisse, Joharme Maria in Sint Anna- land, 't Hoefje in Poortvliet of Den Roosentuyll aan de rand van Stavenisse. Het zijn beeldbe palende gebouwen in het Thool- se landschap. „Veel mensen vra gen zich af hoe oud zo'n hofstee is en wat de functie was van de verschillende gebouwen. In Zuid-Beveland zagen we dat bij bijzondere boerderijen panelen waren geplaatst om dit te dui den. Dat vonden we zo'n leuk idee dat we dit ook op Tholen en A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233 of (0113)228866, Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Kort- gene, tel.(0113)302145. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, Kliniek voor Ge- 1 zelschapsdieren 's Gravenpoldersewea 92, C.W. Dreesman en M.A.R. van den-: Boomgaard, za 10.00 tot 15.00 uur, Tel. 0113-270072 (24 uurs spoeddiensl) Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg2 zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter markt 10 van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo. tel. (0113)249111, Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigenverioskundi- ge Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19,30 uur: M. de Winter, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Sint-Philipsland wilden realise- ren", vertelt M. Bierens. Samen' met leden van onder meer de Boerderijenstichting en de Heemkundekring bedacht ze de uitwerking van het panelenpro-. ject. Aan verschillende eigena ren van boerderijen werd ge vraagd een tekening (platte- i grond) te maken van hun wo- ning, de schuren en het groen rond elke hofstee. Ook zonden, de deelnemers historische infor-y matie in over hun eigendom. „Al deze gegevens worden ver werkt door leerlingen van het) Markiezaat College in Bergen' op Zoom. Deze mbo-scholieren?' maken de panelen." De onthulling van het eerste pa- '1! neei gebeurt volgend jaar april' door gedeputeerde T. Poppel- aars bij 't Hoefje in Poortvliet.'; Bij de panelen hoort ook een fol der waarop staat vermeld waar de boerderijen zijn te vinden, De traditionele Bourgondische Krabbenfoor in Bergen op Zoom werd gisteren direct na de officiële ope ning al druk bezocht. foto Dick de Boei NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnenhalen binnen uw reeds bestaande netwerk? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 31 55 00 ofwww.deondernemer.com Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERSTICHTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 26