>zc RBC is nog volop in opbouw Goes speelt tegen Royal Antwerp Perdaen kijkt uit naar NK waterskiën I: HWW17ITTO VIER DAGEN Company FEESTVOORDEEL )olf Roks stuit zaterdag met Roosendaalse eredivisieclub op Kloetinge Veel interesse voor wielerronde Biervliet 249,- "00' 99 I "a" 89,- ™°r 45 69,--39. QeCtdbuitiO-n time! BelCompany bestaat 10 jaar. Als grootste - onafhankelijke - winkelketen voor mobiele telefoons en accessoires vieren wij dat met heel veel verrassend voordelige feestaanbiedingen. Een heel jubileumjaar lang! Kies dus nu weer voor keuze extra voordeel en kom snel! Want het voordeel is groot en OP=OP! donderdag 28 juli 2005 17 I0ES - De voorbereiding van BC verloopt tot nu toe moei- jam. De Roosendaalse eredivi- ieplocg ging in de oefencampag- onderuit tegen de amateurs an Be Quick'28, Haarlem en Ipnrta. Reden voor paniek is er [liter nog niet. „We wisten van ivoren dat de voorbereiding iel eens lastig zou kunnen wor- |tn", zegt trainer Dolf Roks. jk maak me geen zorgen om je resultaten." De oefenmees- jriiitDreischor speelt zaterdag iel RBC een oefenwedstrijd in liegen Kloetinge. IBC heeft er inmiddels ruim Ine weken van de voorberei- Sng op zitten. Dat de resultaten o het spel nog niet om over aar huis te schrijven zijn, heeft ide ogen van Roks aanwijsba- eredenen. De selectie van RBC fordt achtervolgd door blessu- ïleed. Daarnaast is de leiding iog volop bezig om de selectie ,p peil te brengen. Zo werd gis- tren Ali Elkhattabi nog aan de joep toegevoegd. De 28-jarige bits wordt gehuurd van AZ. jk heb nog niet met een vaste iern, een uitgebalanceerd team ainnen oefenen", stelt Roks. Elke week verandert er wel tal. Ik klaag niet hoor, want ik rist dat dit kon gebeuren. RBC toet het hebben van spelers die lij topclubs buiten de boot val- tn, Als je die meteen wilt heb- ben, betaal je óf de hoofdprijs óf ie topclubs laten ze nog niet laan. Nu de voorbereiding wat rcrder is, wordt er bij de top- lubs duidelijk wie overbodig ajnen kunnen we zaken doen." Ikhattabi werd dus gisteren ,astgelegd. Op het verlanglijstje irijken nu nog een verdediger m een aanvaller. „Als we erin dagen om nog twee spelers te ha len, hebben we voor RBC-be- pippen een héél aardig elftal, 31 dat allemaal binnen ons be- schikbare budget", constateert Roks tevreden. „Ik heb dan een ilectie van 23 man, 20 veldspe- endrie keepers." )e doelstelling van de clublei- is om komend seizoen vrij te blijven van degradatiezorgen, Er wordt gemikt op een twaalf de tot vijftiende plaats. „Als we dat redden, hebben we een goed seizoen gedraaid", vindt Roks. „Je kunt wel gaan roepen dat je voor Europees voetbal gaat, maar dat is niet reëel. We heb ben één van de laagste begrotin gen (zeven tot acht miljoen eu ro) in de eredivisie." De wedstrijd van zaterdag tegen Kloetinge is de laatste van de oe fencampagne. Daarna volgt de bekerwedstrijd tegen Gemert (6 augustus) en ruim een week la ter begint RBC de competitie met een uitwedstrijd tegen FC Groningen. Roks: „Ik had eigenlijk tegen Kloetinge al met een vaste kern willen beginnen, maar dat halen we niet. Vanaf volgende week maandag moet de zaak op de rails komen te staan. Dan ga ik trainen met de groep, waarmee ik de competitie inga." Of Ali Elkhattabi zaterdag op het Wesselopark in Kloetinge al is te bewonderen, is nog onze ker. De speler moet nog wat za ken in Alkmaar afhandelen en Roks speelt met de gedachte om hem komend weekeinde 'vrijaf te geven. Van de aanwinsten zul len Akram Roumani (Marok kaans international), Jorge Acu- na (gehuurd van Feyenoord) en Edgar Marcelino (huurling van Sporting Lissabon) wel in actie komen. Ook Frits Paap krijgt speeltijd. De 18-jarige midden velder, die afkomstig is uit Serooskerke, heeft bij RBC een opleidingsplaats gekregen en mag gedurende het seizoen met de eerste selectie meetrainen. „Hij is een goed ventje", stelt Roks. „Hij heeft een goede men taliteit, maar moet nog door groeien. Voor Kloetinge wordt het de eer ste oefenwedstrijd. De hoofd klasser is één week in training. De Beveland'se club telt acht nieuwelingen (Jaco van der Schee, Giovanni Siereveld, André Siereveld, Benjamin Ver west, Padden van de Water, Ro nald Zwager, Regilio Pinas en Rutger Kooman). Het duel in Kloetinge begint om 17.00 uur. RBC-middenvelder Frits Paap (links) krijgt zaterdag speeltijd in het oefenduel met Kloetinge. foto Robert van den Berge door Jan Dagevos GOES - Goes speelt zaterdag een bijzonder oefenduel. De zon dag-derdeklasser treft op sport park Het Schenge de oudste profclub van België, Royal Ant werp FC. De wedstrijd begint om 19.00 uur. De wedstrijd is totstandgeko men dankzij de inspanningen van Kees Dorrepaal. Hij is nauw betrokken bij de voetbal vereniging Goes en onderhoudt contacten met de manager van Royal Antwerp FC. Dorrepaal wist de Belgische club te strik ken voor een oefenduel. Royal Antwerp Football Club werd in 1880 opgericht en stond aan de wieg van het Belgische voetbal. De club heeft een rijke historie, werd vier kampioen van België, won tweemaal de na tionale beker en was ooit fina list in de Europacup voor beker winnaars (1993, 3-1-verlies te gen Parma). Tegenwoordig moet Antwerp met veel minder genoegen ne men. De club komt sinds 2004 uit in de tweede klasse. Wel maakt FC Antwerp nog altijd naam door een samenwerkings verband te onderhouden met Manchester United. In het ka der hiervan spelen beide clubs volgende week woensdag in sta dion de Bosuil een oefenwed strijd. Voor het zover is trekt Antwerp echter eerst naar Zeeland. De ploeg van hoofdcoach Regi van Acker maakt er zaterdag een dagje uit van en speelt in de avonduren tegen Goes. Een dag later moet de selectie in Antwer pen aantreden voor de jaarlijkse fandag. Speciaal voor deze ontmoeting heeft Goes wat eerder dan nor maal de draad opgepakt. De equipe van de trainers Romeo van Aerde en Jack Wijnands is sinds dinsdag in training. Het is de bedoeling dat er in totaal drie keer wordt getraind, zodat Goes redelijk voorbereid aan de aftrap verschijnt. Goes heeft achttien spelers tot zijn beschik king. De ontmoeting op sport park Het Schenge begint om 19.00 uur. Waterpolosters tiende bij WK MONTREAL - De Nederlandse waterpolosters zijn als tiende geëindigd bij de wereldkampioenschappen in Montreal. De ploeg van bondscoach Paul Metz verloor in de strijd om de negende plek na verlenging met 11-10 (2-1 1-4 3-1 2-2 1-2 2-0) van Cuba. Na de tweede periode leid de Oranje nog met 5-3. In de laatste periode brachten de Cubaanse vrouwen de stand op 8-8 waardoor een verlen ging uitsluitsel moest brengen. Cuba wist daarin een doel punt meer te maken. Yasmin Smit was topscoorster bij Nederland met drie treffers. ANP Nederlaag volleybalsters Oranje GUBA - De Nederlandse volleybalvrouwen hebben giste ren op het kwalificatietoernooi voor de World Grand Prix 2006 verloren van Rusland. In Azerbeidzjan verloor Oran je met 3-1 (29-27 22-25 25-19 25-11). Het was voor Neder land de tweede wedstrijd van het toernooi. Dinsdag won de formatie van bondscoach Avital Selinger nog met 3-Ö van Roemenië. Door de nederlaag tegen Rusland moet Oranje de derde wedstrijd, tegen Polen, winnen om de hal ve finale van het toernooi te halen. Ogenschijnlijk een zware opgave: Polen won eerder al met 3-2 van Rusland. ANP Ruckstuhl getroffen door tekenbeet PAPENDAL - Meerkampster Karin Ruckstuhl beslist pas over enkele dagen of het zin heeft deel te nemen aan de WK atletiek. De atlete is twee weken geleden gebeten door een teek. Bij Ruckstuhl is vervolgens de ziekte van Lyme vastgesteld. Ruckstuhl wordt inmiddels behandeld met een antibioticakuur. „Die slaat goed aan. Ik voel me niet ziek. Mijn voorbereiding op de WK is nauwelijks ver- stoord, want ik had voor deze periode toch rust ingelast. Als de scherpte en het coördinatievermogen goed zijn, reis ik gewoon af naar Helsinki. Anders niet. Ik ga mezelf niet lopen frustreren." Ruckstuhl is pas drie dagen bezig met de kuur tegen de ziekte. Ruckstuhl verbeterde in mei het Nederlands record. Ze bracht het op 6318 punten. ANP Ook Almaty wil Winterspelen 2014 ALMATY - De Kazachstaanse stad Almaty stelt zich kan didaat voor de organisatie van de Olympische Winterspe len van 2014. De voormalige hoofdstad van Kazachstan is de zesde stad die zich concreet in de strijd mengt. In 2007 wijst het Internationaal Olympisch Comité de organisatie' toe. De Russische stad Sotsji kwam maandag op de prop pen met de kandidatuur, terwijl eerder Sofia (Bulgarije), Pyeongchang (Zuid-Korea), Salzburg (Oostenrijk) en Tbi lisi (Georgië) zich hadden aangemeld. AFP/ANP Wiersma in Nederlands damteam RHEDEN - Dammer Harm Wiersma (53) maakt tijdens het WK voor landenteams, dat van 17 tot en met 25 sep- tember in Italië wordt gehouden, zijn rentree in de Neder- landse ploeg. Het is negen jaar geleden dat de achtvoudig nationaal kampioen zijn land vertegenwoordigde. Naast Wiersma komen ook Rob Clerc, Alexander Baljakin en Kees Thijssen in actie. Het Nederlands team gaat in Italië voor goud; de grootste concurrent is Rusland. ANP !elijkspel voor ugdploeg ES - Het Nederlands ama- elftal voor spelers onder 16 heeft op de Koninkrijksspe- op Curasao in zijn derde 1 een gelijkspel behaald. De :g van coach Frans de Kat im tegen de Nederlandse An- n niet verder dan 1-1. nje deed het daarmee wel be- dan eerder in het toernooi. in de eerste wedstrijd ston- beide teams tegenover el- r. Toen zegevierden de Antil- (1-0). Nederlandse selectie, waar- ook Frank van Kouteren van leuzens Boys behoort, moes- wel van een achterstand te- tomen. Vijf minuten voor kwamen de Antillen op rsprong. Halverwege de ede helft trok Vincent van Berg de stand gelijk, speler van Excelsior Maas- s scoorde ook al in het vori ge duel. Toen won Oranje onder tijaar nipt van Aruba: 2-1. Mar- |fl> Luksen (LRC) nam in dat iuel het andere doelpunt voor ijn rekening. De nationale amateurselectie peeft zich ten doel gesteld om de finale te halen, die in het bijzijn Rn koningin Beatrix zal wor tel gespeeld. De eindstrijd is norgen. jöe nationale basketbalploeg, «aarvoor Dorde Karadzic yan SC Vlissingen uitkomt, won tij- iens de Koninkrijksspelen van feNederlandse Antillen: 67-59. door Peter Snelders TERNEUZEN - De spanning neemt toe in huize Perdaen in Terneuzen nu het NK waterskiën voor junioren nadert. Be grijpelijk, want Roy Perdaen is een kans hebber op goud. De titelstrijd wordt ko mend weekeinde in het Brabantse Han del gehouden. Vader Frank Perdaen en de vijftienjarige hoofdrolspeler praten veel over de titel strijd, maar wagen zich niet aan boude uitspraken. Ze staan met beide voeten op de grond. „Je kunt wel allerlei prognoses maken, maar in deze tak van de sport is dat kof fiedik kijken. Normaal gesproken zal Roy wel bij de eerste drie eindigen in het overallklassement. Een foutje is echter snel gemaakt. Vergeet niet dat die jon gens op zo'n NK onder grote druk staan. Het is een zeer technische sport, waarin één foutje fataal kan zijn", zegt Frank Perdaen. Roy Perdaen knikt bevestigend en voegt er aan toe: „Je kunt een NK niet met de gewone wedstrijden vergelijken. Er staat veel meer op het spel. Tijdens de regulie re wedstrijden heb ik al last van span ning. Daar kan ik wel mee omgaan, maar die valt toch pas echt van me af als alle onderdelen achter de rug zijn." Vader Perdaen twijfelt er niet aan dat op het NK deelnemers in de fout gaan. „Tij dens de reguliere wedstrijden hebben de meeste deelnemers de nervositeit groten deels onder controle. Maar op een ,NK ligt dat toch anders. Vorig jaar ging het grootste talent Danny Vos al meteen in de slalom onderuit. Dan kun je een hoge Roy Perdaen heeft zich in vier jaar tijd opgewerkt naar de top. klassering in het overallklassement ver geten." „Ik moet zeggen dat Roy tot nu toe juist in zulke wedstrijden erg goed met de druk omgaat. Het is ook daaraan te danken dat hij tijdens de laatste twee Nederlandse kampioenschappen knap presteerde. Als aspirant werd hij derde op de slalom, tweede op de figuren en vierde op het springen. Dat was goed voor de derde plaats in het overallklasse- ment. Vorig jaar deed hij het als eerste jaars junior nog beter met respectievelijk de eerste, tweede en derde plaats. Toen foto Camile Schelstraete werd hij tweede in het eindklassement." Roy Perdaen geldt als een groot talent. Binnen de vier jaar dat hij serieus bezig is, heeft hij zich opgewerkt naar de natio nale top. Ónder niet altijd even gunstige omstandigheden heeft hij in die periode al veel trainingsuurtjes afgewerkt en aan zijn techniek geschaafd. Braakman „Nederland is niet echt een waterski land. In Frankrijk en Spanje zijn bijvoor beeld de weersomstandigheden veel be ter en kun je vrijwel het gehele jaar bezig zijn. Trainen doe ik hier op De Braak man. Dat is niet altijd even ideaal. Als er veel wind staat, is het eigenlijk onbegon nen werk. En wind staat er hier in Zee land vrijwel altijd... Daarnaast heb ik niet de beschikking over een schans, zo dat het springen er veelal bij inschiet. Om onder meer professionele leiding en onder betere omstandigheden te trainen wijk ik geregeld uit naar het buitenland. Daar hangt uiteraard een prijskaartje aan. Daar staan mijn ouders grotendeels garant voor. Gelukkig heb ik dit seizoen ook een sponsor (Den Bol Watersport uit Kerkdriel) gevonden. Zij bekostigen een groot deel van mijn materiaal. Dat is mooi meegenomen." Dit seizoen heeft hij er al twee trainings stages in Frankrijk (Reims en Gravon) en zelfs ééntje in Amerika (Orlando) op zit ten. Daarnaast werd hij uitgenodigd voor een viertal bondstrainingen. Dat al les heeft er toe bijgedragen dat zijn tech niek opnieuw verbeterd is. De resultaten zijn er dan ook naar. „Ik mag zeker niet mopperen. Tijdens de wedstrijden heb ik goede resultaten neer gezet en ruimschoots aan de limieten voor deelname aan het EK in Zweden vol daan. Dit weekeinde, na het NK, krijgen we te horen wie er allemaal afgevaardigd worden. Van dat kampioenschap in Zwe den begin augustus verwacht ik presta- tief gezien nog niet veel. Als ik de finale haal, ben ik dik tevreden. Ik zie het als een leerproces. Volgend jaar, in mijn laat ste seizoen als junior, wil ik wel een goe de prestatie neerzetten op het EK. In dat jaar wordt eveneens het WK gehouden. Ook dat wil ik voor geen goud missen." door Jan Roovers BIERVLIET - Het wielerco- mitè Biervliet houdt zaterdag de 62e Ronde van Biervliet voor elite- en neo-amateurs. Het stratencriterium, met start en finish in de West straat, krijgt een internatio naal rennersveld aan het ver trek. Het startschot wordt om 18.30 uur gegeven. Dat de organisatie met bijzon der veel genoegen terugkijkt op de voorbereiding moge dui delijk zijn. „In het verleden konden we na de voorinschrij ving meestal zo'n veertig ren ners op de deelnemerslijst zet ten, nu zitten we daar met meer dan vijftig een heel eind boven", zegt Wilfried de Krij ger. Selectief De grote animo heeft hem niet verrast. „Zo zoetjesaan is in het peloton wel bekend dat Biervliet niet alleen over een selectief parkoers beschikt, maar dat er ook een paar eu ro's te verdienen zijn." In dat verband noemt De Krijger een leidersprijs, een drieron- den-klassement en een goed gevulde premiepot. Met de deelname van een aan tal Belgen, enkele Litouwse renners en ook nog enkele Au stralische amateurs krijgt de ze editie een internationale uitstraling. „We hebben er echt alles aan gedaan om een aansprekende bezetting van de koers te krijgen", geeft De Krijger de organisatie in het algemeen en Gerard Provoost („hij zorgt ervoor dat de cen ten binnen komen") in het bij zonder een schouderklop. Het rennersveld, dat zestig ronden moet afleggen, mag er zijn. De opvolger van de Belg Hans Ardeel, de winnaar van vorig jaar, komt uit een gezel schap critei'iumrijders pur sang. Zo komen onder anderen Wilf ried Bastiaanse, Tom Cordes, Wally Buurstede, Peter Woes- tenberg, Werner van Zimme- ren, Cavin Bates, Martijn Sim ons en Rob Meiland in actie. Van Zeeuws/ Brabantse zijde staan Frangois Franse, Mare Blok, Rico Kruijt, Niek Rent meester, Richard Slabbe- koom, Wilco Jonker, Eric Ver- eecken, Davy Dubbeldam en Danny Schaut aan het ver trek. De 62e Ronde van Biervliet wordt zaterdag verreden en gaat over een afstand van 80 kilometer. advertentie VOORDELIG VAST BELLEN! 30,- FEESTVOORDEEL! PROFOON PDX-1100 20 nummerweergave geheugens tot 300 meter buitenshuis bereik 150 uur standby en 6 uur spreektijd FVoFoorï Max. 1 per klant en niet voor handelaren 19,! GOEDKOPER FILMS KIJKEN KAN NIET! 150,- FEESTVOORDEEL! PHILIPS TELEVISIE MET INGEBOUWDE DVD SPELER Heel veel kijkplezier voor een ongelofelijke prijs! OP=OP PHILIPS Max. 1 per klant en niet voor handelaren 't voor handelaren HU Max. 1 per klant en niet voor handelaren en nipt vnnr hanrielarpn Max. 1 per klant en niet voor handelaren Www.belcompany.nl Aanbiedingen geldig t/m 31 juli 2005; vraag in de winkel naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. 10 jaar alle netwerken. 10 jaar alle toestellen. 10 jaar alle vrijheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29