Van Lieren geniet vertrouwen PZC Mooie opening competitie eerste klasse Jeugdsentiment in Kortgene Arjan Beije op jacht naar nieuwe zege s20 Van Baaien ziet dressuurruiter tijdens EK aanval op gevestigde orde doen uitslagen agenda woensdag 27 juli 2005 Morgen begint het Europees kampioenschap dressuur, waar Laurens van Lieren voor het eerst aan meedoet. Drie kenners - Leunus van Lieren, Thamar Zweistra en Coby van Baaien - spreken zich over hem uit. door Roeland van Vliet GOES - Op het Nederlands kam pioenschap maakte Laurens van Lieren grote indruk. De 23-jari- ge ruiter uit Schore scoorde met zijn proeven in de Grand Prix en Grand Prix Special boven de 70 procent en kreeg voor zijn - Kür op Muziek zelfs meer dan 80 procent. Hij eindigde als der de en was het gesprek van de dag. Of hij een dergelijke stunt op het EK kan herhalen, blijkt koffiedik kijken. Roy Hendriksen mist bekerduel met Eindhoven TERNEUZEN - Hoek moet het volgende week zaterdag in het Amstel Cupduel met FC Eindho ven stellen zonder Roy Hendrik sen. De Midelburger kreeg afgelopen seizoen in dienst van Helmond Sport twee gele kaarten in het bekertoernooi en is daardoor au tomatisch één wedstrijd ge schorst. „We zaten deze week bij Hel mond Sport de gegevens van af gelopen seizoen door te nemen en toen zag ik het ineens", zei Hendriksen gisteren. „Ik was het al lang vergeten, maar hier baal ik wel van. Ik had graag willen spelen tegen mijn oude club." Hendriksen stapte in 1994, na enkele wedstrijden bij Hoek, over naar FC Eindhoven. Later speelde hij nog voor Cambuur Leeuwarden, Veendam en Hel mond Sport, waarna hij deze zo- -mer terugkeerde bij de zater dag-hoofdklasser. Daarnaast is hij dit seizoen assistent-trainer in Helmond. Leunus van Lieren, vader en coach, eigenaar Stal Hexagon: „Omdat je niet weet hoe de rest rijdt en wat de omstandigheden zijn op het moment dat Laurens de ring in moet, heeft het geen zin om over resultaten te spre ken. Je kunt niet zeggen: Lau rens moet bij de beste vijftien komen. Je hoopt het natuurlijk wel, dat zou namelijk betekenen dat hij de Kür op Muziek mag rijden. „Waar wij ons in de dagen voor het EK onze aandacht op vesti gen, zijn de zaken waar we zelf invloed op hebben. Dus we zor gen dat Laurens zich mentaal goed voorbereidt en dat Hexa gon's Ollright goed ingereden is. Meer kunnen we niet doen." „Laurens is binnen de nationale ploeg het jonge ventje dat erbij gekomen is. Iedereen mag hem graag, hij ligt goed in de groep. Maar hij is géén stagiair, ex- wordt van hem wel een goede proef verwacht. En met een goe de pi-oef bedoel ik dat hij goed rijdt. De plaats waarop hij uit komt, maakt me op dit moment niet uit. „Laurens moet moi-gen als eer ste in de ring voor Nederland. Zijn individuele proef telt ook meteen mee voor de landenwed- strijd. Dat hij als eerste aan de bak moet, is wel een nadeel, Maar het is nu eenmaal gebrui kelijk dat de wat betere ï-uiters en amazones als laatste gaan. Edward Gal gaat als tweede, daarna komt Anky van Gruns- ven en Sven Rothenberger gaat als laatste." Thamar Zweistra, amazone bij de Stal Hexagon en internatio nal in het B-kader: „Laui'ens heeft heel goed gereden op het Nederlands kampioenschap en op Outdoor Gelderland. Maar je kunt dan niet zeggen dat hij het op het EK ook goed doet. Dat hangt van het niveau van de an- dei-en en de omstandigheden af. Maar ik kan wel zeggen dat Lau rens in de vorm van zijn leven is. Dat is zeker. En het paard ook. Laurens is goed gefocust op zijn sport. Hij is geconcen treerd, dat zie je aan alles." „Zijn uitgestrekte draf is zeer geweldig. En ook met zijn pi rouettes in galop kan hij aanko men. Als Laurens net zo rijdt als op het NK, dan zit er op het EK ook een stunt in." Coby van Baaien, routinier in de dressuursport, medeschrijf ster van het boek De eenvoud van dressuur: „Laurens van Lie ren is altijd al een groot talent geweest. Ik zag het al lang gele den in hem. En op het NK is dat er dus echt uit gekomen. Hij deed het fantastisch. Hij was su per geconcentreerd. Laurens was mijn grote favoriet in Nij megen." „Ik vind het ook leuk dat het een jong iemand is, met een mooie stijl. En wat daar nog bij komt: hij rijdt op een eigen ge fokt paard, dat hij zelf opgeleid heeft. Voor mij maakt dat het al leen maar mooier. „Zo'n eerste EK is altijd span nend, maar ik denk niet dat hij er moeite mee heeft. In zijn jeugd heeft hij ook al EK's gere den en zelfs met een keer gewon nen. Bovendien heeft zijn vader Laurens van Lieren debuteert morgen in de Nederlandse seniorenploeg op het EK dressuur. Hij moet met Hexagon's Ollright als eerste rijden. foto Hans van Oort Oranje onder 16 jaar wint van Aruba GOES - Het Nederlands ama teurelftal onder 16 jaar heeft op Curacao de tweede wedstrijd op de Koninkrijksspelen gewon nen. Oranje versloeg Aruba met 2-1. Voor Nederland, dat met 0-1 achter kwam, scoorden Vincent van den Berg (Excelsior Maas sluis) en Marko Luksen (LRC). Frank van Kouteren van Terneu- zense Boys maakt deel uit van de nationale selectie. Nederland verloor zaterdag de eerste wedstrijd. De ploeg van de Nedei'landse Antillen bleek i met 1-0 te sterk. Oranje komt nu nogmaals in actie tegen de Nederlandse Antillen en Aruba. Het Nederlands basketbalteam dat op Curacao actief is, heeft .zijn eerste wedstrijd winnènd af gesloten. Met de Vlissinger Dor de Karadzic in de ploeg versloeg Oi'anje Aruba met 131-63. Luteijn houdt het hoofd koel in Nieuwvliet NIEUWVLIET - Sjaak Luteijn loopt al een aantal jaren mee. De Oostburgse veteraan wordt dan ook niet meer zo vlug ner veus. Gisteren in de Grote Prjs Sinte Pier, een twaalf kilometer lange wegwedstrijd in Nieuw vliet, liet hij eerst de Belg Gerdi Penninck uitrazen, om hem ver volgens te passeren en de wed strijd te winnen. Net als vorig jaar. Luteijn liet de Belg in de eerste ronde van zon vier kilometer be wust gaan. Eric Cappon moest even passen en ook Edwin de la Ruelle en Edwin de Jaeger wil den of konden de vroege vlucht van de Belg niet beantwoord den. Luteijn kon de schade nog 1 herstellen, maar de rest was ge zien. De la Ruelle werd nog wel dei'de. Bij de vrouwen stond er op de langste afstand geen maat op Tilly van der Laar uit het Brabantse Budel. Ze versloeg met ruim verschil Marian van Velzen uit Breda. Op de middenafstand (7,8 kilo meter) stond er geen maat op Rutger Veerman. De Aardenbur ger liep van begin tot eind aan de leiding. Sandra de Block was de snelste vrouw. Afgelopen za terdag won zij ook al een wed strijd op het strand van Knok- ke. Debutant Arnemuiden ontvangt op 3 september rivaal Oostkapelle door Jan Dagevos GOES - De competitie in de eer ste klasse C van het zaterdag voetbal kent een mooie opening. Debutant Arnemuiden ontvangt op zaterdag 3 september in ei gen huis Oostkapelle. De derby werd voor het laatst in competitieverband gespeeld op 19 februari 2000, dik vijf jaar ge leden. Oostkapelle won toen thuis met 2-1 door een straf schop in blessuretijd van Haxro Hazelaar. Eerder dat seizoen (16 oktober 1999) won Arnemuiden op eigen veld met 3-0 van Oost kapelle via goals van John Crucq, Cor Schroevers en Jacky de Smit. Dat seizoen promoveerde Oost kapelle naar de hoofdklasse en degradeerde Arnemuiden naar de tweede klasse. Zatei'dag 10 september moet Ar nemuiden naar WGZ en speelt Oostkapelle thuis tegen LRC. SSV'65, de derde Zeeuwse verte- genwooi'diger in de eerste klas se, moet op de eerste speeldag naar GJS. Een week later wacht de thuiswedstrijd tegen Roda Boys. Zondag-eersteklasser Terneu- zen begint de competitie met een thuiswedstrijd tegen Blauw Geel'38, Zondag 11 september moet Terneuzen naar Unitas. RCS en Zierikzee openen het sei zoen in de tweede klasse E van het zondagvoetbal met een uit- wedstxijd. RCS gaat op bezoek bij Voab, Zierikzee waclxt in Ber gen op Zoom de confrontatie met Dosko. De week erop heeft RCS al vrij. Dat komt, omdat de tweede klasse na de terugtrek king van SVW nog maar uit elf ploegen bestaat. De club uit Go- rinchem heeft zichzelf opgehe ven. Ziexnkzee ontmoet zondag 11 september op eigen veld Voab. De derby tussen Zierikzee en RCS staat voor de tiende speeldag geprogammeerd. Bekercompetitie De voetbalbond heeft gisteren ook de indeling voor de beker competitie bekendgemaakt. Er zijn voornamelijk regionale pou les gevormd. De bekercompeti tie wordt afgewei'kt in het week einde van 20/21 augustus, dins dag 23 augustus en het weekein de van 27 en 28 augustus. De winnaar van de poule plaatst zich voor de tweede ronde, ook als de poule uit slechts drie clubs bestaat. Hoek en Kloetin- ge zijn vrijgeloot. Beide hoofd klassers komen pas in januaxi 2006 in actie voor het districts- bekertoemooi. De indeling voor de bekereompeti- tie is als volgt: Groep 1: FC Dauwendaele, Arne muiden, Vlissingen, GPC Vlissin- gen. Groep 2: Oostkapelle, Veere, De Meeuwen, Dom,burg. Groep 3: Zeelandia Middelburg, SSV'65, Serooskerke, RCS. Groep 4: Bruse Boys, Goes, Tholen- se Boys. Groep 5: ZSC'62, Kapelle, Duive- land, Noad'67 Groep 6: 's-Heer Arendskerlce, Ril- landia, SKNWK, Zierikzee. Groep 7: ITeinkenszand. Patrijzen, WHS,.MOC'17. Groep 8: Nieuwdorp, Terneuzen, Breslcens, Zaamslag. Groep 9: Spui, AZW, Steen, Ter- neuzense Boys- Groep 43: Robur, Hansweertse Boys, Waarde, Krabbendijke. Groep 44: Zeeland Sport, Walche ren, Nieuwland, De Noormannen. Groep 45: Dreischor, WIK'57. Wolf- aartsdijk, Colijnsplaatse Boys. Groep 46: Mevo, Yerselce, Bevelan ders. Groep 47: Renesse, Brouwersha ven, DFS, MZVC. Groep 48: VCK, Luclor'88, Lewe- dorpse Boys, Wemeldinge. Groep 49: Kioadendamme, Borsse- le, Sluiskil, Axel. Groep 50: Volharding, SVD, Krui- ningen, IToedekenskerke. Groep 51: Schoondijlce, Hoofd plaat, Sluis, Cadzand. Groep 52: Groede, Oostburg, RIA W, Koewacht. Groep 53: Biervliet, Aardenburg, IJzendijke, Hontenisse. Groep 54: Com Boys, Clinge, Phi lippine, HVV'24. Groep 55: Graauw, Vogelwaarde, SDO'39, Hulsterloo. Groep 56: Apollo'69, SPS, Meto, Vivoo. Groep 57: Ouwerlcerk, SC Stave- nisse, NVS, Vosmeer. Groep 58: Cluzona, Rimboe, Smer- diek, WW'67. De twaalfjarige Donny Stroo poseert met Pierre van Hooijdonk. foto Mechteld Jansen door Jan Dagevos KORTGENE - Het kind in Pierre van Hooij donk kwam weer even boven. De 36-jarige aanvaller van NAC bracht gisteren een be zoek aan het voetbalkamp van de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) in Kort gene en moest terugdenken aan zijn jonge ja ren als voetballer. Jeugdsentiment in Kort gene dus. „Ik ben zelf ooit op het voetbalkamp van Voetbal International geweest, op Papen dal", vertelde de 46-voudig intexmational. „Eén keer mocht ik ook op kamp naar Zee land, terwijl ik niet eens een Zeeuw ben. Ik speelde van mijn elfde tot mijn veei'tiende bij NAC in de jeugd, en werd gevraagd door Jo Jansen. Het was in Arnemuiden, bij het Zilveren Schor, met Danny Blind en Jan Poortvliet. Ik kan me nog herinneren dat het heel slecht weer was, maar dat was geen probleem hoor. We deden de vaardigheidoe feningen gewoon binnen, de stoelen en ta fels gingen aan de kant. Ik vond het prach tig. Z.o hoort een voetbalkamp ook te zijn. Het moet vooral leuk zijn, lekker ballen. Je kunt er natuurlijk altijd ook nog wat leren. En als het zoals hier door mensen wordt ge organiseerd die je voornamelijk van tv kent, is het helemaal leuk." Foto PiexTe van Hooijdonk nam gistex'en uitge breid de tijd voor de 80 jonge voetballers, die deze week vier dagen lang op het voet balkamp verblijven. Hij deelde handtekenin gen uit en ging op de foto met de jeugdige fans. Van Hooijdonk had de uitnodiging van de broers Dennis en Gérard de Nooijer - de organisatoren - met graagte aangeno men. „Ik heb zelf ook ooit als klein jongetje aan die kant gestaan. Ik weet hoe het is", legde Van Hooijdonk uit. „Ik kan heus niet alles aannemen, zeker niet nu we met NAC in de voorbereiding op het nieuwe seizoen- zitten, maar als het even kan maak ik er tijd voor vrij." Van Hooijdonk: „We speelden laatst met NAC in Prinsenbeek een oefenwedstrijd, voor 3500 man. Voxig jaar kwamen er 1500 mensen kijken. Als je daar bij stilstaat, reali seer je dat die mensen misschien wel eens voor jou kunnen komen. Dan vind ik dus dat je die mensen ook iets moet teimggeven. Ik heb de trainer toen ook gezegd dat ik niet na een half uurtje gewisseld wilde worden." eveneens al het een en ander meegemaakt in de sport. Samen redden ze het heus. „Ik vex'wacht dat hij zeker de Kür op Muziek mag rijden en denk zelfs dat hij bij de beste acht kan komen. Ik kijk er niet vreemd van op als het hem lukt een aanval op de gevestigde or de te doen." door Sjaak Sinke BURGH-HAAMSTEDE - Het verhaal wordt eentonig, maar ook in de vierde wedstrijd voor het PZC-stratenloopcircuitis Ar jan Beije de te kloppen man. De atleet van Delta Sport is van- avond de grote favoriet voor de eindzege in de 22e Bombokaal- loop in Burgh-Haamstede. De wedstrijd gaat over 9,9 kilome ter. Beije staat met de maximale sco re van 900 punten op kop in het straten! oopcircuit. De atleet was de sterkste in Zoutelande en vorige week zegeviex-de hij in Westkapelle. Voor de tweede plaats bij de mannen senioren komen Niels Koole (Dynamica), Theo Rabout (Wielingen) en Tim Pleijte (Dynamica) in aanmer king. Franky Bel j aars (Dynamica) lijkt zeker van de eindzege bij de masters H40 met Wim Vos (Dynamica) en Jaap van de Bok (Flakkee) op een zekere tweede en derde plaats. Pieter van Horssen (Dynamica) doet het vex-rassend goed bij de masters H50. Met de maximale score houdt hij de ex-winnaar van het stratenloopcircuit, Ed- dy Smit (Delta Sport) enJoha, Overweel, achter zich. Vooraf had iedereen.zijn geldge- zet op de eindzege van Anjolit, Engels-Wisse, maar omdat ze! wegens vakantie in Domburg! niet kon starten en ze een dag na terugkeer uitviel in Westka pelle staat Chantal Maat Koole (Dynamica) fier aan kop. Ze wordt gevolgd door haar clubge noten Angelina Fondse en Petra; Verhulst. Willemien de Nooyer (Dynami ca) is de trotse lijstaanvoerder bij de masters D40. Zij was van wege blessures een aantal jaren uit beeld. Een paar maanden ge leden werd ze weer lid van Dy namica, met in het achterhoofd de Zeeuwse Kustmarathon. Ze kan nu weer zonder blessure leed trainen en heeft zich inge schreven voor de Kustmara thon. Ook de nummers twee en drie Lenie van Kleven en Hu- quette Declercq zijn volop m training voor de marathon van 1 oktober. De 22e Bombokaalloop l om 19.30 uur op de Ring in Haamstede. wmmm Nijmegen. Open NK. Belangrijkste uitslagen vierde ron de: Van der Vossen - Ndonzi (Cam) 0-2, Joppe Lemmen - F. Roedolph 1-1, Dae- ms - Van Aalten 0-2, M. Knipper - Po- dolski (Dui) 0-2, Boom - Baljakin 1-1, Van Bronswijk - Tjong A Ong 0-2, Wij- ker - Thijssen 0-2, J. Knipper - Stokkel 0-2, Krajenbrink - Van Wijk 1-1, Stasytis (Lit) - Ndjofang (Cam) 0-2. Vijfde ron de: Ndonzi - Joppe Lemmen 2-0, Van Aalten - F. Roedolph 2-0, Tjon A Ong - Podolski 0-2, Boom - Kolk 1-1, Bajakin - Kalk 1-1, Kolsté - Thijssen 0-2, Mbongo (Cam) - Vos 2-0, Lagoda (Oek) - Valneris (Let) 0-2 Stand aan kop: 1 Ndonzi 10, 2. Van Aalten en Podolski 9, 4. Valneris, Thijssen en Mbongo 8. Lucky Day. 1-7-12-15-21 -27-35-36-38-43-47-49-50- 53-56-62-63-67-70-78. (onder voorbehoud) Kitzbiihel. Mannen. Eerste ronde: Verdasco (Spa) - Seppi (Ita) 6-2 6-4, Vemic (SMo) - Hopfl (Oos) 6-3 1-6 6-3, Minar (Tsj) - Sjoekin (Rus) «£-3 7-6 (5), Schüttler (Dui) - Sanchez (Spa) 6-3 6-3, Labadze (Geo) - Ramirez Hidalgo (Spa) 6-3 6-3, Lapentti (Ecu) - Calleri (Arg) 6-4 3-0 opgave, Kohlschrei- ber (Dui) - Costa (Spa) 6-2 6-4. Umag. Mannen. Eerste ronde: Robredo (Spa/3) - Kuerten (Bra) 6-4 6-4, Tipsarevic (SMo) - Nor man (Bel) 6-0 6-0, Vicente (Spa) - lonita (Roe) 5-2 5-2, Mantilla (Spa) - Mackin (GBr) 6-2 6-1. Boedapest. Vrouwen. Eerste ronde: Smashnova (lsr/1) - Do- minguez Lino (Spa) 6-1 6-2, Srebotnik (Slv) - Foretz (Fra) 6-2 6-4, Birnerova (Tsj) - Serra Zanetti (lta/5) 6-4 6-1, Fuji- wara (Jap) - Klaschka (Dui) 1-6 6-2 6-1, Pous Tio (Spa) - Nooni (Zwe) 6-1 6-3, Pastikova (Tsj) - Sfar (Tun) 6-1 6-4, Savsjoek (Oek) - Gagliardi (Zwi) 6-3 3-1 opgave. Burgh-Haamstede. Westhoek-du b- beltoernooi. Mannendubbelspel. V olley baltoernooi op het strand GOES - Bij strandpaviljoen de Zeester op het strand achter de Strandweg bij Koudekerke wordt zaterdag de 21e editie van het Zeester-strandvolleybal- toernooi gehouden. Het toernooi staat open voor ge oefende en recreatieve spelers. Op drie velden wordt gespeeld met teams van zes spelers. Het toernooi begint om 10.00 uur. Diskwalificatie voor judoka Van 't Westende CURASAO - Sam van 't Westen- de is tijdens de judofinale van de Koninkrijksspelen in Cura sao gediskwalificeerd. Hij stap te vroegtijdig van de mat en werd daarvoor gestraft. De dertienjaxige Vlissinger, die het Nederlands judoteam verte genwoordigt in de klasse tot 42 kilogram, kon zijn emoties niet meer de baas, toen de Antilliaan se scheidsx-echter zijn ippon-sco- re toewees aan de tegenstander. Van 't Westende stond uitste kend te judoën in zijn poule. Hij won op weg naar de finale twee pai-tijen met ippon, door middel van een houdgreep en verloor één partij met een koka. In de finale kwam hij tegen de judoka te staan, waaxvan hij eer der had verloren. De Zeeuw was gebrand op revanche en domi neerde de wedstrijd. Met een schitterende off ex-worp wist Van 't Westende halverwege de par tij ippon te scoren. De scheids rechter kende, onder groot pro- test van de Nederlandse delega tie, echter het volle punt toe aan zijn tegenstander. Van 't Westende stapte hierop van de tatami, hetgeen niet is toegestaan. Zijn diskwalificatie heeft geen gevolgen voor de deel name aan de teamwedstiijden la ter deze week. HD3: W. Dettingmeijer/M. de Vfel ger-M. van Grunsven/J. Wagenaar84 3-6 7-5. HD6: V. Pijl/K. RijnbergF. Verspreek/D. van Zandwijk 6-4 4-6/8. HD7: R. Rutgers/J.C. SchonemanC. Slotboom/M. Tamerus 6-3 6-3, W. Dettingmeijer/D. Kamm-N. Smits/A.Wil- lems 6-4 6-3. HD-40+: G. Kort/R. Ver- meulen-B. de Man/J.P. Schot 6-16-2. Vrouwendubbelspel. DD6: Foppema/E. Klaver-J. Kristelijn/A. Zo mer 6-3 6-1. DD7: C. van Leeuwen/1, Pijl-J'. de Jonge/L. Verbiest 6-4 5-7 6-1. Gemengddubbelspel. GD6: J, Vermeulen/R. Vermeulen-A. PronWJ van de Have 6-2 6-4, A.M. Heïlker/J.HeH- ker-M. van Kluijven/A. Plaizier 6-3 84. GD7: A. Pronk/J. van de Have-A. Zomer/K. van Veelen 6-3 6-4. GD-! P. Plaizier/R. de Roon-W. Wels/G. BoeX- holt 6-2 6-1, N. de Jong/J. de JongC. van der Linden/F. van der Linden 2-6 6-2 6-1, L. van der Leer/F. van Leer-C. Verlinde/A. Verlinde 6-1 6-1. Oefenduels. FC Utrecht-Arsenal (Eng) 0-3 (0-1).' Doelpunten: Pires, Reyes en Henry. SV Almere-AZ 0-14 (0-8). Doelpun ten: Arveladze 4, Perez 3, Van Galen), Ramzi 2, Jaliens, Medunjanin, Koever SC Heerenveen-FC Litex Lovech (Bul) 2-1 (2-1). Doelpunten Heeren veen: Huntelaar, Bruggink. Germinal Beerschot Antwerpen (Bel)-Vitesse 1-1 (O-I). Doelpunt Vites se: Knopper. VW-AI Jazira (VAE) 2-0 (2-0). Doei punten: Allach, Luizinho. Guba (Aze). Kwalificatie World Grand Prix, vrouwen. Groep 1, eerste speelronde: Neder- land-Roemenië 3-0 (26-24 25-21 25-21), Polen-Rusland 3-2 (23-25 25-19 17-25 26-24 15-10). Montreal. WK. Mannen, 200 m vrij, geplaatst voor finale: Phelps (VSt) 1.46,33, Brembilla (Ita) 1.47,37, Sprenger (Aus) 1,47,57, Hackett (Aus) 1.47,66, Hayden (Can) 1.48,00, Neethling (ZAf) 1.48,05, Zhang (Chn) 1.48,10, Vanderkaay (VSt) 1,48,11. 100 m school, finale: 1. Hansen (VSl) 59,37, 2. Kitajima (Jap) 59,53,3. C (Fra) 1.00,20, 4. Lisogor (Oek) 1.00,36,5 Komornikov (Rus) 1.00,66, 6. Cook (GBr) 1.00,99, 7. Dale Oen (Noo) 1.01,29, 8. Tahirovic (Slv) 1.01,33. Uitge schakeld in series: 30. Van Valkengoed 1.02,63, 33. Stekelenburg 1.02,93. 100 m rugslag, geplaatst voor fina le: Peirsol (VSt) 54,46, Bal (VSt) 54,49, Morita (Jap) 54,49, Cseh (Hon) 54,52, Vjattsjanin (Rus) 54,52, Grigoriadis (Gri) 54,69, 7. Rogan (Oos) 54,75, 8. Medve- sek (Slv) 54,88. 50 m vlinder, finale: 1. Schoeman (ZAf) 22,96 (WR), 2. Crocker (VSt) 23,12, 3. Breus (Oek) 23,38 (ER), 4. Neethling (ZAf) 23,48, 5. Scherer (Bra) 23,74,6, Korotitsjkin (Rus) 23,84, 7. Draganja (Kro) 23,96, 8. Mintenko (Can) 23,99 Vrouwen, geplaatst voor finale 1500 m vrij: Cooke (GBr) 16.15,69, Conway (VSt) 16.17,97, Rigamonti (Zwi| 16.18,14, Reimer (Can) 16.21,55, Henke (Dui) 16.22,57, Kida (Jap) 16.23,05, Zieg Ier (VSt) 16.26,75, Villaecija (Spa) 16.29,54. 100 m school, geplaatst voor fina le: Hardy (VSt) 1.06,20 (WR), Jones (Aus) 1.06,93, Kirk (VSt) 1.07,20, Poewe (Dui) 1.07,80, Luo (Chn) 1.08,01, Hanson (Aus) 1.08,33, Boggiatto (Ita) 1.08,48, Van Biljon (ZAf) 1.08,50. 100 m vlinder, finale: 1 Schipper (Aus) 57,23, 2. Lenton (Aus) 57,37,3, Jedrzejczak (Pol) 58,57, 4. Komisaiz (VSt) 58,80, 5. Descenza (VSt) 58,87,6. Dekker (Ned) 59,01, 7. Moravcova (Slwl 59,25, 8. Zhou (Chn) 59,42. 100 m rug, geplaatst voor finale; Coughlin (VSt) 1.00,59, Buschschulte (Dui) 1.00,67, McLean (NZe) 1.01,14,Na- kamura (Jap) 1.01,22, Ito (Jap) 1.01,25, ÈOrnstedt (Den) 1.01,45, Coventry (Zim) 1.01,45, Edington (Aus) 1.01,64. 200 m wissel, finale: 1. Hoff (VSt) 2.10,41, 2. Coventry (Zim) 2.11,13,3 Carroll (Aus) 2.13.32, 4. Myers (VSl) 2.13,90, 5. Baranowska (Pol) 2.14,39,6. Hanson (Aus) 2.14,70, 7. Fujino (Jap) 2.15,27, 8. Jakabos (Hon) 2.16,09. woensdag Atletiek Hotel Bombokaallootp. Vierde wed strijd voor het PZC-stratenloopcircui'. Aanvang 19.30 uur: wedstrijdloop af stand 9.9 km, trimloop 1. 2 of 3 ronden van 3.3 km. Inschrijven: restaurant Cafe Hotel Bom, Noordstraat 2 te Haamste de. Tennis II Stoofweitoernooi. Locatie: tennisver eniging De Stoof in Koudekerke. Aan vang: 12.00 uur. Westhoek-dubbeltoernooi. Locatie: tennisvereniging Westerschouwen in j Burgh-Haamstede. Aanvang: 10.30 uur, Badgastentoernooi. Locatie: ,enn'5" vereniging Domburg. Aanvang: 9-00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38