Zorgen om leegstand in Hulst emer PZC Hoort en zegt 't voort Van alles wat op Nachtmarkt Binnen f handbereik i Panden krijgen tijdelijk nieuwe invulling zl4 zaterdag 23 juli 2005 door Sheila van Doorsselaer HULST - Wethouder P. Wee- maes (toerisme) van Hulst maakt zich zorgen om de leeg stand in de binnenstad. Om die reden heeft De Fontein, een ge meentelijke stichting, zich aan gesloten bij de Stichting Bevor dering Stadsontwikkeling Hulst om lege panden tijdelijk een nieuwe invulling te geven. Uit die samenwerking is al voortgevloeid dat het leegstaan de postkantoor in de Minder- broerderstraat (eigendom van de gemeente) gebruikt mag wor den als expositieruimte. Wee- maes meent dat het postkantoor vanaf september voor dat doel gebruikt gaat worden. Tot het Goes krijgt sociaal pension GOES - In navolging van Zeeuws-Vlaanderen en Walche ren krijgt ook de Oosterschelde- regio een sociaal pension. Maat schappelijke Opvang Zeeland (MO Zeeland) - onderdeel van Emergis - gaat de bewoners be geleiden. Een sociaal pension is bedoeld voor volwassenen die niet ge noeg hebben aan de begeleiding van maatschappelijk werk. Vol gens M. Stijnman van Emergis gaat het om mensen met psychi sche of psycho-sociale proble men. Dikwijls zijn die dakloos of dreigen dat te worden. „Vaak kunnen ze niet meer terecht bij familie of vrienden en gaat het op meerdere terreinen mis. Ze verliezen hun baan, hun huis en kunnen moeilijk met geld om gaan." In Goes worden zes woningen in de De Graaffstraat vrijgemaakt voor het pension. De bewoners krijgen ieder hun eigen, volledig ingerichte huis, waar ze maxi maal twee jaar mogen verblij ven. Het pension in Goes wordt het vierde in de provincie. Ter- neuzen, Oostburg en Vlissingen kregen al eerder een dergelijk opvangtehuis. pand gesloopt zal worden in ver band met de uitvoering van stadsvernieuwingsproject De Nieuwe Bierkaai, kunnen kun stenaars het postkantoor blijven gebruiken. Stichting De Fontein is in de ja ren negentig opgericht bij de bouw van het nieuwe stadskan toor. Bij de bouw van dat nieu we gemeentekantoor is de eigen dom van stadhuis en stadskan toor overgedragen aan deze stichting, waardoor een flink btw-voordeel kon worden opge streken. De stichting heeft in middels haar bestaansrecht ver loren, maar Hulst wilde de stich ting niet zonder meer opheffen. Gezocht zou worden naar een nieuw doel en dat is nu gevon den: Meedenken over en meewer ken aan het aantrekkelijk hou den van de binnenstad. De gemeente heeft, naast het postkantoor, geen panden meer in de aanbieding voor tijdelijke verhuur. Het hangt nu van de welwillendheid van eigenaren van leegstaande winkelpanden in de binnenstad af. Zij hebben enige tijd geleden een brief ge had van de SBSH met de vraag leegstaande panden tijdelijk ter beschikking te stellen van onder nemers. Er staan ongeveer vijf tien winkelpanden leeg in de binnenstad. De ondernemers die de leegstaande panden betrek ken, betalen een aangepaste huur en hebben een opzegter mijn van een aantal maanden. De voorkeur van de SBSH en De Fontein gaat uit naar de ver huur van de panden aan onder nemers in de kunstzinnige sec tor. Naast galeries wordt gedacht aan boeken-, antiek- en curiosa- winkeltjes. door Gino van den Broecke TERNEUZEN - Ondanks de fris se wind en niet echt zomerse temperatuur wist het publiek gisteravond toch de jaarlijkse Nachtmarkt in de Terneuzense Nieuwstraat te vinden. Honderden belangstellenden maakten een wandeling langs de vele verschillende kraam pjes, waar de ambulante handel aren hun goederen aan man en vrouw probeerden te brengen. De Nieuwstraat is normaal ge sproken de horecastraat in de havenstad, maar gisteren was er voor het winkelend publiek vol doende te halen. Zo stonden er kramen vol kle ding, sieraden en ook de doe-het-zelvers konden spullen van hun gading vinden. Ook de plastic polsbandjes wa ren in diverse kramen in alle kleuren van de regenboog aan te schaffen. Een vijftal jazzmuzi kanten blies en speelde een vro lijke noot, terwijl ook de muziek handelaren hun goederen uit de boxen toverden om de liefheb bers van onder andere Neder landstalige levensliederen naar het kraam te lokken. De Terneuzense nachtmarkt duurde gisteren tot midder nacht. Zomerconcerten Op de Markt werd gisteren te vens een start gemaakt met de Zomerconcerten. Ook deze zo mer zullen op de open kiosk op het Marktplein weer vier vrij dagavonden liveoptredens wor den gegeven door verschillende artiesten. Gisteren beet Paul Hattink sa men met zijn band het spits af en speelde swingende rock 'n roll afgewisseld met six- tiescovers. De entourage op de Markt was gisteravond door de frisse temperatuur overigens weinig zomers. Wellicht is die zomersfeer er vol gende week vrijdag wel, wan neer Jacco de Braai en Ellen Minderhout het podium zullen betreden. Vrijdag 5 augustus is er een op treden van de Belgische forma tie Blunt met een optreden vol folk en rock. Het Zeeuws-Vlaam se trio The Good, the Bad Bart sluit de reeks zomerconcer ten af op 12 augustus. Alle optredens starten om 20.30 uur. door Selma Osman VLISSINGEN - De bruisende branding, de boulevard en het maritieme verleden: Vlissingen is gisteren uitgebreid bejubeld tijdens het stads- en dorpsom- roepersconcours op de Kleine Markt. 'Hoort en zegt 't voort.' De oudste stadsomroeper, Dirk Jansz (83) uit Enkhuizen, is on der de indruk van de combina tie van heden en verleden. Zijn roep klinkt niet meer zo luid als die van de andere elf deelne mers. Wel heeft hij een duidelij ke boodschap: 'Kom niet aan Vlissingen, kom naar Vlissin gen'. Hij klingelt met zijn bel en doet een stap naar achteren. Ophemelen Een andere goedgeklede heer stapt naar voren. Geert Veen komt uit het Groningse Winscho ten en is daarmee de deelnemer die het verst van Vlissingen van daan komt. Voor hij het mag hebben over zijn eigen stad, moet hij Vlissin gen ophemelen. „Ook een stad met helden", zegt hij met een knipoog naar Winschoten. In een minuutje raast hij door het verleden „Die redersfamilie Lampsins had een goed oog voor méér dan schepen. Zij von den een goede knecht voor het slagerswiel, Michiel Adriaens- zoon de Ruyter." Met de beken de admiraal slaat hij een brugge tje naar Vlissingen als heldél stad. „Stilstand is niks voorde- ze stad", concludeert de Gronin-1 ger. „Want volgt de branding zijn eeuwig spoor. Zo bruist ooi; Vlissingen in de toekomst door." Nederlands Stadsomroe perskampioen, Klaas Koper uit Zandvoort, heeft het liever over het heden. Hij doet zijn naam eer aan en slaat hard op een ko peren bord voor hij begint Er volgt een riedel over de blauwe vlag voor de Vlissingse stran den. „Een bekroning voor het werk van velen", prijst Koper. Het dankbaarste onderwerp om over uit te wijden, blijft de Vlis singse boulevard. Hij groeit ter plekke. Reppen de eerste spre kers nog over twee kilometer, bij Henk van de Nieuwenhuizea uit Oisterwijk is hij twee-en-een-halve kilometer lang. De Brabander op klompen kijkt over zijn brilletje en ver trouwt het publiek 'zijn diepere gedachten toe. „Boulevard, het strand met mooie meisjes en de zon. Ik won dat ik hier langer blijven kon.' Voor hij zijn houten ratel laat horen, rijmt hij een gepast eind aan zijn promotiepraatje: „Ik kom zeker nog eens naar Vlissin gen toe. Nu zeg ik op zijn Bra bants houdoe!" De jury is het meest onder de in druk van de humor en de duidt lijkheid van Klaas Koper. Hij mag de Vlissingse Branding Bo kaal mee naar huis nemen. Ondanks de frisse temperatuur brachten veel mensen een bezoekje aan de nachtmarkt in Terneuzen. foto Wim Kooijman Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 3 I 55 00 of www.deondernemer.com NIERSTICHTING NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 60