Sloopplan Goese flat valt slecht PZC PZC Zelfs in het hoogseizoen lekker knus Stuntrijden is niet echt gevaarlijk Deze zomer nog geen skatebaan voor jeugd in Vrouwenpolder -15 lew oners serviceflat zien op tegen verhuizing George Baker op Dij kfeesten Westkapelle woensdag 27 juli 2005 r Frank Balkenende iOES - Ze schudden het hoofd. Ie Erasmusflat slopen? Bewo- ;rs van de serviceflat in de Goe- Polder vinden het maar een «ar idee. Ze wonen er naar hun j, „Ik moet er niet aan denken eer te verhuizen." lErasmusflat, de blikvanger de wijk aan de noordrand Goes, moet op termijn wij- ai voor drie complexen met igwoningen en -voorzienin- Sj, Tenminste, dat idee heeft lorlopig de voorkeur van de urtners die aan een woonzorg- one bouwen in de Goese Pol- Jomerspel oor jongeren [USSINGEN - Jongeren van 5 14 jaar hoeven zich de ko- aende dagen niet te vervelen. Ie gemeente organiseert zomer- idiviteiten onder het motto ïlissingen in beweging'. straat Wickenburg in de jkBossenburgh kunnen kinde en vandaag komen voetballen, chminken en uitleven op het pringkussen. Diezelfde activi sten zijn morgen in de Dong- straat in Oost-Souburg en vrij-» lag wordt er een workshop ui-hockey gegeven, en is er teer schmink en een springkus- Dat is dan aan de Alexan- lerGogelweg in Paauwenburg. lok aan regen is gedacht. In ge- van plensbuien kunnen kin- ta op woensdag komen naar pmzaal de Houtuyn aan de llangenburg in Lammerenburg. kinderdag is het dan te doen in iportzaal Van Duyvenvoorde in Dongestraat in Oost-Sou- iing en de vrijdagalternatieven ijn te vinden in gymzaal Paau- inburg aan de Alexander Go- Iweg. leer of geen weer, kinderen in leeftijd van 5 tot 9 jaar kun- terecht van 16.00 tot 17.30 en de wat ouderen, van 10 it 14 jaar mogen iets later ko- tussen 18.30 en 20.00 uur. eedoen kost niets. loncert in kerk outelande OUTELANDE - In de Cathari- akerk van Zoutelande geven toko Vleugel (orgel) en Ankie laljouw (panfluit) morgen van .30 tot 21.00 uur een concert. Ie kerk is te vinden aan het Wil- ibrordusplein. loekenmarkt in leken Kameleon ÏLISSINGEN - De boeken- larkt op de Oude Markt in Vlis- ingen staat vrijdag, zaterdag zondag in het teken van de lameleon-kinderboeken. In bi- liotheek 't Spui wordt vrijdag an 10.00 tot 18.00 uur en zater- lagvan 10.00 tot 17.00 uur de Imeleon-film doorlopend ge tond. Toegang is gratis. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail; redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl der: de Regionale Woningbouw vereniging Samenwerking (RWS), stichting Woonzorg De Bevelanden, de Humanistische Stichting Huisvesting Bejaar den (HSHB) en de gemeente Goes. Het Erasmusgebied wordt de kern van een woonzorgzone, die zich uitstrekt van het te bou wen wijkcentrum in De Spinne, waarin ook zorg- en medische voorzieningen komen, tot de apotheek. Daarvoor moet de Erasmusflat worden gesloopt. Op die plaats, en het aangren zende pand van een voormalige garage, moeten drie complexen verrijzen met minstens 150 koop- en huurappartementen. De Erasmusflat telt er nu 135. De bewoonsters Rijn, De Witte en Wisse zitten in de tuin van de serviceflat. Ze hebben wel ho ren waaien dat ze iets van plan zijn met de flat. Het plan voor sloop is echter een nieuwtje dat de wenkbrauwen doet fronsen. „Ik moet tachtig jaar worden", zegt mevrouw Wisse, „en zit echt niet te wachten op romp slomp. Ik heb op Kattendijke ge woond en toen ik zestien jaar te rug hier een flat kreeg, voelde ik me vanaf de eerste dag thuis. Ik woon hier echt naar mijn zin en moet er niet aan denken dat ik weer moet verhuizen." Mevrouw Rijn, die haar rollator als stoeltje benut, knikt instem mend. „Verhuizen, tja, ik geloof dat alle bewoners daar tegenop zien." Zij woont al elf jaar in de serviceflat, op de zesde, net als mevrouw De Witte.' „Waarom moet dat allemaal? We zijn te vreden zo." Bijval van mevrouw De Witte. Vroeger stond ze in een winkel in Goes en toen haar zoon erin kwam, trok ze met. haar man in de Erasmusflat. „Mijn man is overleden. Als al leenstaande is die flat echt roy aal. Ik heb een woonkamer, slaapkamer, keuken, een douche en een berghok. Groter dan in serviceflat De Horst, hoor. Het punt is dat je denkt: hè hè, ik zit goed, ik hoef nooit meer weg. En dan krijg je zoiets te horen." Alarm Natuurlijk mogen er voorzienin gen komen waardoor ouderen in de wijk zelfstandig kunnen blij ven wonen. Daar maken zij ten slotte ook gebruik van. „We heb ben allemaal alarm. Als er hulp nodig is, krijgen we die met een." Als er dan voorzieningen moeten verrijzen, is er voldoen de plaats naast de Erasmusflat, vinden ze. Mochten het sloopplan werke lijkheid worden, dan zullen ze zich niet met hand en tand ver zetten. Mevrouw Rijn: „We gaan niet met vlaggen door de stad hoor. Nee, je kunt er toch niks aan veranderen." Mevrouw De Witte: „Als je er niet in mee gaat, heb je straks geen dak bo ven je hoofd." Mevrouw Wisse: „Ach, misschien beleef ik het al lemaal niet meer." Nicole viert haar verjaardag in de tent op camping Ons Buiten in Oostkapelle, volgens de ANWB een van de 25 beste campings in Europa. foto Lex de Meester door Selma Osman OOSTKAPELLE - Een slagroompunt of appeltaart? Op camping Ons Buiten in Oostkapelle viert de Canadese Nicole haar elfde verjaardag. Bezoek komt langs met cadeautjes. Jan Keereweer uit Capelle aan de IJssel heeft geregeld dat zijn nichtje Marion uit Canada met haar gezin op de Oostkapelse camping kan staan. Zelf komt hij hier al jaren. Dat hij op een topcamping staat, ver baast hem niet. Daarover had hij al ge hoord. Ons Buiten werd begin dit jaar door de ANWB uitverkoren tot een van de 25 beste campings van Europa. Ook de iets verderop gelegen camping In de Bongerd mag zich in dit rijtje scharen. Keereweer heeft net als voorgaande ja ren zijn vouwwagen neergezet op kam- peeqxlaats 337. „Ik heb elf meter nodig om hem goed neer te zetten. Dat heb je niet op elke camping." En het mooie is, de auto mag er gewoon naast blijven staan. Hij verheugt zich al op de grote barbe- que die hij morgen met de andere cam- pinggasten op het veldje van vier organi seert. „Je ziet hier mensen die al jaren terugkomen. Dat is natuurlijk een goed teken." Zijn vrouw Marga maakt onder tussen kiekje voor het fotoalbum. „Het blijft hier knus", zegt ze, „zelfs in het hoogseizoen." Stuk voor stuk roemen de gasten van Ons Buiten de kinderanimatie en de speeltoestellen die op elk veldje te vin den zijn. Marga wijst op een klimrek en een zandbak. „Je kunt als ouders lekker een boekje lezen." Campingeigenaar Krijn Jan Coppoolse doet er alles aan om het de jonge gasten naar de zin te maken. „Heb je onze jungledouches al gezien?", vraagt hij. „Of de paddestoel waaronder je met het hele gezin tegelijk kunt douchen?" Er zijn in het hoogseizoen zes animators om de jeugd te vermaken. De familie Huismans (vader, moeder en drie dochters) uit Breda is dit jaar al voor de tweede keer op Ons Buiten. Ze hebben nu voor een maand geboekt. „Puur voor de camping", zegt Corné Huismans. „Voor het strand gaan we naar Zoutelande." Hij is vooral gechar meerd van de ruime, gezellige plekken. „Je hebt hier veel privacy." Eerlijk is eerlijk, ze hebben wel een van de mees te luxe plaatsen gehuurd: extra ruim, met naast de caravan een huisje met ei gen douche, wc en wastafel. Voor wie dat nog niet luxe genoeg is, heeft Ons Buiten chalets te huur met vaatwasser en magnetron. Camping In de Bongerd (352 plaatsen) is net als Ons Buiten (369 plaatsen) de komende weken volgeboekt. Erik en Wendy Simonis uit Den Bosch konden een van de laatste plaatsen bemachti gen. Hun vrienden Yntze en Jolanda Scheper staan op Ons Buiten. „Maar die zat al vol toen wij wilden boeken." Wendy vindt de standplaats wat klein, maar wijt dat aan het feit dat ze zo laat geboekt hebben. „Er past geen bijzet- tentje op. Wel leuk is dat je hier onder de bomen staat." In de Bongerd was vroeger een boomgaard. Jolanda vergelijkt: „Bij ons kun je meer luxe kopen, maar het is ook meer 'aan gelegd', oordeelt ze over Ons Buiten. Het sanitair op In de Bongerd is volgens Wendy een absoluut pluspunt. „Zo roy aal heb ik het nog nooit gezien, en dat terwijl ik toch al jaren kampeer." Zoon Timo van tien draait verveeld rondjes op een kinderfietsje. „Ik vind deze cam ping niet zo leuk, want het zwembad is te klein. En het is ondiep. Je kunt er niet eens in duiken." Jolanda geeft hem gelijk. „Dat is bij beide campings het ge val." Vader Erik heeft een ander minpuntje. „Het weer is slecht, maar dat kun je de campingeigenaar natuurlijk niet aanre kenen", grapt hij. Ondanks de bewol king vertrekt de groep naar het strand. Monique Hayes uit Zoetermeer schenkt iets verderop nog eens koffie in. Ze was vorig jaar meteen verkocht toen ze de oprit met de appelboompjes van In de Bongerd zag. Samen met haar man Ro land selecteerde ze een aantal campings uit een gids van de ANWB. „Deze viel op vanwege het sfeertje wat er is." Ze staan voor het tweede jaar op de Oostkapelse camping en zijn teruggeko men vanwege de gemoedelijkheid. „Als je kleine kinderen hebt, is deze camping fantastisch. Je kijkt even over de heg en je ziet ze spelen. Campings in het bui tenland hebben niet overal van die speelplekken." Roland vermoedt dat de uitmuntende service van eigenaar John Vos ook wel iets te maken heeft met de plek in de Eu ropese top. „Hoe druk hij het heeft, hij gaat overal achteraan." Monique herinnert zich nog hoe hij vo rig jaar direct in actie kwam. „Waar wij stonden had je alleen zo'n stom wipkip- pie. Ik vroeg: 'joh heb je niet wat anders voor de kinderen om mee te spelen' en gelijk stortte hij een berg zand." Hoe top de camping ook is. Ze verlan gen wel naar een beetje zon. Monique: „Als ik van mijn vriendinnen hoor hoe warm het in Frankrijk en Italië is, denk ik: 'geef mij even zo'n dag'." door Inqrid Huibers GOES - De Duitse Hans Traber (54), zijn zoon Johnny en twee ne ven reizen zeven maanden per jaar door Europa met hun Mon- stertruckshow. Gisteravond scheurden ze over het Molenplein in Goes. Traber: „Ik toer al meer dan der tig jaar. Ik kom uit een familie van circusartiesten, dus het rei zen zit me in het bloed. Mijn va der, grootvader en overgrootva der waren allemaal koorddan sers. Ik besloot op mijn twintigste dat ik stuntrijder wilde worden. Sindsdien ben ik zeven maanden per jaar onderweg. We toeren nu met dertien woon- en materiaal wagens. Vrouwen, kinderen en kleinkinderen: Iedereen reist mee. Alleen de oma's, die blijven thuis. De kinderen gaan in de win termaanden in Duitsland naar school. Voor de rest van het jaar krijgen ze leerboeken en opdrach ten mee. Dat werkt prima. Mijn zoon Johnny is al vroeg met stunt rijden begonnen. Hij doet nu de motorstunts; dat zijn de gevaar lijkste. Hij springt over auto's en mensen en rijdt door vuurbarrica- des. Mijn jongste kleinzoon van drie doet ook al af en toe aan de show mee. Hij rijdt op een quat. Dat is een motor met vier wielen. Het is belangrijk dat de kinderen van jongs af aan wennen aan het rijden voor publiek. Ik rij zelf in een monstertruck; daar pletten we auto's mee. Mijn neven gaan in sloopauto's over de kop. Ver der geven ze een demonstratie van een auto-ongeluk. Die sloop auto's nemen we niet mee; die ko men van een plaatselijke sloperij. We halen zelf de ruiten, koelvloei stoffen en banken eruit, voordat we met de wagens gaan stunten. Echt gevaarlijk is het niet, wat we doen. Het zijn stunts die we vier, vijf keer per week uitvoeren, altijd op dezelfde manier en altijd in dezelfde volgorde. Iedereen weet precies wat hij moet doen en daarom gaat er zelden iets fout." foto Mechteld Jansen Auto's ondergespoten met poeder DOMBURG - Onbekenden hebben in de nacht van maan dag op dinsdag in Dombui'g dertig auto's ondergespoten met poeder uit een brandblusser. De auto's stonden op de parkeerplaats van een kampeerterrein aan de Schelpweg Het brandblusapparaat was gestolen uit het toiletge bouw. De politie zegt dat de poeder met water is te verwijderen, maar dat het de vraag is of er elektronische onderdelen van de auto's beschadigd zijn geraakt. Boze chauffeur vernielt radar SCHORE - Een twintigjarige man uit Hendrik Ido Am bacht is gistermiddag aangehouden nadat hij radarappa- ratuur voor snelheidsmeting had vernield. De man reed over de autosnelweg A58 in de richting van Vlissingen en werd vlak na uitrijden van de Vlaketunnel geflitst. Hij werd hierover zo kwaad dat hij naar de parallelweg reed waar de radar stond en de apparatuur vernielde. Een agent noteerde het kenteken van de auto van de man zo dat hij even later in 's-Gravenpolder door een motoragent kon worden aangehouden. De man kreeg een proces-ver baal en de politie zal de schade aan de i-adarapparatuur op de man verhalen. Hoe hoog het schadebedrag is was gisteren nog niet bekend. Herstrating Potterlaan Vlissingen VLISSINGEN - De Paulus Potterlaan in Vlissingen is in de periode 15 augustus tot en met eind oktober gedeelte lijk afgesloten voor verkeer. De straat krijgt dan nieuwe bestrating. Daarom is parkeren tijdelijk niet mogelijk. Taakstraf voor wietkweker MIDDELBURG - Om zijn schulden weg te werken was een 44-jarige man uit Middelburg een wietkwekerij be gonnen. Die daad bracht hem van de wal in de sloot. Op 1 juni dit jaar werd hij betrapt en gisteren zat hij tegenover de Middelburgse politierechter om zich te verantwoor den. „Ik hoopte met de opbrengst mijn schulden af te lossen", vertelde de man. Hij benadrukte dat hij niet veel had ver diend aan de hennep. „Het is een dure hobby", zei hij, doe lend op de energierekening. In totaal had hij zo'n 3200 eu ro verdiend aan zijn planten. Dat bedrag moet hij aan de staat terug betalen, verder kreeg hij een taakstraf van 150 urn- en een maand cel voorwaardelijk opgelegd. Autokraker aan het werk gezet MIDDELBURG - Een 32-jarige man uit Sprundel is giste ren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot een taakstraf van tachtig uur voor het plegen van een au tokraak op 29 december vorig jaar in Goes. Daarbij had de verdachte een autoradio gestolen en uit baldadigheid een autoband lek gestoken. De advocaat van de verdachte wees op de psychiatrische problematiek van haar cliënt. Volgens de raadsvrouw was haar cliënt wakkergeschud door het incident. „Een rare stunt, op een raar moment van uw leven", conclu deerde de rechter. In dat verband legde ze de man een lagere straf op dan de geëiste 110 uur dienstverlening. door Selma Osman VROUWENPOLDER - De jeugd van Vrouwenpolder kan deze zo mer nog niet skaten. De aanleg van een skatebaan op het over loopterrein achter de Dorpsdijk laat langer op zich wachten dan in het voorjaar werd gedacht. Het Veerse college van B en W buigt zich waarschijnlijk half augustus over het plan. Eerder was de jeugd nog deze zomer een skatebaan beloofd. „Het gaat goedkomen", verze kert dorpsraadvoorzitter E. Jo- ziasse. Met de gemeente is afge sproken dat de dorpsraad zelf WESTKAPELLE - In Westka pelle worden van 11 tot en met 13 augustus de Westkapelse Dijkfeesten gehouden. Bands die zullen optreden zijn onder andere George Baker, Jovink en de voederbietels, Surrender en de Lamaketta's. De Dijkfeesten vinden plaats in een tent achter café Kasteel van Batavia. Donderdag 11 augus tus staat in het teken van dia lect. De Zeeuwse band Surren der staat dan in het voorpro gramma van Jovink en de voe derbietels. Belangrijke man in deze Achterhoekse groep is Gijs Joling, zoon van Benny Joling van Normaal. Andere jaren was Normaal een vaste gast op de Dijkfeesten, maar die band treedt tegenwoordig minder vaak op. daarom heeft de organi satie van de Dijkfeesten nu de band van zoon Joling uitgeno digd. Vrijdag 12 augustus is het de beurt aan George Baker en de zanger Alex. Zaterdag ko men de Lamaketta's en The Old Firm naar Westkapelle. Alle op tredens beginnen om 20.00 uur. De tent is open vanaf 18.30 uur. Alleen het concert op zaterdag is gratis. Kaarten voor de con certen op donderdag en vrijdag kunnen worden gereserveerd en gekocht bij café Het Kasteel van Batavia in Westkapelle. wat werkzaamheden verricht. Daardoor kan de skatebaan wor den uitgebreid met een funbox en een quarterramp. Een aantal plaatselijke bedrijven is bereid gevonden om materiaal te leve ren of graafwerkzaamheden te verrichten. Dat is een meevaller, want de aanlegkosten vielen be hoorlijk tegen. Verder is de dorpsraad in onderhandeling met een aantal leveranciers. Vol gens de laatste berichten kan het terrein geasfalteerd worden. „Dat is mooi", zegt Joziasse, „want dan lopen de wieltjes lek kerder." De dorpsraad wil ook nog wat geld overhouden voor een klein speeltuintje bij de ska tebaan. Volgens Joziasse hoeft de jeugd niet teleurgesteld te zijn dat er deze zomer nog geen skatebaan is. Het gaat om het eindresultaat. „Het kan beter goed gebeuren en wat langza mer, dan snel en minder goed." Nachtmarkt in Vlissingen VLISSINGEN - Op de boule vards van Vlissingen vindt vrij dagavond 5 augustus weer de midzomernachtmarkt plaats. Tijdens de markt, die vanaf 11.00 uur open is, kan op de bou levards niet worden geparkeerd. Om 00.30 uur wordt de markt af gesloten met vuurwerk, dat wordt afgestoken vanaf een pon ton voor het Badstrand. Vanaf zaterdag 6 augustus is de boule vard weer beschikbaar voor ver keer. agenda I STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Burgemeester Bosse- laarstraat, 09.00 - 16.00 uur: Rommel- DOMBURG - Schuttershof. 19.00 - 20.00 uur: Gym vanaf 50 jaar; OOSTKAPELLE - Camping De Pekelin- ge, 18.30-21.30 uur: Ringrijden; Dorpskerk, 20.00 uur: Zomeravondcon- VEERE - Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 uur: Gym vanaf vijftig jaar; Het Akkoord, Oudestraat, 13.30 - 16.00: Bejaardensoos; VLISSINGEN - Sporthal Baskensburg, 9.00 uur: Power yoga; ZOUTELANDE Langstraat 17.00 21.00 uur: Sjezenrijden;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15