Hulst blijft collectief vervoer trouw PZC Zonloze zomerdag in Cadzand Vliegtuigje maakt noodlanding bij Hoek Delta legt leiding watertransport niet door Blikweide gemeente houdt vast aan samenwerkingsverband 11 Mr Harold de Puysseleijr IULST - De gemeente Hulst ril voor het leerlingenvervoer och aangesloten blijven bij het jmenwerkingsverband Collec- jef Vervoer, met de andere twee meenten. lat is onlangs besloten door het ollege van burgemeester en wet- auders. Het besluit was niet oaniem, want wethouder P. 'eemaes (Middelen) hield vast Sn zijn voorstel om uit het sa- lenwerkingsverband te stap an en het leerlingenvervoer anaf volgend jaar zelf uit te aanvoeren. jieuw systeem oor wegwijzers luchtweg tunnel IORDRECHT - Rijkswater- laat presenteerde gisteravond 1 de Drechttunnel bij Dord- icht het nieuwe Nederlandse jsleem voor vluchtweg-beweg- jjzering in tunnels. lie timnel is onlangs gereno- eerd en dient als proefproject. Ie bedoeling is dat alle Neder- mdse tunnels vóór 2014 hetzelf- e systeem gebruiken. Op de anden komen afbeeldingen an een vluchtend mannetje en Ie afstand tot de volgende nood- itgang, alle vluchtdeuren zijn toen en krijgen groene verlich- ing, door de hele tunnel komt randverlichting die leidt naar en deur en boven elke deur omt een speaker. De Wester- eheldetunnel tussen Terneuzen o Goes is een ander verhaal. )ie tunnel wordt privaat geëx- loiteerd en valt niet onder ijkswaterstaat, maar volgens in medewerker van Rijkswater- iaat is het daar 'prima in orde', iesondanks zegt Ingo de Moor an de Westerscheldetunnel: ,We gaan zeker kijken in de Drechttunnel. Aan de hand van [ventuele nieuwe wetgeving zul- fenwe. dan ook kijken of we ons l'steemmoeten aanpassen." bij nader inzien nde PZC van gisteren werd abusieve- Ijk gemeld dat er zaterdag een keizer in keizerinnebolling op de banen van tolclub Raak tegen Staak in Oostburg wrdt gehouden. 5ejuiste datum is echter zaterdag 20 au- [jsIus. De wedstrijden beginnen om !3.30uur. Orgelconcert iASVAN GENT - De Utrechtse rganist Theo Teunissen ver- torgt vrijdag 5 augustus een co- cert op het orgel van de Cuypers- feerk aan de Markt in Sas van Gent. Gij brengt onder meer werken en gehore van Jean-Francois landrieu, Johann Sebastian lach, Théodore Dubois en Uexandre Boëly. Het concert be- int om 20.00 uur en is onder- ieel van een reeks van vier orgel- ecitals die de orgelcommissie an de Cuyperskerk voor het ertiende keer organiseert. HOEK - Een éénmotorig vlieg tuigje moest gisteravond een noodlanding maken op een vlasakker tussen de buurtschap pen Knol en Wulpenbek, vlakbij Hoek. De twee inzittenden kwa men met de schrik vrij. De reactie van de in Den Plaag woonachtige piloot, Jan Zier, was na zijn hachelijke avontuur opmerkelijk nuchter. Naar eigen zeggen is hij geen moment in paniek geweest. Zier: „Ik heb zoiets nog nooit meegemaakt. En ik hoop dat het ook nooit meer gebeurt. Maal ais je weet wat je moet doen, is er niet zoveel aan de hand. Ik had hoogte zat, dus kon ik een landing maken zoals je dat met een zweefvliegtuig doet." Zier was van Lelystad op weg naar zijn vakantieadres in Frankrijk. Nadat de motor van zijn zelfgebouwde Cherry BX2 uitviel, moest hij de noodlan ding maken. „Onbewust houd je doen, dus wellicht leidt dat ook tot verhoging van de kwaliteit." De andere leden van het college van B en W wilden er echter niet in meegaan. Zij hechten grote waarde aan de samenwerking met de twee an dere gemeenten in de streek. Bovendien denkt de meerder heid van het college, dat de altijd veldjes in de gaten waar je eventueel terecht kunt. Ik heb bewust het landingsgestel niet uitgetrokken. Daardoor kon ik een buiklanding maken. En dat ging dus prima."' Enkele nieuwsgierigen kwamen een kijkje nemen bij het gecrash te vliegtuigje. Onder hen was landeigenaar Teun Tollenaar. „Ik heb hem niet naar beneden zien komen, maar zoiets maak je natuurlijk nooit meer mee. Gelukkig heeft niemand er iets aan overgehou den", was zijn opgeluchte com mentaar. Plet vliegtuigje had op het eerste gezicht geen schade. Nader on derzoek moet de oorzaak van de motorstoring uitwijzen. Zier stelt zijn vakantie niet uit. „Maar dat zal dan niet per vlieg tuig zijn. We nemen gewoon lek ker de auto." Na een gedeeltelijke ontmante ling - de vleugels gaan eraf - wordt het gestrande toestel voor reparatie overgebracht naar vliegveld midden-Zeeland. gemeente er ambtelijk veel tijd (en dus geld) aan kwijt is om het vervoer op eigen houtje te rege len. Weemaes stelde deelname aan het samenwerkingsverband ter discussie, omdat die regeling de gemeente Hulst jaarlijks hon derdduizenden euro's kost. Dat komt omdat vanuit Hulst meer ritten worden gemaakt naar scholen voor bijzonder onder wijs buiten de regio en de taxi's door het verdwijnen van de veer- verbinding meer kilometers moe ten maken. Het college stelt wel eén voor waarde aan haar keuze om aan gesloten te blijven bij het samen werkingsverband. Die voorwaarde luidt, dat de extra kosten die voor Pluist moeten worden gemaakt, bij de nieuwe aanbesteding van het vervoerscontract over de drie deelnemende gemeenten wor den verdeeld, zodat de kosten niet meer uitsluitend voor reke ning van de gemeente Hulst ko men. door René van Stee SLUISKIL - Delta Nutsbedrij ven legt geen watertransportlei ding aan door het terrein van het voormalige woonwagencen trum Blikweide bij Sluiskil. Om toekomstige ontwikkelingen voor te zijn, komt de leiding die per te liggen. Daardoor hoeft de ernstig verontreinigde grond in de Zevenaarpolder en de Koe- gorspolder voorlopig ook niet te worden gesaneerd. Het was eerst de bedoeling een gedeeltelijke sanering van het met zware metalen, olie en kool deeltjes vervuilde terrein uit te voeren. Daarna zou de leiding er kunnen komen. Delta diende een deelsaneringsplan in bij de provincie. Onlangs heeft het nutsbedrijf bij de provincie het verzoek gedaan om goedkeuring hiervoor in te trekken, omdat is gebleken dat de leiding beter op een andere manier kan worden aangelegd. „We gaan nu door middel van een horizontale boring, zeg maar het graven van een tunnel waarin de leiding komt, onder de verontreiniging door", ver klaart woordvoerder J. Nele mans van Delta uit. Plij voegt er aan toe dat het kostenplaatje niet het doorslaggevende argu ment was bij het verzoek om de goedkeuring van het deelsane ringsplan in te trekken. Door de leiding dieper te leg gen, wordt rekening gehouden met mogelijke toekomstige ont wikkelingen zoals de verbre ding en verdieping van het Ka naal Gent-Terneuzen en de aan leg van een tunnel zuidelijk van de brug bij Sluiskil. Nelemans: „Want de leiding moet niet alleen dieper liggen door een eventuele verdieping en verbreding van het kanaal. Ook het tunneltracé dat aan sluit op de Tractaatweg is voor zien over het terrein van het voormalige woonwagencen trum. Het is dan handig om die ontwikkelingen voor te zijn." De extra watertransportleiding is nodig om de aanvoercapaci- teit van water uit de Biesbos te vergroten. Het waterverbruik in Zeeuws-Vlaanderen is de laat ste jaren fors gestegen. Dit heeft niet alleen te maken met een stij ging van het drinkwaterver bruik, maar ook met de toegeno men waag van water door de in dustrie. Wat ook een rol speelt is het verdwijnen van de water- fabriek bij Dow. Het gedeelte van de watertrans portleiding vanaf de oostkant van het kanaal Gent-Terneuzen naar de Braakman was nog niet verdubbeld. Na die verdubbe ling heeft Delta ruim voldoende aanvoercapaciteit. De gewijzigde plannen van Del ta betekenen volgens S. van Baal van de milieu-afdeling van de provincie niet dat de vervuil de grond van de Blikweide niet schoongemaakt hoeft te wor den. „Alles is afhankelijk van wat er met het terrein gaat ge beuren. Zodra dit bekend is, wordt bekeken wat de noodzake lijk te nemen maatregelen zijn", aldus Van Baal. Belediging SLUIS - In de Nieuwstraat in Sluis is gisteravond rond 21.30 uur een 27-jarige man aangehou den wegens het beledigen van twee politieagenten. De twee agenten liepen door de Nieuwstraat toen de man hen zonder enige reden begon uit te schelden. Hij is overgebracht naar het bureau voor verhoor en krijgt een proces-verbaal. agenda STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, vrij biljarten; De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.30 uur: Zangkoor; GROEDE - Theater De Twee duiven, 21.00 uur: Adrie Oosterling brengt zijn jubileumshow; HEIKANT 't Heike, 15.00 uur: Bingo; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Blaauwe Hoeve, 19.00 uur: Koersbal; De Lieve, 13 uur: Kaarten en biljarten; LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; RETRANCHEMENT Bezoekerscen trum 't Zwin, 10.00 uur: Excursie door 't Zwin; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; TERNEUZEN - De Hoeve. 20.00 uur: Kaarten; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak, 14.00 uur; Kaarten. donderdag 28 juli 2005 Bezorgklachten: 0800-0231231 |op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur (redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 iPostbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 [Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Weemaes bleef erbij, dat de ge meente 45.000 euro zou kunnen besparen door het leerlingenver voer zelf te regelen. „Ik ben er van overtuigd dat het onze ge meente geld oplevert", zegt Wee maes. „Ik weet dat de taxichauffeurs binnen de gemeente staan te trappelen om het vervoer te internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De familie Heije uit Clinge amuseert zich best in Cadzand. „Er is nog zoveel meer te doen dan op het strand zitten." door Jean-Lou de Gucht CADZAND - Het is zo'n dag dat de zon uitslaapt achter dikke donkere wolken. Zo'n dag waarop je je afvraagt of het nu werkelijk zomer is. Zo'n dag waarop je de zomerblues zou willen zingen in Cad zand. Nee, koud is het niet in Cadzand. Maar om nu te zeggen dat je in je zwembroek naar het strand trekt. Nee, niet echt. Al hoewel. Maart-Jan van de Ven uit Eind hoven heeft dat wel gedaan en houdt zich bezig met het graven van een ka naal op het strand. „Ja, er is toch niets mis met dit weer. Een beetje fris? Ach, dat valt wel mee. Het is zo'n typische Nederlandse zomer. Dat weet je als je naar Cadzand komt. Als je iedere dag zon wilt, moet je maar naar het buiten land gaan." Het is zo'n dag waarop de strand wacht in Cadzand het wel i-ustig zal hebben. „Dat valt nog tegen", zegt Michiel Lank- horst. „Het is vandaag een dag met af landige wind en dat is altijd link. We gaan daarom het water op met onze boot om te patrouilleren. Het is dan wel niet druk op het strand, maar dat bete kent niet dat we niet op onze hoede zijn. Bovendien draait de wind vandaag voortdurend. Een dag om goed op te let ten." Het is zo'n dag waarop de eigenaren van strandpaviljoens zich wel achter de oren zullen krabben. Zodra de zon zich verbergt, lopen de inkomsten snel te rug. Een blik over de terrassen leert dat de toeristen zich schuilhouden. „Dat klopt", vertelt paviljoenhouder Erwin Riemens van First Wave. „Het is voor ons een superslechte zomer. Daar ben ik heel eerlijk in. Trouwens, daar kan ik niet omheen draaien. Dat ziet toch ie- dex-een. Er lopen dit jaar veel minder toeristen rond in Cadzand dan andere jaren." Het slechte weer van de afgelopen tijd is volgens Riemens niet de enige oor zaak. „Ook op dagen dat het mooi weer was, had ik geen vol terras. Ik noem het een koelbox-zomer. Mensen komen niet meer op het terras zitten, maar kopen hun blikjes drank in de supermarkt. Dit is het eerste jaar dat ik zo duidelijk de econoxxiische recessie mei'k. Negentien seizoenen zit ik hier al op het strand, maar dit is een van de slechtste seizoe nen die ik hier draai. Natuurlijk is het seizoen nog niet voorbij, maar ik zie niet in dat ik in twee weken m'n seizoen nog goed kan maken." Toch klagen niet alle ondernemers aan de kust. Jo Basting van camping De Lange Strink in Retranchement wil ze ker niet dramatisch doen over de zomer van 2005. „Het valt mij zeker niet te gen. We draaien op dit moment met een bezetting van negentig procent. Het is zeker geen topjaar, maar het is ook niet zo dat de gasten hier op de camping weglopen. Ach, het kan niet elk jaar ide aal zijn. Mensen gaan nu niet naar het strand, maar bezoeken markten en aller lei evenementen." Een van de evenementen in Cadzand is deze week het Staatscircus van Mos- kou-Holiday. „Ik gun de toeristen veel zon en ons veel regen", zegt cix'cusdirecteur Hans Mar tens lachend. „Want dan trekken wij veel publiek. Wat mij opvalt is dat ik dit jaar minder toeristen dan de voor gaande jaren in Cadzand zie i'ondlopen. Dat kan ik rustig zeggen, want we staan hier nu voor het zevende jaar met ons toeristisch prqgramma." De belangstelling in Cadzand voor het Staatscircus van Moskou-TIoliday is dit jaar groot, stelt pr-medewerker Johnny Lion. „Voor een circus is dit inderdaad heel goed weer. Het is een beetje ons weer. Vorig jaar hadden we hier tegen slag, toen het zo verschrikkelijk warm was dat we zelfs een dag niet gespeeld hebben. Dit jaar zit het ons mee. Onze tent, waar duizend man in kan, is vaak foto Wim Kooyman uitverkocht. De toeristen zitten dan wel niet op het strand, maar wel bij ons." Als vakantiegangers niet op het strand zijn te vinden, amuseren ze zich op de camping. Zoals de familie Heije uit Clin ge op camping Welgelegen in Cadzand. „Je kunt wel zeggen dat dit weer txiest is, maar er is nog zoveel meer te doen dan op het strand zitten: Je kunt fietsen of een strandwandeling maken", zegt Patlick. Droog „Of naar Brugge of de Gentse feesten gaan", valt zijn vrouw Sandra hem bij. „Je bent gewoon veel actiever dan wan neer het heel warm is. En ach, als je naar huis gaat, zit je ook in de regen." Daar kunnen Peter en Janine Saman uit Sint-Jansteen zich wel in vinden. „We komen hier al vijftien jaar", zegt Peter. „Dan heb jé er wel eens een minder jaar tussen. Ik ben al heel tevreden als het droog is. Dan kunnen we tenminste lek ker buiten zitten." Daar kan Janine zich wel in vinden. „En volgend jaar komen we toch weer naar Cadzand. Mooi weer of niet. Onze caravan staat er nu eenmaal," Zo'n dag is het dus in Cadzand. Een dag waarop de toeristen zich zo goed mogelijk ver maken. En hopen dat het morgen beter woi'dt. En die zomerblues? Ach, meer iets in de trant van Sophietje - zij dronk Ranja met een rietje - van Johnny Lion, dé zomei'hit van 1965. door René van Stee Geen natuurgebied Graauw DEN HAAG - De gemeente Hulst is niet verplicht een agrarisch gebied achter het bedrijf van F. van Campen aan de Zandbergsestraat in Graauw tot natuurgebied te bestemmen, zo heeft de Raad van State gisteren bepaald. De uitspraak is een tegenvaller voor Van Campen. Hij is het niet eens met de weigering van de gemeenteraad van Hulst en de provincie Zeeland om de agrarische bestem ming op een perceel van 18 hectaren te handhaven. Van Campen is eigenaar van de 18 hectaren en wil er een na- tuux-gebied van maken. Aanvankelijk leek de gemeente Hulst wel wat in het plan van Van Campen te zien. Omlig gende agrariërs echter zien de natuurplannen helemaal niet zitten omdat zij, zodra een gebied officieel een na- tuurbestemming heeft, daar rekening mee moeten hou den. Dat kan ten koste gaan van hun uitbreidingsplan nen. Volgens de gemeente van Pluist mag Van Campen een natuurgebied van zijn land maken, maar de bestem ming blijft agrarisch, zodat het terrein altijd weer omge ploegd kan worden. Plet feit dat Van Campen een subsi die kan krijgen van het ministerie van Landbouw en Na tuurbeheer voor de aanplant van bos maakt geen verschil. Dodelijk ongeval bestraft MIDDELBURG - De 58-jarige man uit gemeente Hulst had een forse voorrangsfout gemaakt. Daarvoor werd hij gisteren door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot 180 uur taakstraf en twee jaar rijontzegging waarvan een jaar voorwaardelijk. De man reed vorig jaar april over de N60 richting Hulst. Op het moment dat hij links af wilde slaan x-ichting de Hulster-weg, verleende hij geen voorrang aan een tegemoetkomende auto. Het gevolg was een fron tale botsing waar-bij een medepassagier van.de tegenlig ger het leven liet. Bij de verdacfite werd een alcoholgehal te van 1,2 promille geconstateex*d. De officier van justitie eiste veertien dagen geleden een werkstraf van 240 uur. De rechtbank kwam de man tegemoet omdat hij een blan co strafblad heeft en zelf ook onder het ongeluk heeft gele den. Bovendien x'eed de bestuurder van de tegemoetko mende auto zelf te hard waardoor het ongeval niet alleen aan de Hulstenaar was te wijten. Twee jaar voor verkrachting MIDDELBURG - Een 24-jarige man uit Vlissingen is gis teren door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor ontucht met een minderja rig meisje. De rechtbank achtte bewezen dat de man in de periode van augustus 2003 tot begin februari van dit jaar twee keer een zwakbegaafd meisje had misbruikt. De zaak kwam aan het rollen toen het meisje het tegen haar begeleidsters op school vertelde. „Door haar verstandelij ke handicap was ze niet in staat nee te zeggen, u. hebt mis- bi'uik gemaakt van haar beperkingen", reageerde de rechtbank. De man had bovendien kunnen weten dat ze nog minderjarig was. Tegen de man was vier jaar cel geëist. Bij de veroordeling werd rekening gehouden met eerdere geweldsdelicten. Portemonnee gestolen Zierikzee ZIERIKZEE - In een horecagelegenheid in Zierikzee is dinsdagavond een portemonnee gex-old. De 62-jarige eige naar had hem in zijn achterzak. In de portemonnee zaten pasjes, een geldbedrag en persoonlijke papieren. Met vereende krachten wordt het vliegtuig dal een noodlanding maakte in het vlas, weer netjes op de wielen gezet. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39