Tram stoomt op naar Schouwen Nieuw bord wijst mensen bij ramp in tunnel de weg Olievlek in Vlissingse buitenhaven Dubbele winst Christel Moens en Niels Janse Bielzenactie RTM-trammuseum voor doortrekken spoor slaat aan door Sandra van de Vreugde MELISKERKE - Het komt wel vaker voor dat een sjezenrijder een boerin uitnodigt uit één van de omliggende dorpen om mee te rijden in de sjees. Dat deed ook Niels Janse uit Zoutelande die dinsdag en gisteren in Zoute lande en Meliskerke meedeed aan de wedstrijden. Hij nodigde nipt de minste uit, want hij reed met de Aagtekerk- se Christel Moens. Zij was goed voor twee overwinningen op rij. In Meliskerke staken Janse en Moens 56 van de 57 ringen en werden zij onbedreigd de win naar. De winnaars van vorig jaar, Lou Vos en Ingeborg Ver- rips, moesten nu kampen om de tweede plaats met Ilona Janse en Marcel Clarisse. In de kamp waren Lou Vos en Ingeborg Ver- rips de beste. De rode lantaarn voor de laatste plaats was voor Kees Wisse en Cornelia Koppe- jan met 28 ringen. Een dag later in Zoutelande was het een zeer spannend wedstrijd verloop. Dit keer leken Lou Vos en Ingeborg Verrips moeiteloos op de overwinning af te gaan. Met nog drie ronden in het voor uitzicht stonden zij één ring voor op Christel Moens en Niels Janse en outsiders Christel Fran- ckè en Jan Wisse. In die laatste beurten liet Ingeborg Verrips toch nog twee ringen hangen en de anderen niet, zodat het een kamp werd tussen de beide Christels om de titel. Van de 7S te steken ringen hadden beide boerinnen er 72 gestoken. De32 mm. en de 26 mm. brachten geen beslissing, zodat de 20^ ring er aan te pas moest komen. Christel Moens werd door Niels Janse keurig op de juiste plaats gestuurd, om zo de kleiner», gen goed te kunnen steken. Zij stak alle vier de ringen, een pms. tatie van formaat. Toen werd de spanning te veel bij Christel Francke. De eerste twee ringen liet ze allebei hangen. De laatste twee stak ze toch nog in om de eer te redden, maar de beslis- sing was al gevallen. Christel Moens en Niels Janse wonnen beide wedstrijden op; rij. Met 71 ringen eindigden L«( Vos en Ingeborg Verrips op de derde plaats. Piet Lievenseen Yvonne Passenier kregen dero de lantaarn met 28 van de 76ne gen. Agenda ZRV Zaterdag 30 juli, ringrijden vieide klas en vrije wedstrijd op het Be!- lamypark in Vlissingen van 8H: tot 18.00 uur. Maandag 1 augus tus, sjezenrijden aan de Zuidstiaaj in Westkapelle van 17.00 tot 20.31 uur. Dinsdag 2 augustus sjezermj] den op het Bellamypark in Vlissui- gen van 13.00 tot 19.00 uur. Woens-, dag 3 augustus sjezenrijden ia; Oostkapelle in de Dorpstraat va 16.30 tol 20.30 uur. agenda STREEKACTIVITEITElf GRIJPSKERKE - Verenigingsgeboj. aan de Kerkring, 15.30 - 16.30 uur» wegen voor 55+; MIDDELBURG - Wandelkerk, 13| uur: Middelburgs kerkenpad, wande ling olv een gids langs diverse kerker; Kerken onder de Lange Jan, 15.M- 15.30 uur: miniconcert; Molen De Hoep, 18.30 - 19.15 uur: gratis muzieklessen; voor kinderen; Oostkerk, 12.30-13$ uur: pauzeconcert; OOST-SOUBURG PalazzolïhuisOran jeplein 41, 10.00 - 12.00 uur: Creatiïi*: activiteiten; VLISSINGEN - Petruskerk, 9.30 d 55+ yoga; VROUWENPOLDER SubtropixM tuin, Fort den Haakweg 28, 10.00-23$ uur: Pasar Malam; ZOUTELANDE - Catharinakerk, M brordusplein, 19.30 - 21.00 uur: Inlotp] concert. Vrolijke dag in Domburg DOMBURG - Verschillen de clowns lopen woensdag 3 augustus door de hoofd straat van Domburg. Ze delen snoepjes uit en maken figuren van ballon nen. Kinderen kunnen door de clowns geschminkt worden en er zijn spelletjes te doen. Een springkussen zorgt voor extra vermaak. Een wandelend clowns-or kest trakteert bezoekers op muziek. Kids Day Clown Around wordt gehouden van 11.00 tot 19.00 uur. donderdag 28 juli 2005 wl4 door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Mogelijk nog dit jaar wordt het tram spoor van het Zuid-Hollandse De Punt West bij Ouddorp door getrokken naar Zeeuws grondge bied. De tram stoomt op naar Schouwen-Duiveland. De biel zen-sponsoractie voor het door trekken van het spoor slaat aan. Afgelopen voorjaar werd, als on derdeel van de doortrekking van het spoor naar de Middel- plaathaven bij Scharendijke, ëen tramovergang gemaakt bij Port Zélande. Dat betekende dat de toegangsweg tot het va kantiepark doorsneden moest worden. Dat had nog aardig wat voeten in de aarde. Eerst moest het werk wegens aanhoudende sneeuw en vorst gestaakt wor den en vervolgens kwam bij de hervatting van het graafwerk een enorm brok beton tevoor schijn dat weggehaald moest worden. Dat lukte pas nadat het brok be ton in verschillende stukken was gebroken. Daarna werd driehonderd meter cunet (funde ringssleuf) gemaakt voor het doortrekken van de tramrails. Half maart lag de overweg erin en kon de toegangsweg tot va kantiepark Port Zélande weer opengesteld worden. Vanaf het punt waar men nu - voorlopig - gestopt is, is het nog zo'n kleine kilometer naar de Middelplaat- haven. De reeds gerealiseerde eerste driehonderd meter heeft het trammuseum uit eigen zak be taald, maar om het resterende traject te financieren startte het trammuseum vorige maand een bielzenactie. Voor 15 euro per stuk kunnen belangstellenden spoorbielzen 'sponsoren' en van die mogelijk heid wordt grif gebruik ge maakt, zegt voorzitter van de trammuseumstichting R. Sparre- boom. „Van de 1400 bielzen die we no dig hebben voor het doortrek ken van de baan zijn er nu zo'n 1000 gesponsord." Wie dat wil kan een biels kopen. De biels wordt niet zijn of haar eigen dom maar krijgt wel een uniek - tot de sponsor te herleiden - in roestvast staal gestanst num mer. Er is echter, stelt Sparre- boom, meer nodig dan louter bielzen. „Het is de bedoeling dat er aan de Middelplaathaven een perron komt voor de tram dus we hebben ook nog beton nen keerwanden nodig." Om de tramlijn door te kunnen trekken naar de Middelplaathaven heeft de trammuseumstichting met verschillende overheden te ma ken. Voor 525 meter trambaan is een vergunning van de ge meente Goedereede nodig. De resterende 400 meter is op grondgebied van de gemeente Schouwen-Duivelapd. Bij beide gemeenten is vergunning aange vraagd en in behandeling. Spar- reboom hoopt binnen enkele we ken duidelijkheid te hebben over die vergunningen. Daarbij gaat hij er vooralsnog vanuit dat de vergunningen afgegeven worden en de tramlijn doorge trokken. „Als de vergunningen eenmaal binnen zijn kan het al lemaal vrij snel gaan." door Cyril Rosman DORDRECHT - Op de dag dat een Franse rechter straffen uit deelde aan de mensen die verant woordelijk waren voor de brand in de Mont Blanc-tunnel in 1999, presenteerde Rijkswater staat het nieuwe Nederlandse systeem voor vluchtweg-beweg wijzering in tunnels. Rijkswaterstaat heeft besloten samen met TNO een nieuw sys- 'téem te ontwikkelen voor de be wegwijzering van het vluchtsys- tèem. Dat is nodig omdat uit tes ten blijkt dat veel automobilis ten geen idee hebben wat ze moeten doen bij een tunnel brand en dus maar in de auto blijven zitten. Als ze er al uit kwamen, liepen ze de vluchtdeu- rén voorbij omdat die niet ge noeg opvielen. Rijkswaterstaat presenteerde het nieuwe systeem gisteravond in de Drechttunnel bij Dord recht. Die tunnel is onlangs gere noveerd en dient als proefpro ject. De bedoeling is dat alle Ne derlandse tunnels voor 2014 het zelfde systeem gebruiken. Dat komt erop neer dat op de wanden plakkaten van meer dan een meter breed komen met daarop een vluchtend mannetje en de afstand tot de volgende nooduitgang, dat alle vluchtdeu- ren groen geschilderd worden, dat die deuren een soort groene kerstverlichting krijgen waar door ze altijd te vinden zijn, dat er door de hele tunnel heen ver lichting aan de wanden komt die leidt naar een deur en dat er boven elke deur een speaker komt. „Uit die speaker komt dan een geluid dat mensen naar de deur toe leidt en ze niet af schrikt", aldus ingenieur E. Worm van Rijkswaterstaat. De Westerscheldetunnel is een ander verhaal. Die tunnel wordt privaat geëxploiteerd en valt niet onder Rijkswaterstaat. Worm: „Maar die tunnel is zo nieuw, daar hebben ze al deels meegelift op deze ontwikkelin gen. Het is daar prima in orde." VLISSINGEN - Het is geen calamiteit, verzekerde de brandweer, En hoewel de olievlek keurig op het water bleef liggen, moest de brandweer wel een oliescherm bij de wallen plaatsen. De vlek was gisteravond gemorst door Petro Plus. in de buitenhaven van Vlissin gen, toen daar een schip werd geladen. „Bij het leegblazen van de leidingen bleek daar nog wat olie in te zitten. Dat lekte vervolgens. Een bootje van Rijkswaterstaat heeft de vlek later in iets langer dan een uurtje opgeslurpt", vertelde Erwin Broerse, officier van dienst. De vlek heeft uiteindelijk geen flora of fauna beschadigd. foto Lex de Meester Door het unieke Anti-shake systeem altijd scherpe foto's. ELDERS 1049.- ELDERS m 729.- iqpM Gratis CF-256Mb card bij Canon-registratie en tot 150,- korting bij aanschaf van een Canon accessoire. ELDERS 299.- ELDERS 799.- Direct opnemen en afspelen op DVD. SONY DCR-DVD92 Videocamera voor rechtstreeks opnemen op DVD Voorzien van Carl Zeiss 20x optische zoomlens, 2.5" LC-Display, actief Nederlands menu met 3D animatie en batterij info, Super Nightshot en Super Steady Shot. Digitale reflexcamera met 8.0 Megapixels Diverse belichtingsprogramma's, CMOS supersensor, autofocus, optische zoeker, ingebouwde flitser, sluitertijd van 30 tot 1/4000 sec. en 1,8"TFT LC-Display. De camera is handmatig instelbaar en heeft de optie Direct Print met fotoprinters. De camera wordt' met origineel 18-55 objectief geleverd. Digitale camera met 8.0 Megapixels 7x optische zoom, ingebouwde flitser, diafragma/sluitertijd voorkeuze, geavanceerd autofocussysteem, macrofunctie, belichtingsprogramma's, 4x digitale zoom, TFT LC-Display en Pictbridge ondeirteuning. Digitale compactcamera met 4.0 Megapixels Ingebouwde flitser, diverse belichtingsprogramma's, 4x optische zoom, macrofunctie, TTL-autofocus, optische zoeker, LC-Display, rode-ogen- reductie, digitale effecten en beeldindex datum/tijd. Compatible met alle Nikon objectieven. ELDERS 399.- ELDERS 449.- ELDERS ELDERS M %M m KODAK C330 fL Ditgitale compactcamera met 4.0 Megapixels 3x optische zoomlens, ingebouwde flitser, 13 programma's, ™eo/ audio opnamen, autofocus, LC-Display, verschillende kleurinstellingen en Pictbridge ondersteuning. Nieuwste digitale reflexcamera met 6.1 Megapixels Ingebouwde flitser, diverse belichtingsprogramma's, handmatig™ telbaar, sluitertijd van 30 tot 1/4000 sec., optische zoeker, groot 2.0" LC-Display, bracketing, histogram indicatie, TTL belichtingsmeting, continu opname 3 bid. p/sec. en Pictbridge ondersteuning. De camera wordt met origineel 18-55 objectief geleverd. Supercompacte digitale camera met 5.Ó Megapixels 3x optische zoom, ingebouwde flitser, groot LC-Display, diverse programma's, MPEG-4-Movie met geluid, 4x digitale zoom, TTL-auto- focus en Super Macro. Camera heeft een aluminium behuizing en maakt gebruik van SD-card. Digitale videocamera 20x optische zoom, hoge resolutie, 16:9 modus, beeldstabilisatie, 2,4" LC-Display en DV-uitgang. Camera heeft een ergonomische vormgeving en is zeer gebruiksvriendelijk. Uw digitale foto's ook afdrukken via iw.verschurenfotovideo. Alle camera's worden geleverd met Nederlandse gebruiksaanwijzing en Nederlandse garantievoorwaarden! Breda Ridderstraat, Lange Brugstraat Middelburg Lange Geere Roosendaal Dr. Brabersstraat Oosterhout Arendstraat Steenbergen Kaaistraat Rijen Wilhelminaplein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14