Weer onderzoek jeugdcentrum PZC Zelfs in het hoogseizoen lekker knus Paardenstal Waarde brandt geheel uit Han voormalige discotheek Nighttrain Middelburg dit najaar klaar ,15 George Baker op Dijkfeesten Westkapelle ij hnrNadia Berkelder iflDDELBURG - Dit najaar noet er een plan liggen voor de talisering van een jongerencen- iwn in de voormalige disco- heek The Nighttrain in Middcl- k' lier de bouw van een nieuw jon- rencentrum in Middelburg 0rdt al jaren gediscussieerd, ii heeft het college van burge- eester en wethouders een stich- ng de opdracht gegeven om ■n nieuw plan te maken. Eer- Ier dit jaar stelde de gemeente rad al 35.000 euro beschikbaar m onderzoek te doen naar de mogelijkheden. De resultaten jaarvan zouden voor de zomer daar zijn. Nu ziet het er naar at dat het plan in oktober aan Ie gemeenteraad wordt gepre steerd. Voor die tijd moet nog ;et jongeren worden overlegd jver hun wensen. Bovendien soet er nog duidelijkheid ko gen over de kosten. [entrum h het centrum zou een muziek- :odium en een ontmoetingsruim te voor jongeren moeten komen. Gisteren was zowel bij de ge- neente als bij de stichting nie mand aanwezig om een toelich ting te geven op de plannen. Bijeenkomst nabestaanden in Palazzoli Huis GOES - Het Palazzoli Huis in Goes, een steunpunt voor men ie» met kanker en hun familie m vrienden, houdt donderdag 4 augustus een ontmoetingsbijeen- brast voor nabestaanden. lezoekers kunnen elkaar ont meten en ervaringen uitwisse- >n. Dat gebeurt onder begelei- ing van vrijwilligers van Palla- oli. De bijeenkomst vindt ilaats in het pand van de stich- ingaan de Naereboutstraat 25. )e bijeenkomst begint om 14.00 wr en duurt anderhalf uur. )ertig auto's in Domburg ondergespoten met poeder DOMBURG - Onbekenden lebben in de nacht van maandag op dinsdag in Dom- burg dertig auto's ondergespo- lon met poeder uit een brand- llusser. De besmeurde auto's stonden op le parkeerplaats van een lampeerterrein aan de Schelp- *eg. Het brandblusapparaat was ge stolen uit het toiletgebouw. De politie zegt dat de poeder set water is te verwijderen, maar dat het de vraag is of seen elektronische onderdelen fan de auto's beschadigd zijn ge raakt. Discotheek The Nighttrain ging begin 2003 dicht. De gemeente kocht het pand toen met de be doeling om er een jongerencen trum te beginnen. Een paar maanden voor de verkoop was er een schietpartij in de hal van de discotheek tijdens een R&B feest. De burgemeester verbood die feesten vervolgens, een actie die voor veel opschudding zorg de. Voor het jongerencentrum werd een ambitieus plan gepresen teerd, compleet met een poppo dium, oefenruimtes voor band jes en een ruimte waar jongeren huiswerk konden maken. Het drie miljoen euro kostende plan sneuvelde krap een jaar later, toen Middelburg op een groot aantal projecten moest bezuini gen. Protest Na protest van jongeren besloot de gemeenteraad echter dat er toch een jongerencentrum in de binnenstad moest komen. Aan vankelijk werd nog gesproken over samenwerking met de Blau we Ruis, een plan van horeca-on- dernemers en Blof-zanger Pas- kal Jakobsen voor een poppo dium in het Schuttershofcom plex. Ook die samenwerking ging niet door vanwege gebrek aan geld. Jongerencentrum Midgard is nu gevestigd aan de Bachtensteene. Vorig jaar beloofde wethouder A. de Vries dat Midgard nog mi nimaal drie jaar open zou blij ven. Op de Bachtensteene worden daarna woningen voor ouderen gebouwd. Die woningen komen in de plaats van het verzorgings huis Sint Willibrord aan de Lan ge Noordstraat. WESTKAPELLE - In Westka- pelle worden van 11 tot en met 13 augustus de Westkapelse Dijkfeesten gehouden. Bands die zullen optreden zijn onder andere George Baker, Jovink en de voederbietels, Surrender en de Lamaketta's. De Dijkfeesten vinden plaats in een tent achter café Kasteel van Batavia. Donderdag 11 augus tus staat in het teken van dia lect. De Zeeuwse band Surren der staat dan in het voorpro gramma van Jovink en de voe- Roosendaal mag doorgaan met outletcenter DEN BOSCH - De bouw van het Rosada Outlet Center in Roosen daal, stilgelegd wegens Europe se milieu-eisen, wordt weer voortgezet. Gedeputeerde Staten van Noord Brabant denken met een be perkt verbod voor vrachtver keer te kunnen voldoen aan de luchtkwaliteitseisen bij het be wuste knooppunt van de A17 en A58, GS rekenen erop het hoger beroep bij de Raad van State, vandaag, te winnen. Eerder leg de de Bredase rechtbank de bouw van het winkeldorp stil vanwege de luchtvervuiling. Uit onderzoek blijkt volgens GS inmiddels dat kan worden vol daan aan het nieuwe Besluit Luchtkwaliteit dat staatssecre taris P. van Geel van milieu vori ge week afkondigde. Dat besluit maakt 'compenserende' maatre gelen in de omgeving mogelijk. Noord Brabant denkt met een verbod op vrachtverkeer rond het outletcenter de milieuweeg schaal in evenwicht te brengen. GPD Fietspuzzeltocht BORSSELE - Wie graag fietst en puzzelt, kan vandaag terecht in Borssele. Daar valt een achttien kilome ter lange fietspuzzeltocht te rij den, die onder meer langs een cactustuin en een papegaaien kweker voert. Deelnemers kun nen zich inschrijven bij Boerde rijterras De Kaloot aan de Cata- lijneweg.Vertrek tussen 13.30 en 16 uur. derbietels. Belangrijke man in deze Achterhoekse groep is Gijs Joling, zoon van Benny Joling van Normaal. Andere jaren was Normaal een vaste gast op de Dijkfeesten, maar die band treedt tegenwoordig minder vaak op. daarom heeft de organi satie van de Dijkfeesten nu de band van zoon Joling uitgeno digd. Vrijdag 12 augustus is het de beurt aan George Baker en de zanger Alex. Zaterdag komen de Lamaketta's en The Old Firm naar Westkapelle. Alle optredens beginnen om 20.00 uur. De tent is open vanaf 18.30 uur. Alleen het concert op zaterdag is gratis. Kaarten voor de concerten op donderdag en vrijdag kunnen worden gereser veerd én gekocht bij café Het Kasteel van Batavia in Westka pelle. agenda STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Het Markiezen hof, 11.00-16.00 uur: Gratis taxatiedag voor munten, postzegels, bankbiljetten en ansichtkaarten; Gertrudiskerk, op de Grote Markt, 13.00 -16.00 uur: Beklimming Peperbus; Grote Markt: 14.00 uur:Vertrek Zomer Stadswandeling onder leiding van een gids; GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00-16.30 uur: De monstratie diverse ambachten; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30 - 16.30 uur: Koersbal se nioren; Kantine ZLM, 13,30 - 16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 14.00 uur: Uiteenlopende activi teiten voor alle WAO'ers; Sportpunt Zeeland, 9.00 uur: Vertrek fietsvierdaagse door de Bevelanden: HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur. Seniorensoos; 's-HEER ABTSKERKE - Hervormde kerk, 13.00 - 16.00 uur: Geopend voor publiek; 's-HEER-ARENDSKERKE Kwekerij Westhof, Westhofsezandweg, 9.00 - 21.00 uur: Show van ca 350 fuchsiaplan- ten van leden van de Zeeuwse club van Fuchsialiefhebbers door familie Rijk; KAMPERLAND - Veerweg, 12.00-21.00 uur: Zomermarkt; KAPELLE - Gemeentehuis, 9.00-16.00 uur, expositie kunstenaars Hemeldinge; KORTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil. 14.00 uur: Koersballen Anbo; SCHORE - Dorpshuis, 13 15 uur: Volks dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00 - 16.00 uur: Jeugdsoos; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00 - 17.00 uur: Biljarten; Beatrixhaven, mps Adriana, 13.30 - 15.00 uur: Rondvaart Oosterschelde; Zorgcentrum Vredelust, 14.00 uur: Zin gen met ouderenkoor Vredelust; Gymzaal, 19.00 uur: Start wandeltocht. woensdag 27 juli 2005 Boze chauffeur vernielt radar SCHORE - Een twintigjarige man uit Hendrik Ido Am bacht is gistel-middag aangehouden nadat hij radarappa- ratuur voor snelheidsmeting had vernield. De man reed over de A58 in de richting van Vlissingen en werd vlak na de Vlaketunnel geflitst. Hij werd hierover zo kwaad dat hij naar de parallelweg reed waar de radar stond en de apparatuur vernielde. Een agent noteerde het kenteken van de auto van de man zodat hij even later in 's-Gravenpolder door een motora gent kon worden aangehouden. Treinen vertraagd Bezorgklachten: '0800-0231231 |op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij den,-zaterdags tot 12.00 uur JREDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Nicole viert haar verjaardag in de tent op camping Ons Buiten in Oostkapelle, volgens de ANWB een van de 25 beste campings in Europa. foto Lex de Meester door Selma Osman OOSTKAPELLE - Een slagroompunt of appeltaart? Op camping Ons Buiten in Oostkapelle viert de Canadese Nicole haar elfde verjaardag. Bezoek komt langs met cadeautjes. Jan Keereweer uit Capelle aan de IJssel heeft geregeld dat zijn nichtje Marion uit Canada met haar gezin op de Oostkapelse camping kan staan. Zelf komt hij hier al jaren. Dat hij op een topcamping staat, ver baast hem niet. Daarover had hij al ge hoord. Ons Buiten werd begin dit jaar door de ANWB uitverkoren tot een van de 25 beste campings van Europa. Ook de iets verderop gelegen camping In de Bongerd mag zich in dit rijtje scharen. Keereweer heeft net als voorgaande ja ren zijn vouwwagen neergezet op kam peerplaats 337. ,,Ik heb elf meter nodig om hem goed neer te zetten. Dat heb je niet op elke camping." En het mooie is, de auto mag er gewoon naast blijven staan. Hij verheugt zich al op de grote barbe- que die hij morgen met de andere cam- pinggasten op het veldje van vier organi seert. „Je ziet hier mensen die al jaren terugkomen. Dat is natuurlijk een goed teken." Zijn vrouw Marga maakt onder tussen kiekje voor het fotoalbum. „Het blijft hier knus", zegt ze, „zelfs in het hoogseizoen." Stuk voor stuk roemen de gasten van Ons Buiten de kinderanimatie en de speeltoestellen die op elk veldje te vin den zijn. Marga wijst op een klimrek en een zandbak. „Je kunt als ouders lekker een boekje lezen." Campingeigenaar Krijn Jan Coppoolse doet er alles aan om het de jonge gasten naar de zin te maken. „Heb je onze jungledouches al gezien?", vraagt hij. „Of de paddestoel waaronder je met het hele gezin tegelijk kunt douchen?" Er zijn in het hoogseizoen zes animators om de jeugd te vermaken. De familie Huismans (vader, moeder en drie dochters) uit Breda is dit jaar al voor de tweede keer op Ons Buiten. Ze hebben nu voor een maand geboekt. „Puur voor de camping", zegt Corné Huismans. „Voor het strand gaan we naar Zoutelande." Hij is vooral gechar meerd van de ruime, gezellige plekken. „Je hebt hier veel privacy." Eerlijk is eerlijk, ze hebben wel een van de mees te luxe plaatsen gehuurd: extra ruim, met naast de caravan een huisje met ei gen douche, wc en wastafel. Voor wie dat nog niet luxe genoeg is, heeft Ons Buiten chalets te huur met. vaatwasser en magnetron. Camping In de Bongerd (352 plaatsen) is net als Ons Buiten (369 plaatsen) de komende weken volgeboekt. Erik en Wendy Simonis uit Den Bosch konden een van de laatste plaatsen bemachti gen. Hun vrienden Yntze en Jolanda Scheper staan op Ons Buiten. „Maar die zat al vol toen wij wilden boeken." Wendy vindt de standplaats wat klein, maar wijt dat aan het feit dat ze zo laat geboekt hebben. „Er past geen bijzet- tentje op. Wel leuk is dat je hier onder de bomen staat,In de Bongerd was vroeger een boomgaard. Jolanda vergelijkt: „Bij ons kun je meer luxe kopen, maar het is ook meer 'aan gelegd', oordeelt ze over Ons Buiten. Het sanitair op In de Bongerd is volgens Wendy een absoluut pluspunt. „Zo roy aal" heb ik het nog nooit gezien, en dat terwijl ik toch al jaren kampeer." Zoon Timo van tien draait verveeld rondjes op een kinderfietsje. „Ik vind deze cam ping niet zo leuk, want het zwembad is te klein. En het is ondiep. Je kunt er niet eens in duiken." Jolanda geeft hem gelijk. „Dat is bij beide campings het ge val." Vader Erik heeft een ander minpuntje. „Het weer is slecht, maar dat kun je de campingeigenaar natuurlijk niet aanre kenen", grapt hij. Ondanks de bewol king vertrekt de groep naar het strand, Monique Hayes uit Zoetermeer schenkt iets verderop nog eens koffie in. Ze was vorig jaar meteen verkocht toen ze de oprit met de appelboompjes van In de Bongerd zag. Samen met haar man Ro land selecteerde ze een aantal campings uit een gids van de ANWB. „Deze viel op vanwege het sfeertje wat er is." Ze staan voor het tweede jaar op de Oostkapelse camping en zijn teruggeko men vanwege de gemoedelijkheid. „Als je kleine kinderen hebt, is deze camping fantastisch. Je kijkt even over de heg en je ziet ze spelen. Campings in het bui tenland hebben niet overal van die •speelplekken." Roland vermoedt dat de uitmuntende service van eigenaar John Vos ook wel iets te maken heeft met de piel? in de Eu ropese top. „Hoe druk hij het heeft, hij gaat overal achteraan." Monique herinnert zich nog hoe hij vo rig jaar direct in actie kwam. „Waar wij stonden had je alleen zo'n stom wipkip- pie. Ik vroeg: 'joh heb je niet wat anders voor de kinderen om mee te spelen' en gelijk stortte hij een berg zand." Hoe top de camping ook is. Ze verlan gen wel naar een beetje zon. Monique: „Als ik van mijn vriendinnen hoor hoe warm het in Frankrijk en Italië is, denk ik: 'geef mij even zo'n dag'." door Inqrid Huibers WAARDE - Een paardenstal aan de Plas- seweg" in Waarde is in de nacht van maan dag op dinsdag geheel uitgebrand. De paarden bleven ongedeerd. Zij konden door de eigenaar van de stal tijdig naar buiten worden gebracht. Het is nog onduidelijk hoe het vuur is ont staan. De brandweer kreeg rond vier uur 's nachts melding van een uitslaande brand. „Toen we in Waarde aankwamen, had de eigenaar van de stal zijn paarden al naar buiten gelaten", vertelt plaatsver vangend commandant A. van der Borgt van het brandweerkorps Reimerswaal. „Onze grootse zorg was om te voorko men dat het vuur over zou springen naar het naast de schuur gelegen woonhuis. En dat is gelukkig gelukt." De stal zelf brandde volledig uit. De blusgroepen Kruiningen en Krabben- dijke rukten met in totaal acht wagens uit. De brandweer had het vuur 's och tends rond half zes onder controle. Daar na is de blusgroep Krabbendijke nog tot ongeveer tien uur 's ochtends bezig ge weest met nablussen. foto Mechteld Jansen GOES - Het treinverkeer in Zeeland is gisteren van vier tot acht uur als gevolg van een defecte trein tussen Krui ningen en Goes. De NS reed met een beperkte dienstregeling totdat de pro blemen verholpen waren. Tegen achten kon het nol-male treinverkeer weer worden hervat. Rechter gunt drankrijder rijbewijs MIDDELBURG - Een 30-jarige man uit Terneuzen kreeg 850 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzeg ging voor een drankrit met 690 microgram achter de kie zen, op 29 mei. De verdachte kwam in aanmerking voor een onvoorwaar delijke rijontzegging, maar omdat hij zijn rijbewijs nodig heeft voor het werk, kwam de Middelburgse politierech ter hem tegemoet. Autokraker aan het werk gezet MIDDELBURG - Een 32-jarige man uit Sprundel is giste ren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot een taakstraf van tachtig uur voor het plegen van een au tokraak op 29 december vorig jaar in Goes. Daarbij had de verdachte een autoradio gestolen en uit baldadigheid een autoband lek gestoken. De advocaat van de verdachte wees op de psychiatrische problematiek van haar cliënt. Volgens de raadsvrouw was haar cliënt wakkergeschud door het incident. „Een rare stunt, op een raar moment van uw leven", con cludeerde de rechter. In dat verband legde ze de man een lagere straf op dan de geëiste 110 uur dienstverlening. Taakstraf voor wietkweker MIDDELBURG - Om zijn schulden weg te werken was de 44-jarige man uit Middelburg een wietkwekerij begon nen. Die daad bracht hem van de regen in de drup. Op 1 juni dit jaar werd hij betrapt en gisteren zat hij te genover de Middelburgse politierechter om zich te verant woorden. „Ik hoopte met de opbrengst mijn schulden af te lossen", vertelde de man. Hij benadrukte dat hij niet veel had verdiend aan de hen nep. „Het is een dure hobby", zei hij doelend op de ener gierekening. In totaal had hij zo'n 3200 euro verdiend aan zijn planten. Dat bedrag moet hij aan de staat terug betalen, verder kreeg hij een taakstraf van 150 uur en een maand cel voor waardelijk opgelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31