Het bedrog als boemerang PZC PZC www.pzc.nl/adverteren PZC viert de bekroning van The Lion King\ re )ctie - Verras een familielid of een vriend(in) met een cadeau abonnement op de PZC het alfabet van Zeeland Lezersredacteur A, J. Snel is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes. Telefonisch: 0113 - 315660. E-mail:Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet: www.pzc.nl. Van twee ergernissen werden wij in de afgelopen dagen deel genoot gemaakt. Eentje kwam er van een lezer die de sportre dactie terechtwees en één van een surfer op internet, die de pest heeft aan bewegende beel den geleverd door onderne mers die graag iets willen verko pen. De sportredactie zette onlangs in een kop: 'Landis wil niet meer naar de pijpen van Arm strong dansen'. „Dat moet 'het pijpen' zijn sprak een lezer streng. Vroeger had hij gelijk. Het gaat erom dat iemand niet wil dansen op het fluitspel van een ander. Tegenwoordig mag van Van Dale 'de pijpen' ook. Als iedereen lang genoeg dezelf de fout maakt, wordt het ooit goed. Dat is jammer, maar zo gaat het met de taal. De goede, oude 'potlepel' is ook al verwor den tot 'pollepel'. Rotzooi Dan de klacht van een lezer die internet gebruikt om de PZC te lezen en daar pop-ups over bel minuten en zo aantreft. Die ziet hij als vervelende rotzooi en het ontwijken ervan irriteert hem. Het gaat hier om reclame en daar heeft de redactie geen be moeienis mee. De redactie vindt het wél aangenaam als lezers tot de slotsom komen dat ze aan de papieren krant een plezierig, rustig medium hebben. door A.J. Snel Het broodj- aapverhaal is onderhe vig aan de tijd maar raakt niet uit de mode. Dat werd mij duidelijk nadat ik vorige week op deze plaats inging op het fenomeen rond de oncontroleerbare, vaak gruwelijke verhalen die steeds op nieuw opduiken. De vertellingen krij gen met het verstrijken der jaren nieu we elementen, maar de kern blijft onver anderd. Een week geleden vertelde ik in deze ru briek het verhaal na over een Middel burgs, of Koudekerks gezin, dat oma meenam op vakantie naar Spanje. De hoogbejaarde dame bezweek daar door de hitte en de familie bracht haar, zon der de Spaanse autoriteiten op de hoog te te stellen, spoorslags terug naar Ne derland. Oma werd in de tent gerold en weggemoffeld in een zak op het dak van de auto. Onderweg werd zij gestolen. Een lezeres uit Zierikzeê vond het arti kel over broodje-aapverhalen erg aar dig, liet ze weten. Het verhaal over die zo jammerlijk om het leven gekomen oma zingt ook in haar familie al heel lang rond. Alleen, de dakzak is een kof fer geworden. „Die wordt in onze fami lie de 'omadoos' genoemd", schreef ze. Er waren meer reacties. Van lezers die hun eigen broodje-aapverhaal graag met anderen wilden delen, Vooruit dan. Omdat het vakantie is en dus tijd voor enige ontspanning, nog wat hoogst on waarschijnlijke verhalen, die u en ik wellicht al eerder hoorden, maar die nog eens werden aangeboden door le zers van deze krant. Overspel Sinds de invoering van de mobiele tele foon doen anekdotes de ronde over de gevaren die aan het gebruik van die ap paratuur zijn verbonden. Zo zou men bij veelvuldig gebruik last kunnen krij gen van een suizend oor. Maar er zijn erger dingen. Zoals een man uit Goes te gelegener tijd kan getuigen. Hij had iets hartstochte lijks met een andere dame dan zijn wet tige echtgenote. Aangezien ook de min nares er een thuisfront op nahield en beiden over een te smalle beurs beschik ten om een hotel te kunnen betalen, maakten ze liefde in de auto. De man had zijn mobieltje voorgeprogram meerd. Drukte je op het cijfer 1 dan werd zijn telefoon thuis gebeld. Welnu, in de opmaat tot het liefdesspel had hij Stiekem werd een zendertje in de kies gezet. pech. Ongemerkt drukte hij de 1 in. Toen zijn vrouw bij thuiskomst het ant woordapparaat van de telefoon in wer king zette, bleken er liefdesverklarin gen en bijpassende geluiden te zijn opge nomen. De bedrogen vrouw bewaart het bandje. De man uit Goes kan binnenkort, als het haar zo eens schikt, een buitenge woon onaangename confrontatie tege moet zien. Als hij dit leest, zal zijn bloeddruk wel flink oplopen. Een verhaal dat aan het voorgaande doet denken, heeft als hoofdpersoon een tandarts wiens woon- en verblijf plaats door de anonieme aanbrenger wijselijk niet werd vrijgegeven. De tandarts had bij een van zijn vrouwe lijke klanten niet genoeg aan de arts-pa- tiënte-relatie en doordat de verlangens wederkerig waren, ontstond iets hevigs buiten de behandelkamer. Nu had de tandarts ook de man van zijn minnares als cliënt. Toen die zich bij hem meldde, loog de tandheelkundige dat hij bederf waarnam en dat er dus een vulling moest worden geplaatst. Stiekem zette hij in de te plomberen kies een piepklei ne zender. Met een ontvangertje zou hij makkelijk de man van zijn minnares kunnen traceren: handig om te weten waar die uithing. De verborgen apparatuur werkte per fect. Bij een eerste proef kreeg de tand arts helder en duidelijk geluiden door. Geproduceerd door zijn eigen vrouw die kennelijk in de wolken verkeerde met man met het zendertje in de kies. De bedrogen bedrieger bezint zich thans op de kwestie hoe hij zijn vrouw ter verantwoording zal roepen. Hij wor stelt vooral met de te verwachten vraag hoe hij er nou toch bij komt dat 'er een ander is'. Een tweede verhaal over een tandarts is te vies om hier af te drukken. Het gaat foto Mechteld Jansen over de pomp waarmee tijdens sommige behandelingen overtollig vocht uit de mond wordt gezogen. De schakelaar van die pomp staat omhoog in plaats van omlaag. Daar laten we het bij. Kabouter Aangrijpend is de historie over de gesto len tuinkabouter, in vele varianten ver teld. De rechtmatige eigenaren verke ren nog midden in hun rouwproces als ze de de stenen rakker op een ochtend terugvinden. Met aan zijn hengel een briefje waarin de dief zijn spijt betuigt over het aangedane leed. En met, ter ge noegdoening, twee kaartjes voor het op treden van een cabaretier, diezelfde avond. De tuinkabouterliefhebbers ge nieten erg van de cabaretmeneer. Als ze thuiskomen, is hun woning geheel leeg geplunderd. Moraal: nooit iemand met een goed ver haal zomaar geloven. vrijdag 29 juli 2005 j() Vanaf volgende week vrijdag verandert het karakter van dit deel van de wekelijks rubriek Redactie Reactie. De ruimte die meer dan een jaar lang werd benut voor publicatie van opvattingen van bezoekers van het Forum van de PZC, zal voortaan worden ge bruikt voor Goed Nieuws, aangedragen door de lezers. Met enige regelmaat word ik benaderd door mensen die klagen over het feit dat er overwegend slecht nieuws in de krant staat. „Er ge beuren toch ook nog wel leuke dingen. Waarom besteden jullie daar nooit aandacht aan?" is een weerkerende vraag. De redactie van de PZC wil aan de wens van veel lezers tegemoet komen en maakt we kelijks wat ruimte voor wat als goed nieuws wordt ervaren. Positief Onlangs belde een dame op leeftijd de redactie van de PZC. Ze ver telde dat ze enkele weken in het ziekenhuis had gelegen daar heel goed was behandeld en genezen huiswaarts was gekeerd. „Je leest alleen maar over dingen die fout gaan", zei ze. Dat is niet helemaal waar. In het nieuws komen ook wel positieve zaken aan de orde. Maar het is juist dat het nieuws vooral wordt be paald door zaken die fout gaan. 'Alle Zeeuwse automobilisten weer veilig thuis' is nu eenmaal geen nieuws. Toch zien lezers het als een verademing als de krant ook rustpunten biedt. Dat verklaart voor een goed deel de grote belangstelling voor onze wekelijks bijlage Buitengebied in de dinsdagkrant. Persoonlijk Daar komt nu wekelijks op vrijdag deze rubriek bij. Op de pagina van de lezersredacteur worden de kolommen aan de rechterkant voortaan ingeruimd voor Goed Nieuws, dat u als lezers meldt. Het mag gaan over onderwerpen die u persoonlijk aangaan, maar ook over aardige zaken die u opmerkt en waarover u wel iets in de krant wilt terugzien. De oudere dame die zo tevreden was over het zieken huis kan haar zegje doen. Maar ook de lezer die blij is dat er einde lijk een rij bomen in zijn buurt geplant is, of juist gekapt, is welkom met zijn of haar Goede Nieuws met daarbij wat toelichting. U hoeft niet zo actueel te zijn als de gebruikelijke nieuwsrubrieken in de krant, maar de rubriek zal geen historisch karakter krijgen. Het is evenmin de bedoeling via deze rubriek een stortvloed aan complimenten over te brengen of de groeten te doen. Het gaat erom dat u als lezers dingen aandraagt, die u en anderen wat kunnen op monteren en/of amuseren. Wie zijn of haar Goede Nieuws in de krant wil hebben, kan zich wenden tot lezersredacteur A.J. Snel of diens vervanger. De lezers redacteur is overdag als volgt bereikbaar: Telefonisch op 0113 - 315660. E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl. Per post: Lezersredacteur van de PZC. Stationsparkt 28, Postbus 31, 4460 AA Goes. Overleg De lezersredacteur zal het soms zinvol vinden met u te overleggen over de vorm waarin uw Goede Nieuws gegoten zal worden. Het is daarom plezierig als u in uw brief of e-mail laat weten hoe u telefo nisch of op een andere manier bereikbaar bent. De lezersredacteur zal u, als hij u niet direct te woord kan staan, als u dat wilt in alle gevallen contact met u opnemen. De zekerste manier om bedrogen te worden is zich slimmer te wanen dan anderen Confucius Exclusieve aanbiedingen en kortingen voor abonnees van PZC the |,ion King Deze aanbieding is uitsluitend geldig voor abonnees van Wegener Dagbladen en gel dig op voorstellingen van zondagavond t/m donderdagavond in juli en augustus 2005. Deze aanbieding is niet geldig in combinatie met een andere aanbieding en op een reeds gekochte kaart wordt geen restitutie verleend. U kunt maximaal 8 kaarten bestel len, op basis van beschikbaarheid van kaarten voor deze actie. In 2005 zijn er geen voorstellingen op 2,9,16 en 23 augustus. The Lion King is uitsluitend te zien in het Fortis Circustheater Scheveningen. Voor meer informatie www.thelionking.nl ©Disney Algemene voorwaarden abonneevoordeel Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Geen korting achteraf op reeds betaalde kaarten. Alleen bonnen van krantenpapier worden in behandeling genomen. PZC is met verantwoordelijk en kan met aansprakelijk worden gesteld voor het gebodene en de financiële en administratieve afwikkeling bij de deelnemende organisaties. Wijzigingen inde spelregels, data, aanvangstijden en geldende prijzen zijn te allen tijde voorbehouden Prijzen worden uitgegeven zolang de voorraad strekt. PZC BV gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Zie het colofon van PZC voor meer informatie. het alfabet van Zeeland The Lion King is door het Nederlandse publiek gekroond tot Musical van het Jaar 2005. Een geweldige waardering voor deze Koning der Musicals die al ruim één jaar te zien is in een uitverkocht Fortis Circustheater in Scheveningen. Al bijna één milioen bezoekers gaven avond aan avond een ovationeel applaus voor deze tri omf van de fantasie. Vier het immense succes van The Lion King mee en verras uw familie, uw gelief de of een collega met dit muzikale avontuur in het koninkrijk der dieren. Zet alle zintuigen op scherp en laat u meevoeren naar de Afrikaanse wildernis voor een verhaal over liefde, loyaliteit en vriendschap. Een unieke ervaring. Reserveer nu voor juli en augustus o.v.v. Dagbladactie PZC en ontvang 50% korting op het tweede kaartje!* Daarnaast ontvangt u als PZC abonnee tevens een gratis consumptie en een glos sy Souvenir Magazine in het theater, Uw Abonnee Voordeel kan zo oplopen tot maar liefst meer dan 40,-! Bel snel 0900-300 5000 (45 cpm) en reserveer onder vermelding van het code woord: Dagbladactie PZC. Reserveer snel voor de beste plaatsen. PZC hoopt dat u zult genieten van een magische avond! Als trouwe abonnee ontvangt u nu 50% korting op het tweede kaartje! Ontvanger cadeau-abonnement naam ontvanger voorletter(s) straat nummer postcode plaats 1 telefoon li.v.m controle bezorging) 1 i ingangsdatum Gever cadeau-abonnement i i i riaam gever i i vóorletterfs) m 1 v straat nummer postcodeplaatsJ HHjfjHb Ik geef hierbij toestemming eenmalig 9,95 van mijn mijn giro-/bankrekening J te laten afschrijven (ik vul mijn rekeningnummer en handtekening in): i giro-/bankrekenirtg handtekening Uitgeverij PZC BV gaat zorgvuldig óm met persoonsgegevens. In het colofon van de PZC vindt u nadere informatie. Voor maar 9,95 krijgt hij of zij vier weken lang de PZC iedere ochtend thuisbezorgd. Stuur de volledig ingevulde bon een week voor de gewenste ingangsdatum naar: PZC, t.a.v. afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) en u krijgt een feestelijke cadeaubon, om te overhandigen, tijdig toegestuurd. Bel voor meer informatie gratis: 0800 - 0231 231 of ga naar www.PZC.nl/abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16