Wrevel over vergoeden tuinschade _1 _j i ij WM? Geef mij liever een geschikie baan! ONS LAATSTE UUR MET BRECHTJE PZC Kringloopwinkels zitten in zwaar weer ANGO maak(t) beter leven mogelijk! Zierikzees echtpaar neemt geen genoegen met regeling voor gevolg bodemsanering Burgemeester Veere die jeugd bindt donderdag 28 juli 2005 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het echtpaar Jan en Sjoukje van Dongen uit Zie- rikzee is uiterst ontevreden over de wijze waarop de provincie de schade aan hun tuin in de Mu- lockstraat wil afkopen. Volgens het echtpaar komt dat niet over een met eerder gemaakte afspra ken. De schade is het gevolg van werkzaamheden bij de bodemsa nering van de voormalige gasfa briek aan de Scheepstimmer- dijk. Tijdens het ontgraven van de bo dem op het te saneren terrein werd onder de tuin van de fami lie Van Dongen een teersloot ge vonden. Deze sloot is ontgraven, de verontreinigde grond werd af- gevoerd en het ontgraven tracé is weer aangevuld met schone grond en zand. Projectleider P. Brand van de provincie erkent dat de tuin van de Van Dongens gedeeltelijk ont manteld moest worden om deze werkzaamheden te kunnen uit voeren. Daarbij zijn ook planten en struiken verdwenen. „Die die nen door ons te worden ver- goed", aldus de projectleider in een brief aan de gedupeerden. Volgens Brand is de schutting aan de oostzijde van de tuin op kosten van de provincie vervan gen door een nieuwe schutting van hardhout, Ook werd de vij ver gegraven in de vorm zoals Van Dongen wilde en werd het terras herstraat in een afmeting die tweemaal zo groot is als voorheen. De provincie stelt voor de schade aan de tuin, die de bewoners in eigen beheer moéten herstellen, af te kopen met een bedrag van 3500 euro. „Bovendien zullen wij geen kos ten in rekening brengen voor het aanleggen van het grotere terras en de verbetering van de afscheiding", schrijft de project leider in zijn voorstel tot afhan deling. Het echtpaar neemt hier echter geen genoegen mee. Het had ge hoopt op een royalere schade loostelling. Van Dongen komt tot een aanzienlijk hoger schade bedrag van circa 5000 euro. In die berekening wordt ook be trokken het herstel van de scha de die aan de oprit zou zijn ont staan bij plaatsing van een con tainer. De projectleider van de provincie en de uitvoerder van Sagro weerleggen dat de oprit daardoor uit zijn verband zou zijn gereden. De familie Van Dongen gaat in elk geval niet akkoord met de voorgestelde schadevergoeding en dringt aan op een regeling waarbij de problemen tot ieders tevredenheid worden opgelost. door Rob Paardekam GOES - Het zijn moeilijke tij den voor de kringloopwinkel. De Branchevereniging Kring- loopbedrijven Nederland (BKN) luidt de noodklok en waar schuwt dat de omzet onder druk staat. De Bevelandse verkopers van tweedehands spullen beves tigen dat. Eén van hen stopt ex- zelfs mee. „Ik behaal er nog wel winst mee hoor, maar het loopt niet over", zegt N. Pankow van Kringloop Borsele in Heinkenszand. „Ik vind dat er geen sprake meer is van een goede beloning voor al het werk dat ik verricht. Daar om stop ik er in oktober mee." Pankow denkt dat de slechte economische situatie van het mo ment hem parten speelt. „Als ik vroeger ergens een huis leeg ging halen, kon ik ook de koel kast, de eethoek en de mooie gre nen kast meenemen. Nu hebben mensen die dingen vaak al via internet verkocht. In snap dat best, hoor. Als jij het financieel niet zo breed hebt en je kunt er door het op internet te zetten nog tachtig euro voor krijgen, geef je het niet aan de kringloop winkel." Ook H. de Kubber van Michel's In- en Verkoop in Goes klaagt over de slechte economie. „Het is niet zozeer dat mensen geen tweedehands spullen meer willen kopen, integendeel. Plet probleem is dat er nauwelijks aanvoer meer is. Mensen hebben minder te besteden en doen dus wat langer met hun oude meu beltjes in plaats van die naar hier te brengen." Ook de handel via internet - op websites als marktplaats.nl - is volgens hem negatief voor de kringloopwin kel. Waarom zou je immers nog een tussenpersoon opzoeken als je je spullen op het web recht streeks aan een ander kunt ver kopen? „En dan zijn er ook nog de zogenaamde rommelmarkten in bijvoorbeeld de Zeelandhal len", aldus de Kubber. „Die zijn voor particulieren, maar je moest eens weten hoeveel han- delax-en daar staan. En die beta len mooi geen btw." Pankow, van de kringloopwin kel in Pleinkenszand, zegt dat de mensen hun goede spullen verkopen via internet en hij steeds vaker de rommel ki*ijgt. „En dat terwijl ik toch echt wel twintig tot dertig goede items moet hebben, wil het de moeite lonen om met twee man een huis leeg te gaan halen. Laatst was ik nog bij een echtpaar dat ik goed ken. Ze hadden een bank voor me. Nou, het was echt niks meer. Maar je moet wel sterk in je schoenen staan om tegen zul ke mensen te zeggen dat je het niet meeneemt.Pankow ziet de toekomst voor de kringloopwin kels somber in. „Ik krijg geen subsidie, maar eigenlijk kan je het alleen op die manier nog overeind houden", zegt hij. „Ge meenten die de activiteiten van de kringloopwinkel zinvol vin den, zouden eens moeten over wegen om daar een paar centen aan te besteden. H. de Kubber van Michel's In- en Verkoop in Goes klaagt over de slechte economie. „Het is niet zozeer dat mensen geen tweedehands spullen meer willen kopen, integendeel. Het probleem is dat er nauwelijks aanvoer meer is. foto Willem Mieras door Maurits Sep DOMBURG - Wie burgemeester van Veere wil worden, weet op 1 september waaraan hij of zij moet voldoen. Dan zal de pro fielschets van de gemeenteraad bekend zijn. De burgemeester moet op 1 januari 2006 begin- De tijd dringt in Veere. Burge meester A. de Bi'uijn vertrekt op 1 oktober en drie maanden latei- moet de opvolger al aan de slag gaan. In de tussentijd neemt lo co-burgemeester W. van Taten- hove de honneurs waar. Alle gemeenteraadsfracties moe ten vanwege die tijdsdruk in de zomervakantie doorwerken. Vol gens K. Houmes, die als nestor van de gemeenteraad het presi dium voorzit, moeten de fracties op 8 augustus hun eisen indie nen. Die bouwstenen worden samen gevoegd tot een profielschets, waarover de gemeenteraad over eenstemming moet bereiken. Het resultaat wordt eind augus tus voorgelegd aan commissai-is van de koningin W. van Gelder. Schaap Zoals gebruikelijk zoekt ook Veere het schaap met vijf poten. En misschien nog wel meer, zegt W. Bartels van de fractie Dorps belangen en Toerisme Veere. „Voor een kleine gemeente als Veere is soms een duizendpoot gewenst. Iemand die kan leiding geven aan het hele spul. De raad en het college, bedoel ik. Ie mand ook, die zich smetteloos in de gemeente kan bewegen. Een burgemeester komt nooit brandschoon uit de strijd tevoor schijn, maar het is wel plezierig als hij of zij een goede toegang heeft tot eenieder. Bartels is één van de weinige raadsleden die al een voorschot durft te nemen op de profiel schets. Iemand die ontwikkelin gen kan aanslingei-en, zoekt hij. „In het toerisme bijvoorbeeld, waar dertig tot veertig procent van de Veerenai-en van moet - eten." Iemand die in staat is jon geren aan Veere te biflj „Want ik zie de gemeente snf verouderen." Voeling met het bedrijfsleven j ook voor de SGP van belas zegt fractievoorzitter K, Hou mes. „Zowel de recreatie als het ge wone bedrijfsleven hebben ee; impuls nodig. De nieuwe burgi meester moet Veere duidelijkoj de kaart zetten. Hij/zij moetd economische en zelfstandige toe komst van Veere verder uitbot] wen. Overigens wel in goedebai monie met Middelburg en Vlis singen." Als SGP'er kan en wil Houd er niet omheen dat de burg] meester een religieuze ach® grond moet hebben, of'tenmiij ste 'een christelijke levensovl tuiging' moet hebben. Gezien j bevolkingssamenstelling m Veere is dat onvermijdtff vindt hij. Eigen visie Hij of zij moet zich minsta kunnnen inleven in de religiei ze beleving van de Veerenara meent ook K. Wouters-Jongt pier, fractievoorzitter van he CDA. Dat volgt bijna automa tisch uit haar verlangen dat d burgemeester 'met beide bene in de samenleving staat'. Net al haar SGP-cOllega hecht de chris ten-democrate aan een persoo die zich wil inspannen voord economie, het toerisme en d landbouw; met haar DTV-colle ga deelt zij de aandacht voord jeugd. Wat dat allemaal beti kent voor het profiel van a nieuwe burgemeester: „Hij/z moet passen bij de ambitie va Veere, moet die willen uitdra gen maar moet ook een eigen vi sie op Veere hebben." En omdat Middelburg in has den is van de WD en Vlissingei een PvdA-burgemeester heeft ligt het voor Wouters-Kleins pier voor de hand dat Veere vaj het CDA blijft. Dat hoeft vw Bartels niet per se. „Dat ligt misschien voor dj hand, maar kwaliteit weeg voor mij zwaarder politiek kleur of religiositeit." "Ten onrechte zijn honderdduizenden arbeidsgehandicapten afgeschreven. Ze kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-lid. De Algemene Nederlandse Gehandicap ten Organisatie (ANGO) is de grootste belangenorganisatie van, voor en door mensen met een functiebeperking of chronische ziekte. Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- gave, uitkeringen, zorg en hulp, woning aanpassingen, ven/oer of lotgenoten contact... Kom op voor je belangen! Word nu lid! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 Fax (033) 465 43 53 Internet: www.ango.nl E-mail: info@ango.nl (Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisatie van ANGO, kijk op www.handicap.nl Vorige week namen we afscheid van Brechtje. Ze keek nog een keer om voordat ze in de Waddenzee verdween. Een paar maanden geleden was ze bijna dood. We vonden haar op het strand, vermagerd en vervuild. We maakten haar schoon en hielpen haar met eten, totdat ze onze hulp niet meer nodig had. Dat was de dag dat we Brechtje naar de Waddenzee brachten. Terug naar huis. STEUN ZEEHONDENCRÈCHE PIETERBUREN. GIRO 8020. T' fpv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 36